Všechny dárky jako na dlani Philips - Pro bezpečnější jízdu

Najočakávanejšie hry: december 2018

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Onedlho tu máme koniec roka, čo okrem vianočného zhonu a silvestrovských osláv pripomínajúcich, že sme zase o 12 mesiacov bližšie k finálnemu Game Over, znamená tiež rôzne vyhlásenia najlepších hier. S tým vlastným sme sa rozhodli počkať, lebo aj december ponúka niekoľko zaujímavých titulov s ambíciami zamiešať konečné poradie. O ktoré ide, zistíte v našom výbere najočakávanejších hier decembra 2018.

Najočakávanejšie hry: december 2018; Just Cause 4; Mutant Year Zero; Insurgency: SandstormNajočakávanějšie hry december 2018 – Just Cause 4
04/12/18
  Najočakávanějšie hry december 2018 – Mutant Year Zero – Road to Eden
04/12/18
Najočakávanějšie hry december 2018 – Super Smash Bros. Ultimate
07/12/18
Najočakávanějšie hry december 2018 – Insurgency: Sandstorm
12/12/18

Najočakávanejšie hry v decembri 2018

Hoci do Vianoc zostáva ešte niekoľko týždňov a ponúka sa teda priestor na výhodné vydanie titulov, ktoré by tak ešte mohli stihnúť zaujať pozornosť zákazníkov bažiacich naplniť každoročnú „podstromčekovú“ kvótu, volí prevažná väčšina veľkých spoločností stratégiu nadupanej jesene a ten sa vďaka tomu vždy stáva skutočným sviatkom videoherných priaznivcov.

Aj v roku 2018 bola úplná väčšina veľkých kalibrov už vypálená v minulých dvoch mesiacoch. Napriek tomu sa aj v decembri dočkáme niekoľkých pozornosti hodných kúskov, medzi ktorými vyčnieva hlavne šialená akcia Just Cause 4 – teda séria, ktorá už viac ako desať rokov poskytuje všetkým hráčom jedinečnú možnosť nediplomaticky vysvetliť autoritárskym režimom ich omyl. V rovnaký deň sa môžete tešiť na „trochu“ taktickejšie ladené Mutant Year Zero, ktoré poteší najmä fanúšikov X-comu (a hlavne tých, ktorým v legendárnych ťahovkách ku kompletnému zážitku chýbal hovoriaci brav a kačica).

Najočakávanějšie hry: december 2018; Just Cause 4

O tom, kto si odnesie pomyselné prvenstvo medzi našimi decembrovými tipmi, nebolo pochýb. Just Cause 4 je čiernym koňom konca roka 2018 a jedinou hrou, ktorá má aj vďaka vydaniu na troch platformách potenciál urobiť slušnú dieru do herného sveta. Alebo aj nie ...uvidíme o pár dní.

O pár dní neskôr si konečne budeme môcť zahrať switchový port jednej z najlepších (ak nie tej najlepšej) bojoviek hernej histórie. Sme si istí, že Super Smash Bros. Ultimate sa zaradí medzi už tak početný rad veľmi úspešných exkluzívnych titulov pre najnovšiu nintenďácku konzolu. Sezónu 2018 potom zakončí odkladané FPS Insurgency: Sandstorm, ktoré na rozdiel od svojich kolegov v našej top 4 najočakávanejších hier decembra vsádza najmä na realizmus.

V závere článku sa tiež môžete pozrieť na podrobný prehľad všetkých zaujímavých titulov s dátumom vydania december 2018.

Just Cause 4 – tornádo ako zbraň


• Žáner: Akčná adventúra, TPS • Vývojár: Avalanche Studios • Vydavateľ: Square Enix • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (4. decembra 2018) • Homepage: justcause.square-enix-games.com/en-us


December je často vnímaný ako pokojný mesiac nesúci sa predovšetkým v duchu Vianoc. To však hovorte Rico Rodriguezovi, ktorý musí čeliť ďalším problémom s diktátormi túžiacimi po moci v spoločnosti svojich verných zbraní. Just Cause 4 bude celkom určite nadväzovať na tradíciu šialených kaskadérskych kúskov a frenetickej streľby v kombinácii s použitím realistickej fyziky, a preto sa môže titul Avalanche Studios zaradiť medzi čierne kone tohto roku a celkom určite si zaslúži miesto v našich tipoch na koniec roka 2018.

Just Cause 4 – Live Action (trailer)

Rozčúlená vládkyňa nad ostrovom Solis, Gabriely Morales, je na mieste. Rico Rodriguez jej totiž zlikvidoval celú základňu, o čom ju neváhajú upovedomiť jej verní vojaci. K Just Cause 4 zveličenie jednoducho patrí.

V Just Cause 4 zažijeme adrenalínovú jazdu

Začiatok mesiaca vyzerá pre fanúšikov strieľačiek z tretieho pohľadu ako malé, predčasné vianočné sviatky. Séria Just Cause sa totiž profiluje ako stálica na počítačovom nebi, ktorá svojich verných priaznivcov nesklame a vždy pridá mechaniku, ktorá doterajší zážitok obmení alebo doplní. Tohtoročnú zimu sa v Just Cause 4 môžeme tešiť na nové funkcie ikonického háku, desivé rozmary počasia a agresívych súperov v podobe skupiny žoldnierov The Black Hand s jej veliteľkou Gabrielou Morales.

O kvalitách samotnej hry sa budeme môcť presvedčiť takmer okamžite, pretože najnovšie dobrodružstvo Rica Rodrigueza vyjde na PC, PS4 a Xbox One už 4. decembra. Ako sa štvrtá výprava v sprievode profesionálneho likvidátora diktátorských režimov podarila, sa samozrejme dozviete z našej recenzie, ktorú pre vás pripravujeme.

Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Just Cause 4, screenshot: plagát Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Just Cause 4, screenshot: lietanie Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Just Cause 4, screenshot: výbuch

Najočakávanejšie hry december 2018: Just Cause 4

Obrázok 1: Snahu tvorcov o dôraz na príbehové rozprávanie a filmový zážitok možno vycítiť nielen z oficiálnej plagátovej kampane. Obrázok 2: Vo vzduchu sa cíti Richo Rodriguez ako doma. V Just Cause 4 sa preletí aj okolo tornáda alebo v piesočnej búrke. Obrázok 3: Treskúca akcia k exotickým výletom sympatického hrdinu neodmysliteľne patrí.

Mutant Year Zero: Road to Eden – zmutovaný XCOM


• Žáner: Ťahové RPG • Vývojár: Bearded Ladies • Vydavateľ: Funcom • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4 a Xbox One (4. decembra 2018) • Homepage: www.mutantyearzero.com


Ak je pre vás bezbrehé vyčíňanie Rica Rodrigueza málo taktické, ale napriek tomu túžite po akcii, v decembri by vás mohla zaujať ťahová stratégia Mutant Year Zero: Road to Eden. Vývojári zo štúdia Bearded Ladies priznávajú inšpiráciu sériou XCOM, aspoň čo sa základných mechaník týka. Aj v tomto prípade tak budete bojovať na štvorčekovom bojovom poli, kde musíte počítať každý krok a zvažovať, či bude v danom kole lepšie zaútočiť, alebo sa stiahnuť a vyliečiť.

Mutant Year Zero: Road to Eden – E3 2018 (trailer)

Príbeh Mutant Year Zero aj jeho svet pôsobí dosť nevšedným dojmom, rovnako ako humorne zostrihaný gameplay trailer.

Mutant Year Zero láka na klasickú hrateľnosť a postapokalyptický svet

Hra má byť unikátna predovšetkým vďaka detailnému a zaujímavému prostrediu. Mutant Year Zero sa odohráva v postapokalyptickej budúcnosti, kde ľudia vplyvom radiácie zmutovali. Autori sa však neuchýlili k niečomu tak prízemnému, ako je tretia ruka na chrbte alebo oči na nohe. Ľudstvo sa skrížilo s ďalšími živočíšnymi druhmi, medzi hlavnými postavami tak nájdete napríklad kríženca človeka a kačice Duxe či bravu veľmi podobného Bormira.

Mutant Year Zero sa od konkurencie líši práve unikátnymi schopnosťami, ktoré mutácie dávajú vašim postavám. Zmutovať spoločne so svojím gaučom (alebo stoličkou) budeme môcť už 4. decembra, kedy Mutant Year Zero vychádza na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Mutant Year Zero: Road to Eden, screenshot: bitka Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Mutant Year Zero: Road to Eden, screenshot: hlavné postavy Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Mutant Year Zero: Road to Eden, screenshot: grafika

Najočakávanejšie hry v decembri 2018: Mutant Year Zero: Road to Eden

Obrázok 1: Chýbať samozrejme nebude bojové pole rozrezané na hráčom ťahoviek tak dobre známe políčka. Obrázok 2: Jedným z hlavných lákadiel by mali byť veľmi zaujímavé hlavné postavy. Obrázok 3: Aj pri bližšom pohľade hýri svet Mutant Year Zero ostrými textúrami a skvelými detailmi.

Super Smash Bros. Ultimate – napínavý súboj videoherných hrdinov


• Žáner: Bojovka • Vývojár: Bandai Namco, Project Sora • Vydavateľ: Nintendo • Platformy a Dátum vydania: Switch (7. decembra 2018) • Homepage: www.smashbros.com/en_GB/


Po mutantami obývanej Zemi sa pozrieme do podstatne veselejšieho sveta japonského Nintenda. Super Smash Bros. Ultimate je najnovším dielom obľúbených bojoviek verbujúcich do boja hrdinov zo všetkých možných videoherných sérií naprieč rôznymi platformami. Chceli ste niekedy v koži Super Maria nakopať zadok Solid Snakovi? Teraz máte šancu.

Super Smash Bros. Ultimate – World of Light (trailer)

Najlepšia verzia Super Smash Bros.? Zistíme už 7. decembra.

Super Smash Bros. Ultimate – množstvo postáv a neuveriteľne zábavné súboje

Zatvorte oči a vybavte si pár protagonistov z klasických videohier. Máte? Dobre. Je dosť veľká pravdepodobnosť, že si za absolútnu väčšinu z nich v Super Smash Bros. Ultimate budete môcť zahrať. Na kus reči a pár dobre mierených rán sa zastavia Mario, Donkey Kong, Solid Snake, Ryu a Ken, Kirby, Wario, Pikachu, Zelda, Link ...A pokračovať by som mohol ešte dlho, pretože hra ponúka celkom 70 hrateľných postáv.

Super Smash Bros. Ultimate je priamo ideálnym titulom na večer strávený s partiou kamarátov. Princípy a mechanizmy hry pochopíte okamžite, majstrovské ovládnutie bojových komb a vlastností jednotlivých postáv vám ale nejakú chvíľu potrvá – ako v prípade väčšiny bojoviek. K tomu si pripočítajte rozmanité a vizuálne unikátne arény, vyjde vám titul, ktorý by ste rozhodne nemali opomenúť. Super Smash Bros. Ultimate vychádza 7. decembra 2018 pre platformu Nintendo Switch.

Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Super Smash Bros. Ultimate, screenshot: výstavka Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Super Smash Bros. Ultimate, screenshot: Kong Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Super Smash Bros. Ultimate, screenshot: fight

Najočakávanejšie hry v decembri 2018: Super Smash Bros. ultimate

Obrázok 1: Ak vo videohernom svete niečo znamenáte, pravdepodobne sa objavíte v najnovšom dieli Super Smash Bros Ultimate. Obrázok 2: Mario, Donkey Kong, Inkling a Link pospolu na jednej obrazovke. V ktorej inej hre toto uvidíte? Obrázok 3: Napínavé a zábavné súboje sú najočakávanejším prvkom Super Smash Bros. Ultimate.


Insurgency: Sandstorm – Nádejné FPS z Blízkeho Východu


• Žáner: FPS • Vývojár: New World Interactive • Vydavateľ: Focus Home Interactive • Platformy a Dátum vydania: PC (12. decembra 2018), PS4, Xbox One (2019) • Homepage: www.insurgency-sandstorm.com/


Po očakávaných lahôdkach, na ktoré sa všetci tešia už od začiatku roka, tu máme na záver nášho článku FPS Insurgency: Sandstorm, ktoré malo doraziť už pred pár mesiacmi. Vývojári z New World Interactive sa však nakoniec rozhodli, že ho nechajú ešte trochu uležať, vďaka čomu sa vyhli veľmi podarenému Call of Duty: Black Ops IIII aj skvelému Battlefieldu V, vedľa ktorých malo byť pôvodne postavené. Rovnako ako jeho predchodca sa bude aj táto realisticky ladená strieľačka odohrávať na konfliktami zmietanom Blízkom východe, kde sa proti sebe postaví domáce obyvateľstvo a sily militantnej agentúry.

Insurgency: Sandstorm – Gamescom 2018 (trailer)

Posledný trailer z Insurgency: Sandstorm jasne ukazuje, že toto FPS na nováčikov rozhodne zacielená nebude.

Insurgency: Sandstorm vsádza primárne na realizmus

Nemalé percento hráčov sa v prípapde väčšiny aktuálnych FPS sťažuje na to, že nie sú dostatočne realistické. A práve pre týchto jedincov tvorcovia z New World Interactive vytvorili multiplayerovú strieľačku Insurgency: Sandstorm, v ktorej sa nepozriete do budúcnosti či vzdialenej minulosti. Naopak, akonáhle ju zapnete, vyšle vás na Blízky východ, kde spolu o moc súperia rôzne frakcie, medzi ktorými jasne dominujú rebeli a vládne jednotky, ku ktorým sa môžete pridať.

Hlavným lákadlom FPS Insurgency: Sandstorm by mal byť veľký dôraz na realistickú hrateľnosť, definujúcu vašu pohyblivosť, správanie zbraní alebo efektivitu projektilov, ktoré vás dokážu eliminovať už pri prvom zásahu. Ak sa znovu niečo nepokazí, malo by Insurgency: Sandstorm vyjsť na PC 12. decembra.

Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Insurgency: Sandstorm, screenshot: krytie Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Insurgency: Sandstorm, screenshot: sniper Najočakávanejšie hry v decembri 2018; Insurgency: Sandstorm, screenshot: výstroj

Najočakávanejšie hry v decembri 2018: Insurgency: Sandstorm

Obrázok 1: Dobre zvolená pozícia pre vás bude v Insurgency: Sandstorm veľmi zásadná, neraz dokonca rozhodne o vašom prežití. Obrázok 2: S ostreľovacou puškou si môžete držať nepriateľov slušne od tela. Obrázok 3: Vašej postave máte možnosť skutočne detailne nadefinovať výstroj, s ktorou bude bojovať.

Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania december 2018

Na záver vám opäť prinášame prehľadnú tabuľku s podrobným „cestovným poriadkom“ na nasledujúci mesiac. Pripomíname, že ide o náš výber, nie komplexný prehľad všetkého, čo v nasledujúcich dvoch mesiacoch vyjde – najmä ak by sme zahrnuli všetky indie tituly, samotná tabuľka by vystačila na niekoľko samostatných článkov. Nezávislej scéne sa podrobne venujeme v našom indie špeciáli.

Prehľad hier vychádzajúcich v decembri 2018

Hry/Článok Žáner Vydavateľ Vývojár Dátum vydania Video Platformy
Just Cause 4 Akčná adventúra, TPS Square Enix Avalanche Studios 4. 12. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Mutant Year Zero: Road to Eden Ťahové RPG Funcom Bearded Ladies 4. 12. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Persona 3: Dancing in Moonlight Rytmická Deep Silver P-Studio 4. 12. Trailer, Gameplay PS4
Persona 5: Dancing in Starlight Rytmická Deep Silver P-Studio 4. 12. Trailer, Gameplay PS4
Jagged Alliance: Rage! stratégia HandyGames HandyGames 6. 12. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Subnautica Survival adventúra Unknown Worlds Entertainment Unknown Worlds Entertainment 6. 12. Trailer, Gameplay PS4 a Xbox One
The Last Remnant Remastered Akčné RPG Square Enix Square Enix 6. 12. Trailer, Gameplay PS4
Insurgency: Sandstorm FPS New World Interactive Focus Home Interactive 12. 12. Trailer, Gameplay PC

Trailery pochádzajú z oficiálnych zdrojov (vývojári či vydavatelia). Gameplay videá obvykle pozostávajú zo záberov sprostredkovaných hernými servermi IGN, Gamespot alebo Gematsu.

Najočakávanejšie hry v novembri 2018

Rozjazd novembra 2018 by za pomalý mohli označiť len tí, čo nevlastnia Switch a nebudú si tak môcť zahrať Diablo 3 na tejto konzole... teda úprimne, takých medzi vami asi málo nebude, avšak v redakcii sa tento hybrid od Nintenda teší veľkej obľube a keď sa do toho zamiešala značka tak ikonická, akou Diablo bezpochyby je, nemohli sme v podstate voliť inak.

V polovici mesiaca však príde tá pravá herná smršť: svojím násilníckym sklonom a skrytej, od malička dusenej túžbe po kariére nájomného vraha môžete dať priestor v hernej lahôdke Hitman 2. Podobné chúťky však radšej miernite, ak plánujete návštevu onlinového Falloutu 76 – zatiaľ sa tu na hráčov vraždiacich svojich súputníkov v postapokalyptickom svete nepozerajú s veľkým pochopením.

Najočakávanejšie hry: november 2018; Fallout 76

November 2018 jasného víťaza nemá. Ak by náš prvý z pätice vybraných titulov mal v názve číslovku presne o 71 nižšiu, nebolo by pochopiteľne o čom diskutovať. Musíme ale priznať, že aj napriek nepopierateľným technickým problémom, ktoré sa s Falloutom 76 zatiaľ viažu získava si nás tento onlinový pokus Bethesdy každým dňom prebiehajúcej bety viac a viac. Napriek tomu by podľa nás hre prospel odklad...

V tomto ohľade žiadne problémy nečakajte u pokračovania kultovej FPS série Battlefield. Tu sa pripravte na ťažkosti iného razenia – teda v prípade, že rovnako ako my nemáte veľké pochopenie pre hry vydané s polovičným obsahom, kedy je vám ten následne ponúkaný vo forme DLC či updatov. Férové je však poznamenať, že vďakabohu pôjde o bezplatný dodatočný obsah.

Istotu potom predstavuje návrat dráčika Spyra, u ktorého snáď aj vďaka jeho šibalskej roztomilosti nehrozí, že by niekoho naštval. A ak áno, určite to nebude kvôli nedorobenosti (Bethesda) či nevhodne volenej monetizačnej politike (EA). V závere článku sa tiež môžete pozrieť na podrobný prehľad všetkých zaujímavých titulov s dátumom vydania november 2018.

Diablo 3 Eternal Collection


• Žáner: Akčné RPG, Hack and Slash • Vývojár: Blizzard Entertainment  • Vydavateľ: Blizzard Entertainment • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One, Switch (2. novembra 2018)   • Homepage: eu.diablo3.com/en/


Náš zoznam najočakávanejších hier mesiaca november roku 2018 začneme... 6 rokov starou hrou. Pýtate sa, ako je to možné? Jednoducho. Stačí jednoducho vziať jedno výborné hack and slash RPG, skombinovať ho so skvele sa predávajúcou konzolou a vznikne vám Diablo 3 Eternal Collection na Nintendo Switch. Vďaka spolupráci amerického štúdia Blizzard a japonského Nintenda tak budeme môcť sekať démonov na kusy takmer kedykoľvek a kdekoľvek.

Diablo 3 Eternal Collection – oznamovacie video (trailer)

Masakrovať stovky démonov teraz budete môcť aj za pochodu v handheld móde Nintendo Switch.

Diablo 3 vracia úder

Diablo 3 je obrovský hit, ktorého sláva sa dotýka nebeských brán v jednom smere a pekelných kotlov v tom druhom. Môže za to hlavne návyková hrateľnosť, príbehové pozadie odvekej vojny anjelov s démonmi a predovšetkým rozmanité charaktery, za ktoré je naozaj zábavné hrať, o čom svedčí aj fakt, že toto diabolské akčné RPG už za dobu svojej existencie stihlo vyjsť na všetky hlavné platformy, u konzol dokonca aj na dve generácie.

Staronové Diablo na novú platformu prichádza v kompletnej edícii, teda so všetkými datadiskami, updatmi a evolučnými vylepšeniami, ktorými za tých 6 rokov od svojho vydania hra prešla. Nintendo si navyše dovolilo aj malý easter egg v podobe legendárnej zbroje inšpirovanej vzhľadom záporáka z Legend of Zelda – Ganondorfom. A ak vás nepresvedčí ani toto, potom už nič. Diablo 3 Eternal Collection vychádza pre Nintendo Switch 2. novembra 2018.

Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Diablo 3 Eternal Collection, screenshot: Belial Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Diablo 3 Eternal Collection, screenshot: Ganondorf Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Diablo 3 Eternal Collection, screenshot: multiplayer

Najočakávanejšie hry v novembri 2018: Diablo 3 Eternal Collection

Obrázok 1: Belial to pristane aj na Nintende Switch. Obrázok 2: Ganondorf z Legend of Zelda sa ukáže aspoň v podobe brnení. Obrázok 3: Diablo 3 Eternal Collection bude možné hrať na jednom Switchi až s ďalšími tromi ľuďmi.

Hitman 2 – plešatý zabijak opäť v akcii


• Žáner: Akčná stealth adventúra • Vývojár: IO Interactive • Vydavateľ: Warner Bros • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (13. novembra 2018) • Homepage: hitman.com


Po legendárnom Diable sa dostávame k ďalšej veľkej značke, ktorá na nás v novembri čaká. Úspech epizodického reštartu Hitmana z roku 2016 sľuboval ďalšie pokračovanie, čo však nekorešpondovalo s vydavateľom Square Enix, ktorý chcel slávnu značku poslať k ľadu. S tým sa dánski tvorcovia z IO Interactive nemohli zmieriť, odkúpili práva a našli nového sprostredkovateľa – Warner Bros. Interactive. S ich pomocou sa na pulty obchodov dostane druhý diel s Agentom 47.

HITMAN 2 – oznamovacie video (trailer)

Fantázii sa medze nekladú, takže vami ovládaný plešatý zabijak v Hitman 2 bude hýriť tvorivými nápadmi.

Hitman 2 ukáže šesť nových lokácií a davy ľudí

Na rozdiel od verzie z roku 2016 nedostaneme misie rozhádzané v priestoroch, v ktorých sa dohrávajú, ale pekne všetky spolu v jednom balíku. Hitman 2 nás privedie na Vermontské predmestie, miamský pretekársky okruh, do bolívijskej džungle alebo indickej metropoly. Všade na vás okrem hlavných cieľov bude čakať široká škála možností, ako ich poslať na onen svet. Tvorcovia zároveň sľubujú množstvo časovo obmedzených zákaziek, z ktorých ako prvého predstavili agenta s krycím menom „The Undying“, ktorého stvárnil (ne)smrteľný Sean Bean.

Vďaka starostlivosti autorov o postupne dopĺňaný obsah, radu inovatívnych nápadov a technickým vychytávkam nemôže Hitman 2 chýbať medzi nami veľmi očakávanými kúskami, na ktoré by ste mali tento mesiac zamerať svoju pozornosť. S Agentom 47 sa dostaneme do akcie už 13. novembra na PC, PS4 a Xbox One.

Najočakávanejšie hry v novembri 2018; HITMAN 2, screenshot: strelné Najočakávanejšie hry v novembri 2018; HITMAN 2, screenshot: riešenie Najočakávanejšie hry v novembri 2018; HITMAN 2, screenshot: multiplayer

Najočakávanejšie hry novembri 2018: HITMAN 2

Obrázok 1: Palné zbrane a hrubá sila patria až k posledným možnostiam, ako vyriešiť nepriaznivo sa vyvíjajúcu situáciu. Hitman 2 cieli skôr na inteligenciu hráča. Obrázok 2: Netradičné spôsoby likvidácie sú hlavným znakom série od IO Interactive. Obrázok 3: V móde Ghost budete v Hitman 2 súperiť proti hráčom na sieti, pričom budete sledovať ich postup a budete sa snažiť zlikvidovať cieľ rýchlejšie ako oni.

Spyro reignited Trilogy – návrat fialového jaštera na naše obrazovky


• Žáner: 3D plošinovka • Vývojár: Toys for Bob • Vydavateľ: Activision • Platformy a Dátum vydania: PS4, Xbox One (13. novembra 2018) • Homepage: www.spyrothedragon.com


Nie všetkým vyhovuje pobehovať po lokácii a hľadať v dave svoj cieľ, ktorý je nutné nenápadne zlikvidovať. Niektorí namiesto toho radšej popustia uzdu svojej hravosti a chopia sa dráčika Spyra, ktorý bude svojím ohnivým dychom likvidovať jednu roztomilú kreatúru za druhou. Remake trojice prvých dielov v Spyro reignited Trilogy si celkom určite zaslúži vašu priazeň, čo nás vedie k zaradeniu diela štúdia Toys for Bob do našich novembrových tipov.

Spyro reignited Trilogy – oznamovacie video (trailer)

Launch trailer na Spyro reignited Trilogy dokáže vykúzliť úsmev na tvári všetkých milovníkov tradičných priestorových skákačkových titulov.

Spyro reignited Trilogy hýri farbami

Spyro má vyšliapnutú cestičku za jeho bratským plošinovkovým druhom Crashom, ktorý ukázal vydavateľom, že po remasterovaných dieloch z počiatku PlayStationu je stále dopyt. Preto sa fialovému dráčikovi dostalo plnej pozornosti a štúdio Toys for Bob dostalo zelenú pri tvorbe Spyro reignited Trilogy. Dostaneme tak naservírované menu v podobe záchrany drakov, boja o Trolliu ríšu či záchranu budúcich nevyliahnutých generácií z rúk nosorožích nepriateľov.

Môžeme čakať pobehovanie po nádherne spracovaných úrovniach, tradičné skákačkové hádanky a pľuvanie ohňa na rozličných nepriateľov. Z dostupných materiálov sa dá vytušiť útok nielen na naše nostalgické ja, ale aj na novú generáciu hráčov a práve tie by mohla svieža vizáž a roztomilosť zaujať. Naše zaradenie medzi očakávané hry budúceho mesiaca si tak Spyro jednoznačne zaslúži. Na konzoly PS4 a Xbox One sa prirúti, rovnako ako Hitman 2, 13. novembra.

Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Spyro reignited Trilogy, screenshot: nepriateľ Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Spyro reignited Trilogy, screenshot: prostredie Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Spyro reignited Trilogy, screenshot: skateboard

Najočakávanejšie hry v novembri 2018: Spyro reignited Trilogy

Obrázok 1: V Spyro reignited Trilogy narazíte na širokú škálu nepriateľov, na ktorých sa mohli animátori vyblázniť. Posúďte sami, či sa im podarilo zachovať poetiku pôvodných monštier. Obrázok 2: Autorom z Toys for Bob sa musí nechať, že majú cit pre transformáciu pôvodných textúr. Za vymodelované prostredie by sa nemuseli hanbiť ani filmové animáky. Obrázok 3: Okrem hlavnej príbehovej linky sa môžeme tešiť na rad minihier či výziev. Možno sa budeme preháňať na skateboarde.


Fallout 76 – Západná Virgínia čaká


• Žáner: Akčný survival RPG • Vývojár: Bethesda Game Studios • Vydavateľ: Bethesda • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (14. novembra 2018) • Homepage: fallout.bethesda.net


Ani nie deň po prílete fialového dráčika Spyra sa vydáme prostredníctvom Fallout 76 do Západnej Virgínie. Úplne prvýkrát v hernej histórii sa táto značka odkloní od klasickej hry pre jedného hráča a zameria sa na väčší počet preživších, ktorí budú musieť prežívať v nehostinnom svete zaťaženom jadrovou vojnou. Dôraz bude v tomto dielku podľa Bethesdy kladený predovšetkým na kooperáciu, budovanie a interakciu s ostatnými, radiáciou nezasiahnutými humanoidmi potýkajúcimi sa s každodennými nástrahami.

Fallout 76 – Oficiálna živá akcia (trailer)

Vo svete Fallout 76 si minimálne podľa najnovšieho traileru užijeme veľa zábavy.

Bethesda sa s Fallout 76 pokúsi expandovať do neznáma

Po niekoľko rokov poznala väčšina hráčov sériu Fallout len ako izometrické RPG. Potom, čo z nej Bethesda urobila FPS/TPS akciu, sa od nej nejeden pôvodný fanúšik úplne odvrátil. Aktuálne sa táto spoločnosť pokúša s Fallout 76 expandovať na pole Survival, ktorých spektrum je už teraz natoľko rozsiahle, že to nebude mať vôbec jednoduché. Jej hlavným tromfom má byť prepracované herné univerzum spolu so základnými mechanizmami používanými v klasických zástupcoch tejto značky.

Bethesda sa prostredníctvom Fallout 76 snaží získať nové pole pôsobnosti. Podobne ako mnoho iných fanúšikov tejto série od tohto kúsku očakávame, že nám po vydaní ponúkne minimálne rovnako kvalitný zážitok ako jeho predchodcovia. Fallout 76 vyjde na PC, PS4 a Xbox One 14. novembra.

Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Fallout 76, screenshot: partia Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Fallout 76, screenshot: monštrum Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Fallout 76, screenshot: helma

Najočakávanejšie hry novembri 2018: Fallout 76

Obrázok 1: Kooperácia má byť primárnym ťahúňom Fallout 76, bez priateľov tu toho veľa nezvládnete. Obrázok 2: Čakať tu na vás bude svet plný dosiaľ nepoznaných hrozieb. Obrázok 3: Ak sa nedokážete s niekým spojiť, zrejme to v tomto temnom svete veľmi ďaleko nedotiahnete.

Battlefield V – Návrat druhej svetovej


• Žáner: FPS • Vývojár:   EA DICE • Vydavateľ: Electronic Arts • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (20. novembra 2018)   • Homepage: www.ea.com/cs-cz/games/battlefield/battlefield-5


V samom závere mesiaca k nám dorazí jedna z najočakávanejších FPS tohto roka. Pôvodne mal Battlefield V vyjsť už pred niekoľkými týždňami, tvorcovia z EA DICE sa však nakoniec rozhodli ho kvôli negatívnym reakciám fanúšikov odložiť na november. Po dlhých rokoch sa v tomto dieli série Battlefield znova pozrieme na bojisko druhej svetovej vojny, ktorá nám ponúkne nielen unikátne bojové pole, ale aj príbehy obyčajných ľudí, bojujúcich v tomto konflikte o holý život.

Battlefield V – toto je Battlefield (trailer)

Battlefield V bude dlho po vydaní hojne podporovaný, čo je aktuálne jeho hlavným tromfom.

Vojna nám bude v Battlefield V prezentovaná v nových perspektívach

Herná séria Battlefield je podobne ako konkurenčné Call of Duty komunitou často kritizovaná za to, že rozdeľuje bohatých a chudobných hráčov cez platené rozšírenia. Tento rok však EA DICE urobila citeľný ústupok, keď sa vydala cestou bezplatného obsahu nahrádzajúceho klasický season pass. Battlefield V nám ponúkne prepracované kampane účastníkov vojny, režim proti umelej inteligencii a klasickú hru pre viacerých hráčov. Okrem toho bude stabilne expandovaný o nový obsah a dočasné výzvy.

Battlefield V má na prvý pohľad relatívne slušný potenciál, čo mu vynieslo miesto medzi našimi očakávanými hrami. Najviac sa zrejme tešíme na príbehové kampane a vyladenú hru pre viacerých hráčov. Snáď vývojári z EA DICE urobia maximum a 20. novembra nám na PC, Xbox One a PS4 prinesú strieľačku, ktorá bude hodná nosiť toto legendárne meno.

Najočakávanejšie hry v november 2018; Battlefield V, screenshot: tank Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Battlefield V, screenshot: bitka Najočakávanejšie hry v novembri 2018; Battlefield V, screenshot: Firestorm

Najočakávanejšie hry november 2018: Battlefield V

Obrázok 1: Príbehová kampaň bude jedným z tromfov Battlefieldu V. Obrázok 2: Ponúknuté nám v ňom budú samozrejme klasické herné režimy. Obrázok 3: Niekoľko mesiacov po vydaní bude rozšírený o očakávaný battle royale režim Firestorm.

Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania november 2018

Na záver vám opäť prinášame prehľadnú tabuľku s podrobným „cestovným poriadkom“ na nasledujúci mesiac. Pripomíname, že ide o náš výber, nie komplexný prehľad všetkého, čo v nasledujúcich dvoch mesiacoch vyjde – najmä ak by sme zahrnuli všetky indie tituly, tabuľka by sa predĺžila na niekoľko samostatných článkov. Nezávislej scéne sa podrobne venujeme v našom indie špeciáli.

Prehľad hier vychádzajúcich v novembri 2018

Hry/Článok Žáner Vydavateľ Vývojár Dátum vydania Video Platformy
Diablo 3 Switch Hack and Slash, akčné RPG Blizzard Entertainment Blizzard Entertainment 2. 11. Trailer, Gameplay Switch
Football Manager 2019 Športový simulátor SEGA Sports Interactive 2. 11. Gameplay PC, Switch
Deracine Adventúra SONY FromSoftware 6. 11. Trailer, Gameplay PS4
OVERKILL's The Walking Dead Kooperačné FPS 505 Games Overkill 8. 11. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One 8. februára 2019
Total War: Warhammer II – Curse of the Vampire Coast Ťahová, Real-Time stratégia SEGA Creative Assembly 8. 11. Trailer, Gameplay PC
11-11: Memories Retold Adventúra Bandai Namco Entertainment Digixart Entertainment Aardman 9. 11. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Hitman 2 Akčná stealth adventúra Warner Bros. IO Interactive 13. 11. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Spyro: reignited Trilogy Plošinovka Activision Toys for Bob 13. 11. Trailer, Gameplay PS4 a Xbox One
Fallout 76 Online survival, Akčné RPG Bethesda Bethesda Game Studios 14. 11. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Pokémon Let'Go: Pikachu!/Eevee! RPG The Pokémon Company Game Freak 16. 11. Trailer, Gameplay Switch
Battlefield V FPS Electronic Arts EA DICE 20. 11. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Farming Simulator 19 Simulátor Focus Home Interactive Giants Software 20. 11. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Darksiders 3 Hack and Slash, Akčná adventúra THQ Nordic Gunfire Games 27. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One

Trailery pochádzajú z oficiálnych zdrojov (vývojári či vydavatelia). Gameplay videá obvykle pozostávajú zo záberov sprostredkovaných hernými servermi IGN, Gamespot alebo Gematsu.

Najočakávanejšie hry v októbri 2018

Red Dead Redemption 2, Assassin´s Creed Odyssey

Najočakávanejšie hry: september 2018; RDR2, Assassin´s Creed Odyssey

Herná jeseň... ak ste sa už v septembri začali spokojne usmievať nad tou výdatnou žatvou kvalitných titulov, ktorým tradične dominovali športové simulácie, budete v októbri doslova priasť blahom – a to aj v prípade, že sa nekamarátite s okrúhlym nezmyslom a ľadovým klziskom. Druhý jesenný mesiac ponúka veľmi silný a rôznorodý výber, ktorému dominuje niekoľko AAA kúskov. Pozrite sa na našu októbrovú päťku najočakávanejších hier.

Nejočakávanejšie hry: október 2018; Red Dead Redemption 2

Niekto by mohol tvrdiť, že Red Dead Redemption 2, ako najočakávanejšia hra mesiaca, je predsa úplne jasná a predvídateľná voľba... Nie všetci v našej redakcii však súhlasili. Dôvod? Nuž, povedzme len, že by nám vôbec nevadilo, ak by sa v Rockstar nakoniec rozhodli svoj westernový megahit vydať aj na platforme PC. Kým sa tak nestane, nie je pozícia RDR2 v rámci jesennej hernej smotánky tak jednoznačná.

Je samozrejme už dlhoročnou tradíciou, že práve na sychravé jesenné dni veľkí hráči medzi hlavnými vydavateľmi sústreďujú svoje najväčšie zbrane. Aj s týmto vedomím však môžeme tohtoročnú októbrovú ponuku označiť za silne nadpriemernú – a to sa z nej pritom s výhovorkami nedávno porúčal jeden z najväčších kalibrov, Battlefield V (pôvodný dátum vydania 19. októbra bol po rozsiahlej kritike zmenený na 20. novembra).

A napriek tomu sa vám musíme priznať, že výber októbrovej top päťky nebol príliš zložitý. Môžete nám nadávať do mainstreamových oviec komercie a ktovie čoho ešte, ale ruku na srdce: vy sa na Forzu Horizon 4, Assassin's Creed Odyssey , Call of Duty: Black Ops 4 a najmä Red Dead Redemption 2 netešíte? S čistým svedomím vyhlasujeme, že my áno. K tejto, z nášho pohľadu, jasnej štvorici sme nakoniec pridali SoulCalibur VI, ktorý v našom nie úplne demokratickom redakčnom hlasovaní porazil o tie povestné prsia (hlavných protagonistiek, samozrejme) Super Maria a jeho switchovú párty.

V závere článku sa tiež môžete pozrieť na podrobný prehľad všetkých zaujímavých titulov s dátumom vydania október 2018.

 1. Forza Horizon 4 – žhavý adept na pretekársku hru roka
 2. Assassin's Creed Odyssey – antické Grécko podľa Ubisoftu
 3. Call of Duty: Black Ops IIII – v znamení battle royale
 4. SoulCalibur VI – nabrúsené meče v pozore
 5. Red Dead Redemption 2 – už čoskoro na vašej prérii
 6. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania október 2018

Forza Horizon 4 – žhavý adept na pretekársku hru roka


• Žáner: Arkádové preteky • Vývojár: Playground Games • Vydavateľ: Microsoft • Platformy a Dátum vydania: PCXbox One (2. októbra 2018) • Homepage: forzamotorsport.net/en-US/games/fh4


Jesenné mesiace sú každý rok bohaté na pretekárske hry a ani ročník 2018 v tomto nebude výnimkou. Forza dodržiava pravidelné ročnej striedanie sesterských sérií Motorsport a Horizon a práve druhá zmienená už začiatkom októbra vydá svoj ďalší diel. Forza Horizon 4 je nasledovníkom svojho veľmi úspešného predchodcu a vývojári z Playground Games tak stáli pred neľahkou úlohou – urobiť ďalší diel lepší ako ten predošlý, takmer dokonalý.

Forza Horizon 4 – oficiálny trailer k vydaniu hry (trailer)

Kým Forza Motorsport vsádza na autenticitu a realizmus, Forze Horizon ide predovšetkým o zábavu.

Forza Horizon 4 ohromí pravidelnou zmenou ročných období

My už teraz vieme, že sa im to podarilo. Prečítať si môžete našu obsiahlu recenziu, v ktorej Forza Horizon 4 získala skvelých 93 %. Okrem peknej grafiky a autentického spracovania Veľkej Británie, kam sa štvrtý diel presúva, exceluje štvrtá Forza Horizon najmä pravidelnou obmenou ročného obdobia, ktoré prichádza vždy raz za týždeň a ktoré kompletne zmení ako vizuál, tak aj celú hrateľnosť.

Skvele pôsobí tiež úplná voľnosť pohybu a tiež aj sloboda vo výbere pretekárskych disciplín. Forza Horizon 4 je rozhodne jednou z najlepších arkádových pretekov tohto roka a zahrať si ju môžete už 2. októbra, kedy vychádza na PC a Xbox One s českými titulkami.

Najočakávanejšie hry v október 2018; Forza Horizon 4, screenshot: Festival Najočakávanejšie hry v október 2018; Forza Horizon 4, screenshot: zima Najočakávanejšie hry v október 2018; Forza Horizon 4, screenshot: off-road

Najočakávanejšie hry október 2018: Forza Horizon 4

Obrázok 1: Festival Horizon je plný farieb a zábavy...a nikdy nespí. Obrázok 2: Najzásadnejšiu zmenu počasia prinesie zima, ktorá vyzerá nádherne. Obrázok 3: Okrem cestných špeciálov ponúka Forza Horizon 4 aj terénne vozidlá.


Assassin's Creed Odyssey – antické Grécko podľa Ubisoftu


• Žáner: Akčná adventúra/RPG • Vývojár: Ubisoft Montreal • Vydavateľ: Ubisoft • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (5. októbra 2018) • Homepage: assassinscreed.ubisoft.com/game/en-us/home/


Ak pre vás nie je súčasná Británia z Forzy Horizon 4 dostatočne atraktívnym prostredím, možno by sa vám mohlo páčiť antické Grécko, kam sa séria Assassin's Creed s tohtoročným dielom presúva. Viac ako o odvekom sváre asasínov a templárov ale bude Odyssey o vojne Atén so Spartou, avšak na samotných asasínov by sa tiež malo v menšej miere dostať, hoci sa príbeh odohráva v časoch, keď toto spoločenstvo ešte oficiálne neexistovalo. Assassin's Creed Odyssey sa zameria aj na príbehovú linku rozprávajúcu príbeh prvej civilizácie.

Assassin's Creed Odyssey – oficiálny trailer k vydaniu hry (trailer)

Antické Grécko štylizované do filmov a komiksov 300 pôsobí naozaj veľmi dobre.

Assassin's Creed Odyssey pokračuje v pridávaní RPG prvkov

Kým zmena príbehového zasadenia je na prvý pohľad evidentná, v zásade neprináša žiadnu veľkú inováciu. Z tohto pohľadu ďaleko podstatnejším faktom je, že autori pokračujú v prerode z akčnej adventúry na akčné RPG, čo prináša viac či menej výrazné novinky. Zásadné zmeny sa týkajú najmä súbojov, kde hlavný hrdina (voliť môžete medzi mužskou a ženskou postavou) po novom využíva špeciálne schopnosti, veľmi zaujímavo pôsobí tiež vetvenie dialógov a príbehových volieb.

Assassin's Creed Odyssey sa rozhodne nedá uprieť okatá podobnosť s predchádzajúcim dielom, avšak čím viac sa Odyssey odhaľuje, tým viac sa skepsa mení na očakávanie a odmietanie v nadšení. Urobiť si vlastný názor budeme môcť už 5. októbra, kedy Assassin's Creed Odyssey vychádza na PC, PlayStation 4 a Xbox One s českými titulkami.

Najočakávanejšia hry v októbri 2018; Assassin's Creed Odyssey, screenshot: kopije Najočakávanejšie hry v októbri 2018; Assassin's Creed Odyssey, screenshot: hlavné postavy Najočakávanejšie hry v októbri 2018; Assassin's Creed Odyssey, screenshot: rozhovory

Najočakávanejšie hry október 2018: Assassin's Creed Odyssey

Obrázok 1: Dôležitou zbraňou bude kopija samotného Leonida. Obrázok 2: Autori lákajú na možnosť výberu postavy, avšak rozdiely očakávame skôr kozmetické. Obrázok 3: Príklon k RPG žánru potvrdzuje aj vetvenie rozhovorov.

Call of Duty: Black Ops IIII – v znamení battle royale


• Žáner: FPS • Vývojár: Treyarch • Vydavateľ: Activision • Platformy a Dátum vydania: PS4, PC a Xbox One (12. októbra 2018)   • Homepage: callofduty.com/blackops4


Október bude skutočne pestrý, a tak sa nepozrieme len do antického Grécka a súčasnej Británie, ale prostredníctvom najnovšieho dielu FPS série Call of Duty od spoločnosti Treyarch sa prenesieme aj do nie príliš vzdialenej budúcnosti, v ktorej sa bude odohrávať Call of Duty: Black Ops IIII. Ten sa opäť ponesie na note, ktorú udal jeho predchodca. Rovnako ako v minulých rokoch, aj v tomto, nositeľmi známej značky nájdeme klasickú hru pre viacerých hráčov a zombie režim. Výraznou novinkou by malo byť nahradenie príbehu battle royale módom Blackout.

Call of Duty: Black Ops 4 – oficiálny trailer k vydaniu hry (gameplay trailer)

Podľa traileru pripravujúceho nás na vypustenie Call of Duty: Black Ops IIII vám hra ponúkne všetko, po čom fanúšikovia tejto série túžia.

Call of Duty: Black Ops IIII vsádza na Blackout

Už niekoľko rokov vyčítajú hráči spolu s kritikmi sérii Call of Duty nedostatok inovácií a ťažko uveriteľný príbeh. Aby Activision neprajníkov umlčal, rozhodol sa, že sa tentoraz na zápletku úplne vykašle a skúsi staviť na obľúbený battle royale. Popri tejto novinke sa samozrejme môžeme tešiť na nemŕtvych a tiež na klasické herné módy.

Ešte do minulého mesiaca nám Call of Duty: Black Ops IIII pravdupovediac veľmi atraktívne neprišlo. Potom sme ale mali možnosť otestovať inovatívne ladený režim Blackout, ktorý zásadne zmenil náš názor. Prakticky sa na nové Call of Duty vďaka nemu teraz tešíme a s nedočkavosťou očakávame 12. október, kedy Black Ops IIII vychádza na PC, Xbox One a PS4.

Najočakávanejšie hry v októbri 2018; Call of Duty: Black Ops 4, screenshot: klasika Najočakávanejšie hry v októbri 2018; Call of Duty: Black Ops 4, screenshot: zombie Najočakávanejšie hry v októbri 2018; Call of Duty: Black Ops 4, screenshot: Blackout

Najočakávanejšie hry október 2018: Call of Duty: Black Ops 4

Obrázok 1: Milovníkom klasiky ponúkne Call of Duty: Black Ops IIII slušné spektrum máp a režimov. Obrázok 2: Na svoje si prídu tiež priaznivci nemŕtvych, bez ktorých by to už ani nešlo. Obrázok 3: Blackout bude zrejme hlavným ťahúňom nového dielu série Call of Duty.SoulCalibur VI – nabrúsené meče v pozore


• Žáner: Bojovka • Vývojár: Project Soul • Vydavateľ: Bandai Namco • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (19. říjnaí 2018) • Homepage: bandainamcoent.com/games/soulcalibur-vi


Nielen z preslávených titulov vychádzajúcich každý rok je hráč živený, občas potrebuje príležitosť len tak si oddýchnuť pri menej náročnej zábave. A presne do tejto kategórie spadá očakávaná bojovka SoulCalibur VI od Namco Bandai. Po šiestich rokoch sa objavuje plnohodnotný diel, ktorý opäť ponúkne pestrú škálu bojovníkov s rozličnými zbraňami, ktorými namlátíte súperom v starostlivo modelovaných 3D arénach. Mimo veteránov sa nám do rúk dostane niekoľko nováčikov, vrátane hosťujúceho Geralta z Rivie.

SoulCalibur VI – E3 príbehové video (trailer)

Mimo klasických stretov v arénach v rámci rýchlych súbojov sa môžeme v SoulCalibur VI tešiť aj na príbehový mód.

Geralt z Rivie hlavným tromfom SoulCalubur VI

Práve sivý vlk bude jedným z najväčších lákadiel pre hráčov, ktorí do slávnej série bojoviek SoulCalibur nazrú prvýkrát. A podľa našich skúseností z Gamescomu nebudú sklamaní. Zaklínač disponuje všetkými pohybmi, na ktoré sme zvyknutí z titulov od CD Projektu RED. Dvojicu mečov skrížite s kultovými európskymi aj ázijskými bojovníkmi a tí vám nedajú nič zadarmo. SoulCalibur VI však nie je iba o slávnom zabijákovi netvorov.

Súťaživí jedinci ocenia vyvážený súbojový model predovšetkým v dueloch proti ostatným hráčom v multiplayeri, zatiaľ čo priaznivci osamoteného hrania budú kvitovať príbehový mód s vytvorenou postavou s vlastným unikátnym bojovým štýlom. Poriadne precvičte reflexy a premyslite taktiku, pretože SoulCalibur VI vyjde už 19. októbra na PC, PS4 a Xbox One.

Najočakávanejšie hry v októbri 2018; SoulCalibur 6, screenshot: efekty Najočakávanejšie hry v októbri 2018; SoulCalibur 6, screenshot: štýl Najočakávanejšie hry v októbri 2018; SoulCalibur 6, screenshot: Geralt

Najočakávanejšie hry október 2018: SoulCalibur VI

Obrázok 1: grafickými efektami sa počas súbojov v SoulCalibur VI naozaj nešetrí. Obrázok 2: Bojovníci z celého sveta sa profilujú unikátnymi bojovými štýlmi. Obrázok 3: Geralt z Rivie je jasným lákadlom aj pre hráčov, ktorí by sa normálne na SoulCalibur VI ani nepozreli.

Red Dead Redemption 2 - už čoskoro na vašej prérii


• Žáner: Akčná adventúra • Vývojár: Rockstar Studios • Vydavateľ: Rockstar Games • Platformy a Dátum vydania: PS4, Xbox One (z 26. októbra 2018) • Homepage: rockstargames.com/reddeadredemption2/


Po nekompromisnej bojovke plnej vyrysovaných svalov a precíznych úderov sa vrhneme rovno na severoamerické prérie. Prichádza totiž Red Dead Redemption 2 – túžobne očakávané pokračovanie rovnomennej westernovej akčnej adventúry, ktorej vývoj má na svedomí všetkým hráčom dobre známe štúdio Rockstar.

Red Dead Redemption 2 – 3. oficiálne video (trailer)

Red Dead Redemption 2 dorazí už na konci októbra. Klobúky nasadiť, kolty vyčistiť.

Red Dead Redemption 2 – Divoký západ ako na dlani

Red Dead Redemption láka predovšetkým na obrí otvorený svet, v ktorom sa budete v úlohe Artura Morgana, desperáda a člena gangu Van der Linde, môcť slobodne pohybovať. Výlet na Divoký západ bude v podaní štúdia Rockstar napínavou kovbojskou jazdou plnou prestreliek, vlakových lúpeží, romantických výletov na konskom chrbte, lovu divokých zvierat, ale aj osobných príbehov obyvateľov americkej divočiny na prelome 19. a 20. storočia.

Red Dead Redemption 2 ponúkne hernú plochu s impozantnou rozlohou a podľa slov tvorcov bude priamo pretekať aktivitami a vedľajšími úlohami. Až neslýchane detailný svet by tak mal hráčom ponúkať neskutočnú mieru voľnosti tak v pohybe, ako aj v riešení jednotlivých situácií. Red Dead Redemption 2 vychádza 26. októbra 2018 pre PS4 a Xbox One a naša recenzia vás rozhodne neminie. Máme totiž rovnako dobrú mušku ako Artur Morgan.

Najočakávanejšie hry v októbri 2018; Red Dead Redemption 2, screenshot: gang Najočakávanejšia hry v októbri 2018; Red Dead Redemption 2, screenshot: lov Najočakávanejšie hry v októbri 2018; Red Dead Redemption 2, screenshot: vlak

Najočakávanejšie hry október 2018: Red Dead Redemption 2

Obrázok 1: Zoznámte sa, gang Van der Linde. Obrázok 2: Lovom si budete môcť privyrobiť nejakú tu korunu (dolár) navyše. Obrázok 3: Vlakové lúpeže samozrejme nebudú chýbať.

Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania október 2018

Na záver vám opäť prinášame prehľadnú tabuľku s podrobným „cestovným poriadkom“ na nasledujúci mesiac. Pripomíname, že ide o náš výber, nie komplexný prehľad všetkého, čo v nasledujúcich dvoch mesiacoch vyjde – najmä ak by sme zahrnuli všetky indie tituly, vyšla by tabuľka na niekoľko samostatných článkov. Nezávislej scéne sa podrobne venujeme v našom indie špeciáli.

Prehľad hier vychádzajúcich v októbri 2018

Hry/Článok Žáner Vydavateľ Vývojár Dátum vydania Video Platformy
Fist of the North Star: Lost Paradise Akčná adventúra SEGA SEGA CS1 2. 10. Trailer, Gameplay PS4
Forza Horizon 4 Pretekárska Microsoft Studios Playground Games 2. 10. Trailer, Gameplay PC, Xbox One
Mega Man 11 Plošinovka Capcom Capcom 2. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One , Switch
World of Tanks – zberateľská edícia MMO, simulátor Wargaming Wargaming Minsk 2. 10. - PC, PS4, Xbox One
American Truck Simulator – Oregon Simulátor SCS Software SCS Software 4. 10. Trailer, Gameplay -
Assassin's Creed Odyssey Akčné RPG Ubisoft Ubisoft Quebec 5. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One
Super Mario Party Párty Nintendo Nintendo 5. 10. Trailer, Gameplay Switch
Space Hulk: Tactics Ťahová stratégia Focus Home Interactive Cyanide Studio 9. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One
WWE 2K19 Športové 2K Sports Yuke 's, Visual Concepts 9. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One
Call of Duty: Black Ops 4 FPS, battle royale Activision Treyarch 12. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One
Disgaea 1 Complete Taktické RPG NIS America Nippon Ichi Software 12. 10. Trailer, Gameplay Switch
The Golf Club 2019 Športové HB Studios Multimedia, 2K Games HB Studios Multimedia 13. 10. Trailer PC, PS4, Xbox One
Lego DC Super-Villains Akčná adventúra Traveller 's Tales HB Studios Multimedia 16. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One, Switch
Starlink: Battle for Atlas Akčná adventúra Ubisoft Ubisoft Toronto 16. 10. Trailer, Gameplay PS4, Xbox One, Switch
Dark Souls Remastered Akčná adventúra Bandai Namco FromSoftware 19. 10. Trailer, Gameplay Switch
Project Highrise: Architects Edition Budovateľský simulátor Kaseda Games SomaSim 19. 10. Trailer, Gameplay PS4, Xbox One, Switch
Soulcalibur VI Bojovka Bandai Namco Entertainment Project Soul 19. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One
Gwent - Thronebreaker: The Witcher Tales RPG, kartové CD Projekt CD Projekt RED 23. 10. Trailer, Gameplay PC
Spintires: MudRunner – American Wilds Edition Simulátor Focus Home Interactive Saber Interactive 23. 10. Trailer PC, PS4, Xbox One
Just Dance 2019 Tanečné Ubisoft Ubisoft Paris 25. 10. Gameplay Wii, wii U, PS4, Xbox 360, Xbox One, Switch
Red Dead Redemption 2 Akčná Adventúra Rockstar Games rockstar Studios 26. 10. Trailer, Gameplay PS4, Xbox One
Yomawari: The Long Night Collection Survival horor NIS America Nippon Ichi Software 26. 10. Trailer Switch
Call of Cthulhu RPG, Survival horor Focus Home Interactive Cyanide 30. 10. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One

Trailery pochádzjú z oficiálnych zdrojov (vývojári či vydavatelia). Gameplay videá obvykle pozostávajú zo záberov sprostredkovaných hernými servermi IGN, Gamespot alebo Gematsu.

Najočakávanejšie hry v septembri 2018

Marvel's Spider-Man, FIFA 19, Shadow of the Tomb Raider, Life is Strange 2 a ďalšie...

Najočakávanejšie hry: september 2018; Marvel's Spider-Man

Iste ste zaznamenali, že septembrové vydanie Najviac očakávaných hier bolo doplnené o video z našej produkcie, však ak dávate prednosť starému dobrému čítaniu, nebojte sa, nebudete ochudobnení.

Po tradične suchom prázdninovom období prichádza možno najvýživnejšia časť roka z pohľadu hráča. Veľa „veľkých zvierat“ herného priemyslu smeruje dátumy vydania svojich hlavných titulov práve na jeseň, pričom tento rok to vyzerá, že aj september ponúkne naozaj široký výber AAA kúskov, a to nielen čo sa týka klasických športov, z ktorých sme do našej top 5 vybrali FIFU 19.

Najočakávanejšie hry: september 2018 | Alza Magazín

Kadidátov na najočakávanejšiu hru tohtoročného septembra bolo hneď niekoľko, avšak prvenstvo si pre seba nakoniec zaistil Pavúčí muž. Marvel's Spider-Man síce vychádza až 7. septembra, vy sa u nás však na recenziu môžete tešiť už o tri dni skôr.

Tá však dorazí až v závere mesiaca, prvá polovica sa ponesie v znamení akčných adventúr. 7. septembra sa k nám najprv rozkýva Spider-Man, o týždeň neskôr ho bude nasledovať Lara Croft v Shadow of the Tomb Raider – stále pôvabná, no o poznanie drsnejšia ako v minulosti. Silný príbeh sľubujú aj naše ďalšie dva tipy: 18. 9. by ste si určite nemali nechať uniknúť nové RPG od legendárneho Briana Farga (Fallout, Wasteland) The Bard 's Tale IV a dlho očakávané pokračovanie kultovej adventúry Life is Strange 2, ktorá sa 27. 9 . predstaví prvou epizódou.

V závere článku sa tiež môžete pozrieť na podrobný prehľad všetkých zaujímavých titulov s dátumom vydania september 2018 .

 1. Spider-Man – Oblečte kostým pavúčieho superhrdinu
 2. Shadow of the Tomb Raider – Záverečný diel dobrodružnej trilógie
 3. The Bard 's Tale IV – Je na čase znova čistiť kobky
 4. Life is Strange 2 – Pomalé tempo adventurám pristane
 5. FIFA 19 – EA ešte dlho nezavesia kopačky na klinec
 6. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania zari 2018

Spider-Man – Oblečiete si kostým pavúčieho superhrdinu

Spider-Man – Oblečiete si kostým pavúčieho superhrdinu


• Žáner: Akčná adventúra • Vývojár: Insomniac Games • Vydavateľ: Sony Interactive Entertainment • Platformy a Dátum vydania: PS4 (7. septembra 2018) • Homepage: www.playstation.com/en-us/games/marvels-spider-man-ps4/


Náš zoznam začína lahôdkou porovnateľnou so silou úderu človeka po uhryznutí rádioaktívnym pavúkom, ako prvý totiž prichádza Spider-Man. Táto akčná adventúra od amerického štúdia Insomniac Games hráčom umožní obliecť si kostým jedného z najslávnejších superhrdinov. Tvorcovia sľubujú realisticky spracovaný, otvorený svet, dynamickú akciu a úplne nový, originálny príbeh nezávislý na dianí komiksov či filmov. Autori pre túto hru vytvorili svoj vlastný vesmír, stretnete tu teda síce veľa známych postáv, ako sú Mary Jane Watson či teta May, ich charaktery a osudy si ale scenáristi trochu upravili pre svoje vlastné účely.

Spider-Man – Príbehový trailer

V hre Spider-Man budete musieť balansovať medzi životom Petera Parkera a životom superhrdinu.

Spider-Man, alebo Peter Parker?

V úlohe Pavúčieho muža potom budete bojovať s množstvom klasických komiksových záporákov, svišťať na svojich pavučinách okolo newyorkských mrakodrapov a bojovať so zločinom v tejto americkej metropole pomocou pästí a technických vychytávok. To ale nie je všetko.

Hra sa totiž bude dostatočne venovať aj človeku pod červeno-modrým kostýmom, v koži Petera Parkera sa tak budete pokúšať skĺbiť civilný život vedca so životom superhrdinu. A verte, že to často bude ťažšie, než potýčka s partičkou kriminálnikov v tmavej uličke. Spider-Man vychádza 7. septembra 2018 len pre konzolu PS4. Recenziu vám ale prinesieme už o 3 dni skôr.

Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Spider-Man, screenshot: New York Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Spider-Man, screenshot: Electro Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Spider-Man, screenshot: Peter Parker

Obrázok 1: Spider-Man ohromí krásne spracovaným New Yorkom. Obrázok 2: Electro je jedným z potvrdených záporných postáv. Obrázok 3: Osobný život Petera Parkera bude v hre hrať veľkú úlohu.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Spider-Man.


Shadow of the Tomb Raider – Záverečný diel dobrodružnej trilógie


• Žáner: Akčná adventúra • Vývojár: Eidos Montreal • Vydavateľ: Square Enix • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4 a Xbox One (14. september 2018) • Homepage: tombraider.com/en-us


Ak vás žáner akčných adventúr baví, ale namiesto veľkomesta dávate prednosť divočine, máme pre vás skvelý tip. V septembri by vám totiž nemalo uniknúť tretie a zatiaľ posledné dobrodružstvo „rebootovanej“ Lary Croft. Shadow of the Tomb Raider završuje najnovšiu trilógiu, ktorá príbeh slečny archeologičky reštartovala a ponúkla v podstatne surovejšom podaní. Po Crystal Dynamics preberajú opraty vývoja nemenej skúsení tvorcovia z Eidos Montreal, ktorí zachovali základnú myšlienku predchádzajúcich dielov, ale taktiež sa nebáli prikročiť k významným úpravám.

Shadow of the Tomb Raider – Oficiálny trailer

Vo svojom doteraz poslednom dobrodružstve musí Lara Croft zastaviť mayskú apokalypsu.

Shadow of the Tomb Raider bude náročnejší než predchádzajúce diely

Zásadnou novinkou Shadow of the Tomb Raider je podstatne zvýšená obtiažnosť, a to nielen čo sa týka prestreliek s protivníkmi. Ťažšie majú byť aj priestorové puzzle, hádanky ale aj samotný pohyb po svete. Smrť bude podľa autorov číhať na každom kroku, a pretože sme mali možnosť si pripravovaný diel na Gamescome zahrať, môžeme s kľudným srdcom potvrdiť, že autori to s vyššou obtiažnosťou myslia naozaj vážne.

Vývojári zároveň sľubujú naozaj temný a emotívny príbeh, v ktorom si Lara siahne až na dno. Zároveň už však nie je krehkým dievčatkom bojujúcim o prežitie ako v prvom dieli. V Shadow of the Tomb Raider je Lara lovkyňou, ktorá sa nezastaví pred nijakou výzvou. V stávke je totiž nielen jej česť, ale aj osud ľudstva a okrem iného aj rozuzlenie tajomstvom opradenej smrti jej otca. Shadow of the Tomb Raider vychádza 14. septembra na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Shadow of the Tomb Raider, screenshot: temný príbeh Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Shadow of the Tomb Raider, screenshot: pod vodou Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Shadow of the Tomb Raider, screenshot: stealth

Obrázok 1: Záverečný diel trilógie má priniesť doposiaľ najtemnejší príbeh plný emotívnych okamihov. Obrázok 2: Rovnako tak dôjde aj na adrenalínové okamihy, kedy Lara unikne smrti len o vlások. Obrázok 3: V boji sa Lara špecializuje najmä na kradmý prístup a tiché zabíjanie.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Shadow of the Tomb Raider.


The Bard's Tale IV – Je na čase znova čistiť kobky


• Žáner: Epizodická adventúra • Vývojár: inXile Entertainment • Vydavateľ: inXile Entertainment • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (18. september 2018) • Homepage: bardstale.com


Hoci bude Shadow of the Tomb Raider určite hitom, nájde sa medzi vami určite aj veľa takých, ktorých nové príbehy Pavúčieho muža a Lary Croft nechávajú úplne chladnými. Nielen pre vás tu máme tip na očakávané RPG The Bard's Tale IV, na ktorom pracuje legendárny vývojár Brian Fargo stojaci na čele štúdia inXile Entertainment. To by rado prinieslo hráčom klasicky ladený zážitok, v rámci ktorého sa vydajú s družinou vyvolených hrdinov do temných kobiek plných smrtiacich nástrah, nebezpečných nepriateľov a cenných artefaktov.

The Bard's Tale IV – Alpha trailer

Rozsiahly svet The Bard's Tale IV pred vás postaví nejedno zaujímavé dobrodružstvo.

Súboje budú v novinke Briana Farga hrať prím

Príbeh The Bard's Tale IV sa bude točiť okolo fanatickej sekty, ktorá sa rozhodla postaviť slávny cech dobrodruhov mimo zákon. Ako správnemu hrdinovi sa vám praktiky kultu príliš nepozdávajú, a tak sa spolu so zvyškom svojej družiny vydávate na výpravu, ktorej cieľom je zastavenie pomaly silnejúceho zla a očistenie pošpineného mena spolku.

Hlavnými lákadlami nového projektu Briana Farga by mali byť prepracovaný systém ťahových súbojov, kvalitne navrhnuté úrovne a vývoj postáv umožňujúci nasmerovať vašich hrdinov smerom, ktorý vám bude najviac vyhovovať. The Bard's Tale IV vychádza 18. septembra na PC, kedy môžete očakávať tiež našu recenziu. Dátum vydania na PS4 a Xbox One zatiaľ nebolo oznámený.

Najočakávanejšie hry v septembri 2018; The Bard's Tale IV, screenshot: cesta Najočakávanejšie hry v septembri 2018; The Bard's Tale IV, screenshot: dialog Najočakávanejšie hry v septembri 2018; The Bard's Tale IV, screenshot: súboj

Obrázok 1: Keď sa nebudete práve pohybovať v kobkách The Bard's Tale IV vám umožní vyraziť do ulíc veľkomesta. Obrázok 2: V priebehu svojej cesty narazíte na rad rôznych NPC. Obrázok 3: Strety tu budú ťahového rázu a každý ťah budete musieť poriadne premyslieť.


Life is Strange 2 – Pomalé tempo adventúram pristane


• Žáner: Epizodická adventúra • Vývojár: Dontnod Entertainment • Vydavateľ: Square Enix • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (27. septembra 2018) – 1. epizóda • Homepage: lifeisstrange.square-enix-games.com


U predchádzajúcich troch titulov sa nemôžeme sťažovať na povrchný príbeh, scenáristi dostali pri ich vymýšľaní poriadne zabrať. Ale predsa len nejde o hry pre každého, pretože niekomu skrátka prekážajú súbojové časti, pri ktorých musí preukázať postreh a istú výdrž. Ešteže sa na scéne pohybuje spoločnosť Dontnod Entertainment, ktorá sa preslávila filmovo poňatou adventúrou s príbehom ochuteným nadprirodzenom. V septembri sa otvorí prvá epizóda Life is Strange 2 s novými hrdinami pretĺkajúcimi sa životom.

Life is Strange 2 – Oficiálne odhalenie (trailer)

Pokojné tempo rozprávania občas narušia dynamickejšie pasáže, ale celkovo si pri Life is Strange 2 skôr odpočinieme ako pri dobrom filme.

S Life is Strange 2 sa vydáme na juh

Podivuhodné dobrodružstvo tentokrát prežijeme s bratmi Diazovcami – Seanom a Danielom. Po tragickej udalosti známej z ukážky na Gamescome sa súrodenci musia ukrývať pred políciou. Nevieme síce, kam ich kroky povedú, ale dá sa očakávať, že sa vydajú do otcovho rodného Mexika. Ako tento road trip dopadne, budeme odhaľovať v tradične rozkúskovanom epizodickom podaní.  

V rámci niekoľkých mesiacov nám vývojári naservírujú päticu dielov s typicky štylizovanou grafikou. Pomaly odhalíme zložité životné peripetie Seana zodpovedného za svojho brata. Riešiť budeme rad dilem a rozhodnutí, ktoré určia ďalšie smerovanie príbehu presne, ako sme si u Dontnod zvykli. Prvá epizóda odštartuje už 27. septembra na PC, PS4 a Xbox One.

Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Life is Strange 2, screenshot: bratia Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Life is Strange 2, screenshot: cesta Najočakávanejšie hry v septembri 2018; Life is Strange 2, screenshot: kemping

Obrázok 1: Bratia zažívajú v Life is Strange 2 krušné chvíle, ale našťastie sa na seba môžu vždy spoľahnúť. Obrázok 2: Kam nás zavedú ich kroky, je teraz vo hviezdach. Predpokladá sa však, že sa vydajú na juh do Mexika. Obrázok 3: K cestovaniu patrí tiež spoločné jedlo v poľných podmienkach.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Life is Strange 2.


FIFA 19 – EA ešte dlho nezavesí kopačky na klinec


• Žáner: Športové • Vývojár: EA Vancouver • Vydavateľ: EA Sports • Platformy a Dátum vydania: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Switch (28. septembra 2018) • Homepage: easports.com/cz/fifa


Príbeh má v počítačových hrách nezastupiteľnú úlohu, ale nie všetci hráči tento typ zábavy vyhľadávajú a práve pre nich je určený náš posledný tip na september – FIFA 19. Digitálny futbal od EA nadväzuje na každoročné vydávanie typické pre všetky športy. Len v septembri sa dočkáme tiež NHL 19, NBA Live 19 a jeho priameho konkurenta NBA 2K19. Tohtoročný futbal sa podarilo osviežiť niekoľkými novými módmi, ktoré priklincujú fanúšikov na ďalšie mesiace pred obrazovky.

FIFA 19 – Oficiálne odhalenie (trailer)

Cristiano Ronaldo síce prestúpil, ale napriek tomu má trailer dychberúcu atmosféru Ligy majstrov.

Arkádové režimy vo FIFA 19

Medzi hlavné lákadlá novej simulácie futbalu totiž patrí okrem tretieho pokračovania Alexa Huntera, rozšírených možností trénera a nových pohybov hráčov na ihrisku tiež možnosť upraviť si pravidlá, čím sa zápas stane zaujímavejším: góly platné iba z voleja či hodnotnejšie strely z diaľky sú len začiatok, pretože sa vo FIFA 19 objaví aj potomok skoršej FIFA Street – mód Survival. Po každom strelenom góle prídete o hráča a vo chvíli, keď vám ich zostane len 6 (tj. váš tím dal 5 gólov), zvíťazíte. Šialené, že?  

Proti svojmu konkurentovi PES 2019 má FIFA 19 veľkú výhodu v získaní radu exkluzívnych licencií, vrátane veľmi sledovanej Champions League. Titul od Konami síce bude mať mesačný náskok, napriek tomu však veľká časť hráčov siahne kvôli právam na veľké ligy po sérii od EA. Na FIFA 19 sa môžeme tešiť od 28. septembra na PC, PS4, Xbox One a Switch.

Najočakávanejšie hry v septembri 2018; FIFA 19, screenshot: Liga majstrov Najočakávanejšie hry v septembri 2018; FIFA 19, screenshot: triky Najočakávanejšie hry v septembri 2018; FIFA 19, screenshot: nové pohyby

Obrázok 1: FIFA 19 prvýkrát zažije veľké zápasy veľmi sledovanej Ligy majstrov. Obrázok 2: Najväčšie hviezdy svetového futbalu sa budú prezentovať svojím najlepším výkonom, a možno zahanbia aj reálnych hráčov. Obrázok 3: EA opäť zapracovalo na snímaní pohybov, takže sa môžeme tešiť na ešte väčšiu realistickosť futbalistov na trávniku.

Pre viac informácií mrknite na náš článok FIFA 19.


Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania september 2018

Na záver vám opäť prinášame prehľadnú tabuľku s podrobným „cestovným poriadkom“ pre nasledujúce mesiace. Oproti minulým dielom seriálu Najoočakávanejších hier sa dočkala určitej úpravy (dúfame, že smerom k lepšiemu). Pripomíname, že ide o náš výber, nie komplexný prehľad všetkého, čo v nasledujúcich dvoch mesiacoch vyjde – najmä ak by sme zahrnuli všetky indie tituly, tabuľka by sa rozrástla na niekoľko samostatných článkov. Nezávislej scéne sa podrobne venujeme v našom indie špeciáli.

Prehľad hier vychádzajúcich v septembri 2018

Hry Žáner Vydavateľ Vývojár Dátum vydania Video Platformy
Planet Alpha Plošinovka Team 17 Planet Alpha ApS 2. 9. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One, Switch
Monster Hunter: World Akčné RPG Capcom Capcom 3. 9. Trailer, Gameplay PC
Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age RPG Square Enix Square Enix 4. 9. Trailer PC, PS4, Xbox One, Switch
Super Street: The Game Pretekárske Lion Castle Entertainment Team 6 4. 9. Gameplay PC, PS4, Xbox One
Immortal: Unchained RPG
Toadman Interactive 7. 9. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One
NBA Live 19 Športové EA Sports EA Tiburon 7. 9. Trailer, Gameplay PS4, Xbox One
Marvel's Spider Man Akčná adventúra Sony Interactive Entertainment Insomniac Games 7. 9. Trailer, Gameplay PS4
Dakar 18 Závodné Deep Silver Bigmoon Entertainment 11. 9. Trailer Gameplay PC, PS4 a Xbox One
NBA 2K19 Športové 2K Games visual Concepts 11. 9. Trailer Gameplay PC, PS4, Xbox One, Switch
NHL 19 Športové EA Sports EA Canada 14. 9. Trailer Gameplay PS4 a Xbox One
Shadow of the Tomb Raider Akčná adventúra Square Enix Eidos Montreal 14. 9. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One
Insurgency: Sandstorm FPS Focus Home Interactive New World Interactive 18. 9. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
The Bard's Tale IV: Barrow Deep RPG inXile Entertainment inXile Entertainment 18. 9. Trailer, Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Transference Adventúra Ubisoft SpectreVision, Ubisoft Montreal 18. 9. Trailer, Gameplay PC, PS4, Xbox One, PSVR, Vive, Oculus Rift
Star Control: Origins Stratégia Stardock Entertainment Stardock Entertainment 20. 9. Trailer, Gameplay PC, na konzoly neskôr
Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk RPG Nippon Ichi Software Nippon Ichi Software 21. 9. Trailer Gameplay Switch
Pathfinder: Kingmaker RPG Deep Silver Owlcat Games 25. 9. Trailer, Gameplay PC
Valkyria Chronicles 4 Taktické RPG SEGA Sega CS3 25. 9. trailer Gameplay PC, PS4, Xbox One, Switch
Life is Strange 2: Episode 1. Epizodické adventúra Square Enix Dontnod Entertainment 27. 9 Trailer , Gameplay PC, PS4, Xbox One
FIFA 19 Športové EA Sports EA Vancouver 28. 9. Trailer, Gameplay PC, PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Switch

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo, No Man 's Sky, WoW: Battle for Azeroth a PES 2019

Najočakávanejšie hry: červenec a srpen 2018

Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018

Ako bolo povedané v úvode, letné prázdniny novým hrám príliš nesvedčia. Vývojári a hlavne vydavatelia samozrejme vedia, že nezanedbateľná časť potenciálnych zákazníkov v týchto dňoch jednoducho nehrá a dátumy vydania svojich veľkých titulov preto smerujú na, vďaka tomu, veľmi výživnú jeseň. Napriek tomu si myslíme, že v júli a najmä v auguste 2018 vychádza pár kúskov, ktoré si našu aj vašu pozornosť rozhodne zaslúžia.

Júlové tipy spadajú skôr do kategórie menej tradičných. V minulosti veľmi obľúbená (iba ak v dnešnej dobe trochu mŕtva) značka Red Faction sa pokúsi o návrat vo vtipne pomenovanej prerábke Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo. V trošku odlišnej situácii je náš druhý vyvolený kúsok, No Man's Sky. Tento nesmierne ambiciózny projekt si za dobu svojej existencie vyslúžil celý rad priezvisk , pričom tie, ktoré si odniesol od hráčov a kritikov tesne po svojom vydaní, si za rámček jeho autori asi nedajú. Avšak chystaný obrí update NEXT v nás vzbudzuje nádej, že to s tou postupnou nápravou starých krívd a naplnením dávnych sľubov vývojári z Hello Games myslia vážne.

Najočakávanejšie hry: červenec a srpen 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth

Aj keď možno nepatríte medzi priaznivcov tohto zabijaka spoločenského života, iste aj vy uznáte, že vytrvalosť a tiež kvalita, s akou sa Blizzard venuje svojmu zlatému teľaťu, je obdivuhodná...a že tých x miliónov aktívnych hráčov, ktorými sa WoWko môže pochváliť, zrejme nebudú úplne dielom náhody či šťastia.

V auguste potom vyjdú dvaja asi najsilnejší adepti na pomyselný titul najočakávanejšej hry prázdnin 2018. A hoci sú rady futbalových fanúšikov početné (a teraz iste aj nabudené práve prebiehajúcom svetovým šampionátom), rozhodli sme sa pred PES 2019 dať prednosť veľkému datadisku pre najhranejšie/najpopulárnejšie MMORPG, World of Warcraft: Battle for Azeroth.

Na záver pridávame ešte podrobnejší zoznam zaujímavých titulov vychádzajúcich v júli a auguste 2018.

 1. Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo – Mars znova útočí
 2. No Man 's Sky NEXT – Konečne kompletný vesmír?
 3. World of Warcraft: Battle for Azeroth – Bojisko Azeroth
 4. Pro Evolution Soccer 2019 – Do boja s minimom licencií
 5. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania júl/august 2018

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo – Mars znova útočí!

Žáner: Akčná | Vývojár: Volition, Kaiko Games | Vydavateľ: THQ Nordic | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (3. júla 2018) | Homepage: thqnordic.com/games/red-faction-guerrilla-re-mars-tered

Zo všetkých planét slnečnej sústavy je po Zemi práve Mars, ktorý sa dlhodobo hreje vo svetle ľudského záujmu. Či už ide o ušľachtilé ciele vo forme kolonizácie červenej planéty či neutíchajúceho zaujatia herným priemyslom, Mars je skrátka vďačnou témou. Z hier nechýbajú survival tituly, simulátory a samozrejme akčné strieľačky. Do tejto skupinky obdivovateľov planéty, ktorá je pomenovaná po rímskom bohovi vojny, sa zaradil aj vydavateľ THQ Nordic, ktorý po deviatich rokoch od pôvodného vydania hry pripravil remaster svojej akčné strieľačky z pohľadu tretej osoby s vtipným a trefným názvom Red Faction: Guerrilla Re-Mars -tered.

Najväčším lákadlom je zničiteľné prostredie a voľnosť pohybu

Vzhľadom na to, že značka Red Faction je považovaná za mŕtvu (po poslednom dieli Red Faction: Armageddon vydavateľstvo s touto sériou kvôli neuspokojivým predajom skončilo), nemôžeme očakávať príval nového autorského obsahu. Ide o klasický remaster nesúci sa v štýle lepšieho vizuálu a technických úprav. V praxi to bude znamenať full HD, respektíve 4K rozlíšenie (podľa toho, akú verziu PS4 a Xboxu One vlastníte) a tiež lepšie snímkovanie. Ďalej tiež kvalitnejšiu hru svetiel a tieňov, vylepšené odlesky alebo prepracovanejší post processing.

Obsahovo potom ponúkne Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo to rovnaké ako pôvodná hra pred deviatimi rokmi. Otvorený svet vyprahnutej červenej planéty, voľnosť pohybu zahŕňajúci najrôznejšie futuristické vozidlá a samozrejme zničiteľné prostredie, ktoré aj po tých rokoch vyzerá viac ako sympaticky. Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo vychádza na PC, PlayStation 4 a Xbox One už 3. júla a ak ste na Steame majiteľom originálna verzia, dostanete remaster úplne zadarmo. – Filip Nemec


Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, screenshot: grafika Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, screenshot: zničitelné prostředí Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, screenshot: střelba

Obrázok 1: Graficky sa Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo dnešným hrám síce nevyrovná, ale rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Obrázok 2: Hlavným lákadlom hry je zničiteľné prostredie. Obrázok 3: Možno nejde o najočakávanejšiu hru prázdnin, ale o najočakávanejší remaster určite áno.No Man's Sky NEXT – Konečne kompletný vesmír?

Žáner: Survival, akčná adventúra | Vývojár: Hello Games | Vydavateľ: Hello Games | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4 a Xbox One (24. júla 2018) | Homepage: nomanssky.com

No Man's Sky je survival akčná adventúra umožňujúca voľne cestovať medzi miliardami galaxií a preskúmavať náhodne generované planéty s vlastným podnebím, flórou a faunou. Studio Hello Games a predovšetkým jeho zakladateľ Sean Murray sľubovali revolúciu, svoje sľuby ale splnili tak nejako napoly, za čo sa dočkali celkom oprávnenej kritiky od hráčskej komunity.

No Man's Sky NEXT – dôkaz miesto sľubov

Najväčším problémom tejto hry pre PC a PS4 bola neprítomnosť (vopred potvrdená) multiplayeru, veľa chýb, nevýrazná dejová línia a stereotypná herné náplň. Hello Games však od pôvodného vydania (9. augusta 2016) usilovne pracujú na náprave v rámci free rozšírenia, čo len dokazuje obrí update Next, ktorý bude zadarmo na stiahnutie 24. júla 2018. A v ten istý deň tiež No Man's Sky konečne oficiálne vyjde aj na platformu Xbox One.

Som asi jeden z mála ľudí, ktorých No Man's Sky bavilo už v pôvodnej verzii po vydaní. A aj keď som si už vtedy uvedomoval veľa chýb, možnosť lietania z planéty na planétu vo vlastnej raketke v ohromnom vesmíre ma proste fascinovala. Vývojári z Hello Games navyše preukázali charakter a po masívnej kritike svojho titulu neutiekli niekam do Mexika, naopak na svojej hre naďalej pracujú a približujú ich hráčom sľúbenú víziu. Nadchádzajúci update Next tak má byť zatiaľ najväčším a konečne prinesie multiplayer a tonu ďalších vylepšení. Úprimne sa teda teším, až oprášim svoju hviezdnu loď a budem sa opäť túlať vesmírom. – Štěpán Lenk


Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; No Man’s Sky NEXT, screenshot: NEXT Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; No Man’s Sky NEXT, screenshot: základna Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; No Man’s Sky NEXT, screenshot: letka

Obrázok 1: Update Next konečne prinesie sľubovaný multiplayer. Obrázok 2: Budovanie základní sa určite rozrastie o nové možnosti. Obrázok 3: Len tak si lietať vesmírom, bok po boku.World of Warcraft: Battle for Azeroth – Bojisko Azeroth

Žáner: MMORPG | Vývojár: Blizzard Entertainment | Vydavateľ: Blizzard Entertainment | Platformy a Dátum vydania: PC (14. augusta 2018) | Homepage: worldofwarcraft.com/en-gb/battle-for-azeroth

V nedávno vydanej recenzii zacielenej na The Elder Scrolls Online: Summerset sme sa trošku posťažovali nad celkovým spracovaním hodnoteného diela. Ani zďaleka totiž nedosahovalo kvalít neumierajúceho projektu z dielní Blizzard Entertainment, ktorý by sa mal v nasledujúcich mesiacoch dočkať čerstvej expanzie. Vo World of Warcraft: Battle for Azeroth, ktoré vychádza na 14. augusta 2018, sa opäť vydáte na epické dobrodružstvo, v ktorom sa znovu naplno stretnú sily Hordy a Aliancie, ktorých velitelia sa bez vašej pomoci nezaobídu a bude len na vás, ku komu sa vo finále pridáte.

PvP bude hrať v World of Warcraft: Battle for Azeroth prím

Obyvatelia univerza World of Warcraft majú prakticky rovnaké zmýšľanie ako všetci zástupcovia nášho druhu. Ak pred sebou nemajú mocného nepriateľa, po čase sa vždy začnú vraždiť medzi sebou. Vo finálnej fáze poslednej expanzie World of Warcraft: Legion bol porazený padlý titán Sargeras, ktorý už nejaký ten piatok ohrozoval existenciu celého sveta. Teraz teda opäť nastal čas na boj o nadvládu nad planétou, do ktorého sa budete môcť zapojiť prostredníctvom najnovšieho datadisku World of Warcraft: Battle for Azeroth, ktorý rozšíri celok o nové lokácie a rasy.

Osobne sa na World of Warcraft: Battle for Azeroth teším predovšetkým kvôli tomu, že komplet bude v mnohých ohľadoch zameraný primárne na PvP, ktoré bolo v minulých rokoch spoločnosťou Blizzard Entertainment veľmi zanedbávané. Rovnako tak som veľmi natešený aj na nové rasy a lokácie, do ktorých budem môcť na svojich výpravách za dobrodružstvom zavítať. V prípade, že si Battle for Azeroth nakoniec povedie rovnako ako Legion, budem úplne spokojný. Medzi najočakávanejšie hry prázdnin som sa ho rozhodol zaradiť kvôli jeho veľkému potenciálu a celkovému prínosu pre World of Warcraft. – Ondřej Zeman


Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth, wallpaper: Aliance Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth, wallpaper: Horda Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth, wallpaper: střet

Obrázok 1: Aliancia sa vo World of Warcraft: Battle for Azeroth pokúsi opäť získať Lordaeron. Obrázok 2: Horda sa naopak bude snažiť udržať pozície, ktoré si v minulých rokoch vybudovala. Obrázok 3: Vo finále sa obe frakcie stretnú v bitke bez konca.

Pre viac informácií sa pozrite na náš článok World of Warcraft: Battle for Azeroth.Pro Evolution Soccer 2019 – Do boja s minimom licencií

Žáner: Športové | Vývojár: Konami | Vydavateľ: Konami | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (30. augusta 2018) | Homepage: konami.com/wepes/2019/eu/en/

Letné videoherné sucho prinesie v období prázdnin relatívne málo spestrenia, ale koniec augusta sľubuje lepšie časy. Od 30. augusta 2019 totiž začne večná diskusia, či je lepší digitálny futbal práve vychádzajúci PES 2019 alebo o mesiac neskôr vypustená FIFA 19. Tvorcovia z EA majú proti Konami obrovské eso v rukáve, vyfúkli im Ligu majstrov. Z pohľadu hráča aj recenzenta tak bude zaujímavé sledovať, ako sa s tým japonské štúdio vyrovná, či sa sústredí na grafiku, bude tlačiť na pílu v rámci získaných značiek alebo sa zmieri s druhým miestom na trhu.

PES 2019 je pre futbalových fanúšikov iste najočakávanejšou hrou tohtoročných prázdnin

Japonské štúdio Konami sa púšťa do bojov s veternými mlynmi a pokúša sa presvedčiť fanúšikov, že aj s minimom oficiálnych licencií v ich podaní môže vzniknúť vysoko hrateľný titul. PES 2019 by mal ponúknuť exkluzívny ligy, avšak druhé proveniencie. V ich čele stojí ruská Premier liga, čo by mohlo znamenať orientáciu predovšetkým na východný trh, na ktorom sa stáva futbal čím ďalej populárnejší. Svojich európskych fanúšikov bude chytať na nostalgiu, pretože sa v Pro Evolution Soccer 2019 objavia hviezdy minulosti, ktorým kraľuje David Beckham.

Navyše, už dlhé roky môžeme sledovať, ako sa ku kvalitne nastavenej futbalovej simulácii snažia grafici Konami pripojiť peknú vizuálnu stránku. Podľa videí z E3 2018 sa tvorcovia PES 2019 tento rok dostávajú na dohľad FIFY a určite bude zaujímavé sledovať, ako na vzostup prezentácie virtuálneho futbalu zareagujú v EA Sports. Súperenie oboch značiek je už teraz dosť napínavé (napriek licenciám od EA na majstrovstvách sveta sa prebudila verná moderská komunita pracujúca na rovnakom turnaji pre PES 2018), takže sa 30. augusta môžeme presvedčiť, či Konami bude stačiť mesačný náskok na zisk nových priaznivcov svojho titulu na PC, PS4 a Xbox One. – Jakub Němec


Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; PES 2019, wallpaper: David Backham Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; PES 2019, screenshot: střelba Najočakávanejšie hry v júli a auguste 2018; PES 2019, screenshot: nástup na zápas

Obrázok 1: Tvorcovia PES 2019 sa sústredili na súčasné a legendárne hviezdy futbalu, aby nahradili chýbajúce licencie. Obrázok 2: Tvárou tohto ročníka PES 2019 bude barcelonský hráč Coutinho. Obrázok 3: Liverpool je jedným z prvých oficiálnych partnerov PES 2019.

Pre viac informácií sa pozrite na náš článok Pro Evolution Soccer 2019.Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania júl a august 2018

Na záver vám opäť prinášame prehľadnú tabuľku s podrobným "cestovný poriadok" pre nasledujúce mesiace. Oproti minulým dielom seriálu Najviac očakávaných hier doznala isté úpravy (dúfame, že smerom k lepšiemu). Pripomíname, že ide o náš výber, nie komplexný prehľad všetkého, čo v nasledujúcich dvoch mesiacoch vyjde - najmä ak by sme zahrnuli všetky indie tituly, vydala by tabuľka na niekoľko samostatných článkov. Nezávislé scéne sa podrobne venujeme v našom indie špeciálu .

Prehľad hier vychádzajúcich v júli a auguste 2018

Hry Žáner Vydavateľ Vývojár Dátum vydania Video Platformy
Red Faction: Guerrilla Re-Mars-Teredo TPS THQ Nordic Volition, Kaiko Games 3. 7. Trailer PC, PS4 a Xbox One
Jurassic World Evolution Budovateľská stratégia Frontier Developments Frontier Developments 3. 7. Trailer , Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr Akčné RPG NeocoreGames NeocoreGames 5. 7. Trailer Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Captain Toad: Treasure Tracker Akčné, logická Nintendo Nintendo EAD Tokyo 13. 7. Trailer Gameplay Switch, 3DS
Earthfall Co-op strieľačka Holospark Holospark 13. 7. Trailer Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Octopath Traveler JRPG Nintendo Square Enix 13. 7. Gameplay Switch
No Man's Sky NEXT Survival, akčná adventúra Hello Games Hello Games 24. 7. Gameplay PC, PS4 a Xbox One
The Banner Saga 3 Taktické RPG Versus Evil Stoic Studio 24. 7. Gameplay PC, PS4, Xbox One a Switch
Titan Quest Akčné RPG, Hack and Slash THQ Iron Lore Entertainment 31. 7. Trailer Switch
Overcooked 2 Simulátor varenia Team 17 Ghost Town Games 7. 8. Trailer Gameplay PC, PS4, Xbox One a Switch
Madden NFL 19 Šport EA Sports EA Tiburon 10. 8. Trailer PC, PS4 a Xbox One
We Happy Few Survival, adventúra Gearbox Publ., Microsoft Studios Compulsion Games 10. 8. Trailer Gameplay PC, PS4, Xbox One
Death 's Gambit Akčné RPG Adult Swim White Rabbit Interactive 14. 8 Gameplay PC, PS4
The Walking Dead: The Final Season - Episode 1 Epizodická adventúra Telltale Games Telltale Games 14. 8. Trailer PC, PS4 a Xbox One
World of Warcraft: Battle for Azeroth MMORPG Blizzard Entertainment Blizzard Entertainment 14. 8. Trailer PC
Shenmue 1 + 2 Akčná adventúra SEGA SEGA AM2 21. 8. Gameplay PC, PS4, Xbox One
F1 2018 Pretekárske Deep Silver, Code Media, Namco Bandai Codemasters 24. 8.
PC, PS4 a Xbox One
Strange Brigade Co-op TPS Rebellion Developments Rebellion Developments 28. 8. Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Pro Evolution Soccer 2019 Šport Konami PES Productions 30. 8. Trailer Gameplay PC, PS4 a Xbox One
Divinity: Original Sin 2 RPG Bandai Namco Entertainment, Larian Studios Larian Studios 31. 8. Trailer Gameplay PC, PS4 a Xbox One

Najočakávanejšie hry v júni 2018

Jurassic World Evolution, Vampyr, The Crew 2 a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Najočakávanejšie hry – jún a rok 2018

Pochopiteľne predchádzajúca otázka, či bude v júni čo hrať, je len rečnícka. Aj keby sa vám nepozdávali naše aktuálne štyri tipy, trúfame si tvrdiť, že mnohí z vás majú ešte veľa restov z májového, naozaj bohatého herného výberu. Napríklad také Pillars of Eternity 2 či Thrones of Britannia zhltnú rozhodne viac ako jeden poctivý gamingový víkend. O Dark Souls Remastered ani nehovoriac, ten vás navyše okrem množstva času bude stáť aj duševné zdravie...

Avšak, čo ponúkne jún 2018? Ešte pred začatím najväčšieho veľtrhu na poli interaktívnej zábavy sa predstaví doktor Jonathan Reid v očakávanom akčnom RPG Vampyr, ktorému okrem upírieho prekliatia nedá spať aj večná otázka (vysať, či nevysať?). O niečo menšie morálne dilemy budete riešiť v budovateľskej stratégii Jurassic World Evolution.

Najočekávanějšie hry jún a 2018; The Crew 2

Voľba najočakávanejšej hry pre jún 2018 nemala víťaza. Niekto by možno povedal (Štěpán), že keď proti sebe postavíte vytunované žihadlo a T-rexa, výsledok je predsa jasný. Avšak čo ak na úbohého obrieho mäsožravca zaútočíte súčasne zo súše, zo vzduchu aj z vody? Presne s takou šialenou kombináciou sa totiž môže pochváliť The Crew 2 – milovníci prehistorických jašterov nám snáď prepáčia, keď za „hru mesiaca“ zvolíme (tesne, ale predsa) práve pripravované pokračovanie pretekárskeho mixu od Ubisoftu.

Pokojnú výstavbu jurského zábavného parku a hrátky s dinosaurím genómom naruší na konci mesiaca až strelený vačkovec Crash, ktorý sa po fenomenálnom úspechu na PS4 v júni minulého roka vydá aj na ostatné platformy. A ak máte skôr pretekárske chúťky, nenechajte si ujsť The Crew 2 – nie je úplne obvyklé, aby ste v jednej hre mohli pretekať v aute, motorke, lodi aj lietadle.

Na záver pridávame ešte podrobnejší zoznam zaujímavých titulov vychádzajúcich v júni 2018.

 1. Vampyr – Aké je to byť londýnskym upírom
 2. Jurassic World Evolution – Konečne dinosaury!
 3. Crash N. Sane Trilogy – Invázia vačkovcov mimo PS4
 4. The Crew 2 – Keď autá nestačia
 5. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania jún 2018

Vampyr – Aké je to byť londýnskym upírom

Žáner: akčné RPG | Vývojár: Dontnod Entertainment | Vydavateľ: Focus Home Interactive | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (5. júna 2018) | Homepage: vampyr-game.com/

Vampyr je akčná RPG z pohľadu tretej osoby vyvíjaná štúdiom DontNod (Life is Strange). Sleduje nešťastný osud vojenského chirurga Jonathana Reida, ktorý sa na upíra premení po uhryznutí neznámou osobou, takmer nič si nepamätá a rozhodne sa, že osobu zodpovednú za jeho premenu vypátra. A hoci má v úmysle zostať verný Hippokratovej prísahe, túžba po ľudskej krvi je čím ďalej silnejšia...

Vysať, či nevysať, to je tá otázka

Hlavnou témou hry by mali byť zložité morálne voľby a vysporiadavanie sa s ich následkami. Reid ako doktor síce pociťuje potrebu pomáhať ľuďom a liečiť ich, na druhú stranu vás pitie ľudskej krvi robí oveľa silnejším. Neustále sa tak budete rozhodovať, koho necháte nažive a z koho urobíte svoju obeť, čo nezvratne ovplyvní zvyšok príbehu.

Na Vampyr sa tešíme predovšetkým kvôli temnej gotickej atmosfére a zasadeniu hry do špinavých ulíc Londýna postihnutého epidémiou španielskej chrípky. To je kombinácia, na ktorú v hrách príliš často nenarazíte, nehovoriac o samotnej téme upírov bažiacich po ľudskej krvi. Vteliť sa do upírej kože doktora Jonathana Reida budete môcť už 5. júna 2018 na platformách PC, PS4 a Xbox One. Nezostáva nič iné než dúfať, že svoj steak štúdio DontNod neprepečie a naservíruje nám ho poriadne krvavý. – Štěpán Lenk


Najočakávanejšie hry jún 2018; Vampyr, wallpaper, Jonathan Reid Najočakávanejšie hry jún 2018; Vampyr, wallpaper, Jonathan Reid Najočakávanejšie hry jún 2018; Vampyr, wallpaper, nemocnica

Obrázok 1: Neporušiť Hippokratovu prísahu, alebo ukojiť nekonečný smäd? Obrázok 2: Vojenský doktor Jonathan Reid sa o seba dokázal postarať aj predtým, ako sa z neho stal upír. Obrázok 3: Do Londýna na začiatku 20. storočia, navyše postihnutého epidémiou španielskej chrípky, sa v hrách často nepozrieme. Nepremeškajte preto svoju príležitosť!

Pre viac informácií mrknite na náš článok o upíroch.Jurassic World Evolution – Konečne dinosaury!

Žáner: budovateľská stratégia | Vývojár: Frontier Developments | Vydavateľ: Frontier Developments | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (12. júna 2018) | Homepage: jurassicworldevolution.com/

Už o mesiac by malo do kín doraziť pokračovanie Jurského sveta, ktoré ponesie názov Jurský svet: Zánik ríše. Ešte predtým, budeme mať však možnosť zavítať do univerza amerického spisovateľa Michaela Crichtona vďaka budovateľskej stratégii Jurassic World Evolution. Tá vychádza na PC, PS4 a Xbox One 12. júna a na svedomí ju majú vývojári z Frontier Developments, ktorí sú v súčasnosti u hernej komunity známi predovšetkým simulátorom Planet Coaster, ktorému by sa ich novinka mala v mnohých ohľadoch podobať.

Tvorcovia Jurassic World Evolution vám umožnia skrotiť gigantické jašterice

Jurassic World Evolution je simulátor výstavby zábavného parku, v ktorom budete mať na starosti prehistorické potvorky rôznych tvarov a veľkostí. Starať sa budete o ich šťastie, o spokojnosť zákazníkov zaručujúcich stabilný prísun financií, bez ktorých vaše centrum v chode veľmi dlho neudržíte. Starostlivosť o celé stredisko by vám mali sťažovať prírodné katastrofy a divé dinosaury, kvôli ktorým budete nútení občas odložiť sako a vydať sa s uspávacou puškou do akcie.

Hoci sa simulátory budovania zábavných parkov pomaly vracajú do kurzu, doteraz sme tu prekvapivo nemali žiadny poriadny titul zameraný na dinosaury. Útok Frontier Developments na prázdnu pozíciu preto úprimne vítam, pretože rozhodne nejde o tvorcu bez skúseností s daným žánrom. Ak sa im podarí vyladiť Jurassic World Evolution minimálne tak ako Planet Coaster, bude mať šancu stať sa kandidátom na stratégiu roka – miesto v našom zozname najočakávanejších hier júna si tak zaručene zaslúži. – Ondřej Zeman


Najočakávanejšie hry jún 2018; Jurassic World Evolution, wallpaper, Tyranosaur Rex Najočakávanejšie hry jún 2018; Jurassic World Evolution, wallpaper, raptori Najočakávanejšie hry jún 2018; Jurassic World Evolution, wallpaper, park

Obrázok 1: Tyranosaurus bude jedným z najnebezpečnejších exemplárov, ktoré si budete môcť do vášho Jurassic World Parku zaobstarať. Obrázok 2: Keď vám z výbehu utečú tieto potvorky, máte vždy o zábavu postarané. Obrázok 3: Svoje zábavné centrum plné rôznych typov dinosaurov tu vybudujete prakticky od piky.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Jurassic World Evolution.Crash N. Sane Trilogy – Invázia vačkovcov mimo PS4

Žáner: Plošinovka | Vývojár: Vicarious Visions | Vydavateľ: Activision | Platformy a Dátum vydania: PC, Xbox One a Switch (29. júna 2018) | Homepage: crashbandicoot.com/

Postava Crasha Bandicoota patrí k základným maskotom značky SONY Playstation okrem takých hviezd, ako dráčik Spyro (veľmi sa tešíme na septembrovú remaster trilógiu) alebo Ratchet & Clank. Preto sa nemožno čudovať, že na neho dnešná herná scéna nezabudla. Pamätníci spomínajú na svoje prvé okamihy v sprievode chlpatého výtržníka, ktorý sa postavil zlomyseľnému doktorovi Cortexovi, zatiaľ čo mladšej generácii srdce piští po kvalitnej plošinovke. Záujem oboch skupín sa spojil do podareného remastera, ktorý sa tento mesiac pozrie mimo svoju domovskú konzolu.

Do roka bez dňa sa Crash Bandicoot pozrie na nové platformy

Čoskoro to bude rok, čo sme museli závidieť vlastníkom konzoly Playstation 4, že sa môžu vrátiť do detských čias vďaka remasteru dobrodružstiev Crasha Bandicoota a jeho sestry Coco. Našťastie (v tomto prípade) sa ukázalo, že ruka trhu má stále silný vplyv na vývojárov, ktorí sa tak rozhodli preniesť trojicu dielov vydanú pod názvom Crash Bandicoot N. Sane Trilogy tiež na ostatné platformy, teda PC, Xbox a Switch. Od 29. júna sa tak môžeme s nadšením pustiť do toho najlepšieho, čo od roku 1996 tento bláznivý zástupca austrálskej fauny zažil.

Ak chcete vedieť, ako bude vyzerať Crash Bandicoot po grafickom facelifte, už teraz sa môžete smelo pozrieť na gameplay z PS4. Dá sa totiž predpokladať, že úspešne prepracovaný diel bol iba optimalizovaný pre ďalšie zariadenia prinášajúce digitálnu zábavu, zatiaľ čo hrateľnosť zostala zachovaná. Najväčšie otázniky zrejme visia nad podobou tejto kultovej plošinovky na najnovšej konzole Switch, ktorá na seba strháva čoraz väčšiu pozornosť. Ako sa táto zbesilá arkáda bude hrať na našich strojoch, sa dozvieme už za menej ako mesiac. Nemôžeme sa dočkať. Jakub Nemec


Najočakávanejšie hry jún 2018; Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, gameplay, Crash Najočakávanejšie hry jún 2018; Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, gameplay, šprint Najočakávanejšie hry jún 2018; Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, gameplay, Coco

Obrázok 1: Crash bude mať za lubom vždy nejaké šibalstvá. Celá séria je známa bláznivým humorom. Obrázok 2: V N. Sane Trilogy si zopakujete tie najťažšie a zároveň najzábavnejšie pasáže troch dielov Crashových dobrodružstiev. Obrázok 3: Alternatívnym herným charakterom by mala byť jeho sestra Coco.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.The Crew 2 – Keď autá nestačia

Žáner: závodné | Vývojár: Ivory Tower | Vydavateľ: Ubisoft | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (29. júna 2018) | Homepage: thecrew-game.ubisoft.com/the-crew-2/en-us/home/

Pretekárskym titulom zatiaľ tento rok veľmi neprial. Po nie príliš vydarených off-road pretekoch Gravel je tu ale ďalšie želiezko v ohni a vzhľadom na to, že štúdio Ivory Games pripravuje The Crew 2 pod krídlami Ubisoftu, nie je úplne prekvapením, že ide o preteky v otvorenom svete. A ako je tiež u hier od tohto francúzskeho giganta zvykom, ďalší diel bude „väčší a lepší“. Okrem rozlohy sa totiž The Crew 2 rozrastie o nové dopravné prostriedky. Zatiaľ čo prvý diel začínal iba s dvojstopovým pretekaním, po novom si budete môcť zajazdiť aj na motorkách, rozvíriť vodnú hladinu v moderných člnoch, a dokonca aj prečesať oblaky v najrôznejších lietadlách. Či bude The Crew 2 nakoniec naozaj aj lepší, to sa dozvieme už 29. júna, kedy hra vychádza na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

The Crew 2 je pravdepodobne najočakávanejšia pretekárska hra celého roka 2018

Z predchádzajúcich riadkov je vám už pravdepodobne jasné, že The Crew 2 bude arkáda ako sa patrí, zvládnuť totiž vyladiť hrateľnosť dvojkolesového aj dvojstopového pretekania a popri tom aj jazdu na vode či lietanie vo vzduchu nebude práve hračka. Ani v striedaní týchto aktivít si hra nebude hrať na realizmus. Na prvom mieste je tu zábava, to znamená, že môžete kedykoľvek prepnúť napríklad z motorky do lietadla, ktoré sa vznáša kdesi nad vašou hlavou. To všetko pokojne za jazdy, bez nutnosti vyvolávať špeciálnu ponuku alebo jazdiť do garáže.

Okrem sociálnych prvkov, ktoré už sršia zo samotného názvu hry, kedy sa budete môcť začleniť do niekoľkých rozdielnych spoločenstiev (podľa špecializácie na pouličné preteky, offroad, freestyle a podobne), vsádza Ubisoft tiež na ikonické prostredie, ktoré si samozrejme hra pretvorí na svoj obraz. Zatiaľ čo v jednej chvíli pretekáte vo svojom člne na perejách rieky Mississippi, o chvíľu neskôr skáčete z výškových budov New Yorku alebo lietate nad červeným Grand Canyonom. Zostáva už tak len jediné – dúfať, že sa The Crew 2 podarí lepšie ako prvý diel. – Filip Nemec


Najočakávanejšie hry jún 2018; The Crew 2, gameplay, Autá Najočakávanejšie hry jún 2018; The Crew 2, gameplay, Lietadlá Najočakávanejšie hry jún 2018; The Crew 2, gameplay, Lode

Obrázok 1: Jazdné vlastnosti vozidiel v prvom diele neboli ničím výnimočným, snáď sa tento rok autori polepšia. Obrázok 2: Novinkou The Crew 2 sú okrem iného aj lietadlá. Obrázok 3: Počas sekundy budete môcť z lietadla preskočiť napríklad do plaviacej sa lode.Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania jún 2018

Aj keď sa dá asi ťažko spochybňovať, že prvenstvo medzi najzaujímavejšími hernými udalosťami júna 2018 si zabezpečí veľtrh E3, bolo by nerozumné prvý letný mesiac označiť za tradične „suchý“ (tá pravá uhorková sezóna ešte len príde...).

Tešiť sa môžu najmä majitelia Switchu, jún by mal byť na kvalitné tituly pre čoraz populárnejšiu konzolu od Nintenda pomerne bohatý (spomeňme napríklad Mario Tennis Aces či puzzle hračku s chytľavým názvom Sushi Striker: The Way of Sushido). O slovo sa prihlásia aj veľké značky: Elder Scrolls Online rozšíri datadisk Summerset, séria Far Cry príde s klasickou edíciou pre 3. diel a DLC pre nedávno vydaný Far Cry 5. V tabuľke pod týmto odsekom sa môžete pozrieť na náš výber toho najlepšieho.

Prehľad hier vychádzajúcich v júni 2018

Hry Dátum vydania Platformy
Onrush 5. júna PS4 a Xbox One
Shaq Fu: A Legend Reborn 5. júna PC, PS4, Xbox One a Switch
Vampyr 5. júna PC, PS4 a Xbox One
The Elder Scrolls Online: Summerset 5. júna PS4 a Xbox One (pre PC vyšlo 21. 5.)
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr 5. júna PC, PS4, Xbox One
Far Cry 5: Hours of Darkness 6. júna PC, PS4 a Xbox One
MotoGP 18 7. júna PC, PS4 a Xbox One
Tank Mechanic 7. júna PC
Sushi Striker: The Way of Sushido 8. júna Switch, 3DS
Jurassic World Evolution 12. júna PC, PS4 a Xbox One
Lust for Darkness 12. júna PC
Lego The Incredibles 15. júna PC, PS4, Xbox One a Switch
Tour the France 2018 15. júna PC, PS4 a Xbox One
Minecraft 21. júna Switch
Mario Tennis Aces 22. júna Switch
Titan Quest 22. júna Switch
Far Cry 3 Classic Edition 26. júna PS4 a Xbox One
Crash: N.Sane Trilogy 29. júna PC, Xbox One a Switch (pre PS4 vyšlo 30. 6. 2017)
MXGP Pro 29. júna PC, PS4 a Xbox One
The Crew 2 29. júna PC, PS4 a Xbox One
Wolfenstein 2: The New Colossus 29. júna Switch

Najočakávanejšie hry v máji 2018

Detroit: Become Human, Dark Souls Remastered, Total War Saga: Thrones of Britannia a ďalšie...

Najočakávanejšie hry – máj a rok 2018

Áno, hovorí sa to síce často a chápeme, ak ste voči podobným tvrdeniam už celkom imúnni, ale máj 2018 má v zásobe naozaj veľmi široké žánrové spektrum a „na svoje si tentokrát naozaj príde každý“. Potešení budú najprv milovníci klasického strategického mixu série Total War. Úspešný štart za sebou totiž má prvý diel novej Total War Ságy, Thrones of Britannia. Naopak, o reštart sa pokúša online strieľačka Destiny 2, a to prostredníctvom druhého veľkého DLC Warmind. V rovnaký deň vychádza aj Pillars of Eternity 2: Deadfire, ktorý celkom určite prehovorí do zápasu o najlepšie RPG roka. Fanúšikov žánru hack and slash a majiteľov konzoly Nintendo Switch potom iste poteší Hyrule Warriors: Definitive Edition. Veľmi zvedaví sme aj na stratégiu Ancestors Legacy a Tennis World Tour (žeby konečne dobrý simulátor tenisu?).

Titul najočakávanejšia hra mája 2018 však pravdepodobne padne na dvojicu zhodne vychádzajúcu 25. mája. Remaster legendárneho prvého dielu série akčných RPG Dark Souls nemôže nechať chladným žiadneho priaznivca zdravo obťažných hier (čítaj: masochistov vyžívajúcich sa v konštantnom umieraní). No a potom je tu samozrejme dlho očakávaná akčná adventúra Detroit: Become Human, ktorá, podobne ako predchádzajúce projekty Davida Cage, určite znova rozdelí hráčku komunitu na dva nezmieriteľné tábory.

Na záver pridávame ešte podrobnejší zoznam zaujímavých titulov vychádzajúcich v máji 2018.


Najočakávanejšie hry máj a 2018; Detroit: Become Human

Detroit: Become Human sľubuje náhľad do blízkej (a pomerne pravdepodobnej) budúcnosti a pred hráčov položí mnoťstvo eticky dosť komplikovaných otázok. Môžu sa umelo vytvorené bytosti stáť ľuďmi? Za akú cenu? A hlavne: je vlastne vôbec o čo stáť? Pevne dúfame, že štúdio Quantic Dream 25. mája vysoké očakávania naplní.

 1. Total War Saga: Thrones of Britannia – ešte jeden ťah a idem spať
 2. Destiny 2: Warmind – ďalší pokus o oživenie
 3. Pillars of Eternity 2: Deadfire – neskutočne ambiciózne RPG
 4. Hyrule Warriors: Definitive Edition – Dynasty Warriors stretávajú Zeldu
 5. Ancestors Legacy – vikingská stratégia, ktorá zaujme aj na konzolách
 6. Tennis World Tour – po čase poriadna simulácia bieleho športu?
 7. Dark Souls Remastered – zábavné utrpenie v lepšej grafike
 8. Detroit: Become Human – majú androidi právo na vlastný život?
 9. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania máj 2018

Total War Saga: Thrones of Britannia – ešte jeden ťah a idem spať

Žáner: Ťahová, Real-time stratégia | Vývojár: The Creative Assembly | Vydavateľ: SEGA | Platformy a Dátum vydania: PC (3. mája 2018) | Homepage: totalwar.com/blog

Po niekoľkoročnej prestávke k nám opäť mieri na históriu zameraný diel strategickej série Total War spadajúci pod novo vzniknutú odnož Total War Saga, ktorá sa bude podľa slov vývojárov z Creative Assembly vždy zameriavať na určitú časť ľudských dejín. Prostredníctvom jej prvého zástupcu Total War Saga: Thrones of Britannia vychádzajúceho 3. mája na PC sa pozrieme do éry, v ktorej sa odohráva kultový seriál Vikingovia.

Očakávaná stratégia Total War Saga: Thrones of Britannia vám dá príležitosť zmeniť osud Veľkej Británie

Total War Saga: Thrones of Britannia je klasický zástupca historických dielov strategickej série Total War. Zasadený je do obdobia, v ktorom bola Veľká Británia sužovaná nájazdmi divokých severanov túžiacich po bohatstve a ornej pôde. Ponúknutí vám v ňom budú legendárni králi, pestrá škála jednotiek, rozsiahla herná mapa, inovatívne mechanizmy a monumentálne bitky, v ktorých proti sebe budú na život a na smrť bojovať tisíce odlišne navrhnutých bojovníkov.

Aby som bol úprimný, na Total War Saga: Thrones of Britannia som sa ešte pred pár mesiacmi pozeral veľmi skepticky, pretože mi neskutočne pripomínal posledný expanziu do Total War: Attila, pojednávajúci o panovaní Karola Veľkého. Môj negatívny postoj k tomuto kúsku nahlodala v minulých týždňoch predovšetkým pravidelná várka prezentačných videí ukazujúcich, čo nové nám Total War Saga: Thrones of Britannia vlastne prinesie a čím vylepší mechaniky zo starších dielov série. Snáď nám nakoniec chlapci z Creative Assembly 3. mája ponúknu všetko, čo sľúbili. – Ondřej Zeman


Najočakávanejšie hry máj 2018; Total War Saga: Thrones of Britannia, wallpaper, Anglosasi Najočakávanejšie hry máj 2018; Total War Saga: Thrones of Britannia, gameplay, global map Najočakávanejšie hry máj 2018; Total War Saga: Thrones of Britannia, gameplay, obliehanie

Obrázok 1: Spektrum jednotiek je v Thrones of Britannia pestré, a napriek tomu historicky presné. Obrázok 2: Provincia sa v tejto očakávanej stratégii delí na dobre bránené mestá a bezbranné dediny. Obrázok 3: Tvorcovia sa v tomto dieli série Total War opäť vrátili ku klasickým obliehacím bitkám, ktoré sa odohrávajú na rozsiahlych mapách.

Pre viac informácií si pozrite našu recenziu Total War Saga: Thrones of Britannia.Destiny 2: Warmind – ďalší pokus o oživenie

Žáner: FPS | Vývojár: Bungie | Vydavateľ: Activision | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (8. mája 2018) | Homepage: www.destinythegame.com

Dosť možno rovnako ako ja, patríte medzi fanúšikov akčnej online akcie Destiny 2, ktorí s každým novým prídavkom s radosťou naskočia do hry, aby ju po pár týždňoch zase s mrzutým bručením opustili, a napriek tomu sa stále považovali za fanúšikov. Bungie si na 8. mája pripravilo ďalšie DLC s názvom Warmind, ktoré vychádza rovnako ako predchádzajúce rozšírenie na PC, Xbox One a PlayStation 4. Nové rozšírenie prinesie už tradične nový obsah, vo forme PvE aj PvP aktivít, novú planétu a samozrejme tiež novú príbehovú kampaň, ktorá by mala zapadnúť do celej skladačky, ktorú Destiny 2 postupne buduje.

Destiny 2: Warmind nás zavedie na Mars

Povedať o Marse, že je novou planétou, nie je zase tak úplne presné, pozreli sme sa na neho totiž už v prvom dieli. DLC Warmind má však Mars predstaviť v úplne inej podobe a podľa dostupných informácií našťastie pôjde o väčšie územie, než v prípade nešťastného Curse of Osiris a jeho Merkúru. Piesčité ruiny základní zo zlatej éry majú vystriedať mrazivé prostredia The Hellas Basin, kde sa má odohrávať nová end-game kooperatívna aktivita Escalation Protocol, ktorá je do značnej miery Desatiny 2 verziou obľúbeného režimu horda.

Warmind však ponúkne okrem nových strike misií (PlayStation 4 majitelia majú opäť jednu navyše) tiež nový raid, na ktorý fanúšikovia Destiny 2 dlho čakali, viac o ňom ale zatiaľ nevieme, hoci vydanie hry je už za rohom. V máji potom začne tiež tretia sezóna, ktorá prinesie napríklad privátne zápasy, zatiaľ čo v septembri, kedy odštartuje sezóna štvrtá, sa máme tešiť na bližšie nešpecifikované zmeny v inventári. Teraz nezostáva nič iné než len veriť, že Warmind nás poteší viac ako Curse of Osiris. Filip Nemec


Najočakávanejšie hry máj 2018; Destiny 2: Warmind, wallpaper: súboj Najočakávanejšie hry máj 2018; Destiny 2 Warmind: Gameplay: prieskum Najočakávanejšie hry máj 2018; Destiny 2: Warmind, Wallpaper: stroj

Obrázok 1: V novom prídavku by mal zohrávať kľúčovú úlohu obranný systém Warmind. Obrázok 2: Prídavok obohatí Destiny 2 o nové zbrane a ďalšie vybavenie. Obrázok 3: Novú planétou bude Mars, avšak v značne zamrznutej podobe.

Pre viac informácií si pozrite našu recenziu Destiny 2.Pillars of Eternity 2: Deadfire – neskutočne ambiciózne RPG

Žáner: RPG | Vývojár: Obsidian Entertainment | Vydavateľ: Versus Evil | Platformy a Dátum vydania: PC (8.května 2018), PS4, Xbox One, Nintendo Switch (v nasledujúcich mesiacoch) | Homepage: eternity.obsidian.net

Total War Saga: Thrones of Britannia samozrejme nie je jediný titul, na ktorý sa tento mesiac môžu milovníci taktiky tešiť. Vedľa neho k nám dorazí ešte dlho očakávané izometrické RPG Pillars of Eternity II: Deadfire, za ktorého vznikom stojí známe vývojárske štúdio Obsidian Entertainment, ktoré má za sebou rad výrazných žánrových diel. Tešiť sa na tento očakávaný kúsok môžeme na PC už 8. mája. Na ostatné platformy by mal doraziť až v nasledujúcich mesiacoch.

Pillars of Eternity II: Deadfire je jasným ašpirantom na najvýraznejšie RPG roka

V Pillars of Eternity II: Deadfire sa opäť pozrieme do sveta, ktorý nám tvorcovia z Obsidian Entertainment predstavili prostredníctvom jedného zo svojich posledných diel. Znovu nám bude daný k dispozícii impozantný príbeh, ktorý absolvujeme v koži veliteľa skupinky dobrodruhov plaviacich sa v neveľkej loďke po súostroví Deadfire. Do cesty sa vám pripletie slušná dávka monštier, hádaniek a extrémne náročných volieb ovplyvňujúcich životy všetkých obyvateľov univerza, za ktorého osud sa tu budete biť.

Ak sa pýtate, prečo som sa rozhodol Pillars of Eternity II: Deadfire zaradiť do nášho zoznamu najočakávanejších hier, odpoviem vám celkom jednoducho. Beta ma proste nadchla natoľko, že nemám najmenšie pochybnosti o tom, že sa toto RPG zaradí medzi jedny z kvalitnejších zástupcov tohto žánru, čím si podľa môjho zaslúžilo svoje miesto na slnku. – Ondřej Zeman


Najočakávanejšie hry máj 2018; Pillars of Eternity 2: Deadfire, gameplay: kúzlenie Najočakávanejšie hry máj 2018; Pillars of Eternity 2: Deadfire, inventory Najočakávanejšie hry máj 2018; Pillars of Eternity 2: Deadfire, gameplay: jungle city

Obrázok 1: Obsidian Entertainment nám vo svojom dieli opäť ponúkne rozsiahlu škálu povolaní. Obrázok 2: Primárny protagonista príbehu, ktorý bude môcť v súostroví Deadfire prežiť, je obdarený schopnosťou vidieť duše mŕtvych. Obrázok 3: Vizuálna stránka Pillars of Eternity II: Deadfire je veľmi vydarená, kochať sa budete prakticky v každej hernej lokácii.

Pre viac informácií si pozrite naše preview Pillars of Eternity 2: Deadfire.Hyrule Warriors: Definitive Edition – Dynasty Warriors stretávajú Zeldu

Žáner: Akčná adventúra, hack and slash | Vývojár: Koei Tecmo, Team Ninja, Omega Force | Vydavateľ: Nintendo | Platformy a Dátum vydania: Nintendo Switch (18. mája 2018) | Homepage: www.zelda.com/hyrule-warriors/

Hyrule Warriors je vo svojej podstate čistokrvnou hack and slash akčná adventúrou, kde sa v jednej hre stretávajú a prepájajú dve zabehnuté frančízy – Dynasty Warriors a Legend of Zelda. Tento ambiciózny titul pôvodne vyšiel na Nintendo 3DS a WiiU a zožal prevažne pozitívne ohlasy ako u kritikov, tak aj hráčov. Už 18. 5. 2018 sa však Hyrule Warriors prebojujú aj na Nintendo Switch, čo vzhľadom na to, aký úspech s touto konzolou Nintendo momentálne žne, asi nikoho neprekvapí.

Nabušený port na Nintendo Switch

Hoci Nintendo Switch nemá núdzu o originálne tituly, svoju knižnicu pomerne často obohacuje aj vylepšenými verziami starších hier, prípadne rovno portov z ostatných platforiem. Niekomu sa tento prístup nemusí pozdávať a prial by si, aby sa venovali výrobe nových exkluzívnych hier, ja osobne ale nevidím dôvod im to zazlievať, zvlášť keď Nintendo svojim portom venujú priamo príkladnú starostlivosť. A Hyrule Wariorrs: Definitive Edition je toho žiarivým príkladom.

V koži Linka a ďalších postáv známych z hier Legend of Zelda sa budete prebíjať stovkami, možno tisíckami nepriateľov v predimenzovaných akčných pasážach typických pre sériu Dynasty Warriors, kde bude vašou jedinou úlohou ubrániť kráľovstvo Hyrule pred nájazdmi nepriateľov. V dokonalom pomere sa tu teda miešajú prvky hier Dynasty Warriors od Koel Tecmo a Legend of Zelda od Nintenda, čo je samo o sebe veľmi lákavá kombinácia. Verzia na Switch však obsahuje všetky doteraz vydané DLC, vylepšenú grafiku, mód pre dvoch hráčov a niekoľko bonusových kostýmov pre hlavných hrdinov navyše, čomu ja osobne nemôžem odolať. A s tým, že v mojom priezvisku stačí zmeniť jedno písmeno a vznikne Link, to nemá nič spoločné. Štěpán Lenk


Najočakávanejšie hry máj 2018; Hyrule Warriors: Definitive Edition, gameplay: split screen, súboj Najočakávanejšie hry máj 2018; Hyrule Warriors: Definitive Edition, wallpaper: hrdinovia Najočakávanejšie hry máj 2018; Hyrule Warriors: Definitive Edition, gameplay: Zelda útočí

Obrázok 1: Očakávanú featurettou Hyrule Warriors: Definitive Edition je aj split screen režim pre dvoch hráčov. Obrázok 2: Buďte si istí, že väčšina zásadných postáv z Legend of Zelda sa objaví aspoň na okamih. Obrázok 3: Bojový systém si berie inšpiráciu v sérii Dynasty Warriors, bude teda dynamický a veľmi akčný.Ancestors Legacy – vikingská stratégia, ktorá zaujme aj na konzolách

Žáner: Stratégia | Vývojár: Destructive Creations | Vydavateľ: 1C | Platformy a Dátum vydania: PC, Xbox One (22. mája 2018) | Homepage: destructivecreations.pl/ancestors-legacy/

Nebudeme si nič nahovárať, štúdio Destructive Creations sa uviedlo na medzinárodnú scénu celkom nešťastne. Svojim titulom Hatred síce urobili dieru do sveta, ale dodnes sa za neho hanbí, niekedy ho aj zapierajú. Cez ich kontroverzný vstup na steam scénu však nemôžeme uprieť tvorcom talent, ktorý konečne začali investovať smerom, ktorý osloví väčšinu (menej násilne angažovaných) hráčov. Vďaka inovatívnemu prístupu sa môžeme 22. mája tešiť na ich stratégiu o vikingských nájazdoch, ktorá neosloví len počítačových hráčov, ale aj vlastníkov konzol.

Ancestors poteší predovšetkým casual hráčov

Určite si dokážete vybaviť rad stratégií, ktoré ste si chceli zahrať, ale ich komplexnosť v rámci ovládania a jednotlivých mechanik vás odradila. Ancestors Legacy sa vydala priamym smerom priamo k vám, pretože ponúka číru zábavu bez toho, aby vás nútila študovať siahodlhé manuály. Základ samozrejme tkvie v správe jednotiek a v ich použití proti nepriateľovi, ktorých ovládanie je však natoľko intuitívne, že si aj začiatočník bude chvíľami pripadať ako absolvent vojenskej akadémie. Nemôžete však čakať, že sa vám titul poddá v priebehu niekoľkých krokov. Poľskí tvorcovia síce sľubujú veľmi jednoduché osvojenie ovládania, ale celkom dlhú dobu potrvá ich ovládnutie proti najsilnejším súperom.

Mimo používateľskú ústretovosť si osobne pochvaľujem dynamickú hrateľnosť a veľmi pekné grafické spracovanie celého konceptu. Vzhľadom na relatívne nízky počet jednotiek bude každý stret veľmi osobný a pri maximálnom priblížení budete prežívať jednotlivé boje so svojimi zverencami. S grafickým posunom ide ruka v ruke aj systém ovládania, ktorý je funkčný ako na počítačoch, tak na konzolách. Dynamický priebeh bitiek tak budú schopní zvládať nielen matadori myší, ale aj hráči vládnuci gamepadom, čo je podľa mňa najväčšie plus celého diela. Uvidíme, ako na konci mája oslovia vikingské výboje práve vás. Jakub Nemec


Najočakávanejšie hry máj 2018; Ancestors Legacy, gameplay: armáda Najočakávanejšie hry máj 2018; Ancestors Legacy, wallpaper: vikingovia Najočakávanejšie hry máj 2018; Ancestors Legacy, gameplay: obrana dediny

Obrázok 1: Ancestors Legacy sľubuje svižné strety, ktoré však bude možné ovládať tiež gamepadom. Obrázok 2: Máj sa nesie v mene vikingských nájazdov, takže komu nebude vyhovovať rozsiahlosť Total Waru, môže sa realizovať v Ancestors Legacy. Obrázok 3: Bitky sa nebudú odohrávať len na pláňach, ale aj medzi domami stredovekých osád.

Pre viac informácií si pozrite naše preview Ancestors Legacy.Tennis World Tour – po čase poriadna simulácia bieleho športu?

Žáner: Športové | Vývojár: Breakpoint Studio | Vydavateľ: BIGBEN Interactive | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch (22. mája 2018) | Homepage: bigben-interactive.co.uk/tennis-world-tour-star-players/

Už ubehlo veľa vody od chvíle, čo sme na našich herných platformách zaznamenali športový titul z tenisového prostredia. Posledný úspešný zárez ste museli hľadať až v roku 2011, kedy z tuzemského štúdia 2K Czech vzišiel Top Spin 4. Sedemročné čakanie snáď tento rok utne dielo autorov z BigBen Interactive nesúce názov Tennis World Tour. V obchodoch sa objaví 22. mája na PC a konzolách súčasnej generácie (PS4, Xbox, Switch). Uvidíme, či nás sľubne vyzerajúci titul naladí na nadchádzajúci grandslam v Paríži.

Kariéra tenistu v kocke

Tvorcovia Tennis World Tour priznávajú inšpiráciu z predchádzajúcich hier spracovávajúcich tenisové prostredie, ale vzali si tiež to najlepšie z ostatných športových titulov. Vďaka tomu sa môžeme tešiť na kompletnú ročnú povinnosť v živote hviezdy bieleho športu, zahŕňajúcu nielen samotné zápasy na turnajoch okruhu, ale aj každodennú prípravu. Správa životného cyklu atléta zahrnie výber turnajov, pravidelné tréningy a vhodne zvolený odpočinok, ktorý zamedzí únave, zraneniu alebo dokonca nechuti k nastúpeniu do zápasu. Celkom sa teším, až sa pozriem pod pokrievku zákulisnej prípravy svetovo známych hráčov.

Na druhej strane mi je však ľúto, že sa tvorcom podarilo zohnať licenciu iba na niekoľko hviezd tenisových dvorcov. Práva na digitálne spracovanie totiž nie sú riešená globálne (napr. FIFA vo futbale), ale pre každého športovca zvlášť. Na súpiske objavíme Rogera Federera, Dominica Thiemo či búrliváka Nicka Kyrgiosa, ale napríklad Rafaela Nadala by ste hľadali márne. Menší počet hráčov však nahráva kvalitnému spracovaniu pohybov a zameraniu sa na špecifické zručnosti, takže môžete jednotlivé výmeny zakončovať Federerovým smrtiacim backhandem. Uvidíme v druhej polovici mája, či nová tenisová simulácia zaboduje aj na vašich diskoch. – Jakub Nemec


Najočakávanejšie hry máj 2018; Tennis World Tour, gameplay: odpal Najočakávanejšie hry máj 2018; Tennis World Tour, wallpaper: podanie Najočakávanejšie hry máj 2018; Tennis World Tour, gameplay: zápas

Obrázok 1: Fanúšikovia slávneho „Fedexa“ sa konečne naplno položia do hry velikána svetového tenisu. Obrázok 2: V Tennis World Tour prežijete kompletnú sezónu, takže sa budete preháňať na rôznorodých povrchoch kurtov celého sveta. Obrázok 3: Vývojári sľubujú dynamický pohyb hráčov a intuitívnu voľbu úderov v každej situácii.Dark Souls Remastered – zábavné utrpenie v lepšej grafike

Žáner: Akčné RPG | Vývojár: FromSoftware | Vydavateľ: Bandai Namco | Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (25. mája 2018), Nintendo Switch (neskôr) | Homepage: bandainamcoent.com/games/ds-remastered

25. mája sa na naše obrazovky vráti legendárne akčné RPG Dark Souls v remastrovanej grafike. Pod názvom Dark Souls Remastered si tak hráči tento klenot žánru budú môcť užiť na platformách PC, PS4, Xbox a neskôr aj na Nintendo Switch a znovu tak budú mať možnosť preskúmavať krásne navrhnuté lokácie v tajomnom Lodrane, vylepšovať si svoj charakter a oddávať sa obťažným súbojom s nápaditými bossmi.

RPG klasika v modernom šate

Dark Souls je aj napriek svojej značnej obťažnosti  veľmi populárna hra. Nekompromisné RPG, kde vás každá chyba alebo neuvážený krok môže stáť život, si postupom času vybudovalo až kultový status, vzhľadom na svoj skorší dátum vydania (2011) už ale veľa mladších hráčov minulo. Tí potom prišli do kontaktu skôr až s druhým a tretím dielom, ktoré už vyšli aj na posledné generácie konzol a PC.

Okrem vylepšenej grafiky sa v Dark Souls Remastered dočkáme aj upravených herných mechanizmov – predovšetkým zmodernizovaného multiplayeru, ktorého sa teraz bude môcť zúčastniť až šesť hráčov naraz. Zmien bude samozrejme celý rad, prevažne ale ide o drobné úpravy pôvodných nedotiahnutých záležitostí. Hrateľnosť zostáva prakticky bez zmeny, čo poteší predovšetkým veteránov série, ktorí Dark Souls poznajú ako svoje topánky. Vďaka vylepšenému vizuálu si ale tento jedinečný zážitok budú môcť vychutnať aj noví hráči. Ak ste teda prvú kapitolu tejto výnimočnej série doteraz nemali možnosť si zahrať, neváhajte ani sekundu. Štěpán Lenk


Najočakávanejšie hry máj 2018; Dark Souls Remastered, gameplay: boss Najočakávanejšie hry máj 2018; Dark Souls Remasterd, wallpaper: zombie Najočakávanejšie hry míj 2018; Dark Souls Remasterd, gameplay: monštrum

Obrázok 1: V podobných situáciách je často najlepším riešením sa jednoducho dať na útek. Obrázok 2: V Dark Souls sa neradno púšťať do bojov s veľkou presilou. Obrázok 3: Impozantné boss fighty sú pýchou celej série.

Pre viac informácií si pozrite naše preview Dark Souls Remastered.Detroit: Become Human – majú androidi právo na vlastný život?

Žáner: Akčná adventúra | Vývojár: Quantic Dream | Vydavateľ: Sony Interactive Entertainment | Platformy a Dátum vydania: PS4 (25. mája 2018) | Homepage: quanticdream.com/en/#!/en/category/detroit

Herný svet sa ešte nespamätal zo skvele prijatej PlayStation 4 exkluzivity God of War a Sony už finišuje s marketingovou kampaňou svojho ďalšieho exkluzívneho titulu. 25. mája vychádza akčná adventúra Detroit: Become Human od oceňovaného štúdia Quantic Dream, ktorá má za sebou milované aj nenávidené príbehové bomby ako je Heavy Rain alebo Beyond: Two Souls. V Detroit: Become Humans vyskúšame, aké to je v roku 2038, byť androidom a slúžiť ľudstvu. Čo sa ale stane, keď takýto android začne pociťovať emócie a uvedomovať si vlastnú existenciu?

Detroit: Become Human polemizuje nad hraním sa s umelou inteligenciou

Adventúra Detroit: Become Human mapuje „život“ troch androidov z úplne rozličných oblastí, pričom niektorí z nich vďaka interakcii s ľuďmi náhle začínajú pociťovať emócie alebo si dokonca uvedomovať svoju jedinečnosť, čo je niečo, čo u robotov nemalo nikdy nastať. Smerovanie príbehu však ovplyvňujete iba vy, Detroit totiž ponúka veľmi košatú príbehovú linku plnú odbočiek a rôznych zakončení. Vzoprie sa niektorý z androidov svojmu naprogramovaniu? Stretne sa s ostatnými postavami? Alebo z neho bude navždy poslušný domáci robot? Všetko je len na vás.

Vývojárom z Quantic Dream sa podarilo vykúzliť veľmi vydarený a do značnej miery aj depresívny obraz sveta, ktorý nás pravdepodobne veľmi skoro čaká. Detroit: Become Human nielen že ponúka pútavý a emotívny príbeh „robotov bez emócií“ ale tiež buduje trýznivý obraz sveta, kde zabezpečení ďalej bohatnú vďaka domácim androidom, zatiaľ čo robotníci prichádzajú o prácu. Cesty zaplavujú múdre autonómne vozidlá, ktoré uľahčujú život, súčasne ale vymiera včelstvo a hráči amerického futbalu sú nahrádzaní výkonnejšími androidmi. Tešíte sa? Filip Nemec


Najočakávanejšie hry máj 2018; Detroit: Become Human, gameplay: rozhodnutie Najočakávanejšie hry máj 2018; Detroit: Become Human, wallpaper: Kara Najočakávanejšie hry máj 2018; Detroit: Become Human, gameplay: rozhovor

Obrázok 1: Detroit vám dá veľkú voľnosť pri rozhodovaní. Smerovanie príbehu tak bude čisto na vás. Obrázok 2: Dosť možno len vďaka technologickému demu Kara z roku 2012 je dnes Detroit: Become Human jednou z najočakávanejších hier celého roka. Obrázok 3: Connor ako policajný vyjednávač ponúkne hrateľnosť plnú detektívnych prvkov.

Pre viac informácií si pozrite naše preview Detroit: Become Human.Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania máj 2018

Tieto kúsky samozrejme nie sú jedinými hrami, ktoré v nasledujúcom mesiaci stoja za pozornosť (aj keď medzi najočakávanejšie hry v máji bezpochyby patria). Ide len o úzky výber titulov, na ktoré sa my osobne tešíme a zároveň si myslíme, že by mohli osloviť aj vás. Ak vás zaujíma celkový prehľad najzaujímavejších hier vychádzajúcich v máji 2018, pozrite sa na tabuľku nižšie:

Hry Dátum vydania Platformy
Total War Saga: Thrones of Britannia 3. mája PC
City of Brass 4. mája PC, PS4, Xbox One
Donkey Kong Country: Tropical Freeze 4. mája Switch
Conan Exiles 8. mája PC, PS4, Xbox One
Destiny 2: Warmind 8. mája PC, PS4, Xbox One
Pillars of Eternity 2: Deadfire 8. mája PC (PS4, Xbox One a Switch neskôr)
Tacoma 8. mája PS4
Immortal Redneck 10. mája Switch
Wild West Online 10. mája PC
Battle Chasers: Nightwar 15. mája Switch
Dragon's Crown Pre 15. mája PS4
Hitman: Definitive Edition 15. mája PS4, Xbox One
Hyrule Warriors: Definitive Edition 18. mája Switch
The Elder Scrolls Online: Summerset 21. mája PC (PS4 a Xbox One 5. 6.)
Ancestors Legacy 22. mája PC
Space Hulk: Deathwing - Enhanced Edition 22. mája PC, PS4
State of Decay 2 22. mája PC, Xbox One
Tennis World Tour 22. mája PC, PS4, Xbox One, Switch
Dark Souls Remastered 25. mája PC, PS4, Xbox One (Switch neskôr)
Detroit: Become Human 25. mája PS4
Sega Mega Drive Classics 29. mája PC, PS4, Xbox One
Street Fighter 30th Anniversary Collection 29. mája PC, PS4, Xbox One, Switch

Ak by sme vzali do úvahy všetky nezávislé a menšie hry, ktoré môžete nájsť na Steame, Origin, Nintendo, PlayStation či Xbox obchode (a ďalších), bol by náš zoznam podstatne dlhší. Na vyššie uvedené tituly preto nahliadajte s vedomím, že nejde o pokus zostaviť kompletný zoznam všetkého, čo sa dá na obrazovkách a monitoroch tento mesiac zahrať. Je to skôr akási rozšírená verzia našich najočakávanejších hier mája 2018.

Najočakávanejšie hry v apríli 2018

God of War, Yakuza 6: The Song of Life, Frostpunk a ďalšie...

Najočakávanejšie hry – apríl a rok 2018

Dva očakávané tituly, bez ktorých sa budeme tento mesiac musieť zaobísť, sa volajú Pillars of Eternity 2: Deadfire a Total War Saga: Thrones of Britannia. Druhý diel populárneho izometrického RPG a úvodná epizóda zo strategickej ságy historických spin-offov budú v aprílovom výbere citeľne chýbať. Avšak, aj napriek ich absencii sa nedá s čistým svedomím tvrdiť, že by bol štvrtý mesiac herne nezaujímavý – to ani zďaleka.

Aj keď vám tu prezentujeme osobné tipy našej redakcie, trúfame si tvrdiť, že z chystané rúbačky Extinction budú nadšení nielen priaznivci v mnohých smeroch unikátneho manga/anime Attack on Titan. V akčnom štýle, avšak okorenenom prvkami žánrov RPG a adventúr sa ponesie aj náš druhý tip. Yakuza 6: The Song of Life vychádza po viac ako roku aj mimo svoju ázijskú domovinu a bola by veľká chyba tento svojrázny pohľad do duše japonského mafiána minúť, ak vlastníte PS4.

Najväčšiu pozornosť hráčskej obce (minimálne tej konzolovej) je ale bezpochyby upriamená na návrat Krata vo veľkoryso poňatom reboote akčnej série God of War. Kratos si zaobstaral bradu, syna, nový zabijácky nástroj a svoj krvavý podnik presúva na sever. V mrazivých a nemilosrdných podmienkach sa ocitnete aj v pripravovanej survival stratégii Frostpunk, ktorá by mala potešiť hlavne tých, ktorým sa už všetka tá akčno-adventúrna nádielka začína prejedať. Na záver pridávame ešte podrobnejší zoznam zaujímavých titulov vychádzajúcich v apríli 2018.

God of War; najočekávanejšie hry 2018

Dôvodov, prečo sa pridať k radom majiteľov konzoly PlayStation, je niekoľko. Od roku 2005 tu však existuje jeden naozaj pádny. God of War sa vracia, a aj keď je tohtoročný diel označovaný za reboot celej série, ide v prvom rade o plnohodnotné pokračovanie jednej z najlepších (a najkrvavejších) akčných réžii, aké kedy herná mašinka od Sony zbadala. „God of War 4“ vychádza (dúfajme!) 20. apríla.

 1. Extinction – Stretnite sa s obrími protivníkmi a zachráňte svet
 2. Yakuza 6: The Song of Life – Výlet do japonského podsvetia
 3. God of War – Návrat zabijáka bohov
 4. Frostpunk – Stratégia, z ktorej vás bude mraziť
 5. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania apríl 2018

Extinction – Stretnite sa s obrími protivníkmi a zachráňte svet

Extinction by sa dalo považovať za jedno z väčších prekvapení na E3 2017. Ide o akčnú hru vyvíjanú štúdiom Iron Galaxy a jej téma sa veľmi podobá manga/anime sérii Attack on Titan. Tvorcovia sami priznávajú, že odtiaľ brali veľkú dávku inšpirácie, ale dodávajú, že ďalšie podobnosti by sa dali nájsť vo filmoch ako Godzilla, Jázon a Argonauti alebo v príbehoch o Dávidovi a Goliášovi. Tento mix znie na papieri celkom zaujímavo a 10. apríla by sme sa mali presvedčiť, či to bude fungovať aj v praxi. Extinction vychádza na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Zabi zlobra, zachráň svet

Od pradávna je ľudský svet neustále vo vojne o nerastné bohatstvo a územia, lenže skutočný nepriateľ číha v diaľke a čaká na vhodný okamih udrieť. Ide o monštruóznych zlobrov, ktorí svojou výškou presahujú aj tie najväčšie výtvory ľudstva. V Extinction prevezmete úlohu bojovníka Avila, ktorý patrí do prastarého rádu bojovníkov.

Načrtnutie príbehu znie trochu klišovite, ale to ešte neznamená, že by to malo mať výrazný dopad na samotnú hrateľnosť. Čo sa gameplayu týka, Iron Galaxy si vzalo veľkú dávku inšpirácie z bojoviek, na ktorých štúdio v minulosti pracovalo. Menovite ide o updatovanú verziu Street Fightera 3: Third Strike od Capcomu alebo Marvel vs. Capcom. Iron Galaxy má na svedomí tiež Killer Instinct, takže by sa dalo povedať, že štúdio je v bojovom žánri pomerne dobre ukotvené.

Avila dokáže vykonávať dvojité skoky, hopsať medzi vetvami stromov a dokonca sa aj na chvíľu „vznášať“ nad zemou, aby mohol ľahšie zamerať slabé miesta zlobrov. Tí môžu hráčov zatlačiť pomocou jediného útoku, takže vám Avilova rýchlosť príde viac než vhod. Zlobri rýchlo regenerujú svoje zranenia, ale odseknite mu hlavu a zostane mŕtvy. Ako som už spomenul, celé to veľmi pripomína Attack on Titan a na začiatku apríla sa uvidí, ako veľmi sa Extinction priblíži svojmu vzoru a ako tá formula „Titán vs človek“ zafunguje. – Jiří Fait


Extinction; Wallpaper: deštrukcia mesta, zlobor Extinction; Wallpaper: súboj Extinction; Wallpaper: útok na zlobra

Obrázok 1: Pri bojoch s monštrami budete v tomto očakávanom titule na pohyb a úkryt veľmi využívať mesto. Obrázok 2: V Extinction budete často nútení čeliť presile. Obrázok 3: Gigantov je tu možné zabiť len tak, že oddelíte ich hlavu od tela.

Pre viac informácií pozrite na oficiálnu homepage hry.Yakuza 6: The Song of Life – Výlet do japonského podsvetia

Séria Yakuza sa vracia a znova nám umožní nahliadnuť do fascinujúceho sveta japonskej mafie. Yakuza 6: The Song of Life opäť predstaví krásne spracovaný otvorený svet kombinovaný s klasickou bojovkou, kde budeme môcť utopiť desiatky hodín nášho života. SEGA japonskú verziu tejto hry vydala už 8. decembra 2017, 17. apríla 2018 ale gangy krajiny vychádzajúceho slnka dorazia aj na náš trh. Zahráte si ale iba na platforme PS4.

Strhujúci príbeh s radom vedľajších aktivít

Yakuza 6: The Song of Life priamo nadväzuje na predchádzajúci diel, kedy sa hlavný hrdina Kazuma Kiryu zotavuje zo zranení utŕžených v minulej časti svojho príbehu. Na nemocničnom lôžku ho však nemilo prekvapí návšteva polície, ktorá ho právom obviní zo zločinov z jeho minulosti. Kiryu neprotestuje a dobrovoľne strávi 3 roky vo väzení, aby mohol už raz a navždy žiť pokojný život obyčajného človeka. Podarí sa mu ale naozaj urobiť hrubú čiaru za svojou kriminálnou kariérou?

Ja osobne som k Yakuza hrám pričuchol relatívne nedávno, kedy som si na blind kúpil remastrovaný prvý diel – Yakuza Kiwami. Už po pár hodinách hrania som sa ale stal instantným fanúšikom tejto série. A ak bude šestka aspoň z polovice tak dobrá ako jednotka, máme na čo tešiť. Môžeme očakávať dramatický príbeh z japonského podsvetia doplnený veľkým radom zaujímavých vedľajších questov a tony zábavných minihier typu karaoke, bowlingu, simulátora randenia...je toho jednoducho veľa. 17. apríla teda pravdepodobne nakúpim doživotnú zásobu sushi a rituálne ukončím svoj sociálny život. Sayonara. – Štěpán Lenk


Yakuza 6; Gameplay: súboj Yakuza 6; Gameplay: mesto Yakuza 6; Wallpaper: súboj

Obrázok 1: Yakuza 6 je v jadre vlastne poctivá bojovka okorenená hutným príbehom a množstvom vedľajších aktivít. Obrázok 2: The Song of Life patrí medzi moje najočakávanejšie hry tohto roka. Aby nie, keď sa táto séria pýši jedným z najlepšie spracovaných otvorených svetov vo videohrách vôbec. Obrázok 3: Ako v ostatných bojovkách, sa ani v Yakuza 6 s prostým button-mashingom veľmi ďaleko nedostanete.

Pre viac informácií sa pozrite na oficiálnu homepage hry.God of War – Návrat zabijáka bohov

Jedna z najslávnejších hack and slash akcií bola nejakú dobu v ľade. Kratos si skrátka potreboval oddýchnu a dospieť. Nový God of War, na ktorom pracujú opäť vývojári zo Santa Monica Studios, je reboot celej série, ale od predchádzajúcich dielov sa kompletne nedištancuje. Kratos mení roky žmýkania gréckej mytológiu za tú nórsku, a aby toho nebolo málo, po novom má po svojom boku synátora. Ako sa tento zabijak bohov, ktorému nerobilo najmenšie problémy na krvavé franforce rozsekať takmer celý Olymp, vysporiada s novou situáciou, zistíme už 20. apríla, kedy God of War vychádza exkluzívne na PlayStation 4 s českými titulkami.

God of War sa môže po zásluhe pýšiť titulom najočakávanejšej hry apríla 2018

Kým výmena mytológie je obmenou skôr príbehovou a dizajnovou, aj hrateľnosť sa dočkala podstatných zmien. Kamera je posadená bližšie za Kratov chrbát, nepriateľov ubudlo a ich výdrž sa zvýšila. Nové God of War je ďaleko viac intenzívnejšie, čo sa zážitkov z boja týka – ten sa od predchádzajúcich dobrodružstiev odlišuje nielen čiastočne zničiteľným prostredím, ktoré je možné rôzne využívať vo svoj prospech, ale najmä prítomnosťou Kratovho syna Atrea, ktorý bude otcovi pri potýčkach poskytovať hlavne streleckú podporu.

Zaujímavo vyzerá aj príklon k RPG princípom. Detailné vylepšovanie postavy, nespočetné množstvo skillov na odomknutie (a to ako pre Krata, tak aj Atrea). Aj samotný svet je teraz ďaleko otvorenejší a jednotlivé úlohy je možné riešiť viacerými spôsobmi. Autori navyše sľubujú hernú dobu až okolo tridsať hodín, nezostáva tak ako sa tešiť a zároveň dúfať, že nás nebudú vývojári opakovane ťahať po už navštívených lokáciách, ako to v podobných prípadoch býva nie práve dobrým zvykom. – Filip Nemec


God of War; Wallpaper: obr, Kratos, Atreus God of War; Gameplay: landscape, grafika God of War; Wallpaper: obrí had, Kratos, Atreus

Obrázok 1: Kratos a Atreus budú nerozlučnou dvojicou aj pri súbojoch, kde Atreus tiež priloží ruku k dielu, sám však nikoho nezabije. Obrázok 2: Podľa novinárov, ktorí si už očakávané God of War zahrali, ide o najlepšie vyzerajúcu PS4 hru súčasnosti. Obrázok 3: Aj tentoraz stretneme nespočetné množstvo mytologických bytostí z bájí a povestí.

Pre viac informácií sa pozrite na náš článok ku God of War, prípadne na oficiálnu homepage hry.Frostpunk – Stratégia, z ktorej vás bude mraziť

Cez unikátny projekt This War of Mine si poľská vývojárska spoločnosť 11 bit studios získala pred pár rokmi pozornosť celého herného sveta. Sám som sa radil medzi tých hráčov, ktorí boli týmto unikátnym titulom nadšení. Aktuálne preto s nadšením očakávam ich podobne ladený strategický projekt Frostpunk, ktorý by mal byť opäť zacielený na životy ľudí v neľahkej situácii. Doraziť by k nám mal na PC24. apríla 2018.

Prežívanie vo Frostpunku vám dá poriadne zabrať

Vo Frostpunku budete postavení do čela práve založenej kolónie preživších, ktorej obyvatelia bez vášho vedenia veľmi dlho na žive nevydržia. Vysporiadať sa v tomto titule musíte s extrémne nízkou teplotou, chorobami, nutnosťou stabilného zásobovania a rôznymi nebezpečenstvami, ktoré vás budú stále ohrozovať zvonka. Opomenutý v ňom nie je ani budovateľský prvok, v rámci ktorého budete rozširovať vašu základňu, vyvíjať nové technológie a expandovať hranice vplyvu v tomto ľadom pokrytom svete.

Základná myšlienka Frostpunku ma na prvý pohľad zaujala predovšetkým svojou osobitosťou, veľmi podobne ladených survival stratégií totiž na trhu veľa nenájdete. Možno práve kvôli tomuto faktu som sa novinku od 11 bit studios rozhodol zaradiť do nášho špeciálu o najočakávanejších hrách mesiaca. Ak sa tvorcom podarí ich projekt poriadne vyladiť, mohol by nám ponúknuť veľmi slušnú porciu kvalitnej zábavy na niekoľko desiatok hodín. – Ondrej Zeman


Frostpunk; Gameplay: uhoľný dol Frostpunk; Wallpaper: komín Frostpunk; Gameplay: workshop

Obrázok 1: Po čase si vo Frostpunku vytvoríte fungujúce základňu. Obrázok 2: Bez palivom zásobovanej pece v tomto očakávanom dieli veľmi dlho neprežijete. Obrázok 3: Obyvatelia mesta tu budú vyžadovať určité zaobchádzanie.

Pre viac informácií sa pozrite na oficiálnu homepage hry.Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania apríl 2018

Tieto štyri kúsky samozrejme nie sú jedinými hrami, ktoré v nasledujúcom mesiaci stoja za pozornosť (aj keď medzi najočakávanejšie hry v apríli bezpochyby patria). Ide len o úzky výber titulov, na ktoré sa my osobne tešíme a zároveň si myslíme, že by mohli osloviť aj vás. Ak vás zaujíma celkový prehľad najzaujímavejších hier vychádzajúcich v apríli 2018, pozrite sa na tabuľku nižšie:

Hry Dátum vydania Platformy
Extinction 10. apríla PC
Master of Anima 10. apríla PC, PS4, Xbox One, Switch
Galgun 2: The Full Frontal Sequel 13. apríla PS4, Switch
Yakuza 6: The Song of Life 17. apríla PS4
God of War 20. apríla PS4
BattleTech 24. apríla PC
Frostpunk 24. apríla PC
South Park: The Fractured But Whole 24. apríla Switch
Sinner: Sacrifice for Redemption 25. apríla PC, PS4, Xbox One
Nintendo Labo 27. apríla Switch
Shantae Half Genie Hero Ultimate Edition 27. apríla PS4, Switch
Ashen 30. apríla PC, Xbox One

Ak by sme vzali do úvahy všetky nezávislé a menšie hry, ktoré môžete nájsť na Steame, Origine, Nintendo, PlayStation či Xbox obchode (a ďalších), bol by náš zoznam podstatne dlhší. Na vyššie uvedené tituly preto pozerajte s vedomím, že nejde o pokus zostaviť kompletný zoznam všetkého, čo sa dá na obrazovkách a monitoroch tento mesiac zahrať. Je to skôr akási rozšírená verzia našich najočakávanejších hier apríla 2018.

Najočakávanejšie hry v marci 2018

Far Cry 5, A Way Out, Warhammer: Vermintide 2, Sea of Thieves a ďalšie...

Najočakávanejšie hry – marec a rok 2018

S prvým jarným mesiacom sa k životu neprebúdza len príroda, ale aj herný priemysel. Po už tradične skôr pozvoľnejšom rozjazde roka (ktorý ale na druhú stranu veľmi slušne nakopol Kingdom Come: Deliverance) tu máme doslova nálož zaujímavých a hlavne dosť rôznorodých kúskov.

Tentokrát sme pre vás vybrali celkom 8 tipov – a aj keď ich radíme pre prehľadnosť podľa (predpokladaných) dát vydania, je zrejmé, že tou vôbec najočakávanejší hrou marca 2018 je obľúbený mix FPS a akčnej adventúry Far Cry 5. Ten síce umožňuje co-op štýl hrania (podobne ako náš ďalší tip, Warhammer: Vermintide 2 alebo A Way Out), ale ak by ste radi multiplayer so všetkým a vašou najvnútornejšou túžbou je okúsiť rumom a slanou vodou nasiaknutý život piráta, potom si určite nenechajte ujsť Sea of Thieves.

V TV redakcii sa však tešíme aj na budovateľskú stratégiu Surviving Mars, remaster populárneho Burnout Paradise... no a nebol by to správne preflámovaný mesiac bez zástupcov východnej, ázijskej proveniencie. Legendárna séria Final Fantasy, konkrétne jej 15. diel, prichádza konečne aj na PC. Pokiaľ však dávate prednosť maľovanej, rozprávkovej atmosfére, mrknite na RPG Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom. Na záver pridávame ešte podrobnejší zoznam zaujímavých titulov vychádzajúcich v marci 2018.

Far Cry 5; najočakávanejšia hra 2018

Pretože po mesačnom odklade vychádza Far Cry 5 až 27. 3., patrí mu v našich marcových tipoch posledné miesto. Čo však pochopiteľne nezodpovedá miere očakávania, s akou k nemu vzhliada nielen naša redakcia. Po trošku prekvapivom úspechu Assassins Creed Origins, ktorému sa skvelo podarilo oživiť stagnujúci sériu, v kútiku duše dúfame, že podobný majsterštyk Ubisoft zopakuje aj v prípade piateho dielu Far Cry.

 1. Final Fantasy XV PC – japonské fantasy RPG zavíta na stolné počítače
 2. Warhammer: Vermintide 2 – Krvavá rež s veľkým potenciálom
 3. Surviving Mars – Príjemne vyzerajúce marťanské budovanie
 4. Burnout Paradise Remastered – Návrat závodnej klasiky
 5. Sea of Thieves z nás urobí nefalšovaných „virtuálnych“ pirátov
 6. Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom – dobrodružstvo ako maľované
 7. A Way Out – spolieham na teba, kamoš
 8. Far Cry 5 – poradíte si s fanatickým kultom?
 9. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania marec 2018

Final Fantasy XV PC – japonské fantasy RPG zavíta na stolné počítače

Musím sa priznať, že sériu Final Fantasy som konzolistom vždy trochu závidel, keďže sa tieto hry nie vždy dostali na PC. Poslednou dobou sa síce Square Enix snaží vydávať nové Final Fantasy inštalácie aj na stolné počítače, ale takmer zakaždým je to s výrazným časovým odstupom. Avšak Final Fantasy XV na PC je takmer tu a 6. marca by sme mali zistiť, či sa čakanie oplatilo.

Final Fantasy bude na PC ešte rozprávkovejší

Keďže ide o konzolový port, na samotnom deji hry sa nič meniť nebude. Znovu teda zavítame do nádherného sveta Eos, kde sa stretneme s hlavným protagonistom hry Noctom Luciom Caelom a tromi spoločníkmi menom Gladiolus, Ignis a Promptom. Spoločne sa vydáme na cestu do Altissie, čo je hlavné mesto krajiny Accordo. Final Fantasy XV je RPG s otvoreným svetom, takže o zábavu a rôznorodé aktivity nebude núdza.  

PC port Final Fantasy XV tiež ponúkne značne vylepšenú grafiku. Tvorcovia sľúbili 4K a 8K rozlíšenie, kvalitnejšie tieňovanie a pokročilejšiu funkciu Hair Simulation. Navyše bude PC verzia obsahovať všetky skôr vydané DLC. Menovite ide o epizódy Gladiolus, Prompto, Ignis a multiplayerový „Comrades Expansion“. To samozrejme nie je všetko. Okrem týchto vecí sa dočkáme aj maličkostí v podobe nových monštier a questov. Trochu zaujímavý mi pripadá first-person mód, ktorý si pri sérii Final Fantasy dosť dobre neviem predstaviť, ale rád sa nechám prekvapiť. Riaditeľ pre vývoj Hajime Tabata navyše sľúbil podporu fanúšikovských módov, čo je podľa mňa parádna správa a keďže bude hra na Steame, mala by byť integrácia všetkých modifikácií o to príjemnejšia vďaka Steam Workshopu. – Jiří Fait


Final Fantasy XV PC; grafika, bitka Final Fantasy XV PC; grafika, 4K, HDR Final Fantasy XV PC; grafika, bitka

Obrázok 1: Súboje s obrími monštrami nie sú vo Final Fantasy XV nijako ojedinelé. Obrázok 2: Séria Final Fantasy sa vždy pýšila nádhernými výjavmi, ktoré sú tak typické pre krajinu vychádzajúceho slnka. Obrázok 3: Rozsiahly otvorený svet a kvalitná hrateľnosť sú jedny z mnohých dôvodov, prečo je podľa mňa Final Fantasy XV pre PC jednou z najočakávanejších hier marca 2018.

Pre viac informácií mrknite na náš článok k Final Fantasy XV PC, prípadne na oficiálnu homepage hry.Warhammer: Vermintide 2 – krvavá rež s veľkým potenciálom

Zima je hernými vývojármi aj kritikmi často označovaná za obdobie sucha, v ktorom vychádzajú len hry, ktoré by počas roka nemali za žiadnych okolností šancu preraziť. Ako sme však mohli vidieť minulý mesiac, občas sa v nej objavujú aj diela s veľkým potenciálom. Áno, pozerám sa na teba, Kingdom Come: Deliverance. Osobne medzi túto skupinu zaraďujem aj kooperačne orientovaný projekt Warhammer: Vermintide 2 z dielní malého severského štúdia Fatshark, ktoré pred pár rokmi prerazilo medzi lepšiu spoločnosť s akčným RPG Warhammer: End Times – Vermintide.

Vo Warhammer: Vermintide 2 sa znovu vydáte na lov monštier

Warhammer: End Times – Vermintide by som sa nebál označiť za skutočne prvú výraznú hru, ktorú Fatshark vydalo. S partičkou hrdinov ste v ňom stabilne masakrovali hordy inteligentných krýs. Celok mal veľa dobre spracovaný súbojový systém, kvalitný dizajn úrovní a obstojne navrhnuté hlavné postavy. Bohužiaľ disponoval problematickou technickou stránkou, ktorá citeľne narušila zážitok z lovu prerastených hlodavcov. Warhammer Vermintide 2 týmto nedostatkom zatiaľ netrpí.

V otvorenej Bete Warhammer: Vermintide 2, ktorú som mal možnosť testovať, mi bolo predstavené obstojne pracujúce dielo plné divokej akcie, ktoré v mnohých ohľadoch kráčalo v stopách svojho predchodcu. Hra však bola navrhnutá o niečo kvalitnejšie ako predchádzajúci diel. Aby som bol úprimný, vývojári z Fatshark si prostredníctvom tohto kúska opäť získali moju pozornosť. Pokiaľ sa im podarí hru vydať v aktuálne prezentovanej podobe, máme sa na čo tešiť. Warhammer: Vermintide 2 vychádza 8. marca na PC , Xbox One a PS4. – Ondřej Zeman

Warhammer: Vermintide 2; Slayer Warhammer: Vermintide 2; Skaven, warpfire Warhammer: Vermintide 2; Unchained

Obrázok 1: Zabíjač sa len tak niečoho nezľakne. Obrázok 2: Vo Warhammer: Vermintide 2 budete musieť čeliť novo pridaným vrhačom warpového ohňa. Obrázok 3: Nie všetci pyromanceri budú bojovať na diaľku.

Pre viac informácií mrknite na náš článok k Warhammer: Vermintide 2, prípadne na oficiálnu homepage hry.Surviving Mars – príjemne vyzerajúce marťanské budovanie

Ako milovník stratégií sa netešíte len na Warhammer Vermintide 2, ale tiež na nový počin vývojárskeho štúdia Haemimont Games, ktoré v minulosti pracovalo na sérii Tropico alebo slávnom RPG Victor Vran. Ich aktuálny projekt Surviving Mars, na ktorom s nimi spolupracuje vydavateľská spoločnosť Paradox Interactive, je zacielený na kolonizáciu červeného obra, ktorého obsadenie by malo podľa niektorých vizionárov patriť medzi hlavné priority ľudstva.

Surviving Mars si svoje miesto medzi našimi najočakávanejším hrami zaslúži

Zo zatiaľ prezentovaných záberov sa mi Surviving Mars javí ako pohodová budovateľská stratégia, v ktorej budeme kolonizovať za pomoci modernej techniky povrch Marsu. Prácu by nám mali sťažovať rôzne prírodné úkazy a náhodné udalosti definujúce určitým spôsobom príbeh vašej kolónie. Tešiť sa tým pádom zrejme môžeme na prepracovaný systém budovania, niekoľko špecifických dejových liniek a slušnú znovu hrateľnosť.

Hoci vyzerá Surviving Mars na prvý pohľad veľmi obyčajne, rozhodol som sa ho zaradiť do nášho zoznamu očakávaných hier kvôli veľkému potenciálu, ktorým podľa mňa oplýva. Keď sa tvorcom z Haemimont Games podarí celok pod dohľadom Paradox Interactive poriadne vyladiť, možno dostaneme za pár dní do rúk jedno z najzaujímavejších žánrových diel tohto roka. Surviving Mars vychádza 15. marca na PC, Xbox One a PS4. – Ondřej Zeman

Surviving Mars; base, Mars, Surviving Mars; night, dawn Surviving Mars, base

Obrázok 1: Surviving Mars vám ponúkne klasické budovanie základne. Obrázok 2: Vašou hlavnou prioritou v ňom bude vytvoriť sebestačný komplex. Obrázok 3: Na začiatku toho nebudete mať v Surviving Mars k dispozícii mnoho.

Pre viac informácií mrknite na oficiálnu homepage hry.Burnout Paradise Remastered – Návrat závodnej klasiky

Electronic Arts svojho času naštvalo veľa hráčov, keď presunulo oceňovaných šikovníkov z Criterion Games od ich série Burnout k práci na Need for Speed. V tomto ohľade sa bohužiaľ nič nemení, slzu v oku ale pomôže zatlačiť aspoň chystaný remaster, ktorý prišiel ako blesk z čistého neba. Po krátkom šuškaní v kuloároch prišlo oficiálne oznámenie Burnout Paradise Remastered na čele s dátumom vydania, ktoré je stanovená na 16. marca.

Burnout Paradise Remastered vychádza 10 rokov po vydaní pôvodnej hry

Súčasťou odhalenia bol tiež oznamujúci trailer, ktorý už ale toľko pozitívne nepôsobí. Z traileru samotného nie je žiadne vizuálne vylepšenie spoznať a nečudoval by som sa, keby išlo o zostrihané zábery z pôvodnej hry. To je trošku v rozpore so sľubmi, že remaster Burnout Paradise ponúkne na Xbox One X a PlayStationu 4 Pro 4K rozlíšenie a nové HD textúry. Väčšinou sa v rámci propagačných materiálov vizuálna stránka umelo nadhodnocuje, v tomto prípade však dúfam, že to je úplne opačne a výsledná hra bude vyzerať podstatne lepšie.

Zaujímavo znie tiež prísľub 60 fps naprieč všetkými platformami, čo je na rýchlu závodnú hru rozhodne dobrá správa. Tešiť sa možno tiež na všetok dodatočný obsah a na pôvodný soundtrack. Zahrajú si aj majitelia počítačov. PC verzia má prísť o niečo neskôr prostredníctvom služby Origin. Zatiaľ teda vychádza Burnout Paradise Remastered 16. marca na PlayStation 4 a Xbox One. – Filip Nemec

Burnout Paradise Remastered; Car Burnout Paradise Remastered; Car Burnout Paradise Remastered; Car

Obrázok 1: Remaster by mal obsahovať všetko, čo ponúkla pôvodná hra, vrátane všetkých druhov pretekov. Obrázok 2: Z propagačných materiálov zatiaľ hra nepôsobí, že by prešla významným skrášlením. Obrázok 3: Chýbať nebude žiadna z licencií, ktoré ponúkla pôvodná hra.

Pre viac informácií mrknite na oficiálnu homepage hry.Sea of Thieves z nás urobí nefalšovaných „virtuálnych“ pirátov

O chystanom námornom dobrodružstve od štúdia Rare toho bolo napísané už mnoho. Dočítali sme sa veľa informácií o tom, ako práve ich hra docieli toho „cool“ pirátskeho zážitku, keďže Rare vie, ako na to. Aby som pravdu povedal, podobné vyhlásenia sú v poslednom čase rovnako časté, ako zdražovanie benzínu, lenže kde si Sea of Thieves nebola istá v presviedčaní pomocou textov, tam pomerne rýchlo rozohnala mraky mojej nedôvery vďaka uzavretej bete a gameplay videám vypusteným na internet.

V očakávanej pirátskej akcii pôjde predovšetkým o vašu reputáciu

Zrazu akoby všetky pochybnosti padli a všetci sa chceli stať pirátmi! Mám dojem, že presne tohto efektu chcelo Rare dosiahnuť. Beta verzia síce obsahovala len zlomok toho, čo pôjde v plnej hre robiť, ale aj tak to stačilo na to, aby nechala širokú hráčsku komunitu riadne napätú na ďalšie dobrodružstvo v plnej verzii Sea of Thieves. Možnosť vlastniť svoju loď a spoločne s kamarátmi sa na nej plaviť po šírom mori, hľadať poklady a dobývať pevnosti ešte nikdy nevyzerala náramnejšie.

Sea of Thieves síce postráda klasický RPG postup úrovňami, kde by si hráč piplal svojho pirátskeho panáka, ale rôznorodosť námorných výprav a rozmanitosť otvoreného sveta nás má vraj udržať pri titule na dosť dlhú dobu. Pokiaľ budeme chcieť, aby sa o nás spievalo vo všetkých prístavných pajzloch a každá loď sa nám snažila oblúkom vyhnúť, budeme si musieť vybudovať poriadnu reputáciu, čo nie je záležitosť na pár hodín. V Sea of Thieves sa dostaneme do šarvátok s ostatnými hráčmi a neraz dôjde na námorné bitky, ktorých cieľom bude získať ešte väčšiu korisť. Ultimátnou úlohou je pre nás titul legendárneho piráta a neskôr aj legendárneho kapitána s vlastnou unikátnou loďou a s riadne (pirátsky) vyzerajúcou skrýšou. Hor sa na palubu vyrazíme 20. marca a to na Xbox One a PC s Windows 10. Jiří Fait

Sea of Thieves; Wallpaper: chapadla, souboj, lodě Sea of Thieves; Wallpaper: ostrov Sea of Thieves; Wallpaper: súboj, loď, bitka

Obrázok 1: V očakávanom pirátskom titule Sea of Thieves nebude o akciu núdza. Stretnete sa napríklad aj s bájnym krakenom. Obrázok 2: So svojou posádkou môžete zavítať na najrôznejšie ostrovčeky, kde premeníte svoju korisť v reputáciu, alebo si jednoducho „vyhodíte z dreveného kopýtka“. Obrázok 3: Sea of Thieves je hlavne o tímovej kooperácii, takže hľaďte na to, aby vaše plachty chytali plný vietor a loď nenaberala vodu pri dlhých výpravách.

Pre viac informácií mrknite na náš článok k Sea of Thieves, prípadne na oficiálnu homepage hry.Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom – dobrodružstvo ako maľované

Jar sa blíži. Príroda sa začína prebúdzať a s prvými pukmi rastie aj aktivita herného priemyslu a počet vydaní očakávaných titulov. Tohtoročný marec už oplýva slušným radom nádejných hier (Far Cry, remaster Burnout: Paradise, A Way Out), ako veľký priaznivec japonských animé sa ale osobne najviac teším na Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom

Bolo raz jedno kráľovstvo

Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom je RPG vyvíjané spoločnosťou Level-5, ktorého vydanie si vzalo na starosť Bandai Namco. Vašou úlohou bude dostať neprávom zvrhnutého kráľa Evana Pettiwhiskera Tildruma späť na trón a spasiť tak celé kráľovstvo. Oficiálny dátum vydania je stanovený na 23. marca 2018, hra pritom vyjde vo verziách na platformách PC a PS4.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na prvý pohľad uchváti prekrásnou vizuálnou stránkou pripomínajúcou animované filmy slávneho japonského štúdia Ghibli (Princezná Mononoke, Cesta do fantázie). Úprimne, aj keby príbeh za veľa nestál (čo si nemyslím), Ni no Kuni 2 je jednoducho jednou z tých hier, ktorú si musíte zahrať už len kvôli tomu, ako vyzerajú. Nemôžem sa dočkať. Štěpán Lenk

Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom; Wallpaper: hrdinovia Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom; Wallpaper: kráľovstvo Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom; Wallpaper: kráľ a poddaní

Obrázok 1: Žiadna záchrana kráľovstva sa nezaobíde bez šermiarskych súbojov. Obrázok 2: Okrem podareného príbehu sa môžeme tešiť aj na veľmi nápadité lokácie. Obrázok 3: Ni No Kuni 2 je najočakávanejšia hra mesiaca marec. Aspoň pre mňa.

Pre viac informácií mrknite na oficiálnu homepage hry.A Way Out – spolieham na teba, kamoš

Premýšľali ste niekedy o tom, aké to je byť zavretý vo väzení? Celé roky len tak sedieť v oceľovej klietke a všetky svoje myšlienky upínať na deň, kedy zase budete slobodní? Čo keď vás ale nikto prepustiť nemieni? Pokúsili by ste sa o útek? Pokiaľ ste na túto otázku odpovedali kladne, A Way Out by mohla byť hrou práve pre vás.

Napínavá cesta za slobodou

A Way Out je nadchádzajúca akčná adventúra vyvíjaná spoločnosťou Hazelight, ktorá má na svedomí aj výborne hodnotený titul Brothers: A Tale of Two Sons. Ich najnovší počin zrejme ale tiež nebude na zahodenie, už len z toho dôvodu, že ide o čisto multiplayerovú hru kladúcu dôraz na kooperáciu medzi dvomi hráčmi (či už lokálne, alebo online). Bez ozajstného (živého) spoločníka sa nezaobídete, klasický singleplayerový mód tu totiž chýba.

A Way Out sleduje osudy Vincenta a Lea – dvoch mužov odpykávajúcich si trest v štátnej väznici, ktorí sa jedného dňa rozhodnú utiecť. O príbehu nie je známych veľa podrobností, tvorcom sa zatiaľ darí držať väčšinu detailov pod pokrievkou. Môžeme sa ale tešiť na radikálne odlišné charaktery hlavných (anti) hrdinov a veľa napínavých situácií vyplývajúcich z tohto kontrastu. A Way Out vychádza 23. marca na platformách PC, PS4 a Xbox One. Neviem ako vy, ale ja už si pripravujem súpravu pakľúčov. – Štěpán Lenk

A Way Out; Gameplay: Vincent, Leo, kooperácia A Way Out; Gameplay: skok A Way Out; Gameplay: split screen

Obrázok 1: Pri úteku z väzenia budete musieť často improvizovať. Obrázok 2: O napínavé momenty nebude núdza. Obrázok 3: V A Way Out budete mnohokrát riešiť problémy nezávisle od svojho partnera.

Pre viac informácií mrknite na náš článok A Way Out, prípadne na oficiálnu homepage hry.Far Cry 5 – poradíte si s fanatickým kultom?

Kým sa sériou Assassins Creed sa Ubisoft rozhodol zariskovať zásadnými zmenami v hrateľnosti, Far Cry zostáva pri osvedčenom recepte, kedy sa autori jednoducho rozhodli urobiť ďalší diel väčší a lepší. Či bude naozaj aj lepší, to sa dozvieme 27. marca, avšak že bude hra väčšia je isté už teraz. Montana je natoľko rozľahlá, že autori pridali nové dopravné prostriedky na čele s lietadlami alebo napríklad loďami. Pevne preto dúfam, že bude Far Cry 5 nabitý aj zaujímavým obsahom.

Far Cry 5 je bezpochyby najočakávanejšou hrou marca 2018

Kľúčové novinky sa okrem veľkosti hry sústreďujú predovšetkým na dva pomerne dôležité prvky. Predovšetkým pôjde konečne celú hru prejsť v kooperácii s ďalším spoločníkom, čo je oproti Far Cry 4 vítané vylepšenie. Druhým veľkým vylepšením sú potom virtuálni kolegovia, ktorých si budete môcť privolať na pomoc a ktorých výber zásadným spôsobom zmení hrateľnosť. Z celkom siedmich spoločníkov sa ponúkajú napríklad odstrelovačka Grace, hromotĺk Hurk, ktorý sa vyžíva v pyrotechnike, alebo napríklad psí kamarát Boomer, ktorý sa od vás nechá škrabať za ušami, ale nepriateľom sa nebojí prehryznúť krk.

Zaujímavý prísľub dáva tiež dynamická umelá inteligencia nepriateľov, ktorá priebežne reaguje na všetko, čo v hre robíte, osobne mám však najväčšiu radosť z odstránenia charakteristických „ubisoftských“ veží, ktorých obsadzovanie odkrýva okolitú krajinu. Konečne! Moju úroveň natešenosti potom značne zvýšilo aj nedávne oznámenie dodatočného obsahu napríklad vo forme kratučkej kampane na Marse alebo návratu do vojny vo Vietname. Pokiaľ bude prvý spomínaný prídavok aspoň z polovice tak dobrý ako Blood Dragon a ten druhý ako česká klasika Vietcong, budem (zrejme nielen ja) spokojný. Far Cry 5 vychádza 27. marca na PC , Xbox One a PS4. – Filip Nemec

Far Cry 5, kooperace, streľba Far Cry 5; Joseph, kostol, Eden's Gate Far Cry 5; dog to the rescue

Obrázok 1: Nespočet zbraní a arkádová hrateľnosť chtiac-nechtiac vyústi v obvyklý akčný bitúnok. Obrázok 2: Už tradične proti vám vstane fanatický šialenec. Obrázok 3: Psí spoločník Boomer vám v prípade nutnosti donesie aj zbraň, ktorú vytrhne nepriateľovi z rúk.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Far Cry 5, prípadne na oficiálnu homepage hry.Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania marec 2018

Týchto osem kúskov samozrejme nie sú jedinými hrami, ktoré v nasledujúcom mesiaci stoja za pozornosť (aj keď medzi najočakávanejšie hry v marci bezpochyby patria). Ide len o úzky výber titulov, na ktorý sa my osobne tešíme a zároveň si myslíme, že by mohli osloviť aj vás. Pokiaľ vás zaujíma celkový prehľad najzaujímavejších hier vychádzajúcich v marci 2018, mrknite na tabuľku nižšie:

Hry Dátum vydania Platformy
Battlezone: Combat Commander 1. marca PC
Fear the Sedna 6. marca PC, PS4, Xbox One, Switch
Final Fantasy XV 6. marca PC, PS4, Xbox One
Frantics 6. marca PS4
Northgard 6. marca PC
Bravo Team 7. marca PSVR
Warhammer: Vermintide 2 8. marca PC (PS4 a Xbox One neskôr)
Life is Strange: Before the Storm 9. marca PC, PS4, Xbox One
Assassins Creed Origins: The Curse of the Pharaohs 13. marca PC, PS4, Xbox One
Devil May Cry HD Collection 13. marca PC, PS4, Xbox One
Golem 13. marca PSVR
Pure Farming 2018 13. marca PC, PS4, Xbox One
Surviving Mars 15. marca PC, PS4, Xbox One
Burnout Paradise Remastered 16. marca PS4, Xbox One (PC neskôr)
Kirby Star Allies 16. marca Switch
Assassins Creed Rogue: Remastered 20. marca PS4, Xbox One
Attack on Titan 2 20. marca PC, PS4, Xbox One, Switch
Sea of Thieves 20. marca PC, Xbox One
Titan Quest 20. marca PS4, Xbox One
A Way Out 23. marca PC, PS4, Xbox One
Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom 23. marca PC, PS4
Far Cry 5 27. marca PC, PS4, Xbox One
Injustice 2 Legendary Edition 29. marca PS4, Xbox One
Agony 30. marca PC, PS4, Xbox One

Ak by sme vzali do úvahy všetky nezávislé a menšie hry, ktoré môžete nájsť na Steame, Origine, Nintendo, PlayStation či Xbox obchode (a ďalších), bol by náš zoznam podstatne dlhší. Na vyššie uvedené tituly preto nahliadajte s vedomím, že nejde o pokus zostaviť kompletný zoznam všetkého, čo sa dá na obrazovkách a monitoroch tento mesiac zahrať. Je to skôr akási rozšírená verzia našich najočakávanejších hier marec 2018.

Najočakávanejšie hry vo februári 2018

Kingdom Come: Deliverance, Shadow of the Colossus, Metal Gear Survive a ďalšie ...

Najočakávanejšie hry – február a rok 2018

Po januárovom suchu sa konečne zdá, že sa na nás herní bohovia opäť usmievajú a chystajú dážď výživných kúskov. Síce to nevyzerá na žatvy, aké zažívame pravidelne v jesenných mesiacoch, napriek tomu sa odvážime tvrdiť, že si medzi februárovou ponukou vyberie takmer každý dobrý zábavy-chtiví hráč.

Kingdom Come: Deliverance; boj, obiehanie hradu
Kingdom Come: Deliverance; boj, obléhání hradu

V rámci nášho výberu tituly síce radíme podľa ich (predpokladaných) dátumov vydania, avšak málokto by asi rozporoval našu voľbu kráľa najočakávanejších hier na február 2018. Kingdom Come: Deliverance je pravdepodobne tým najhorúcejším slovenským „želiezkom v ohni“ na svetovej scéne na nadchádzajúci mesiac. Nie, že by sme neverili našim olympionikom, ale...

Naše februárové tipy sa pochopiteľne nemohli zaobísť bez pre mnohých tej vôbec najočakávanejšej hry roka 2018, stredovekej RPG Kingdom Come: Deliverance. Ešte predtým sa však mnohí z nás tešia na remaster (remake?) ikonickej akčnej adventúry Shadow of the Colossus a na hutné rozšírenie s názvom Rise and Fall na jednu z najlepších stratégií roku 2016, Civilization VI. Nasledujúce tipy sú pre niekoho možno kontroverzné, však stojíme si za tým, že Metal Gear Survive a DLC Blade of Galadriel pre Middle-earth: Shadow of War je správne dať aspoň šancu. Je však zrejmé, že ľahkú pozíciu mať naozaj nebudú – a obe hry z iných dôvodov. Na záver pridávame ešte podrobnejší zoznam zaujímavých titulov vychádzajúcich vo februári 2018.

 1. Shadow of the Colossus – Klasika v modernom háve
 2. Civilization VI: Rise and Fall – Stratégia, od ktorej sa ťažko odchádza
 3. Kingdom Come: Deliverance – Za kráľa Václava a Českú krajinu!
 4. Metal Gear Survive – Stavanie základní vo svete Metal Gear
 5. Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel sa pokúsi napraviť pošramotenú povesť hry
 6. Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania február 2018

Shadow of the Colossus – Klasika v modernom háve

Akčná adventúra Shadow of the Colossus je mnohými považovaná za najlepší titul, ktorý konzola PlayStation 2 svojho času ponúkla. Legendárny Team Ico s ešte legendárnejším tvorcom Fumito Uedou pri kormidle vytvoril unikátne dielo, ktoré predbehlo svoju dobu a formovalo žáner akčných adventúr. Už druhý návrat oslávi táto legenda 6. februára, kedy sa opäť blysne charakteristickou hrateľnosťou, avšak so značne vylepšeným vizuálom.

Najzaujímavejšie februárové hry otvoria veľmi vydarený remaster... či remake?

Autori sa dušujú, že nejde o obyčajný remaster a dokonca ani o remake. O vylepšenie grafického spracovania sa pritom postarali tí najpovolanejší. Vývojári z Bluepoint Games (autori napríklad Uncharted: The Nathan Drake Collection) tak vystavali celú hru znova od základov. Výsledkom je tak skvelé audiovizuálne spracovanie, ktoré veľmi vydarene konkuruje i novo vydaným titulom. Pokiaľ navyše vlastníte PlayStation 4 Pro, hra vám ponúkne dva režimy zobrazenia podľa toho, či preferujete lepšie snímkovanie alebo vyššie rozlíšenie.

Shadow of the Colossus sa vymyká zabehnutým koľajniciam a mimo základného náčrtu príbehu vám hra neprezradí takmer nič. Na všetko si budete musieť prísť sami, čo sa týka predovšetkým súbojov so šestnástkou obrovských kolosov. Ide zároveň o jediných nepriateľov v celej hre, o to viac vám ale dokážu zavariť. Každý súboj je vždy absolútne jedinečný a vyžaduje rozdielny prístup a taktiku. Viac o hre Shadow of the Colossus sa dočítate v našej recenzii, v ktorej sme hre udelili 90 %.

Shadow of the Colossus; kamenný most, Wander a Agro Shadow of the Colossus; kolos na kolenách Shadow of the Colossus; les, grafika

Obrázok 1: O tajomstvo nie je v Shadow of the Colossus núdza. Odkiaľ asi vedie tento starý kamenný most? Obrázok 2: Šestnástka protivníkov patrí medzi to najväčšie a najdesivejšie, proti čomu ste kedy stáli. Obrázok 3: Shadow of the Colossus ponúka krásne vizuálne spracovanie.

Pre viac informácií mrknite na našu recenziu Shadow of the Colossus, prípadne na oficiálnu homepage hry.Civilization VI: Rise and Fall – Stratégia, od ktorej sa ťažko odchádza

Len máloktorý web neoznačil v roku 2016 Civilization VI od vydavateľa 2K Games za stratégiu roku. Studio Firaxis skrz nej celému svetu jasne ukázalo, že má tento žáner v malíčku. Za pár dní do tohto ťahového PC klenotu dorazí platené rozšírenie Civilization VI: Rise and Fall, ktoré by malo celok posunúť (rovnako ako DLC pri predchádzajúcich dieloch série) značne vpred, a to najmä novými mechanizmami.

Rise and Fall je iba datadiskom, svoje miesto medzi najočakávanejšími hrami februára si však zaslúži

Už v základe ponúkala Civilization VI vcelku slušnú nálož obsahu, ktorá väčšinu fanúšikov série dokázala zabaviť na niekoľko desiatok či dokonca stoviek hodín. Aj cez tento fakt im ale v hre chýbal rad prvkov, ktoré by z každého jednotlivého zahrania vytvorili unikátny zážitok citeľne sa líšiaci od toho, čo absolvovali už niekoľkokrát predtým. S príchodom Civilization VI: Rise and Fall by sa táto situácia mala zásadne zmeniť.

Civilization VI: Rise and Fall totiž obohatí základnú hru o prepracovanejšiu diplomaciu, rad nových národov, kvalitnejší systém aliancií a mechanizmus striedania zlatých a temných ér, ktoré vám umožnia prežiť vždy trošku odlišné dobrodružstvo. A práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli zaradiť nové DLC k Civilization VI do nášho zoznamu. Civilization VI: Rise and Fall dorazí na PC 8. februára.

Civilization VI: Rise and Fall, map, golden age, wonders Civilization VI: Rise and Fall, jazda, trailer Civilization VI: Rise and Fall, Robert the Bruce, Scots

Obrázok 1: Do miest bude možné v Rise and Fall nasadiť správcu. Obrázok 2: Artiléria bude pri niektorých frakciách hrať prím. Obrázok 3: Robert Bruce povedie v Rise and Fall Škótsko.

Pre viac informácií mrknite na náš článok k Civilization VI: Rise and Fall, prípadne na oficiálnu homepage hry.Kingdom Come: Deliverance – Za kráľa Václava a Českú krajinu!

Pokiaľ nie ste tvrdým odporcom RPG, vo februári skrátka a dobre musíte fandiť českej historickej hre na hrdinov Kingdom Come: Deliverance, za ktorým stojí české štúdio Warhorse na čele s Danom Vávrom, autorom legendárnej Mafie alebo Hidden and Dangerous. Autori vsádzajú na čo najväčšiu autenticitu, takže priasť blahom budú nielen fanúšikovia českých dejín, ale aj všetci ostatní, ktoré ocenia najmä historicky verné okolie českých sídiel, ako je Sázava alebo Strieborná Skalice.

Kingdom Come: Deliverance je bezpochyby najočakávanejšou hrou februára 2018

Dej Kingdom Come: Deliverance sa odohráva v roku 1403, kedy bol zajatý český kráľ Václav IV. a jeho brat Žigmund sa tak pokúsil podmaniť si České krajiny. Hlavnej úlohy sa však v hre nezhostí žiadny osudom predurčený vyvolený, ale obyčajný syn kováča zo Striebornej Skalice. Henrichovi (v origináli Henrymu) útočiace vojsko zabije celú rodinu, a tak sa nevdojak pripletie do počiatkov občianskej vojny.

Medzi hlavné prednosti Kingdom Come: Deliverance patrí popri už spomínanej autenticite tiež prepracovaný súbojový systém, ktorý je založený na skutočných technikách stredovekého boja. Vlastným životom budú žiť všetky NPC v hre. Aj ten bezvýznamnejší roľník bude sledovať svoje vlastné záujmy, takže ho ráno nájdete pri raňajkách a popoludní na poli. Autori sa tiež veľmi vymedzujú proti klasickým fantasy RPG hrám, čiže inovácií a originálnych prvkov bude naozaj veľa. Ak sa na toto české dielo tešíte podobne ako my, môžete si skrátiť čakanie naším detailným preview. Hra vychádza 13. februára na PC, PS4 Xbox One.

Kingdom Come: Deliverance: životný cyklus, NPC, vesnice Kingdom Come: Deliverance: combat, swordplay Kingdom Come: Deliverance: horseride, countryside, castle

Obrázok 1: Historická autenticita je pre tvorcov veľmi dôležitá, Kingdom Come: Deliverance tak pre vás bude z hľadiska dejepisu možno prínosnejší než návšteva skanzenu. Obrázok 2: Súbojový systém patrí medzi kľúčové prvky. Autori spolupracovali pri jeho tvorbe s majstrami dobového umenie boja. Obrázok 3: Vzhľadom na rozlohu hry bude cestovanie na konskom chrbte nutnosťou.

Pre viac informácií mrknite na náš článok ku Kingdom Come: Deliverance, prípadne na oficiálnu homepage hry.Metal Gear Survive – Stavanie základní vo svete Metal Gear

22. februára uzrie svetlo sveta najnovší počin zo série stealth akčných adventúr Metal Gear, ktorý pôvodný špionážny koncept obohacuje o survival prvky a budovanie základní. Metal Gear Survive je zároveň aj jediným dielom, na ktorom sa nijako nepodieľal Hideo Kojima, tvorca tejto slávnej značky. To síce niekto môže brať ako veľké mínus, bolo by však trochu unáhlené tento titul zatratiť len preto, že nevznikal pod dohľadom konkrétnej osoby.

Sme zvedaví, čo survival spin-off slávnej značky predvedie

Metal Gear Survive dejovo zapadá do obdobia medzi Metal Gear Solid V: Ground Zeroes a Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Počas evakuácie materskej základne sa na nebi otvorí záhadná diera, ktorá okamžite pohltí časť základne spoločne s niekoľkými jednotkami vojakov. Tí sa potom spoločne s kusmi svojej bývalej bázy ocitnú v alternatívnej realite, vo svete obývanom zombie pripomínajúcimi bytosťami. Úloha znie jasne – nazhromaždiť dostatok zdrojov potrebných na návrat do svojej dimenzie, predovšetkým ale musia prežiť.

Metal Gear Survive od svojho oznámenia budilo rozruch prevažne kvôli absencii Hidea Kojima počas vývoja hry. Pokiaľ sa ale od tohto problému dokážeme odpútať, môžeme sa tešiť na sľubnú akčno-taktickú survival hru, pri ktorej si vďaka budovaniu a bráneniu základne možno kdekto spomenie na čoraz populárnejší titul Fortnite. Tento budovateľský prvok je v rámci série Metal Gear relatívne nový a hrateľnosť by mohol podstatne obohatiť. Nech už ale Metal Gear Survive nakoniec dopadne akokoľvek, dozvieme sa to už 22. februára, a to na platformách PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Metal Gear Survive: base building Metal Gear Survive: stealth Metal Gear Survive: mech battle

Obrázok 1: Budovanie a bránenie základne bude kľúčovým mechanizmom Metal Gear Survive. Obrázok 2: S plížením a taktickým prístupom sa v sérii Metal Gear počíta, zombíkom podobní nepriatelia sa tu ale objavia úplne prvýkrát. Obrázok 3: Počas bránenia vašej základne budete mať k dispozícii veľa užitočného vybavenia, budete ale môcť využívať aj tieto skvelo vyzerajúce vozidlá, takzvané walkery.

Pre viac informácií mrknite na oficiálnu homepage hry.Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel sa pokúsi napraviť pošramotenú povesť hry

Blade of Galadriel je pripravované DLC pre akčné RPG Middle-earth: Shadow of War od Monolith Production. Základná hra si neviedla zle a zožínala slušné hodnotenie (z našej recenzie si odniesla solídnych 75 %), pretože hrateľnosť od predchádzajúceho dielu povýšila takmer vo všetkých smeroch. Veľa fanúšikov však titulu nedokáže odpustiť to, že do Stredozeme nechal vniknúť ony plazivé, Mordorom zaváňajúce mikrotransakcie, ktoré sú momentálne asi najprepieranejšou hernou témou. Podarí sa tomuto DLC aspoň čiastočne zmyť nepríjemnú pachuť ponechanú nešťastnou mikrotransakčnou politikou?

Eltariel sa vracia dokončiť, čo v základnej hre začala

V príbehovo ladenom DLC Blade of Galadriel sa vtelíte do úlohy elfskej vrahyne Eltariel, s ktorou ste sa mali možnosť stretnúť už v základnej hre Shadow of War. Jej úlohou bolo zneškodniť vedúcu členov obávaných Nazgûlov, čo sa jej do istej miery darilo, lenže zlo možno vykoreniť z Mordoru len ťažko. Keďže tu bude Eltariel čoby hrateľná postava, využijete (okrem iného) hlavne jej rýchlosť, flexibilitu a dve elfské ostrie.

DLC Blade of Galadriel má byť v podstate pokračovaním deja po hlavnej kampani Shadow of War. Ste vyslaní samotnou Galadriel (ako inak), aby ste dokončili to, čo Eltariel (kde sa vyskytovala iba ako NPC) začala, pretože pani Galadriel s doterajšími výsledkami nie je práve spokojná. Ako sa táto mini kampaň podpíše na celkovom dianí v Shadow of War, nie je zatiaľ úplne isté – ako fanúšikovia sveta Pána Prsteňov ale vieme, že Eltariel (zrejme) zlyhá, pretože si Nazgûlovia neskôr ďalej veselo brázdia Stredozemím. Avšak ak sa DLC podarí, bude to iste síce malá, zato ale vytúžená, záplata na hernom srdci ako pre hráčov, tak pre samotných vývojárov z Monolith. Hra vychádza vo februári na platformách PC , PS4 a Xbox One ako súčasť season passu, dostupná je však aj samostatne.

Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Eltariel, Celebrimbor Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Eltariel, nazgul Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Eltariel, Galadriel

Obrázok 1: Eltariel plní v Mordore veľmi dôležitú úlohu: zabiť všetkých vedúcich členmi Nazgûlov. Obrázok 2: Avšak aj elfská asasínka môže mať problém s tak mocným súperom. Obrázok 3: Galadriel vysiela elfku znovu do Mordoru, čo sa, súdiac jej výrazu, Eltariel pramálo pozdáva.

Pre viac informácií mrknite na oficiálnu homepage hry.Všetky zaujímavé tituly s dátumom vydania február 2018

Týchto päť kúskov samozrejme nie sú jedinými hrami, ktoré v nasledujúcom mesiaci stoja za pozornosť (aj keď medzi najočakávanejšie hry februára 2018 bezpochyby patria). Ide len o úzky výber titulov, na ktorý sa my osobne tešíme a zároveň si myslíme, že by mohli osloviť aj vás. Pokiaľ vás zaujíma celkový prehľad najzaujímavejších hier vychádzajúcich vo februári 2018, mrknite na tabuľku nižšie:

Hry Dátum vydania Platformy
Final Fantasy XII: The Zodiac Age 1. februára PC
Night in the Woods 1. februára Switch
EA Sports UFC 3 2. februára PS4, Xbox One
Past Cure 2. februára PC, PS4, Xbox One
Shadow of the Colossus 6. februára PS4
Civilization VI: Rise and Fall 8. februára PC
The Wild Eight 8. februára PC, PS4, Xbox One
Dragon Quest Builders 9. februára Switch
Under Night In-Birth Exe: Late 9. februára PS4, PS3
The Fall Part 2: Unbound 13. februára PC, PS4, Xbox One, Switch
Monster Energy Supercross 13. februára PC, PS4, Xbox One
Owlboy 13. februára PS4, Xbox One, Switch
Secret of Mana 15. februára PC, PS4, PS Vita
Bayonetta 2 + Bayonetta 16. februára Switch
Fe 16. februára PC, PS4, Xbox One, Switch
Age of Empires: Definitive Edition 20. februára PC
Symmetry 20. februára PC, PS4, Xbox One
Metal Gear Survive 22. februára PC, PS4, Xbox One
Sword Art Online: Fatal Bullet 23. februára PC, PS4, Xbox One
Yume Nikki: Dream Diary 23. februára PC
Gravel 27. februára PC, PS4, Xbox One
De Blob 2 27. februára PS4, Xbox One
Payday 2 27. februára Switch

Ak by sme vzali do úvahy všetky nezávislé a menšie hry, ktoré môžete nájsť na Steame, Origine, Nintendo, PlayStation či Xbox obchode (a ďalších), bol by náš zoznam podstatne dlhší. Na vyššie uvedené tituly preto nahliadajte s vedomím, že nejde o pokus zostaviť kompletný zoznam všetkého, čo sa dá na obrazovkách a monitoroch tento mesiac zahrať. Je to skôr akási rozšírená verzia našich najočakávanejších hier februára 2018.

Najočakávanejšie hry roka 2018 podľa nášho výberu

Zostavovať akýkoľvek prehľad najočakávanejších hier na celý rok je vždy záležitosť mimoriadne náročná. V našom svete existuje len málo vecí, na ktoré môžete pozerať s menšou dávkou istoty, než na dátumy vydania herných titulov. Aj tak si na top 10 na rok 2018 trúfneme a naše osobné tipy vám nezatajíme. Poradie jednotlivých hier je dané ich predpokladanými (čítaj – z hviezd a čajových lístkov vyčítanými) termínmi, v ktorých by podľa vyjadrenia tvorcov mohli uzrieť svetlo herného sveta.

Je potrebné pripomenúť, že ide iba o tipy našej redakcie: kvalitných a zaujímavých hier v celom roku 2018 vyjde bezpochyby veľa. Vo videu vyššie sa môžete pozrieť na výber kolegov z AlzaTechu. K tomu len menší update – v čase tvorby videa to ešte samozrejme nemohli vedieť, avšak teraz už je isté, že Anthemy od Bioware sa v tomto roku nedočkáme. Podobne to vyzerá aj s The Last of Us: Part 2 a Cyberpunk 2077, ktorým sa tento rok tiež na 99 % vyhne... aj keď v prípade prvého menovaného kúsku určitá nádej ešte žije. Aj preto sme sa asi najočakávanejšiu akčnú adventúru súčasnosti rozhodli do našej desiatky predsa len zaradiť.

Far Cry 5 – Zavítame do zapadákova sužovaného fanatickým kultom

Far Cry od Ubisoftu je už zabehnutá a dobre známa FPS séria s otvoreným svetom. Väčšinou sa v nej stretávame s ťažkou situáciou, za ktorou stojí charizmatický a zároveň manický vodca a vizionár. Nie inak tomu bude aj vo Far Cry 5, kde zavítame do Hope County v americkej Montane. Tu totiž parazituje na spiatočníckych obyvateľoch kult Eden's Gate na čele s Jospehom „Otcom“ Seedom. Ten verí, že je svet odsúdený k nevyhnutnej záhube a je preto rozhodnutý „doviesť“ ľudí k vyslobodeniu. Či už pôjdu dobrovoľne, alebo nie.

Tu na scénu nastúpite vy, čoby policajný dôstojník, ktorý je súčasťou úderného tímu s cieľom zajať Seeda. Prímom Far Cry 5 bude samozrejme opäť rozsiahly otvorený svet, v ktorom si okrem hlavnej príbehovej linky dosýta užijete aj vedľajšie úlohy. Podľa vývojárov má byť zážitok pre každého hráča iný a dynamická umelá inteligencia bude vraj predstavovať skutočnú výzvu. Lákajú tiež na kvalitne stvárnené NPC postavy a ich osobné príbehy. Podľa všetkého má ísť o zatiaľ „najlepší diel série“, lenže týmito slovami sa v poslednej dobe (čítaj – nikdy) príliš nešetrí, takže si radšej počkáme až na výsledok. Nič to ale nemení na tom, že nás návšteva vidieckej Montany skutočne láka a že Far Cry 5 považujeme za jednu z najočakávanejších hier roku 2018. Far Cry 5 vychádza 27. marca a to na PC, PS4 a Xbox One.

Far Cry 5; Gameplay: hádzanie granátu Far Cry 5; Wallpaper: rybárčenie, jazero Far Cry 5; Wallpaper: lovenie zveri

Obrázok 1: Jeden fúzatý kultista si spokojne beží pre guľku do palice. Obrázok 2: Vidiek v Hope County nie je len o zabíjaní a náboženskom terore. V jednej z najočakávanejších hier roku 2018 nájdete aj pokojnejšie scenérie. Obrázok 3: Lov je neoddeliteľnou súčasťou amerického vidieka. Vám pomôže hlavne v craftení vybavenia.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Far Cry 5, prípadne na oficiálnu homepage hry.Pillars of Eternity 2: Deadfire – Bude ešte lepší ako prvý diel?

V čase, keď hernému svetu vládnu takmer fotorealistické akčné RPG a FPS s profesionálnym dabingom a prepracovanou hrateľnosťou, asi málokto očakával, že by sa mohol ujať titul, akým bolo Pillars of Eternity. Avšak vývojárske štúdio Obsidian Entertainment dokázalo (hlavne vďaka Kickstarter kampani), že hráči stále túžia po izometrických RPG projektoch, v ktorých je dôležitá hráčova predstavivosť, keď sa prehrýza tonami textov. Pillars of Eternity slávilo úspech ako herný, tak aj predajný, takže nie je žiadnym veľkým prekvapením, že sa dočkáme aj pokračovania v podobe Pillars of Eternity 2: Deadfire.

Nostalgia z čias Baldurs Gate a Planescape Torment s nami myká doteraz, pravda, ale to nie je jediný dôvod, prečo sa Pillars of Eternity 2: Deadfire zaradilo medzi naše najočakávanejšie hry roku 2018. Pokračovanie má byť vylepšené snáď vo všetkých ohľadoch: súboje budú prehľadnejšie, atmosférická grafika ešte „maľovanejšia“. Dokonca dostanete vlastnú loď, ktorá nám poslúži tiež čoby základňa. Opäť sa dočkáme rozmanitých questov, skvelého príbehu a hlavne budeme hromadiť tony koristí, ktorú vo väčšine prípadov na konci ani nepoužijeme (poznáte to). Navyše Pillars of Eternity 2: Deadfire priamo nadväzuje na koniec jednotky, takže sa znovu stretneme so starou známou partiou dobrodruhov. Šéf štúdia Feargus Urquhart navyše vyhlásil, že Pillars of Eternity má byť „zážitkom roka“. No, tak uvidíme. My sa rozhodne tešíme. Titul vychádza 3. apríla na PC.

Pillars of Eternity 2; Wallpaper: hrdinovia Pillars of Eternity 2; Gameplay: súboj, kúzlo Pillars of Eternity: Wallpaper: súboj, nepriatelia

Obrázok 1: Pokojná scenérie s Ederom v popredí a hravým morským monštrom v pozadí. A áno. Táto loď vám v hre bude patriť. Obrázok 2: Súboje majú byť v Pillars of Eternity 2: Deadfire o niečo pomalšie, teda aj prehľadnejšie. Avšak chaosu sa pravdepodobne nevyhnete vo chvíli, keď všetci (vrátane nepriateľov) naraz vyvoláte nejaké kúzlo. Obrázok 3: 2D izometrické RPG majú stále niečo do seba. Nostalgia tu síce hrá dôležitú úlohu, avšak bez skvelej hrateľnosti a pútavého príbehu by sa žiadne dobré RPG nezaobišlo.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Pillars of Eternity 2: Deadfire, prípadne na oficiálnu homepage hry.God of War – Návrat zabijáka bohov

Po drobnej odmlke hlási série God of War návrat a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o comeback vo veľkom štýle. Ostatne, Kratos to snáď ani inak nevie. Tentokrát ale vyzerá o niečo viac pokornejšie. Opozeranú grécku mytológiu vymenil za tú severskú a po boku mu stojí jeho syn Atreus. Nový God of War (absencia číslovky či podnadpisu naznačuje reboot celej série) od Sony tak bude nielen obvyklou krvilačnou púťou, kde sa budú kosiť končatiny, trhať hlavy a zatláčať očné buľvy, ale očividne tiež sprievodcom k správnej výchove potomstva. Pre mnohých majiteľov PS4 ide o najočakávanejšiu hru roka 2018.

Sám Atreus by však nemal byť žiadnou príťažou, naopak. Pretože mu koluje v žilách krv jeho otca, bude schopným pomocníkom v boji, čo spolu s interaktívnym prostredím pripravuje živnú pôdou na úplne novú a sviežu hrateľnosť, ktorú séria už vyložene potrebuje. Aj v ďalších aspektoch sa autori nebáli siahnuť do samotných základov a niektoré fundamenty, ako je napríklad plávanie, bez ostychu vytrhli a nahradili ich inými prvkami. Nielen o spolupráci Krata a jeho syna Atrea sa dozviete viac v našom rozsiahlom preview. God of War vychádza už 20. apríla 2018.

God of War; Gameplay: súboj, monštrum, Kratos God of War; Wallpaper: rodina God of War; Wallpaper: súboj, Kratos, Atreus, monštrum

Obrázok 1: Zázemie sa mení, ale obrovské mytologické beštie zostávajú. Obrázok 2: Kratov syn Atreus na ich spoločnom dobrodružstve náhle ochorie. Obrázok 3: Nové dobrodružstvo Krata a jeho syna patrí bezpochyby k najočakávanejším hrám roku 2018.

Pre viac informácií mrknite na náš článok God of War, prípadne na oficiálnu homepage hry.Days Gone – Motorkárska sloboda v zničenom svete

SIE Bend Studio usilovne pracuje na survival akčnej hry Days Gone odohrávajúcej sa v otvorenom svete zničenom globálnou katastrofou. V ňom sa budete v koži lovca ľudí voľne preháňať na svojej vernej motorke a prebíjať sa stovkami, možno až tisíckami krvilačnými zombíkmi. Práve desivé hordy nemŕtvych, ktoré hráča neúprosne prenasledujú ako rieka vyliata z vlastného koryta, môžu do ľahko zatuchnutého žánru zombie hier vniesť trochu sviežeho vetra. Nič podobné (v takom meradle) sme zatiaľ vo videohrách nevideli.

Dôraz na vierohodné vykreslenie zdecimovaného sveta, voľnosť pohybu, dynamický model počasia a všadeprítomná tieseň dodávajú hre nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vás nenechá vydýchnuť. Nemŕtvi zaplavia náš svet v prvej polovici roka 2018, presný dátum vydania tejto PS4 exkluzivity zatiaľ ale možno nevedia ani sami tvorcovia. Preto buďte radšej pripravení, apokalypsa už môže byť pokojne za rohom.

Days Gone; Wallpaper: apokalypsa Days Gone; Gameplay: jazda na motorke Days Gone; Wallpaper: Zombie, útek

Obrázok 1: Atmosféra zničenej civilizácie plnej krvilačných nemŕtvych je spracovaná naozaj presvedčivo. Obrázok 2: Dynamický model počasia a rozľahlá krajina, v ktorej sa môžete prechádzať na svojej motorke, skvele vytvára ilúziu skutočného svet postihnutého globálnou katastrofou. Obrázok 3: Hordy zombíkov vás budú nemilosrdne prenasledovať. Pokiaľ si vás všimnú, budete sa musieť veľmi snažiť, aby ste prežili.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Days Gone, prípadne na oficiálnu homepage hry.Spider-Man – Len tak sa zosunúť ulicami New Yorku

Spider-Man je pripravovaná akčná adventúra štúdia Insomniac odohrávajúca sa v otvorenom svete – respektíve v americkom meste New York. V úplne originálnom príbehu nezaťaženom žiadnou predlohou na seba oblečieme kostým Spider-Mana, jedného z najslávnejších komiksových hrdinov vôbec. Čo všetko nás vlastne v tejto PS4 exkluzivite a pre komiksových nadšencov asi najočakávanejšej hry roku 2018 neminie?

Okrem už spomenutého príbehu obohateného množstvom ďalších postáv známych z komiksových zošitov sa môžeme tešiť predovšetkým na akrobatickú akciu plnú salt, premetov, pästí a kopov, ale aj na voľné hojdanie sa ulicami New Yorku na pre Spider-Mana typických pavučinách. V redakcii sa na túto komiksovú kôstku tešíme hlavne z toho dôvodu, že naozaj dobrá hra so Spider-Manom tu už nebola niekoľko rokov. Snáď štúdio Insomniac svoju šancu nepremárni, potenciál majú v rukách obrovský. Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy, tipovali by sme však skôr druhý či tretí kvartál roku 2018.

Spider-Man; Wallpaper: skok z helikoptéry, nepriateľ Spider-Man; Wallpaper: New York, šplhanie Spider-Man; Gameplay: chytenie nepriateľa

Obrázok 1: Hra bude plná napínavých akčných sekvencií a poletovania po New Yorku na Spider-Manových pavučinách. Obrázok 2: Šplhanie po stenách a vystreľovanie pavučín patrí medzi ikonické schopnosti tohto superhrdinu. Obrázok 3: Dynamických súbojov si v hre užijete habadej. Akrobatické schopnosti hlavného hrdinu z každej potýčky robia pastvu pre oči.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Spider-Man, poprípade na oficiálnu homepage hry.Total War: Three Kingdoms – Smelo vsádza na hrdinov

Hoci sa nový diel historickej vetvy strategickej série Total War odohráva v starovekej Číne, uchvátil našu pozornosť, pretože niektoré doteraz prezentované čriepky informácií nasvedčujú tomu, že sa bude od predchádzajúcich na dejiny zameraných titulov v mnohých ohľadoch líšiť. Teoreticky by sa mal skôr prikláňať k zástupcom trilógie Total War: Warhammer, ktorá je pri hráčoch kvôli svojmu zasadeniu neskutočne obľúbená.

Základné mechanizmy Total War: Three Kingdoms by mali byť veľmi podobné tým, ktoré boli využité v Total War: Rome 2 či Total War: Attila. Total War: Three Kingdoms sa od týchto vydarených projektov bude podľa všetkých dostupných informácií odlišovať predovšetkým v tom, že v ňom nájdeme hrdinov disponujúcich nadprirodzenými bojovými schopnosťami, s ktorými budú môcť ovplyvniť priebeh každej bitky. Ako veľmi bude ich prítomnosť zrejmá, sa dozvieme v jesenných mesiacoch roku 2018. Hra vyjde na PC.

Total War: Three Kingdoms: Wallpaper: vojvodca, armáda Total War: Three Kingdoms; Wallpaper: armáda Total War: Three Kingdoms; Wallpaper: bitevný plán, vojvodca

Obrázok 1: V Three Kingdoms budú hrať hrdinovia prím. Obrázok 2: Bojovať budete po celom území Číny. Obrázok 3: Total War: Three Kingdoms zastupuje v našom výbere najočakávanejších hier 2018 strategický žáner.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Total War: Three Kingdoms, prípadne na oficiálnu homepage série Total War.Metro Exodus – Bude mať exodus z podzemia šťastný koniec?

Metro Exodus je priamy nasledovník first-person strieľačiek od ukrajinských vývojárov z 4A Games. Po výborných dvoch dieloch Metro 2033 a Metro: Last Light sa chystá pokračovanie, v ktorom sa hlavný hrdina Arťom rozhodne opustiť relatívne bezpečie moskovskej podzemky a vydá sa s ostatnými pozostalými do stále ešte rádioaktívnej divočiny Ruska. Herná séria Metro má pevné základy v knižnej predlohe od ruského spisovateľa Dmitrija Glukhovského s rovnomenným názvom Metro 2033 a hry si (podobne ako knihy) vybudovali po svete slušnú fanúšikovskú základňu.

Predchádzajúce diely si držali mimoriadne ťaživý a klaustrofóbny podtón, keďže ste sa na povrch pozreli len zriedka a väčšina deja sa odohrávala v podzemí metra. Metro Exodus chce posunúť hranice a svet trochu otvoriť. Nehovoríme, že pôjde o titul s otvoreným svetom, iba že hráčom zrejme poskytne trochu viac priestoru na dýchanie. Pokračovanie sľubuje nové zbrane, lepší vizuál, prepracovaný craftovací systém a ešte lepšiu atmosféru, než tomu bolo pri predchádzajúcich inštaláciách. Sme naozaj zvedaví, ako sa s Metrom Exodus vývojári pobijú, na finálnu podobu jednej z najočakávanejších FPS roku 2018 si však budeme musieť počkať niekedy do štvrtého kvartálu roku 2018. Hra vyjde na PC, PS4 a Xbox One.

Metro Exodus; Gameplay: kuša Metro Exodus; Wallpaper: vlak Metro Exodus; Wallpaper: apokalypsa

Obrázok 1: Moskva je síce v Metro Exodus zdevastovaná po nukleárnej vojne, ale jej prostredie pôsobí tajomne a zaujímavo. Obrázok 2: Parný vlak bude v Metro Exodus plniť úlohu dopravného prostriedku a zároveň vašej základne. Obrázok 3: Na niektorých miestach vo svete Metro Exodus stále panuje rádioaktívna zima. Radšej si na cestu pribalíme nejaký „RadAway“.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Metro Exodus, prípadne na oficiálnu homepage hry.Battlefleet Gothic: Armada 2 – Kráča v stopách vydareného predchodcu

Ihneď po oznámení sa pre nás jednou z najočakávanejších hier roka stala stratégia Battlefleet Gothic: Armada 2, ktorá by mala plne kráčať v stopách svojho veľmi úspešného predchodcu. Ten sa odohrával v temnom futuristickom vesmíre Warhammer 40k, ktorý je permanentne zmietaný vojnou, ktorej sa v Battlefleet Gothic: Armada zúčastnila len hŕstka druhov, čo sa vývojári z Tindalos Interactive rozhodli v druhom diele napraviť.

Do bojov sa v Battlefleet Gothic: Armada 2 zapojí celkovo dvanásť rozlične navrhnutých frakcií disponujúcich slušným spektrom vesmírnych korábov. Tešiť sa zaručene môžeme na slávnu Imperiálnu flotilu, divokých Orkov, ladné Eldar a tajomné Nekrony. Dočkať by sme sa tiež mali rozšírenej palety lodí a vylepšenia systému ich úprav. Presný dátum vydania zatiaľ nebol pevne stanovený, dočkať by sme sa ho mali ale čoskoro. Náš tip ale je, že Armada 2 nevýjde skôr ako na jeseň, pravdepodobne skôr až na sklonku roka 2018. Hra vyjde na PC.

Battlefleet Gothic: Armada II; Wallpaper: vojna, explózia Battlefleet Gothic: Armada II; Wallpaper: planéta, havárie Battlefleet Gothic: Armada II; Wallpaper: vesmírná loď, Macragge's Honour

Obrázok 1: Battlefleet Gothic: Armada 2 proti sebe opäť postaví niekoľko mimozemských flotíl. Obrázok 2: Opäť tu budete útočiť na svety obývané nepriateľmi. Obrázok 3: Battlefleet Gothic: Armada 2 sa objaví vlajková loď primarchy Robouta Guillimana.

Pre viac informácií mrknite na oficiálnu homepage hry.Death Stranding – Dokáže Hideo Kojima ohromiť aj hrateľnosťou?

Hideo a jeho partia z Kojima Productions rozhodne vie robiť trailery, to sa im musí nechať. Márne sme si lámali hlavu nad tým, o čom vlastne má jeho chystaný titul Death Stranding vlastne byť a okrem kusých informácií a občasných špekulácií je toho zatiaľ známe skutočne málo. Keď sa Kojima prvýkrát vytasil s trailerom (a Normanom Reedusom) na hru Death Stranding, všetci jeho fanúšikovia si zrejme vydýchli, pretože považovali jeho prapodivnú výpoveď/odchod z Konami za začiatok konca. Našťastie to ale vyzerá, že sa nič také nekoná a my sa preto môžeme tešiť na ďalšie čriepky šialenstva, ktoré nám snáď v najbližšej dobe Kojima zase naservíruje.

Death Stranding má byť mixom akčnej adventúry a otvoreného sveta, ktorý čelí neznámemu fenoménu. Bytosti z inej dimenzie zrejme presiakli do univerza Death Strandingu a tamojšie populácie sa s nimi snažia nejako vysporiadať. Vieme o prapodivnom type dažďa nazvanom Timefall rapídne urýchľujúci „cyklus života“, záhadnom bábätku a Mads Mikkelsenovi, ktorý pravdepodobne stvárni hlavného záporáka hry. Ako to všetko Kojima skĺbi dohromady je pre väčšinu zatiaľ záhadou. Jedno je ale isté – normálny titul to nebude a my už sa na neho preto nemôžeme dočkať. Teraz už len dúfať, že Kojimovo vyhlásenie o tom, že hru plánuje vydať pred rokom 2019, dopadne pri vydavateľovi zo Sony na úrodnú pôdu. Hra vyjde na PlayStation 4.

Death Stranding; Wallpaper: hlavný hrdina Death Stranding; Wallpaper: mrtvé ryby, neznámé bytosti Death Stranding; Wallpaper: hlavný nepriateľ

Obrázok 1: Norman Reedus (čoby protagonista hry Sam) prerokuje oblečený. Obrázok 2: Norman Reedus, klasicky nahý, pozoruje hrozivo vyzerajúce postavy levitujúce v diaľke. Obrázok 3: Úloha Mads Mikkelsena je v Death Stranding veľkú záhadou. Podľa niektorých indícií to nebude až taký zloduch, za akého ho väčšina hráčov považuje.

Pre viac informácií mrknite na náš článok Death Stranding.The Last of Us: Part II – Ako bude pokračovať príbeh Ellie a Joela?

Naughty Dog patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie štúdia, a tak si môžu dovoliť pracovať na svojich tituloch tak dlho, ako len chcú. Dátum vydania tak nie je doteraz známy. Kým séria Uncharted sa stala štandardom kvality akčných adventúr, dobrodružstvo The Last of Us upútalo tiež vďaka svojmu surovému príbehu a celkovej vízii postapokalyptického sveta. O samotnom príbehu The Last of Us: Part II však autori zatiaľ nepovedali takmer nič. Cez to všetko by bolo hriechom túto výnimočnú PS4 exkluzivitu medzi najočakávanejšie hry nezaradiť, ak existuje hoci len malá nádej, že sa ho v roku 2018 dočkáme.

Hlavnou témou druhého dielu bude pomsta (viac v našom preview) a oproti pôvodnej hre sa tak pravdepodobne dočkáme ešte dospelejšieho a hustejšieho príbehu, ktorý bude podľa posledného traileru tiež dosť brutálny. Hlavnej úlohy sa zhostí teraz devätnásťročná Ellie, pričom o Joelovi zatiaľ autori zahmlievajú, ale nebolo by príliš prezieravé, aby sa aspoň na pár misiách neukázal. Vzhľadom na kredit, ktorým sa štúdio Naughty Dog pyšní, môžu autori veľa siahnuť do samotných základov hry a podľa riaditeľa štúdia Neila Druckmana sa fanúšikom prvého dielu nemusí dvojka pozdávať, pretože bude veľmi iná.

The Last of Us Part II; Wallpaper: apokalypsa, les The Last of Us Part II; Wallpaper: Ellie, Mŕtvoly The Last of Us Part II; Wallpaper: Joel, mŕtvola

Obrázok 1: Postapokalyptická pustatina bude opäť hlavným dejiskom očakávaného pokračovania. Obrázok 2: Úplne prvý trailer odprevadila teraz o deväť rokov staršia Ellie spevom a hrou na gitaru. Obrázok 3: Skrýva sa pod tajomnou siluetou Joel? Fanúšikovia hry si to rozhodne želajú.

Pre viac informácií mrknite na náš článok The Last of Us: Part II, prípadne na oficiálny homepage hry.

i Mohlo by vás zaujímať

Hoci sa herným sviatkom stala jeseň, december so svojimi zaujímavými titulmi nijako nezaostáva. V Just Cause 4 si užijeme dychberúcu a nadupanú akciu a trošku si zalietame, naše strategické „ja“ si zase príde na svoje v Mutant Year Zero: Road to Eden. Ak si však od strategického myslenia budeme chcieť oddýchnuť, v Super Smash Bros. Ultimate na nás budú čakať hrdinovia nášho detstva, a jedna z najrealistickejších FPS akcií, Insurgency: Sandstorm, nám opäť umožní hrdinsky bojovať.


Just Cause 4 – Gold Edition – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, škatuľová verzia, žáner: akčný, FPS/Strieľačky a dobrodružný – edícia obsahuje: základnú hru Just Cause 4, rozširujúce balíčky Air, Land a Sea, balíček Weaponised Vehicle Pack, balíček Explosive Weapon Pack, balíček Reaper Missile Mech

-55% 43,90 €
19,90 € bez DPH 16,58 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX537b
Just Cause 4 – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, žáner: akčný a FPS/Strieľačky, na online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live Gold – opäť sa dostávate do kože Rica Rodrigueza. Ten sa teraz postaví proti najsilnejšej privátnej armáde sveta – The Black Hand. Hra prináša obrovský otvorený svet, v ktorom sa budete môcť pohybovať pomocou mnohých áut, bojových stíhačiek, tanku či wingsuitu.

14,90 € bez DPH 12,42 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: MXO514
Just Cause 4 – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, žáner: FPS/Strieľačky, na online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus – opäť sa dostávate do kože Rica Rodrigueza, ten sa teraz postaví proti najsilnejšej privátnej armáde sveta – The Black Hand; hra prináša obrovský otvorený svet, v ktorom sa budete môcť pohybovať pomocou mnohých áut, bojových stíhačiek, tanku, či wingsuitu

14,90 € bez DPH 12,42 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX537
Insurgency: Sandstorm – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, CZ titulky, žáner: akčný, RPG a stratégia, na online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live Gold – Bojujte vo vojnou spustošenom prostredí súčasného konfliktu v sérii napínavých kooperatívnych a súťažných režimov pre viacerých hráčov. Hra ponúka bezkonkurenčne úchvatný zážitok. Pocítite každý výstrel a každú ranu v liatom kontaktnom boji. Smrť často prichádza bez varovania, muníciou musíte šetriť a bez taktických zručností sa nezaobídete. Koordinujte palebnú podporu so svojim tímom a vrhnite sa do strhujúcej akcie.

34,90 € bez DPH 29,08 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MXO467
Insurgency: Sandstorm – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, CZ titulky, žáner: akčný a stratégia, na online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus – Bojujte vo vojnou spustošenom prostredí súčasného konfliktu v sérii napínavých kooperatívnych a súťažných režimov pre viacerých hráčov. Hra ponúka bezkonkurenčne úchvatný zážitok. Pocítite každý výstrel a každú ranu v liatom kontaktnom boji. Smrť často prichádza bez varovania, muníciou musíte šetriť a bez taktických zručností sa nezaobídete. Koordinujte palebnú podporu so svojim tímom a vrhnite sa do strhujúcej akcie.

34,90 € bez DPH 29,08 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX496
Super Smash Bros. Ultimate – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: akčný – legendárna séria, kde sa stretávajú rôzne svety a postavy teraz prichádza na Nintendo Switch vo svojej ultimátnej podobe. Prichádzajú nové postavy, ako napríklad inklingovia zo Splatoon série alebo Ridley z Metroida, aby sa pobili so všetkými postavami, ktoré sa kedy vyskytovali v sérii Super Smash Bros. Rýchlejšie súboje, nové predmety, nové útoky, nové možnosti defenzívy a oveľa viac vás udrží vo víre bitky, či už ste doma alebo na cestách.

54,90 € bez DPH 45,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW066
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť