Spoločnosť Nothing je známa tým, že jej telefóny sa výrazne odlišujú. Aj samotný názov, ktorý znamená v preklade „nič“, je originálny. Nothing Phone (3a) Pro na tejto originalite stavia a svojou pixel-artovou grafikou vám dá vedieť, že máte čakať odlišnosti už od začiatku. Novinka však exceluje aj v dvoch relatívne klasických disciplínach – má výborný fotoaparát a skvelú výdrž batérie. Tušíte správne, že to nie je všetko, čo by ste o ňom mali vedieť.
Ak ste zvyknutí na určité prvky dizajnu Android mobilných telefónov, tak pri Nothing Phone (3a) Pro na ne radšej zabudnite. Tlačidlá väčšinou nenájdete na tých miestach, kde by ste ich očakávali. Úprimne, považujem to skôr za nevýhodu ako výhodu, a počas testovania mi to nebolo príjemné. Čím sa tento telefón líši?
Tlačidlá hlasitosti sú umiestnené na ľavej strane telefónu, zatiaľ čo na pravej strane nájdete tlačidlo napájania. Pod ním sa nachádza špeciálne „essential“ tlačidlo, ktorému môžete priradiť rôzne funkcie. Našťastie má odlišný tvar a povrch, takže si ho pravdepodobne nepomýlite s tlačidlom napájania. Hlasitosť na ľavej strane mi však pripadá nepraktická, najmä pri menej pohodlnom vytváraní screenshotov.
Zadná strana Nothing Phonov je vždy priehľadná, a inak tomu nie je ani pri Phone (3a) Pro. Je to netradičné a efektné, no ak si kúpite ochranný obal, mal by byť priehľadný – inak sa celý vizuálny efekt stratí.
Ostrovček fotoaparátu Nothing Phone (3a) Pro je mimoriadne výrazný a značne vystupuje nad povrch telefónu. Zvyčajne mi takýto dizajn prekáža, no v tomto prípade mi to nevadilo – je jasné, že takto prepracovaný fotoaparát potrebuje dostatok priestoru na optiku, a rozhodne to stojí za to.
Farebné vyhotovenia sú pomerne skromné, čo je škoda. K dispozícii máte iba konzervatívny čierny a bledosivý variant (recenzovaný Phone (3a) Pro je čierny). Pritom lacnejší model Nothing Phone (3a) je dostupný aj v zaujímavej bielej a dynamickej modrej farbe.
Čo sa týka konštrukcie, bol som tak trochu prekvapený odolnosťou. Je na úrovni IP64, čo znamená najvyššiu možnú odolnosť pred vniknutím prachu, ale nie najvyššiu odolnosť pred vodou. To znamená, že váš Nothing Phone (3a) Pro bez problémov zvládne dážď či striekajúcu vodu zo záhradnej hadice, no dlhší alebo hlbší ponor už nie je vhodný.
Zmienku si zaslúži aj hmotnosť 211 gramov. Pri uhlopriečke 6,77" ide o relatívne normálnu hodnotu, no telefón sa hodí skôr do väčšej ruky. Mne osobne sa tiež nedržal úplne ideálne, najmä kvôli vystupujúcemu ostrovčeku fotoaparátu. Dá sa na to zvyknúť, no držanie Nothing Phone (3a) Pro jednoducho nepovažujem za úplne pohodlné. Hrúbka 8,35 mm tomu tiež nijako nepomáha a radí model skôr do priemeru.
Nový Nothing Phone (3a) Pro je cenovo umiestnený do strednej triedy (stojí 474,90 €), ale nerobí žiadne kompromisy. Poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 vyrobený 4 nm výrobným procesom a na aplikácie dostanete k dispozícii 12 GB RAM.
Jednou zo silných stránok modelu je displej, ktorý je od výroby naladený na sýtejšie farebné odtiene, čo pôsobí živým a dynamickým dojmom. Ide o kontrastný prístup, pretože samotný systém sa drží skôr čiernobielej palety a pixelového štýlu. Keď potom spustíte farebný, ostrý obsah, vizuálny rozdiel je ešte výraznejší. Displej má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, čo je aktuálny štandard, takže pohyb vo videách a hrách je mimoriadne plynulý.
Pochválim ho aj za vysokú svietivosť. Normálne je to do 800 nitov, ale v špičke dokáže vykúzliť pôsobivých 3 000 nitov, takže ak ste fanúšikmi letného slniečka, bude pre vás displej Nothing Phone (3a) Pro krásne čitateľný.
Úložisko s kapacitou 256 GB je jedinou dostupnou možnosťou, ktorú tento telefón ponúka. Nie je to ani veľa, ani málo, no variant s 512 GB by určite potešil niektorých používateľov, aj keby znamenal vyššiu cenu.
Najväčšou devízou Nothing Phone (3a) Pro je fotoaparát, ktorý by mohol súťažiť aj s oveľa drahšími konkurentmi. Denné aj nočné fotografie sú bohaté na veľké množstvo detailov, netrpia rozmazávaním ani neskĺzavajú k skresleniu farieb. Všetko je tak ako má byť a fotoaparátu v podstate nemám čo vytknúť. Posúďte sami.
Páčil sa mi režim makrofotografie, ktorý automaticky rozmazáva pozadie a presne sa zameriava na fotografovaný objekt. Okrem toho je tu aj ďalšia výhoda. Pokiaľ radi fotografujete miniatúrnu faunu, tak tento telefón ju nevyplaší. Vďaka teleobjektívu dokáže zachytiť detailné makrofotografie zo vzdialenosti 15 cm, takže sa nemusíte výrazne približovať, čo je pri pozorovaní prírody veľmi užitočné.
Pri nočných záberoch som s obdivom sledoval, ako Nothing Phone (3a) Pro dokáže zachovať správne farebné odtiene aj pri vysokej sýtosti, pričom zároveň presne reprodukuje čiernu oblohu a všetky detaily.
Tento telefón ponúka 3-násobný optický zoom, 6-násobný tzv. bezstratový zoom a až 60-násobný digitálny zoom. Bezstratový zoom využíva iba stred senzora s vysokým rozlíšením a bez pomoci klasickej optiky dokáže zachovať ostrý obraz. Vďaka tomu je možné nielen detailné snímanie na krátku vzdialenosť, ale aj pozorovanie objektov na veľkú diaľku – čo nenájdete ani pri niektorých drahších smartfónoch.
Nechýba ani expertný režim pre fajnšmekrov, no ak niečo tomuto fotoaparátu chýba, je to možnosť snímania videa v 4K pri 60 fps. Maximum, ktoré ponúka, je menej plynulých 30 fps.
Vy, ktorí poznáte značku Nothing, určite viete, že glyphy sú jej špecialitou. Zadná strana Phone (3a) Pro obsahuje niekoľko svetelných pásov, tzv. glyphov, ktoré majú široké využitie. Slúžia na signalizáciu prichádzajúcich hovorov, udalostí z kalendára a notifikácií správ, ale aj na alarmy či zobrazenie aktuálnej úrovne hlasitosti. Navyše môžu efektným blikaním kopírovať rytmus zvonenia.
Je to originálne a zaujímavé, no praktické iba vtedy, ak telefón často pokladáte displejom dole a glyphy máte na očiach. Na tvorbu vlastných zvonení sprevádzaných blikaním glyphov existuje samostatná aplikácia, no nazvať ju vyslovene praktickou by bolo trochu odvážne. Skôr mám pocit, že ide o „zábavku“ pre mladších používateľov, ktorých bude baviť vytvárať si vlastnú „disco show“ na mieru.
Spomeniem aj aplikáciu Essential Space, ktorú výrobca prezentuje ako jednu z výrazných výhod modelu Nothing Phone (3a) Pro. Umožňuje ukladať poznámky a dopĺňať ich o obrázky či screenshoty, pričom ich môžete organizovať do tzv. zbierok – teda tematických skupín alebo myšlienkových okruhov. S orientáciou a organizáciou vám pritom pomáha umelá inteligencia. Pre kreatívnych používateľov môže byť táto aplikácia užitočná a zároveň rýchla, najmä vďaka možnosti priradiť tvorbu poznámok fyzickému tlačidlu pod tlačidlom napájania. Na môj vkus je však pomerne neprehľadná a chýba jej jednoduchosť.
Na druhej strane sa mi na Nothing Phone (3a) Pro páčia rôzne detaily, ktoré zvyšujú praktickosť jeho používania. Napríklad snímač odtlačkov prstov je umiestnený pomerne blízko spodnej časti telefónu, no pri odomykaní obrazovky sa okolo neho zobrazí kruh, vďaka ktorému ho prstom vždy presne nájdete.
Zvukový prejav recenzovaného telefónu ma príjemne prekvapil – je natoľko kvalitný, že slúchadlá ani nebudete potrebovať. Opäť sa tu prejavuje základná filozofia značky Nothing: robiť veci inak. Na rozdiel od konkurencie telefón neponúka ekvalizér ani efekty ako Dolby Atmos. Napriek tomu je zvuk bohatý na basové frekvencie a mimoriadne kvalitný.
Ako som už naznačil, iné sú aj ikony a piktogramy v celom systéme. Nothing vytvoril vlastné verzie ikon známych aplikácií, ako napríklad Spotify či Facebook. Ak vám však tento štýl nevyhovuje, môžete si zvoliť klasické rozhranie s bežnými ikonami – čo vrelo odporúčam. Originálne ikonky od Nothing sú totiž často nejasné, takže sa medzi nimi budete chvíľu orientovať, kým si zvyknete, ktorá z nich reprezentuje ktorú aplikáciu.
Nakoniec je tu ešte nabíjanie batérie s kapacitou 5 000 mAh, ktoré trvá približne hodinu – čo je dnes bežný štandard. Výdrž však taká obyčajná nie je, pretože Nothing Phone (3a) Pro zvládne na jedno nabitie fungovať aj dva dni, čo zatiaľ nie je úplne bežné.
Ak stále váhate, mohli by ste zvážiť Google Pixel 9a, ktorý ponúka najvyššiu odolnosť pred vodou. Na druhej strane však disponuje menším množstvom RAM pre aplikácie a je výrazne kompaktnejší. Pri tvorbe tejto recenzie som ho mal v ruke, takže môžem dobre porovnávať. Fotoaparát Nothing Phone (3a) Pro je o niečo kvalitnejší, no telefón poskytuje menej komfortu pri držaní. Je tiež o niečo lacnejší, takže výber závisí od vašich preferencií.
V podobnej cene kúpite tiež populárny Samsung Galaxy A56, ktorý je porovnateľne veľký, no v oblasti používateľskej originality neprináša toľko inovácií. Ponúka menej operačnej pamäte (8 GB), no ide o tradičnú, renomovanú značku s o niečo vyššou odolnosťou proti vode (IP67). Viac o Galaxy A56 prezradím v recenzii, no všeobecne možno povedať, že Nothing Phone (3a) ponúka viac štýlu – aj keď A56 má sklenený chrbát – a viac vlastných riešení. Zvuk majú výborný obaja, no Samsung pridáva Dolby Atmos a možnosť upraviť si jeho charakteristiku podľa vlastných preferencií.
Ak hľadáte viac RAM a väčšie úložisko, zvážte OnePlus Nord 4. Za podobnú cenu ako Nothing Phone (3a) Pro ponúka mohutných 16 GB pamäte a 512 GB úložiska, čo určite stojí za úvahu. Okrem toho vyniká štíhlym celokovovým telom a jeho fotoaparát je zdatnou konkurenciou. Na druhej strane má slabšiu výdrž batérie. Viac vám o ňom poviem v recenzii.
Pri zvažovaní Nothing Phone (3a) Pro vás pravdepodobne napadne otázka, v čom sa líši od základného modelu bez prívlastku Pro. Samozrejme, jedným z hlavných rozdielov je nižšia cena, no tiež nižšie rozlíšenie predného fotoaparátu. Verzia Pro ponúka skvelý 50 Mpx predný fotoaparát, zatiaľ čo štandardná verzia má menej pokročilý senzor. Okrem týchto rozdielov však medzi nimi nie sú žiadne zásadné odlišnosti, takže lacnejší model Nothing Phone (3a) rozhodne stojí za zváženie.
Parametre/Model | Nothing Phone (3a) Pro | Samsung Galaxy A56 | OnePlus Nord 4 |
---|---|---|---|
Displej | Uhlopriečka: 6,77" | Uhlopriečka: 6,7" | Uhlopriečka: 6,74" |
Rozlíšenie: 2 392 × 1 080 px, 387 ppi |
Rozlíšenie: 2 340 × 1 080 px, 385 ppi |
Rozlíšenie: 2 772 × 1 249 px, 450 ppi | |
Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | |
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz |
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz |
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | |
Ochrana: Panda Glass | Ochrana: Gorilla Glass Victus+ | Ochrana: ✕ | |
Zadné fotoaparáty | Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS | Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS | Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS |
Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 | Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2 | Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 | |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,6, OIS | Makro: 5 Mpx, f/2,4 |
| |
Predný fotoaparát | 50 Mpx, f/2,2 | 12 Mpx, f/2,2 | 16 Mpx, f/2,4 |
Čipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 | Samsung Exynos 1580 | Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 |
GPU | Adreno 710 | Xclipse 540 | Adreno 732 |
RAM | 12 GB | 8 GB | 12 GB / 16 GB |
Interné úložisko | 128 GB | 128 GB / 256 GB | 256 GB / 512 GB |
Operačný systém | Android 15 | Android 15 | Android 15 |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ | ✓ |
3,5 mm jack | ✕ | ✕ | ✕ |
Stupeň krytia | IP64 | IP67 | IP65 |
Akumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh | 5 500 mAh |
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 50 W / - | Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 45 W / - | Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 100 W / - | |
Rozmery | 163,5 × 77,5 × 8,4 mm | 162,2 × 77,5 × 7,4 mm | 162,6 × 75 × 8 mm |
Hmotnosť | 211 g | 198 g | 199 g |
Obsah balenia | Telefón, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | Telefón, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | Telefón, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka |
Cena | 474,90 € | od 479,00 € € | od 479,00 € |
Nothing Phone (3a) Pro
MobilyZ Nothing Phone (3a) Pro mám zmiešané pocity. Oceňujem originalitu a vlastné riešenia – výrobca nekopíruje konkurenciu, ale snaží sa robiť veci inak. Na druhej strane to občas prichádza na úkor pohodlného používania niektorých funkcií a ich praktickosti. Rozhodne však ide o telefón, ktorý si vás získa vynikajúcimi dennými a nočnými zábermi, výborným zvukom a dlhou výdržou batérie. Hodí sa skôr pre technologických nadšencov, ktorí chcú telefón, čo sa odlišuje. Vďaka dobre nastavenému pomeru ceny a výbavy však osloví aj bežného používateľa – možno ho nelákajú glyphy, ale kvalitný fotoaparát je preňho dôležitý.
Klady
Zápory
Peter Vnuk
Technológie sú pre mňa prácou aj zábavou – najviac sa venujem smartfónom, notebookom, audiotechnike, umelej inteligencii a všetkému hi-tech. Rád recenzujem novinky, sledujem futuristické trendy a odhadujem ďalší vývoj technológií. Fascinuje ma sci-fi a vízie budúceho sveta, ktoré často inšpirujú reálny technologický pokrok. Profesionálne sa venujem aj videohrám a hernému priemyslu. Keď práve nepracujem, rád si odpočiniem pri dobrej hre, kvalitnom pive alebo tvorbe technologických memes na Facebooku.
Ak chcete vlastniť Nothing Phone (3a) Pro, nemusíte byť hipster, ale istá dávka rebelstva sa určite hodí. Prečo? Aby ste naplno ocenili jeho originálne prvky, ako sú glyphy či vlastné ikony aplikácií. Čo však ocení každý používateľ, je výnimočný fotoaparát, ktorý exceluje v každých svetelných podmienkach, spolu so skutočne dlhou výdržou batérie. Fanúšikov počúvania hudby bez slúchadiel poteší kvalitný zvukový prejav, a nakoniec nesmiem zabudnúť na pekný displej so sýto naladenými farbami, ktorý kontrastuje s čiernobielou schémou systému Nothing OS. Jednoducho mobilný telefón s originálnym prístupom a za skvelú cenu.
• Autor: Jan Vavřík
Mobilné telefóny Nothing Phone (3a) a Nothing Phone (3a) Pro rozdeľujú používateľov na dva tábory – jedni ich za dizajn odsudzujú, druhí sú nimi nadšení. Bez ohľadu na to, do ktorého tábora patríte, treba uznať, že polopriehľadný dizajn s Glyph osvetlením je skutočne jedinečný. Tentokrát ponúka až 26 individuálne programovateľných zón. Tieto telefóny okamžite vystupujú z radu – na prvý pohľad ich odlíšite od klasických „placiek“. Obidva modely sú vybavené modernými funkciami, vrátane nového tlačidla pre AI asistenta. Rozdiely medzi nimi však rozhodne stoja za pozornosť. Poďme si ich predstaviť!
Obidva modely, Nothing Phone (3a) a Nothing Phone (3a) Pro, si zachovávajú charakteristický, snáď až futuristický dizajn s polopriehľadným chrbtom a ikonickým Glyph osvetlením, ktoré sa stalo poznávacím znakom značky Nothing. Výrobca sľubuje, že telefóny skvele padnú do ruky a podľa prvých dojmov to skutočne nevyzerá len na marketingový ťah.
Hoci momentálne nemám mobilné telefóny priamo v rukách, podľa dostupných informácií sa výrobca rozhodol upustiť od polykarbonátu a namiesto toho použil sklenený chrbát. Tento dizajnový krok má zariadeniu dodať luxusnejší a prémiovejší vzhľad. Navyše výrobca tvrdí, že sklenený povrch by nemal byť taký náchylný na zachytávanie odtlačkov prstov.
Vzhľad Nothing Phone (3a) a Nothing Phone (3a) Pro sa výrazne líši od všetkého, na čo sme vo svete smartfónov zvyknutí. Už žiadne unifikované „placky“, ale dizajn, ktorý osloví každého, kto hľadá niečo iné a odvážne. Pre niektorých to môže byť osviežujúca zmena, pre iných možno až príliš veľký odklon od klasiky.
Čo sa týka rozmerov a hmotnosti, obidve verzie ponúknu nasledujúce parametre:
Nothing Phone (3a) a Phone (3a) Pro poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3, ktorý síce nepatrí medzi absolútnu špičku, ale pre bežných používateľov má ponúknuť dostatok výkonu. Model Phone (3a) bude k dispozícii vo variantoch 8 GB/128 GB a 12 GB/256 GB, zatiaľ čo Phone (3a) Pro rovno stavil na konfiguráciu 12 GB/256 GB.
Niektorých používateľov môže voľba procesora prekvapiť – najmä vzhľadom na odvážny dizajn, ktorý Nothing pri týchto modeloch presadzuje. Výrobca sa však spolieha, že Snapdragon 7s Gen 3 zvládne bez problémov bežné úlohy aj náročnejší multitasking.
Obidve novinky navyše disponujú batériou s kapacitou 5 000 mAh, ktorú je možné vďaka rýchlemu 50 W nabíjaniu pohodlne doplniť počas krátkej chvíle.
Novinky Nothing Phone (3a) a (3a) Pro sú vybavené 6,77-palcovým AMOLED displejom s 120 Hz obnovovacou frekvenciou, čo zaručuje plynulé a ostré zobrazenie vo všetkých svetelných podmienkach. Výrobca zhodne tvrdí, že displej si poradí s priamym slnečným svetlom aj nočným režimom bez akýchkoľvek problémov. Mobilné telefóny zvládajú v manuálnom režime až 800 nitov, zatiaľ čo automatická regulácia ho v prípade potreby vytiahne na 1 300 nitov, pri HDR obsahu až na 3 000 nitov.
Ochranu obrazovky zaisťuje odolné sklo Panda Glass, ktoré by malo ponúknuť solídnu ochranu pred poškriabaním a náhodným pádom. Napriek tomu, že ide o kvalitný panel, zatiaľ nie je potvrdené, či podporuje LTPO technológiu, ktorá by mohla ešte lepšie optimalizovať spotrebu energie.
Nothing si zakladá na vizuálne atraktívnom prostredí, čo sa odráža v podaní živých farieb a hlbokej čiernej vďaka technológii AMOLED. Z hľadiska odolnosti spĺňajú obidve novinky Nothing Phone (3a) aj Nothing Phone (3a) Pro certifikáciu IP64, čo znamená ochranu pred prachom a striekajúcou vodou. Nejde teda o plne vodotesné zariadenia, ale bežné kvapky dažďa by im nemali spôsobiť žiadne problémy.
Telefóny Nothing Phone (3a) a Phone (3a) Pro podľa výrobcu prinášajú vylepšené fotoaparáty s dôrazom na ostrosť a detaily aj v horších svetelných podmienkach, čo sa určite overí pri prípadnom redakčnom teste. Pokiaľ sa bavíme o modeli Phone (3a), hlavný 50 Mpx snímač s optickou stabilizáciou (OIS) a svetelnosťou ƒ/1,9 sľubuje kvalitné snímky s minimálnym šumom.
Hlavnému snímaču sekunduje 50 Mpx teleobjektív s 2× optickým zoomom a až 30× digitálnym priblížením. A máme tu tiež 8 Mpx širokouhlý teleobjektív so zorným uhlom 120 °. Selfie kamera modelu Nothing Phone (3a) má rozlíšenie 32 Mpx, zatiaľ čo v prípade modelu Pro je jej rozlíšenie rovných 50 Mpx. V čom sa ešte základný model líši od Pro verzie?
Pro verzia prichádza s výrazne odvážnejším dizajnom, ktorý okamžite upúta pozornosť svojim dominantným kruhovým modulom fotoaparátu. Nothing Phone (3a) Pro ponúka oproti základnej verzii lepší zoom. Výrobca sľubuje 50 Mpx periskopický teleobjektív s 3× optickým zoomom a až 60× digitálnym priblížením. Obidva modely podporujú 4K video, Ultra HDR a vylepšený nočný režim. Nothing zároveň obom modelom pridáva hardvérové tlačidlo na rýchle spustenie fotoaparátu – žiadne „lovenie“ aplikácie v ponuke. Kde sme to už videli?
Parametre/Model | Nothing Phone (3a) | Nothing Phone (3a) Pro |
---|---|---|
Displej | Uhlopriečka: 6,77" | Uhlopriečka: 6,77" |
Rozlíšenie: 2 412 × 1 080 px, 387 ppi | Rozlíšenie: 2 412 × 1 080 px, 387 ppi | |
Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | |
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | |
Ochrana: Panda Glass | Ochrana: Panda Glass | |
Zadné fotoaparáty | Hlavný: 50 Mpx, f/1.9 | Hlavný: 50 Mpx, f/1.9 |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/2.0 | Periskop. teleobjektív: 50 Mpx, f/2.6 | |
Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2.2 | Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2.2 | |
Predný fotoaparát | 32 Mpx, f/2.2 | 50 Mpx, f/2.2 |
Čipset | Snapdragon 7s Gen 3 | Snapdragon 7s Gen 3 |
GPU | Adreno 710 | Adreno 710 |
RAM | 8 GB / 12 GB | 12 GB |
Interné úložisko | 128 GB / 256 GB | 128 GB |
Operačný systém | Android 15 | Android 15 |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ |
3,5 mm jack | ✕ | ✕ |
Stupeň krytia | IP64 | IP64 |
Akumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh |
Rýchlonabíjanie: 50 W | Rýchlonabíjanie: 50 W | |
Rozmery | 163,52 × 77,5 × 8,35 mm | 163,52 × 77,5 × 8,39 mm |
Hmotnosť | 201 g | 211 g |
Obsah balenia | telefón, nabíjací kábel (USB-C na USB-C), bez nabíjacieho adaptéra, fólia na displeji, nástroj na SIM, návod | telefón, nabíjací kábel (USB-C na USB-C), bez nabíjacieho adaptéra, fólia na displeji, nástroj na SIM, návod |
Cena | od 364,90 € (8 GB / 128 GB), 409,90 € (12 GB / 256 GB) |
*od 475 € (12 GB / 256 GB) |
Cena modelu Phone (3a) v konfigurácii 8 GB/128 GB je 364,90 €. Variant s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom si môžete zadovážiť za cenu 409,90 €. Nothing Phone (3a) Pro vo verzii 12 GB/256 GB by sa mal predávať za cenu okolo 475 €.
Obidve novinky budú k dispozícii už o pár dní po oficiálnom predstavení, ktoré prebehlo 4. marca 2025. Model Nothing Phone (3a) si však môžete u nás zarezervovať už dnes.
i
Mohlo by vás zaujímať
Mobilné telefóny Nothing Phone (3a) a (3a) Pro prichádzajú s nevšedným dizajnom, ktorý rozdeľuje používateľov na dva tábory – zatiaľ čo niektorí oceňujú jeho originalitu a futuristické poňatie, iní zostávajú verní tradičnej estetike. Bez ohľadu na subjektívne vnímanie vzhľadu však nemožno poprieť, že Nothing dôsledne pokračuje vo svojej stratégii ponúkať smartfóny, ktoré kombinujú unikátny dizajn, solídnu výbavu a konkurencieschopnú cenu. Dá sa očakávať, že tieto modely si nájdu svoje miesto nielen medzi technologickými nadšencami, ale aj medzi používateľmi, ktorí chcú držať v ruke niečo výnimočné, čo sa odlišuje od bežného štandardu.