Aký disk SSD NVMe PCIe 4.0 je ten najlepší? (POROVNÁVACÍ TEST)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Michal Mikle

V dnešnom článku preskúmame hranice a možnosti jedenástich 1 TB PCIe 4.0 NVMe SSD diskov. Pozrieme sa na rozdiely vo výkone ako v herných testoch, tak v zabehnutej klasike. Dobrý výber poriadneho úložiska nie je totiž len tak, a málokedy záleží na číslach, ktorými sa výrobcovia radi chvália. A ako bonus sa pozrieme na horúcu novinku, na jeden z prvých PCIe 5.0 diskov. Ktorý disk si vybrať? A má cenu počkať na novú generáciu? Viac už v dnešnej porovnávacej recenzii, čítajte ďalej!

SSD NVMe PCIe 4.0 (VEĽKÝ POROVNÁVACÍ TEST)

SSD NVMe PCIe 4.0 (POROVNÁVACÍ TEST 2023) – OBSAH

  1. Úvod alebo na čom záleží a na čom nie
  2. Testovacia metodika
  3. 3DMark – Storage Benchmark
  4. Crystal Disk Mark: sekvenčné čítanie a zápis
  5. Crystal Disk Mark: čítanie a zápis malých 4K súborov
  6. Anvil SSD: čítanie a zápis malých 4K súborov
  7. HD-TUNE: práca s veľkými súbormi 200 GB
  8. Záver recenzie

Úvod alebo na čom záleží a na čom nie

Výrobcovia a marketingové oddelenia sa už zo zvyku zameriavajú na hodnoty, ktoré v skutočnosti majú pramalú dôležitosť. Dôvod je prostý. Ide o vysoké čísla vo vyšších rádoch tisícov MB/s. Neskúsený zákazník si tak väčšinou kúpi SSD disk s najvyššou číslicou za cenu, ktorú je ochotný zaplatiť.

Naopak, nízke čísla sa spravidla málokde uvádzajú, výrobcovia sa s nimi nijako nechvália, a tak ich tradične nenájdete ani v produktových popisoch na eshope. Jediným spôsobom, ako sa dopátrať podstatných rýchlostí SSD diskov, je podrobné, veľmi prácne a časovo náročné manuálne premeranie. Také, ako sme si pre vás dnes prichystali.

i Porovnanie: MLC SSD, TLC SSD, QLC SSD

TLC (Triple Level Cell) SSD disky využívajú bunky, ktoré ukladajú 3 bity dát – jedna bunka pamäťového čipu tak môže nadobúdať 8 rôznych stavov. Vďaka tejto technológii sa podarilo výrazne znížiť ceny najmä vysokokapacitných SSD diskov. Zároveň je však technológia TLC oproti MLC (Multi Level Cell), kde jedna bunka ukladá 2 bity (nadobúda 4 stavy), pomalšia v oblasti zápisu dát a disponuje nižšou životnosťou.

QLC SSD disky idú ešte ďalej a na ukladanie dát využívajú 4-bitové bunky (jedna bunka nadobúda 16 stavov). V porovnaní s TLC sa tak hustota úložiska s každou bunkou zvyšuje o 33 % a v dôsledku toho klesá cena za 1 GB. Opäť ale musíme počítať s daňou v podobe nižšieho výkonu a životnosti.

Hodnoty, na ktoré bežne narazíte pri výbere SSD diskov sú sekvenčné rýchlosti čítania a zápisu, ktoré majú spravidla malý význam. O niečo dôležitejšie sú rýchlosti náhodného čítania a zápisu, ale najviac záleží na veľkosti dát a počte front (queue depths), v ktorých sú dáta zaradené. Najnižšia, ale najvýznamnejšia hodnota SSD diskov je dosiahnutá pri práci s malými súbormi s veľkosťou 4 kB na prvých frontoch (QD1 – QD4), kde si softvér radí najdôležitejšie dáta pre čo najrýchlejší prístup.

Testovacia metodika

Testovanie SSD diskov, a vlastne úložísk celkovo, je v dnešnej dobe trochu ošemetná záležitosť. Väčšina benchmarkov, aplikácií testujúcich výkon, je staršieho dátumu a roky nedostali update.

  • Z tých moderných, a hlavne pravidelne aktualizovaných tu máme Storage Benchmark od 3DMarku, ktorý sa svojimi testami zameriava hlavne na typy úloh, ktoré sú blízke hráčom.
  • CrystalDiskMark je syntetický test, ktorý má na výber z niekoľkých profilov a v posledných verziách meria reálny, maximálny možný výkon a niekoľko ďalších kombinácií.
  • Anvil SSD je staručký test, na ktorý je ale stále spoľahnutie, a nie je dôvod ho z testov vynechávať. Ponúka široké spektrum nastavení, predovšetkým čo sa počtu frontov týka.
  • HD-Tune je skvelým nástrojom na jednoduché testovanie správania cache, ktorými sú bohužiaľ dnešné SSD disky vybavené. V ňom v kombinácii s HWIFNO64 meriame čítanie a zápis objemných, 200 GB súborov, čo je typ testu, ktorým sa už žiadny výrobca ani marketingové oddelenie radšej nechváli.

3DMark – Storage Benchmark

3DMark Storage Benchmark meria reálne scenáre, s ktorými sa bežný používateľ, ale hlavne hráč, stretáva. Prvá trojica testov meria rýchlosť pri načítaní hry od spustenia do hlavného menu a zároveň prístupovú dobu k potrebným dátam. Zvyšné štyri testy merajú opäť rýchlosti a prístupovú dobu pri: nahrávaní Full HD videa pri hraní, inštalácii hry, ukladaní uloženého postupu a presune celej hernej zložky z disku na disk.

Skóre, priemer rýchlostí a prístupovej doby

Storage Benchmark ako hlavný ukazovateľ výkonnosti meraného disku uvádza celkové skóre. Podrobnejšími hodnotami je potom priemer z nameraných rýchlostí a prístupovej doby zo všetkých vyššie vymenovaných subtestov.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

Na predných priečkach sa, čo sa týka celkového skóre, umiestnil WD Black SN850X spolu s Kingstonom KC3000. Značným sklamaním bol Samsung 980 PRO, ktorý sa umiestnil na poslednom mieste. Horúca novinka AORUS Gen5 10000, teda ako názov napovedá, jediný PCIe 5.0 v grafe, čo je 27 % nárast oproti najrýchlejšiemu PCIe 4.0 SSD disku, WD Black SN850X.

Battlefield V

V subteste Battlefield V meriame rýchlosti a prístupovú dobu SSD diskov od spustenia po hlavné menu.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

Niekedy býva zdĺhavé čakanie na loading pekná otrava. O to viac dokážeme oceniť, keď sa veci načítajú rýchlosťou blesku. Na prvých dvoch pozíciách sa umiestnil opäť WD Black SN850X a tentoraz aj najvyšší model od Samsungu, 990 PRO. Za zmienku ale stojí medzigeneračný nárast medzi PCIe 5.0 a PCIe 4.0 diskami od AORUS, ktorý robí krásnych 92 %.

Call of Duty: Black Ops 4

V hernom teste obľúbenej FPS strieľačky Call of Duty: Black Ops 4 taktiež testujeme rýchlosti SSD diskov a prístupovú dobu od momentu spustenia hry po main menu.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

Aj v Call of Duty: Black Ops 4 sa WD Black SN850X ukazuje ako skvelá voľba. A v závese sa znova drží KC3000 od Kingstonu. Nový PCIe 5.0 SSD disk AORUS Gen5 10000 je rýchlejší o iba 12 % než najrýchlejší z dnes testovaných PCIe 4.0, čo nie je žiadna sláva.

Overwatch

Obľúbená eSportovka sa ohľadom testov SSD diskov chová trochu inak ako dve predchádzajúce hry. Opäť meriame rýchlosti a prístupovú dobu.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

WD Black SN850X drží prvé miesto aj v teste loadingu v Overwatchi, a to ako v rýchlosti, tak aj ohľadom prístupovej doby. Ani Kingston FURY Renegade a KC3000 nepodávajú zlý výkon a ponúkajú sa ako dobrá voľba. AORUS Gen5 10000 tak tu utiekol najrýchlejšiemu PCIe 4.0 modelu o 32 %.

Záznam herného videa

V tomto teste meriame rýchlosti a prístupovú dobu SSD diskov pri nahrávaní 1080p@60FPS videa pomocou OBS pri hraní hry Overwatch.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

A máme tu jedno z prvých kombinovaných využití SSD diskov. Pri hraní a nahrávaní videa vystrčil rožky zatiaľ nevýrazný model FireCuda 530 od Seagate, ktorý za sebou dokonca zanechal horúcu novinku novej generácie AORUS Gen5 10000. Ak by som vyberal SSD disk s PCIe 4.0 rozhraním, a hranie a nahrávanie súčasne bola moja najčastejšia aktivita, pravdepodobne by volil Kingston KC3000 alebo FURY Renegade.

Inštalácia hry

Tento test meria rýchlosti a prístupový čas pri inštalácii hry The Outer Worlds z Epic Games launcheru.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

Toto kolo radu PCIe 4.0 SSD diskov vyhral Viper VP4300, pod ktorým sa opäť umiestnili WD Black SN850X a Kingston KC3000. Vzhľadom na predchádzajúce výsledky by som aj v tomto prípade vyberal medzi týmito dvoma modelmi.

Ukladanie uloženého postupu

V predposlednej časti Storage Benchmarku od 3DMarku testujeme rýchlosť a prístupovú dobu pri ukladaní uloženého postupu v hre The Outer Worlds.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

Poznáte také tie hry, kde sa hodí ukladať ostošesť? Rýchlosť ukladania v takýchto prípadoch môže znateľne ovplyvniť zážitok z hry, a preto ani tento test nie je úplne mimo. Viper VP4300 síce vyhral ďalšie kolo, ale v niekoľkých predchádzajúcich, týkajúcich sa načítania herných dát, znateľne pohorel. Z WD Black SN850X a Kingston KC3000 alebo FURY Renegade sa nám v dnešnej porovnávačke začínajú rysovať tri ideálne voľby.

Presun hernej zložky

V poslednom teste meriame výkon SSD diskov pri kopírovaní hernej zložky s Counter Strike: Global Offensive z externého disku na testovaný disk.

3DMark Storage Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

Pri presune celej zložky s hrou sa nám v tomto teste vytiahol Samsung 990 PRO. Ide ale o posledný z herných testov a hneď v závese je trojica WD Black SN850X, Kingston KC3000 a FURY Renegade. AORUS Gen5 10000 tu dosiahol krásny 77 % nárast oproti svojmu modelu z predchádzajúcej generácie, čo nie je vôbec zlý výsledok.

i Čítanie vs. zápis alebo čo je dôležitejšie?

Rýchlosti čítania malých súborov sú tým, čo je pre výber SSD disku najpodstatnejšie. Súbory čítame opakovane, ale zapisovať tak často nepotrebujeme. Vhodným príkladom sú počítačové hry. Hru nainštalujeme a hráme ju, SSD disk väčšinou iba číta, ale zápis už prebieha minimálne.

Crystal Disk Mark: sekvenčné čítanie a zápis

Sekvenčná rýchlosť čítania a zápisu sa týka rýchlosti, akú môže SSD disk čítať alebo zapisovať veľké súbory, ktoré sú uložené v súvislých blokoch pamäte. Táto metrika je obzvlášť dôležitá pre aplikácie, ktoré pracujú s veľkými súbormi, ako sú napríklad video alebo grafické programy.

SEQ1M Q1T1

Hneď na začiatok si zmeriame sekvenčné rýchlosti čítania a zápisu dát s blokovou veľkosťou 1 MB a hĺbkou frontu 1. Tento test vypovedá o výkone SSD diskov pri prenose veľkých súborov alebo dátových blokov za jednoduchých podmienok, kedy nie je zaťaženie z mnohých súčasných úloh. Príkladným prenosom je práca s videom či grafickými programami.

CrystalDiskMark

NVMe SSD PCIe 4.0

SEQ1M Q1T1 výsledok sa hodí na posúdenie výkonu SSD diskov v bežných situáciách, kedy je vykonávaný sekvenčný prenos dát s minimálnou záťažou. Inými slovami, SSD disk nedostáva čo preto, a teda je možné v týchto testoch, na rozdiel od náhodného čítania a zápisu malých súborov, očakávať zvučné a veľké čísla, ktorými by sme sa ale pri výbere správneho SSD disku veľmi riadiť nemali. Predné priečky opäť osadzuje WD Black SN850X spolu s Kingstonmi. Novinka s PCIe 5.0 rozhraním potom ponúka o 78 % vyšší výkon ako najrýchlejší PCie 4.0 model.

SEQ1M Q8T1

Výsledky tohto testu vypovedajú o sekvenčných rýchlostiach čítania a zápisu s veľkosťou bloku 1 MB s ôsmimi paralelnými požiadavkami. Test ukazuje, ako SSD zvláda prenos veľkých súborov či blokov dát pri súčasnom vykonávaní viacerých úloh. Vyššie rýchlosti ukazujú na rýchlejšie čítanie a zápis dát pri stredne väčšom množstve paralelných operácií.

CrystalDiskMark

NVMe SSD PCIe 4.0

Oproti Q1T1 testu Q8T1 test ukazuje na rýchlosti SSD diskov pri vyššej záťaži, resp. ako dobre sa disk dokáže vysporiadať s viacerými požiadavkami súčasne. V bežnej praxi a konkrétne pri hraní hier sa ale skôr stretávame s nižšou mierou paralelných požiadaviek na frontoch QD1 – QD4. Do popredia sa nám opäť dostal Samsung 990 PRO, ale ani WD Black SN850X a Kingstony FURY Renegade a KC3000 nijako výrazne nestrácajú.

Crystal Disk Mark: čítanie a zápis malých 4K súborov

RND4K Q1T1

Náhodná rýchlosť čítania a zápisu sa týka schopnosti SSD disku čítať alebo zapisovať malé súbory, ktoré sú uložené v nesúvislých blokoch pamäte. Táto metrika je dôležitá pre aplikácie a úlohy, ktoré pracujú s mnohými malými súbormi alebo v prostrediach s veľkým množstvom náhodných prístupov, ako sú databázy alebo operačné systémy.

CrystalDiskMark

NVMe SSD PCIe 4.0

A práve sa dostávame k tej najdôležitejšej časti dnešných testov. Náhodné čítanie malých 4 KiB súborov síce produkuje najnižšie čísla, ale práve týmto výsledkom by sme mali venovať zvláštnu pozornosť. Prvú pozíciu opäť obsadil Viper VP4300, škoda len, že sa mu toľko v herných testoch nedarilo. Asi najzaujímavejším výsledkom je rýchlosť čítania nového AORUS Gen5 1000 SSD disku, ktorý nijako zázračne nezažiaril a aj cez PCIe 5.0 podal porovnateľný výkon s rýchlymi PCIe 4.0 SSD diskami.

Kingston KC3000 by som videl ako istú voľbu pri výbere nového SSD spoločne s FURY Renegade od rovnakého výrobcu.

RND4K Q1T1 (IOPS)

IOPS (Input/Output Operations Per Second) hodnoty ukazujú, aký počet náhodných operácií za sekundu dokáže SSD spracovať. Tento test je dôležitý pri posudzovaní výkonu disku pri bežných úkonoch, ako je práca s operačným systémom alebo spúšťanie aplikácií, ktoré často pracujú s malými súbormi a náhodnými prístupmi. Vyššie IOPS značí lepšiu reakčnú dobu a rýchlosť SSD pri vykonávaní náhodných úkonov.

CrystalDiskMark

NVMe SSD PCIe 4.0

Testy s výsledkami v IOPS prikladáme skôr len pre zaujímavosť. Práve v týchto jednotkách je výkon SSD diskov uvádzaný najčastejšie, pretože ide opäť o veľké a dobre pôsobiace čísla. Hlavné ale opäť je, či ide o IOPS v sekvenčnom alebo náhodnom čítaní malých súborov.

RND4K Q1T1 (µs)

Prístupová doba medzi začatím požiadavky na čítanie alebo zápis a dokončením tejto požiadavky je jeden z najdôležitejších parametrov pri porovnávaní viacerých SSD diskov. Nižšia latencia znamená rýchlejšiu odozvu disku, čo je žiaduca vlastnosť, ktorá zlepšuje celkový výkon a pocit z responzivity práce s počítačom.

CrystalDiskMark

NVMe SSD PCIe 4.0

Až na AORUS Gen4 7000 a Crucial P5 Plus si všetky dnes testované modely pri náhodnom čítaní malých 4 KiB súborov viedli porovnateľne. Pri zápise sa o niečo horšie čo do latencií ukázal Samsung 980 PRO. S prihliadnutím na predchádzajúce výsledky by som sa opäť držal Kingstonov KC3000 či FURY Renegade alebo WD S850X.

RND4K Q32T1

Tento test meria výkon disku pri náhodnom čítaní a zápise dát o veľkosti 4 KiB s hĺbkou frontu 32 a jedným paralelným vláknom, čo simuluje vysokú záťažovú situáciu s väčším počtom súčasne spracovávaných požiadaviek. Tento test je dôležitý pre hodnotenie výkonu SSD disku v náročných aplikáciách, ako sú servery, veľké databázy alebo virtualizačné prostredie, ktoré vyžadujú rýchle spracovanie mnohých súčasných požiadaviek.

CrystalDiskMark

NVMe SSD PCIe 4.0

Pri čítaní sa pozeráme na pomerne vyrovnaný výkon. Pri zápise sa ukazuje výkon diskov v situácii, keď sa naplní SLC cache. Opäť sa nám ukazuje WD Black SN850X ako skvelá voľba. Zaujímavé je, že novinka s PCIe 5.0 rozhraním AORUS Gen5 10000 skončila predposledná.

Anvil SSD: čítanie a zápis malých 4K súborov

Anvil SSD je trochu staršia benchmarkovacia utilitka, ale zároveň stále veľmi používaná, za ktorú zatiaľ nie je adekvátna náhrada. V benchmarku testujeme opäť iba tie úlohy, na ktorých záleží najviac, teda prácu s malými 4 kB súbormi na QD1, QD4 a QD16.

4K QD1

Preverujeme schopnosti testovaných SSD diskov v náhodnom čítaní a zápise dát s veľkosťou 4 KiB s hĺbkou frontu 1 (QD1). Benchmark simuluje bežné používateľské prostredie, v ktorom SSD spracováva jednotlivé požiadavky na čítanie a zápis malých súborov s minimálnou záťažou a bez paralelného spracovania. Výsledky 4K QD1 testu sú dôležité pre hodnotenie výkonu SSD disku v každodennom použití, pretože mnoho operačných systémov a aplikácií často pristupuje k malým súborom. Vyšší výkon v tomto teste obvykle znamená rýchlejšiu reakciu a plynulejší chod systému.

Anvil

NVMe SSD PCIe 4.0

A opäť tu máme výsledky, ktoré sú pre bežných používateľov tými najpodstatnejšími a podľa ktorých by sme sa mali pri kúpe nového SSD disku riadiť. WD Black SN850X, ktorý zatiaľ exceloval vo väčšine testov, skončil síce v druhej polovici grafu, avšak s nijak výraznými rozdielmi. Zle si neviedli ani FURY Renegade a KC3000 od Kingstonu. Nová generácia SSD diskov, aspoň v podaní jedného z prvých, AORUS Gen5 10000, sa zatiaľ nezdá byť zásadným prínosom oproti diskom s PCIe 4.0 rozhraním.

4K QD4

V tomto teste meriame náhodné čítanie a zápis dát o veľkosti 4 KiB s hĺbkou frontu 4. Testujeme teda bežnejšie využitie SSD disku, keď spracováva štyri paralelné požiadavky. Výsledky tohto testu sú dôležité pre hodnotenie výkonu SSD pri vyššej záťaži a paralelnom spracovaní úloh. Vyšší výkon znamená lepšiu schopnosť SSD zvládať náročnejšie situácie a udržať plynulý chod systému.

Anvil

NVMe SSD PCIe 4.0

WD SN850X sa nám tu síce trochu oneskoril, čo ho nevylučuje ako dobrú voľbu. Dobre dopadli aj Kingstony KC3000 s Fury Renegade a AORUS Gen5 10000 sa v tomto teste opäť nijako zázračne nevytiahol.

4K QD16

A vo finále testujeme náhodné čítanie a zápis 4 KiB blokov dát s hĺbkou frontu 16. Test ukazuje, ako dobre SSD zvláda viac paralelných požiadaviek a vypovedá o výkone v intenzívnych, multitaskingových situáciách. Vyššie hodnoty značia lepší výkon SSD pri spracovaní veľkého množstva súčasných úloh.

Anvil

NVMe SSD PCIe 4.0

Do popredia sa nám dostali Samsungy 980 PRO a 990 PRO spolu s novým PCIe 5.0 diskom AORUS Gen5 10000 od Gigabytu. Nejde ale o úplne bežné vyťaženie, s ktorým sa bežný používateľ stretáva, a preto je potrebné vyberať podľa výsledkov pri minimálnom vyťažení, teda v QD1 testoch.

HD-TUNE: práca s veľkými súbormi 200 GB

Testy zápisu objemných, 200 GB súborov sú jedny z najdôležitejších testov vôbec. Vypovedajú totiž o priemernej rýchlosti po tom, čo SSD diskom dôjde cache. Ak pracujete s väčším množstvom objemných dát, mali by pre vás tieto výsledky byť rozhodujúcim kritériom pri výbere.

HD-Tune File Benchmark

NVMe SSD PCIe 4.0

V tomto teste nás najviac zaujíma zápis. Prvé štyri SSD disky v grafe držali maximálnu rýchlosť od začiatku do konca testu. Crucialom P5 Plus počnúc a AORUS Gen4 7000s diskom došla cache okolo 120 GB zapísaných dát a výkon výrazne klesol. Za seba by som teda opäť vyberal medzi WD SN850X, Kingstonom KC3000 alebo FURY Renegade.

Záver recenzie

Ako by som vyberal som spomenul snáď v priebehu pri jednotlivých testoch. Pointou dnešných výsledkov je, že nemusíte vždy vyberať podľa prvej pozície v grafe, ale je dôležité vedieť, ktoré disky zvládajú tie najdôležitejšie a reálne scenáre, s ktorými sa budete často stretávať. A sú to práve nízkozáťažové situácie, primárne pri náhodnom čítaní malých súborov, kedy sa ukáže výkonnostná efektivita jednotlivých modelov.

i Mohlo by vás zaujímať

Mojimi osobnými favoritmi je trojica SSD diskov: WD SN850X za 110,90 €, Kingston KC3000 za 79,90 € a FURY Renegade za 88,90 € v dobe písania tohto článku. Na všetky tri disky je 5-ročná záruka s rozdielom objemu zapísaných dát. Pri WD SN850X je to 600 TBW, pri Kingstone KC3000 800 TBW a v prípade FURY Renegade 1 PBW. Aké množstvo dát za tých 5 rokov zapíšete, už musíte posúdiť sami. Všetky tri disky sú pri 1 TB za veľmi solídnu cenu.

Michal Mikle

Michal Mikle

Som overclocker a nadšený Bitcoiner. Pri počítačovom hardvéri ma nevyužitý výkon nenecháva chladným a pre svoje záľuby hocikedy siahnem aj po tekutom dusíku či po iných extrémnych metódach chladenia. Založil som službu pre optimalizáciu Intel procesorov delid.cz, skladám PC na mieru a baví ma téma súkromia a bezpečnosti. Okrem digitálneho sveta sa zaujímam o permakultúru a ďalšie systémy nízkej časovej preferencie.

4,8 613×
Kingston KC3000 NVMe 1TB
SSD disk M.2 (PCIe 4.0 4x NVMe), 3D TLC, životnosť 800TBW
Kúpiť s kódom ALZADNI10 86,31 €
95,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FTkc3000a2
4,9 269×
Kingston FURY Renegade NVMe 1TB
SSD disk M.2 (PCIe 4.0 4x NVMe), TLC (Triple-Level Cell), životnosť 1000TBW
Zľavnené -3 %
93,90 € 96,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FTkc3000r2
4,9 74×
WD BLACK SN850X NVMe 1 TB
SSD disk M.2 (PCIe 4.0 4x NVMe), TLC (Triple-Level Cell), životnosť 600TBW
Zľavnené -20 %
86,90 € 109,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW137ix3
4,9 324×
Samsung 990 PRO 1 TB
SSD disk M.2 (PCIe 4.0 4x NVMe), TLC (Triple-Level Cell), životnosť 600TBW
Kúpiť s kódom ALZADNI20 88,72 €
110,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS990p4
4,9 33×
Apacer AS2280Q4U 1 TB
SSD disk M.2 (PCIe 4.0 4x NVMe), 3D NAND, životnosť 750TBW
Kúpiť s kódom ALZADNI5 74,96 €
78,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: APA361c4
Vytlačiť
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií