Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Alza pro firmy

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G (RECENZIA A TESTY)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Tým najlepším, čím sa môže spoločnosť MSI v svojej ponuke pochváliť, sú jednoznačne grafické karty z hernej edície GAMING. Tieto grafické karty sú medzi hráčmi počítačových hier veľmi obľúbené, pretože sú prakticky vždy vybavené veľmi účinným systémom chladenia, ktorý im dovoľuje dosahovať vyššie frekvencie, a tým aj výkon, a to pri veľmi nízkej hlučnosti. Grafická karta MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G je práve jedným z predstaviteľov tejto populárnej hernej edície, a my sme ju preto pre vás na Alza.sk dôkladne otestovali.

MSI RX 5700 GAMING X 8G recenzia a testy

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G (RECENZIA A TESTY) – OBSAH

 1. Predstavenie MSI RX 5700 GAMING X 8G
 2. Ako testujeme grafické karty
 3. Testy prevádzkových vlastností
 4. Výkon grafických kariet
 5. Pretaktovanie
 6. Hodnotenie grafickej karty

Predstavenie grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G

Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G je postavená na najnovšom hernom grafickom čipe NAVI 10 (NAVI 10 XL) so štyrmi deaktivovanými jednotkami CU (Compute Unit) spoločnosti AMD, na ktorý sú pomocou 256-bitovej zbernice pripojené moduly grafickej pamäte typu GDDR6 s kapacitou 8 GB. Svojim výkonom je potom MSI RX 5700 GAMING X 8G zacielená do segmentu grafických kariet strednej triedy (mainstream), kde zaberá tie najvyššia poschodia výkonnostného rebríčka.

MSI RX 5700 GAMING X 8G popis

Frekvencia grafickej karty

MSI RX 5700 GAMING X 8G GPUZ; Q-mode

Základná frekvencia grafického čipu je 1 610 MHz, herná frekvencia 1 725 MHz, boost frekvencia 1 750 MHz a TDP grafického čipu 180 W. Frekvencia grafických pamätí potom je 1 750 MHz, čo v prípade pamätí typu GDDR6 predstavuje efektívnu frekvenciu 14 000 MHz. Oproti referenčným hodnotám Radeon RX 5700 je teda karta na jadre pretaktovaná v základe o 145 MHz a v booste o 25 MHz. Grafické pamäte sú taktované v referenčných hodnotách Radeon RX 5700.

Systém chladenia GPU

MSI RX 5700 GAMING X 8G

Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G meria na dĺžku 297 mm a na základnej doske vášho počítača zaberie 3 rozširujúce sloty. O chladenie sa stará dvojica pasívov zložených z hliníkových rebier, ktoré sú pre lepší odvod tepla z grafického čipu prepojené celkovo šiestimi tepelnými trubicami (heatpipes). Moduly grafických pamätí sú chladené pomocou väčšieho chladiaceho plátu (heat-sink plate) a odpadové teplo z napájacej kaskády grafickej karty je odvádzané priamo do rebrovania zadného druhého (zadného) pasívu.


MSI RX 5700 GAMING X 8G; systém chladenia

Aktívnu časť systému chladenia tvoria dva 95 mm ventilátory typu TORX 3.0 s aerodynamicky tvarovanými lopatkami, ktoré sú pre dlhšiu životnosť a nižšiu hlučnosť uložené v dvojitých guľôčkových ložiskách. Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G podporuje funkciu ZERO FROZR, ktorá v prípade nízkych teplôt grafického čipu pod 60 °C oba ventilátory úplne zastaví, a zamedzí tak jej zbytočnej hlučnosti (semi-pasívne chladenie). Pekný je potom decentne podsvietený panel MSI GAMING na zadnej strane grafickej karty, ktorého farby a efekty si môžete nastaviť v nástroji MSI Dragon Center (Mystic Light). Charakteristika závislosti hlučnosti od otáčok ventilátora je nasledujúca:


MSI RX 5700 GAMING X 8G; závislosť otáčok a hlučnosti

Účinnosť systému chladenia

MSI RX 5700 GAMING X 8G; 3DMark Stress Test

Pri testovaní účinnosti chladenia v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosiahla grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G na skóre 99,7 %, a v týchto testoch stability snímkovej frekvencie tak prešla (minimálna hranica je 97 %).

Napájanie a spotreba

MSI RX 5700 GAMING X 8G; horná strana

O napájanie grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G sa stará 9-fázová napájacia kaskáda, ktorá vyžaduje prídavné napájanie pomocou dvoch 8-pinových konektorov. Príkon karty bol výrobcom nastavený na 225 W (max. 270 W) a ten potom na jej prevádzku odporúča zdroj s výkonom minimálne 750 W (podľa mojich meraní si ale bohato vystačíte so zdrojom s výkonom 600 W).

Výstupy na monitor

MSI RX 5700 GAMING X 8G; obrazové výstupy

Výstupy na monitor sú v prípade grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G riešené pomocou troch konektorov DP 1.3/1.4 (Display Port) a jedného konektora HDMI 2.0.

MSI Dragon Center

Nástroj MSI Dragon Center slúži na jednoduché pretaktovanie grafických kariet spoločnosti MSI. Vďaka tomuto nástroju potom môžete zo svojej grafickej karty získať ešte nejaký ten výkon navyše, ale nielen to. Pomocou MSI Dragon centier si môžete tiež upraviť niektoré dôležité nastavenia počítača a monitora tak, aby sa vám hralo oveľa lepšie. Cez Dragon Center môžete napríklad spravovať prístupy k sieti LAN, upravovať kontrast a farby monitora, nastavovať správanie RGB LED osvetlenie grafickej karty a podobne.

MSI Dragon Center: hlavný panel
Pri zapnutí Gaming Mode sa MSI Dragon Center pokúsi automaticky optimalizovať všetko potrebné na plynulé hranie hier.
MSI Dragon Center: Performance
Na nastavenie výkonu grafickej karty môžete využiť dva prednastavené profily (Extreme Performance a Balanced) alebo využiť Creator Mode, ktorý sa vám pokúsi nastaviť všetko automaticky. Samozrejme si môžete vytvoriť tiež vlastný profil.
MSI Dragon Center: Hardware Monitor
S Hardware Monitorom máte na očiach tie najdôležitejšie parametre grafickej karty v reálnom čase.
MSI Dragon Center: Eye Rest
Panel True Color slúži na nastavenie farieb vášho herného monitora.
MSI Dragon Center: Lan Manager
Pomocou LAN Manageru máte možnosť spravovať preferencie prístupu jednotlivých aplikácií k sieti.
MSI Dragon Center:
Cez panel Mystic Light si môžete nastaviť farby a efekty RGB LED osvetlenia na grafickej karte

Hoci je MSI Dragon Center na hranie počítačových hier nástrojom takmer všeobjímajúcim, čo sa týka pretaktovania grafickej karty, náročnejších používateľov asi príliš neuspokojí. Tí však majú vždy možnosť na svoje OC hranie využiť služby mocnejšieho nástroja, akým je napríklad MSI Afterburner.

Ako testujeme grafické karty

Testy grafických kariet sa na Alza.sk skladajú ako z testov ich herného výkonu, ale pretože samotný výkon nie je pre mnoho používateľov tým jediným a všeobjímajúcim parametrom výberu, v prípade grafických kariet dôkladne testujeme aj ich prevádzkové vlastnosti, ako sú teploty, hlučnosť či spotreba. Veď kto by chcel mať vo svojom počítači výkonnú, no nepríjemne hlučnú grafickú kartu.

Testy herného výkonu

V testoch herného výkonu sa snažíme grafické karty testovať v tých najnovších herných tituloch tak, aby ste mali prehľad, ktoré grafické karty podávajú najlepší výkon na najmodernejších herných enginoch, a teda či vaša prípadná investícia do konkrétnej grafickej karty bude aj do budúcnosti naozaj výhodná.

i

Naše recenzie sú vždy aktuálne

Pretože sa snažíme, aby bola každá recenzia grafickej karty trvale aktuálna, nie sú výsledky testov v prípade jednotlivých hier priraďované ku konkrétnej grafickej karte, ale len k typu grafickej karty, teda grafickému čipu. Práve to nám totiž zabezpečí, že v prípade výskytu nejakých podstatných zmien, ktoré ovplyvňujú konečné výsledky testov (vydanie nových a výkonnejších ovládačov, pridanie novej hry do testovacej metodiky atď.), Môžeme rýchlo všetko pretestovať, a nové výsledky sa tak okamžite premietnu aj do recenzií staršieho dáta.

Testy prevádzkových vlastností

Na rozdiel od herných testov, v ktorých sú výsledky priraďované k jednotlivým typom grafických kariet, testy prevádzkových vlastností sú vykonávané bez rozdielu pri každej grafickej karte. V týchto testoch sa potom snažíme ísť do tých úplne najmenších detailov a u grafických kariet merať čo najviac prevádzkových parametrov, ako sú okrem teploty a hlučnosti tiež napätie, spotreba či reálne frekvencie grafického čipu.

V testoch prevádzkových vlastností potom samozrejme nechýba ani ich podrobné porovnanie s ostatnými grafickými kartami tak, aby ste mali prehľad o tom, ktorá grafická karta by práve pre vás bola tou najvhodnejšou.

Testovacia zostava


Testy prevádzkových vlastností MSI RX 5700 GAMING X 8G

Na meranie prevádzkových vlastností grafických kariet využívam nástroj 3DMark a jeho záťažový test s názvom Time Spy Stress Test. Tento test sa skladá z celkom 20 prechodov minútovej scény Time Spy a trvá tak pomerne dlhých 20 minút, počas ktorých grafická karta pracuje na plný výkon, a zahreje sa tak na svoju bežnú prevádzkovú teplotu. Až po dosiahnutí pracovnej teploty grafickej karty, najčastejšie v poslednom prechode scény, potom meriam jej prevádzkové vlastnosti. Ako teda grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G v tomto záťažovom teste dopadla?

Test 3DMark Stress Test
MSI RX 5700 GAMING X 8G; 3DMark Stress Test
SUMARIZÁCIA PREVÁDZKOVÝCH VLASTNOSTÍ
MSI RX 5700 GAMING X 8G Hodnota Poznámka k meraniu
Teplota GPU 66 °C Merané na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 80 °C Merané na konci testu
Teplota VRAM 74 °C Merané na konci testu
Reálna frekvencia GPU 1 645 MHz Merané ako priemer v teste
Napätie GPU 0,980 V Merané ako priemer v teste
Spotreba GPU (podľa ovládačov) 126,1 W Merané ako priemer v teste
Spotreba celého systému 255,1 W Merané ako priemer v poslednom prechode
Otáčky ventilátorov 930 ot/min Merané na konci testu
Hlučnosť 33,5 dBA Interpolované z otáčok ventilátorov


Teploty grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G sa na konci záťažového testu držali na 66 °C pri veľmi nízkych otáčkach ventilátorov okolo 930 ot/min, ktoré pri tejto rýchlosti generovali tiež veľmi nízku hlučnosť 33,5 dBA. Túto grafickú kartu tak môžem smelo označiť za veľmi tichú. Frekvencia grafického čipu sa potom pohybovala v priemere na 1 645 MHz.

Porovnanie prevádzkových vlastností Radeon RX 5700

Ak by vás zaujímalo aj porovnanie prevádzkových vlastností MSI RX 5700 GAMING X 8G so všetkými ostatnými grafickými kartami Radeon RX 5700, ktoré sme na Alza.sk a GPUreport.cz doposiaľ testovali, môžete sa pozrieť do nasledujúcich grafov.


Prevádzkové vlastnosti
Prevádzkové vlastnosti


Výkon grafických kariet Radeon RX 5700

Meranie herného výkonu grafických kariet je vykonávané vo vopred zvolených scénach špeciálne vybraných počítačových hier. Počítačové hry sú do testovacej metodiky vyberané tak, aby čo možno najviac reprezentovali súčasné nároky moderných herných enginov. V samotných testoch je potom pri každom type grafickej karty meraná rýchlosť snímok (FPS), ktorá je pre nás tiež ukazovateľom jej výkonu.

Vzhľadom na značné výkonnostné rozdiely medzi grafickými kartami zo segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu stredného (Mainstream) nemôžu byť grafické karty porovnávané v úplne všetkých počítačových hrách pri rovnakom nastavení grafických detailov. Z tohto dôvodu sú konečné výsledky rozdelené do dvoch grafov. V prvom grafe sú sumarizované výsledky z úplne všetkých herných testov len pre grafické karty zo segmentu High-end/Mainstream, v druhom grafe potom môžete vidieť relatívny výkon úplne všetkých grafických kariet. Výsledky v druhom grafe sú však počítané len z tých herných titulov, ktoré pri testoch využívajú zhodné nastavenie grafických detailov pre úplne všetky grafické karty, teda naprieč kategóriami High-end/Mainstream.


Výkon grafických kariet:
Výkon grafických kariet
i

Relatívny výkon grafických kariet uvedený v grafe bol vypočítaný ako priemerný výkon zo všetkých testov nižšie uvedených počítačových hier a prevedený na percentá. Najvýkonnejšia grafická karta v testoch teda v grafe dosahuje hodnotu 100 %, zvyšné grafické karty sú potom podľa svojho dosiahnutého výkonu v grafe radené relatívne nižšie.

Testy Rage 2
Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Testy Shadow of the Tomb Raider
Testy Strange Brigade
Testy Far Cry 5
Testy Wolfenstein II: The New Colossus
Testy Assassin's Creed: Origins
Testy Crysis 3


Akým výkonom disponujú grafické karty v jednotlivých hrách našej testovacej metodiky, či ako boli hry v testoch nastavené a ako bolo merané, si môžete nechať zobraziť kliknutím na obrázok konkrétnej počítačovej hry.

Výkon grafických kariet:
Výkon grafických kariet
i

Relatívny výkon grafických kariet uvedený v grafe bol vypočítaný ako priemerný výkon zo všetkých testov nižšie uvedených počítačových hier a prevedený na percentá. Najvýkonnejšia grafická karta v testoch teda v grafe dosahuje hodnotu 100 %, zvyšné grafické karty sú potom podľa svojho dosiahnutého výkonu v grafe radené relatívne nižšie.

Testy Rage 2
Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V
Testy Strange Brigade
Testy Far Cry 5


Akým výkonom disponujú grafické karty v jednotlivých hrách našej testovacej metodiky, či ako boli hry v testoch nastavené a ako bolo merané, si môžete nechať zobraziť kliknutím na obrázok konkrétnej počítačovej hry.


Výkon grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G je daný najmä výkonom samotného grafického čipu NAVI 10 XL, ktorý sa od iných grafických kariet Radeon RX 5700 môže líšiť iba prednastavenou frekvenciou grafického čipu, nastavenou frekvenciou grafických pamätí či nastaveným vyšším limitom spotreby, ktorý potom toľko neobmedzuje frekvenciu grafickej karty. Na udržanie vyššej frekvencie grafickej karty, a tým aj jej výkonu, potom môže pomôcť tiež kvalitný systém chladenia, ktorý udrží grafický čip na nízkych teplotách. V každom prípade vždy platí, že čím vyšších frekvencií grafického čipu karta dosahuje, tým vyšší je tiež jej herný výkon. Musíte však počítať s tým, že rozdiely vo frekvenciách, a teda aj rozdiely vo výkone medzi grafickými kartami Radeon RX 5700 rôznych výrobcov a značiek, nemôžu byť nijako extrémne.


Frekvencie grafických kariet


V prípade grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G sa reálna frekvencia grafického čipu v záťažovom teste 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v priemere okolo 1 645 MHz, a vy si tak z vyššie uvedeného grafu môžete urobiť obrázok o tom, akým výkonom táto grafická karta disponuje oproti ostatným Radeonům RX 5700, ktoré sme na Alza.sk a GPUreport.cz doposiaľ testovali.


Pretaktovanie MSI RX 5700 GAMING X 8G

Ako som grafickú kartu taktoval

Všetky Radeony RX 5700 majú veľmi úzke mantinely na pretaktovanie. Pomocou klasických nástrojov, ako je MSI Afterburner či RSAE (ovládače Radeon Software Adrenalin Edition), môžete týmto grafickým kartám nastaviť napríklad frekvenciu čipu maximálne len na 1 850 MHz, grafické pamäte na 930 MHz a limit spotreby navýšiť nanajvýš len o 20 %. To sú všetko hodnoty, ktoré každý Radeon RX 5700 zvládne aj s prstom v nose, a pritom sa ani veľmi nezapotí.

Ja dnes pôjdem za hranice týchto umelých obmedzení a nastavím si grafickú kartu MSI RX 5700 GAMING X 8G na úroveň jej výkonnejšieho bračeka s prívlastkom „XT“. Na to však budeme potrebovať ešte jeden nástroj navyše, a tým je MorePowerTool, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť z tejto stránky. Pomocou MorePowerTool totiž môžete tie umelo vytvorené mantinely na pretaktovanie v prípade grafických kariet Radeon RX 5700 ľahko odstrániť.

Nasledujúce video ukazuje presný postup, ako si môžete pomocou nástrojov MorePowerTool a RSAE nastaviť svoj nereferenčný Radeon RX 5700 na úroveň grafickej karty Radeon RX 5700 XT, ktorá má nastavený boost až na 2 020 MHz.Nástrojom MorePowerTool som teda u grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G odstránil softvérové obmedzenie na pretaktovanie na úroveň Radeonu RX 5700 XT, ale to nie je všetko. Teraz totiž môžeme grafickú kartu MSI RX 5700 GAMING X 8G ešte ďalej taktovať, podobne ako v prípade každého iného Radeonu RX 5700 XT.

Pretaktovanie grafického čipu

Frekvenciu jadra som teda postupne navyšoval v nástroji MSI Afterburner o 10 MHz a testoval stabilitu v niektorých počítačových hrách z testovacej metodiky. Ako stabilná frekvencia jadra sa nakoniec ukázala hodnota 2 100 MHz (pri maximálnom povolenom napätí 1,2 V). Power limit som automaticky zvýšil na +20 %.

Pretaktovanie grafických pamätí

V prípade grafických pamätí postupujem obdobne, len ich frekvenciu z maximálnych 1 900 MHz postupne znižujem o 10 MHz (80 MHz efektívne) a opäť vždy testujem ich stabilitu v počítačových hrách. V prípade grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G sa ako stabilná frekvencia pre VRAM ukázala hodnota 1 860 MHz (14 880 MHz efektívne).


Pretaktovanie MSI RX 5700 GAMING X 8G; Afterburner

S nastavenou frekvenciou jadra navýšenou na 2 100 MHz a pamäťou na efektívnych 14 880 MHz som potom otestoval niektoré hry z testovacej metodiky s nasledujúcimi výsledkami:

MSI RX 5700 GAMING X 8G; výsledky pretaktovania

i

Z grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G sa mi pomocou nástroja MorePowerTool (na  odstránenie umelo vytvorených limitov) a ďalšieho následného pretaktovania pomocou MSI Afterburner podarilo získať v priemere ešte viac ako 15 % ďalšieho výkonu. To je samozrejme veľká paráda, pretože som sa tak s výkonom tejto grafickej karty dostal nad úroveň konkurenčnej GeForce RTX 2060 SUPER a celkom určite tiež nad úroveň GeForce RTX 2070. Samozrejme, takéto pretaktovanie má tiež svoje zápory. Najmä ide o vyššiu spotrebu (príkon) grafickej karty, ktorá nám letela hore spoločne s výkonom. Napríklad v počítačovej hre The Division 2 som nameral spotrebu o dobrých 125 W vyššiu.

Toto video ukazuje nárast výkonu a prevádzkové vlastnosti v prípade takto pretaktovanej grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G v počítačovej hre The Division 2 do tých úplne najmenších detailov.


Hodnotenie MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G

i

Pre koho je táto grafická karta určená?

Podobne, ako všetky ostatné Radeony RX 5700, aj grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G ponúka všetkým stredne náročným hráčom počítačových hier viac ako atraktívny výkon, ktorý sa pohybuje v rozmedzí výkonov grafických kariet GeForce RTX 2060 a GeForce RTX 2060 SUPER. Vďaka nadštandardným možnostiam pretaktovania sa potom výkon týchto Radeonov môže vyšplhať dokonca až nad inak výkonnejšiu GeForce RTX 2060 SUPER. Na rozdiel od GeForce RTX 2060/SUPER však Radeony RX 5700 nedisponujú podporou akcelerácie real-time ray tracing, čo však v súčasnosti nie je až tak veľkým problémom. Herných titulov s podporou ray tracingu je totiž zatiaľ pomerne málo, a navyše ani s GeForce RTX 2060 SUPER to pri ich hraní so zapnutým ray tracingom nie je žiadna veľká sláva. S najväčšou pravdepodobnosťou tak kvôli vyššej snímkovej frekvencii rovnako radšej ray tracing oželiete.

Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G ako taká ponúka veľmi dobre technicky spracovaný a hlavne veľmi účinný systém chladenia, ktorý udrží grafický čip NAVI 10 XL na nízkych teplotách aj pri vysokých frekvenciách. A práve vďaka tomuto výkonnému systému chladenia potom tento GAMING ponúka tiež vynikajúce prevádzkové vlastnosti, najmä potom veľmi nízku hladinu hlučnosti, ktorú ocenia hlavne všetci milovníci tichých PC. Na grafickej karte nájdete aj decentné RGB LED osvetlenie, ktoré si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií v nástroji Mystic Light a spoločnosť MSI nezabudla ani na podporu semi-pasívneho chladenia pod názvom ZERO FROZR, ktoré kvôli zamedzeniu zbytočnej hlučnosti zastaví oba ventilátory chladenia v čase, keď grafická karta nie je vyťažená a teplota grafickej karty sa pohybuje pod hranicou 60 °C.

Okrem obstarávacej ceny, ktorá je v prípade grafickej karty MSI RX 5700 GAMING X 8G nastavená pomerne vysoko (prakticky koliduje s niektorými lacnejšími edíciami výkonnejších Radeon RX 5700 XT), a v pomere cena/výkon tak trochu stráca na atraktivite, len ťažko môžem tejto grafickej karte čokoľvek vytknúť. Ak by však obstarávacia cena tejto grafickej karty časom klesla, celkom iste by som ju odporučil každému, kto vo svojom PC preferuje atraktívny herný výkon pri veľmi nízkej hlučnosti.


MSI RX 5700 GAMING X 8G

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G

Grafické karty

MSI RX 5700 GAMING X 8G ponúka atraktívny herný výkon všetkým stredne náročným hráčom počítačových hier. Grafická karta je vybavená veľmi účinným systémom chladenia, ktorý jej prepožičiava nielen výborné prevádzkové vlastnosti, ale aj nadštandardné možnosti pretaktovania.

Klady

 • Atraktívny výkon (mainstream)
 • Mierne vyššie takty už od výrobcu
 • Veľmi nízka hlučnosť
 • Mystic Light (RGB LED osvetlenie)
 • ZERO FROZR (semi-pasívne chladenie)
 • Nadštandardné možnosti pretaktovania
 • PCI Express 4.0 (ak máte podporu v základnej doske)

Zápory

 • Cena (môže sa však zmeniť)
Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Volám sa Pavel Šantrůček a grafickým kartám sa profesionálne venujem už viac ako 5 rokov. Architektúra, recenzie a testy grafických kariet sú presne to, čo ma posledné dva roky živí a čo stalo neoddeliteľnou súčasťou môjho pracovného života na GPUreport.cz. Ako programátor som tiež autorom niekoľkých nástrojov na analýzu snímkovej frekvencie grafických kariet, z ktorých asi najznámejší FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojne využívaný na celom svete.

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G
Grafická karta – 8GB GDDR6 (14000MHz), AMD Radeon Navi 10 XL (1465MHz), Boost clock 1750MHz, PCIe ×16 4.0, 256-bit, 1× HDMI, 3× DisplayPort

+ ZADARMO Hra na PC - akčné bundle hry pre AMD Radeon RX 5500XT/5600XT/5700/5700XT

438,90 € bez DPH 365,75 €
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: EF839b8e6
Alza BattleBox RTX2080 SUPER
Herný PC Intel Core i9-9900KF Coffee Lake 5 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER 8GB, RAM 32GB DDR4 + Intel Optane 32 GB, SSD 2000GB, bez mechaniky, WiFi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skrine: Midi Tower, Windows 10 Home

2 649 € bez DPH 2 207,50 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 26.2. od 8:00
Objednávací kód: sklSCL2080S2
Alza GameBox RTX2060 SUPER
Herný PC Intel Core i5-9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER 8GB, RAM 16GB DDR4, SSD 500GB+ HDD 3TB 5 400 ot./min, bez mechaniky, HDMI a DisplayPort, 3× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skrine: Midi Tower, Windows 10 Home

1 309 € bez DPH 1 090,83 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 26.2. od 8:00
Objednávací kód: sklRB4b13
Alza GameBox Ryzen RX580
Herný PC AMD Ryzen 5 2600 3.9 GHz, AMD Radeon RX 580 4GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000GB, bez mechaniky, DVI, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skrine: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZADARMO Dobíjacia karta Xbox Game Pass – 3 mesačné predplatné – "Akčný balík s produktami AMD"

789 € bez DPH 657,50 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 26.2. od 8:00
Objednávací kód: sklRB4a5e
Alza GameBox Ryzen 580
Herný PC AMD Ryzen 5 2600 3.9 GHz, AMD Radeon RX580 4GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000GB, bez mechaniky, WiFi, DVI, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skrine: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZADARMO Dobíjacia karta Xbox Game Pass – 3 mesačné predplatné – "Akčný balík s produktami AMD"

789 € bez DPH 657,50 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: sklRB4a5e2
Rage 2 - Hra na PC
-64%
Rage 2
Hra na PC – krabicová verzia, žáner: akčný, FPS a pretekársky – vžite sa do úlohy Walkera, posledného Rangera, ktorý sa pustí do sporu hneď s niekoľkými miestnymi gangmi, ale hlavne s The Authority – opresívnou frakciou, ktorá v minulosti Walkera pripravila o všetko a nechala ho zomrieť v púšti

-64% 54,90 €
19,90 € bez DPH 16,58 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: WG690
Battlefield V - Hra na PC
-57%
Battlefield V
Hra na PC – krabicová verzia, žáner: akčný – v rámci návratu série ku svojim koreňom vás zavedie v dosiaľ nevídanom spracovaní druhej svetovej vojny do najväčšieho vojnového konfliktu v dejinách. Veďte svoj tím k víťazstvu na bojiskách, ktoré môžu hrať vo váš prospech. Vybudujte si vlastnú rotu z vojakov, zbraňového vybavenia a vojenskej techniky a vydajte sa s ňou na veľkolepú cestu vojnovými frontmi. Zažite dosiaľ najintenzívnejší najpodmanivejší Battlefield. Už nikdy nebudete rovnakí.

-57% 57,90 €
24,90 € bez DPH 20,75 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: WG1073
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB6
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi