Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Black Friday leden maxi Upratujte ako profesionál

Ako sa dokonale oholiť? Gillette to vie

Zobraziť katalóg
Ako sa dokonale oholiť? Gillette to vie

Gillette Venus

Holenie je dnes už úplne bežná vec a nevyhneme sa mu skoro nikto. Je to rutina, ktorá k bežnej starostlivosti o náš zovňajšok jednoducho patrí. Nemalo by to však pre nás znamenať nevyhnutné trápenie sa so žiletkou, ktorého výsledkom je podráždená pokožka posiata začervenanými pupienkami. Holenie by malo byť komfortné, jednoduché a malo by nám dodať sebavedomia a príjemný pocit z krásne upravenej pokožky. Stále ešte najobľúbenejšia, rýchla, a hlavne bezbolestná metóda, ako sa zbaviť chĺpkov, je tzv. mokré holenie. Pokiaľ tento holiaci rituál vykonávate správne, môže byť na jeho konci dokonale oholená tvár alebo zamatovo hladká pokožka tela. Stačí len vedieť ako na to.

Úvodný obr. Ako sa dokonale oholiť

Kapitoly článku: Ako sa dokonale oholiť? Gillette to vie.

Pánske versus dámske holenie

Hoci je princíp holenia pre mužov i ženy rovnaký, ich úplne odlišné potreby vedú k tomu, že dámske a pánske holiace strojčeky sú rozdielne. A je na to viac dôvodov. Zatiaľ čo páni si holia predovšetkým tvár a krk a postačí im na to umývadlo a zrkadlo, nežné pohlavie sa zbavuje chĺpkov takmer po celom tele a najradšej vo vani či v sprche. Okrem toho sú ženské chĺpky jemnejšie, rastú vo viacerých smeroch a rýchlejšie ako pánske fúzy na tvári. Málo kto si tiež uvedomí, že ženy majú tendenciu manipulovať holiacim strojčekom oveľa rýchlejšie ako muži, a pritom prechádzajú cez zakrivené a často aj chúlostivé partie. Toto všetko veľmi citlivo a skúsene zohľadňuje spoločnosť Gillette, ktorá sa vďaka tomu stala svetovou jednotkou vo svete manuálnych holiacich strojčekov.

Značky Gillette a Gillette Venus posunuli holenie do vyšších dimenzií

Od doby, kedy C. Gillette vynašiel revolučný holiaci strojček s ochranou britov, a bola založená spoločnosť Gillette, ubehlo už viac ako 120 rokov. Neustály vývoj a inovácie doviedli holiace strojčeky Gillette k dokonalosti. Tradícia dámskych holiacich strojčekov, ktorá začína už v roku 1915, pripravila pôdu na vznik prvého systémového holiaceho strojčeka Venus Original určeného výhradne pre ženy. Holiace strojčeky Gillette Venus inšpirované krivkami ženského tela a ich potrebami tak môžu poskytnúť ženám všetko pohodlie pri zbavovaní sa nechcených chĺpkov a zaručený perfektný výsledok. Holenie tak vďaka značke Gillette a Gillette Venus nadobúda v priebehu rokov úplne nový význam. Už nejde o obyčajnú rutinu zbavovania sa nechcených chĺpkov a fúzov, ale o rituál, ktorý v nás prebúdza pocit komfortu, krásy a sebadôvery.

Holiaci strojček Gillette Venus
Dokonale hladké nohy zvýšia sebavedomie každej žene

Ako sa správne oholiť?

Či už sa holíte niekoľko rokov alebo váš čaká prvé holenie, máme pre vás niekoľko dôležitých rád, ktoré vám holenie nielen uľahčí, ale predovšetkým ho dovedie k dokonalosti. Nasledujúce zásady sú dôležité tak pre pánske, tak pre dámske holenie. Avšak na dosiahnutie žiaduceho výsledku je podstatné použiť vhodný holiaci strojček, t. j. holiaci strojček určený pre mužov alebo holiaci strojček určený priamo pre ženy.

Pravidelná výmena hlavice je základ

Základným a prvým krokom na správne holenie je ostrý a tenký brit. Ostré čepele zachytávajú viac chĺpkov pri menšom počte ťahov a tým zaisťujú efektívnejšie a šetrnejšie holenie. Tu sa rozhodne neoplatí šetriť. Použitie tupého holiaceho strojčeka vedie k nerovnomernému a neefektívnemu oholeniu. Okrem toho opotrebovaná hlavica s tupými čepieľkami pokožku ťahajú, dráždia a môžu ju aj porezať. To spôsobí podráždenie, začervenanie, tvorbu pupienkov a zarastanie chĺpkov. Preto je veľmi dôležité hlavicu holiaceho strojčeka pravidelne meniť.

Systémové holiace strojčeky Gillette Gillette Venus tvorí výmenná holiaca hlavica a rukoväť. Výmena hlavica je tak otázkou niekoľkých sekúnd.

A ako spoznáte tupý brit? Známkou, že ostrie vášho holiaceho strojčeka je tupé môžu byť:

  • Nekomfortné holenie – holiaci strojček začne na koži drhnúť
  • Opotrebenie, vyblednutie zvlhčujúceho gélového pásku
  • Vynechávanie chĺpkov
  • Svrbiaca alebo začervenaná pokožka

Doba na výmenu hlavice je individuálna a závisí od frekvencie a rozsahu holenia. Všeobecne sa odporúča výmena hlavíc minimálne raz za mesiac, v prípade žien to môže byť aj skôr kvôli väčšej holiacej ploche.

i Výmena hlavíc je jednou z najdôležitejších zásad na správne a šetrné holenie. Ku každému systémovému holiacemu strojčeku Gillette a Gillette Venus možno jednoducho zaobstarať náhradné hlavice pre mužov i náhradné hlavice pre ženy. Sú dostupné v balení po viacerých kusoch za zvýhodnenú cenu a holenie sa tak stáva oveľa ekonomickejšie.

Mokré holenie krok za krokom

Pripravte kožu na holenie

Pokožku je potreba pred holením zmäkčiť teplou vodou. Páni by si mali pred holením umyť tvár a krk umývacou emulziou, aby tak odstránili kožný maz brániaci pôsobeniu vody. Pre ženy je najideálnejšie holenie vo vani alebo po sprchovaní. Vďaka vlhku a teplu sa roztiahnu póry a chĺpky či fúzy zmäknú. Koža je krásne zmäknutá a pripravená na holenie. Už len dve minúty pôsobenia teplej vody uľahčuje holenie až o 70 %.

Použite gél na holenie

Gél na holenie je dôležitou súčasťou celého holiaceho procesu. Hoci ste sa mohli stretnúť s názorom, že ho rovnako tak dobre nahradí aj mydlo alebo že mokré holenie ide iba pomocou čistej vody, nie je tomu tak. Voda sa rýchlo vyparuje a chlpy tvrdnú. Gél na holenie pôsobí ako ochranná vrstva a udržuje ich mäkké. Navyše plní ďalšiu dôležitú funkciu. Znižuje trenie medzi pokožkou a čepeľou, čím umožňuje ľahké kĺzanie strojčeka po koži, zatiaľ čo ju zároveň chráni pred podráždením alebo poškriabaním. Vďaka použitiu gélu na holenie bude vaša pokožka zamatovo hladká a voňavá.

i Tiež si myslíte, že gél na holenie možno nahradiť mydlom? Omyl. Mydlo pokožku čistí a zanecháva ju suchú a zraniteľnú. Zatiaľ čo gély na holenie zabraňujú odparovaniu vody, udržujú chlpy mäkké, kožu hydratovanú a zaisťujú komfortné holenie vďaka hladkému sklzu holiaceho strojčeka po pokožke. Okrem toho môžete sledovať, kadiaľ britva prešla a neprechádzate rovnaké miesta opakovane.

Na holiaci strojček netlačte

Čím viac pritlačím, tým dôkladnejšie sa oholím. Tak to rozhodne neplatí! Pokiaľ na holiaci strojček tlačíte, rozhodne tým nedocielite lepší výsledok. Skôr naopak. Môžete sa zraniť. Pokiaľ máte dostatočne ostré čepele, stačí to brať zľahka jemnými a šetrnými ťahmi. Na najpohodlnejšie oholenie vyskúšajte pánsky holiaci strojček Gillette Fusion Proshield alebo dámsky holiaci strojček Gillette Venus Embrace.

Hlavicu v priebehu holenia často oplachujte

Hlavicu holiaceho strojčeka často oplachujte, aby sa na britoch a hlavici neusadzoval gél na holenie a chĺpky či fúzy.

Ťažko dostupné miesta hoľte ako posledné

Ohoľte najskôr rovnejšie miesta a oblasti, kde sú chĺpky slabšie. Ťažko dostupné miesta hoľte ako posledné. Dôvodom je, aby gél mal ešte viac času chĺpky a fúzy zmäkčiť. Ženy by tak mali začať s holením nôh a podpazušia a k intímnym partiám, kde sú chĺpky najtvrdšie, by mali prejsť až nakoniec. Muži by mali začať s holením tváre a krku. Najtvrdšie fúzy sú na brade a okolo pier, preto je dôležité holiť ich nakoniec.

Holiaci strojček Gillette
Správna údržba holiaceho strojčeka predlžuje životnosť britov

Po holení brity dôkladne opláchnite

Brity dôkladne vypláchnite pod tečúcou vodou a prebytočnú vodu oklepte. Nikdy brity neutierajte. Môžete sa porezať, a navyše by ste mohli poškodiť ich ostrie.

Po holení pokožku šetrne osušte a hydratujte

Po holení pokožku opláchnite vlažnou vodou a šetrne osušte. Pre perfektný výsledok nezabúdajte ani na posledný bod celého holiaceho rituálu, t. j. na starostlivosť po holení. Páni majú na výber množstvo prípravkov po holení v podobe balzamu, vody či gélu a dámy by mali siahnuť po upokojujúcom a hydratačnom kréme. Vyberajte také prípravky, ktoré vašu kožu ošetria a zároveň hydratujú.

i Máte citlivú pokožku? Používajte holiace strojčeky s tromi alebo viacerými čepieľkami. Čím viac britov, tým menšia pravdepodobnosť podráždenia. Na citlivú ženskú pokožku odporúčame strojček Gillette Venus Embrace. Spoločne s gélom na holenie Gillette Satine Care Sensivite dosiahnete hladkú pokožku bez začervenania a svrbenia. Najlepšou cestou k pohodlnému holeniu pánskej citlivej pokožky je Gillette Fusion Proglide SilverTouch spolu s gélom na holenie Gillette Fusion Sensitive.

Na záver pre vás máme novinky, vďaka ktorým bude holenie ešte viac jednoduchšie a komfortnejšie.

Dôkladne oholená do plaviek? Žiadny problém s Gillette Venus Bikini Trimmer

V období plavkovej sezóny chce byť každá žena dokonale oholená a pripravená vyraziť s krásnou a upravenou pokožkou medzi ľudí. Viac, než inokedy rieši tiež ako odstrániť chĺpky v intímnych partiách a upraviť líniu okolo bikín. Ideálne bez červených vyrážok a zarastených chĺpkov. Pokiaľ aj vy chcete mať svoj klin do plaviek stále perfektne upravený, máme pre vás skvelý tip. Zastrihávač chĺpkov na oblasť bikín Gillette Venus Bikini Trimmer. Úžasný, malý pomocník do toaletnej tašky každej ženy.

Zastrihávač Gillette Venus Bikini Precision Zastrihávač Gillette Venus Bikini Precision

Vďaka zastrihávaču Gillette Venus Bikini Precision môžete hodiť starosti s nežiaducimi chĺpkami za hlavu.

Rýchle a pohodlné odstránenie chĺpkov vďaka Gillette Venus Bikini Trimmer

Zastrihávač chĺpkov Gillette Venus Bikini Trimmer je vyvinutý priamo na úpravu a holenie chĺpkov na chúlostivých miestach v oblasti slabín. Tento malý, pritom kompaktný a dobre uchopiteľný holiaci strojček vám umožní jednoduché manévrovanie a pohodlnú manipuláciu. Otočná hlava so zaoblenými okrajmi bezpečne obkrúži každučký záhyb vašich intímnych partií. Výsledkom je dokonale upravená pokožka okolo celého obrysu plaviek, a to z akéhokoľvek uhla pohľadu. V príslušenstve navyše nájdete aj nadstavec s 5 mm hrebeňom, vďaka ktorému môžete ochlpenie najskôr zastrihnúť na jednotnú dĺžku.

Pripravená do plaviek kedykoľvek a kdekoľvek

Zastrihávač Gillette Venus Bikini Trimmer inšpirovaný potrebami žien bol navrhnutý tak, aby mohol byť používaný kedykoľvek a kdekoľvek. Žiadne hľadanie zásuviek a ťahanie káblikov. Tento bezdrôtový holiaci strojček má batériové napájanie, čo vám umožní rýchle a bezbolestné odstránenie nežiaducich chĺpkov v oblasti bikín či už ste doma, na dovolenke či na cestách. Jeho úzky a elegantný dizajn v tvare pera zaručí, že si nájde miesto v každej kabelke. Počas chvíľky tak bude váš klin dokonale upravený aj do extra vykrojených plaviek a vy si môžete užívať leto v každom okamihu. Jednoduchšie a pohodlnejšie to už nejde.

Gillette Fusion ProGlider Styler – pánsky holiaci strojček a zastrihávač v jednom

Potrpíte si na precízne oholenú tvár, a pritom nehodláte tráviť hodiny pred zrkadlom? Predstavujeme vám nový viacúčelový holiaci strojček Gillette Fusion ProGlide Styler určený výhradne pre mužov, ktorý kombinuje zastrihávač fúzov s tradičným holiacim strojčekom. Buďte stále upravení vďaka jednému holiacemu strojčeku, ktorým si fúzy oholíte, zastrihnete a presne vytvarujete.

Gillette Fusion ProGlider Styler Gillette Fusion ProGlider Styler

Len s máloktorým holiacim strojčekom dokážete to, čo s Gillette Fusion ProGlider Styler

Zastrihuje, holí a tvaruje

Gillette Fusion ProGlide Styler vám ponúka všetko, čo od holiaceho strojčeka očakávate. Rovnomerne zastrihuje, hladko oholí a presne vytvaruje. Nadstavec je kompatibilný so všetkými hlavicami Gillette Fusion, ktoré sú navrhnuté na dokonalé a ostré holenie. Pomocou zarovnávacieho britu oholíte aj ťažko dostupné miesta a úprava presne ohraničených línií tak bude hračka.

Gillette Fusion ProGlider Styler je vodoodolný a vhodný aj na cesty

Tento pánsky holiaci strojček predstavujúci spojenie mokrého holenia s precíznou suchou úpravou fúzov, je plne vodotesný, takže ho možno úplne bezpečne používať v sprche. Špičková ergonómia rukoväte s viacerými výstupkami vylepšuje uchopenie a manipuláciu a zaisťuje tak pohodlné a bezpečné ovládanie aj počas mokrého holenia. Malé rozmery a batériové napájanie robia z tohto kompaktného holiaceho strojčeka nenahraditeľného spoločníka na cesty. Udržanie vášho osobitého štýlu už nebude žiadny problém, nech už budete kdekoľvek.

Súprava obsahuje tiež tri vymeniteľné nadstavce rôznych dĺžok, ktoré vám umožnia experimentovať a skúšať nové štýly fúzov. Vkusný stojan, ktorý je súčasťou príslušenstva, je nielen praktický, ale robí z tohto prístroja dizajnovo vypilovaný holiaci strojček.

Urobte si z holenia rituál, ktorý vás bude baviť. Vďaka kvalitnému holiacemu strojčeku a správnemu postupu holenia budete ako zo škatuľky.

GILLETTE Venus Bikini Precision - Zastrihávač
Viac ako98%spoľahlivosť
-38%
GILLETTE Venus Bikini Precision
Zastrihávač – pre oblasť bikín, s batériovým pohonom, 5mm extra nástavec

16,90 € bez DPH 14,08 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: HOL233
GILLETTE Fusion ProGlide Power 8 ks - Pánske náhradné hlavice
Viac ako99%spoľahlivosť
-18%
GILLETTE Fusion ProGlide Power 8 ks
Pánske náhradné hlavice s 5 čepieľkami na hladké a dokonalé oholenie, typ hlavíc: power - 4,74 €/ks

37,90 € bez DPH 31,58 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: HOL192
GILLETTE Fusion Proshield + hlavica 4 ks - Holiaci strojček
Viac ako99%spoľahlivosť
-38%
GILLETTE Fusion Proshield + hlavica 4 ks
Holiaci strojček – pánsky, na precízne holenie a zastrihávanie

-38% 25,34 €
15,65 € bez DPH 13,04 €
Kúpiť
Black Friday
Posledných 30 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: HOL189
GILLETTE Fusion Proshield 4 ks - Pánske náhradné hlavice
Viac ako99%spoľahlivosť
-26%
GILLETTE Fusion Proshield 4 ks
Pánske náhradné hlavice s 5 čepieľkami na hladké a dokonalé oholenie, typ hlavíc: manuál - 4,73 €/ks

18,90 € bez DPH 15,75 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: HOL138
GILLETTE Fusion ProGlide Sensitive Active Sport 170 ml - Gél na holenie
-30%
GILLETTE Fusion ProGlide Sensitive Active Sport 170 ml
Gél na holenie vhodný na citlivú pleť, ktorú ochráni pred podráždením

Od 4,30 € bez DPH 3,58 €
Kúpiť
Na sklade > 20 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: HOL142
GILLETTE Venus Swirl + hlavica 1 ks - Dámsky holiaci strojček
Viac ako99%spoľahlivosť
-27%
GILLETTE Venus Swirl + hlavica 1 ks
Dámsky holiaci strojček s 5 čepieľkami na dokonalé oholenie

9,29 € bez DPH 7,74 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ve štvrtok 23.1. od 8:00
Objednávací kód: HOL108
GILLETTE Satin Care Vanilla Dream 200 ml - Dámsky gél na holenie
-15%
GILLETTE Satin Care Vanilla Dream 200 ml
Dámsky gél na holenie – na všetky typy pokožky, vytvára bohatú penu

Od 3,90 € bez DPH 3,25 €
Kúpiť
Na sklade > 20 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: HOL107
GILLETTE Fusion ProGlide Flexball + hlavica 4 ks - Holiaci strojček
Viac ako99%spoľahlivosť
-11%
GILLETTE Fusion ProGlide Flexball + hlavica 4 ks
Holiaci strojček s 5 čepieľkami

19,90 € bez DPH 16,58 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: HOL084
GILLETTE Satin Care Sensitive 200 ml - Dámsky gél na holenie
-6%
GILLETTE Satin Care Sensitive 200 ml
Dámsky gél na holenie – vhodný na citlivú pokožku, znižuje trenie čepelí o pokožku

4,30 € bez DPH 3,58 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: HOL043
GILLETTE Fusion Sensitive 200 ml - Gél na holenie
-22%
GILLETTE Fusion Sensitive 200 ml
Gél na holenie vhodný na citlivú pleť, ktorú ochráni pred podráždením

Od 3,90 € bez DPH 3,25 €
Kúpiť
Na sklade > 20 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: HOL036
GILLETTE Venus Extra Smooth 4 ks - Dámske náhradné hlavice
Viac ako99%spoľahlivosť
-17%
GILLETTE Venus Extra Smooth 4 ks
Dámske náhradné hlavice s 5 čepieľkami pre dokonalé oholenie, súčasťou strojčeka sú aj zvlhčujúce pásiky, ktoré zjednodušia holenie, - 3,98 €/ks

15,90 € bez DPH 13,25 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: HOL023
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi