TESLA EliteCook K70 (RECENZIA) – multifunkčný elektrický tlakový hrniec

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Iva Koňaříková

Moderné elektrické hrnce vynikajú svojim multifunkčným využitím a rýchlosťou prípravy pokrmov oproti bežnému vareniu. Ak chcete nahliadnuť pod pokrievku a zistiť, ako taký hrniec v praxi funguje, potom si prečítajte nasledujúcu recenziu. Domácemu testovaniu sme totiž podrobili multifunkčný elektrický tlakový hrniec TESLA EliteCook K70 a v článku sa s vami podelíme o dojmy z varenia a prezradíme, či tento model stojí za investíciu.

Multifunkčný hrniec TESLA EliteCook K70 - recenzia

Multifunkčný elektrický tlakový hrniec TESLA EliteCook K70 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Testovanie TESLA EliteCook K70: Kde a ako prebiehalo?
 2. Kľúčové vlastnosti a funkcie TESLA EliteCook K70
 3. Obsah balenia TESLA EliteCook K70 a uvedenie do prevádzky
 4. Ovládanie multifunkčného hrnca TESLA: Nakoľko je intuitívne?
 5. Využitie multifunkčného hrnca TESLA EliteCook K70 v kuchyni
 6. Varenie v TESLA EliteCook K70: skúsenosti a dojmy
 7. Údržba elektrického hrnca TESLA ľahko a rýchlo
 8. Záverečné hodnotenie: Ako sa osvedčil multifunkčný hrniec TESLA EliteCook K70?

Testovanie TESLA EliteCook K70: Kde a ako prebiehalo?

Testovanie multifunkčného hrnca TESLA prebiehalo približne tri týždne v dvojčlennej domácnosti. Zhodou okolností nám celú dobu testovania domácnosť slúžila aj ako pracovňa, a preto o využitie elektrického hrnca u nás nebola núdza. Jednak sme boli obidvaja zvedaví, čo všetko takýto pomocník dokáže, ale predovšetkým sme si chceli prípravu pokrmov počas pracovných dní uľahčiť.

Kľúčové vlastnosti a funkcie TESLA EliteCook K70

Až o 70 % rýchlejšie varenie a 30 automatických programov ponúka tento multifunkčný elektrický tlakový hrniec 10 v 1. Pomocou všestranných funkcií nahradí v kuchyni hneď niekoľko spotrebičov, ako je tlakový hrniec, pomalý hrniec, parný hrniec, ryžovar, elektrickú panvicu a celý rad ďalších. Ponúka veľký úžitkový objem na prípravu pokrmov až pre 6 osôb a samozrejme mu nechýbajú ani vychytené bezpečnostné prvky na ochranu vás i vašich blízkych.


Parametre a funkcie TESLA EliteCook K70
Objem 6 litrov
Počet programov 30
Časovač
Udržiavanie teploty
Príkon 1 000 W
Dĺžka napájacieho kábla 120 cm
V × Š × H 34 × 31 × 34 cm
Hmotnosť 5 kg

TESLA a vysoká používateľská spokojnosť

V čase písania recenzie už tento multifunkčný hrniec zaznamenal množstvo kladných používateľských hodnotení, ktoré svedčia o vysokej spokojnosti. Tú okrem iného dokazuje aj fakt, že na známom porovnávacom portáli si hrniec vyslúžil ocenenie

Produkt Roku 2021 v Českej republike a o rok neskôr 1. miesto opätovne obhájil.

Dizajn multifunkčného hrnca

Na prvý pohľad tento elektrický hrniec zaujme svojim vydareným dizajnom. Jeho vonkajší plášť je z prémiovej nerezovej ocele, čo z neho robí pomerne moderného sympaťáka. To však neznamená, že sa nehodí do tradičnej kuchyne, alebo že ho nemôžete zaobstarať svojim starým rodičom – naopak, jeho funkcie aj veľký prehľadný ovládací panel s tlačidlami v českom jazyku ho predurčujú na využitie v mnohých domácnostiach.

Obsah balenia TESLA EliteCook K70 a uvedenie do prevádzky

Veľkosť balenia nás presvedčila o tom, že pôjde skutočne o pevný spotrebič väčších rozmerov, ktoré však nie sú na škodu, ako sa dozviete ďalej v recenzii. V balení sa pritom nachádzal nielen samotný hrniec, ale aj celý rad príslušenstva – to bolo dômyselne schované vo vnútri hrnca, čo sa dá dobre využiť aj pri skladovaní. Čo všetko balenie obsahuje?

 • Multifunkčný elektrický tlakový hrniec TESLA EliteCook K70
 • Vnútorný hrniec z nehrdzavejúcej ocele
 • Modrý poistný ventil
 • Držiak z nehrdzavejúcej ocele na varenie v pare
 • Plastovú odmerku
 • Plastovú lyžicu
 • Nádobku na kondenzát
 • Napájací kábel, ktorý je možné odpojiť
 • Základnú kuchárku TESLA EliteCook K70
 • Návod na použitie

Uvedenie multifunkčného hrnca do prevádzky

Pred prvým varením je nevyhnutné si preštudovať manuál, ktorý okrem bezpečnostných inštrukcií podrobne popisuje, ako jednotlivé programy používať. Súčasne je potrebné vyhradiť pre hrniec miesto na kuchynskej linke a umyť vnútornú nádobu z nehrdzavejúcej ocele. Následne už len pripojíte elektrický kábel a všetko je pripravené na použitie. Stačí už len vymyslieť, aký pokrm v hrnci uvaríte v premiére - alebo je možné nechať sa inšpirovať priloženou kuchárkou.

Obsah balenia TESLA EliteCook K70 Obsah balenia TESLA EliteCook K70
Balenie obsahuje aj súpravu príslušenstva a inšpiratívnu kuchárku, v ktorej ku každému receptu nájdete postup vrátane nastavenia konkrétnych programov.

Ovládanie elektrického hrnca TESLA: Nakoľko je intuitívne?

Na ovládacom paneli sa nachádzajú tlačidlá na rýchly výber z až 30 automatických programov. Všetky tlačidlá sú uvedené v českom jazyku, a tak je tento multifunkčný hrniec TESLA jednoduchý na ovládanie aj pre slovenských používateľov. Na prednej strane nechýba digitálny LCD displej s modrým podsvietením, na ktorom sa zobrazuje odpočet zostávajúceho času programu.

Počas varenia teda nemusíte na nič dohliadať, navyše vďaka bezpečnostnému systému a uzamknutiu pokrievky (pri natlakovaní) nehrozí ani nechcené otvorenie deťmi. Akonáhle doba varenia uplynie, hrniec sa automaticky prepne do režimu udržiavania teploty na cca 70 °C. Súčasne potom zaznie zvukový signál a hrniec na displeji zobrazí nasledujúce hlášky:

 • 0000 – ukončenie odpočtu času
 • bb – ukončenie tlakového varenia a prechod do režimu udržiavania teploty
Ovládanie TESLA EliteCook K70 Ovládanie TESLA EliteCook K70
Doba trvania niektorých programov (v minútach) sa zobrazuje spoločne so skratkou P, napr. 5 minút ako P05.

Využitie multifunkčného hrnca TESLA EliteCook K70 v kuchyni

Prednosťou multifunkčného hrnca TESLA je jeho všestrannosť. V tejto kapitole preto viac rozvediem jeho hlavné funkcie a spôsoby využitia v kuchyni. Je ich totiž naozaj veľa, čím zároveň hrniec zatieňuje celý rad konkurencie.

10 funkcií elektrického hrnca TESLA

 1. Tlak
 2. Funkciu Tlak je možné používať v kombinácii s ostatnými programami alebo môžete dĺžku varenia a voľbu tlaku nastaviť ručne podľa vašich potrieb, pričom je možné voliť medzi tlakom nízkym (30 ~ 45 kPa) a vysokým (50 ~ 70 kPa). Nižší tlak sa využíva na prípravu rýb alebo zeleniny, vyšší tlak sa hodí na prípravu väčšiny potravín.

 3. Pomalé varenie
 4. Pomalé varenie je ideálne na prípravu mnohých obľúbených mäsových pokrmov, gulášov, omáčok a polievok. Prebieha bez tlaku a pri teplote 88 až 98 °C, čím si pripravované jedlá získajú plnú chuť. Čas pomalého varenia si opäť môžete nastaviť aj podľa vlastných preferencií po 30-minútových krokoch, a to maximálne na 20 hodín.

  TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia
  Vývar je možné v hrnci TESLA pripraviť rýchlo (program Polievka pri tlakovom varení), alebo ho variť pomalšie (program Pomalé varenie).
 5. Mäso/hydina
 6. S týmito programami pripravíte rýchlo akýkoľvek druh mäsa pekne do mäkka, a to aj v prípade hovädzieho mäsa. S časom varenia to nie je potrebné preháňať, inak sa mäso bude doslova rozpadať.

 7. Ryžovar
 8. Samostatný ryžovar ako spotrebič je dnes už takmer bežnou súčasťou domácností. Aj tento spotrebič však elektrický hrniec TESLA nahradí s rovnakými výsledkami. Program Ryža pracuje pri teplote 165 °C, rovnako ako programy Ovsené vločky, Obilniny a Strukoviny.

 9. Jogurtovač
 10. Funkciu na prípravu jogurtu ocenia najmä domácnosti s malými deťmi. S prípravou vám pomôže recept v priloženej kuchárke, stačí len pár ingrediencií.

 11. Varič vajíčok
 12. S naparovacím držiakom môžete pripraviť vajíčka v pare na všetky spôsoby – namäkko, na hniličku aj natvrdo. Do hrnca stačí naliať šálku vody, vložiť držiak, vajcia a následne pomocou programu Para nastaviť čas na požadovanú úpravu vajec.

  TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia
  Varenie vajec v pare pod tlakom vám taktiež ušetrí nejaký ten čas, napríklad vajcia natvrdo pripravíte do 5 minút.
 13. Ohrievač jedla
 14. Pokiaľ nemáte radi ohrievanie jedla v mikrovlnnej rúre, určite oceníte aj túto funkciu. Jedlo je možné v hrnci TESLA ohrievať pomocou naparovacieho držiaka pomocou programu Para, omáčky alebo polievky je možné ohriať aj zapnutím programu Udržanie teploty, kedy máte istotu, že ohrievané jedlo sa nezačne v hrnci variť.

 15. Vyprážanie alebo restovanie
 16. Funkcia vyprážania taktiež ušetrí ďalší kus riadu, ktorý by ste inak na varenie použili – panvicu. Program sme najčastejšie používali na rýchle restovanie mäsa pred pomalým varením, aby si zachovalo šťavu a získalo zlatistú farbu, ktorú mu pomalé varenie samo osebe nedodá. Možno vyberať hneď z troch teplôt, takže vždy ľahko docielite požadované výsledky.

  TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia
  Príprava jedla (Španielsky vtáčik): vďaka funkcii na vyprážanie môžete mäso v hrnci pred pomalým varením rýchlo restovať.
 17. Sterilizátor
 18. Veľkým lákadlom pre rodičov malých detí je tiež možnosť využitia programu Para na sterilizáciu (napríklad dojčenských fliaš). Opäť ďalší spotrebič, ktorý tento pomocník dokáže plnohodnotne nahradiť.

 19. Naparovací hrniec
 20. Možností využitia naparovacieho držiaka je nespočetne veľa, využiť ho môžete napr. na naparovanie knedlí a mrazenej zeleniny. Na pare je ale možné pripravovať aj mäso a ryby, čo najviac oceníte počas diéty, pretože sa takto vyhnete zbytočnému tuku.

!

Pri naparovaní musí byť úroveň vody pod hranou naparovacieho nadstavca.

Tlakové varenie bezpečne

Elektrický tlakový hrniec má množstvo vychytených bezpečnostných prvkov vrátane automatického uzamykania pokrievky – vďaka tomu sa tlak vytvára iba vtedy, keď je tlakový hrniec správne a bezpečne uzavretý. Systém súčasne nedovolí otvoriť hrniec až do chvíle, pokiaľ nie je tlak vo vnútri tlakového hrnca znížený na bezpečnú hodnotu. Po dovarení sa tlak v hrnci zníži buď:

 • samovoľne,
 • alebo môžete proces urýchliť posunutím ventilu do odvzdušňovacej polohy.

Vďaka elektronickému ovládaniu vzbudzuje tlakové varenie v elektrickom hrnci rozhodne väčšiu dôveru ako varenie v klasickom Papinovom tlakovom hrnci. Na občasné syčanie si čoskoro zvyknete, rovnako tak na to, že sa hrniec pri tlakovom varení priebežne vypína a zase ohrieva – po celý čas totiž monitoruje vnútorný tlak aj teplotu vo vnútri a podľa toho nastavuje intenzitu ohrevu celú dobu varenia.

TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia
Odvzdušňovací ventil je počas tlakového varenia v polohe utesnenia (Sealing). Na pomalé varenie alebo na rýchle uvoľnenie tlaku ho stačí presunúť do polohy odvzdušnenia (Venting).

!

Tlakové varenie nie je vhodné na všetky druhy potravín. Kvôli vysokej penivosti, ktorá by potom mohla zablokovať odvzdušňovací ventil, nevarte pod tlakom ryžu, niektoré druhy obilnín, cestoviny ani sušené polievkové zmesi. Do polievky či iného pokrmu ich pridajte až po tlakovom varení.

Varenie v TESLA EliteCook K70: skúsenosti a dojmy

Počas testovania sme sa snažili využiť elektrický hrniec na každé varenie. Pripravovali sme mäsové pokrmy, omáčky aj polievky. Domáci vývar sme vyskúšali hneď niekoľkokrát – vďaka tlakovému vareniu bol hovädzí vývar hotový do hodinky, kurací zhruba do 45 minút aj s dochutením, o čom môžete pri použití bežného riadu na varenie len snívať. Na hrniec navyše nie je potrebné vôbec dohliadať, stačí zatvoriť veko a môžete sa venovať iným činnostiam. Na každú akciu vás totiž upozorní zvukovým signálom.

Plusové body si TESLA jednoznačne zaslúži za funkciu na vyprážanie, vďaka ktorej môžete mäso pred dlhým varením rýchlo restovať alebo zredukovať hotovú omáčku na zosilnenie chuti tak, ako ste zvyknutí na panvici alebo v rúre. Praktická je tiež funkcia udržiavania teploty, ktorú hrniec automaticky zapne po uplynutí času navoleného programu. Jedlo vám tak pred servírovaním nevychladne ani v prípade, že čakáte na oneskorencov. S plánovaním môže výrazne pomôcť funkcia odloženého štartu, kedy je možné začiatok varenia naplánovať až na 24 hodín dopredu.

TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia
Vyskúšali sme kurací aj hovädzí vývar. Po niekoľkohodinovom pomalom varení mal krajšiu farbu, pri tlakovom varení bol zase rýchlo hotový.

Pomalé varenie oceníte nielen počas diéty

Obľúbenou funkciou pre nás bolo pomalé varenie, a to najmä preto, že touto metódou je možné variť bez tuku a len s minimálnym množstvom soli. Napriek tomu majú takto pripravené pokrmy výraznú bohatú chuť. Varí sa bez tlaku a pred spustením programu je potrebné presunúť odvzdušňovací ventil na veku do polohy Odvzdušnenie – Venting. Takto môžete pokrmy variť až 20 hodín, ideálna voľba napríklad na dlho varené vývary, dusenie hovädzieho mäsa, diviny alebo prípravu rôznych druhov ragú a gulášov.

Ďalšie spôsoby varenia v multifunkčnom hrnci

Multifunkčný hrniec sa u nás osvedčil aj ako ryžovar, pretože príprava ryže bola oproti môjmu bežnému postupu a využitiu rúry zhruba dvakrát rýchlejšia. Radosť bola hneď dvojnásobná, a to nielen z ušetreného času, ale aj energie. Vyskúšali sme tiež varenie vajec v pare, kedy je možné vajcia natvrdo pripraviť za cca 5 minút, teda opäť rýchlejšie ako je bežný postup.

TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia
Po otvorení hrnca nemusíte držať veko v ruke alebo odkladať na linku, kde zavadzia. Hrniec ponúka vychytenú vec v podobe držiaka na veko na každej bočnej strane pre ľavákov aj pravákov.

Údržba elektrického hrnca TESLA ľahko a rýchlo

Celkovo je údržba elektrického hrnca TESLA jednoduchá a v porovnaní s upratovaním po bežnom varení rozhodne menej časovo náročná. Po každom varení je potrebné počkať, kým hrniec vychladne, potom môžete vnútornú nádobu bez obáv vybrať a umyť. Veľkou výhodou je, že sa nádoba z nehrdzavejúcej ocele hodí aj do umývačky, čo údržbu ešte viac uľahčuje.

Zostávajúce diely je potrebné vyčistiť ručne. Veko stačí utrieť vlhkou handričkou, avšak väčší dôraz treba klásť na čistenie silikónového tesnenia a priestoru pod ním – silikón totiž rýchlo nasáva pachy, údržba je preto nevyhnutná po každom varení. Pravidelne je tiež potrebné kontrolovať (a prípadne vyčistiť) odvzdušňovací filter, aby nedošlo k upchatiu.

Aby bolo tlakové varenie bezpečné

Pretože sa tento multifunkčný hrniec používa aj na tlakové varenie, je z hľadiska bezpečnosti nutné v rámci údržby venovať pozornosť aj jednému technickému detailu. Používateľ hrnca by mal pravidelne kontrolovať uvoľňovaciu maticu odvzdušňovacej rúrky ventilu na uvoľnenie tlaku a v prípade potreby maticu dotiahnuť. Počas 3-týždňového testovania však nebolo potrebné vyťahovať náradie, matica stále pevne drží.

TESLA EliteCook K70 recenzia TESLA EliteCook K70 recenzia
Silikónové tesnenie rýchlo nasáva pachy, údržba je preto nevyhnutná po každom varení.

Záverečné hodnotenie: Ako sa osvedčil multifunkčný hrniec TESLA EliteCook K70?

TESLA EliteCook K70 nás rozhodne zaujal. Všestranné funkcie a množstvo automatických programov v kuchyni ušetrí veľa času aj práce. Vďaka tlakovému vareniu je možné pripraviť vývar doslova za pár minút, pomalé varenie zase oceníte pri príprave rôznych omáčok, mäsových pokrmov alebo gulášov. S ponukou ďalších programov tiež ľahko pripravíte sladké jedlá a rozmanité druhy príloh vrátane ryže alebo naparovaných knedlí. To všetko zvládne jediný spotrebič.

Akokoľvek vás môže široká ponuka programov zahltiť, verte, že ovládanie je vďaka tlačidlám v českom jazyku intuitívne a hrniec tak spĺňa základný predpoklad ľahkého a rýchleho varenia. Samozrejme je k dispozícii aj ručné nastavenie, takže si varenie môžete prispôsobiť pekne podľa vlastných predstáv. A hoci má väčšie rozmery, ktoré mierne komplikujú skladovanie, poteší svojim úžitkovým objemom – nielen zdatní jedáci alebo rodinné domácnosti ocenia možnosť prípravy pokrmov až pre 6 osôb alebo napríklad do zásoby.

Okrem toho, že počas varenia nevidíte dovnútra hrnca (veko totiž nemá priehľad), vnímam drobnú nevýhodu aj v silikónovom tesnení, ktoré rýchlo nasáva pachy a jeho údržba tak vyžaduje mravčiu prácu (prípadne je možné na oficiálnych stránkach výrobcu zakúpiť nové). Zrátané a podčiarknuté, s ohľadom na nadobudnuté skúsenosti a priaznivú obstarávaciu cenu vnímam multifunkčný hrniec TESLA EliteCook K70 ako skvelú voľbu pre širokú skupinu používateľov – od jednotlivcov a študentov cez páry a rodinné domácnosti až po seniorov. Využitie nájde nielen doma, ale aj na chate alebo v kempe v blízkosti elektrickej zásuvky.

recenzia – multifunkčný elektrický tlakový hrniec TESLA

TESLA EliteCook K70

Elektrické hrnce

Ušetrite čas, energiu aj peniaze varením s TESLA EliteCook K70. Ponúka až 30 automatických programov, s ktorými ľahko pripravíte polievky, rôzne druhy mäsa, omáčky, ryžu a iné prílohy a tiež mnoho ďalšieho. Tlakové varenie výrazne skráti prípravu vašich obľúbených pokrmov a ušetrený čas tak môžete venovať iným činnostiam. Navyše si pokrmy zachovajú nutričnú hodnotu aj výbornú chuť.

Klady

 • Rýchlejšie ako bežné varenie
 • 10 všestranných funkcií
 • 30 automatických programov
 • Možnosť tlakového a pomalého varenia
 • Funkcia vyprážania umožňuje využiť hrniec ako panvicu
 • Príslušenstvo na varenie v pare
 • Intuitívne ovládanie
 • Tlačidlá v českom jazyku
 • Dostatočný objem
 • Moderný dizajn
 • Vnútornú nádobu je možné umývať v umývačke
 • Skladovanie príslušenstva vo vnútri hrnca

Zápory

 • Počas varenia nevidíte dovnútra
 • Silikónové tesnenie sa musí pravidelne a starostlivo čistiť
Iva Koňaříková

Iva Koňaříková

Vo svete online sa pohybujem už niekoľko rokov. Venujem sa tvorbe a editácii webového obsahu a zo všetkého najradšej mám recenzie domácich spotrebičov, filmov a kníh. Vyštudovala som cestovný ruch, milujem gastronómiu, nepohrdnem dobrou kávou a vo svojom voľnom čase hľadám rozptýlenie v prírode.

Vytlačiť
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií