Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Zubní hygiena

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Kapsulové kávovary sme si obľúbili pre rýchlu, jednoduchú a variabilnú možnosť prípravy kávových aj nekávových nápojov, a preto sme neváhali vyskúšať novinku v podobe kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta. Hneď na prvý pohľad nás prístroj zaujal zaujímavým dizajnovým spracovaním, ktoré skvele ladí so štýlom našej kuchyne a naša zvedavosť ešte zosilnela, keď sme sa dozvedeli o možnosti prepojenia kávovaru cez mobilnú aplikáciu s inteligentným telefónom. Keďže sme nielen milovníci kvalitnej dobrej kávy, ale aj nadšenci do moderných technológií, nemohli sme nechať tento štýlový kúsok bez povšimnutia.

Recenzia plnoautomatického kávovaru Krups Evidence One Meteor

Recenzia kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta – OBSAH

 1. Testovanie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
 2. Parametre, dizajn a ovládanie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
 3. Uvedenie kávovaru do prevádzky
 4. Príprava kávy s kávovarom Nescafé Dolce Gusto Esperta
 5. Ovládanie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta cez mobilnú aplikáciu
 6. Údržba kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
 7. Celkové hodnotenie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

Kapsulový kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta – testovanie

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta sme testovali v domácnosti, v ktorej sa káva pije niekoľkokrát v priebehu dňa v mnohých podobách. Široká paleta kapsulových kávových aj nekávových nápojov, ktoré je možné v kávovare Nescafé Dolce Gusto Esperta pripraviť, je teda jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa pre tento kávovar rozhodli. Zaujímala nás príprava nielen klasického espressa alebo lunga, ale aj chuť rôznych kávových špecialít, ktorých výber je naozaj pestrý, a navyše sú kapsuly do kávovaru Nescafé Dolce Gusto bežne dostupné vo väčšine obchodov s potravinami. Zamerali sme sa preto na výslednú chuť jednotlivých nápojov, rýchlosť prípravy kávy a v neposlednom rade na možnosť prepojenia kávovaru s inteligentným mobilným telefónom.

Zapojenie kávovaru
Kávovar bol počas niekoľkých sekúnd nachystaný a pripravený na prípravu kávy.

Parametre, dizajn a ovládanie kávovaru Nescafé Dolce Gusto

Podľa parametrov kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta sľubuje prípravu naozaj kvalitnej a chutnej kávy. Tlak čerpadla 15 barov je ideálna hodnota nielen na domáce kávovary, s rovnakým tlakom pracujú aj baristi s profesionálnymi kávovarmi v kaviarňach. Nádobka na vodu s objemom 1,4 litra spoľahlivo vystačí na prípravu nápojov pre štyri osoby a veľmi praktický je tiež nastaviteľný stojan, ktorý je možné prispôsobiť veľkosti malej šálky na ristretto aj vyššiemu poháru na caffe latte.

Parameter Hodnota
Tlak čerpadla  15 barov 
Príkon 1 600 W
Objem nádobky na vodu 1,4 l
Rozmery (š × v × h) 21 × 36 × 27 cm
Hmotnosť 3,5 kg

Dizajnové vyhotovenie

Kto by si chcel zaobstarať kávovar, ktorý dokáže pripraviť nielen lahodnú kávu, ale zároveň tvorí zaujímavý až extravagantný dizajnový doplnok, pre toho môže byť kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta ideálnym riešením. Hoci je kávovar vyvedený v plastovom vyhotovení a použité materiály netvoria sklo ani nehrdzavejúca oceľ, napriek tomu je svojím originálnym spôsobom elegantný a pôsobí až nadpozemským dojmom.

Ovládanie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

Kúzlo kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta spočíva okrem iného aj v jednoduchosti jeho ovládania. Na ovládacom paneli nájdete päť základných tlačidiel – strieborné stredové tlačidlo, tlačidlá na spustenie teplej a studenej vody a šípky hore a dole.

Prístroj uvediete do prevádzky stlačením a krátkym podržaním zapínacieho tlačidla. Následne vložíte vybranú kapsulu do kapsulového držiaka, ktorý je v priebehu prípravy kávy automaticky zaistený. Na obale kapsuly nájdete čiarkami vyznačené odporúčané množstvo vody na konkrétny nápoj, ktorý si pomocou šípok upravíte podľa podsvietenej stupnice. Množstvo vody je odporúčané na optimálnu intenzitu nápoja, vy si ju však môžete upraviť podľa vlastnej potreby. Jednoducho šípkami navolíte taký počet čiarok, ktorý vám bude vyhovovať. Podľa veľkosti pripravovaného nápoja môžete zvoliť jednu z troch pozícií odkvapkávacej tácky.

Pod ovládacím panelom sa ďalej nachádzajú tri kontrolné snímače, ktoré využijete pri príprave Espresso Boost, Delicate Brew a pri nutnosti odvápnenia. Ich využitie vám bližšie priblížime v nasledujúcich kapitolách.

Uvedenie kávovaru do prevádzky

Vybalenie kávovaru, prvé čistenie a príprava prvej šálky kávy mi nezabralo viac ako desať minút. Na inštaláciu kávovaru je v balení síce priložený praktický obrázkový návod s inštrukciami, ale naplniť nádobku vodou, vložiť do kávovaru zásobník na kapsuly a zapojiť ho do elektrickej zásuvky zvládne aj technický antitalent.

Na čo som však obrázkový manuál využila, bolo prvé zapnutie kávovaru a jeho následné úvodné prečistenie pred prvou prípravou kávy. Podľa návodu musí čistiaci nástroj zostať vnútri držiaka na kapsuly, ďalej je potrebné naplniť zásobník na vodu a pod kávový výpust umiestniť dostatočne veľkú nádobu, aby som mohla vykonať čistenie ako studenou, tak horúcou vodou. Po zapnutí prístroja vyčkám približne 40 sekúnd, než sa kávovar nahreje na potrebnú teplotu. Nahriatie svetelne indikujú čiarky na ovládacom paneli kávovaru. Postupne stlačím najprv modrý symbol na čistenie studeného okruhu, po jeho dokončení rovnako prečistím okruh na horúcu vodu označený červeným symbolom. Po automatickom preplachovaní vyberiem čistiaci nástroj, vložím vybranú kávovú kapsulu a môžem sa pustiť do prípravy prvej šálky kávy.

Kapsuly do kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta Ovládací panel kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
Ako vloženie kávovej kapsuly, tak celkové ovládanie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta je veľmi jednoduché a pohodlné.

Príprava kávy s kávovarom Nescafé Dolce Gusto Esperta

Ako sme sa už zmieňovali, ponuka kávových kapsúl je naozaj široká a uspokojí ako priaznivcov poctivej tradičnej kávy, tak milovníkov mliečnych kávových špecialít. Osobne skúšam najprv kávu Colombia, ktorú pripravujem do klasickej kávovej šálky. Na prvýkrát volím klasický automatický režim kávovaru, v ktorom na ovládacom paneli kávovaru pomocou šípok nastavím iba odporúčané množstvo vody podľa zobrazených čiarok na kapsulu. Následne už len stlačím červené tlačidlo a sledujem, ako kávovar pripravuje moju prvú kávu.

Nastavenie intenzity a množstva pripravovaného nápoja

Okrem automatického programu ponúka kapsulový kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta vlastné nastavenie množstva vody, teploty nápoja a možnosť voľby špeciálneho režimu Espresso Boost alebo Delicate Brew. Kým program Espresso Boost podporuje tvorbu väčšieho množstva krémovej peny, zosilňuje arómu espressa a je vhodnejší skôr na kapsuly pripravované s nižším objemom vody (značené počtom čiarok 1 – 3), program Delicate Brew využijete pri príprave aromatickejších typov káv vyžadujúcich väčší objem vody (4 – 7 čiarok).

Program Espresso Boost spustíte tak, že krátko stlačíte tlačidlo ZAP/VYP, a to aj v prípade, že je prístroj zapnutý. Akonáhle sa rozsvieti kontrolka na režim Espresso Boost, môžete červeným tlačidlom začať prípravu kávy. Na program Delicate Brew stlačíte tlačidlo ZAP/VYP dvakrát rýchlo po sebe a postupujete rovnako ako v predchádzajúcom prípade.

Výber nápoja

Kapsuly Dolce Gusto ponúkajú viac ako 30 druhov rozličných kávových aj nekávových špecialít vrátane citrónového čaju, nápoja Nesquik aj kávy bez kofeínu. Pre inšpiráciu ponúkame prehľad najobľúbenejších kávových chutí.

 • Cappuccino
 • Espresso Intenso
 • Flat White
 • Café Au Lait
 • Latte Macchiato
 • Ristretto Ardenza
 • Grande Intenso
 • Lungo
Káva ristretto Káva Flat White Káva Lungo Intenso
Nastaviteľný otočný stojan si vždy prispôsobíte veľkosti šálky podľa typu pripravovanej kávy.

Ovládanie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta cez mobilnú aplikáciu

Úplnou novinkou v oblasti kapsulových kávovarov Dolce Gusto je možnosť spárovať ho pomocou Bluetooth s inteligentným telefónom. Stáva sa z neho preto ďalší z prvkov inteligentnej domácnosti, kedy si pomocou mobilného telefónu môžete vybrať veľkosť šálky, režim prípravy aj teplotu pripravovaného nápoja.

Spárovanie nie je nijako zložité a nezaberie vám ani dve minúty. Nutné je, aby ste v priebehu párovania boli v dosahu dvoch metrov od prístroja. Po stiahnutí aplikácie z Google Play a jej spustení postupujte podľa konkrétnych pokynov, kedy vás mobilný telefón vyzve na potvrdenie spárovania. To vykonáte stlačením tlačidla so symbolom studenej vody. Akonáhle je párovanie dokončené, môžete si ľubovoľne nastavovať a plánovať prípravu kávy cez váš mobilný telefón.

Aplikácia Dolce Gusto Výber kávy v mobilnej aplikácii
Vďaka mobilnej aplikácii si môžete prípravu obľúbeného nápoja zariadiť z pohodlia svojho gauča.

Údržba kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

Rovnako ako pri ostatných kapsulových kávovaroch je vždy po skončení prípravy nápoja nutné vykonať čistenie držiaka na kapsuly, odkvapkávacej tácky a odpadovej nádoby. Odporúčam nečistiť prístroj ihneď v momente dokončenia prípravy nápoja, radšej ho nechajte chvíľku vychladnúť.

Odstránenie vodného kameňa

Prístroj vás sám rozsvietením odvápňovacej kontrolky upozorní včas na to, že už došlo k zaneseniu kávovaru a je potrebné ho odvápniť špeciálnym odvápňovacím roztokom. Ten jednoducho nalejete namiesto vody do nádobky, do držiaka na kapsuly vložíte čistiaci nástroj a pod výpust postavíte dostatočne veľkú nádobu. Odvápňovací proces začnete tým, že dlho pridržíte zapínacie tlačidlo, a akonáhle sa oranžovo rozbliká kontrolka na odvápnenie, stlačíte tlačidlo studenej alebo teplej vody. V tú chvíľu začne prístroj pracovať v režime automatického odvápnenia, ktorý prebieha približne dve minúty.

Proces odvápnenia sa odporúča bežne vykonávať vždy po troch mesiacoch, častejšie potom v prípade, že sa vo vašej domácnosti vyskytuje tvrdá voda, a okamžite, pokiaľ nápoj nevyteká pravidelne alebo je jeho teplota studenšia, než by mala byť.

  Záverečné hodnotenie kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

  KRUPS KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta

  KRUPS KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta

  Kapsulové kávovary

  Ešte donedávna som si myslela, že kapsulový kávovar nemôže odviesť rovnako kvalitnú prácu ako kávovar automatický. Kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta ma však presvedčil o opaku. Vďaka kvalitne hermeticky uzavretým kapsulám si káva zachová svoju pôvodnú arómu aj chuť a špeciálny režim Espresso Boost a Delicate Brew mi umožní experimentovať s prípravou kávy a nájsť si vlastný ideálny stupeň jemnosti aj výraznosti kávy.

  Keď pomyslím na všetky zložité čistenia a nastavovania automatického kávovaru, vychádza mi kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta ako jasný víťaz, ktorý síce pripravuje chuťovo porovnateľnú kávu, avšak čo sa týka jeho obsluhy aj údržby, ide všetko rýchlejšie a ľahšie.

  Ak pripočítame k tomu všetkému aj jeho nadčasový až futuristický dizajn a možnosť prepojenia s inteligentným telefónom pomocou aplikácie, je jasné, že si tento kávovar získa srdce všetkých, ktorí si radi doprajú kvalitnú kávu mnohých podôb.

  Klady

  • Moderné dizajnové vyhotovenie
  • Jednoduché ovládanie
  • Veľký výber nápojov pre celú rodinu
  • Rýchla príprava kávy
  • Program Espresso Boost a Delicate Brew na jemnosť aj výraznú arómu
  • Jednoduchá údržba
  • Nízka hlučnosť
  • Spárovanie s inteligentným telefónom cez Bluetooth
  • Vynikajúca chuť všetkých nápojov

  Zápory

  • Červená farba elektrického kábla
  • Plastové vyhotovenie

  0
  Vytlačiť
  Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
  P-DC1-WEB21
  Zavoláme Vám a odborne poradime
  +421 2 5710 1800
  Otázka na objednávku
  Otázka na tovar
  Prosím, zadajte svoj telefón:
  Zavolajte mi