Reklamácia či vrátenie? Alza dni - Lenovo
Zobraziť katalóg

Realme 9 Pro

Realme 9 Pro (RECENZIA): výborný displej, dlhá výdrž aj solídny výkon

Recenzia

Aktualizované • Autor: Jiří V. Matýsek

Spoločnosť Realme sa v posledných rokoch etablovala ako neprehliadnuteľný hráč v oblasti strednej triedy mobilných telefónov. Podobne ako ďalšia, napr. Xiaomi, ktorá je stále asi najviditeľnejšou značkou v tomto segmente, kombinuje zaujímavú hardvérovú výbavu s priaznivou cenou. Dostali sme príležitosť si „ohmatať“ čerstvú novinku Realme 9 Pro. Aká je?

Realme 9 Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. Realme 9 Pro je druhým najlepším v novo predstavenej štvorici telefónov
 2. Balenie Realme 9 Pro ponúkne všetko potrebné, ale aj zbytočný plast navyše
 3. Realme 9 Pro je pohľadný telefón, ktorý má meniť farby
 4. Telefón s podarenou ergonómiou, ktorá môže prekvapiť
 5. Ťažko uveriť, ale Realme 9 Pro má iba IPS LCD displej
 6. Realme 9 Pro je spoľahlivý rýchlik, ktorý sa nezadýcha
 7. Fotoaparáty sú dobré, najmä v dobrom svetle
 8. Batéria Realme 9 Pro vydrží naozaj dlho
 9. Ako sa Realme 9 Pro používa
 10. Realme 9 Pre: záverečný verdikt
 11. Čo sme o Realme 9 Pro (a ďalších telefónoch z tohto radu) napísali skôr

Realme 9 Pro je druhým najlepším v novo predstavenej štvorici telefónov

Realme 9 Pro je druhým najvyšším zástupcom celého radu Realme 9. Tá obsahuje celkom štyri modely – základný Realme 9i, Realme 9 (ten sa u nás nepredáva) a dva varianty Pro – Realme 9 Pro, ktorý je témou tejto recenzie, a Realme 9 Pro+.

V tejto recenzii sa teda zameriame na Realme 9 Pro, na telefón, ktorý sa u nás predáva za prijateľných 319,90 € (marec 2022) vo verzii s 8 GB RAM, 128 GB pamäte a podporou 5G sietí. A presne v tejto konfigurácii dorazil aj na recenziu. Pre úplnosť dodajme, že na trhu je ešte variant so 6 GB/128 GB za cenu 285,90 € (marec 2022).

i

Samsung Galaxy A53 5G predstavený: Stane sa tento rok najpredávanejším telefónom?

Balenie Realme 9 Pro ponúkne všetko potrebné, ale aj zbytočný plast navyše

Telefón je dodávaný v pevnej škatuľke neprehliadnuteľnej žltej farby s jemnou textúrou. V nej, okrem samotného telefónu – ten náš dorazil vo vyhotovení Aurora Green, ako sa na škatuľke píše – nájdeme nasledujúce príslušenstvo:

 • Nabíjací 33 W adaptér,
 • dobíjací, resp. dátový kábel USB-C/USB-A,
 • mierne zatmavené silikónové puzdro,
 • Quick Start Guide a záručné podmienky,
 • kľúčik na otvorenie šuplíčka na SIM kartu.

Vnútro škatuľky zaberá trochu zbytočná výstelka z tuhého plastu, ktorá jednotlivé časti výbavy drží na mieste pri preprave, napriek tomu si dokážem predstaviť nejaké lepšie, rozumej ekologickejšie riešenie. Obzvlášť, keď sa niektorí výrobcovia podľa svojich slov snažia o prístup šetrný k prírode a napr. nepridávajú k svojim telefónom nabíjačky. Nie je to nič zásadné, skôr to nepríjemne zarazí.

Realme 9 Pro, podoba balenia Realme 9 Pro, obsah balenia
Obsah škatuľky s Realme 9 Pro je celkom očakávateľný, trochu ale zarazí plastová vanička, v ktorej sú komponenty uložené.

Realme 9 Pro je pohľadný telefón, ktorý má meniť farby

Realme 9 Pro dorazil, ako už zaznelo vyššie, vo farebnej úprave Aurora Green. To je v podstate tmavá modrozelená farba, pričom zadná časť využíva vizuálny efekt, ktorý opticky vytvára na chrbte priehlbinu. Tá delí zadnú časť opticky na dve časti, pričom v tej spodnej sa objavujú blýskajúce sa trblietky. Lesklý chrbát má zvyčajný problém – odtlačky prstov sú na ňom jednoducho vidieť a telefón dosť rýchlo pôsobí trochu „zacapkane“.

Modul fotoaparátu je sklenený a výrazne vystúpený nad povrch telefónu, takže sa mobilný telefón na rovnej ploche trochu pohupuje, predovšetkým v prípade, keď sa prstom pohybujeme po dolnej časti displeja. Čiastočne to vyrovnáva dodávané puzdro, hoci aj to fotoaparáty mierne prevyšujú.

Realme 9 Pro, recenzia, dizajn Realme 9 Pro, dizajn
Predná a zadná strana Realme 9 Pro.

Propagačné materiály už od počiatku lákali na takmer chameleónsku schopnosť Realme 9 Pro: Na slnku má totiž meniť farbu. Má. V mojom prípade ale zostal telefón stále rovnako zelený, nech ležal na slnku, ako dlho chcel. V každom prípade telefón vyzerá zaujímavo a pohľadne.

Realme 9 Pro, recenzia, dizajn
Dizajn telefónu je funkčný, spodná časť pôsobí, akoby bola pokrytá lesklým prachom.

Telefón s podarenou ergonómiou, ktorá môže prekvapiť

Samotný Realme 9 Pro sa ergonomicky podaril. Dobre sa drží v ruke, hmotnosť 195 g, resp. jej rozloženie môže za to, že je telefón stabilný a vyvážený, v ruke sa nešmýka, „hmota“ je v ruke jasne citeľná. Stabilite pri úchope určite prispievajú aj takmer rovné hrany. Všetky tlačidlá, teda vľavo dvojice na úpravu hlasitosti, vpravo na rozsvietenie obrazovky kombinované s čítačkou odtlačkov prstov, sú priamo pod prstami, tam, kde majú byť. Avšak, očividne je to telefón pre pravákov a v tomto ohľade funguje veľmi dobre. U ľavákov si ale dokážem predstaviť problémy a potrebu prehmatávania, napr. pri odomykaní, čo nie je ani trochu pohodlné.

i

iPhone 13 Pro (RECENZIA): brilantné parametre zabalené v kovovom tele

Hoci ide o kompletne plastový prístroj, pôsobí veľmi pevne. Oficiálne bohužiaľ Realme 9 Pro neponúka žiadnu certifikovanú odolnosť voči vode alebo prachu, ale je jasné, že v tejto cenovej triede muselo dôjsť na ústupky. A toto je jeden z nich. Aspoň je tu od výrobcu nalepené ochranné sklo, má však celkom výrazné hrany a predovšetkým okolo selfie fotoaparátu je vidieť až príliš.

Realme 9 Pro, recenzia, dizajn
Nalepenie ochranného skla je celkom vidieť na prednom fotoaparáte, ktorý výrobca umiestnil do ľavého horného rohu

Ťažko uveriť, ale Realme 9 Pro má iba IPS LCD displej

Jedným z veľkých tromfov Realme 9 Pro je dozaista displej. Slušná uhlopriečka 6,6" ponúka skutočne dosť miesta na všetko, čo si len budete priať. Pomerne výrazne je znateľná brada telefónu a chvíľku som si zvykal aj na priestrel na selfie fotoaparát v ľavom hornom rohu.

V každom prípade, telefónu Realme 9 Pro sa veľmi dobre darí maskovať fakt, že je osadený „iba“ IPS LCD panelom. Displej vážne pôsobí prvotriedne. Celkovému dojmu veľmi pomáha 120 Hz obnovovacia frekvencia (potrebné zapnúť v nastavení, od výrobcu má telefón nastavenú iba 60 Hz), možno použiť aj adaptabilné nastavenie, ktoré medzi oboma hodnotami prepína. Scrollovanie webových stránok či sociálnych sietí je veľmi plynulé, farby sú krásne sýte, text ostrý, nádhera.

Chvályhodná je aj veľmi dobrá čitateľnosť na slnku, k dispozícii je aj tmavý režim a tiež funkcia nazývaná Ochrana zraku, ktorá znižuje množstvo emitovaného modrého svetla a šetrí oči. Obrazovka Realme 9 Pro v takom prípade mierne zožltne a čítanie textu je na nej príjemné. Maximálny jas telefónu vie byť celkom bodavý, svoje využitie ale nájde na slnku, kde je bez problémov čitateľný. „Vytiahnutie jasu“ na maximálnu úroveň využijete ale málokedy, pohodlne si vystačíte s automatikou, ktorá na okolité podmienky reaguje veľmi spoľahlivo.

Realme 9 Pro, čítačka
Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na pravej strane v dizajnovo zaujímavej priehlbine.

Realme 9 Pro je spoľahlivý rýchlik, ktorý sa nezadýcha

Čo sa týka výkonu, v prípade Realme 9 Pro sa nie je na čo sťažovať. Kombinácia výborného chipsetu Snapdragon 695 5G a 8 GB RAM – ktorú je ešte možné o 3 GB posilniť na úkor vnútorného 128 GB úložiska – zabezpečí naozaj hladký beh všetkých aplikácií. Prehrávanie videí, prehliadanie internetu, hranie hier (testované na overenej klasike Asphalt 9) úplne bez zásekov. Telefón sa nijako „nezadýchával“, nezahrieval.

i

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW): návrat kráľa Androidov?

Výborne je tiež optimalizovaný aj operačný systém Android 12. V tomto ohľade všetko beží tak, ako má, výkonovo je Realme 9 Pro telefón, ktorý nebude strácať ani v budúcnosti. Zamrzí však jedna vec – telefón sa bohužiaľ nezaobišiel bez predinštalovaných aplikácií typu Booking.com alebo dedikované appky pre AliExpress. Našťastie sa dajú odinštalovať, v každom prípade je to práca naviac.

Realme 9 Pro, Android 12 Realme 9 Pro, Android 12 Realme 9 Pro, Android 12
V Realme 9 Pro bezproblémovo funguje operačný systém Android 12.

Fotoaparáty sú dobré, najmä v dobrom svetle

Propagačné materiály nového telefónu Realme 9 Pro lákali najmä na fotoaparát. Nemôžem si pomôcť, ale výsledný dojem je skôr rozpačitý. Najprv ale papierové parametre: Realme 9 Pro ponúka zostavu troch snímačov v nasledujúcej konfigurácii:

 • 64 Mpx hlavný snímač, f/1,8, 26 mm
 • 8 Mpx ultraširoký snímač, f/2,2, 119˚, 16 mm
 • 2 Mpx makro, f/2,4
Realme 9 Pro, recenzia, fotomodul
Fotomodul vystupuje celkom výrazne nad chrbát telefónu.

Máme tak tú česť s vcelku štandardnou fotografickou výbavou, ktorá vyslovene nesklame, ale zároveň nepredvádza ani nejaké oslnivé výkony. Ak máte solídne svetelné podmienky, tzv. jasný slnečný deň, a ste v exteriéri, výsledok bude výborný: Farby sú živé, ostrosť bezproblémová, príjemne prekvapilo podanie kontrastných scén. Už v interiéri začne telefón trochu narážať na svoje limity, fotky strácajú na ostrosti, začínajú šumieť, ako telefón Realme 9 Pro navyšuje citlivosť.

Realme 9 Pro, recenzia, fotoaparát
Fotoaparát telefónu Realme 9 Pro je veľmi dobrý – ak máte dobré svetelné podmienky.

A veľmi nepomáha ani AI, ktorá síce pozná, čo fotíte, a nastavenie tomu prispôsobí, efekt to ale veľký nemá. Nočné fotky sú trochu stávka v lotérii. Niekedy to vyjde, inokedy nie. Realme síce ponúka špeciálny nočný režim, ten ale nespočíva ani tak v zmene parametrov snímky, ako v predĺžení expozície. Čo je za určitých okolností efektné a dostatočne „art“ (napríklad rozmazané svetlá prechádzajúcich áut), inokedy skôr na škodu, pretože nie je ľahké udržať telefón v pokoji.

K dispozícii je aj makro, ktoré je tu so svojimi 2 Mpx vážne len do počtu, a vylúdiť z neho slušnú snímku je celkom oriešok. Pre tých, ktorí chcú mať nad snímkou väčšiu kontrolu, je pripravený režim Pro. Ten umožní hlbšie nastavenie, vrátane zobrazenia histogramu a fotenia do RAWu, čo je rozhodne fajn. Zvoliť môžete aj portrétny režim, ktorý rozmaže pozadie a v dobrých podmienkach sú fotky obstojné, a taktiež režim ulice, ktorý zase vylepší stabilizáciu obrazu. Tá je ale iba digitálna.

Galéria snímok z Realme 9 Pro

Realme 9 Pro, recenzia, foto Realme 9 Pro, recenzia, foto Realme 9 Pro, recenzia, foto

Realme 9 Pro, recenzia, foto Realme 9 Pro, recenzia, foto Realme 9 Pro, recenzia, foto

Realme 9 Pro, recenzia, foto Realme 9 Pro, recenzia, foto Realme 9 Pro, recenzia, foto

Batéria Realme 9 Pro vydrží naozaj dlho

Čo však v prípade Realme 9 Pro vyslovene prekvapilo, je jeho batéria. Kapacita 5 000 mAh je sama o sebe dosť veľká a v strednej triede obzvlášť, čo však vyslovene prekvapí, je optimalizácia využitia energie. Tá totiž akoby ani neubúdala. Iné telefóny sa doslova vybíjajú pred očami, Realme 9 Pro jednoducho držia. Telefón aj pri väčšom využití (hranie hier, videa, počúvanie hudby, telefonovanie, komunikácia na sociálnych sieťach) vydrží bez problémov deň. Keď nebudete prilepení k obrazovke neustále, z prístroja vytlačíte pokojne dva dni bezproblémového použitia. A v prípade, že vám práve nikto nevolá, nikomu nepíšete a na mobil sa pozriete tak akurát na hodiny, bude to samozrejme ešte dlhšie.

i

Xiaomi Redmi Note 11 (PREVIEW): to najlepšie v duchu Xiaomi

Do balenia s Realme 9 Pro pridal výrobca 33 W rýchlonabíjačku, ktorá zvládne plné dobitie za plus mínus 50 minút, čo je celkom slušný výkon. Takže v tomto ohľade je to jedno pozitívum za druhým – rýchle nabíjanie a navyše nebudete musieť nabíjať zrovna často. Nezostáva než chváliť.

Realme 9 Pro, recenzia, konektory
Realme 9 Pro ponúkne aj 3,5 mm jack na slúchadlá.

Ako sa Realme 9 Pro používa

Najsilnejší dojem z používania Realme 9 Pro je hladkosť. Ovládanie pomocou gest je perfektne prirodzené a do krvi prejde takmer okamžite. Zásluhou 120 Hz obnovovacej frekvencie je všetko dianie na obrazovke plynulé a scrollovanie webom alebo sociálnymi sieťami pôsobí krásne mäkko. Rýchle a bezproblémové sú aj záležitosti typu odomykanie (spoľahlivá čítačka odtlačkov aj odomykanie tvárou). Radosť tiež robí 3,5 mm jack na slúchadlá, Hoci ten by mohol byť skôr na hornej hrane telefónu, alebo slot na microSD kartu.

Realme 9 Pro je výborný telefón – displej, výdrž batérie, používanie. Ako by mu ale chýbal nejaký duch či kúzlo, ktoré by bolo schopné pridať solídnej výbave aj remeselnému vyhotoveniu pridanú hodnotu. Telefón je do istej miery zameniteľný s ostatnými jemu podobnými a príliš mi k srdcu počas používania neprirástol. Ide teda o schopný telefón, ktorý ale neponúka nič výnimočné, čím by nad ostatnými vyčnieval.

Realme 9 Pre: záverečný verdikt

Realme 9 Pro; recenzia

Realme 9 Pro

Mobily

Realme 9 Pro je dobre vyzerajúci a moderný mobilný telefón so zaujímavou výbavou – predovšetkým v spojení s lákavou cenou. Má skvelý displej, dlho vydrží na batérii, je plynulý, výkonný a pripojíte si k nemu aj drôtové slúchadlá. Fotoaparát by ale mohol byť ešte o niečo lepší, pretože nie vždy plní to, čo výrobca sľubuje. Všetko ostatné šliape tak, ako má, a smartfón svojej cieľovej skupine dozaista dobre poslúži. Niektorým ale môže chýbať vnútorné kúzlo, ktoré by ho dokázalo povýšiť nad ostatné a dodať mu pridanú hodnotu.

Klady

 • Skvelý displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Podarená ergonómia
 • Slúchadlový jack
 • Spoľahlivý výkon
 • Cena

Zápory

 • Nepresvedčivý fotoaparát
 • Lesklý chrbát, na ktorom vidno odtlačky prstov
 • Zameniteľnosť
 • Veľmi vystúpený fotomodul
i Mohlo by vás zaujímať

Realme 9 Pro je podarený telefón s výborným displejom, solídnym výkonom aj dlhou výdržou. Dizajn vyvoláva dojem luxusu a fotoaparát vykoná, najmä pri dobrých svetelných podmienkach, dobrú prácu, hoci nie je dokonalý. Neponúka síce nič výnimočné a môže byť zameniteľný, svoju prácu ale odvádza dobre.

Matěj Toul

Jiří V. Matýsek

Moje meno je Jiří V. Matýsek a som pisateľ telom aj dušou. Baví ma technika, rád píšem o mobilných telefónoch, počítačoch a ďalších technológiách. Najväčšou vášňou mimo prácu je však hudba – aj o nej píšem – recenzia a reporty z koncertov – a som zberateľom hudobných nosičov všetkého druhu. Príležitostne fotím, nepohrdnem ale ani dobrou knihou alebo počítačovou hrou.

Čo sme o Realme 9 Pro (a ďalších telefónoch z tohto radu) napísali skôr

Populárne mobilné telefóny excelujúce v strednej triede sa ukazujú v novej generácii. Realme už skôr tento rok predstavil model Realme 9i a teraz ukázal ešte vybavenejší Realme 9 Pro a taktiež Realme 9 Pro+. Ich snahou bude podľa všetkého potvrdiť skvelú povesť predchádzajúcich modelov. Čo novinky ponúknu? Ako sa od seba líšia a aká bude ich cena?

Realme 9 Pro a 9 Pro+ 5G – OBSAH

 1. Vyberať môžete z troch modelov Realme 9
 2. Displeje radu Realme 9 potešia rýchlou odozvou
 3. S takým výkonom si Realme 9 môže dovoliť mnoho
 4. Spoznajte silu nočnej fotografie s Realme 9
 5. Séria Realme 9 dbá na komfortnú výdrž batérie
 6. Ktorý Realme 9 bude ten pravý práve pre vás? 

Vyberať môžete z troch modelov Realme 9

Najlacnejší telefón radu Realme 9i firma ukázala už s predstihom. Ide o mobil, ktorý by mal cieliť na menej náročných zákazníkov. A 16. februára verejnosť prvýkrát uzrela oba modely Pro. Variant s označením plus je pritom v rade smartfónov Realme úplnou novinkou. Z logiky veci by sa mohlo zdať, že pôjde o najvybavenejší model. Pri pohľade na parametre je však hra vyrovnanejšia. Každý model má čo ponúknuť a nájde si iného záujemcu.

Rad Realme 9, dizajn
Vzhľadovo sú si telefóny Realme 9 skutočne veľmi podobné. Znateľný je rozdiel medzi veľkosťou modelu 9 Pro+ a ostatnými dvoma mobilmi. Základné Realme 9i potom má na chrbte prúžky.

Vzhľadovo sa nová generácia takmer zhoduje s modelom Realme GT Neo 2 5G. Realme 9i a Realme 9 Pro spolu zdieľajú rozmery aj uhlopriečku displeja. Najmenší je prekvapivo model 9 Pro+, a to o necelý pol centimeter. Modely Pro zhodne zaujmú modrým farebným variantom, ktorý mení sfarbenie zadnej strany telefónu v reakcii na slnečný svit či ultrafialové žiarenie. Tento variant však zatiaľ nie je v predaji na našom trhu. Môžeme si vyberať medzi čiernou a zelenou.

Displeje radu Realme 9 potešia rýchlou odozvou

Okrem technológie displeja je dôležitá aj jeho veľkosť. Uhlopriečky okolo 6,5" sú dnes už úplne bežnou záležitosťou a volí ich čím ďalej viac výrobcov. Realme 9i a 9 Pro disponujú rovnakým IPS panelom s uhlopriečkou 6,6" a Full HD+ rozlíšením. Jemnosť bohato postačuje. Predsa len si však model Pro prisvojil nejaké víťazstvo a obraz dokáže rozhýbať v rýchlej frekvencii celých 120 Hz. Avšak aj 90 Hz v prípade Realme 9i je tiež veľmi pekný údaj.

Realme 9 Pro, čierny variant Realme 9 Pro, zelený variant
Štýlové farebné varianty modelov Pro sú čierna a zelená. Zdroj: realme.com

To Realme 9 Pro+ sa drží krok späť, aspoň čo sa uhlopriečky týka. S takmer na chlp rovnakým rozlíšením si zaberá o 2 desatiny palca menšiu uhlopriečku ako jeho spolupútnici. Jemnosť vďaka tomu nepoznateľne poskočila. Oveľa dôležitejšia je prítomnosť Super AMOLED panelu. Zobrazovaná čierna farba je teda skutočne čierna.

i

Realme GT Neo 2 (PREVIEW): herný mobil so 120 Hz displejom a vysokým výkonom

V prípade tohto modelu výrobca spolieha na dynamickú 90 Hz odozvu meniacu sa v závislosti od aktuálnej potreby. Ďalšou špecialitkou najpokročilejšieho modelu sa stáva čítačka odtlačkov prstov v displeji, cez ktorú si môžete taktiež zmerať srdcový tep.

S takým výkonom si Realme 9 môže dovoliť mnoho

Oblasť výkonu nie je pozabudnutá. Základný Realme 9i ponúka slušne vybavený Snapdragon 680 v kombinácii so 4 alebo 6 GB pamäte RAM. Realme 9 Pro prináša úspornejší čip Snapdragon 695 5G, vyrábaný 6 nm procesom. K 6 alebo 8 GB RAM môžete pridať ešte virtuálnu RAM s veľkosťou až 5 GB.

Najlepší telefón radu sa spolieha na ešte výkonnejší čip. Procesorom smartfónu Realme 9 Pro+ sa stal MediaTek Dimensity 920 5G. Operačným systémom bude, rovnako ako v prípade Realme 9 Pro, Android 12 v grafickej nadstavbe RealmeUI 3.0. Pri modeli Realme 9i potom padla voľba na Android 11 s RealmeUI 2.0.

Realme 9 Pro+, procesor
MediaTek Dimensity 920 – to je on. Procesor, ktorý poháňa výkonný Realme 9 Pro+. Zdroj: realme.com

Telefónom nechýba odomykanie tvárou, aby sa k dátam nedostal nikto nepovolaný. Snímanie tváre ďalej využijete pri platbách mobilom pomocou Google Pay vďaka čipu NFC. Model Pro+ sa môže pochváliť lepším systémom chladenia, takže ani pri záťaži by vám telefón ruky spáliť rozhodne nemal. Interné kapacity pamätí sú 64 alebo 128 GB pri modeli Realme 9i, 128 GB pri Realme 9 Pro a najviac nájdeme pri Realme 9 Pro+, a to 256 GB. V prípade posledného spomínaného však ako u jediného už nemôžeme rozšíriť kapacitu cez pamäťové karty.

Spoznajte silu nočnej fotografie s Realme 9

Základný model Realme 9i sa pýši hlavným 50 Mpx fotoaparátom. Chýba síce ten širokouhlý, ale svoje ďalšie 2 šošovky venuje schopnosti makro snímania a posledný je senzor hĺbky obrazu pre rozmazané pozadie. To Realme 9 Pro v porovnaní s Realme 8 Pro uberá jeden zadný fotoaparát, konkrétne ten hĺbkový. Tiež už neponúka 108 Mpx rozlíšenie, teraz ide o 64 Mpx. Avšak zlepšuje sa svetelnosť na f/1,8. Tu už 8 Mpx širokouhlý foťák nechýba a taktiež sa nezabúda na 2 Mpx makro.

Fotoaparát je jedným z najväčších ťahákov Realme 9 Pro+ 5G. Schopnosť snímača je vylepšená najmä v oblasti snímania nočných a večerných fotiek. Väčší 1/1,56" senzor pojme o takmer 64 % viac svetla a na snímkach to bude určite poznať. Hlavný senzor je 50 Mpx a ide o Sony IMX766 s optickou stabilizáciou obrazu. Pri horších svetelných podmienkach pomôže optickej stabilizácii aj tá elektronická. Šum potom redukuje aj umelá inteligencia vo verzii 3.0. Na efektné zaznamenanie svetiel áut ako dlhých čiar obsahuje Realme 9 Pro+ taktiež dlhú expozíciu.

Realme 9 Pro+, fotoaparát
Model 9 Pro+ nesie na výstupe informáciu o prítomnosti OIS – optickej stabilizácii obrazu. Zdroj: realme.com

Zadné fotoaparáty dokážu natáčať video vo vysokej kvalite. Realme 9i vo Full HD a modely Pro dokonca v 4K. Vo všetkých 3 modeloch sa v hornom priestrele displeja ukrýva 16 Mpx fotoaparát na selfie snímky a Full HD videa. Lepším snímkam tiež dopomáha funkcia umelej inteligencie.

i

Realme GT (PREVIEW): ultimátna dávka výkonu za skvelú cenu

Séria Realme 9 dbá na komfortnú výdrž batérie

Kapacity batérií na tom nie sú vôbec zle. Realme 9i a Realme 9 Pro sa spoliehajú na poriadnu nálož energie, konkrétne 5 000 mAh. Model 9 Pro+ má o niečo menej, stále ale veľmi príjemných 4 500 mAh. Aj napriek nižšej kapacite ale oproti dvom spoločníkom zvládne nabíjať najrýchlejšie. Drôtové nabíjanie SuperDart totiž prebieha až s výkonom 60 W. Pri predošlej dvojici ide o Dart 33 W. Celý rad je vybavený aj 3,5 mm jack konektorom a stereo reproduktory.

Realme 9 Pro+, batéria
Realme 9 Pro+ síce pojme najmenšiu batériu v novej generácii Realme 9, ale hravo to vynahradí 60 W rýchlym nabíjaním. Zdroj: realme.com

Ktorý Realme 9 bude ten pravý práve pre vás?

V tabuľke vidíme prehľadné porovnanie nových smartfónov radu Realme 9. Základný model 9i sa vyznačuje hardvérovými parametrami, ktoré budú perfektne ladiť s požiadavkami menej náročného záujemcu. Aj tak sa mu ale dostane skvelého displeja, trojitého fotoaparátu či vysokokapacitnej batérie s podporou rýchleho nabíjania. Verzie Realme 9 Pro a 9 Pro+ potom zákazníkom ponúknu ešte niečo naviac.

Ceny jednotlivých modelov Realme 9 sú nasledovné:

Parametre/Model Realme 9i Realme 9 Pro Realme 9 Pro+
Displej 6,6" (20:9) 6,6" (20:9) 6,4" (20:9)
2 412 × 1 080 px, 401 ppi 2 412 × 1 080 px, 401 ppi 2 400 × 1 080 px, 409 ppi
IPS LCD, 90 Hz IPS LCD, 120 Hz Super AMOLED, 90 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps
hlavný: 64 Mpx, f/1,79, 4K video s 30 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,88, OIS, 4K video s 30 fps
hĺbkový: 2 Mpx, f/2,4
širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 119°
širokouhlý: 8 Mpx, f/2,25, 119°
makro: 2 Mpx, f/2,4
makro: 2 Mpx, f/2,4
makro: 2 Mpx, f/2,4
Predný fotoaparát 16 Mpx, f/2,1, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,05, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 680, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 695 5G, 8-jadrový MediaTek Dimensity 920 5G, 8-jadrový
GPU Adreno 610 Adreno 650 Mali-G68 MC4
RAM 4/6 GB 6/8 GB 6/8 GB
Interné úložisko 64/128 GB, microSD až 1 TB 128 GB, microSD až 1 TB 256 GB
Operačný systém Android 11 Android 12 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 4 500 mAh
Rýchlonabíjanie: 33 W Rýchlonabíjanie: 33 W
Rýchlonabíjanie: 60 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia
Rozmery 164,4 × 75,7 × 8,4 mm 164,3 × 75,6 × 8,5 mm 160,2 × 73,3 × 7,99 mm
Hmotnosť 190 g 195 g 182 g
Cena od 222 € od 302 € 423 €
*Ceny sú platné k 4. 3. 2022.
i Mohlo by vás zaujímať

Pri výbere nového Realme 9 bude potrebné objasniť si svoje preferencie. Najvýkonnejší model si vás môže získať kompaktným, zato excelentným AMOLED displejom s rýchlou odozvou, ďalej najrýchlejším nabíjaním, senzorom srdcového tepu či výkonným procesorom. Model 9 Pro oproti tomu zväčšuje uhlopriečku displeja a taktiež kapacitu batérie. Základný Realme 9i toho zvládne rovnako veľa a pre menej náročných používateľov bude svojou výkonnosťou plne dostačovať.

iPhone 13 128GB biela - Mobilný telefón
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,9 416×
iPhone 13 128GB biela
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240mAh, iOS 15
817,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036b1
4,8 237×
iPhone 13 Mini 128GB modrá
Mobilný telefón – 5.4" Super Retina XDR OLED 2340 × 1080, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 2438mAh, iOS 15
708,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI037b4
4,2 65×
Samsung Galaxy S22 5G 128 GB zelená
Mobilný telefón – 6.1" AMOLED 2340 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2200 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie, batéria 3700mAh, Android 12
Zľavnené -7 %
689 € 739 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0228b4
4,0 35×
Google Pixel 6 Pro 5G 12 GB/128 GB, čierny
Mobilný telefón – 6.71" AMOLED 3120 × 1 440, 120Hz, procesor Google Tensor 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.9)+48Mpx (f/3.5)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 11.1Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, rýchle nabíjanie 30W, bezdrôtové nabíjanie 23W, batéria 5003mAh, Android 12
599,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GPX1068b1
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií