Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Eva Mizerová

Mať doma šikovného pomocníka v podobe robotického vysávača som si priala už dlhší čas, takže keď prišla ponuka na testovanie robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+, nadšene som súhlasila. Ide o najvyšší model vo svojej kategórii, ktorý sa pýši inovatívnymi technológiami a pokrokovými funkciami, špičkovým výkonom pri vysávaní aj vytieraní a možnosťou personalizovaného upratovania. Aké hodnotenie dostal robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ po 14-dňovej zaťažkávacej skúške v domácnosti s dvomi deťmi? 

Recenzia – Robotický vysávač iRobot Roomba j9+

Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ (RECENZIA) – OBSAH

  1. Kde prebehlo testovanie robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+?
  2. Funkcie a parametre robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+
  3. Obsah balenia robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+
  4. Uvedenie robotického vysávača do prevádzky
  5. Ovládanie robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+
  6. Ako iRobot Roomba Combo j9+ vysáva a vytiera?
  7. Výdrž batérie a údržba robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+
  8. Celkové hodnotenie iRobot Roomba Combo j9+

Kde prebehlo testovanie robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+?

Vzhľadom na to, že je podlaha nášho bytu v tmavom vyhotovení, je na nej vidieť každá smietka prachu, omrvinky aj vlasy. Keď k tomu pripočítam dvoch nezbedných školákov a dvoch dospelých pracujúcich z domu, je jasné, že na udržanie čistej domácnosti musím vysávať aj niekoľkokrát denne. Preto je pre mňa možnosť vyskúšať si robotický vysávač tej najvyššej triedy vítanou výzvou. Okrem tmavých vinylových podláh máme v byte iba jeden menší koberec v obývacej časti, syn je totiž alergik a bolo nám odporúčané koberce v domácnosti eliminovať. Bežne vysávam tyčovým vysávačom a vytieram klasickým ručným mopom, čo je však časovo aj fyzicky náročné. Predstava, že by za mňa niekto tieto činnosti vykonával, je teda viac ako lákavá. 

Funkcie a parametre robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+

Než pristúpim k samotnému testovaniu robotického vysávača, zaujíma ma, čo všetko tento výkonný pomocník dokáže. Okrem precízneho vysávania všetkých typov podlahových krytín a kobercov zvládne aj podlahy vytrieť, a to dokonca tak, že simuluje skutočné ručné vytieranie na odstránenie aj hlboko usadených nečistôt. Tým sa líši od svojho predchodcu robotického vysávača iRobot Roomba Combo j7+ a navrch má aj pri automatickom vyprázdňovaní nečistôt, kedy si je schopný sám doplniť tekutinu na vytieranie. Po dokončení upratovania sa vysávač jednoducho vráti do nabíjacej stanice Clean Base™, kde si v podstate sám vykoná servis, vysype zberný kôš, doplní vodu a dobije svoju batériu na ďalšie upratovanie. 

Novinkou je aj funkcia Dirt Detective, ktorá priebežne sleduje úroveň znečistenia jednotlivých miestností a tento stav zaznamenáva do mapy v aplikácii. Podľa údajov získaných počas predchádzajúcich upratovaní je následne vytvorený optimálny upratovací plán pre každú konkrétnu miestnosť. Vysávač si sám nastaví vhodný sací výkon, ktorý zvýši napríklad na kobercoch, pri vytieraní si zvýši či zníži intenzitu vlhčenia, pri väčšom znečistení aktivuje funkciu dvojitého drhnutia v zónach a určí počet upratovacích dráh pre konkrétny priestor. 

Najmodernejšia navigácia vSLAM s funkciou PrecisionVision zaisťuje jeho dokonalú orientáciu v priestore, takže vysávač rozpozná prípadné prekážky vrátane káblov, hračiek, oblečenia, a dokonca aj prípadných psích exkrementov, ktorým sa spoľahlivo vyhne. Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ je vhodný aj pre alergikov, pretože je vybavený účinnou filtráciou a pokročilým čistiacim systémom AeroForce® s výkonným HEPA filtrom. Ten dokáže zachytiť aj tie najjemnejšie častice prachu či alergény. 

Pred tým, než sa vysávač pustí do upratovania, využije funkciu inteligentného mapovania Imprint, prostredníctvom ktorej rozpozná jednotlivé miestnosti. Vy si tak neskôr môžete ľahko navoliť, kde konkrétne má upratovanie prebehnúť. Ovládanie vysávača cez mobilnú aplikáciu iRobot HOME je veľmi jednoduché a pohodlné, prebieha kompletne v slovenskom jazyku a umožňuje vám mať o vašom vysávači neustály prehľad, prípadne mu na diaľku vysielať potrebné pokyny. Funkcie ako zakázané zóny a zóny upratovania, senzory proti pádu zo schodov či nastavenie opakovania upratovania sú potom pri takto pokročilom modeli samozrejmosťou. 

iRobot Roomba j9+
Robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ rozozná prípadné prekážky a spoľahlivo sa im vyhne.

Technické parametre robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+

Parametre iRobot Roomba Combo j9+
Typ motora BLDC motor
Typ batérie Lithium ion
Kapacita batérie 4 460 mAh
Čas dobíjania 240 min.
Prevádzkový čas 75 min.
Ovládanie Mobilná aplikácia
Filtrácia Vysokovýkonný HEPA filter
Monitoring prekážok Kamerová navigácia vSLAM®
Senzory proti pádu zo schodov Áno
Senzory proti nárazu Áno
Automatické vysypávanie Áno
Predvoľba miestností na upratovanie Áno
Funkcia proti zamotaniu káblov Áno
Detekcia znečistených miest Áno
Funkcia odloženého upratovania Áno
Hlučnosť 59 dB
Hmotnosť 3,4 kg
Rozmery 33,9 cm × 8,7 cm × 33,8 cm

Obsah balenia robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+

O tom, že robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ nie je žiadne pierko, som sa presvedčila hneď pri prevzatí od kuriérskej služby. Našťastie mi so zásielkou pomohol manžel a vysávač sme spoločnými silami dopravili domov. Po rozbalení ma prekvapilo, ako precízne boli jednotlivé časti vysávača zabalené. Nabíjacia stanica bola bezpečne obalená ochranným materiálom a telo vysávača bolo uložené v extra ďalšej škatuli, v ktorej som našla aj náhradné časti na prípadnú výmenu. 

  • Robotický vysávač Roomba Combo j9+
  • Čistiaca stanica Clean Base®️ Auto-Fill Dock
  • Vrecko do Clean Base
  • Mopovacia utierka
  • Náhradný AeroForce filter
  • Náhradná bočná kefka
  • Návod na použitie v slovenskom jazyku
iRobot Roomba j7+
V balení robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+ nájdete aj návod v slovenskom jazyku, v ktorom je všetko prehľadne popísané a vysvetlené.

Uvedenie robotického vysávača do prevádzky 

Keď si dôkladne prejdem používateľskú príručku, pristúpim k samotnej inštalácii prístroja a jeho uvedeniu do prevádzky. Hoci nie som vôbec technický typ, prepojenie nabíjacej základne s adaptérom zvládnem ľahko. Vysávač treba vhodne umiestniť tak, aby mal okolo seba dostatok voľného priestoru na bezproblémový návrat do nabíjacej stanice. Hneď ako je nabíjacia stanica zapojená do siete, rozsvieti sa kontrolka ako signál, že je možné do stanice vložiť telo vysávača, aby došlo k jeho prvému nabitiu. 

Pokiaľ máme v pláne využívať spoločne s funkciou vysávania aj vytieranie podlahy, je potrebné na rameno vysávača umiestniť mopovaciu utierku a naplniť bielu nádržku na vodu. Od tejto chvíle by som mala mať o upratovanie postarané na celý jeden mesiac, pretože čistiaca stanica s automatickým plnením sama dopĺňa vysávaču 30 dní tekutinu potrebnú na vytieranie, zberný kôš na nečistoty pojme dokonca odpad nahromadený až za 60 dní upratovania. 

iRobot Roomba j7+
Pred prvým spustením je potrebné na vysávač umiestniť mopovaciu utierku, naplniť vodou zásobník na vodu a vložiť do priehradky zberný kôš na nečistoty.

Ovládanie robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+

Na ovládanie robotického vysávača iRobot slúži mobilná aplikácia iRobot HOME, ktorú som si ľahko stiahla do svojho mobilného telefónu. Aplikácia ma krok za krokom postupne previedla všetkými nastaveniami vrátane spárovania a pripojenia vysávača na domácu WiFi sieť. Okrem aplikácie v mobilnom telefóne je možné ovládať vysávač aj prostredníctvom hlasového asistenta Google Assistant, Amazon Alexa či Siri, touto výbavou však naša domácnosť nedisponuje, takže sa plne spolieham na aplikáciu v mobilnom telefóne. 

Aplikácia iRobot HOME

Veľmi som ocenila prehľadné prostredie aplikácie iRobot HOME, ktoré okrem pokynov na vysávanie a vytieranie disponuje aj inteligentným plánovaním upratovania, a to nielen v celom byte, ale aj v jednotlivých miestnostiach. Je tak len na mne, na kedy si naplánujem automatické upratovanie v konkrétny deň, alebo aký preferovaný režim upratovania zvolím. Vysávanie aj vytieranie môžem v priebehu jedného dňa pokojne opakovať, prípadne si na každý deň určím iný čas upratovania tak, aby sa robot postaral o podlahu v čase našej neprítomnosti. V aplikácii tiež môžem sledovať priebeh upratovania a po jeho dokončení skontrolovať výslednú mapu upratovania a samozrejme ma aplikácia včas upozorní na nutnosť naplnenia nádobky s vodou, výmenu vrecka na prach aj na životnosť kief či filtra. 

iRobot Roomba j9+
Aplikácia iRobot HOME vás krok za krokom prevedie plánovaním upratovania.

Ako iRobot Roomba Combo j9+ vysáva a vytiera?

Robotický vysávač sa u nás doma najskôr poobzeral a zmapoval terén, aby si následne vytvoril detailnú mapu jednotlivých miestností. Tie som si mohla konkrétne pomenovať, určiť si hranice medzi miestnosťami, ktoré vysávač neidentifikoval, a taktiež si vytvoriť jednotlivé zóny upratovania. Vzhľadom na to, že máme v domácnosti prevažne vinylové podlahy, využívam takmer vždy funkciu vysávania aj vytierania súčasne. 

Pred začiatkom upratovania vyjde vysávač z dokovacej stanice, a ak má nastavený režim na vysávanie aj vytieranie, výsuvným ramenom si na podlahu nainštaluje mopovaciu utierku. V priebehu vysávania a mopovania za sebou necháva len nepatrnú vlhkú stopu, ktorá takmer okamžite usychá, takže podlahy nie sú vystavené prílišnej vlhkosti. Vysávač si tiež hravo poradí s menším kobercom pod konferenčným stolíkom. Má ho už zmapovaný, takže pred jeho vysatím si len automaticky zasunie rameno s mopovacou utierkou, aby ho nezamokril. 

Podlaha sa po dokončení upratovania leskne čistotou a je bez jedinej smietky. Bočná kefka na primetanie, ktorá efektívne vháňa okolité nečistoty do stredu rotačných kief, sa postarala o to, že dokonca ani v rohoch miestností či pod kreslami nie je po prachu či nečistotách ani pamiatky. Omrvinky, vlasy, prachové čiastočky – všetko skončilo vo vnútri vysávača a po jeho navrátení do dokovacej stanice v zbernom koši. Vysatie aj vytretie všetkých miestností trvalo necelú hodinku, vysávač si po dokončení upratovania sám zamieril do nabíjacej stanice, kde sa postaral o vlastný servis – automaticky si vyprázdnil zbernú nádobu a začal proces nabíjania. 

Výdrž batérie a údržba robotického vysávača iRobot Roomba Combo j9+ 

Výrobca udáva, že kapacita batérie spoľahlivo vystačí na 75-minútové upratovanie, čo je pre našu štandardnú domácnosť úplne dostačujúci časový interval. Nezaznamenala som, že by sa vysávač v priebehu procesu musel navrátiť do dobíjacej stanice, upratovanie tak vždy dokončil na jedno nabitie. Pokiaľ by ste však mali v pláne využívať vysávač na upratovanie väčšieho priestoru, môžete sa spoľahnúť na jeho schopnosť automatického dobitia v dokovacej stanici a následnom dokončení upratovania po nabití.

Vzhľadom na automatické vysypávanie nečistôt aj doplňovanie tekutiny na vytieranie sa celý mesiac nemusím starať o údržbu vysávača. Pokiaľ by som nevyužívala funkciu vytierania, sú to dokonca až 2 bezúdržbové mesiace, pretože objem zberného vrecka na nečistoty pojme až 60 upratovacích cyklov. Na nutnosť doplnenia nádržky ma včas upozorní mobilná aplikácia, rovnako ako na výmenu vrecka na prach. V prípade naplneného vrecka ho stačí jednoducho vymeniť a súčasne s výmenou očistiť aj prachový HEPA filter. Ten je vhodné opláchnuť pod tečúcou vodou a nechať dôkladne vyschnúť. Mopovacia utierka sa dá ľahko vybrať z tela vysávača a môžeme ju buď preprať v ruke, alebo v práčke. Občas by sme sa mali zamerať aj na očistenie jednotlivých častí vysávača ako sú rotačné kefy, kolieska aj primetacia kefa. Väčšinou ich stačí utrieť navlhčenou handričkou. 

iRobot Roomba j9+
Systém ANTITANGLE zabraňuje namotaniu káblov či strapcov kobercov, zberný kôš dokovacej stanice s automatickým vyprázdňovaním pojme až 60 cyklov vysávania.

Celkové hodnotenie iRobot Roomba Combo j9+

Fakt, že iRobot Roomba Combo j9+ patrí k absolútnej špičke vo svojom obore, môžem osobne potvrdiť. Zatiaľ som sa totiž nestretla s tak výkonným a precíznym robotickým vysávačom, ktorý okrem dokonalého upratovania zvládne vďaka pokročilej inteligentnej navigácii ľahko vyhodnotiť okolité prekážky, ktorým sa spoľahlivo vyhne. Vysávač sme využili aj na zložitejšie upratovanie spálne, konkrétne pod manželskou posteľou, kde sa tak často neupratuje a prach sa tam hromadí hlavne v rohoch a ťažko dostupných miestach. Aj s touto výzvou si prístroj hravo poradil. Ani v zúženom priestore nedošlo k jeho zaseknutiu, a nám tak ušetril náročné predvianočné sťahovanie a odsúvanie nábytku. 

Čo sa týka vytierania, vyhovuje mi hlavne možnosť nastaviť si intenzitu vlhčenia podlahy tak, aby za vysávačom zostávala len ľahká stopa vlhkosti, ktorá nemá ani najmenší vplyv na kvalitu podláh. Veľmi oceňujem výklopné rameno prispôsobené tak, aby v prípade styku s kobercom zašlo späť do vysávača a ten mohol vykonať upratovanie iba suchou cestou. Spokojná som tiež s údržbou vysávača aj s výdržou batérie, ktorá je dostačujúca na kompletné upratovanie celého bytu bez nutnosti dobitia. V porovnaní s predchádzajúcim modelom j7+ vysávač vydáva nižšiu hlučnosť nielen pri vysávaní, ale aj pri vysýpaní zberného koša. 

Prehľadná mobilná aplikácia mi ponúka množstvo možností na personalizované upratovanie alebo na upratovanie presne na mieru vlastným potrebám. Sama si tak môžem nastaviť kedy, kde a akým spôsobom si prajem upratovanie urobiť. Podčiarknuté a sčítané, moderná doba ponúka na uľahčenie každodenného fungovania rad pokročilých možností úspory času aj energie a robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ k nim rozhodne patrí. Niekto by možno namietal, že ide o cenovo náročnejšiu záležitosť, verte však, že technologická výbava vysávača súvisiaca s precíznou kvalitou i variabilnými možnosťami upratovania za to naozaj stojí. 

i Sľub vysávača iRobot® Roomba® Combo j9+ – už nikdy žiadne katastrofy: Pre domácnosti so štvornohými miláčikmi prichádza spoločnosť iRobot s významným záväzkom P. O. O. P. (Pet Owner Official Promise) a zárukou, že vďaka funkcii iRobot Genius™ robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ nikdy nevojde do zvieracieho exkrementu.
iRobot Roomba j9+

iRobot Roomba Combo j9+

Robotické vysávače

Najvýkonnejší a najpokročilejší robotický vysávač iRobot Roomba Combo j9+ 2 v 1 s funkciou automatického vysypávania aj doplňovania tekutiny na mopovanie disponuje úplne zasúvacím mopom. Vďaka účinnému dvojitému drhnutiu, ktoré simuluje ručné vytieranie, je upratovanie naozaj precízne a dôkladné. Je vhodný na upratovanie všetkých typov podlahových krytín aj kobercov. Štvorstupňový čistiaci systém ocenia nielen alergici, ale aj majitelia domácich miláčikov. Prostredníctvom navigácie PrecisionVision vysávač ľahko rozpozná prípadné prekážky, na rozpoznanie jednotlivých miestností poslúži inteligentné mapovanie Imprint. Pohodlné ovládanie vysávača zabezpečuje mobilná aplikácia iRobot HOME s technológiou iRobot OS v slovenskom jazyku. 

Klady

  • Precízne vysávanie aj vytieranie
  • Efektívne dvojité drhnutie s prítlakom SmartScrub
  • Automaticky zasúvací mop na koberci
  • Automatický zber nečistôt v stanici Clean Base
  • Automatické doplňovanie nádržky na vytieranie
  • Rozpoznanie prípadných prekážok vďaka pokročilej navigácii vSLAM®
  • Prehľadná mobilná aplikácia
  • Jednoduché ovládanie
  • Možnosť hlasového ovládania
  • Funkcia DirtDetective na inteligentné plánovanie upratovania
  • Personalizované plánovanie upratovania
  • Tichý chod
  • Účinný HEPA filter
  • Jednoduchá údržba
  • Špeciálny prísľub pre majiteľov domácich maznáčikov
  • Dostatočná výdrž batérie 
  • Elegantný dizajn

Zápory

  • Vyššia cena
  • Hlučnosť pri vyprázdňovaní zásobníka na prach 
Eva Mizerová

Eva Mizerová

K písaniu a čítaniu som mala vždy kladný vzťah, a preto vítam možnosť uplatniť svoj koníček aj v pracovnom živote. Písanie článkov a tvorba recenzií je pre mňa príjemnou kreatívnou činnosťou, ktorú môžem vykonávať nielen doma, ale aj na cestách s obytným vozidlom. Mojou obľúbenou destináciou sa stalo Taliansko a uchvátilo ma natoľko, že som sa s chuťou pustila do štúdia taliančiny a v súčasnej dobe už mám za sebou aj preklady prvých kníh. Ďalej pôsobím ako šéfredaktorka internetového magazínu, takže času naozaj nemám nazvyš. Podstatné však je, že to, čo robím, ma baví a napĺňa.

iRobot Roomba Combo j9+ Mose Brown - Robotický vysávač Doručenie na
predajňu zadarmo
2,5
iRobot Roomba Combo j9+ Mose Brown
Robotický vysávač s mopom – na zvieracie chlpy, na všetky druhy podláh, na vysávanie, high Efficiency filter, automatické dobíjanie, pokračovanie upratovania po samostatnom dobití, automatické vysypanie, detekcia znečistených miest a časový rozvrh upratovania, zberná nádoba o objeme 0,313 l, vSLAM navigácia, Li-Ion batérie, rozmery 33,9 × 8,7 cm (V×H), hmotnosť 3,4 kg, čierna a hnedá farba
1 233,79 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: IROrbv35
Vytlačiť
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií