Najlepšie herné myši do 80 €

Zobraziť katalóg
Najlepšie herné myši do 80 €

Článok

Aktualizované

Okrem nadupaného počítača a poriadnej klávesnice potrebuje každý hráč tiež kvalitnú hernú myš. Áno, dá sa hrať aj s myšou za pár eur, ale každý, kto to skúšal, potvrdí, aký zlý nápad to je. Dnes sa preto pozrieme na najlepšie herné myši do 80 €.

TOP 5 herných myší do 80 € – obsah článku

  1. SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous
  2. Corsair Gaming M65 RGB FPS
  3. Cougar Revenger
  4. Creative Sound BlasterX Siege M04
  5. Roccat Kova
  6. Razer DeathAdder Elite
  7. Ako sa myšiam darí vo vzájomnom súboji?

E-športová herná myš SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous

Náš výber začína myšou SteelSeries Sensei 310, ktorá má hneď niekoľko predností. Myš, ktorú možno poznáte z e-športu, pre ktorý bola primárne navrhnutá, sa chváli optickým senzorom TrueMove 3 umožňujúcim snímanie v pomere jedna k jednej. To sa v praxi podpisuje na veľmi nízkej latencii a perfektnej presnosti. Silnou stránkou Sensei 310 je tiež veľmi nízka odozva 1 ms, ktorú má na svedomí 32-bitový ARM procesor priamo v myši. Vďaka nemu možno tiež programovať makrá na tlačidlá, ktorých je celkom osem, bez nutnosti inštalácie softvéru. To isté platí aj pre podsvietenie. Obe RGB zóny, ktoré myš má, sa dajú jednoducho nastaviť podľa potreby.

i Ambidextrous v názve myši slovensky znamená všestranný, v tomto konkrétnom prípade obojruký. Pre hráča z toho teda vyplýva, že či už hrá ľavou, alebo pravou rukou, táto myš sa mu bude vždy pohodlne držať.

Výhodou myši SteelSeries Sensei 310 je možnosť vybrať si z veľkého spektra citlivosti. Nastaviť si ju môžete na hodnoty od 100 do 12 000 DPI, čím vám perfektne poslúži pri hraní rôznych žánrov hier. Najviac je však odporúčaná pre hry typu MOBA. Miernou nevýhodou je, že si možno nastaviť len dva profily DPI. Myš Sensei 310 má mechanické snímače so životnosťou až 50 miliónov kliknutí a po stranách plochy silikónu pre lepší úchyt.

SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous
SteelSeries Sensei 310 je jedna z najlepších herných myší do 80 eur.

Corsair Gaming M65 RGB FPS v bielom vyhotovení ponúka pohodlné hranie

Myš Corsair Gaming M65 sa už na prvý pohľad chváli nevšedným dizajnom. Má spolu tri zóny s RGB podsvietením, ktoré možno nastaviť bez nutnosti inštalácie softvéru. Vzhľad však výrobca nezvolil samoúčelne. Svojím tvarom, povrchom, materiálom a možnosťou úprav myš totiž patrí medzi modely s veľmi slušnou ergonómiou.

Corsair Gaming M65
Corsair Gaming M65 je jedna z najlepších herných myší do 80 eur, ak často hrávate strieľačky. Je to okrem iného vďaka vysokej presnosti a sniper tlačidlu. Myš však nie je vhodná pre ľavákov.

Okrem svojho efektného a zároveň účelného dizajnu ale Corsair Gaming M65 vyniká tiež vysokou presnosťou. DPI umožňuje nastaviť v rozmedzí 100 – 12 000 a má aj špeciálne „sniper“ tlačidlo, šikovne umiestnené pod palcom. S jeho pomocou môžete presne mieriť aj na väčšie vzdialenosti, a to vďaka zníženiu DPI na iba 200. Keďže sa nám ale pri testovaní často stávalo, že sme ho stlačili nechtiac, ocenili by sme jeho umiestnenie ďalej od dlane.

Na myši si možno nastaviť aj odozvu. Na výber je z 8, 4, 2 alebo 1 ms. Corsair Gaming M65 má tiež upraviteľné závažia pre lepšie prispôsobenie. A pre koho je myš určená? Áno, tušíte správne. Jej názov či napr. sniper tlačidlo napovedajú, že Corsair Gaming M65 sa cíti ako doma pri FPS hrách.

Herná myš Cougar Revenger ukrýva presný senzor

Cougar Revenger je ergonomická herná myš, ktorá sa nášmu hráčovi držala zo všetkých najlepšie. Je univerzálna, takže ju pokojne použite napríklad k hrám typu FPS, MOBA či RTS. Pri nich využijete 6 tlačidiel, na ktoré si môžete nastaviť samotné funkcie myši alebo klasické makrá. Jednotlivé profily možno tiež farebne odlíšiť vďaka dvojzónovému RGB podsvieteniu. Môžu byť až tri a ukladajú sa priamo do myši. Medzi nimi možno pritom jednoducho prepínať, a to bez nutnosti ďalšieho softvéru.

i Snímač PMW 3360 ponúka okrem vysokej presnosti aj skvelú variabilitu herných plôch. Či už hráte na dreve, železe, hernej podložke, alebo na čomkoľvek inom, rozdiel takmer nespoznáte.

Plusom hernej myši Cougar Revenger je tiež vysoká presnosť a rýchlosť, ktorú zaisťujú senzor PMW 3360 a spínače Omron. Tie majú tiež obrovský podiel na dlhej životnosti. U myši si môžete citlivosť nastaviť až do hodnoty 12 000 DPI. Do kariet hrá myši Revenger tiež zo všetkých najnižšia cena.

Cougar Revenger
Z nášho zoznamu najlepších herných myší do 80 eur je práve táto jednou z najvhodnejších pre dlhé používanie. Ak strávite veľkú časť dňa pri počítači, s touto myšou vás takmer nezabolí ruka.

Presnosť a pohodlie aj LED show, to je herná myš Creative Sound BlasterX Siege MO4

Značku Creative Sound Blaster pravdepodobne poznáte vďaka zvukovým kartám, slúchadlám a pod. Hracia myš Creative Sound BlasterX Siege MO4 je dôkazom, že výrobca si trúfne nielen na audio. Rovnako ako jej kolegyne v našom výbere, ponúka aj táto myš odozvu 1 ms a má presný senzor PMW 3360. Ďalšou podobnosťou sú napríklad spínače Omron pod hlavnými tlačidlami. Najlepšie sa model spoločnosti Creative bude cítiť pri hraní akčných hier, pri ktorých oceníte aj dobre umiestnené sniper tlačidlo pod palcom.

Creative Sound BlasterX MO4
Creative Sound BlasterX MO4 do zoznamu najlepších herných myší do 80 eur jednoznačne pridáva zaujímavý dizajn. Pokiaľ chcete okrem solídneho výkonu tiež slušný vzhľad, táto myš určite stojí za vyskúšanie.

Lákadlom myši Creative Sound BlasterX Siege MO4 je aj dizajn a ergonómia. Drží sa dobre a pri hre oceníte bohatú svetelnú RGB LED show, ktorá nezvyčajne lemuje celý obvod. Ako celok pôsobí myš zaujímavo a určite očarí nejedného kamaráta, ktorý si k vám príde zahrať. Drobnou nevýhodou je snáď väčšia hmotnosť a príliš príkre zvažovanie pri dlani.

Skvelý dizajn a veľa tlačidiel u obojručnej myši Roccat Kova

Myš Roccat Kova hneď na prvý pohľad zaujme podareným, hoci trochu agresívnym dizajnom. Ten je okrem toho, že vyzerá dobre, tiež veľmi ergonomický. Vďaka tomu môžete hrať dlho bez známok únavy. Myš je navyše obojručná, a tak si pohodlie užijete, či už ste ľavák, alebo pravák. Nevýhodou oproti vyššie zmieneným myšiam je možnosť nastaviť si DPI iba do hodnoty 7 000. To si však Roccat Kova kompenzuje hneď 12 prídavnými tlačidlami.

Roccat Kova
Myš Roccat Kova je jednou z najlepších herných myší do 80 eur vďaka svojmu nadštandardnému počtu programovateľných tlačidiel. Poteší tak každého hráča RPG, a to praváka aj ľaváka.

Tlačidlami si môžete nastaviť až 22 príkazov, ak využijete funkciu Easy-Shift. Je teda jasné, že túto myš si asi najviac užijú hráči RPG. Tí totiž, oproti ostatným, môžu bez problémov využiť aj niekoľko desiatok príkazov pre najčastejšie používané skilly. Hráči RPG majú výhodu aj v tom, že sú zvyknutí na náročnejšie výzvy. Pri nastavovaní softvéru myši vás totiž čaká zmätené rozhranie. Funkcií je naozaj veľa a prostredie má do intiutívnosti ďaleko. To však rozhodne nie je nič, čo by vás od tejto hernej myši malo odrádzať. Je okrem iného tiež ľahká, pekná a jej súčasťou je aj podsvietenie, ktoré na myši vyzerá obzvlášť dobre.

Overená klasika Razer DeathAdder Elite

Trochu navyše, nie však nezaslúžene, sa v našom zozname objavila herná myš Razer DeathAdder Elite. Po tejto myši siahnite, ak ste si stále nevybrali tú ideálnu práve pre vás. Snáď každý, kto túto myš vlastní, ju totiž vychvaľuje do nebies. Chváli sa extrémne výkonným optickým senzorom s citlivosťou až 16 000 DPI a odozvou 1 ms. Vďaka tomu sa už nebudete môcť vyhovárať na myš, pretože jediným dôvodom, prečo ste nepriateľovi netrafili hlavu, je vaša vlastná ruka. Hranie FPS hier s touto myšou vám tak isto poskytne výhodu pred nepriateľmi.

Razer DeathAdder Elite
Z herného vybavenia firmy Razer si vyberie takmer každý. Ponúka myši, klávesnice, slúchadlá a veľa ďalšieho príslušenstva v rôznych cenových kategóriách, a tak nie je divu, že sa myš prebojovala aj do nášho zoznamu najlepších myší do 80 eur.

Viac snáď o tejto myši ani nie je potrebné hovoriť. Razer DeathAdder Elite je totiž medzi herným vybavením ako doma a recenzie o tom vypovedajú tiež. Ak teda chcete vedieť viac, nie je nič jednoduchšie ako sa opýtať kohokoľvek, kto sa vo vašom okolí o hry zaujíma.

Najlepšie herné myši do 80 eur: parametre, špecifikácia a ceny

Teraz vám všetky myši zhrnieme prehľadne v tabuľke, kde uvidíte všetky klady aj zápory. Ktorá sa vám páči najviac?

Parametre/MyšiSteelSeries Sensei 310Corsair Gaming M65Cougar RevengerCreative Siege MO4Roccat KovaRazer DeathAdder Elite
Citlivosť (DPI)100 – 12 000100 – 12 000100 – 12 000200 – 12 000až 7 000až 16 000
Programovateľné tlačidlá8867124
Odozva1 ms8, 4, 2, 1 ms1 ms1 ms1 ms8, 4, 1 ms
Hmotnosť92,1 g115 – 135,5 g115 g110 g99 g105 g
Určenieobojručnépre pravákovpre pravákovpre pravákovobojručnéobe verzie
Žáner hierMOBAFPSuniverzálnauniverzálna, pre akčné hryMMORPGFPS
Cena78 €62 €62 €53 €61 €74 €
* Ceny platné k 18. 3. 2018.

Tu sú teda najlepšie herné myši do 80 €. Pre úplnosť zostáva spomenúť, že každá z nich má svoj vlastný softvér, kde si môžete nastaviť množstvo funkcií. Na výber je mnohokrát farba a sila podsvietenia, citlivosť, prípadne nastavenie makier, ale aj ďalšie nastavenia. Softvér k tomu potrebný je možné stiahnuť zo stránok výrobcu, prípadne je súčasťou myši.

Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií