Levé ucho Alza dny AlzaPlus+

Huawei P60 Pro (RECENZIA): Ide to aj bez Google služieb?

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované  • Autor: Michal Kupsa

Doteraz som sa v recenziách mobilov venoval skôr nižšej či strednej triede, ale tentoraz sa mi do rúk dostala naopak skutočná špička v podobe nového, prémiového mobilu Huawei P60 Pro, ktorý je niektorými odbornými kruhmi považovaný za vôbec najlepší súčasný mobil z hľadiska fotografovania. Tomu, samozrejme, zodpovedá aj celkové vyhotovenie a vybavenie, ale viac sa dozviete v nasledujúcej používateľskej recenzii. 

Huawei P60 Pre: recenzie

Huawei P60 PRO – OBSAH

 1. Obsah balenia je prekvapivo bohatý
 2. Huawei P60 Pro: solídna výdrž batérie 
 3. Zakrivený OLED displej: kvalitný, krásny a mierne nepraktický
 4. (Takmer) dokonalé vyhotovenie a dizajn telefónu 
 5. Výkonu má Huawei P60 Pro na rozdávanie
 6. Mobilnému telefónu Huawei P60 Pro chýba podpora 5G
 7. Operačný systém: ide to aj bez služieb Google?
 8. Fotoaparát a Huawei P60 Pro: najlepší fotomobil na svete
 9. Vyššia cena alebo oplatí sa Huawei P60 Pro? 

Obsah balenia je prekvapivo bohatý

V súčasnosti začína byť trendom, že výbava, ktorú nájdete ako súčasť balenia v krabičke s novým mobilom, je čím ďalej menšia a bežne sa už stáva, že v krabičke okrem nevyhnutnej technickej brožúrky výrobcu mobilného telefónu nájdete len ihlu na vytiahnutie SIM karty a ešte maximálne tak USB káblik, a to je všetko. V prípade novinky Huawei P60 Pro to tak ale nie je a okrem vyššie spomínaných nevyhnutností nájdete v krabičke s telefónom aj tri ďalšie, veľmi užitočné doplnky. 

Prvý takýto doplnok mnohí možno ani nenájdu, pretože je tak dokonale skrytý a marketingom zabudnutý, že sa iste nájdu aj takí, ktorí ani nevedia, že ho majú. Mobilný telefón Huawei P60 Pro má totiž na displeji už z výroby inštalovanú ochrannú fóliu, ktorá je nalepená tak dokonale, že v podstate skoro ani nie je vidieť a je možné ju ľahko prehliadnuť. Síce nie je taká silná a asi ani taká odolná, ako najlepšie značkové produkty špecializovaných firiem, ale zato je už v cene a precízne nalepená, takže okrem kúpy si ušetríte aj prácu s jej lepením, čo je pre niekoho dosť nepríjemná záležitosť.

Huawei P60 PRO: obsah balenia a nabíjačka Huawei P60 PRO: nabíjačka


Druhým doplnkom je silikónové puzdro, ktoré na mobil dokonale padne. Niekto by mohol namietnuť, že je to skôr len taký núdzový prvok a že mobil tejto kategórie by si zaslúžil niečo lepšie, ale na druhej strane je v cene a nevyzerá vôbec zle. Navyše je dokonale transparentný, takže nechá vyniknúť aj peknému vyhotoveniu mobilu samotného, najmä v efektnom dizajnovom vyhotovení Rococo pearl. Nejeden používateľ si iste s takým obalom v pohode vystačí aj z dlhodobého hľadiska. 

Tretím a najdôležitejším doplnkom zahrnutým v cene je potom veľmi výkonný nabíjací adaptér s doslova rekordným výkonom 88 W a dvojicou USB konektorov. Nájdete na ňom totiž ako tradičný USB-A konektor, tak aj menší a modernejší konektor USB-C. Obidva konektory sú síce (zrejme úmyselne, ako ochrana proti prípadnému preťaženiu) umiestnené tak blízko pri sebe, že ich asi len ťažko bude možné použiť obidva súčasne. Na druhej strane, pokiaľ necháte doma originálny káblik a budete niekde zháňať náhradu, tak máte hneď dve možnosti. Navyše vzhľadom na výkon 88 W by mohol adaptér v núdzi utiahnuť napríklad aj menší modernejší notebook – čo som ale prakticky neskúšal. Ďalším plusom je, že aj napriek veľkému výkonu nie je adaptér nijako extra veľký ani ťažký, takže ideálny nielen na doma ale aj na cesty. 

Huawei P60 Pro: solídna výdrž batérie

Keď už som spomenul nabíjačku, tak rovno dodám, že mobil Huawei P60 Pro je vybavený batériou so solídnou kapacitou 4 815 mAh a celkom slušnou výdržou. Tu je však nutné brať do úvahy, že výdrž sa môže v závislosti od spôsobu používania dosť výrazne líšiť. Mobil je totiž vybavený aj veľmi výkonným hardvérom, ktorý je síce aj celkom úsporný, ale ak ho dôkladne zaťažíte, tak si, samozrejme, vezme aj veľa energie z batérie. Pri bežnom použití vám teda telefón deň a pol aj dva v pohode vydrží, ale pokiaľ budete hrať náročnejšie moderné hry, je potrebné počítať s tým, že batériu vybijete aj za deň. Našťastie je adaptér natoľko výkonný, že aj veľmi vybitý telefón vám po drôte nabije najneskôr do pol hodiny. Poteší aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré je však o trošku pomalšie, aj keď jeho maximum 50 W je stále veľmi slušné a nabitie vám takto zaberie v najhoršom prípade hodinu.

Zakrivený OLED displej: kvalitný, krásny a mierne nepraktický

Samotný telefón dáva už na prvý pohľad a aj na dotyk jasne najavo, že celkovo patrí do najvyššej triedy. Leštený kovový rámček, na zadnej strane matné sklo a spredu 6,67" OLED displej s minimálnym rámčekom a krytý odolným sklom Kunlun Glass, vybavený už spomínanou fóliou nalepenou priamo z výroby.

Huawei P60 displej


Tu však prichádza prvá výhrada v podobe zaobleného displeja na krajoch mobilného telefónu. Tieto zakrivené displeje sú v posledných rokoch v móde, pri vyšších modeloch sa s nimi stretávame pomerne často a treba tiež dodať, že sú veľmi efektné, a ešte lepšie vyzerajú. Na druhej strane mobilný telefón v ruke nepôsobí tak isto, viac kĺže, väčšina krytov i puzdier na nich horšie drží, a z dlhodobého hľadiska na nich ešte horšie držia v podstate akékoľvek ochranné fólie.

Huawei P60 displej


V neposlednom rade, pokiaľ taký zaoblený displej rozbijete a budete ho chcieť v servise vymeniť, buďte si istí, že bude stáť oveľa viac, než by stál rovnako kvalitný, ale rovný displej. Vyzerá to krásne, ale z hľadiska praktického použitia je to prinajmenšom sporné. Samotný displej je však skutočne mimoriadne kvalitný OLED s rozlíšením 2 712 x 1 220 pixelov, obnovovacou frekvenciou 120 Hz a priam skvelým jasom, kontrastom aj farbami – jedným slovom perfektný. 

(Takmer) dokonalé vyhotovenie a dizajn telefónu

Na recenziu som mal zapožičanú verziu s farebným vyhotovením Rococo pearl a keď som telefón otočil a pozrel sa na zadnú stranu, tak musím uznať, že aj zozadu vyzerá parádne a efektné perleťové vyhotovenie mu veľmi pristane. Avšak na zadnej strane sa skrýva aj druhá moja výhrada v podobe celkom výrazne vystúpeného fotoaparátu.

Huawei P60 PRO: vystúpený fotoaparát Huawei P60 PRO: vystúpený fotoaparát Huawei P60 PRO: vystúpený fotoaparát


Je to vyslovene len môj osobný dojem, ale príde mi to jednoducho už príliš. V reáli to síce pôsobí o niečo lepšie, ale vzhľadom na to, že inak celý zvyšok telefónu je veľmi tenký, tak to tento dojem len zosilňuje. Nehovoriac o praktickom efekte, že vystúpený fotoaparát sa ľahšie poškodí. Myslím, že nejeden používateľ by bol radšej, keby bol celý telefón o pár milimetrov väčší na celej ploche a fotoaparát nevystupoval. Získané miesto by sa dalo využiť napríklad na ešte silnejšiu batériu. 

Kovový rámček mobilu je potom už bezchybný a znateľne robustný. Tiež umiestnenie tlačidiel na boku je tak akurát. Zásuvku na dvojicu nano SIM kariet nájdeme neobvykle na spodnej strane mobilu hneď vedľa USB-C konektora. Trochu nezvyčajné je vyhotovenie reproduktorov, ktoré sú umiestnené hore a dole, pričom každý má trochu iné spracovanie, ale asi to má nejaký skrytý význam. Márne by ste ale hľadali klasický 3,5 mm jack konektor na slúchadlá, pretože tu sa už s drôtovými slúchadlami nepočíta. 

Najväčším plusom celkového mechanického spracovania mobilu Huawei P60 Pro je potom celková vysoká odolnosť definovaná normou IP68. V praxi to znamená, že telefón znesie nejaké tie nárazy a tiež úplné ponorenie do vody. Pokiaľ by vás zaujímala presná definícia odolnosti IP68, nájdete ju v prehľadnom a zrozumiteľnom Alza slovníku tu: Odolnosť IP68

Huawei P60 Pro: odolnosť

Výkonu má Huawei P60 Pro na rozdávanie

Pokiaľ ide o hardvérovú výbavu, tak aj tá zodpovedá danej kategórii, aj keď ja osobne si myslím, že je to v podstate skoro jedno, pretože prevažná väčšina súčasných mobilov je hardvérovo tak predimenzovaná, že pre drvivú väčšinu používateľov to nehrá vôbec žiadnu úlohu. 

Avšak pre poriadok je nutné uviesť, že mobilný telefón Huawei P60 Pro je aktuálne (07/2023) v predaji len v jednom variante, ktorého základom je osem-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 4G, postavený na úspornej 4nm architektúre a taktovaný 1 x 3,19 GHz + 3 x 2,75 GHz + 4 x 2 GHz. Systém ďalej využíva 8 GB pamäte RAM a 256 GB internej pamäte, z ktorej si systém trochu odhryzne, ale stále zostane využiteľných zhruba nejakých 235 GB. Časom by snáď mala byť v predaji aj verzia s 12 GB RAM a 512 GB ROM. V každom prípade výkon mobilného telefónu Huawei P60 Pro je na tom veľmi dobre, síce nie je úplnou špičkou, ale s prehľadom prevalcuje prevažnú väčšinu súčasných mobilov, čo potvrdzujú aj výkonové testy. 

Parametre/ Model Huawei P60 Pro Huawei P60 Huawei P60 Art
Displej 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 700 × 1 220 px, 444 ppi 2 700 × 1 220 px, 444 ppi 2 700 × 1 220 px, 444 ppi
OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 48 Mpx, f/1,4 - 4,0, OIS, 4K video so 60 fps Hlavný: 48 Mpx, f/1,4 - 4,0, OIS, 4K video so 60 fps Hlavný: 48 Mpx, f/1,4 - 4,0, OIS, 4K video so 60 fps
Širokouhlý : 13 Mpx, f/2,2 Širokouhlý : 13 Mpx, f/2,2 Širokouhlý : 40 Mpx, f/2,2
Teleobjektív : 48 Mpx, f/2,1, OIS Teleobjektív : 12 Mpx, f/3,4, OIS Teleobjektív : 48 Mpx, f/2,1, OIS
Predný fotoaparát 13 Mpx, f/2,4, 4K video so 60 fps 13 Mpx, f/2,4, 4K video s 30 fps 13 Mpx, f/2,4, 4K video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 730 Adreno 730 Adreno 730
RAM 8 GB 8 GB 12 GB
Interné úložisko 256 GB 128 / 256 / 512 GB, NM až 256 GB 512 / 1 000 GB, NM až 256 GB
Operačný systém EMUI 13.1 EMUI 13.1 EMUI 13.1
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 815 mAh 4 815 mAh 5 100 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 88 W/50 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 66 W/50 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 88 W/50 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio Stereo, Dolby Stereo, Dolby Stereo, Dolby
Rozmery 161 × 74,5 × 8,3 mm 161 × 74,5 × 8,3 mm 161 × 74,5 × 8,3 mm
Hmotnosť 200 g 197 g 206 g
Cena 1 199 €* 1 100 €** 1 200 €**
*Cena je platná k 15. 8. 2023. **Ceny sú odhadované.

Mobilnému telefónu Huawei P60 Pro chýba podpora 5G

Horšie je to s konektivitou, pretože Huawei z dôvodu sankčných obmedzení nemôže využívať niektoré technológie a kvôli tomu, bohužiaľ, mobilnému telefónu chýba podpora 5G sietí, čo je asi jeden z najväčších mínusov – najmä s ohľadom na danú cenovú kategóriu. Našťastie ale 4G zvláda bez problémov, takže sa s tým dá celkom v pohode žiť. Ostatná konektivita je potom už na vysokej úrovni - WiFi 6, Bluetooth 5.2, GPS, NFC, USB-C 3.1 a nechýba ani stále obľúbený infraport. 

Operačný systém: ide to aj bez služieb Google?

Softvér je potom postavený na operačnom systéme Harmony OS s nadstavbou EMUI 13.1 postavenou na Androide 12, avšak bez služieb Google (Obchod Play, Mapy Google, Google Pay, Youtube, Gmail, atď.). O tomto probléme už bolo napísané naozaj veľa, rovnako ako o tom, ako sa to prípadne dá vyriešiť a podobne. Je to tiež otázka osobných preferencií a schopností, niekomu to určite môže vadiť viac, inému vôbec.

Huawei P60 Pro
EMUI 13.1 je postavený na Androide 12, avšak služby Google by ste na telefóne hľadali márne.


Väčšinu obľúbených aplikácií rovnako nájdete na AppGalery, alebo Petal Search a priam skvelý je aj nový nástroj v podobe aplikácie GBox. Podstatné však je, že systém ako taký je priam skvele vyladený, veľmi svižný a dokonale funkčný. Systém EMUI je dizajnom aj logikou ovládania veľmi podobný predchádzajúcim verziám, ako ich poznáme zo skorších modelov Huawei P10, P20 a P30.

Huawei P60 Pro: režim pre jednu ruku Huawei P60 Pro
Systém EMUI je skvele vyladený a logický.


Navyše je systém vybavený skutočne mimoriadne veľkými možnosťami personalizácie a prispôsobenia konkrétnym požiadavkám konkrétneho používateľa. Nejde len o klasické svetlé a tmavé zobrazenie, ale môžete si nastaviť napríklad aj rozhranie špeciálne prispôsobené pre seniorov. K tomu navyše hromada drobností, ako napríklad rýchla aktivácia fotoaparátu dvojitým stlačením tlačidla hlasitosti, snímka obrazovky poklepaním kĺbom prsta, alebo inteligentné prispôsobenie v prípade, ak máte na displeji dlhý text, tak dlhšie podrží displej rozsvietený a ďalšie podobné vychytené novinky.

Huawei P60 Pro a prostredie Huawei P60 Pro a nastavenia
Personalizácia, ktorú systém EMUI ponúka, je široká.


Veľká časť ovládania sa dá tiež riešiť pomocou stále obľúbenejších gest, ktoré je možné navyše detailne personalizovať. Môžete sa vďaka nim ľahko dostať do ovládania, vrátiť sa o krok naspäť alebo na domovskú stránku, otvoriť vyhľadávanie či najpoužívanejšie aplikácie. Len čo si na to človek trošku zvykne, tak obratom zistí, aké veľmi návykové – ale aj praktické to je.

Huawei P60 Pro: režim pre jednu ruku
Režim pre jednu ruku a gestá.


Fotoaparát a Huawei P60 Pro: najlepší fotomobil na svete

Asi vôbec najzaujímavejšia vec na mobilnom telefóne Huawei P60 Pro je jeho fotoaparát, ktorý napríklad populárny server DxOMark, ktorý sa venuje veľmi detailnému laboratórnemu testovaniu fotoaparátov, ako klasických, tak aj tých v mobiloch, považuje v súčasnosti (07/20203) za najlepší na svete. V ich systéme hodnotenia a bodovania sa drží so svojimi 156 bodmi na prvej priečke už od marca, a práve fotoaparát je asi hlavným dôvodom, prečo si mobilný telefón Huawei P60 Pro zaobstarať.

Huawei P60 Pro: režim pre jednu ruku
Neprekvapí, že Huawei aj tu použil svoj RYYB senzor, ktorý ponúka v porovnaní s RGB množstvo výhod.


i

Huawei P60 Pro na DxOMark

„Huawei P60 Pro je zatiaľ najlepším zariadením v našom rebríčku fotografií a je ideálnou voľbou pre všetky typy fotografovania. Výsledky v oblasti automatického ostrenia a expozície boli vynikajúce, okrem stabilne dobrých výkonov vo všetkých ostatných testovacích kategóriách.“

Pokračovať...

„...V našich testoch dokázal fotoaparát využiť nulové oneskorenie uzávierky, a teda zachytiť snímku okamžite po stlačení spúšte, a to vo všetkých svetelných podmienkach. Vďaka variabilnej clone, ktorá je vo fotoaparátoch smartfónov stále veľmi vzácnou funkciou, a premyslenému automatickému riadeniu clony, ktoré vychádza z obsahu scény, ponúkal aj najširšiu hĺbku ostrosti zo všetkých súčasných vlajkových zariadení.   

Expozičný výkon bol vynikajúci vďaka kombinácii dobrej expozície scény so širokým dynamickým rozsahom a dobrým kontrastom, a to aj v tých najnáročnejších svetelných podmienkach, ako sú vysoko kontrastné a podsvietené scény. V takých náročných podmienkach bol rozdiel oproti konkurencii znateľný, porovnávacie prístroje museli robiť kompromisy v oblasti expozície, dynamického rozsahu alebo kontrastu.   

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou radu P sa podľa našich expertov zlepšilo vyváženie bielej a presnosť pleťových tónov a celkovo Huawei P60 Pro produkoval vo väčšine podmienok príjemné farby s peknou sýtosťou. Okrem toho bol kompromis medzi textúrou a šumom dobrý, s pomerne vysokou úrovňou detailov vo všetkých úrovniach osvetlenia. Nežiaduce obrazové artefakty boli pomerne dobre pod kontrolou, iba občas boli viditeľné odlesky a artefakty zlievania.“

Zdroj: Huawei P60 Pro Camera test (DxOMark)

Zadnej strane mobilu Huawei P60 Pro doslova dominuje veľký fotomodul s trojicou fotoaparátov. Poďme si ich predstaviť. 

1. kamera: Hlavný 48 Mpx fotoaparát

Hlavný fotoaparát ponúka 48 Mpx RYYB fotoaparát, disponujúci fázovým zaostrovaním podporeným laserom, najnovšou verziou optickej stabilizácie a taktiež skutočnou pohyblivou clonou, ktorú je možné nastaviť v rozsahu zodpovedajúcom f/1,4 až f/4. 

i

Čo je RYYB fotoaparát?  

RYYB (Red-Yellow-Yellow-Blue) je typ senzora používaný v niektorých moderných fotoaparátoch (a kamerách), najmä v mobilných telefónoch. Tradičné RGB (Red-Green-Blue) senzory používajú červené, zelené a modré filtre pre každý pixel, zatiaľ čo RYYB senzory nahrádzajú zelené filtre žltými. 

Výhody RYYB

Lepší výkon počas slabého osvetlenia:  Žltý filter umožňuje prechod viac svetla ako zelený, čo znamená, že RYYB senzory môžu zachytiť viac svetla počas slabého osvetlenia alebo v noci. To môže viesť k jasnejším a detailnejším snímkam v týchto podmienkach. 

Vyššia citlivosť: Vďaka schopnosti zachytiť viac svetla môžu RYYB senzory ponúknuť vyššiu citlivosť (ISO), čo je užitočné v situáciách s nízkym osvetlením. 

Nevýhody RYYB

Problémy s farbami: Niektoré fotoaparáty s RYYB senzormi môžu mať problémy s reprodukciou niektorých farieb, najmä zelenej. To môže viesť k nesprávnym odtieňom alebo presýteným farbám na fotografiách. Ide však o problém, ktorý môže byť korigovaný softvérom, nejedná sa teda o univerzálne negatívum. 

RYYB senzor nie je automaticky zárukou, že daný fotoaparát je lepší ako alternatívny fotoaparát vybavený RGB. Výsledná kvalita závisí aj od ďalších faktorov, vrátane kvality samotného senzora, objektívu, softvéru na spracovanie obrazu a ďalších. 

Huawei P60 Pro

Základný fotoaparát
Ohnisko 6 mm, ISO 50, f/2, 1/5 319 s

Huawei P60 Pro

Základný fotoaparát
Ohnisko 6 mm, ISO 50, f/2, 1/193 s

Huawei P60 Pro

Základný fotoaparát
Ohnisko 6 mm, ISO 50, f/1.4, 1/1 043 s

Huawei P60 Pro

Základný fotoaparát
Ohnisko 6 mm, ISO 50, f/2, 1/5 236 s

Huawei P60 Pro

Základný fotoaparát
Ohnisko 2 mm, ISO 200, f/2.2, 1/50 s

2. kamera je superširokouhlý 13 Mpx fotoaparát

Druhým fotoaparátom je potom superširokouhlý 13 Mpx senzor s optikou so svetelnosťou f/2,2. 

Huawei P60 Pro

Širokouhlý fotoaparát
Ohnisko 2 mm, ISO 50, f/2.2, 1/1 422 s

Huawei P60 Pro

Širokouhlý fotoaparát
Ohnisko 2 mm, ISO 100, f/2.2, 1/100 s

3. kamera je teleobjektív: 48 Mpx zoom

Tretím je fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx a teleobjektívom so svetelnosťou f/2,1 a účinnou optickou stabilizáciou. Zväčšenie teleobjektívu je 3,5x a pomocou tlačidla v aplikácii fotoaparátu až 10x a ručne sa dá zväčšovať až na 100x, čo však je už skôr marketingová vychytená novinka bez skutočne reálneho praktického využitia (kvalita ide s výrazným zväčšením logicky rapídne dole). 

Huawei P60 Pro

Zoom
Ohnisko 15 mm, ISO 50, f/2.1, 1/364 s

Huawei P60 Pro

Zoom
Ohnisko 50 mm, ISO 50, f/2.1, 1/952 s

Selfie s rozlíšením 32 Mpx

A štvrtý? Samozrejme, nechýba ani predná selfie kamera. Huawei ju nijako neoklamal a ponúka rozlíšenie 32 Mpx. 

Huawei P60 Pro

Selfie kamera v akcii
Ohnisko 3 mm, ISO 64, f/2.4, 1/64 s

Test fotoaparátov

Výkon všetkých štyroch fotoaparátov som dôkladne vyskúšal vo všetkých mysliteľných situáciách a musím uznať, že si svoju skvelú povesť naozaj zaslúžia, a to aj keď sa vám s fotografovaním nechce veľmi hrať a necháte všetko na automatike, čo je pri mobile ideálny stav pre drvivú väčšinu používateľov. V bežných denných svetelných podmienkach sú fotografie dokonale farebne verné, prekreslené a s množstvom detailov, ktoré vyniknú (nielen) na kvalitnom OLED displeji, akým tento mobil disponuje. 

Huawei P60 Pro

Širokouhlý fotoaparát
Ohnisko 13 mm, ISO 50, f/2.2, 1/1 422 s

Huawei P60 Pro

Základný fotoaparát
Ohnisko 27 mm, ISO 50, f/2, 1/2 933 s

Huawei P60 Pro

Teleobjektív
Ohnisko 95 mm, ISO 50, f/2.1, 1/1 122 s

Huawei P60 Pro

Desaťnásobný zoom
Ohnisko 270 mm, ISO 50, f/2.1, 1/359 s

i

Má zmysel fotografie z mobilného telefónu Huawei P60 Pro tlačiť?  

Nedávno som písal recenziu na fototlačiareň Canon PIXMA G640 a tak som neodolal a vyskúšal tlač fotografií z mobilu Huawei P60 Pro pekne klasicky na papier. Ako modelka mi poslúžila moja verná sučka nemeckého ovčiaka Dira, ktorá je na test ideálna, pretože psia srsť je plná veľmi jemných detailov. V teste sa ukázalo, že pokiaľ je fotografia aspoň trošku slušne urobená, tak kvalita úplne v pohode dostačuje nielen na tlač klasických fotografií veľkosti pohľadnice, ale s prehľadom aj na formát A4.

Huawei P60 Pro: tlač fotografii

Čím horšie sú ale svetelné podmienky, tým viac vynikajú kvality fotoaparátu a najlepšie výsledky dosahuje, samozrejme, hlavný fotoaparát, kde práve počas slabého osvetlenia príde vhod aj kvalitná optická stabilizácia. Testoval som na rôznych scénach a prístroj si bez problémov poradil s interiérom kostola, kde je slabšie svetlo a množstvo jemných detailov. 

Huawei P60 Pro

Širokouhlý fotoaparát
Ohnisko 2 mm, ISO 100, f/2.2, 1/100 s

Huawei P60 Pro

Základný fotoaparát
Ohnisko 6 mm, ISO 64, f/2, 1/100 s

Huawei P60 Pro

Zoom
Ohnisko 15 mm, ISO 200, f/2.1, 1/120 s

Huawei P60 Pro

SuperZoom
Ohnisko 15 mm, ISO 64, f/2.1, 1/100 s

Nemenej dobré výsledky som ale dosiahol aj pri fotografovaní klasických nočných scén, ako je napríklad tmavá ulica osvetlená len pouličnými lampami. Nakoniec som vyskúšal aj najťažšiu kategóriu, a to fotografovanie hviezd počas úplnej temnej, bezmesačnej noci. Aj v tomto ohľade fotoaparát uspel na jednotku, pretože na to, že je to stále „len“ mobil (a nie značková bezzrkadlovka či zrkadlovka), tak sú výsledky doslova ohromujúce – na snímkach, urobených na automatiku, bez akéhokoľvek nastavovania, sú vidieť hviezdy i Mliečna dráha. 

Huawei P60 Pro

Nočná fotografia
Ohnisko 6 mm, ISO 320, f/1.4, 1/50 s

Huawei P60 Pro

Nočná fotografia
Ohnisko 6 mm, ISO 800, f/1.4, 1/25 s

Huawei P60 Pro

Nočná fotografia
Ohnisko 6 mm, ISO 409 600, f/1.4, 1/20 s

Rovnako, ako samotné fotoaparáty, je dôležitá aj aplikácia, ktorá ich ovláda. V prípade mobilného telefónu Huawei P60 Pro je skutočne mimoriadne vydarená a umožňuje doslova nepreberné množstvo možností nastavenia a rôznych režimov. Špeciálne režimy na nočné fotografovanie, na portrét, čiernobielu fotografiu, režim PRO kde si môžete manuálne nastaviť ľubovoľné detaily ako na profesionálnom fotoaparáte a mnoho ďalších. Samostatnú zmienku si potom zaslúži režim Super Makro, v ktorom môžete fotografovať naozaj mimoriadne jemné detaily, ako profesionálnym makroobjektívom. 

Huawei P60 Pro

Makro fotografia
Ohnisko 2 mm, ISO 50, f/2.2, 1/268 s

Huawei P60 Pro

Makro fotografia
Ohnisko 2 mm, ISO 160, f/2.2, 1/50 s

Pokiaľ ale chcete len fotografovať a nelámať si hlavu s detailnými nastaveniami, potom rovnako skvele funguje plná automatika, vybavená umelou inteligenciou, ktorá spoľahlivo rozozná fotografovaný motív a tomu automaticky prispôsobí všetky nastavenia. Samozrejme, nie úplne vždy sa trafí do vášho momentálneho zámeru, ale v tom prípade si môžete nastavenie prispôsobiť sami podľa svojich potrieb. Vedzte ale, že takýchto situácií je naozaj veľmi málo, v podstate len pri vyslovene neobvyklých motívoch, alebo kreatívnych zámeroch.

Huawei P60 Pro: aplikácia fotoaparátu Huawei P60 Pro: režimy fotoaparatu


Nakoniec musím ešte spomenúť, že nechýba, samozrejme, ani možnosť natáčať kvalitné videá, a to v rozlíšení až 4K/60 fps, čo je naozaj výborná hodnota, pretože to v súčasnosti nevedia ani niektoré najnovšie bezzrkadlovky – toto rozlíšenie vrátane 60 fps väčšinou dokážu iba profesionálne modely. Na druhej strane je pravda, že väčšina používateľov si bohato vystačí aj s videom vo Full-HD rozlíšení. Aj video potom umožňuje celý rad nastavení, vrátane napríklad časozberného, alebo spomaleného videa. 

Vyššia cena alebo oplatí sa Huawei P60 Pro?

Alfou a omegou každého produktu bez ohľadu na odbor je jeho predajná cena, ktorá je v prípade mobilného telefónu Huawei P60 Pro aktuálne (07/2023) vo výške 1 199 €. To je naozaj veľa, ale na druhej strane za túto cenu dostanete mobil, ktorý je skutočnou špičkou na trhu. Jeho fotoaparát je absolútny TOP, ale nielen to – okrem fotoaparátu príliš nezaostáva ani ostatná výbava a použité technológie, ktoré sú taktiež špičkové. Rovnako je na tom aj mechanické vypracovanie aj odolnosť celého prístroja ako takého, čo je viditeľné už na prvý pohľad. 

Samozrejme, nič nie je bez chýb – veľkým mínusom je absencia služieb Google, ktoré však možno z veľkej časti obísť, ale je to jednoducho komplikácia. Rovnako tak absencia 5G, čo je druhé väčšie mínus. Za mňa osobne by som k mínusom pridal zaoblený displej, ktorý síce dobre vyzerá, ale nemá praktický význam. Nevýhodou je aj vyššia cena, aj keď tu treba dodať, že ide o skutočnú špičku a tú si jednoducho každý výrobca nechá vždy zaplatiť. 

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro Mobilné telefóny

Huawei P60 Pro je novým vlajkovým modelom spoločnosti Huawei. Telefón ponúka vynikajúci (vlastne najlepší) fotoaparát, dlhú výdrž batérie a obrovský výkon. Dizajn je elegantný s kovovým rámčekom a skleneným zadným panelom. Displej má vysoké rozlíšenie a je jasný. Negatíva sa ale nájdu: chýbajúce Google služby, podpora 5G sietí a nepraktický (zaoblený) displej. Cena je potom sebavedomá a zodpovedá vlajkovým modelom iných značiek. 

Klady

 • Celkovo prémiový mobil
 • Špičkový fotoaparát
 • Vynikajúci displej
 • Svižný a vyladený systém
 • Vysoká odolnosť IP68
 • Fólia na displeji už z výroby
 • Veľmi rýchle nabíjanie
 • Možnosti videa
 • Slušná výdrž batérie
 • Kvalitná nabíjačka a obal v cene

Zápory

 • Chýba podpora služieb Google
 • Chýba podpora 5G sietí
 • Vyššia cena
 • Zaoblený displej

Čo sme o mobilnom telefóne Huawei P60 Pro napísali skôr

Aktualizované  • Autor: Ondřej Chabr 

Nové fotomobily Huawei P60, P60 Pro a P60 Art boli predstavené na konci tohto marca. Teraz sa konečne dostáva model P60 Pro do predaja, tak si pri tejto príležitosti poďme celý rad nadupaných smartfónov Huawei predstaviť.

Huawei P60 Pro, úvod

Huawei P60 Pro (PREVIEW) – OBSAH

 1. Základný model P60 sprevádza výkonnejší P60 Pro a dizajnový P60 Art
 2. Rad Huawei P60 má výkon, takmer plnohodnotný Android 13 aj rýchle nabíjanie
 3. Huawei P60 Pro je najlepším fotomobilom súčasnosti
 4. Aktuálne si môžete zaobstarať Huawei P60 Pro

Základný model P60 sprevádza výkonnejší P60 Pro a dizajnový P60 Art

Poďme si na úvod povedať, že celá trojica si je dizajnom aj svojimi parametrami veľmi podobná. Jednotlivé rozdiely musíme hľadať dôkladnejšie. Záujemcovia o špičkový fotomobil by si mali preštudovať jednotlivé parametre, oplatí sa poznať konkrétne odlišnosti v oblasti fotoaparátu. Práve preto si celý rad predstavíme a modely medzi sebou porovnáme v ich zásadných špecifikáciách.

i

Podľa aktuálneho rebríčka DxOMark je Huawei P60 Pro najlepším smartfónom na fotografovanie. Pozrite sa na ďalšie najlepšie fotomobily.

V rozmeroch nie sú medzi trojicou modelov skoro žiadne rozdiely. Mobilné telefóny Huawei P60, P60 Pro aj P60 Art majú rovnakú výšku 16,1 cm a veľmi podobná je aj ich hmotnosť okolo 200 gramov. Na prvý pohľad je vidieť, že výrobca dizajnovo odlíšil Huawei P60 a P60 Pro iba decentne. Rozdiel nemusí byť hneď viditeľný, ale je tam. Skrýva sa v tvare šošoviek fotoaparátov obklopujúcich ten hlavný. Huawei P60 má dva malé objektívy hranatejšie, P60 Pro guľatejšie. Naopak P60 Art sa úplne jasne vymyká svojou zadnou stranou. Celý fotomodul nie je obdĺžnikového typu, je viac zaoblený.

Huawei P60 Pro Huawei P60 Pro Huawei P60 Pro
Rozdiely medzi P60 a P60 Pro sú iba minimálne. Zhodujú sa aj vo farebných variantoch. Model P60 Art už sa vymyká viac. Zdroj: huawei.com

Aby sa telefóny Huawei P60 nemuseli spoliehať na čisto podfarbenú zadnú stranu, čínsky výrobca Huawei myslel na ozdobné motívy chrbta. Biele varianty P60 aj P60 Pro tak získavajú textúru zadnej strany, vďaka ktorej vyčnievajú. Zostávajúcim farebným variantom telefónov Huawei P60 a P60 Pro potom textúru chýba. P60 Art sa v oboch farebných motívoch leskne, a napĺňa tak obsah svojho mena. Voda mobilom vadiť nebude, poteší totiž certifikáciou IP68.

Huawei P60 Art, design
Huawei P60 Art je nielen najlepším telefónom radu, ale asi aj najviac upúta pozornosť svojim vzhľadom. Zdroj: huawei.com

Celý rad Huawei P60 má k dispozícii rovnaký OLED displej. Na tom nie je vôbec nič zlé. Tento displej totiž dosahuje uhlopriečku 6,67" a skvelé rozlíšenie 1 220p. Vďaka tomu sú panely veľmi jemné a samozrejme vysoko plynulé s energeticky úspornejšou adaptívnou frekvenciou obnovy 120 Hz.

Ako to už býva dobrým zvykom, panel mobilných telefónov Huawei je mierne zaoblený na hornej i spodnej strane, jedná sa teda o tzv. Quad-Curve displej. Skvelé zobrazenie farieb zaručuje podpora gamutu P3. Aby nebolo možné displej tak ľahko poškriabať, dostali mobilné telefóny odolné sklo Kunlun.

Huawei P60, displej
Displeje Huawei P60 sa naťahujú cez všetky štyri boky. V spodnej časti je integrovaná čítačka odtlačkov prstov. Zdroj: huawei.com

Rad Huawei P60 má výkon, takmer plnohodnotný Android 13 aj rýchle nabíjanie

Výkonnostný rozdiel medzi modelmi takmer nenájdeme. Ako čip výrobca zvolil minuloročný Snapdragon 8+ Gen 1, Huawei však, samozrejme kvôli zákazu, nedisponuje variantom čipu s 5G kompatibilitou. Procesor je 4 nm, vysoko výkonný a energeticky úsporný zároveň. Posun nastáva v operačnej pamäti. Základný model Huawei P60 si možno zaobstarať len v 8 GB verzii, v ponuke modelov P60 Pro je na výber medzi 8 a 12 GB. Model P60 Art sa k zákazníkom dostane len vo verzii s 12 GB RAM.

Huawei P60, odolnosť IP68
Všetky telefóny Huawei P60 majú vysokú odolnosť IP68. Zdroj: huawei.com

Podobné odstupňovanie nájdeme aj v ponuke veľkosti vnútorného úložiska. Začíname na 128 až 512 GB pre Huawei P60, verzia Pro začína na 256 GB. P60 Art sa neobmedzuje a na výber je 512 GB, a dokonca aj 1 TB. Telefóny navyše podporujú pamäťové karty NM. Operačným systémom je EMUI 13.1, čo je vlastne Android 13 ochudobnený o Google služby, navyše s vlastným obchodom Huawei AppGallery. V displeji máme zabudovanú čítačku odtlačkov prstov.

Huawei P60, rýchle nabíjanie
Nabíjacie výkony potešia každého, kto nechce pri nabíjačke tráviť hodiny. A to dokonca platí aj pre bezdrôtové nabíjanie. Zdroj: huawei.com

Ako sú na tom batérie? Telefóny majú kapacitu solídnych 4 815 mAh, model Art dokonca trochu vyšších 5 100 mAh. Ani nabíjanie nie je vôbec zlé. Huawei P60 nabijete maximálnym výkonom 66 W, model Pro a Art potom až 88 W. Všetky modely podporujú rýchle bezdrôtové nabíjanie výkonom 50 W.

Huawei P60 Pro je najlepším fotomobilom súčasnosti

Práve vo fotoaparátoch nájdeme zásadnejšie zmeny medzi jednotlivými modelmi. Určite však môžeme povedať, že každý z nich je výnimočný fotomobil, ktorý musí stačiť aj tým najnáročnejším používateľom. Základný fotoaparát všetkých modelov má totiž zhodne 48 Mpx, skvelú svetelnosť od f/1,4 do f/4,0 podľa scény či optickú stabilizáciu obrazu. V prípade širokouhlého fotoaparátu sú na tom rovnako modely P60 a P60 Pro s 13 Mpx. Model P60 Art sa odtrhol a ponúka 40 Mpx.

Huawei P60, sústava šošoviek
Fotoaparátu venoval Huawei dosť pozornosti. Nečudo, že sa naňho sústredia propagačné materiály aj pozornosť recenzentov. Zdroj: huawei.com

Tretím a posledným zadným fotoaparátom je teleobjektív. Tu sa naopak odlišuje základný P60 s 12 Mpx rozlíšením, clonou f/3,4 a OIS. Modely Pro a Art sú na tom lepšie, teleobjektív má rozlíšenie 48 Mpx a clonu f/2,1 pre ešte lepšie nočné fotografie. Optický zoom je 3,5-násobný. Samozrejme, aj tu so stabilizáciou. Pre kryštalicky čistý obraz fotoaparátov sa Huawei ukázal s novým procesom Huawei' s XD Fusion Pro. Video zvládnu mobily v 4K a 60 fps.

Huawei P60, fotografovanie
Štýlová farba s textúrou na chrbte sa nazýva Rococo Pearl. Zdroj: huawei.com

Aktuálne si môžete zaobstarať Huawei P60 Pro

Stredný model z popisovanej trojice mieri aj na náš trh. Ideálna kombinácia parametrov z neho robí želiezko v ohni. Komu nevadí neprítomnosť služieb Google alebo 5G, môže si kúpiť Huawei P60 Pro na našom e-shope za predbežnú cenu 1 299 €. Ostatné modely sú zatiaľ u nás nedostupné. Huawei P60 odhadujeme cenovo okolo 1 100 €, najvybavenejší model P60 Art okolo 1 490 €.

Parametre/ Model Huawei P60 Huawei P60 Pro Huawei P60 Art
Displej 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 700 × 1 220 px, 444 ppi 2 700 × 1 220 px, 444 ppi 2 700 × 1 220 px, 444 ppi
OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 48 Mpx, f/1,4 - 4,0, OIS, 4K video s 60 fps
hlavný: 48 Mpx, f/1,4 - 4,0, OIS, 4K video s 60 fps
hlavný: 48 Mpx, f/1,4 - 4,0, OIS, 4K video s 60 fps
širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2
širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2
širokouhlý: 40 Mpx, f/2,2
teleobjektív: 12 Mpx, f/3,4, OIS
teleobjektív: 48 Mpx, f/2,1, OIS
teleobjektív: 48 Mpx, f/2,1, OIS
Predný fotoaparát 13 Mpx, f/2,4, 4K video s 30 fps
13 Mpx, f/2,4, 4K video s 60 fps
13 Mpx, f/2,4, 4K video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 730 Adreno 730 Adreno 730
RAM 8 GB 8/12 GB 12 GB
Interné úložisko 128/256/512 GB, NM až 256 GB 256/512 GB, NM až 256 GB 512/1 000 GB, NM až 256 GB
Operačný systém EMUI 13.1 EMUI 13.1 EMUI 13.1
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 815 mAh 4 815 mAh 5 100 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 66 W/50 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 88 W/50 W
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 88 W/50 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 161 × 74,5 × 8,3 mm 161 × 74,5 × 8,3 mm 161 × 74,5 × 8,3 mm
Hmotnosť 197 g 200 g 206 g
Cena 1 100 €** 1 299 €* 1 490**
*Cena je platná k 11. 5. 2023. **Ceny sú odhadované. 
i Mohlo by vás zaujímať

Huawei to pekne rozohral. Základný Huawei P60 bude plnohodnotne stačiť aj náročnejším zákazníkom. Napriek tomu si je možné priplatiť za model P60 Pro s lepším nabíjaním a kvalitnejším teleobjektívom. No a tí, ktorí majú chuť na trochu extravagancie, budú voliť P60 Art. Ten ešte navyše pridáva väčšiu batériu a kvalitnejšie ultraširokouhlé snímky. 

Huawei P60 Pro 8/256 GB čierna - Mobilný telefón Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,0
Huawei P60 Pro 8/256 GB čierna
Mobilný telefón – 6,67" OLED 2712 × 1220 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, hybridný slot, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 48Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 48Mpx teleobjektív, predná kamera 13Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 88W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4815 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 199 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HU324b1
Huawei P60 Pro 8/256 GB perlový - Mobilný telefón Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,0
Huawei P60 Pro 8/256 GB perlový
Mobilný telefón – 6,67" OLED 2712 × 1220 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, hybridný slot, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 48Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 48Mpx teleobjektív, predná kamera 13Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 88W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4815 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 179 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HU324b2
Huawei Mate 50 Pro strieborný - Mobilný telefón
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
3,5
Huawei Mate 50 Pro strieborný
Mobilný telefón – 6,74" OLED 2616 × 1212 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, hybridný slot, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 50Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 64Mpx teleobjektív, predná kamera 13Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 66W, batéria 4700 mAh, model 2022, Android
999,90 €
Posledný kus na sklade
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HU321b2
Huawei Mate 50 Pro, čierny - Mobilný telefón Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
3,5
Huawei Mate 50 Pro, čierny
Mobilný telefón – 6,74" OLED 2616 × 1212 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, hybridný slot, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 50Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 64Mpx teleobjektív, predná kamera 13Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 66W, batéria 4700 mAh, model 2022, Android
Zľavnené -1 %
810,90 € 821,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HU321b1
HONOR Magic5 Pro 5G 12/512 čierny - Mobilný telefón Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,6 18×
HONOR Magic5 Pro 5G 12/512 čierny
Mobilný telefón – 6,81" OLED 2848 × 1312 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, fotoaparát: 50Mpx (f/1,6) hlavný + 50Mpx širokouhlý + 50Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 66W, bezdrôtové nabíjanie 50W, batéria 5100 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 199 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: UM322b1
Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 256 GB zelená - Mobilný telefón Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,9 138×
Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 256 GB zelená
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3088 × 1440 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
1 279 € S využitím výkupného bonusu
1 399 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0244b4
iPhone 14 Pro Max 128 GB fialový - Mobilný telefón
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,9 182×
iPhone 14 Pro Max 128 GB fialový
Mobilný telefón – 6,7" OLED 2796 × 1290 (120Hz), vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, model 2022, iOS
Zľavnené -6 %
1 198,90 € 1 279 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI044b4
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií