PET AD homeoffice

Ako vybrať zubnú kefku

Zobraziť katalóg

Výber správnej zubnej kefky býva často podceňovaný, hoci je kľúčovým pomocníkom na ceste k zdravému chrupu. Aké typy zubných kefiek sú k dispozícii a na čo sa pri ich výbere zamerať?

Užitočné otázky pri výbere kefky
  • Potrebujete stihnúť zubnú hygienu čo najrýchlejšie?
  • Máte citlivé ďasná, ktoré vyžadujú jemné zaobchádzanie?
  • Nedarí sa vám správna technika čistenia pomocou manuálnej kefky?
  • Chcete investovať do ďalších funkcií, napríklad do prepojenia kefky s telefónom?
Zdravé a krásné zuby

Typy zubných kefiek

Klasické zubné kafky
Klasické zubné kefky

Sú cenovo dostupné a ponúkajú množstvo variantov. Líšia sa veľkosťou a tvarom pracovnej časti, vyhotovením, dĺžkou, tvrdosťou a smerom štetín. Ich použitie je vhodné počas ciest. Sú kedykoľvek poruke.

Výhody

  • Cenovo výhodné
  • Vyberať možno z mnohých modelov
  • Vhodné aj pre najmenších
Elektrické zubné kefky
Elektrické zubné kefky

Veľmi efektívne použitie elektrických kefiek si obľúbi každý, kto ráno nemáva veľa času, ale túži po precíznom výsledku. Nie je nutné zdokonaľovať techniku čistenia zubov, navyše ponúkajú ďalšie praktické funkcie.

Výhody

  • Jednoducho sa používajú aj bez znalostí správnej techniky čistenia zubov
  • Rýchlejšie a efektívnejšie čistenie
  • Ďalšie funkcie, napr. spojenie s telefónom na získanie spätnej väzby
Medzizubné kefky
Medzizubné kefky

Medzizubné kefky sú nevyhnutnou súčasťou doplnkovej starostlivosti o zuby, ktorá pomáha predchádzať vzniku zubného kazu v medzizubných priestoroch.

Výhody

  • Vyčistia aj miesta, kam sa bežná kefka nedostane
  • Predchádzajú vzniku zápalu ďasien
  • Ľahko sa používajú

Otázky týkajúce sa zubnej hygieny

Ako správne čistiť zuby?

Či už používate elektrickú alebo manuálnu zubnú kefku, základ je vždy rovnaký. Je potrebné dôkladne vyčistiť všetky plochy zubov formou oblúkov (krúživý pohyb niektoré typy elektrických kefiek robia za vás) vrátane rýh a jamiek. Čistenie by malo prebiehať minimálne 2 minúty. Súčasťou každodennej starostlivosti je aj čistenie medzizubných priestorov pomocou medzizubných kefiek a dentálnych nití.

Je potrebné navštevovať dentálnu hygienu?

Pravidelné návštevy dentálnej hygieny sú rovnako dôležité ako návšteva zubára. Ideálne dvakrát ročne, v prípade potreby aj častejšie. Dentálna hygienička kontroluje stav čistenia chrupu, poradí so starostlivosťou o neho a ako súčasť návštevy odstraní zo zubov zubný kameň.

Ako vybrať zubné pomôcky?

Voľbu tvrdosti štetín, hrúbku medzizubných kefiek a ďalšie informácie vám pomôže vyriešiť dentálny hygienista. Všeobecným pravidlom je vhodná tvrdosť kefky, a to mäkká až stredne mäkká. Väčšia tvrdosť nezabezpečuje lepšie čistenie, naopak, ohrozuje zubnú sklovinu a ďasná. V prípade medzizubných kefiek je potrebné zvoliť hrúbku podľa medzizubných priestorov, často ide o kombináciu hneď niekoľkých veľkostí pre každého používateľa.

Kedy kefku a ďalšie dentálne pomôcky vymeniť?

Zubnú kefku je vhodné meniť najneskôr každé tri mesiace, v prípade rozštiepenia štetín aj častejšie. Medzizubnú kefku meňte zakaždým, keď sa ohýba a manipulácia s ňou prestáva byť ľahká. Dentálna niť je na jedno použitie.

Kedy začať zuby čistiť malým deťom?

Deti zvykáme na používanie kefky od prvého zúbka, ktorý im vyrastie. S prvým zúbkom je vhodné začať používať najrôznejšie masážne pomôcky so štetinkami a jemne masírovať, s pribúdajúcim počtom zubov prichádza čas na prvú detskú kefku. Aj detské mliečne zuby sa môžu kaziť a spôsobiť veľké problémy, preto je vhodné čistenie nepodceňovať. Pre deti zvoľte vhodnú detskú zubnú pastu a kefku len jemne potrite pastou.

Ovplyvňuje zuby aj strava?

Áno, to, čo konzumujeme, má zásadný vplyv na kvalitu nášho chrupu. Sladké potraviny ničia zubnú sklovinu rovnako ako konzumácia sladkých nápojov v priebehu celého dňa. Opatrne treba tiež konzumovať citrusy, ktoré môžu narušiť zubnú sklovinu. Káva a červené víno zasa majú vplyv na farbu zubov. Čistenie zubov vždy vykonávajte až po cca polhodine po konzumácii jedla. Rovnaké pravidlo platí aj v prípade, že chcete vyčistiť zubnú dutinu po zvracaní. Skoršie čistenie vďaka nesprávnemu pH môže poničiť zubnú sklovinu.

Ústne vody

  • Nenahrádzajú zubné kefky, ústnu hygienu doplňujú
  • Zbavujú zuby zvyšného povlaku v ústach
  • Pastu používajte 1-krát denne ideálne večer
  • Ústnu vodu aplikujte až po dôkladnom vyčistení zubov
Ústne vody
Vytlačiť
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií