Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+ Combo (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ivona Hroníková

V domácej recenzii sme otestovali iRobot Roomba Combo j7+, ktorý je vybavený pokročilou navigáciou, funkciou mopovania a ponúka možnosť personalizovaného upratovania. Je jasné, že sa v našej domácnosti s dvoma deťmi a psom nenudil. Ako zvládol upratovať konštantný neporiadok v členitej domácnosti plnej nástrah? Čítajte ďalej.

Recenzia – Robotický vysávač iRobot Roomba j7+

Robotický vysávač iRobot Roomba j7+ Combo (RECENZIA) – OBSAH

 1. V akých podmienkach prebiehalo testovanie iRobot Roomba Combo j7+?
 2. Predstavenie robotického vysávača iRobot Roomba Combo j7+
 3. Obsah balenia a uvedenie robotického vysávača do prevádzky
 4. Ako vysáva robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+? 
 5. Umývanie pomocou iRobot Roomba Combo j7+
 6. Aplikácia iRobot Home
 7. Údržba robotického vysávača iRobot Roomba Combo j7+
 8. Celkové hodnotenie iRobot Roomba Combo j7+

V akých podmienkach prebiehalo testovanie iRobot Roomba Combo j7+?

Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+ som počas troch týždňov testovala v rodinnom dome, ktorý obývajú dvaja dospelí (z toho je jeden alergik), dve deti a pes. Po takmer celom dome máme vinylové podlahy, v mnohých miestnostiach sú ale doplnené kusovými kobercami. Už je to pár rokov, čo som naposledy testovala robotický vysávač iRobot, preto som bola veľmi zvedavá, ako šiel vývoj u priekopníka robotických vysávačov dopredu. Tešila som sa tiež na funkciu mopovania, ktorá sa mi zatiaľ pri ostatných robotických vysávačoch vzhľadom na kusové koberce väčších rozmerov zatiaľ príliš neosvedčila.

Predstavenie robotického vysávača iRobot Roomba Combo j7+

Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+ predstavuje v čase písania recenzie horúcu novinku obľúbeného výrobcu. Vybavený je základňou Clean Base™, do ktorej automaticky vysypáva zberný kôš a taktiež sa v nej nabíja. Údržba je tak pri bežnej prevádzke úplne bez práce. Disponuje tiež funkciou mopovania, podlahy teda zvládne v jednom kroku povysávať aj utrieť. Tento systém je ale mimoriadne vychytaný – vysávač využíva pohyblivé rameno, ktoré pri nabehnutí na koberec zdvihne a mopovacia utierka tak koberec nenavlhčí.

Ďalšou z veľkých výhod tohto robotického vysávača je nová navigácia PrecisionVision, vďaka ktorej prístroj pomocou prednej kamery so širokým zorným poľom a osvetlením doslova vidí okolo seba. Bez problémov sa tak dokáže vyhnúť nečakaným prekážkam, ako sú káble, rozhádzané hračky alebo exkrementy domácich maznáčikov. Pokročilý navigačný systém vSLAM mu potom umožňuje upratovať veľmi systematicky a samozrejmosťou je aj vytvorenie mapy domácnosti, ktorú potom môžete využívať, ak chcete upratať iba nejakú miestnosť.

Na upratovanie iRobot Roomba Combo j7+ využíva trojstupňový čistiaci systém AeroForce, ktorý sa skladá z rotujúcej bočnej kefky, dvoch proti sebe rotujúcich kief a mimoriadne výkonného sacieho motora. Vďaka tomu zvládne precízne upratať aj pozdĺž stien a nábytku a hodí sa na všetky typy podláh. Ovládanie prebieha cez mobilnú aplikáciu, v ktorej si môžete nastaviť plán upratovania pre jednotlivé dni, nastaviť si zakázané zóny, ovládať robota na diaľku alebo využívať hlasové ovládanie po pripojení do systému inteligentnej domácnosti (Google Assistance alebo Amazon Alexa) a potom ho ovládať hlasom. Zapamätať si potom dokáže viac máp, takže ho môžete využívať napríklad aj na ďalšom poschodí alebo na chate.

iRobot Roomba j7+ iRobot Roomba j7+
Robotický poteší výkonom aj dizajnom.


Technické parametre robotického vysávača iRobot Roomba Combo j7+

Parametre iRobot Roomba Combo j7+
Typ motora BLDC motor
Typ batérie Lithium ion
Kapacita batérie 2 210 mAh
Čas dobíjania 3 hodiny
Prevádzková doba 75 min
Ovládanie Mobilná aplikácia
Filtrácia Vysokovýkonný HEPA filter
Monitoring prekážok Kamerová navigácia vSLAM®
Senzory proti pádu zo schodov Áno
Senzory proti nárazu Áno
Automatické vysypanie Áno
Predvoľba miestností na upratovanie Áno
Funkcia proti zamotaniu káblov Áno
Detekcia znečistených miest Áno
Funkcia odloženého upratovania Áno
Hlučnosť 59 dB
Hmotnosť 3,4 kg
Rozmery 33,8 cm × 8,7 cm × 33,9 cm
iRobot Roomba j7+
Kamera zabraňuje namotaniu káblov, vysatiu hračiek a ďalším kolíziám.

Obsah balenia a uvedenie robotického vysávača do prevádzky

Po rozbalení balíčka som v krabici našla:

 • Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+
 • Čistiacu (dobíjaciu stanicu) Clean Base™
 • Dve mopovacie utierky z mikrovlákna
 • Dva vrecká do stanice Clean Base™
 • Náhradný filter
 • Náhradná primetacia kefka
 • Prípravok na vytieranie podláh
 • Návod na použitie v slovenčine

Hneď som sa pustila do inštalácie. Najprv som robotický vysávač zbavila všetkého obalového príslušenstva, počas čoho som ocenila, že na zabalenie bolo využité minimum plastových materiálov – väčšina dielov bola zabalená v ekologickejšom papierovom variante. Na samotnom robotickom vysávači nebolo potrebné nič inštalovať, filtre a kefky už boli na svojom mieste. Našla som vhodné miesto na nabíjaciu stanicu Clean Base™, zapojila do nej kábel a dala som robotický vysávač nabíjať.

Počas toho som si stiahla mobilnú aplikáciu iRobot Home. Tá mi pomohla pomocou prehľadných krokov pripojiť robotický vysávač k našej domácej Wi-Fi sieti. Nastavenie prebehlo veľmi rýchlo a počas chvíle bol robotický vysávač pripravený na použitie.

iRobot Roomba j7+ iRobot Roomba j7+ iRobot Roomba j7+
Základňa robotického vysávača.


Ako vysáva robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+?

Počas prvého upratovania vysávač prešiel celé prízemie nášho domu, počas čoho síce vysával, ale skôr sa tak „rozhliadal“ a mapoval si terén. Podarilo sa mu hneď na prvýkrát pripraviť celkom podrobnú mapu našej domácnosti, ktorú som potom v aplikácii mierne upravila – ako názvy miestností, tak ich rozloženie, pretože dom máme riešený skôr atypicky. Keď som vysávač vyslala na upratovanie ďalší deň (aj vtedy som využila iba vysávanie), po dome už jazdil značne organizovanejšie a upratoval v presných „riadkoch“, čo je vidieť na videu koberca nižšie.

Hoci máme napríklad v obývacej izbe aj vyššie a hustejšie tkané koberce, bez problémov si s nimi poradil, prekážkou pre neho nebolo ani vyvýšené sklo pod krbovou pecou. Ako prvý z robotických vysávačov, ktoré som testovala, sa zvládol vysporiadať aj s chlpatými kúpeľňovými predložkami bez toho, aby sa do nich zamotal. Už od začiatku bolo vidieť, že jeho navigácia využívajúca kameru funguje skutočne precízne. Vysávač sa nikdy nezamotal do žiadneho kábla, nevysal žiadnu hračku a dokonca ani nenabúral do misiek nášho psa. Nemusela som kvôli miskám nastavovať zakázanú zónu ako pri iných vysávačoch.

i

Detekciu prekážok si môžete v aplikácii zapnúť alebo vypnúť. V prípade zapnutého režimu vám môže posielať fotky a nechá vás rozhodnúť, či ide o dočasnú prekážku, alebo sa jej má v budúcnosti stále vyhýbať.

Výsledky vysávania môžem hodnotiť na výbornú. Všetky omrvinky aj chlpy nášho psa z podláh vždy spoľahlivo zmizli a žiadne nedostatky som neobjavila. Na kobercoch automaticky zvyšoval výkon, čo som ocenila. Príjemným zistením tiež bolo, že vysávač prach a chlpy vďaka efektívnej primetacej kefke zvláda odstrániť aj z nepriliehajúcich podlahových líšt a tenkých prechodov pri prahoch dverí. Po skončení upratovania sa vysávač sám vráti do nabíjacej základy a v prípade potreby tu tiež vyprázdni nádobu s nečistotami. Upratovanie je tak úplne bez starostí a nie je k nemu potrebná vaša asistencia.

Umývanie pomocou iRobot Roomba Combo j7+

Na vysávači som samozrejme musela vyskúšať aj funkciu umývania. Normálne manuálne umývam raz týždenne, ale keď som spoznala, aké jednoduché môže vytieranie s robotickým vysávačom byť, zverovala som mu túto úlohu každý druhý deň alebo maximálne každé tri dni. Vysávač je vybavený nádobkou na vodu, ktorá sa nachádza v rovnakom kuse produktu ako nádobka na prach a filtráciu. Vybavená je gumovým uzáverom a je až prekvapivo objemná – na umývanie celého domu v normálnom režime vodu vysávač nikdy nevypotreboval. Mopovacia utierka sa umiestňuje netypicky do hornej časti vysávača, ktorá je ale opatrená pohyblivým ramenom, ktoré utierku samo presunie na zem. V balení nájdete aj príjemne voňajúci prostriedok na umývanie, ktorý stačí v primeranom množstve naliať k vode.

iRobot Roomba j7+ iRobot Roomba j7+
Vytieranie s robotickým vysávačom je veľmi jednoduché.


Počas prvého vytierania som sa celkom podivovala nad celým systémom – s podobným som sa ešte pri recenziách robotických vysávačov nestretla. Pokiaľ zvolíte v aplikácii voľbu vysávať a mopovať, vysávač si počas upratovania utierku spúšťa dole podľa potreby a keď usúdi, že je na koberci, alebo je potrebné najprv dôkladnejšie povysávať, zase ju zdvihne. Mala som z toho trochu strach, ale výsledky boli úplne stopercentné . Za celú dobu testovania som vlhký koberec nikde neobjavila. <.

Čo sa týka kvality vytierania, nemám tiež čo vytknúť – vysávač nezanecháva šmuhy a spoľahlivo zotrie prach aj drobné nečistoty. Ak máte podlahu zašpinenú viac, môžete si v aplikácii nastaviť množstvo tekutiny . Celkom sú k dispozícii tri varianty: <.

 • Eco – využíva minimálne množstvo vody, vhodné skôr na bežné pravidelné upratovanie bez väčších nečistôt.
 • Štandardné - vody je tak akurát, zvládne zotrieť aj menšie zaschnuté nečistoty.
 • Ultra - vyššie množstvo vody pre silne znečistenia povrchy.

Aplikácia iRobot Home

Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+ môžete kompletne ovládať cez mobilnú aplikáciu. Tá je používateľsky prívetivá, prehľadná a intuitívna a zvládne si s ňou poradiť doslova každý. Môžete v nej robotický vysávač spúšťať a vybrať si, či má iba vysávať alebo vysávať a mopovať zároveň. Tým možnosti nastavenia ale iba začínajú.

V aplikácii si môžete vytvoriť plán upratovania na každý deň. Nastaviť si možno dni aj presné hodiny, kedy má robotický vysávač upratovať a tiež to, do akých miestností má jazdiť. Dokonale sa tak prispôsobí vášmu časovému rozvrhu a domácnosť zvládne upratať vo chvíľach, kedy nie ste doma. Preskúmať môžete aj históriu upratovania a stav vysávača (filter, primetacia kefka atď.).

Samozrejmosťou je aj vytvorenie mapy vašej domácnosti. Tú robotický vysávač vytvára automaticky a vy si môžete jednotlivé miestnosti upraviť alebo premenovať. V mape je možné nastaviť aj zakázané zóny. Túto možnosť som ale ani nemusela využiť, pretože vysávač sa všetkému nebezpečenstvu sám vyhýbal vďaka integrovanej kamere.

iRobot Roomba j7+
Aplikácia ponúka široké možnosti nastavenia.


Údržba robotického vysávača iRobot Roomba Combo j7+

Vďaka automatickému vyprázdňovaniu zásobníka na nečistoty je bežná každodenná údržba tohto robotického vysávača v podstate nulová. Pozornosť je potrebné venovať najmä filtru, ktorý výrobca odporúča vyčistiť raz za dva týždne, prípadne raz týždenne, pokiaľ máte domáceho maznáčika. Ani táto údržba vám ale príliš času nezaberie – filter stačí iba vyklepať a vrátiť na miesto pri zbernej nádobke.

V prípade mopovania je potrebné čistiť aj umývaciu utierku, a to ideálne po každom použití. Môžete ju buď opláchnuť pod vodou, alebo vyprať v práčke. Raz za dva týždne je potom vhodné vysávač prezrieť a v prípade potreby vyčistiť jeho dobíjacie kontakty, senzor plného koša a predné koliesko. Raz mesačne výrobca odporúča očistiť bočnú kefku aj hlavné kefy, senzor a okienko kamery. Postupy na čistenie týchto komponentov nájdete ako v návode produktu, tak aj v aplikácii, kde vám pomôžu názorné video ukážky.

iRobot Roomba j7+ iRobot Roomba j7+
Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+ je vybavený špičkovým filtrom.


Celkové hodnotenie iRobot Roomba Combo j7+

Ako som už spomínala na začiatku, bola som zvedavá, ako šiel vývoj v prípade najväčšieho výrobcu robotických vysávačov v priebehu pár rokov dopredu. Sklamaná rozhodne nie som. Je poznať, že tento nový robotický vysávač ponúka lepšiu navigáciu, vyšší výkon a tým aj efektívnejšie upratovanie ako jeho predchodcovia. Za veľmi premyslenú považujem funkciu mopovania, a to najmä vďaka „zdvíhaciemu“ ramenu, vďaka ktorému môžete nechať vysávač bez obáv umývať, aj keď máte doma koberce. A výsledky umývania sú pritom na robotický vysávač až prekvapivo dobré.

Veľmi spokojná som bola aj s pohybom vysávača po domácnosti. Oproti robotickým vysávačom, ktoré som zatiaľ testovala, má tento model jednoznačne najlepší systém navigácie, ku ktorému určite veľkou mierou prispieva kamera. Nikdy sa nám nestalo, že by sa vysávač zamotal do kábla, popruhu aktovky a ďalších vecí. Spoľahlivo sa vyhýbal aj psej miske a pelechu a po dome jazdil veľmi organizovane. Pritom sám poznal, po čom jazdí a na kobercoch zvyšoval výkon.

Nemám čo vytknúť ani výsledkom upratovania, či už vysávač jazdil po kobercoch alebo tvrdej podlahe, vždy spoľahlivo zobrať všetky smietka, chlpy a omrvinky. Ocenila som aj praktické ovládanie cez aplikáciu a základňu, v ktorej sa vysávač sám vysypal. Ako alergik som totiž bola nadšená z toho, že som nemusela prichádzať do styku s obsahom zbernej nádobky. Samotný proces vysypávania je trochu hlučnejší, to je ale pochopiteľné. Naopak, počas vysávania je vysávač pomerne tichý. Na jedno nabitie batérie potom zvládal povysávať celé prízemie domu. Počas testovania som na vysávači neobjavila vôbec žiadny nedostatok a môžem ho teda jedine odporučiť.

i Sľub vysávača iRobot® Roomba® j7 – už nikdy žiadne katastrofy: Pre domácnosti so štvornohými miláčikmi prichádza spoločnosť iRobot s významným záväzkom P. O. O. P. (Pet Owner Official Promise) a zárukou, že vďaka funkcii iRobot Genius™ robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+ nikdy nevojde do zvieracieho exkrementu.
iRobot Roomba Comboj7+

iRobot Roomba Combo j7+

Robotické vysavače

Robotický vysávač iRobot Roomba Comba j7+ s funkciou mopovania a automatického vyprázdňovania si poradí so všetkými typmi podláh vrátane kobercov. Vďaka kvalitnej filtrácii je vhodný pre alergikov a jeho pokročilá navigácia ľahko rozpozná rôzne prekážky. Na ovládanie a nastavenie personalizovaného upratovania využíva prehľadnú mobilnú aplikáciu v slovenskom jazyku. Môžete ho pripojiť aj do systému inteligentnej domácnosti a využiť hlasové ovládanie.

Klady

 • Výborné výsledky vysávania aj mopovania
 • Unikátny systém umývania s „automatickým zdvižným ramenom“
 • Automatické vyprázdňovanie nádobky na nečistoty
 • Pokročilá navigácia a bezchybná orientácia v domácnosti
 • Intuitívne aplikácie s mapou a možnosťou časových plánov
 • Rozpoznanie prípadných prekážok vďaka kamere
 • Kapacita batérie

Zápory

 • Žiadne
Ivona Hroníková

Ivona Hroníková

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodla zavesiť kariéru v účtovníctve na klinec a konečne sa začala venovať tomu, čo ju naozaj baví – práci s textom. Pokiaľ práve nesedí za klávesnicou, testuje domáce spotrebiče, kozmetiku a produkty pre deti. Voľný čas najradšej venuje rodine, fotografovaniu a čítaniu.

Vytlačiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií