Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Baby weeks

Masážny prístroj Airbi FIT (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

V domácej recenzii sme si tentokrát posvietili na masážny prístroj Airbi FIT. Ergonomický dizajn tohto prístroja umožňuje masáž celého tela bez cudzej pomoci, čo je bezpochyby veľké plus. Disponuje piatimi nadstavcami a niekoľkými režimami masáže. Ako sa prístroj osvedčil v praxi? Dokáže skutočne v pohodlí domova uľaviť namáhaným a boľavým svalom? Prečítajte si v našej recenzii.

Masážny prístroj Airbi FIT – recenzia

Ručný masážny prístroj Airbi FIT (RECENZIA) – OBSAH

 1. Ako prebiehalo testovanie masážneho prístroja Airbi FIT
 2. Parametre a funkcie masážneho prístroja Airbi FIT
 3. Uvedenie prístroja do prevádzky
 4. Ovládanie masážneho prístroja Airbi FIT
 5. Používanie a účinky masážneho prístroja Airbi FIT
 6. Záverečné hodnotenie masážneho prístroja Airbi FIT

Ako prebiehalo testovanie masážneho prístroja Airbi FIT

S ručnými masážnymi prístrojmi príliš skúseností nemám, ale keďže ma v poslednej dobe trápia kvôli sedavému zamestnaniu bolesti chrbta a krčnej chrbtice, na testovanie som s radosťou kývla, hoci som si od tohto masážneho prístroja príliš nesľubovala. S testovaním mi veľmi pomáhal aj manžel, ktorý aktívne športuje a natiahnuté svaly ho trápia pomerne často. Obaja sme boli zvedaví, či prístroj skutočne dokáže bolestiam uľaviť. Prístroj sme testovali po dobu dvoch týždňov, a to skutočne dôkladne – obaja sme si ho obľúbili hneď počas prvého dňa, takže večer bez masáže sme si už nedokázali predstaviť.

Masážny prístroj Airbi Fit – recenzia
Masážny prístroj s päticou nadstavcov.

Parametre a funkcie masážneho prístroja Airbi FIT

Masážny prístroj Airbi FIT sľubuje ľahké a ergonomické vyhotovenie, vďaka ktorému je možné zvládnuť bez cudzej pomoci aj masáž chrbta. Práve toto praktické vyhotovenie ho odlišuje od väčšiny iných ručných masážnych prístrojov na domáce použitie. Prístroj je bezdrôtový, takže počas jeho používania nie ste limitovaní dosahom zásuvky. Veľmi sľubne vyzerá aj výdrž batérie, ktorá by mala vydržať na jedno nabitie masírovať až dve hodiny. Pre optimálnu masáž môžete vyberať z niekoľkých nadstavcov, režimov aj rýchlostí. Tento masážny prístroj je určený na masáž celého tela. Použiť ho teda môžete nielen na chrbát, ale aj na ramená, paže, stehná a chodidlá.

Parametre masážneho prístroja Airbi FIT:


Parametre a funkcie Airbi FIT
Počet nadstavcov 5
Počet rýchlostí 6
Počet masážnych režimov 6
Výdrž batérie 2 hodiny
Doba nabíjania 3 hodiny
Hmotnosť 860 gramov

Uvedenie prístroja do prevádzky

Masážny prístroj dorazil v malej, ľahkej krabici, ktorá dávala tušiť, že jeho hmotnosť skutočne nebude pri masáži nijako limitujúca. Okrem samotného prístroja bol v krabici nabíjací adaptér, päť masážnych nadstavcov a návod na použitie. Hneď po vybalení bol prístroj v podstate pripravený na používanie. Skúsila som ho zapnúť a batéria bola približne z polovice nabitá, však pre istotu som prístroj predsa len najprv dala úplne nabiť.

Masážny prístroj Airbi FIT Masážny prístroj Airbi FIT
Ovládací panel a závit masážneho prístroja Airbi FIT.

Ovládanie masážneho prístroja Airbi FIT

Po úplnom nabití masážneho prístroja som sa pustila do prvého testovania. Ovládanie je veľmi intuitívne a ani nie je treba študovať návod. Masážny prístroj je totiž vybavený ovládacím panelom, na ktorom jednoduchým stlačením tlačidla nastavíte všetko potrebné. Horná ikona zobrazuje úroveň nabitia batérie, pomocou dolného tlačidla sa prístroj zapína a vypína. Tlačidlo „Mode“ slúži na výber režimu masáže, pomocou tlačidla „Speed“ si nastavíte rýchlosť masáže.

Keď masážny prístroj držíte v ruke, všetku obsluhu pohodlne obstaráte palcom tej istej ruky. Režim masáže a jej rýchlosť sa nastavuje opätovným stlačením príslušného tlačidla. Výmena nadstavcov tiež nie je nijako zložitá – nadstavce sa na prístroj upevňujú pomocou skrutkovacieho závitu. Výmena nadstavca zaberie maximálne 30 sekúnd.

Používanie a účinky masážneho prístroja Airbi FIT

Nadstavce a ich využitie

Prístroj je dodávaný s piatimi nadstavcami, ale v návode som sa nedočítala, ktorý nadstavec sa vlastne na čo hodí. Jeden z nadstavcov má zahnutý tvar a podľa mojich skúseností je použiteľný len na oblasť nôh, zostávajúce štyri nadstavce môžete použiť na akúkoľvek časť tela. Bodové hlavice sú ideálne na hĺbkovú masáž, plošné hlavice potom masírujú jemnejšie. Postupne som vyskúšala všetky nadstavce na oblasť, ktorá ma najviac trápi – ramená a chrbát. Najviac mi vyhovovali práve plošné hlavice, ktoré sú vyrobené z mäkšieho materiálu, naopak manžel si viac obľúbil bodové hlavice.

Nadstavce masážneho prístroja Airbi FIT Nadstavce masážneho prístroja Airbi FIT
Nadstavce masážneho prístroja Airbi FIT.

Režim a rýchlosť masáže

Počas masáží som vyskúšala všetky módy aj rýchlosti. Módy sa odlišujú v intenzite vibrovania – od stálych vibrácií po prerušované s rôznymi časovými oneskoreniami. Rovnako ako režimov, tak aj rýchlostí ponúka masážny prístroj šesť. Pri masáži chrbta mi najviac vyhovovali nižšie rýchlosti a prerušované módy, na masáž stehien som využívala stále vibrácie a vyššiu rýchlosť. Pri masáži chodidiel sa mi potom osvedčila najnižšia rýchlosť.

Manžel to mal opäť naopak – keďže na rozdiel odo mňa pravidelne posilňuje, jeho chrbát pokrývajú svaly, takže na masáž chrbta preferoval vysokú rýchlosť a stále vibrácie. Keď som skúšala režim, ktorý používa, prístroj mi vyložene „mlátil“ do stavcov a ak som s ním manžela masírovala ja, intenzita vibrácií mi nebola príjemná ani pri obyčajnom držaní prístroja. Variabilitu nastavenia masážneho prístroja aj z tohto dôvodu beriem ako obrovské plus – na svoje si prídu všetci členovia domácnosti, hoci majú úplne odlišnú stavbu tiel.

Ergonomické vyhotovenie a výdrž batérie prístroja

Tento prístroj je navrhnutý tak, aby ho používateľ mohol použiť sám bez cudzej pomoci aj na masáž chrbta. Jeho rukoväť je teda pomerne dlhá a jeho hmotnosť veľmi príjemná – váži menej ako kilogram, takže ho bez problémov udržíte v ruke bez toho, aby ste pocítili námahu. Samozrejme je ale príjemnejšie, keď vám masáž chrbta vykoná niekto iný – relaxačný účinok je tak dokonalý. Tejto úlohy sa s nadšením ujímali aj naše deti, ktoré prístroj pohodlne udržali a masírovať mamičke chrbát brali ako zábavnú hru. Rýchlo uľaviť svalom ale bez problémov zvládnete aj sami.

Ako veľkú výhodu považujem aj výdrž batérie prístroja. Hoci sme masážny prístroj používali počas testovania skutočne denne, k vybitiu batérie došlo po desiatich dňoch. Pokiaľ teda budete prístroj používať pár minút denne ako my, budete s výdržou batérie úplne spokojní. Výrobca neodporúča prístroj používať dlhšie ako 15 minút v kuse a ním deklarovanú výdrž v dĺžke 2 hodín môžem úplne potvrdiť. Praktickým prvkom je indikátor nabitia batérie, ktorý pomocou piatich „čiarok“ ukazuje, nakoľko je batéria nabitá. Po vybití sa prístroj opätovne nabije za tri hodiny a o stave nabíjania vás bude informovať dióda v prednej časti. Kým je červená, prístroj sa nabíja, akonáhle je nabitý, dióda zozelenie.

Účinky masážneho prístroja

Priznám sa, že od účinkov som žiadne zázraky nečakala. Myslela som si, že masážny prístroj len prehreje svaly, ale veľmi milo ma prekvapil. Hneď po pár minútach použitia odznelo stuhnutie šije a nepríjemný tlak v chrbte, ktorý ma sprevádza každý pracovný deň. Manžel prístroj využíval pravidelne po bežeckých aj fitness tréningoch a jeho účinky na natiahnuté svaly si nemohol vynachváliť – uvoľnenie prichádzalo takmer okamžite.

Záverečné hodnotenie masážneho prístroja Airbi FIT

Hoci som od ručného masážneho prístroja príliš veľké očakávania nemala, pozitívne ma prekvapil. Dokáže efektívne a behom pár minút prekrviť natiahnuté svaly, odstraňuje ich stuhnutie a uľavuje od bolesti. V našej domácnosti sa osvedčil ako na bolesť krčnej chrbtice a šije, tak na uvoľnenie svalov po športových tréningoch. Ako najväčšiu výhodu hodnotím možnosť použitia bez pomoci niekoho ďalšieho a celkovú variabilitu prístroja – vďaka šiestim rýchlostiam a šiestim režimom masáže si optimálnu masáž nastaví naozaj každý. Účinkov ako pri masáži od maséra prístroj samozrejme nedosahuje, ale žiadne „béčko“ to rozhodne nie je.


Masážny prístroj Airbi FIT

Airbi FIT

Ručné masážne prístroje

Ručný masážny prístroj umožňujúci použitie bez cudzej pomoci zaujme ergonomickým spracovaním a praktickými funkciami pre ideálnu masáž. Vyberať môžete zo šiestich rýchlostí a režimov masáže, v balení navyše nájdete päť rôznych nadstavcov. Prístroj je možné využiť na masáž chrbta, ramien, paží, stehien a chodidiel.

Klady

 • Komfortné použitie bez cudzej pomoci
 • Nízka hmotnosť
 • Mnoho spôsobov nastavenia intenzity a rýchlosti
 • Prináša úľavu namáhaným svalom
 • Výdrž batérie
 • Intuitívne ovládanie

Zápory

 • Vyššia cena

Airbi FIT
Masážny prístroj – pre masáž celého tela bez cudzej pomoci (ruky, ramená, chrbát, stehná či chodidlá), bezdrôtová prevádzka, nízka hmotnosť, výdrž až 2 hod na jedno nabitie, 6 rýchlostí, 6 masážnych režimov, 5 vymeniteľných hlavíc, ultratichý chod

95,90 € bez DPH 79,92 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve štvrtok 27.2. od 10:00
Objednávací kód: AIRMP100
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi