Robotický vysávač iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ivona Hroníková

V domácej recenzii sme vyskúšali robotický vysávač iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral. Ten vyniká nielen príjemným a moderným dizajnom, ale aj pokročilými funkciami na dôkladné upratovanie. Ako obstál počas mesačnej prevádzky v domácnosti? Prečítajte si viac.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia

Robotický vysávač iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral (RECENZIA) – OBSAH

 1. Kde prebiehalo testovanie robotického vysávača iRobot?
 2. Predstavenie robotického vysávača iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral a jeho parametre
 3. Obsah balenia a uvedenie robotického vysávača do prevádzky
 4. Prvé upratovanie s robotickým vysávačom iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral a jeho ovládanie
 5. Ako robotický vysávač iRobot Roomba Combo i5 upratuje?
 6. Údržba robotického vysávača
 7. Záverečné hodnotenie iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral

Kde prebiehalo testovanie robotického vysávača iRobot i5?

Robotický vysávač som používala v rodinnom dome, ktorý obývajú dvaja dospelí, dve deti a pes. O neporiadok u nás tak nikdy nie je núdza a bez robotického vysávača si už údržbu domácnosti ani nedokážem predstaviť. Vlastním však dlhoročný model, preto som vždy rada, keď môžem v rámci recenzií otestovať nový vysávač s modernejšími funkciami. Celkovo som vysávač používala takmer mesiac, takže som ho mohla otestovať skutočne dôkladne.

Predstavenie robotického vysávača iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral a jeho parametre

Robotický vysávač iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral ponúka skvelý pomer medzi cenou a výkonom. S príjemnou cenovkou vám poskytne množstvo inovatívnych technológií, ktoré nájdete aj v oveľa drahších modeloch tohto výrobcu. Okrem vysávania všetkých typov podláh je vybavený aj funkciou mopovania, takže sa o vaše podlahy postará skutočne kompletne.

Bezpečný a efektívny pohyb po domácnosti zabezpečuje navigácia iAdapt v kombinácii s inteligentným mapovaním Imprint. Vďaka nemu vysávač zmapuje miestnosti vo vašom domove a vy ho môžete posielať na upratovanie konkrétnych priestorov. Ovládanie prebieha cez mobilnú aplikáciu, v ktorej si môžete nastaviť inteligentnú mapu, naplánovať dni a časy upratovania, sledovať stav vysávača a podobne.

Samozrejmosťou je aj automatické nabíjanie, ktoré zaistí pokračovanie upratovania hneď po nabití, keď vysávaču počas práce dôjde energia. Precízne výsledky na tvrdých podlahách aj kobercoch zaručuje trojstupňový čistiaci systém AeroForce spoločne s technológiou Dirt Detect, ktorá umožňuje vysávaču Roomba Combo i5 presné určenie najviac znečistených oblastí. Na tie sa potom pri upratovaní viac zamerajú.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Vysávač na prvý pohľad zaujme moderným dizajnom.

Technické parametre robotického vysávača iRobot Roomba Combo i5

Parametre iRobot Roomba Combo i5
Typ motora BLDC motor
Typ batérie Lithium ion
Kapacita batérie 1 850 mAh
Čas dobíjania 90 minút
Prevádzkový čas 75 minút
Ovládanie Mobilná aplikácia
Filtrácia Vysokovýkonný HEPA filter
Kapacita zásobníka na nečistoty 400 ml
Typ navigácie Gyroskopická
Senzory proti nárazu Áno
Automatické vysypávanie Nie
Predvoľba miestností na upratovanie Áno
Funkcia proti zamotaniu káblov Áno
Detekcia znečistených miest Áno
Funkcia odloženého upratovania Áno
Hlučnosť < 58 dB
Hmotnosť 3,18 kg
Rozmery 34 cm × 34,2 cm × 9,25 cm

Obsah balenia a uvedenie robotického vysávača do prevádzky

Robotický vysávač prišiel v pomerne kompaktnom balíčku a hneď po jeho vybalení ma zaujal jeho neobvyklý dizajn, ktorým sa veľmi odlišuje od ostatných robotických vysávačov. Jeho vyhotovenie v kombinácii sivej a čiernej farby je veľmi moderné a vysávač tak skvele zapadne do moderných domácností. A čo všetko nájdete v balení?

 • Robotický vysávač iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral
 • Zberný kôš na nečistoty + zásobník na vodu
 • Podložka z mikrovlákna (na mopovanie)
 • Napájacia základňa
 • Prívodný kábel k nabíjacej základni
 • Náhradný filter
 • Návod na použitie v slovenčine
iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Obsah balenia.

Uvedenie robotického vysávača do prevádzky

Robotický vysávač nie je potrebné nijako zostavovať, všetky jeho časti sú už na mieste a stačí iba odstrániť obalové materiály. Ako prvé je potrebné nájsť vhodné miesto pre napájaciu stanicu – tá by mala byť umiestnená v mieste, kde bude voľný priestor 0,5 metra na obidve strany a 1,2 metra pred ňou. Dôležité je tiež umiestniť napájaciu stanicu v dostatočnej vzdialenosti (opäť 1,2 metra) od schodov a v dobrom dosahu vašej domácej WiFi siete. Napájacia stanica má kompaktné rozmery a nájsť tak vhodné miesto nie je nič ťažké. Potom už len stačí pripojiť napájací kábel, vložiť ho do zásuvky a robot je pripravený na prvé nabíjanie.

Hoci výrobca dodáva robotický vysávač čiastočne nabitý, odporúča ho nechať pred prvým upratovaním nabíjať aspoň tri hodiny. Medzi tým je ideálny čas stiahnuť si aplikáciu, ktorú budete na ovládanie vysávača používať. Aplikácia iRobot Home je zadarmo dostupná pre iOS, aj pre Android. Hneď ako si ju stiahnete, vás už sama prevedie aktiváciou robotického vysávača. Je potrebné ju pripojiť na vašu WiFi sieť a aplikácia potom sama zistí, aký model máte, prípadne môžete využiť funkciu skenovania QR kódu, ktorý je umiestnený na zásobníku vody. V aplikácii si ihneď môžete vysávač pomenovať a vytvoriť plán upratovania. Ďalšie možnosti nastavenia sa vám naskytnú vzápätí, čo vysávač vytvorí mapu vašej domácnosti.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Čistiaci systém robotického vysávača.

Prvé upratovanie s robotickým vysávačom iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral a jeho ovládanie

Počas prvého upratovania vysávač prešiel prízemím nášho rodinného domu a pri tom klasicky vysával. Na to, že prostredie zatiaľ nepoznal, postupoval celkom organizovane a nevynechal žiadnu časť. Potom sa vrátil do nabíjacej stanice a pri ďalšom upratovaní sa ma už prostredníctvom aplikácie spýtal, či si môže vytvoriť inteligentnú mapu. Po potvrdení opäť prechádzal našu domácnosť, ale nevysával pri tom. Keď sa mu podarilo domácnosť zmapovať, vyzval ma k pomenovaniu jednotlivých miestností a prípadnej úprave hraníc miestností. To som nevyužila a rovno vysávač vyslala na upratovanie.

Ovládanie prebieha prevažne cez aplikáciu, ale využiť môžete aj klasické tlačidlá na tele robotického vysávača. Celkom tu nájdete tri tlačidlá – svetelný kruhový indikátor má vo svojom strede umiestnené tlačidlo na zapnutie a vypnutie vysávača. Po stranách sa potom nachádzajú ďalšie dve menšie tlačidlá – to s ikonou domčeka slúži na odoslanie vysávača do nabíjacej stanice, druhé tlačidlo slúži na lokálne upratovanie. Keď vám niekde vznikne neporiadok, môžete robotický vysávač preniesť na ono miesto a po stlačení tohto tlačidla vysávač nečistoty uprace. Bude pritom jazdiť v menšom perimetri v kruhoch. Táto funkcia je ideálna napríklad na upratovanie omrviniek pod stolom či neporiadku pri vstupných dverách.

i

Tento robotický vysávač je možné začleniť do systému inteligentnej domácnosti a potom ho ovládať hlasom.

Svetelný kruhový indikátor, v ktorom je umiestnené stredové tlačidlo, disponuje farebným podsvietením, ktoré vám tiež pomôže s obsluhou vysávača a bude vás informovať o stave batérie. Ak svieti nabielo, je vysávač nabitý, pri bielom blikaní sa nabíja a červené blikanie značí nízku úroveň batérie alebo jej úplné vybitie. Červenou farbou bliká tiež vo chvíli, keď má plný zberný kôš, len trochu iným spôsobom.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Svetelný kruhový indikátor vysávača.

Ako robotický vysávač iRobot Roomba Combo i5 upratuje?

Doma máme tvrdé podlahy aj niekoľko kusových kobercov a vysávač si pri každom upratovaní so všetkým krásne poradil. Na upratovanie využíva trojstupňový čistiaci systém, ktorý v kombinácii s vysokou sacou silou bez problémov pozbiera všetky omrvinky, chlpy nášho psa aj ďalšie nečistoty. Tento systém využíva dve proti sebe rotujúce gumové kefy a bočnú kefku na upratovanie pozdĺž stien. Kefka funguje veľmi dobre a vysávač vďaka nemu zvládol zozbierať aj prach a psie chlpy zaseknuté v prechodových a podlahových lištách, ktoré bežne musím vysávať ručným či klasickým vysávačom.

i

V kombinácii s výkonným motorom je sací výkon tohto modelu až 10-násobný v porovnaní so starším modelom iRobot Roomba série 600.

Počas upratovania ma vždy príjemne prekvapilo, koľko toho dokázal robotický vysávač povysávať. Rozhodne to nie je len zberač omrviniek, vlasov a chlpov. Z kobercov dokázal efektívne vytiahnuť prach a nevynechával ani priestory pozdĺž nábytku. Príjemným zistením tiež bolo, že sa nikdy nikde nezasekol ani nezamotal, čo sa nášmu starému robotickému vysávaču stáva snáď počas každého upratovania.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Kvalitný filter, vďaka ktorému je robotický vysávač vhodný aj pre domácnosti s alergikmi.

Výdrž batérie a jej nabíjanie

Kvalita a kapacita batérie je pre robotický vysávač bezpochyby dôležitým parametrom. Tento model nesklamal ani v tomto ohľade. Kapacita batérie v hodnote 1 850 mAh sľubuje 75 minút upratovania a túto informáciu rozhodne môžem potvrdiť. Prízemie nášho domu vždy zvládol vysať rýchlejšie a nikdy sa nestalo, že by mu došla energia. A keby to predsa len nastalo, disponuje funkciou, vďaka ktorej sa zájde sám nabiť a potom pokračuje v upratovaní tam, kde skončil.

Kapacita zásobníka

Tento vysávač je dodávaný s dvoma zásobníkmi – jeden je určený na nečistoty, druhý na vodu (a tiež zber nečistôt) pri využití funkcie mopovania. Zásobník na nečistoty má kapacitu 400 ml, čo je na bežné upratovanie určite dostačujúce. Ja som zvyknutá vysypávať zásobník robotického vysávača každý deň, ale určite by aj pri našom konštantnom neporiadku zvládol pojať nečistoty aj za viac dní. Zásobník na vodu potom ponúka kapacitu 210 ml.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Vysypávanie zásobníka na nečistoty je jednoduché a neprídete ani do kontaktu s obsahom.

Ako funguje funkcia mopovania?

Okrem vysávania je možné tento robotický vysávač využiť aj na vytieranie podláh. Treba však spomenúť, že pred využitím tejto funkcie je potrebné odstrániť z podláh kusové koberce – tento model sa im vyhýbať nevie. Pokiaľ máte doma veľa kusových kobercov, praktickejšou voľbou pre vás rozhodne bude niektorý z modelov iRobot s výsuvným ramenom. Aj tieto modely sme testovali a ako dopadli, si môžete prečítať v recenziách Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ (RECENZIA) či Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j7+ Combo (RECENZIA).

Aby mohol tento robotický vysávač plniť aj funkciu mopovania, je vybavený výmennými zásobníkmi. Ak máte v ňom umiestnený zásobník na nečistoty, venuje sa iba vysávaniu. Pokiaľ do neho umiestnite druhý zásobník s nádržkou na vodu, tak bude podlahy aj vytierať. Zásobník s nádržkou je vybavený suchým zipsom na umiestnenie utierky z mikrovlákna. Tú možno prať v práčke, čo je rozhodne praktické. V hornej časti zásobníka sa nachádza nádržka na vodu s gumovým uzáverom. Tá pojme asi 210 ml vody, zvyšok kapacity zásobníka je potom určený klasicky na nečistoty. Vysávač tak zvláda vysávať aj vytierať v jednom kroku.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Mopovacia utierka z mikrovlákna.

Vysávač sám spozná, aký zásobník má nasadený, využiť však môžete aj aplikáciu. Ja som si v nej urobila dve obľúbené položky – jednu na vysávanie celého priestoru, druhú na vysávanie a mopovanie celého priestoru a vysávač som pomocou nich spúšťala podľa toho, čo som od neho chcela.

Čo sa týka výsledkov mopovania, rovnako ako pri vysávaní robotický vysávač skvele pokryl všetky priestory a určite musím vyzdvihnúť efektívnu distribúciu vody. Nezostávali po ňom totiž ani príliš mokré, ani „odfláknuté“ miesta. Podlahy navlhčoval skutočne ideálne a za chvíľu boli suché, a napriek tomu krásne čisté a hlavne bez šmúh. Na upratovanie môžete využiť aj kompatibilný čistiaci prostriedok iRobot – je však potrebné si vždy na stránkach výrobcu overiť, či je možné ho s modelom použiť. Iné čistiace prostriedky výrobca používať rozhodne neodporúča, mohlo by dôjsť k poškodeniu či zničeniu vysávača.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Zásobníky robotického vysávača.

Využitie aplikácie iRobot Home

S každým ďalším upratovaním sa robotický vysávač učí a neustále stavu vašej domácnosti prispôsobuje svoj výkon aj možnosti nastavenia. Ako som už spomínala, mobilnú aplikáciu som využívala v podstate na každé upratovanie – výnimkou bolo iba lokálne upratovanie, pri ktorom som používala tlačidlo na tele vysávača. Čo všetko je možné v aplikácii nastaviť?

 • Obľúbené položky – nastavenie miesta a spôsobu upratovania, ktorý využívate najčastejšie.
 • Časový plán upratovania – pre každý deň v týždni si môžete nastaviť iný čas upratovania a naplánovať si možno aj režim „nerušiť“, teda časy, počas ktorých sa upratovanie preruší. Je možné si tiež zvoliť, či má vysávač upratovať všade, alebo len vo vami vybraných miestnostiach.
 • Automatizácia upratovania – vysávač si v časových plánoch môžete nastaviť tak, aby sa automaticky spustil vo chvíli, keď odídete z domu.
 • Inteligentné mapy – mapy vytvorené vysávačom môžete upravovať a premenovávať. Tento model umožňuje využívať jednu inteligentnú mapu, majiteľom viacposchodových rodinných domov teda odporúčam vytvoriť si ju na poschodí, kde sa tvorí najviac neporiadku.
 • História upratovania – v aplikácii môžete sledovať aj históriu upratovania, v ktorej sa dozviete, kde a kedy vysávač upratoval a pomocou farebného zvýraznenia trasy uvidíte, či niečo nevynechal.
 • Nastavenie upratovania – tu nájdete všeobecné informácie aj možnosti ďalšieho prispôsobenia, ako je jazyk robota, jeho meno, detská poistka, nastavenie WiFi či predvoľby upratovania, v ktorých si môžete zvoliť, či má robotický vysávač miesta prechádzať raz, dvakrát alebo sa prispôsobiť veľkosti miestnosti. Pre prípad zaseknutia robotického vysávača je tu aj praktická funkcia nájsť robot.
iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Prispôsobenie upratovania v aplikácii.

Údržba robotického vysávača

Rovnako ako iné robotické vysávače, aj tento model si vyžaduje pravidelnú údržbu. Podľa potreby je potrebné vysypávať zberný kôš. Ten je vybavený tlačidlom na ľahké vybratie z tela vysávača. Potom už len nad odpadkovým košom stačí otvoriť dvierka zásobníka na nečistoty a jeho obsah vysypať. Vôbec pritom neprídete do kontaktu s nečistotami, čo ocenia nielen alergici. Zásobník na nečistoty je umývateľný a v prípade potreby ho môžete vyčistiť skutočne poriadne. Pred umývaním z neho ale vyberte filter.

Zhruba raz za týždeň (dvakrát za týždeň, ak vlastníte domáceho maznáčika) výrobca odporúča vyčistiť filter. Ten nie je umývateľný, stačí ho iba oklepať o odpadkový kôš. Filter je umiestnený priamo na zásobníku na nečistoty, takže ho ľahko a rýchlo vyčistíte počas vysypávania nečistôt. Filter by ste potom mali raz za dva mesiace vymeniť za nový.

Raz až dvakrát mesačne potom skontrolujte a prípadne vyčistite predné koliesko, kefku na zametanie pozdĺž stien a gumové kefy. Čistenie týchto komponentov už vyžaduje ich vybratie z tela vysávača, ale obavy z toho rozhodne mať nemusíte - postačí vám minca či malý skrutkovač a pár minút času, rozhodne nejde o nič zložité. Predné koliesko a primetacia kefka by sa potom mali vymeniť za nové každých dvanásť mesiacov a o ich stave vás bude informovať aplikácia.

Dôležitá je aj starostlivosť o senzory, ktoré je vhodné z času na čas utrieť suchou handričkou. Utierku na vytieranie je potom ideálne čistiť po každom mopovaní, a to buď ručne, alebo v práčke. Výrobca neodporúča jej sušenie v sušičke bielizne. Životnosť utierky dosahuje približne 30 použití.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia
Aplikácia ponúka mnoho možností nastavenia vrátane ovládania hlasom.

Celkové hodnotenie iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral

Keďže som v poslednom čase testovala samé drahšie robotické vysávače značky iRobot, pred začiatkom testovania tohto „jednoduchšieho“ modelu som bola mierne skeptická. Veľmi príjemne ma ale prekvapil - výsledky vysávania boli rovnako perfektné ako s drahšími modelmi a nikdy sa nestalo, že by robotický vysávač upratovanie nedokončil alebo nevykonal správne. Hoci nedisponuje kamerou, nebol problém s prekážkami ani káblami, nikdy sa nikde nezasekol ani nezamotal.

Funkciu mopovania som tentoraz využívala trochu menej, pretože som pred ním musela odstrániť kusové koberce, takže to na každodenné upratovanie určite nebolo. S výsledkami som ale bola tiež spokojná - vysávač vytiera efektívne a nezanecháva za sebou šmuhy.

Ako vždy stojí za zmienku mobilná aplikácia, ktorú má značka iRobot skutočne veľmi prepracovanú a poteší celým radom možností prispôsobenia aj ľahkým ovládaním vysávača. Využívala som najmä inteligentné mapy a časové plány pre jednotlivé dni. Spomenúť musím tiež nízku hlučnosť vysávača, jeho netradičný dizajn a veľmi dobrú výdrž batérie. Celkovo som s týmto modelom bola veľmi spokojná a nemám mu v podstate čo vytknúť. Ak hľadáte robotický vysávač s perfektným pomerom medzi cenou a kvalitou, tento model vás rozhodne nesklame.

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral recenzia

iRobot Roomba Combo i5 Woven Neutral

Robotické vysávače

iRobot Roomba Combo i5 je robotický vysávač, ktorý zvláda aj mopovanie. Stačí iba vymeniť kôš a robot sám spozná, že nastal čas na kombinované upratovanie. Prostredníctvom navigácie iAdapt sa robotický vysávač vždy zorientuje v priestore a postará sa o precízne upratovanie. Vďaka inteligentnému mapovaniu Imprint sa iRobot Roomba Combo i5 naučí identifikovať jednotlivé miestnosti, a vy si tak môžete zvoliť konkrétne priestory kde a kedy má robot upratovať. V mobilnej aplikácii iRobot Home s technológiou iRobot OS v slovenskom jazyku môžete robot Roomba ovládať kedykoľvek a kdekoľvek, rovnako tak ľahko je možné na jeho ovládanie použiť hlasového asistenta.

Klady

 • Výborné výsledky vysávania tvrdých podláh i kobercov
 • Funkcia mopovania podláh
 • Jednoduché a intuitívne ovládanie
 • Možnosť nastavenia plánov upratovania pre každý deň v týždni
 • Prispôsobiteľná inteligentná mapa domácnosti
 • Funkcia pre lokálne upratovanie
 • Veľmi dobrá výdrž batérie a rýchle nabíjanie
 • Vydarený moderný dizajn

Zápory

 • Prostriedok na vytieranie nie je súčasťou balenia
Ivona Hroníková

Ivona Hroníková

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodla zavesiť kariéru v účtovníctve na klinec a konečne sa začala venovať tomu, čo ju naozaj baví – práci s textom. Pokiaľ práve nesedí za klávesnicou, testuje domáce spotrebiče, kozmetiku a produkty pre deti. Voľný čas najradšej venuje rodine, fotografovaniu a čítaniu.

Vytlačiť
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií