Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Obrovský výprodej Letní akce EK

Všetko o e-časopisoch

Elektronické časopisy sú obdobou tlačených verzií, ale sú k dispozícii na čítanie ihneď po zaplatení. Môžete ich čítať na počítači, tablete, ale aj inteligentnom telefóne. Môžete si ich tak prečítať kedykoľvek a kdekoľvek. V našom článku sa dozviete všetko o e-časopisoch a odpovieme na vaše najčastejšie otázky.

Elektronický časopis je digitálna verzia klasického papierového časopisu. Prečítať si ho môžete pohodlne na vašom počítači, tablete alebo inteligentnom telefóne, a to ihneď po zaplatení. V našom návode sa dozviete všetko, čo potrebujete v súvislosti s elektronickou verziou časopisov vedieť.

Výhody elektronických časopisov
  • Na pár kliknutí vo vašom PC, tablete alebo smartphone
  • Kedykoľvek po ruke
  • Lacnejšie ako tlačené časopisy
  • Moderné a ekologické.

Ako e-časopisy čítať?

Na počítači môžete e-časopisy čítať on-line vo webovej čítačke Alza Media.

Na smartphonoch a tabletoch možno čítať on-line i off-line v aplikácii Alza Media. Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android, iOS. Zakúpené e-časopisy môžete čítať zároveň na viacerých zariadeniach naraz.

E-časopisy nemožno stiahnuť v PDF formáte pre e-inkové čítačky.

Platforma Ako čítať? On-line Off-line
PC webový prehliadač (Chrome, Explorer a pod.) webová čítačka Alza Media X
Inteligentný telefón (iOS, Android) aplikácia Alza Media
Tablet (iOS, Android) aplikácia Alza Media

Štandardné objednanie e-časopisu

K štandardnej objednávke elektronickej verzie časopisu bude stačiť váš e-mail alebo účet Moja Alza. Zakúpený e-časopis vám ihneď po zaplatení zaradíme do vašej digitálnej knižnice Moja Alza – časopisy.

Stiahnite si aplikáciu zadarmo

Nakupujte, sťahujte a čítajte časopisy priamo v aplikácii Alza Media na tablete alebo v inteligentnom telefóne.

Google Play App Store

Najčastejšie otázky

Ako darovať elektronický časopis?

Podrobný návod, ako darovať akýkoľvek elektronický tovar (e-knihy, e-časopisy, licencie programov) nájdete na našich stránkach v článku o darovaní elektronického tovaru.

Dostal/dostala som časopis ako darček, kde ho nájdem?

Dostal/dostala som časopis ako darček, kde ho nájdem?

O tom, že vás niekto obdaroval elektronickou verziou časopisu sa dozviete formou e-mailovej správy. Darček si jednoducho vyzdvihnete a zvolíte, pod aký účet ho chcete pripísať. Pokiaľ ste na Alza.sk nový, môžete si účet jednoducho vytvoriť.

e-časopis; darček; email

Kúpil som časopis ako darček – ako spoznám, že ho druhá strana dostala?

Nie ste si istý, či druhá strana darček dostala? Stačí, aby ste sa vo vašom účte Moja Alza dostali do kategórie Darovaný tovar. V tejto kategórii možno vidieť, či si obdarovaný darček vyzdvihol (je vidieť na obrázku nižšie). Z tohto zoznamu možno tiež jediným preklikom darček (e-mail) znova odoslať.

alza; e-časopis

Ako a kde zadať kód z kupónu?

V prípade, že ste dostali od vydavateľa alebo v rámci marketingovej akcie voucher zdarma, zadajte kód poukazu na stránke alza.sk/kupon. Obratom vám časopis alebo jeho predplatné vložíme do vašej knižnice. V prípade akýchkoľvek ťažkostí kontaktujte naše call centrum.

Čítanie na PC s Linuxom

V niektorých verziách aplikačného prehrávača Flash a Linuxu sa časopisy vo webovej čítačke môžu zle načítať. Je to problém starších verzií Flash a preto je nutné mať nainštalovanú verziu 11.5 a novšiu, ktorú obsahuje napr. prehliadač Google Chrome. Ďalšou možnosťou je nainštalovať Pepper Flash – tu nájdete opis inštalácie pre prehliadač Chromium.

Ako získam DVD a iné prílohy?

Po zakúpení časopisu s DVD prílohami (napr. Chip) je zákazníkovi zaslaný e-mail, ktorý obsahuje všetky odkazy na stiahnutie zhodného DVD obsahu, ktorý nájdete pri fyzických časopisoch.

Kedy aplikácia zaregistruje, že bol časopis zakúpený?

V prípade, že platbu vykonáte online platobnou kartou, mobilná aplikácia Alza Media zaregistruje nový časopis spravidla do 30 sekúnd.

Ako zruším odber časopisov?

Pre zrušenie odberu časopisu a zrušenie odberu noviniek o ďalších číslach časopisu kontaktujte naše call centrum.


0
Vytlačiť

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi