Multifunkčný hrniec DOMO DO42707PP (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ivona Hroníková

V domácej recenzii sme pre vás vyskúšali multifunkčný elektrický hrniec DOMO DO42707PP. Ten slúži ako tlakový, pomalý a parný hrniec a je ho možné využiť aj ako ryžovar, elektrickú panvicu či ohrievač pokrmov. Ako tento praktický pomocník obstál pri každodennej príprave jedál pre štvorčlennú rodinu? Prečítajte si viac.

DOMO DO42707PP recenzia

Multifunkčný hrniec DOMO DO42707PP (RECENZIA) – OBSAH

 1. Kde a ako prebiehalo testovanie multifunkčného hrnca DOMO
 2. Akými parametrami a funkciami sa elektrický hrniec pýši?
 3. Obsah balenia a uvedenie hrnca DOMO DO42707PP do prevádzky
 4. Ovládanie multifunkčného tlakového hrnca DOMO
 5. Ako sa dá elektrický hrniec DOMO využívať?
 6. Ako sa v elektrickom hrnci DOMO varí?
 7. Údržba elektrického hrnca
 8. Záverečné hodnotenie multifunkčného hrnca DOMO DO42707PP

Kde a ako prebiehalo testovanie multifunkčného hrnca DOMO

Multifunkčný hrniec som testovala po dobu troch týždňov v štvorčlennej domácnosti. Varíme niekoľkokrát týždenne, a pretože nie som žiadna vášnivá kuchárka, vždy si rada prípravu jedál uľahčím. Vlastním a často používam pomalý hrniec a ryžovar, mám aj klasický tlakový hrniec, ktorý ale príliš nevyužívam. Elektrický tlakový hrniec vo mne ale budí väčšiu dôveru, preto som sa rozhodla vyskúšať práve tento model.

Akými parametrami a funkciami sa elektrický hrniec pýši?

Ako už zaznelo v úvode, multifunkčný hrniec DOMO DO42707PP ponúka niekoľko funkcií, vďaka ktorým zvládne nahradiť hneď niekoľko kuchynských spotrebičov. Môže slúžiť ako:

 • Elektrický tlakový hrniec na prípravu mäsa, polievok, strukovín a omáčok.
 • Pomalý hrniec, v ktorom pomalým varením pripravíte v podstate akýkoľvek pokrm.
 • Parný hrniec na prípravu mäsa a zeleniny v pare.
 • Ryžovar na rýchle a jednoduché varenie ryže.
 • Elektrická panvica na restovanie či zatiahnutie mäsa (vhodné najmä pred využitím tlakového či pomalého varenia).
 • Ohrievač na rýchly a rovnomerný ohrev studených pokrmov.
 • Multifunkčný hrniec môžete vďaka priloženej mriežke využiť aj pri príprave dezertov v pare. 
DOMO DO42707PP recenzia
V balení nájdete všetko, čo budete na varenie potrebovať.

Parametre elektrického hrnca

Pozrite sa na prehľad tých najdôležitejších parametrov tohto elektrického hrnca:


Parametre a funkcie Elektrický hrniec DOMO
Objem 6 litrov
Počet programov 18
Časovač
Udržiavanie teploty
Príkon 1 005 W
Dĺžka prívodného kábla 127 cm
V × Š × H 37,8 × 32 × 35,3 cm
Hmotnosť 5,6 kg

Obsah balenia a uvedenie hrnca DOMO DO42707PP do prevádzky

Multifunkčný hrniec ma už pred rozbalením prekvapil väčšími rozmermi a vyššou hmotnosťou, ktorá dávala tušiť, že rozhodne pôjde o pevný spotrebič. Všetko príslušenstvo bolo schované vnútri hrnca, takže som ocenila neplytvanie obalovými materiálmi. Čo konkrétne som v balíčku našla?

 • Multifunkčný hrniec
 • Odnímateľnú varnú nádobu
 • Prívodný kábel
 • Parný kôš
 • Naparovaciu mriežku
 • Nerezová tácka
 • Náhradné tlakové tesnenie
 • Praktická kefka na čistenie ventilu
 • Prehľadný návod na použitie
DOMO DO42707PP recenzia
Príslušenstvo je možné ľahko uložiť do hrnca, čo oceníte pri jeho skladovaní.

Uvedenie hrnca do prevádzky

Pred prvým použitím stačilo hrniec iba rozbaliť, umyť varnú nádobu a zapojiť ho do elektrickej siete. Celý proces zabral sotva pár minút. Potom som sa pustila do prečítania návodu, kde sú všetky potrebné bezpečnostné inštrukcie, informácie na ovládanie hrnca, postupy varenia v jednotlivých programoch aj praktické tipy na používanie.

Dizajn a rozmery multifunkčného hrnca

Multifunkčný hrniec je vyhotovený v čiernej farbe a dopĺňajú ho zelené prvky, konkrétne okolo ovládacieho kolieska a na uzatváranie. Celkovo sa mi vyhotovenie hrnca páči – je veľmi moderné a hodí sa do akéhokoľvek typu kuchyne. Vďaka jeho bohatému objemu je ale potrebné počítať s väčšími rozmermi. Kuchyňu mám pomerne veľkú, takže to pre mňa problém nie je. Pokiaľ ale hrniec napríklad umiestnim na varnú dosku, aby mohol digestor odsávať prebytočnú paru, už ho otvorím s problémami. Výrobca potom neodporúča jeho umiestnenie pod hornými skrinkami kvôli vlhkosti, hrniec by mal byť tiež umiestnený minimálne 20 cm od stien. S tým je teda potrebné počítať a nájsť hrncu dostatočný priestor.

DOMO DO42707PP recenzia
Hrniec je pomerne veľký.

Ovládanie multifunkčného tlakového hrnca DOMO

Na ovládanie multifunkčného hrnca slúžia iba dve tlačidlá, tlakový ventil, otočný volič a veľký prehľadný LCD displej okrúhleho tvaru, ktorý je dominantou prístroja a lemujú ho popisky na jednoduché nastavenie programu. Ten si zvolíte pomocou otočného voliča, pomocou ktorého potom aj nastavíte čas varenia. Vedľa otočného gombíka sa nachádza tlačidlo ŠTART a STORNO na potvrdenie či zrušenie voľby.

Akonáhle elektrický hrniec zapnete, automaticky sa pustí v režime KEEP WARM, ktorý slúži ako pohotovostný režim. Potom si vyberiete zodpovedajúci program (prípadne si zvolíte vlastný čas a teplotu varenia) a stlačíte tlačidlo ŠTART. Na displeji potom uvidíte nastavené parametre a funkcie varenia a tiež čas, ktorý do konca procesu zostáva.

i

Pokiaľ zvolíte tlakové varenie, hrniec začne čas odpočítavať až po dosiahnutí dostatočného tlaku. Pri pomalom varení sa čas počíta hneď od začiatku.

Po uplynutí času varenia sa hrniec automaticky prepne do režimu udržiavania teploty, takže nie je potrebné si čas varenia nijako strážiť – pokrm vám nevychladne. V tomto režime je potom schopný jedlo udržať teplé štyri hodiny, potom sa vypne úplne. Pokiaľ chcete funkciu udržania teploty vypnúť, stačí len stlačiť tlačidlo STORNO. Táto funkcia tiež slúži na ohrev jedla.

DOMO DO42707PP recenzia DOMO DO42707PP recenzia
Ovládací panel multifunkčného hrnca.

Ako sa dá elektrický hrniec DOMO využívať?

Elektrický hrniec DOMO DO42707PP je multifunkčný, takže ho môžete využiť viacerými spôsobmi. Tie sa líšia ako samotnou formou varenia, tak aj obsluhou hrnca. Hrniec som z 99 % využívala na tlakové a pomalé varenie, vyskúšala som aj funkciu varenia v pare. Nižšie jednotlivé spôsoby varenia popíšem detailnejšie.

Tlakové varenie v multifunkčnom hrnci

Tlakové varenie je za mňa tou najlepšou funkciou, ktorú tento hrniec ponúka. Hoci mám tlakový hrniec, jeho používaniu sa skôr vyhýbam – jednoducho k nemu nemám dôveru. Elektrický tlakový hrniec ale pôsobí o poznanie bezpečnejším dojmom, čo sa mi v priebehu testovania potvrdilo. Aj tak je ale potrebné dôsledne dodržiavať bezpečnostné pokyny výrobcu.

Tento multifunkčný hrniec ponúka celkom dvanásť programov na tlakové varenie. Varenie pod vysokým tlakom je veľmi rýchle a nedochádza pri ňom k strate živín a chuti. Ideálna je najmä na prípravu mäsa, zeleniny či strukovín a obilnín. Za ako dlho zvládne tento elektrický tlakový hrniec jednotlivé pokrmy pripraviť?

Pokrm Čas varenia
Pečienka 45 minút
Hovädzie kocky 12 minút
Hydina (naporciovaná) 10 minút
Celé kura 22 minút
Ryby 2 minúty
Rebrá 25 minút
Bravčová krkovica vcelku 60 minút
Bravčové plátky 8 minút
Strukoviny 8 minút
Zelenina 10 minút
Ryža 10 minút
Polievky 1 minúta

i

Uvedené časy sú iba približné, záleží samozrejme na veľkosti a objeme pokrmu, prípadne na type mäsa.

Tlakové varenie môžete používať v dvoch variantoch – high a low, teda pri vyššom a nižšom tlaku. Napríklad pre mäso sa hodí vyšší tlak, ryby a zeleninu je potrebné variť pri nižšom tlaku. Hrniec tiež disponuje funkciou restovania (BROWN). Pred varením si tak môžete vo varnej nádobe orestovať mäso a potom prejsť na tlakové varenie, čím ušetríte čas aj riad. Pokiaľ budete po konci varenia potrebovať pokrm zahustiť či dochutiť, môžete využiť funkciu SAUTE, ktorá hrniec udrží v požadovanej teplote, než pokrm dorobíte. Ako konkrétne môže varenie pod tlakom v tomto hrnci prebiehať?

DOMO DO42707PP recenzia DOMO DO42707PP recenzia
Tlakový ventil hrnca.
 1. Zapnete hrniec a vyberiete funkciu BROWN pre restovanie.
 2. Po troch minútach sa hrniec zahreje na požadovanú teplotu a vy si môžete orestovať napríklad cibuľku a mäso.
 3. Akonáhle budete s výsledkom spokojní, zrušíte funkciu restovania pomocou tlačidla STORNO a pridáte do hrnca vodu. V nádobe je vyznačený maximálny objem, ktorý nesmiete prekročiť, minimálny objem vody je jedna šálka.
 4. Veko hrnca zatvorte, otočíte na pozíciu „zamknuté“ a zaistíte ho pomocou zelenej páčky, ktorá musí dokonale zapadnúť do príslušného otvoru.
 5. Tlakový ventil nastavte do pozície varenia (COOK).
 6. Vyberiete konkrétny program podľa toho, čo varíte. Čas aj teplotu varenia si môžete individuálne prispôsobiť, potom stlačte tlačidlo ŠTART.
 7. Po uplynutí nastavenej doby varenia hrniec niekoľkokrát zapípa a prepne sa do funkcie udržiavania teploty.
 8. Potom je potrebné upustiť prebytočný tlak. Ideálne je nechať ho z hrnca samovoľne odpariť, čo môže trvať približne pol hodiny.
 9. Tlak môžete tiež upustiť ručne a to tak, že stornujte program a tlakový ventil pootočíte do pozície STEAM OUT. Výrobca odporúča použiť kuchynskú chňapku a ventil pootočiť na diaľku napríklad pomocou varešky, aby ste predišli obareniu horúcou parou. Že je tlak upustený spoznáte tak, že plávajúci ventil pri rukoväti úplne zapadne.
 10. Rýchle upustenie tlaku nie je možné použiť pri varení fazule, obilnín, polievok, hrachu, šošovky a tekutých jedál. Vhodné je naopak pri varení zeleniny, morských plodov a celkovo mäkkých potravín.
 11. Pokrm potom môžete dorobiť podľa svojich potrieb. Pri dochutení stačí ponechať hrniec v pohotovostnom režime, na zložitejšie úpravy, ako je napríklad zahustenie či pridávanie ďalších surovín, môžete využiť funkciu SAUTE.
DOMO DO42707PP recenzia DOMO DO42707PP recenzia
Systém uzamykania pokrievky a tlakový ventil počas varenia pod tlakom - akonáhle zase klesne, môžete pokrievku bezpečne otvoriť.

Pomalé varenie v multifunkčnom hrnci

Moju obľúbenú metódu pomalého varenia som vyskúšala aj v tomto multifunkčnom hrnci. Postup sa od klasických pomalých hrncov nijako zvlášť nelíši. Tlakový ventil je potrebné mať pootočený do pozície STEAM OUT. Potom sa hrniec začne rozohrievať a opäť môžete suroviny orestovať, pokiaľ je to potrebné. Následne stačí pridať vodu, zavrieť hrniec a zvoliť si program. Vybrať si môžete z dvoch - H IGH (4 hodiny pomalého varenia pri 95 °C) alebo L O W (8 hodín varenia pri 85 °C). Čas varenia si opäť môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Ďalšie spôsoby varenia v multifunkčnom hrnci

Ako som už spomínala, multifunkčný hrniec vám môže slúžiť aj ako ryžovar – stačí len otvoriť ventil na pozícii STEAM OUT, vložiť ryžu, zodpovedajúce množstvo vody a o cca desať minút (podľa množstva) je ryža hotová. Multifunkčný hrniec ju teda dokáže pripraviť o niečo rýchlejšie ako klasický ryžovar. Medzi príslušenstvom nájdete aj parný kôš, ktorý sa hodí na prípravu potravín, ktoré nie je vhodné variť vo vode. Skúšala som takto pripraviť napríklad lososa či zeleninu, ktorú som mala ako prílohu a nechcela som ju mať premiešanú s mäsom, ktoré som varila klasicky vo varnej nádobe. V hrnci môžete pripraviť aj niektoré druhy dezertov napríklad pudingy či tvarohové koláče.

DOMO DO42707PP recenzia DOMO DO42707PP recenzia
Systém zatvárania hrnca.

Na čo si dať pri varení v tomto elektrickom hrnci pozor?

Najmä pri tlakovom varení je potrebné myslieť na to, že týmto spôsobom nemožno pripravovať jablká, brusnice, niektoré druhy obilnín, cestoviny, rozkrájaný hrach alebo sušené polotovary, a to kvôli vysokej penivosti. Suché fazule, hrach a väčšinu strukovín (okrem napríklad ryže) je potrebné pred varením v tomto hrnci namočiť.

Ako sa v elektrickom hrnci DOMO varí?

Elektrický hrniec DOMO som najčastejšie využívala na varenie polievok, omáčok a mäsa na rôzne spôsoby. Z tlakového varenia som bola najprv nervózna, ale po pár pokusoch som si na syčanie zvykla a konečne som mohla doceniť všetky výhody varenia pod tlakom. Je naozaj veľmi rýchle, hoci si k odporúčanej dobe varenia musíte pripočítať dobu predhrievania (cca 15 minút), prípadného restovania a upúšťania tlaku (20 až 30 minút). Klasické jedlá, ako sú práve polievky, omáčky, guláše atď. v hrnci pripravíte do cca hodiny s tým, že pri ňom reálne trávite minimum času. Akonáhle veko zaklapne, už nie je potrebná vaša asistencia.

Ovládanie je veľmi jednoduché a osvojíte si ho počas chvíľky. Veľkou výhodou sú kompletné popisky v češtine, takže je tento hrniec ideálnou voľbou aj pre staršiu generáciu, ktorá by s ovládaním hrncov konkurenčných značiek mohla mať problém, pretože české ovládanie rozhodne nie je štandardom. Počas používania hrnca som nenarazila na žiadne nedostatky, všetko je ľahké, rýchle a intuitívne.

DOMO DO42707PP recenzia DOMO DO42707PP recenzia
Varenie kuracieho vývaru v tomto hrnci je ľahké a rýchle.

Údržba elektrického hrnca

Elektrický multifunkčný hrniec DOMO je potrebné po každom použití dôkladne vyčistiť, aby nedošlo k zapchaniu poistného ventilu či poškodeniu spotrebiča. Varnú nádobu je možné umývať v umývačke, výrobca to ale neodporúča po každom použití, aby nedošlo k poškodeniu nepriľnavého povrchu. Zvyšok hrnca je potrebné umyť ručne. Akonáhle prístroj vychladne, je nutné vyčistiť tlakový ventil a tesnenie, ktoré sa nachádza v kovovom ráme pod vekom. Viečko ventilu sa čistí pomocou kefky, ktorá je súčasťou balenia, potom ju stačí opláchnuť pod vodou. Tesnenie a príslušenstvo, ako je mriežka, je ideálne umývať pod vlažnou vodou s použitím saponátu na riad. Zvyšok hrnca potom stačí utrieť vlhkou handričkou. Raz za čas je vhodné skontrolovať a prípadne vyčistiť plávajúci valček.

i

V prípade opotrebenia je možné vymeniť tesnenie tlakového ventilu a tesniaci krúžok veka (náhradný je súčasťou balenia).

DOMO DO42707PP recenzia DOMO DO42707PP recenzia
Údržba hrnca nie je nijako zložitá.

Záverečné hodnotenie multifunkčného hrnca DOMO DO42707PP

Multifunkčný hrniec DOMO DO42707PP som si veľmi rýchlo obľúbila a po počiatočnej nervozite som prišla na chuť aj tlakovému vareniu. Oceňujem rýchlosť varenia, jednoduchú prípravu jedla a veľmi intuitívne ovládanie. Mimoriadne praktická je funkcia restovania a využitia hrnca ako panvice šetrí čas aj riad pri varení.

Skvelá je tiež funkcia pomalého varenia a možnosť prípravy ryže, pretože vám hrniec nahradí niekoľko spotrebičov v jednom. Väčšie domácnosti ocenia aj nadštandardný objem 6 litrov, vďaka ktorému pripravíte v hrnci jedlo až pre šesť stravníkov. Ocenila som tiež detailne spracovaný návod na použitie, v ktorom sú približné časy varenia jednotlivých typov jedál a niekoľko receptov na inšpiráciu.

Ako jedinú nevýhodu vidím rozmery hrnca, nájsť mu miesto v skrinke je kvôli nim náročné a tiež mi trochu vadila nemožnosť používať hrniec pod hornými kuchynskými skrinkami. Nebola som nadšená ani zo zelených prvkov, ale to už je vec osobného vkusu. Podľa mojich skúseností z recenzií kuchynských spotrebičov ale tento multifunkčný hrniec ponúka skutočne skvelý pomer ceny a výkonu a môžem ho teda odporučiť každému, kto si rád varenie uľahčí a urýchli.

recenzia multifunkčný hrniec domo

DOMO DO42707PP

Elektrické hrnce

Rozšírte svoj kulinársky repertoár novými receptami a technikami varenia s multifunkčným tlakovým hrncom DOMO DO42707PP. Zvolením vhodného programu totiž v multifunkčnom hrnci pripravíte mäso, ryžu, zeleninu a mnoho ďalšieho až o 70 % rýchlejšie, než pri použití konvenčných spôsobov. Multifunkčný hrniec ponúka celkom 18 programov, pokiaľ medzi nimi nenájdete ten, ktorý chcete, môžete si ľahko nastaviť svoj vlastný. Upraviť možno napríklad hodnotu tlaku alebo nastavenie času.

Klady

 • Rýchla a jednoduchá príprava jedla
 • Intuitívne ovládanie v češtine
 • Dostatočný objem (až pre 6 ľudí)
 • Možnosť tlakového a pomalého varenia
 • Funkcia restovania umožňuje využiť hrniec ako panvicu
 • Príslušenstvo na varenie v pare
 • 18 prednastavených programov
 • Moderný dizajn
 • Jednoduchá údržba

Zápory

 • Hrniec je rozmerný a nehodí sa tak do malých kuchýň
Ivona Hroníková

Ivona Hroníková

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodla zavesiť kariéru v účtovníctve na klinec a konečne sa začala venovať tomu, čo ju naozaj baví – práci s textom. Pokiaľ práve nesedí za klávesnicou, testuje domáce spotrebiče, kozmetiku a produkty pre deti. Voľný čas najradšej venuje rodine, fotografovaniu a čítaniu.

5,0
DOMO DO42707PP
Tlakový hrniec s objemom 6 l, uzáver: bajonetový, materiál: nepriľnavý, počet ventilov: 2, s príkonom 1005 W, vhodné do umývačky, časovač, displej, naparovač na ohrev zeleniny, parný kôš, regulácia teploty, vyberateľná nádoba, automatické programy
131,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DOMTH732
Vytlačiť
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií