Infinix Note 40 Pro (RECENZIA): Bohaté príslušenstvo, kožený chrbát a solídny fotoaparát

Zobraziť katalóg
Infinix Note 40 Pro, recenzia, úvod

Infinix Note 40 Pro (RECENZIA): Bohaté príslušenstvo, kožený chrbát a solídny fotoaparát

Lepší z dvojice nových mobilných telefónov Infinix, ktoré vstupujú na náš trh, je Infinix Note 40 Pro. V porovnaní s lacnejším bračekom môže ponúknuť napríklad rýchlejšie nabíjanie. Ako obstál v našom teste? Kde sú jeho slabiny a aká je jeho konkurencia? To sa dozviete v našej recenzii.Recenzia

Autor: Ondřej Chabr

Infinix Note 40 Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. Koženkový chrbát má len jeden variant Infinix Note 40 Pro
 2. Zaoblený AMOLED s vysokým jasom je pýchou telefónu
 3. Systém XOS zvládnete zahltiť, na bežné použitie stačí
 4. Veľa obrazových bodov, mobilu Infinix Note 40 Pro však chýba určitý fotografický základ
 5. Konkurenciu Inifnix Note 40 Pro prekoná bezdrôtovým nabíjaním, zvyšok je podobný
 6. Infinix Note 40 Pro prekvapuje v niekoľkých ohľadoch, menej náročným bude vyhovovať
 7. Čo sme o mobilných telefónoch Infinix Note 40 písali skôr

Koženkový chrbát má len jeden variant Infinix Note 40 Pro

Na prvý pohľad nie je medzi modelmi nového radu Infinix Note 40 až tak výrazný rozdiel. Základný model Note 40 však predsa len stavil na ploché strany, zatiaľ čo nami testovaný Infinix Note 40 Pro sa pýši zaoblenými okrajmi a štýlovým zeleným farebným variantom. Práve ten sa mi dostal do ruky a potešil svojím spracovaním chrbta z umelej kože.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, predná strana Infinix Note 40 Pro, recenzia, zadná strana
Elegancia stranou? Ani náhodou. Zaoblené boky a kožený chrbát pôsobia naozaj dobre. Minimálne rámčeky nad a pod displejom evokujú drahší telefón.

Infinix Note 40 Pro je skutočne veľmi tenký telefón. Jeho hrúbka dosahuje necelých 7,8 mm. Bočné plastové rámčeky sú vcelku príjemné na dotyk. V každom prípade ich plôšku rapídne redukuje masívne sa z oboch strán zvažujúce plochy chrbta aj displeja. Horné a spodné plôšky sú naopak také ploché, že na nich telefón môže stáť.

O prítomnosti stereo hovorí ikonka JBL na hornej hrane. Chrbát zeleného variantu je kožený, zlatá verzia má dúhový nádych plastového chrbta.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, JBL Infinix Note 40 Pro, recenzia, foto výstupok
Zlaté boky a fotografický výstupok sprevádzajú všetky farebné varianty. Pre niekoho to môže byť stopka, navyše zlatú úplne nezakryjete ani obalom.

Na chrbte má Infinix Note 40 Pro rozmerný výstupok s fotoaparátmi, čo je často poznávacím znakom telefónov tejto značky. Ten však našťastie nie je zbytočne vystúpený, a vďaka vycentrovaniu na celej hornej ploche chrbta sa mobil nekýve do strán pri položení na rovnú plochu. Výstupok v zlatej farbe je rozdelený do dvoch častí, jedna má hladký lesklý povrch, druhá je matná, akoby brúsená. Blesk fotoaparátu má vo vnútri svetelnú plôšku Active Halo, avšak nepochopiteľne len pri zlatom variante.

i

Xiaomi 14 Ultra (RECENZIA): Top výbava, parádny fotoaparát a 16 GB RAM. To je on, vo svojej triede šampión

V rámci odolnosti sa výrobca sústredil predovšetkým na ochranu displeja, ktorý kryje Corning Gorilla Glass. Celková odolnosť však dosahuje už len IP54.

Vyzdvihnúť určite musím množstvo príslušenstva, ktoré sa na mňa vysypalo z balenia. Adaptér aj s káblom tu dopĺňa obal s povrchom z umelej kože, drôtové USB-C slúchadlá, zaoblené ochranné sklo a kúpou telefónu získate zadarmo aj bezdrôtovú nabíjačku.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, v obale Infinix Note 40 Pro, recenzia, obsah balenia
Jednou z najsilnejších stránok telefónu Infinix Note 40 Pro je bohaté príslušenstvo, ktoré dostanete v základnom balení.

Zaoblený AMOLED s vysokým jasom je pýchou telefónu

Zaoblený displej má štandardné zakrivenie, nejde o nič prehnaného. Mal som možnosť porovnať naraz Infinix Note 40 Pro a Motorolu Edge 50 Pro. Motorola má zakrivenie rozhodne výraznejšie. Aj tak AMOLED displej svojimi proporciami evokuje, že ide o mobil vyššej triedy, než do ktorej Infinix spadá. Rozlíšenie v podobe Full HD+ sa stará o jemnosť tesne pod 400 ppi, čo je úplne ideálny údaj.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, jemnosť displeja Infinix Note 40 Pro, recenzia, porovnanie s Motorola Edge 50 Pro
Displej Infinix Note 40 Pro je naozaj pekný, má krásne farby, výbornú svetelnosť. Na obrázku v porovnaní so zahnutým displejom mobilu Motorola Edge 50 Pro (na fotografii naspodku).

Obnovovacia frekvencia sa zbytočne nehrá na zdanlivo herný telefón a zostáva na skvelej hodnote 120 Hz. Zmena na 60 Hz v nastavení je skutočne poznať, ale pokiaľ je pre vás výdrž batérie to najdôležitejšie, pokojne si na 60 Hz ihneď prepnite. Kým si oči nezvyknú, dá sa používať aj toto nastavenie.

Milovníci vychádzok do prírody môžu byť v pokoji, aj na priamom slnku je jas schopný presvetliť displej viac ako dostatočne.

i

Samsung Galaxy A55 5G (RECENZIA): To najlepšie zo série A. Skvelý fotoaparát, dvojdňová výdrž, vynikajúci displej a mnoho ďalšieho

Systém XOS zvládnete zahltiť, na bežné použitie stačí

V cenovej kategórii do 300 EUR nemôžeme očakávať, že bude Infinix Note 40 Pro osadený osemjadrovým čipom s vysoko taktovanými jadrami. Preto sa telefón spolieha na základný MediaTek Helio G99 Ultimate. Aj napriek zaujímavému názvu si výkon s konkurenciou príliš nezadá. Mnou namerané hodnoty Geekbench sú 717 / 2 000 bodov. Na herné hity to nebude, ale bežnú prácu vcelku mobil stíhal, a to aj vďaka 12 GB operačnej pamäte. To však nie je konečná, ďalších 6 až 12 GB pridá virtuálna RAM.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, systém XOS
Infinix Note 40 Pro sľubuje 2 roky aktualizácií Androidu a 3 roky bezpečnostných záplat. Zdroj: infinixmobiles.in

Operačný systém XOS umožňuje modelu Note 40 Pro, podľa vzoru iOS, stiahnuť hornú lištu dvomi spôsobmi. Pokiaľ stiahnete lištu z ľavej hornej strany, objaví sa notifikácia. Na pravej strane sa týmto spôsobom dostanete k ovládaciemu centru. Tiež sa po odsunutí menu doprava nezobrazia správy Google, ako pri väčšine Android telefónov, ale karty widgetov.

K dispozícii je virtuálny asistent Folax založený na umelej inteligencii. Požiadavky mu je možné zadávať hlasom a tiež písaním na klávesnici. Jeho vyvolanie je možné nastaviť na rýchlejší variant, než vždy manuálne spúšťať aplikáciu.

AI sa tu prejavuje aj v tvorbe tapiet, ktoré vám vygeneruje podľa zadania. Na mobilnom telefóne Infinix Note 40 Pro je tiež infraport, vďaka čomu sa môže premeniť na diaľkové ovládanie domácich spotrebičov. Škoda chýbajúceho 5G pripojenia, čo ale bežný používateľ nemusí oplakávať.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, home page Infinix Note 40 Pro, recenzia, recenzia, personalizácia Infinix Note 40 Pro, recenzia, Folax Infinix Note 40 Pro, recenzia, widgety Infinix Note 40 Pro, recenzia, o telefóne
Systém pretkaný AI mobilu Infinix Note 40 Pro zvládne generovať napríklad tapety podľa zadania. Pomôže aj hlasový asistent Folax.

Obal v balení má na chrbte kruhové zvýraznenie podľa vzoru systému MagSafe od Applu. Magneticky Infinix Note 40 Pro na bezdrôtovej nabíjačke sedí, ale spoj nie je tak silný ako práve pri telefónoch jablkovej konkurencie. Z pohľadu bezdrôtového nabíjania ale mobil nedokáže vyvinúť väčší nabíjací výkon ako 20 W. Zaujímavejšie je však 70 W drôtové napájanie. S ním Infinix Note 40 Pro nabijete za necelú hodinu. Kladne musím hodnotiť aj takmer 2-dennú výdrž vďaka akumulátoru s kapacitou 5 000 mAh.

Veľa obrazových bodov, mobilu Infinix Note 40 Pro však chýba určitý fotografický základ

V recenzovanom mobile Infinix Note 40 Pro sú 4 fotoaparáty, z ktorých 3 kúsky sú vzadu. To by nebolo nič nezvyčajné, bohužiaľ, v zozname chýba často používaný širokouhlý fotoaparát. Namiesto toho 108 Mpx hlavný snímač dopĺňa dvojica 2 Mpx fotoaparátov, ktoré sa starajú o makro snímky a fotografovanie portrétov s rozmazaným pozadím. Predný selfie fotoaparát sa vôbec nemusí hanbiť za svoje rozlíšenie 32 Mpx.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, foto deň Infinix Note 40 Pro, recenzia, foto bez priblíženia Infinix Note 40 Pro, recenzia, foto 3x
Denné fotografie na displeji telefónu Infinix Note 40 Pro nevyzerajú zle. Vysokých 108 Mpx dopomáha 3-násobnému priblíženiu.

Infinix Note 40 Pro fotografuje štandardne v 12 Mpx. Plných 108 Mpx využíva na skladanie niekoľkých pixelov v jeden, ale aj pri fotografovaní v 3-násobnom bezstratovom priblížení. Ak chcete fotografovať snímky s rozlíšením pixelov 12 000 × 9 000, určite môžete. Potom sa však pripravte, že snímka zaberie desiatky MB vo vnútornom úložisku. O post processing sa tu stará AI, napokon fotografický režim v aplikácii je nazvaný ako AI Cam.

i

V hlavnej úlohe dizajn aj solídna výbava. Telefóny Motorola Edge 50 Pro, Fusion a Ultra vstupujú na trh

Bežné snímky, podľa môjho názoru, Infinix zvládol dobre. Zbytočne si farby neprikrášľuje, prepálenia a šum sa držia v medziach a určite v tejto kategórii telefónov nemôže uraziť.

Na výber je niekoľko viac či menej zaujímavých funkcií. Ak si vyrazíte na vychádzku práve v čase zatiahnutej oblohy, aktivujte si funkciu Zmena oblohy. Je až neuveriteľné, ako dobre a v reálnom čase telefón vystrihne objekty v popredí a zasunie za ne modrú oblohu.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, reálna obloha Infinix Note 40 Pro, recenzia, umelá obloha
Ľavá fotografia je tá reálna. Dodaná modrá obloha má však vždy rovnaký vzor mrakov, takže pri niekoľkonásobnom použití vás tento prvok môže prezradiť.

Ak radi používate nočný režim, Infinix vás minimálne názvom nesklame. Režim Super noc znie divoko, vyhotovené fotografie sú však priemer. Šumu je, bohužiaľ, dostatok. Aspoň vám OIS uľahčí udržať dlhú uzávierku. Makro snímkam kvôli nízkemu rozlíšeniu chýba možnosť približovania.

Pod položkou Ďalej sa potom skrývajú ďalšie foto a video režimy. Je to spomínaná zmena oblohy, časozber, panoráma, duálne video, sken dokumentov aj super makro. V režime Pro si potom podľa svojho prispôsobíte kontrast, vyváženie bielej či zaostrenie.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, makro Infinix Note 40 Pro, recenzia, nočný režim
Makru škodí nízke 2 Mpx rozlíšenie. Pred 20 rokmi to bolo niečo, dnes však obmedzí použitie snímky skôr len na displeji mobilu.

Konkurenciu Inifnix Note 40 Pro prekoná bezdrôtovým nabíjaním, zvyšok je podobný

Telefón sa vám síce páči, ale chceli by ste radšej plochý displej? A ak vám nebude chýbať ani rýchlejšie 70 W nabíjanie, ďalej nehľadajte. Presne pre vás bude Infinix Note 40. Ušetríte 55 EUR, ale o bohaté príslušenstvo v balení neprídete.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, konkurencia, Xiaomi Redmi Note 13 Pro
Schopnejšiu fotografickú zostavu dáva Xiaomi Redmi Note 13 Pro na známosť. Nie je to len o masívnom počte megapixelov, ale svoju rolu hrá aj prítomnosť „širokáča“. Zdroj: mi.com

V konkurencii ostatných by som rád vypichol Xiaomi Redmi Note 13 Pro. Tu sa hrá na ešte viac obrazových bodov vo fotoaparáte, Xiaomi má 200 Mpx. K tomu je tu aj 8 Mpx použiteľný „širokáč“. Na vrchnej hrane sa Redmi chváli 3,5 mm jack konektorom, nedočkáte sa však bezdrôtového nabíjania. Telefón je o chlp menší, predovšetkým kvôli 6,67" AMOLED displeju. Procesor MadiaTek Helio G99 je tu v takmer totožnej konfigurácii. Systém beží na nadstavbe MIUI.

Infinix Note 40 Pro, recenzia, konkurencia, Vivo V40 SE 5G
Vivo poteší používateľov, pre ktorých je zaoblená konštrukcia skôr na obtiaž. Zdroj: vivo.com

Nedáte na koženkový chrbát dopustiť? Ponúkne vám ho aj mobilný telefón Vivo V40 SE 5G. Rozmerovo je na tom s mobilom Infinix Note 40 Pro narovnako, hoci displej má vplyvom rámčekov uhlopriečku ako model Xiaomi, teda 6,67". Tu sa už procesor vyskytuje vo forme Snapdragon 4 Gen 2. Síce energeticky úsporný, ale výkonnostne priemerný čip. Aj tu máte na dáta 256 GB pamäť a v balení je aj obal. Fotoaparát má štandardných 50 Mpx a nechýba ani ten širokouhlý. Viac sa dozviete v našej recenzii Vivo V40 SE 5G (RECENZIA): Štýlový zovňajšok, skvelá výdrž, ale výkonnostne pokrivkáva.

Infinix Note 40 Pro sa v našich končinách predáva iba v konfigurácii 12 / 256 GB. Za tú si výrobca inkasuje rozumných 274,90 €. Na výber je medzi zlatou a zelenou. V sérii nájdeme ešte spomínaný Infinix Note 40 s malými ústupkami, ktorý si v konfigurácii 8 GB / 256 GB môžete zaobstarať za cenu 219,90 €. Farebné varianty sú zlatá a čierna.

Parametre/Model Infinix Note 40 Pro Xiaomi Redmi Note 13 Pro Vivo V40 SE 5G
Displej Uhlopriečka: 6,78" Uhlopriečka: 6,67" Uhlopriečka: 6,67"
Rozlíšenie: 2 436 × 1 080 px,
393 ppi
Rozlíšenie: 2 400 × 1 080 px,
395 ppi
Rozlíšenie: 2400 × 1 080 px,
395 ppi
Typ: AMOLED Typ: AMOLED Typ: AMOLED
Obnovovacia frekvencia:
až 120 Hz
Obnovovacia frekvencia:
až 120 Hz
Obnovovacia frekvencia:
až 120 Hz
Ochrana: Corning Gorilla Glass Ochrana: Corning Gorilla Glass 5 Ochrana:
Zadné fotoaparáty Hlavný: 108 Mpx Hlavný: 200 Mpx Hlavný: 50 Mpx
Makro: 2 Mpx Širokouhlý: 8 Mpx Širokouhlý: 8 Mpx
Senzor hĺbky: 2 Mpx Makro: 2 Mpx Teleobjektív: 2 Mpx
Predný fotoaparát 32 Mpx 16 Mpx 16 Mpx
Čipset MediaTek Helio G99 Ultimate MediaTek Helio G99 Ultra Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2
GPU IMG BXM-8-256 Mali-G57 MC2 Adreno 613
RAM 12 GB 8 GB 8 GB
Interné úložisko 256 GB 256 GB 256 GB
Operačný systém Android 14, XOS Android 13, MIUI Android 14, Funtouch
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP54 IP54 IP54
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 70 W / 20 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 67 W / - Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 44 W / -
USB-C
Rozmery 164,3 × 74,6 × 7,8 mm 161,1 × 75 × 8 mm 163,2 × 75,8 × 7,8 mm
Hmotnosť 190 g 188 g 186 g
Obsah balenia telefón, USB-C kábel, adaptér, obal, ochranné sklo, slúchadlá, nástroj na vybratie SIM karty, pužívateľská príručka telefón, USB-C kábel, adaptér, obal, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka telefón, USB-C kábel, obal, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka
Cena 274,90 € 299 € 279,90 €
Ceny sú platné k 14. 5. 2024.

Infinix Note 40 Pro prekvapuje v niekoľkých ohľadoch, menej náročným bude vyhovovať

Infinix Note 40 Pro; recenzia, zhodnotenie

Infinix Note 40 Pro

Mobily

Smartfón Infinix Note 40 Pro sa dobre drží v ruke, pekne vyzerá a relatívne slušne sa chová aj jeho operačný systém. Napriek tomu, samozrejme, nemusí vyhovovať každému, predovšetkým sa nebude páčiť odporcom zlatej farby, náročnejším používateľom a fotografom, ktorí by radi svoje výsledky prezerali na väčšej obrazovke.

Klady

 • Kožený chrbát, hoci len pri zelenom variante
 • Nádherný displej s decentným zaoblením
 • Nezvyčajne bohatý obsah základného balenia
 • Systém fungoval plynule bez zaváhania
 • Rýchle nabíjanie a nechýba ani to bezdrôtové

Zápory

 • Absencia širokouhlého fotoaparátu
 • Chýba aj 5G pripojenie
 • Active Halo iba na zlatej verzii
i Mohlo by vás zaujímať

Veľmi zaujímavý telefón Infinix Note 40 Pro sa podaril. Nech si už o ňom myslíte čokoľvek, treba si uvedomiť jeho cenovku a potom ho porovnávať s telefónmi rovnakej cenovej kategórie. Z tohto pohľadu vlastne obstál Infinix na jednotku. 

Čo sme o mobilných telefónoch Infinix Note 40 písali skôr

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Infinix predstavil dvojicu nových smartfónov Infinix Note 40 a Note 40 Pro. A oba modely prichádzajú so zaujímavou výbavou. Tej dominuje rýchle a efektívne nabíjanie, dostatok operačnej pamäte a štýlový dizajn. Na to sme napokon pri telefónoch Infinix zvyknutí. Čo teda novinky Note 40 a Note 40 Pro vedia?

Infinix Note 40, úvod

Infinix Note 40 – OBSAH

 1. Oba modely Infinix Note 40 zaujmú svojim luxusným zovňajškom
 2. Rýchle nabíjanie šikovne šetrí akumulátor, poteší kvalitné stereo
 3. Snímky a videá sa budú spoliehať na vysoké rozlíšenie
 4. Infinix Note 40 a Infinix Note 40 Pro – cena a dostupnosť

Oba modely Infinix Note 40 zaujmú svojim luxusným zovňajškom

Celkom 2 nové modely Infinix Note 40 a Infinix Note 40 Pro sú oficiálne predstavené a práve vstupujú na náš trh. Ich cieľom je zaujať pekným vzhľadom, bohatou výbavou aj lákavou cenou. Sú medzi nimi rozdiely, ktoré však u zákazníkov môžu hrať väčšiu či menšiu rolu. Poďme si ich teda priblížiť.

Infinix Note 40, dizajn Infinix Note 40 Pro, dizajn
Porovnanie Infinix Note 40 a Infinix Note 40 Pro. Rozdiel v zakrivení tela je poznať.

Nehľadiac na model sú to smartfóny štýlové, ktoré sa radia k tým, čo svojím vzhľadom pútajú pozornosť. Už na prvý pohľad, či skôr úchop, sú rozdiely poznať. Lacnejší Note 40 má totiž obe strany ploché a rovnako tak boky. Infinix Note 40 Pro ide cestou zaoblených krajov, ktoré prechádzajú do zaguľatených bokoch. Po stránke farieb majú oba modely zlatú variantu, Note 40 je potom dostupný ešte v lesklej čiernej, vrcholný Note 40 Pro v zelenej umelej koži.

i

Infinix Zero 30 5G (RECENZIA): Umelá inteligencia v extravagantnom balení

Na pohľad teda môžeme povedať, že sú to smartfóny s unikátnym zovňajškom, hoci umelá koža začína prenikať skutočne naprieč trhom. Základný Note 40 poteší aj veľmi tenkými rámčekmi okolo displeja, keď už je panel plochý. Zbytočne tak nenavyšuje rozmery telefónu. Odolnosť proti vode a prachu sa zastavila na IP54. To je skôr ochrana pred jarným dažďom. Predné strany sú kryté odolným Gorilla Glass.

Infinix Note 40 Infinix Note 40 Pro
Porovnanie povrchov chrbta. Note 40 má plastový chrbát s farbou meniacou sa podľa naklonenia, zelený Note 40 Pro je v umelej koži.

Aby sa pohľad na veľkú plochu AMOLED displejov páčil, sú oba modely Infinix Note 40 aj Note 40 Pro vybavené jemným rozlíšením. Plocha je skutočne obsiahla, uhlopriečka dosahuje 6,78". Základný Note 40 má celý panel rovný s minimálnymi rámčekmi, zatiaľ čo Note 40 Pro ho po stranách ohýba k bokom. Inak majú rovnaké displeje, so svetelnosťou 550 nitov a vrcholných 1 300 nitov. Obnovovacia frekvencia môže v závislosti na aktuálnej potrebe prechádzať medzi 60 a 120 Hz, panely sú typu LTPS. Aj tu sa výrobca uchýlil k integrácii čítačky odtlačkov prstov priamo do spodnej časti displeja.

Infinix Note 40, displej
Jeden displej je rovný (Infinix Note 40), druhý zaoblený (Infinix Note 40 Pro). AMOLED technológiu, 120 Hz a integrovanú čítačku odtlačkov ale majú oba.

Rýchle nabíjanie šikovne šetrí akumulátor, poteší kvalitné stereo

Hoci by sa mohlo zdať, že rozdiel medzi oboma modelmi bude vo výkone, veľmi tomu nenasvedčuje. Oba sa spoliehajú na 6 nm procesor Mediatek Helio G99 Ultimate. V rámci svojej kategórie nejde o nijako výnimočne výkonný čip, bežnému použitiu systému Androidu 14 bude ale určite dostačovať. V kombinácii s 8 GB operačnej pamäte to nevyzerá zle. Model Note 40 Pro má aj variant s 12 GB RAM. Obe potom je možné navýšiť cez virtuálnu RAM.

Infinix Note 40, reproduktory JBL
Stereo reproduktory JBL majú na svedomí hudobnú stránku nových telefónov Infinix Note 40.

Pokiaľ si budete telefón kupovať na filmy, zaujíma vás pravdepodobne obraz a zvuk. Samotný displej už sme pochválili, v oblasti zvuku sa výrobca našťastie tiež nenechal zahanbiť. Pod jeho stereo sústavu sa podpísal výrobca JBL. Vedľa fotoaparátov sa v rade Note 40 objavuje krúžok s prísvitom, plôška vo vnútri tu ale nie je len na parádu. Nazýva sa Active Halo a svetelným LED podsvietením na základe AI má odovzdávať notifikácie aplikácií podľa nastavenia používateľa.

Infinix Note 40, nabíjanie
Nielenže je drôtové nabíjanie telefónov Infinix Note 40 rýchle, ale navyše ho koriguje AI na zachovanie zdravia akumulátora.

Inifinix vo svojich materiáloch veľa spomína batériu, respektíve nabíjanie. To je totiž v prípade oboch modelov špecifické. Výhodou je, že oba, ako Note 40, tak Note 40 Pro, zvládajú nabíjanie bezdrôtové. Navyše oproti konkurencii ste už v základe vybavení niečím, čo bezdrôtové nabíjanie uľahčí. Tým je kryt s magnetom MagCase. Ten sa k bezdrôtovej nabíjačke MagCharge presne pripne podľa vzoru systému MagSafe od Applu. Dobíjanie potom prebieha výkonom zhruba 20 W.

Infinix Note 40, obsah balenia
Telefóny excelujú počtom príslušenstva v balení. Napájací kábel a kryt nie sú ničím výnimočným, Infinix, ale pridal aj adaptér, USB-C slúchadlá a odolné sklo.

Späť ale k drôtovému nabíjaniu. Tu dochádza k odlišnosti, keď Note 40 nabíja výkonom 45 W, Note 40 Pro až 75 W. Aby akumulátory s kapacitami 5 000 mAh vydržali čo možno najdlhšie, Infinix sa rozhodol ich šikovne šetriť. Riešenie je nazvané ako All-Round FastCharge 2.0. Spočíva v optimalizácii nabíjania za asistencie AI. Akumulátor nebude plnený rovnobežne rýchlo, ale so zachovaním ideálneho pomeru nabitej energie a zahrievania batérie.

Infinix Note 40, Active Halo
Vybrúsený foto výstupok má štvoricu koliesok, pričom spodný blesk má vo vnútri LED podsvietenie na notifikácie. Nazýva sa Active Halo.

Jedným z veľkých rozdielov je kompatibilita s 5G sieťami. Tú dosahuje práve len drahší z modelov, Infinix Note 40 Pro. Pri Note 40 musí postačovať 4G. Naopak do všetkých sa dostane čip NFC pre mobilné platenie, funkcia OTG či FM rádio.

i

Nothing Phone (2a) si berie to najlepšie z vlajkového modelu, stojí ale iba polovicu

Snímky a videá sa budú spoliehať na vysoké rozlíšenie

Infinix toho o fotoaparátoch príliš nehovorí. Aspoň nie o všetkých. Zdá sa, že oba modely majú zostavu napospol rovnakú. Značenie hlavného 108 Mpx je medzi modelmi odlišné, Note 40 Pro má navyše optickú stabilizáciu obrazu a lepšiu svetelnosť f/1,75. Vysoké rozlíšenie bude využité pre 3-násobný bezstratový zoom. Ďalej tu sú 2 fotoaparáty s rozlíšením 2 Mpx. Pravdepodobne to bude makro a AI kamera, ktorá by mohla pomôcť s rozostrením pozadia.

Infinix Note 40, foťáky
Foto sústava na pohľad vyzerá ako solídne pripravená, papierovo sa však dá hovoriť skôr len o hlavnom 108 Mpx snímači.

Predné selfie zachytí scénu v rozlíšení 32 Mpx. Rovnako tak s videom to nevyzerá zle. Vysoké 2K rozlíšenie s 30 fps sľubuje detailný obraz. Medzi mnohými režimami aplikácie fotoaparát nájdeme panorámu, time-lapse, spomalený záznam, nočný režim, skenovanie dokumentov a duálne video.

Infinix Note 40 a Infinix Note 40 Pro – cena a dostupnosť

Telefóny Infinix Note 40 a Note 40 Pro sú k dispozícii vo variante 8/256 GB. Základný Note 40 stojí od 219,90 €, pokročilejší Note 40 Pro s 5G pripojením, s rýchlejším nabíjaním a zaobleným displejom začína na 274,90 €.

Parametre/Model Infinix Note 40 Infinix Note 40 Pro
Displej Uhlopriečka: 6,78" Uhlopriečka: 6,78"
Rozlíšenie: 2 436 × 1 080 px, 393 ppi Rozlíšenie: 2 436 × 1 080 px, 393 ppi
Typ: AMOLED Typ: AMOLED
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz
Ochrana: Corning Gorilla Glass Ochrana: Corning Gorilla Glass
Zadné fotoaparáty Hlavný: 108 Mpx Hlavný: 108 Mpx
Makro: 2 Mpx Makro: 2 Mpx
Hĺbkový: 2 Mpx Hĺbkový: 2 Mpx
Predný fotoaparát 32 Mpx 32 Mpx
Čipset Mediatek Helio G99 Ultimate Mediatek Helio G99 Ultimate
RAM 8 GB 8 GB
Interné úložisko 256 GB 256 GB
Operačný systém Android 14 Android 14
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP54 IP54
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 45 W/20 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 70 W/20 W
Rozmery 164,1 × 74,5 × 7,7 mm 164,2 × 74,5 × 8,1 mm
Hmotnosť 190 g 196 g
Obsah balenia telefón, USB-C kábel, adaptér, slúchadlá, kryt, ochranné sklo, nástroj na vybratie SIM karty, kryt, používateľská príručka telefón, USB-C kábel, adaptér, slúchadlá, kryt, ochranné sklo, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka
Cena od 219,90 od 274,90
Ceny sú platné k 23. 4. 2024.
i Mohlo by vás zaujímať

Nová generácia telefónov Infinix Note 40 a Note 40 Pro pokračuje v trende štýlovej strednej triedy. Máte na výber z rôznej výbavy, povrchov chrbta, zakrivenia tela aj ceny. Pre každého sa tu niečo nájde a oprávnene tu máme zaujímavé želiezka v ohni.

Infinix Note 40 8 GB/256 GB Obsidian Black - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,4 18×
Infinix Note 40 8 GB/256 GB Obsidian Black
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2436 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Helio G99 Ultimate, fotoaparát: 108Mpx (f/1,9) hlavný, predná kamera 32Mpx, GPS, NFC, LTE, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 20W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 25,90 €
219,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1023b1
Infinix Note 40 8 GB/256 GB Titan Gold - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,4 18×
Infinix Note 40 8 GB/256 GB Titan Gold
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2436 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Helio G99 Ultimate, fotoaparát: 108Mpx (f/1,9) hlavný, predná kamera 32Mpx, GPS, NFC, LTE, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 20W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 25,90 €
219,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1023b2
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB fialový - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,3 10×
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB fialový
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2400 × 1080 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Dimensity 8020, fotoaparát: 108Mpx (f/1,7) hlavný + 13Mpx širokouhlý, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 68W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
319 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1018b3
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB zlatý - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,3 10×
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB zlatý
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2400 × 1080 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Dimensity 8020, fotoaparát: 108Mpx (f/1,7) hlavný + 13Mpx širokouhlý, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 68W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
319 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1018b2
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB zelený - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,3 10×
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB zelený
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2400 × 1080 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Dimensity 8020, fotoaparát: 108Mpx (f/1,7) hlavný + 13Mpx širokouhlý, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 68W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
319 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1018b1
4,7 390×
Samsung Galaxy A54 5G 8 GB/256 GB grafitová
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, hybridný slot + eSIM, procesor Samsung Exynos 1380, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
394,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0250c3
4,9 25×
Vivo V40 SE 5G 8 GB/256 GB fialový
Mobilný telefón – 6,67" AMOLED 2400 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, hybridný slot, procesor Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 2Mpx širokouhlý, predná kamera 16Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 44W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
274,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: VIV122b2
4,9 14×
HONOR Magic6 Lite 5G 8 GB / 256 GB oranžový
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2652 × 1200 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, fotoaparát: 108Mpx (f/1,75) hlavný + 5Mpx širokouhlý + 2Mpx makro, predná kamera 16Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie, batéria 5300 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
279 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: UM327b3
4,9 14×
HONOR Magic6 Lite 5G 8 GB / 256 GB zelený
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2652 × 1200 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, fotoaparát: 108Mpx (f/1,75) hlavný + 5Mpx širokouhlý + 2Mpx makro, predná kamera 16Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie, batéria 5300 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
279 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: UM327b2
4,5 49×
Samsung Galaxy A35 5G 6 GB/128 GB modrá
Mobilný telefón – 6,6" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Samsung Exynos 1380, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 13Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
379 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0262b1
4,5 49×
Samsung Galaxy A35 5G 6 GB/128 GB fialová
Mobilný telefón – 6,6" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Samsung Exynos 1380, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 13Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
379 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0262b2
4,9 62×
Nothing Phone (2a) 8 GB/128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 2412 × 1080, operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, dual SIM, procesor MediaTek Dimensity 7200 Pro, fotoaparát: 50Mpx (f/2,2) hlavný + 50Mpx teleobjektív, predná kamera 32Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
329 €
Na objednávku – termín upresníme
Objednávací kód: NOTHa06b1
4,9 62×
Nothing Phone (2a) 8 GB/128 GB Milk
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 2412 × 1080, operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, dual SIM, procesor MediaTek Dimensity 7200 Pro, fotoaparát: 50Mpx (f/2,2) hlavný + 50Mpx teleobjektív, predná kamera 32Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
329 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 8. 8. 2024
Objednávací kód: NOTHa06b2
4,8 13×
Motorola EDGE 50 Pro 12 GB / 512 GB Black Beauty
Mobilný telefón – 6,7" P-OLED 2712 × 1220 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 50Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 125W, bezdrôtové nabíjanie 50W, batéria 4500 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom EDGE50MOTOROLA 594,15 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SMTR533b1
4,8 13×
Motorola EDGE 50 Pro 12 GB / 512 GB Luxe Lavender
Mobilný telefón – 6,7" P-OLED 2712 × 1220 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 50Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 125W, bezdrôtové nabíjanie 50W, batéria 4500 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom EDGE50MOTOROLA 594,15 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SMTR533b2
4,8 13×
Motorola EDGE 50 Pro 12 GB/512 GB Moonlight Pearl
Mobilný telefón – 6,7" P-OLED 2712 × 1220 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 50Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 125W, bezdrôtové nabíjanie 50W, batéria 4500 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom EDGE50MOTOROLA 594,15 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SMTR533b3
4,9 174×
Samsung Galaxy A55 5G 8 GB/128 GB modrá
Mobilný telefón – 6,6" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Samsung Exynos 1480, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
479 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0263b1
4,9 174×
Samsung Galaxy A55 5G 8 GB/128 GB fialová
Mobilný telefón – 6,6" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Samsung Exynos 1480, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
479 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0263b2
4,9 174×
Samsung Galaxy A55 5G 8 GB/128 GB modro-čierna
Mobilný telefón – 6,6" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Samsung Exynos 1480, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
479 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0263b3
Vytlačiť
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií