Reklamácia či vrátenie? AlzaPlus+

Multifunkčný hrniec Tefal CY855830 Cook4me+ Connect black (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ivona Hroníková

V domácej recenzii sme pre vás otestovali inteligentný multifunkčný hrniec Tefal Cook4me+, ktorý som používala počas jedného mesiaca v štvorčlennej domácnosti. Využívať ho môžete ako tlakový aj klasický hrniec a tiež na varenie v pare. Má v sebe 150 zabudovaných receptov, ktoré vás varením prevedú krok za krokom. Čo ďalšie dokáže, ako sa obsluhuje a oplatí sa ho zaobstarať? Prečítajte si v našej recenzii.

Tefal Cook4me+ recenzia

Multifunkčný hrniec Tefal CY855830 Cook4me+ (RECENZIA) – OBSAH

 1. Kde a ako prebiehalo testovanie multifunkčného hrnca?
 2. Multifunkčný hrniec Tefal Cook4me+ a jeho parametre
 3. Obsah balenia a uvedenie hrnca do prevádzky
 4. Programy a ovládanie multifunkčného hrnca Tefal Cook4me+
 5. Aplikácia Tefal
 6. Varenie v multifunkčnom hrnci
 7. Údržba multifunkčného hrnca Tefal
 8. Záverečné hodnotenie Tefal Cook4me+

Kde a ako prebiehalo testovanie multifunkčného hrnca?

Multifunkčný hrniec sme otestovali v bežnej domácnosti s dvoma dospelými a dvoma deťmi, a to počas jedného mesiaca. Varenie rozhodne nepatrí medzi moje záľuby, takže rada hľadám cesty, ako si ho uľahčiť. Pravidelne používam pomalý hrniec, práce s tlakovým sa ale bojím, takže ma tento multifunkčný pomocník zaujal na prvý pohľad a ponuku recenzie som s radosťou prijala.

Multifunkčný hrniec Tefal Cook4me+ a jeho parametre

Inteligentný hrniec Tefal Cook4me+ využíva prívlastok multifunkčný rozhodne právom. Kombinuje totiž hneď niekoľko spotrebičov v jednom a poslúži vám ako:

 • Hrniec na klasické varenie,
 • hrniec na varenie v pare,
 • tlakový hrniec,
 • hrniec na pečenie.

Využijete ho na klasické varenie, vyprážanie, opekanie aj pečenie, a to ako mäsa či zeleniny, tak aj sladkých múčnikov. Všetkými receptami vás hrniec prevedie doslova krok za krokom, takže je ideálny aj pre tých, čo zatiaľ s varením nemajú skúsenosti. Multifunkčný hrniec je vybavený Bluetooth rozhraním, vďaka ktorému ho spárujete s mobilným telefónom či tabletom. Uľahčíte si varenie aplikáciou, ktorá obsahuje stovky receptov a množstvo vychytávok. Priamo v hrnci je potom zabudovaných 150 receptov, takže vám bude plnohodnotne slúžiť aj bez aplikácie.

Ako multifunkčný hrniec, tak aj jeho aplikácia sú kompletne v slovenčine, takže obsluhu hrnca zvládne skutočne každý. Veľkou výhodou je šikovne riešená pokrievka, vďaka ktorej hrniec pri tlakovom varení sám vypustí prebytočnú paru a jeho otváranie je teda úplne bezpečné. Oceníte aj funkciu odloženého štartu či udržiavanie teploty.

Tefal Cook4me+
Hrniec je vybavený objemnou nádobou.

Multifunkčný hrniec Tefal: parametre

Pozrite sa na tie najdôležitejšie parametre multifunkčného hrnca Tefal Cook4me+:


Parametre a funkcie Tefal Cook4me+
Príkon 1 600 W
Nastaviteľná teplota áno (v troch úrovniach)
Časovač
Udržovanie teploty
Integrované recepty
Počet receptov 150 (zabudovaných, v aplikácii viac ako 280)
Objem varnej nádoby 6 litrov
Ovládanie koliesko + displej
Automatický ventil

<

Obsah balenia a uvedenie hrnca do prevádzky

Multifunkčný hrniec dorazil v balíčku, ktorý dával na prvý pohľad tušiť, že pôjde skôr o kompaktnejší spotrebič, ktorý sa nám na kuchynskú linku bez problémov zmestí a stále na nej zostane miesto. V balení som okrem hrnca našla aj návod na použitie a naparovací kôš. Bola som rada, že nič netreba montovať – hrniec je takmer hneď pripravený na použitie. Pri hrnci oceňujem, že má pomerne kompaktné rozmery, pretože každý kúsok miesta hrá rolu. Našťastie Tefal CY855830 aj napriek objemu 6 litrov nezaberá polovicu kuchynskej linky ako napríklad niektoré tlakové hrnce. Za podarený považujem aj dizajn, ktorý pôsobí čisto a moderne, okrem iného aj vďaka prehľadnému farebnému displeju.

Tefal Cook4me+
Hrniec možno používať s aplikáciou.

Uvedenie hrnca do prevádzky

Po rozbalení hrnca som sa hneď pustila do jeho sprevádzkovania, k čomu som si vzala návod. V balení sú dva – rýchla tenká príručka na použitie a plnohodnotný návod v podobe menšej knihy. Návod bol vcelku príjemným prekvapením, pretože je spracovaný nezvyčajne prehľadne, detailne a dopĺňa ho množstvo ilustračných obrázkov. Texty sú rozdelené do krátkych úsekov a ľahko si v ňom tak nájdete to, čo práve potrebujete.

Samotné sprevádzkovanie multifunkčného hrnca je veľmi jednoduché. V podstate som iba umyla odnímateľnú nádobu, vložila ju do hrnca a zapojila prístroj do elektriny. Potom už ma sám sprevádzal všetkými nastaveniami. Najskôr si vyberiete jazyk a krajinu a hrniec spárujete s mobilným telefónom či tabletom (tento krok môžete preskočiť, pokiaľ aplikáciu zatiaľ nechcete používať).

Tefal Cook4me+
Aplikácia vás prevedie nastavením.

Ja som sa rozhodla pre spárovanie s iPadom, takže som si v prvom rade stiahla aplikáciu Tefal z App Store (dostupná je aj na Google Play). Inštalácia bola jednoduchá. Na displeji vyberiete ikonku pre nastavenie, stlačíte OK a zvolíte režim Connect. V aplikácii sa potom prihlásite do existujúceho účtu, alebo si vytvoríte nový. Zvolíte, ktorý produkt máte, a hrniec sa s aplikáciou spáruje. Počas párovania bliká modro, po spárovaní modrá kontrolka stále svieti.

i

Aby vám hrniec čo najlepšie poslúžil, tak si v úvodnom nastavení zvolíte, pre koľko ľudí bežne varíte.

Programy a ovládanie multifunkčného hrnca Tefal Cook4me+

Ako už zaznelo vyššie, multifunkčný hrniec Tefal disponuje rôznymi programami a funkciami. Na jeho tele nájdete dve tlačidlá – otočný volič s tlačidlom OK v prostrednej časti a tlačidlo pre krok späť. Hrniec sa zapína stlačením tlačidla OK, potom vás privíta zvukovým signálom. Na displeji sa zobrazia štyri základné ikony – ingrediencie, recepty, vlastné nastavenia a knižnice.

Ingrediencie

V móde Ingrediencie si vyberiete rôzne druhy mäsa, morské plody a ryby, zeleninu a ovocie a ryžu a obilniny. Po zvolení konkrétnej potraviny potom nastavíte hmotnosť a prípadné ďalšie potrebné parametre (napríklad máte mäso vcelku, alebo nakrájané na kúsky). Hrniec vám podľa vybraných ingrediencií ponúkne recept a vy sa môžete pustiť do varenia. Ponuka ingrediencií je skutočne rozmanitá, nájdete v nej všetky druhy mäsa, z morských plodov napríklad aj krevety, hrebenatky či slávky, v obilninách potom nechýba program na pohánku, jačmeň, pšeno, bulgur či quinou.

Recepty

V ponuke recepty si vyberáte z prednastavených receptov. V úvode si zvolíte, či budete pripravovať predjedlo, hlavné jedlo či dezert. V ponukách jednotlivých pokrmov nájdete obrovské množstvo (celkom 150) klasických aj menej obvyklých receptov vrátane receptov z exotických kuchýň. V ponuke dezertov sú aj torty, marmelády, kompóty, najrôznejšie krémy, koláče ale aj lahodné nápoje. Akonáhle si vyberiete recept, hrniec bude chcieť vedieť, pre koľko osôb jedlo pripravujete (v rozmedzí 2 až 6) a potom vás informuje o tom, koľko času zaberie príprava a koľko času samotné varenie. Potom už si stačí pripraviť ingrediencie, ktoré nájdete na displeji a postupovať podľa pokynov hrnca.

Tefal Cook4me+
Displej vás prevedie varením krok za krokom.

Vlastné nastavenie

Mód vlastné nastavenie slúži na varenie bez konkrétneho receptu. Pod týmto módom sa skrývajú štyri funkcie:

 • Varenie pod tlakom,
 • klasické varenie,
 • ohriať,
 • udržať teplé.

Funkcie ohriať a udržať teplé asi nie je potrebné nijako zvlášť vysvetľovať. Funkciu varenia pod tlakom využijete rovnako ako pri varení v klasickom tlakovom hrnci – teda na prípravu mäsa, omáčok, gulášov, polievok a ďalších jedál. Postup je veľmi jednoduchý. Vyberiete si čas varenia na displeji a či chcete variť hneď, alebo využijete odložený štart. Potom len zatvoríte veko hrnca a uzamknete ho pootočením hornej časti. Po ukončení varenia hrniec sám vypustí prebytočnú paru a vy ho celkom bezpečne otvoríte. Po tlakovom varení stečie odparená voda z veka do nádobky v zadnej časti spotrebiča, na čo vás hrniec upozorní, aby ste ju nezabudli vyliať.

Funkciu klasického varenia opäť využijete na varenie bez konkrétneho receptu. Môžete variť pri nízkej teplote alebo pri miernom vare, ktorý supluje klasické varenie na platni a možnosti opekania, ktorú využite najmä pri pečení.

Knižnica

Poslednou ikonou na displeji je knižnica, do ktorej si uložíte obľúbené recepty a vlastné nastavenia.

i

V spodnej časti displeja sa okrem ikony na vypnutie hrnca nachádza aj ikona na nastavenie. V ňom nájdete jazyky a krajiny, odstránite obľúbené recepty, prispôsobíte si nastavenie obrazovky (napríklad jas) a nastavíte hlasitosť zvukových signálov.

Tefal Cook4me+
Recepty v aplikácii.

Aplikácia Tefal

Pri varení môžete využívať aj aplikáciu Tefal, ktorá poslúži nielen ako inšpirácia vďaka veľkému množstvu receptov, ale umožňuje aj nahrávanie receptov do hrnca (do zložky Knižnice). V aplikácii tiež uvidíte priebeh varenia a zostávajúci čas do konca, čo sa hodí, pokiaľ práve nie ste v kuchyni.

Prostredie aplikácie je veľmi prehľadné a ľahko sa v nej zorientujú aj ľudia, ktorí sa v moderných technológiách príliš nevyžívajú. Dolná časť aplikácie slúži ako menu. Prvou záložkou je Inšpirácia, kde nájdete návrhy priamo pre vás, novo pridané recepty a možnosť vybrania receptu podľa ingrediencií z chladničky. Tá je perfektná vo chvíli, keď nemáte žiadny nápad alebo sa vám jednoducho nechce nič vymýšľať. Stačí len napísať, čo v chladničke či špajze máte a aplikácia vám sama nájde recepty, ktoré zo zadaných surovín môžete uvariť.

Druhá záložka Vyhľadať slúži na klasické vyhľadávanie receptov, autorov či ingrediencií. Nájdete tu aj ikonu pre rýchle recepty a recepty podľa ročného obdobia. Recepty si ale tiež vyhľadáte podľa toho, čo máte práve doma, alebo využijete sprievodcu varením, ktorý nájde najlepší spôsob spracovania zadanej potraviny a ponúkne vám vhodné recepty.

Vedľa tejto záložky sa nachádza ikona hrnca, ktorá vám umožní sledovať priebeh varenia. Ďalšou záložkou je Môj svet, a tu si môžete vytvárať vlastné zložky receptov a upravovať svoj profil. Poslednou záložkou je Nakupovanie, v ktorom si môžete vytvárať nákupné zoznamy a vyhľadávať recepty podľa toho, čo obsahujú.

i

Ak si v aplikácii vyberiete nejaký recept, stačí len stlačiť ikonu šípky a recept sa odošle do hrnca.

Tefal Cook4me+
Vyhľadávanie v aplikácii.

Varenie v multifunkčnom hrnci

Multifunkčný hrniec Tefal Cook4me+ vás varením prevedie doslova krok za krokom. Po vybraní receptu alebo nastavení vlastných parametrov varenia vás bude informovať o tom, čo robí a na displeji vám zobrazia pokyny pre ďalší postup. Napríklad pri príprave hovädzieho ragú vás hrniec vyzve na prípravu ingrediencií, naliatie oleja do nádoby a potom sa začne predhrievať. Potom vás inštruuje na pridanie cibule, napíše, že ju máte nechať zosklovatieť, pridať pyré, zamiešať a variť jednu minútu, potom vás vyzve na pridanie ďalších ingrediencií, vody, soli a korenia a zatvorenie veka.

Takto detailne a názorne vás bude hrniec sprevádzať úplne každým receptom. Nikdy tak nehrozí, že by ste na niečo zabudli, postup si pomýlili alebo bol pokrm nedovarený či naopak spálený. Tento spôsob varenia je nielen vhodný pre tých, ktorí rovnako ako ja nie sú nadšenci do varenia a nebaví ich hľadať nové recepty. Multifunkčný hrniec si obľúbil aj manžel, ktorý naopak varenie miluje, a aj keď žiadne presné recepty nepotrebuje, využíval ho po celý čas testovania.

Pri každom recepte jasne vidíte čas prípravy (krájanie zeleniny, marinovanie mäsa atď.) a čas samotného varenia. Vždy tak presne viete, za ako dlho budete jesť a pri pokrmoch, kde je to možné, využijete aj funkciu odloženého štartu. A vždy si vyberiete, či chcete recept s nenáročnou prípravou, keď sa ponáhľate, alebo naopak náročnejší recept, ak máte dostatok času a chcete vyskúšať niečo nové. Praktická je aj funkcia ohrevu a udržanie teploty, ktorú oceníte, pokiaľ napríklad čakáte na oneskorencov.

Tefal Cook4me+ Tefal Cook4me+
Varenie v multifunkčnom hrnci je ľahké a rýchle.

Údržba multifunkčného hrnca Tefal

Multifunkčný hrniec je samozrejme potrebné po každom použití dôkladne vyčistiť. Odnímateľný hrniec aj kôš na varenie v pare možno umývať v umývačke, rovnako tak aj nádobku na kondenzát. Tá by sa mala vyčistiť aj po každom varení, a ako som už spomínala vyššie, hrniec vás na to sám upozorní. Vhodné je umývať aj kovové veko, po bežnom varení ho stačí utrieť vlhkou handričkou bez použitia abrazívnych prostriedkov, z času na čas je ale dobré ho odňať a umyť poriadne, klasicky alebo v umývačke. Demontáž veka je o niečo zložitejšia, ale zaobídete sa bez náradia a v návode je všetko prehľadne vysvetlené.

Tefal Cook4me+ Tefal Cook4me+
V hrnci pripravíte takmer všetko.

Záverečné hodnotenie Tefal Cook4me+

Multifunkčný hrniec Tefal Cook4me+ sa v našej domácnosti rozhodne nestal spotrebičom, ktorý by len zaberal miesto na kuchynskej linke. Práve naopak – využívali sme ho na každodenné varenie a verím, že ani do budúcna sa naň prášiť nebude. Obľúbili sme si ho hneď z niekoľkých dôvodov – desiatky jedál je schopný pripraviť za cca 15 až 20 minút, a to vďaka funkcii tlakového varenia. Aj dlhšie recepty ale trvajú kratší čas ako pri klasickom varení a pečení na varnej doske či v rúre. Pri našom pracovnom vyťažení, starostlivosti o deti a dom so záhradou a aktívnom životnom štýle je to neskutočne praktické a šetrí nám skutočne veľa času.

Najdôležitejšie samozrejme je, ako jedlá z multifunkčného hrnca vlastne chutia. Aj pri tomto bode musím hrniec veľmi pochváliť – jedlo bolo vždy výborné. Dokonca sme prišli na to, že je pri varení v hrnci lepšie pridávať menej soli, korenie či ďalšie dochucovadlá, pretože ich chuť potravinami prestúpi omnoho lepšie ako pri klasickom varení v hrnci na varnej doske. Mäso z hrnca bolo vždy dokonale pripravené – rozplývalo sa na jazyku a nikdy nebolo tuhé. Skúšali sme pripravovať ako moje obľúbené ryby, tak aj celé kura, veľký kus hovädzieho mäsa na sviečkovú, guláše, špagety, veľa zeleninových pokrmov, najrôznejšie cestoviny a ryžu, ragú, vývary, polievky, bruschetty a ďalšie zapekané pečivo, pár dezertových jedál bez receptu ála čo dom dal. Niektoré pokrmy je možné variť súčasne, hrniec napríklad zvládne uvariť s mäsom aj ryžu alebo zemiaky, u iných treba urobiť prílohu zvlášť (napríklad cestoviny k bolonskej omáčke treba uvariť klasicky na sporáku).

S multifunkčným hrncom sme teda boli maximálne spokojní. Mne vyhovovalo, že ma hrniec varením názorne sprevádzal, pretože nie som nijako nadšená kuchárka. Tu som ale vďaka hrncu nemala veľmi čo pokaziť, takže som sa počas testovania do varenia dobrovoľne púšťala. Oceňovala som tiež, že pri varení vznikalo menej neporiadku a nepotrebovala som toľko riadu. Manžel, ktorý je náročný stravník a dobrý kuchár, si obľúbil hlavne varenie pod tlakom a bol úplne nadšený z chuti pokrmov (hlavne najrôznejších druhov mäsa) a prepojenia s aplikáciou.

Pochváliť musím aj príjemný dizajn a jednoduché ovládanie aj nenáročnú údržbu. Spočiatku ma trochu zarazila cena, ale po testovaní musím uznať, že tento multifunkčný hrniec za vyššiu cenovku rozhodne stojí, pretože úplne prekonal naše očakávania, a to po všetkých stránkach. A navyše spája niekoľko spotrebičov v jednom. Môžem ho teda určite odporučiť, ocenia ho všetci, ktorí pri varení radi šetria čas a skvele poslúžia ako amatérom, tak aj skúseným kuchárom a kuchárkam, ktorým varenie uľahčí a zasa o niečo viac spríjemní.

Recenzia Tefal Cook4me+

Tefal Cook4me+

Elektrické hrnce

Inteligentný multifunkčný hrniec Tefal Cook4me+ sa stane neoceniteľným pomocníkom vo vašej kuchyni. Jeho pamäť obsahuje 150 zabudovaných receptov. Celý systém vás prevedie prípravou receptu krok za krokom. S multifunkčným hrncom Tefal Cook4me+ sa príprava jedla stane jednoduchšou a rýchlejšou. Vďaka schopnosti rýchleho varenia dokážete 120 zo zabudovaných receptov uvariť za menej ako 15 minút. Dokonca ho môžete ovládať pomocou mobilného telefónu a inteligentnej aplikácie Tefal.

Klady

 • Jednoduché varenie aj pečenie.
 • Hrniec vykonáva prípravou jedla krok za krokom.
 • Niekoľko režimov (klasické varenie, varenie pod tlakom, opekanie).
 • Vhodný aj na pozvoľné varenie a varenie v pare.
 • Prepojenie s aplikáciou.
 • Integrované recepty (150) + databáza receptov v aplikácii (280+).
 • Dostatočný objem (až na šesť porcií, zmestí sa aj celé kura).
 • Veľa jedál (minimálne 120 receptov) pripraví do 15 minút.
 • Pripraví klasické jedlá, polievky, dezerty aj kompóty či marmelády.
 • Intuitívne ovládanie.
 • Podarený dizajn.
 • Jednoduchá údržba.

Zápory

 • Žiadne.
Ivona Hroníková

Ivona Hroníková

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodla zavesiť kariéru v účtovníctve na klinec a konečne sa začala venovať tomu, čo ju naozaj baví – práci s textom. Pokiaľ práve nesedí za klávesnicou, testuje domáce spotrebiče, kozmetiku a produkty pre deti. Voľný čas najradšej venuje rodine, fotografovaniu a čítaniu.

Tefal CY855830 Cook4me+ Connect black - Multifunkčný hrniec Doprava
zadarmo
4,7 43×
Tefal CY855830 Cook4me+ Connect black
Multifunkčný hrniec – s Bluetooth pripojením, 150 predprogramovaných receptov, mobilná aplikácia Tefal na sledovanie priebehu varenia z vášho smart zariadenia a aktualizáciu receptov, 6 režimov varenia, LCD displej, funkcia Keep Warm, časovač, odložený štart, rýchle varenie bez nutnosti kontroly, odnímateľná nádoba s hrúbkou 1.8mm, 3 vrstvy nádoby s keramickým nepriľnavým povrchom, objem nádoby 6l, úžitkový objem nádoby 4l, bezpečnostné poistky proti pretlaku, parný kôš, príslušenstvo vhodné do umývačky, 15-ročná záruka opraviteľnosti
289,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TEFMH685
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií