Recenzia Nothing Phone (2): Svetelný elegán vylepšuje výkon, displej i fotoaparát

Zobraziť katalóg

Nothing Phone (2), úvod

Recenzia Nothing Phone (2): Svetelný elegán vylepšuje výkon, displej aj fotoaparát

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Svietiaci telefón po druhý raz, tak by sme mohli brať druhú generáciu mobilu, ktorý vlani zaujal celý svet. V čase revolučných ohybných konštrukcií je svetelná šou na zadnej strane niečím doposiaľ neopozeraným, nápaditým a celkom úprimne tiež užitočným. Preklepli sme v recenzii nový smartfón Nothing Phone (2) a toto sú naše postrehy.

Nothing Phone (2) – OBSAH

 1. Smartfón Nothing má na čom stavať, veľa skúseností však zatiaľ nemá
 2. Drobný nárast veľkosti, priehľadný chrbát ukrýva pokročilejšiu svetelnú šou
 3. Nothing Phone (2) displej zväčšil, k tomu prichádza s technológiou LTPO na úspornejšiu prevádzku
 4. Systém Nothing OS má k dispozícii výkonné komponenty, Glyph toho zvládne viac
 5. Dvojica 50 Mpx fotoaparátov je naozaj všestranná, Nothing Phone (2) vylepšuje selfie
 6. Za podobnú cenu sa konkurencia smartfónu Nothing Phone (2) hľadá horšie
 7. K overenému základu si Nothing Phone (2) pribalil ďalšie užitočné funkcie
 8. Čo sme o mobilnom telefóne Nothing Phone (2) písali skôr

Smartfón Nothing má na čom stavať, veľa skúseností však zatiaľ nemá 

Len čo sa v roku 2022 objavil na trhu prvý Nothing Phone, hneď si získal pozornosť. V čase, keď telefóny musia meniť princípy svojej konštrukcie, aby zaujali a vystúpili z radu stále rovnakých prístrojov, sa Nothing objavil ako zjavenie. Konštrukciu ponechal tak, ako sme na ňu zvyknutí, zato si privlastnil priehľadnú zadnú stranu, pod ktorou sa ukrývajú adaptívne svetelné prvky, ktoré navyše dokázal náležite využiť.

Nothing Phone (2), recenzia, porovnanie s Nothing Phone (1)
Porovnanie svetelných prvkov nového Nothing Phone (2) a debutanta Nothing Phone (1). Zdroj: nothing. tech

Spoločnosť ide na vec trochu inak. Značka Nothing si vybrala svoje rozpoznávacie prvky. Tými sú vlastný font písma a kontrastné farby, ako je biela a čierna. Tie najčastejšie dopĺňa červená. Okrem telefónov sa v ponuke spoločnosti Nothing objavili napríklad slúchadlá. Niet divu, že si značku hneď všimla verejnosť. Niektorí na výrobky nedajú dopustiť, iní preferujú konkurenciu. Či už je to tak, alebo onak, máme tu po roku novú generáciu sľubne vyzerajúceho smartfónu, Nothing Phone (2).

Nothing Phone (2), recenzia, slúchadlá Nothing Ear (2) Nothing Phone (2), recenzia, slúchadlá Nothing Ear (stick)
Slúchadlá Nothing Ear (2) a Nothing Ear (stick). Zdroj: nothing. tech

Tá stavia na overených konceptoch z prvej generácie. Firme sa toho už na prvý pokus podarilo dosť, preto nebolo veľa dôvodov, aby sa muselo niečo výrazne prekopávať. Stále máme v prípade mobilného telefónu Nothing Phone (2) pred sebou niečo netradičné, čo zaujme a ľahko rúca doteraz nastavené pravidlá. V porovnaní so skladacími telefónmi však nejde tak do dôsledkov, čo však môže byť veľa zákazníkom po chuti. Poďme si telefón ukázať.

Drobný nárast veľkosti, priehľadný chrbát ukrýva pokročilejšiu svetelnú šou

Nothing Phone (1) som doteraz v ruke nemal, preto som nemohol pri prvom vybalení porovnať dojmy. Druhá generácia smartfónu britskej značky sa mi však okamžite zapáčila. Z veľkej časti za to môže príjemný pocit zo zadnej strany. Chrbát je síce krytý odolným sklom Gorilla Glass 5, to však ako sklo rozhodne nepôsobí. Zdá sa, ako by zoskupenie nielen svetelných prvkov bolo ukryté pod čírym plastom. Okraje sú navyše príjemne zahnuté.

i

Zadná strana Nothing Phone (2) nie je priehľadná v pravom slova zmysle, vnútorné komponenty nevidíme. Tie sú stále bezpečne schované pod ďalšou rôzne zvrásnenou vrstvou, avšak stále na mňa model Phone (2) pôsobí odhalene a neopozerane. Na povrchu sa nachádzajú iba dva výstupky fotoaparátov a drobná priehlbina mikrofónu.

Nothing Phone (2) sa veľmi dobre drží v ruke. Vplyvom hladkého skla a zahnutých okrajov zadnej strany však bez puzdra pomaly cestuje dlaňou smerom dole a hrozí jeho vykĺznutie. Ťažko ale myslieť na to, že by som hru svetiel celú schoval do puzdra. Našťastie na to pamätajú aj výrobcovia príslušenstva. Obaly teda majú otvory na svetelné prúžky. Prípadne si môžete zaobstarať kryt priehľadný. Hrany ctia trend, sú úplne rovné a pôsobia pevne.

Nothing Phone (2), recenzia, predná strana Nothing Phone (2), recenzia, zadná strana
Úplne rovný predok Nothing Phone (2) krytý ochrannou fóliou, oproti tomu chrbát je zdvihnutý a smerom na boky sa musí ohnúť. Na dotyk pôsobí sklo Gorilla Glass skôr ako plast.

Práve boky napomáhajú vytvárať dojem, že dizajn Nothing Phone (2) má blízko novým telefónom iPhone. Na niekoľkých miestach pretína hliníkový rámček plastový kúsok skrývajúci anténu. Na pravom boku sa nachádza podlhovasté zapínacie tlačidlo, na ľavom rozdelené tlačidlá hlasitosti. Na spodnej strane USB-C konektora nájdeme zdierku mikrofónu, reproduktor a slot na SIM kartu.

Nothing Phone (2), recenzia, Gorilla Glass Nothing Phone (2), recenzia, spodná hrana
Rovné hliníkové boky Nothing Phone (2) na niekoľkých miestach prerušujú sivé plôšky, inak tlačidlá sa dajú rozoznať veľmi dobre aj poslepiačky.

Nothing Phone (2) displej zväčšil, k tomu prichádza s technológiou LTPO na úspornejšiu prevádzku

Plocha prednej časti recenzovaného mobilu Nothing Phone (2) zotrváva úplne rovná. Je teda v ľahkom kontraste oproti zadnej strane. Rozmerný OLED displej má okolo celého obvodu úzky rovný rámček, ktorý sa smerom k bokom telefónu nezvažuje.

Na paneli prednej strany je už z výroby nalepená ochranná fólia až k okrajom. Nemusíte mať preto obavy o jeho stav hneď po vybalení z krabičky. Fólia ponecháva voľný priechod akurát selfie kamerke.
Nothing Phone (2), recenzia, fólia na displeji
Displej Nothing Phone (2) dostal vyšší maximálny jas a po novom zvládne znížiť zobrazovaciu frekvenciu až na 1 Hz.

V rámci samotného displeja Nothing Phone (2) a jeho kvalít tu máme panel s technológiou OLED pre výrazné farby a skutočnú čiernu. Na ňom sa rozprestiera typické Full HD+ rozlíšenie. Napriek tomu, že uhlopriečka je v porovnaní s minulým modelom o niečo väčšia, s rozlíšením sa skoro nehýbalo. Po novom sa stretávame s technológiou LTPO. Vďaka tej sa frekvencia pohybuje adaptívne až od 1 Hz do maximálnych 120 Hz. Svoj podiel na novom displeji má aj maximálny jas, ktorý sa šplhá až na 1 600 nitov.

Systém Nothing OS má k dispozícii výkonné komponenty, Glyph toho zvládne viac

Výrobca do smartfónu Nothing Phone (2) nenasadzuje aktuálneho kráľa medzi Snapdragon procesormi, to ale rozhodne neznamená, že by sme mali výkonnostný súboj s konkurenciou hneď odpískať.

V druhej generácii si Nothing Phone (2) pripisuje Snapdragon 8+ Gen 1. S 8 jadrami a taktom až 3 GHz to je prísľub dobrej odozvy. Skvelých 12 GB operačnej pamäte to už len potvrdí. Úspornejší 4nm výrobný proces sa zase podieľa na výdrži batérie. Vybrať si potom môžete medzi 256 a 512 GB pamäťou.

Nothing Phone (2), recenzia, ikonky Nothing Nothing Phone (2), recenzia, ikonky štandard Nothing Phone (2), recenzia, Geekbench Nothing Phone (2), recenzia, Glyph Nothing Phone (2), recenzia, o telefóne
Rozdiel čiernobieleho zobrazenia ikon Nothing a ikon v klasických farbách. Samotná funkcia Glyph má svoje miesto v nastavení. Výsledky Nothing Phone (2) v teste Geekbench 6 a informácie o recenzovanom modeli.

Výkon tu nie je od toho, aby mobil atakoval tých najvýkonnejších hráčov na trhu. Výsledok testovania Geekbench ale určite neurazí. Mobilné hry tu majú svoje miesto. Operačný systém na báze Androidu sa volá Nothing OS 2.0. Ten dotvára identitu celého produktu. Widgety v systéme sú interaktívne a môžete vyberať medzi vzhľadom zložiek s ikonami. Osobne som sa v natívnom zobrazení čiernobielych ikoniek strácal, našťastie ich ľahko prepnete do farby.

i

Vivo X100 Pro sa do Európy pozrie s najvýkonnejším čipom a extravagantným dizajnom

Svetelné prostredie Glyph sa na prvý pohľad príliš nezmenilo. Celkový tvar podsvietenia je až na malé drobnosti zachovaný, celkovo tu však máme komplexnejší systém. Z pôvodných 12 svetelných zón tu je 33 zón. Po novom sa viac dbá na postupné vyplňovanie prúžka pre viditeľné zobrazenie hlasitosti alebo odpočet minútky. Prepínaním svetelných prvkov pri výbere zvukov v nastavení sa rozhranie, bohužiaľ, často zasekávalo.

Nothing Phone (2), recenzia, Glyph odpočet Nothing Phone (2), recenzia, svietidlo Glyph
Glyph slúži aj na vizuálny priebeh minúty, kedy postupne svetelný prúžok ubúda. Nie je to také plynulé, iba zhasínajú jednotlivé diódy. Takto svieti chrbát Nothing Phone (2) pri aktivácii osvetlenia vo fotoaparáte.

Čítačka odtlačkov prstov pod displejom fungovala spoľahlivo, hoci už som videl aj rýchlejšie. Pri zhasnutom displeji občas zablikal kruh, do ktorého treba umiestniť prst. Komu nevyhovuje odtlačok, je možné pridať aj sken tváre.

Nothing Phone (2), recenzia, obsah balenia Nothing Phone (2), recenzia, kábel a spona
Balenie Nothing Phone (2) koncipoval výrobca udržateľne. Všetko je vyrobené z recyklovateľných materiálov.

Nothing sa pýši tým, že Phone (2) už možno dobiť v priebehu jednej hodiny. Batéria pritom trochu zvýšila kapacitu na 4 700 mAh. Zvýšil sa aj výkon drôtového nabíjania na 45 W. Adaptér v balení nenájdeme, len kábel. Ako dizajn zadnej strany naznačuje, bezdrôtové nabíjanie je, samozrejme, súčasťou mobilného telefónu, tu sa však na výkone nepridávalo. Zvládne ho s 15 W. Reverzne nabíja ďalšie produkty, napríklad slúchadlá, výkonom 5 W.

Dvojica 50 Mpx fotoaparátov je naozaj všestranná, Nothing Phone (2) vylepšuje selfie

Očakávania dobrých snímok z fotoaparátov sú vysoké. Už prvý Nothing Phone nefotografoval vôbec zle, a dobrých výsledkov sme sa dočkali zo všetkých jeho fotoaparátov. Nothing Phone (2) si pri obidvoch zachováva veľké rozlíšenie 50 Mpx, s ktorým sa už dajú vymyslieť rôzne veci ako spájanie pixelov do jedného. V základe snímky nedosahujú maximálny rozmer, ale zostávajú na 12,6 Mpx, čo je štandard aj inde. Prítomné je aj tlačidlo 2-násobného digitálneho zoomu.

Nothing Phone (2), výstupky fotoaparátov
Šošovky fotoaparátov vystupujú nad povrch, vedľajšia osvetľovacia dióda zostáva pod.

Z hlavného fotoaparátu Nothing Phone (2) som bol nadšený. Nech už boli podmienky akékoľvek, mobil si s nimi dokázal poradiť a snímkam nechýba dostatok detailov. Farebné podanie je veľmi prirodzené a reálne. Ani by som nepovedal, že sa Nothing uchyľuje k vyššej a krajšej saturácii. Rovnako druhý z fotoaparátov, teda širokouhlý, preukazuje reálne farebné podanie, dostatočne široký záber a minimum hluchých miest. V decembri 2023 zatiaľ nie je údaj o výsledkoch od DxOMark.

Nothing Phone (2), recenzia, denné foto Nothing Phone (2), recenzia, širokouhlý Nothing Phone (2), recenzia, denné foto
Fotografie zo snehobieleho dňa. Z toho istého miesta potom aj širokouhlé. Voliteľný vodoznak nie je príliš prehľadný, drží si font Nothing.

Sánka mi takmer spadla pri fotografovaní neskoro večer. Že občas telefóny vidia viac ako fotograf, je jasné. Nothing Phone (2) ale preukázal, že aj s jednoduchým 2-sekundovým snímaním zvládne zachytiť toľko obrazových informácií, že výslednú snímku naozaj výrazne zafarbí. Na to, že od výsledných detailov veľa nečakáte, je výsledok naozaj vydarený. Záber nižšie som fotografoval z ruky, statív netreba. Keby bol potrebný blesk, je možné využiť diódu alebo si rozsvietiť celé rozhranie Glyph.

Nothing Phone (2), recenzia, večerné foto Nothing Phone (2), recenzia, šero Nothing Phone (2), recenzia, nočný režim
Nothing Phone (2) sa nemusíte báť vytiahnuť na fotografovanie ani večer. Pokiaľ je potrebné, automaticky sa zapne nočný režim, ktorý naozaj výrazne zmení podobu scény.

V nastavení fotoaparátu Nothing Phone (2) si možno aktivovať aj režim makro. Telefón sám oznámi, že ideálne je fotografovať zo 4 cm. Makro sa automaticky neaktivuje pri priblížení. K snímkam si môžete aktivovať zachytenie vodoznaku v typickom kockovom fonte Nothing Phone. Maximálna kvalita videa sa dostáva na 4K a rýchlejších 60 fps, čo je dnes základ. Video nasleduje fotografie tým, že prevažnú väčšinu používateľov príjemne poteší. Selfie zdvojnásobuje rozlíšenie na 32 Mpx.

Nothing Phone (2), recenzia, makro Nothing Phone (2), recenzia, detail
V aplikácii fotoaparátu je vyhradený režim makro. Výsledky neurazia. Občas sa pekného zaznamenania detailu dočkáte aj bez nutnosti makro zapínať.

Za podobnú cenu sa konkurencia smartfónu Nothing Phone (2) hľadá horšie

Na čo sa pozerať, pokiaľ pre vás Phone (2) nie je? Porovnajme si konkurenciu podľa podobnej výbavy. Nothing Phone (2) na tom vôbec nie je zle, a to ani cenovo, pretože cena sa drží vo výške okolo 800 €. Preto pri zachovaní cenovej relácie nie je tak ľahké nájsť iný kompetentný mobilný telefón. Takže, ak si trochu priplatíte, môžete mať napríklad vlajkový OnePlus 11 5G alebo Motorolu Edge 40 Pro. Akých dvoch cenovo prijateľnejších adeptov som vybral?

Najnovší Samsung radu Galaxy S patrí síce medzi odľahčené verzie, tá však prevažnej väčšine používateľov môže stačiť. Samsung Galaxy S23 FE je kompaktnejší, menšie rozmery na výšku sú poznať. Už viditeľne sa Samsung rozhodol pre tri fotoaparáty. Veľkým plusom je teleobjektív schopný 3-násobného optického priblíženia.

Na druhej strane Nothing Phone (2) fotografuje širokouhlé a selfie snímky s detailnejším rozlíšením. Na svoju stranu si tiež smartfón Nothing Phone (2) môže získať priaznivcov rýchlejšieho nabíjania a vyššou pamäťou RAM, Galaxy S23 FE zase dosahuje plnú odolnosť IP68.

Nothing Phone (2), konkurencia Samsung Galaxy S23 FE
Samsung Galaxy S23 FE je venovaný tým, čo túžia po mobilnom telefóne s výborným pomerom cena / výkon.

Ak túžite po podobne veľkej uhlopriečke, mobilný telefón Xiaomi 13T Pro by vás mohol očariť. Veľmi vydarený telefón, ktorý sme si tiež zrecenzovali. Veľký displej s jemným rozlíšením má šancu uspieť u mobilných hráčov vďaka 144 Hz frekvencii. Xiaomi sa púšťa do integrácie čipu od výrobcu MediaTek, ktorému pomáha aj vysokých 12 GB RAM.

Opäť tu máme telefón s 50 Mpx fotoaparátom. Prítomnosťou teleobjektívu má nad telefónom Nothing Phone (2) navrch, priblíži však len 2-násobne. Nothing stráca v kapacite batérie aj rýchlosti drôtového nabíjania, Xiaomi 13T Pro však vôbec nezvládne to bezdrôtové.

Nothing Phone (2), konkurencia Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T Pro má vo svojoj modrom variante chrbát z umelej kože.
Parametre/Model Nothing Phone (2) Samsung Galaxy S23 FE Xiaomi 13T Pro
Displej 6,7" (20 : 9) 6,4" (19,5 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 412 × 1 080 px, 394 ppi 2 340 × 1 080 px, 403 ppi 2 712 × 1 220 px, 446 ppi
OLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz AMOLED, 144 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video s 60 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 4K video s 30 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114 °
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123 °
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2

teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4,
3× optický zoom
teleobjektív: 50 Mpx, f/1,9, 2 × optický zoom
Predný fotoaparát 32 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
10 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
20 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1,
8-jadrový
Exynos 2200,
8-jadrový
MediaTek Dimensity 9200+, 8-jadrový
GPU Adreno 730 Xclipse 920 ARM Immortalis-G715L
RAM 8 / 12 GB 8 GB 12 GB
Interné úložisko 128 / 256 / 512 GB 128 / 256 GB 256 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 700 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr.
nabíjanie: 45 W / 15 W
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 25 W / 15 W rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 120 W/-
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP54 IP68 IP68
Rozmery 162,1 × 76,4 × 8,6 mm 158 × 76,5 × 8,2 mm 162,2 × 75,7 × 8,5 mm
Hmotnosť 201 g 209 g 206 g
Cena* 719 €* 759 €* 749 €*
*Cena je platná k 2. 12. 2023.

K overenému základu si Nothing Phone (2) pribalil ďalšie užitočné funkcie

Nothing Phone (2); recenzia

Nothing Phone (2)

Mobily

Na prvú generáciu telefónu od výrobcu Nothing sa nezniesla vlna kritiky, naopak si namotal množstvo priaznivcov. Nothing teda tento rok nemusel byť pod príliš veľkým tlakom, stačilo všetko zopakovať a pridať niečo navrch. A to sa presne stalo. Výrobca zapracoval na lepšom displeji modelu Nothing Phone (2), pokrokom je aj komplexnejšia zostava svetiel Glyph. Systém funguje vplyvom výkonného procesora bez zásekov a môžete si ho ľahko prispôsobiť. Nothing zvládol vylepšiť aj výkon nabíjania. Nabudúce by sa hodilo pridať k perfektnej fotografickej zostave aj tretí snímač schopný optického zoomu. Inak toho nie je veľa, čo vytknúť.

Klady

 • Dizajn, ktorý nás baví
 • Prepracovanejšia zostava svetiel Glyph
 • Systém Nothing OS neponúka zbytočnosti
 • Fotoaparáty schopné akcie vo všetkých podmienkach

Zápory

 • Stále chýba plná odolnosť IP68
 • 2-násobný zoom by som ocenil skôr optický
i Mohlo by vás zaujímať

Spoločnosť Nothing tento rok ponúkla telefón s väčšími rozmermi a tiež pokročilejšou vnútornou výbavou. Pre niekoho sú to len malé krôčiky, ktoré ale môžu byť predzvesťou neskorších míľových krokov. Som zvedavý, akým smerom sa bude budúcnosť značky uberať ďalej, pretože už druhýkrát preukázala, že mobilné telefóny určite robiť dokáže. 

Čo sme o mobilnom telefóne Nothing Phone (2) písali skôr

Aktualizované  • Autor: Ondřej Chabr

Keď vyšla prvá generácia mobilných telefónov Nothing Phone, hneď si získala pozornosť. Takto ojedinelý telefón tu už dlho nebol. Nothing Phone sa však uchytil a našiel si mnoho priaznivcov. Nielen tí sa teraz dočkali pokračovania, ktoré počas živého vysielania predstavil zakladateľ Carl Pei s internetovou osobnosťou a zároveň investorom do značky Nothing Casey Neistatom. Aká je nová generácia Nothing Phone (2)?

Nothing Phone (2), úvod

Nothing Phone (2) (PREVIEW) – OBSAH

 1. Nothing Phone (2) toho so zadným podsvietením Glyph zvládne ešte viac
 2. Jasnejší displej s väčšou uhlopriečkou je krytý odolným sklom Gorilla Glass
 3. Nothing Phone (2) má procesor vyššej kategórie a rýchlejšie nabíjanie
 4. Na prvý pohľad Nothing Phone (2) fotoaparáty nezmenil, opak je však pravdou
 5. Za Nothing Phone (2) si vplyvom lepšej výbavy priplatíme

Nothing Phone (2) toho so zadným podsvietením Glyph zvládne ešte viac

Ikonický zadný panel s netypickou priehľadnosťou zostáva samozrejme zachovaný. Nová generácia tiež výrazne nemení celkový vzhľad, okrem vycentrovania selfie fotoaparátu do stredu. Obidve sklenené strany oddeľuje hliníkový rámček. Nothing Phone (2) má však oproti Nothing Phone (1) kvôli displeju väčšie rozmery. Ako bolo ďalej s väčším priestorom naložené, spomenieme v kapitole o batérii. 

Svietiaci mobil opäť prichádza vo dvojici farieb. Tie sú takmer opačné, čo sa týka kontrastu, teda biela a sivá.

Nothing Phone (2), dizajn Nothing Phone (2), v porovnaní s Nothing Phone (1)
Pri porovnaní s 1. generáciou Phone (1) je poznať väčší počet svetelných LED plôšok a svetlejší odtieň sivej. Zdroj: nothing. tech

Podsvietenie Glyph sa ukrýva pod priehľadnou sklenenou zadnou stranou, ktorá má teraz zaoblené hrany, čo je pri držaní poznať. Novinka Nothing Phone (2) dostala celkovo 11 svetelných pásikov, namiesto pôvodných 5. Zvýšil sa aj počet svetelných zón z pôvodných 12 na 33.

Výrobca Nothing zapracoval tiež na viacerých možnostiach upozornenia. Postupne sa tiež môže začať LED rozsvecovať v závislosti od toho, ako pokračuje nabíjanie batérie alebo odpočet minút.

Jasnejší displej s väčšou uhlopriečkou je krytý odolným sklom Gorilla Glass

Na prednú stranu telefónu Nothing Phone (2) sa dostal rozmernejší displej. Novinka má teraz uhlopriečku 6,7 palca, čo je mierny skok. Rozlíšenie zostalo na hodnote Full HD+, čo aj tak dáva dohromady solídnu jemnosť 394 ppi. Technológia LTPO môže za dynamickú zmenu frekvencie od 1 až do 120 Hz. Poteší aj veľkorysá svietivosť 1 600 nitov.

i

O prvej generácii si môžete prečítať v našej recenzii Nothing Phone (1) (RECENZIA): Jednoznačný dizajnový originál. A tiež skvelý telefón

V displeji je klasicky opäť zasadená čítačka odtlačkov prstov. Prehľad o čase a notifikáciách bez nutnosti rozsvietiť displej umožní vďaka OLED panelu always-on technológia.

Nothing Phone (2) má procesor vyššej kategórie a rýchlejšie nabíjanie

Nothing Phone (2) neponecháva výkon náhode. V jeho srdci bije Snapdragon 8+ Gen 1, takže nárast výkonu je znateľný. Ďalej nechýbajú štedré operačné pamäte, a to 8 a 12 GB.

Zmeny sa odohrali aj v systéme Nothing OS 2.0 a podľa tímu Nothing sa značka vo Phone (2) mohla naozaj zamerať na prispôsobenie vzhľadu ovládacích prvkov podľa svojich predstáv. Firma sľubuje 3 roky podpory nového systému Android a 4 roky bezpečnostných záplat.

Nothing Phone (2), Nothing OS 2.0
Nothing si operačný systém prispôsobil podľa seba s ikonickým fontom a kombináciou farieb. Zdroj: nothing. tech

Poskočila kapacita batérie a teraz sa rovná 4 700 mAh. Skvelou správou je navýšenie výkonu nabíjania, Nothing Phone (2) môžete nabíjať až 45 W. Bezdrôtových 15 W a reverzných 5 W zostáva.

Na prvý pohľad Nothing Phone (2) fotoaparáty nezmenil, opak je však pravdou

Už prvá generácia sa nevystatovala zbytočným množstvom fotoaparátov. Tento trend pokračuje aj v 2. generácii, teda práve v mobilných telefónoch Nothing Phone (2). Rozlíšenia sú ale veľké a skvelé, takže výsledné snímky v kombinácii so solídnou svetelnosťou f/1,9 pravdepodobne nebudú zlé. Hlavný snímač 50 Mpx je však nový – Sony IMX 890. Vďaka ISP tiež fotoaparát zvládne snímať viac obrazových dát. Pri snímaní oceníte optickú stabilizáciu obrazu, ktorú sme už mohli vidieť aj v 1. generácii telefónu, a v rámci zmien stojí za to spomenúť aj kvalitnejší HDR.

Nothing Phone (2), zadné fotoaparáty
Počet fotoaparátov sa nemení, ich schopnosti však áno. A samozrejme k lepšiemu. Zdroj: nothing. tech

Druhá 50 Mpx širokouhlá kamera s uhlom záberu 114 ° slúži zároveň aj ako makro a predné selfie navyšuje svoje rozlíšenie dvojnásobne na 32 Mpx. Tiež video spolieha na OIS a natočíte ho v maximálnej kvalite 4K pri snímkovej frekvencii 60 snímok za sekundu.

Za Nothing Phone (2) si vplyvom lepšej výbavy priplatíme

Telefón Nothing Phone (2) bude dostupný v dvoch farbách a troch kapacitných variantoch od 17. júla 2023 za ceny, ktoré sú o poznanie vyššie ako pri prvej generácii. Začíname na 679 € za verziu 8 + 128 GB, ďalej je tu 12 + 256 GB variant za 719 € a nakoniec 12 + 512 GB verzia za 829 €.

A ako je na tom papierovo v porovnaní s Nothing Phone (1)? Máme tu pre vás zhrnutie v tabuľke.

Parametre/Model Nothing Phone (2) Nothing Phone (1)
Displej 6,7" (20 : 9) 6,55" (20 : 9)
2 412 × 1 080 px, 394 ppi 2 400 × 1 080 px, 402 ppi
OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video s 60 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video s 30 fps
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114 °
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114 °
Predný fotoaparát 32 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 778G+, 8-jadrový
GPU Adreno 730 Adreno 642L
RAM 8 / 12 GB 8 / 12 GB
Interné úložisko 128 / 256 / 512 GB 128 / 256 GB
Operačný systém Android 13 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 700 mAh 4 500 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 45 W / 15 W rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 33 W / 15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP54 IP53
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 162,1 × 76,4 × 8,6 mm 159,2 × 75,8 × 8,3 mm
Hmotnosť 201 g 193 g
Cena* 719 € 398,90 €
*Cena je platná k 17. 7. 2023.
i Mohlo by vás zaujímať

Nový Nothing Phone (2) urobil naozaj poriadny krok vpred a dostal sa na vyššiu úroveň. Svoj rukopis firma nezmenila, ale do vnútornej časti vložila výbavu rádovo výkonnejšieho telefónu. To so sebou prináša citeľný nárast ceny. Napriek tomu si telefón bez problémov obháji svoje miesto, pretože mu naozaj veľa nechýba.

4,9 82×
Nothing Phone (2) 12 GB / 256 GB sivá
Mobilný telefón – 6,7" OLED 2412 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 50Mpx (f/1,88) hlavný + 50Mpx širokouhlý, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4700 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Super cena
579 € Ušetríte 40 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NOTHa05b1
4,9 82×
Nothing Phone (2) 12 GB / 256 GB biela
Mobilný telefón – 6,7" OLED 2412 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 50Mpx (f/1,88) hlavný + 50Mpx širokouhlý, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4700 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
579 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa05b2
4,9 82×
Nothing Phone (2) 12 GB / 512 GB sivá
Mobilný telefón – 6,7" OLED 2412 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 50Mpx (f/1,88) hlavný + 50Mpx širokouhlý, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4700 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
719 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NOTHa05c1
4,9 82×
Nothing Phone (2) 12 GB / 512 GB biela
Mobilný telefón – 6,7" OLED 2412 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát: 50Mpx (f/1,88) hlavný + 50Mpx širokouhlý, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4700 mAh, model 2023, Android
719 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: NOTHa05c2
4,7 158×
Nothing Phone (1) 8 + 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6,55" OLED 2400 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G, fotoaparát: 50Mpx (f/1,88) hlavný + 50Mpx širokouhlý, predná kamera 16Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4500 mAh, model 2022, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -2 %
349 € 359 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NOTHa03C2
OPPO Reno10 Pro 5G 12 GB / 256 GB sivá
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 2412 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 778G, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 32Mpx teleobjektív, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP54, rýchle nabíjanie 80W, batéria 4600 mAh, model 2023, Android
+2 darčeky v hodnote 40,90 €
Zľavnené -20 %
394,90 € 499 €
Skladom
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OPP2014b1
Vytlačiť
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií