Zľava 15 % na Whirpool a Indesit Reklamácia či vrátenie?

Tyčový vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Pokiaľ zháňate nový vysávač, potom si rozhodne nenechajte ujsť dnešnú recenziu. Tentokrát sme domácemu testovaniu podrobili tyčový aku vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW, ktorý sa pýši automatickou reguláciou výkonu podľa typu povrchu a taktiež vynikajúcou skladnosťou. Navyše disponuje množstvom príslušenstva, medzi ktorým okrem iného nechýba ani kefa na zvieracie chlpy. Ako sa vysávač vysporiadal s rôznymi povrchmi v domácnosti alebo upratovaním neporiadku po domácom maznáčikovi? Dozviete sa v článku.

Recenzia bezdrôtového tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW (RECENZIA) – OBSAH

 1. Testovanie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW
 2. Prehľad parametrov Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW
 3. Obsah balenia Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW
 4. Zostavenie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60
 5. Ovládanie bezdrôtového tyčového vysávača Rowenta
 6. Príslušenstvo vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 a jeho využitie v praxi
 7. Ako vysáva Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW?
 8. Výdrž batérie a nabíjanie vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60
 9. Údržba tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW
 10. Celkové hodnotenie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60

Testovanie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Tyčový aku vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 sme testovali počas 3 týždňov v dvojizbovom byte. Domácnosť, ktorá navyše z časti slúži ako domáca pracovňa, pozostáva okrem dvoch dospelých osôb aj zo stredne veľkého psa, a tak je u nás vysávanie každodennou záležitosťou. Testovanie navyše prebiehalo v čase jarného upratovania, takže sme mohli vysávač využiť skutočne od podlahy až po strop. V recenzii sa dozviete, ako si vysávač poradil s rôznymi typmi povrchov a čo sme na ňom počas testovania najviac ocenili.

Prehľad parametrov Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Vysoký sací výkon a jeho automatická regulácia podľa typu povrchu alebo bohatá súprava príslušenstva v balení sú len jedny z mnohých predností bezdrôtového tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW. Tento výkonný pomocník na upratovanie domácnosti predstavuje tyčový a ručný vysávač v jednom a dodáva sa s praktickým stojanom, ktorého súčasťou je aj dokovacia stanica. Za zmienku potom stojí aj moderný dizajn doplnený atraktívnymi lesklými prvkami v odtieni ružového zlata.

Parametre:

Parametre Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW
Konštrukcia 3 v 1
Maximálny sací výkon 230 Air Watt (AW)
Maximálny čas prevádzky 1 hodina a 20 min
Čas nabíjania 3 hodiny
Typ batérie Lítium-iónová
Kapacita nádoby na prach 0,9 l
Účinnosť filtrácie 99,9 %
Umývateľný filter

Obsah balenia Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Súčasťou tohto modelu vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 je tiež Animal Kit na upratovanie po domácich maznáčikoch v podobe špeciálnej turbo kefy. Balenie spolu obsahovalo:

 • Ručný vysávač Rowenta s 0,9 l nádobou na nečistoty
 • 2× umývateľný filter
 • HEPA filter
 • Vyberateľnú batériu 32,4 V
 • Dokovaciu stanicu
 • Flexibilnú ohybnú trubicu
 • Dlhú trubicu na pripevnenie dokovacej stanice (možno napojiť aj na vysávač)
 • Univerzálnu podlahovú hubicu s turbokefou a LED osvietením
 • Integrované kefy na koncoch trubíc
 • Kefu na pohovku
 • Štrbinovú hubicu
 • Turbo kefu na zvieracie chlpy
 • Mini flex hubicu
 • Stojan na príslušenstvo
 • Návody na použitie
Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 230 AW – obsah balenia
Kompletná súprava príslušenstva k vysávaču je skutočne bohatá. Okrem jednotlivých nadstavcov a hubíc zahŕňa aj stojan s dokovacou stanicou.

Zostavenie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 230 AW

Vysávač dorazil v celkom rozmernej škatuli, ktorá obsahovala hneď 2 poschodia plné príslušenstva. Po odstránení obalového materiálu som preštudovala priložený manuál a pustila som sa do zostavovania stojana a dokovacej stanice. Využila som tiež zobrazený QR kód, ktorý ma po naskenovaní inteligentným telefónom odkázal na praktický videonávod, vďaka ktorému zloženie nezabralo viac ako pár minút. Ocenila som, že sa celý proces zaobišiel bez potreby používať akékoľvek náradie (na rozdiel od iných modelov, pri ktorých sa odporúča pripevniť dokovaciu stanicu/stojan na stenu).

Stojan pojme všetko príslušenstvo, ktoré bolo k vysávaču dodané – čo je z môjho pohľadu naozaj praktické, pretože v malom byte je so skladovaním nevyhnutného príslušenstva k spotrebičom neustály problém. Súčasťou stojana je aj dokovacia stanica, v ktorej sa vysávač po odložení začne ihneď dobíjať. Bol tak kedykoľvek pripravený na prevádzku a o nabíjanie som sa po zostavení už nemusela starať.

Zostavenie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW Zostavenie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW
Zostavený stojan s vysávačom a kompletným príslušenstvom. (vľavo) Flexi trubica s podlahovou hubicou v parkovacej polohe. (vpravo)

Ovládanie bezdrôtového tyčového vysávača Rowenta

Akonáhle bol vysávač nabitý, pustila som sa do vysávania. Na zapnutie a vypnutie slúži jedno tlačidlo umiestnené prakticky na rukoväti, ktoré navyše počas vysávania netreba pridržiavať. O nastavenom režime sacieho výkonu sa môžete kedykoľvek informovať na prehľadnom kontrolnom displeji s ovládacím panelom.

4 režimy výkonu

Vysávač ponúka celkom 4 režimy výkonu, medzi ktorými je možné voliť podľa typu podlahy:

 • Auto
 • Eco
 • Eco+
 • Max

Na tvrdé povrchy, akými sú podlahy a parkety, výrobca odporúča používať režimy Eco a Eco+. Na koberce a mäkké textílie je potom vhodný režim Max. Ak ale necháte vysávač v režime Auto, nemusíte sa o vhodný sací výkon vôbec starať – vysávač ho upraví vždy sám podľa typu povrchu, ktorý aktuálne vysáva a zároveň dokáže regulovať výkon aj na rôznych typoch kobercov, takže sa vám kefa nezasekne a zabezpečí vždy hladký priebeh vysávania. Automatický režim tiež sám identifikuje znečistené miesta, na ktorých je schopný zvýšiť sací výkon. Praktické je, že režim Auto funguje aj s malou turbo kefou, čo je vhodné pri veľmi chlpatej sedačke.

Boost režim

Extra výkonný Boost režim poskytuje maximálny výkon vysávača na potrebný čas. Červeno zafarbené tlačidlo na ovládanie je taktiež umiestnené pri rukoväti pod prstom, takže sa dobre ovláda, ale na rozdiel od hlavného vypínača je potrebné ho na zvýšenie výkonu držať. Akonáhle tlačidlo pustíte, vysávač sa automaticky vráti do pôvodne nastaveného režimu.

Kontrolný displej a ovládací panel

Na hornej časti konštrukcie vysávača sa nachádza prehľadný kontrolný displej. Zobrazuje sa na ňom nastavený výkonnostný režim, vrátane zodpovedajúceho farebného podsvietenia a tiež presný ukazovateľ času. Pri každom režime sa zobrazí presný počet minút zostávajúcich do vybitia batérie.

Výhodou je, že pri zmene sacieho výkonu pomocou tlačidiel pod displejom ihneď vidíte, koľko času ešte môžete upratovaniu v danom režime venovať. Praktický je potom tiež indikátor signalizujúci potrebu vyčistenia umývateľného filtra. Akonáhle sa filter zanesie, rozsvieti sa na displeji ikonka písmena F.

Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – zmena sacieho výkonu Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – sací výkon Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – sací výkon
Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW - sací výkon Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – sací výkon
Pri zmene sacieho výkonu sa na displeji okamžite zobrazí zostávajúci čas do vybitia batérie. Najdlhšiu prevádzku vysávač ponúka v režime Eco.

Príslušenstvo vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW a jeho využitie v praxi

Súprava príslušenstva je doménou tohto vysávača. Vďaka flexibilnej trubici a radu špeciálnych hubíc ide o univerzálneho pomocníka, s ktorým upracete domácnosť od podlahy až po strop. Manipulácia s príslušenstvom je jednoduchá, jednotlivé kusy stačí pomocou zacvakávacieho systému len rýchlo spojiť k sebe a všetko je pripravené na použitie. Prehľadný obrázkový manuál navyše zobrazuje okrem iného aj možnosti využitia všetkého príslušenstva, takže ak by ste pri niektorom kuse váhali, stačí doň nahliadnuť.

Ručný vysávač

Ručný vysávač je základom toho prístroja 3 v 1, avšak oproti konkurenčným ručným vysávačom ponúka jednu výhodu – na jeho použitie nemusíte nasadzovať žiadny špeciálny nadstavec. Na konci hubice má totiž integrovanú kefu so štetinami, vďaka ktorej je možné pohodlne vysávať prach či omrvinky z poličiek, parapetov, stolov či iného nábytku bez obáv z toho, že by ste ho mohli poškriabať. Integrovaná kefka je vhodná aj na upratovanie žalúzií, na ktoré tiež večne sadá prach.

Ručný vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW a jeho využitie Ručný vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW a jeho využitie
Štetiny integrovanej kefy chránia upratovaný povrch pred poškriabaním. Bez obáv tak môžete vysávať prach z klávesnice alebo nábytku.

Ručný vysávač je skvelým pomocníkom na rýchle upratovanie drobného neporiadku, ktorý sa v domácnosti objavuje takmer dennodenne. V prevádzke vydrží až 80 minút a je natoľko kompaktný, že ho s ním upracete aj interiér vozidla. O jeho využitie tak rozhodne nie je núdza.

Flexibilná ohýbateľná trubica

Inováciou pri týchto X-Force Flex modeloch je flexibilná ohýbateľná trubica, vďaka ktorej sa pri upratovaní ľahšie dostanete napríklad pod pohovku, pod posteľ alebo napríklad za skriňu. V jej prostrednej časti sa nachádza tlačidlo, po ktorého stlačení sa konštrukcia tyče zlomí a s vysávačom tak môžete jednoducho zájsť pod nábytok bez toho, aby ste sa pritom museli ohýbať.

Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – flexibilná ohýbateľná trubica Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – flexibilná ohýbateľná trubica
Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal – vysávanie pod nábytkom
Jednou z predností vysávačov Rowenta X-Force Flex je originálna flexibilná trubica. Jednoduchým stlačením tlačidla ju jednoducho ohnete a ľahšie potom povysávate napríklad pod nábytkom bez toho, aby ste sa museli zohýbať.

Trubica k dokovacej stanici

Ďalším príslušenstvom je ďalšia dlhá trubica, ktorá primárne slúži ako stojan k dokovacej stanici. Pre lepšiu predstavu ide ale o bežnú saciu trubicu, iba bez ohýbateľnej koštrukcie, ktorú je možné pripojiť k vysávaču po odobratí dokovacej stanice a používať s ostatným príslušenstvom. Celkovo si tak vďaka nej môžete predĺžiť dosah až o jeden meter, vysajete tak aj skutočne vysoké stropy alebo hlboko pod nábytkom.

Podlahová hubica s osvetlením

Podlahová sacia hubica je určená na vysávanie všetkých typov podláh. Obsahuje klasickú rotačnú kefu, ktorú je možné na ľahšiu údržbu vysunúť, a disponuje aj praktickým LED osvetlením, takže vám pri upratovaní neunikne ani zrnko prachu. Je vybavená otočným kĺbom na ľahkú manipuláciu do všetkých strán a parkovacou pozíciou, v ktorej ju môžete uložiť do stojana alebo nechať stáť v priestore, avšak bez ručného vysávača. Tyčový vysávač s touto hubicou vydrží v prevádzke 1 hodinu a 7 minút, kratší prevádzkový čas totiž ovplyvňujú LED diódy, ktoré spotrebúvajú batériu.

Turbo kefa na zvieracie chlpy

Súčasťou tohto modelu vysávača je Animal Kit v podobe špeciálnej turbo kefy, ktorá je vhodná na ľahké odstránenie chlpov po domácich maznáčikoch. Skvele sa nám osvedčil aj na rutinnú údržbu matracov, vankúšov, nábytku a jeho čalúnenie a tiež interiéru vozidla. Kefa nielen, že odstraňuje chlpy, vlasy a všetky nečistoty, ale navyše zanecháva textílie krásne našuchorené.

Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – turbo kefa Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – turbo kefa
Stlačením tlačidla je možné z turbo kefy ľahko vybrať rotačný valček. Vďaka jednoduchej údržbe ho preto môžete používať naprieč celou domácnostou.
Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – turbo kefač
Turbo kefa sa osvedčila aj ako efektívny pomocník na vysávanie matracov, kedy zabezpečí hĺbkové vyčistenie usadeného prachu.

Ohýbateľná mini flex kefa

Mini flex kefa s ohýbateľným husím krkom vyniká tým, že sa prispôsobí rôznym uhlom zakrivenia. Ľahko sa tak s ňou dostanete do ťažko prístupných zákutí domácnosti alebo medzi sedadlá automobilu, ale dobre sa s ňou vysávajú aj textílie a povrchy, na ktoré sadá prach. Pomocou zacvakávacieho systému ju môžete nasadiť na ručný vysávač alebo na dlhú tyčovú hubicu.

Kefa na pohovku

Kefu na pohovku a čalúnenie je možné rovnako ako iné prvky príslušenstva pripevniť na trubicu aj ručný vysávač, čo je z môjho pohľadu tiež najpraktickejšie. Dobre sa s ňou vysáva čalúnený nábytok a vankúše, a pri nastavení nízkeho výkonu s ňou možno vysať aj deku alebo inú prikrývku. A po nasadení na dlhú trubicu je možné kefu využiť aj na vysávanie zatemňovacích závesov.

Štrbinová hubica

Štrbinová hubica je bežne dodávaným príslušenstvom a svoje uplatnenie nachádza najmä pri vysávaní nečistôt v úzkych medzerách a škárach či medzi pohovkami, kam sa s bežnou hubicou vysávača prakticky nedostanete. V tomto prípade sa jej spracovanie od bežnej podoby príliš nelíši, avšak je pomerne krátka a pri údržbe automobilu by sme ocenili ešte o niečo užšie spracovanie.

Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – flexibilná ohýbateľná trubica Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – ohýbateľná mini flex kefa Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – štrbinová hubica
Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – kefa na pohovku
Vďaka bohatej súprave príslušenstva a nadstavcov je Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW skutočne univerzálny.

Ako vysáva Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60?

Pri upratovaní s podlahovou hubicou som najviac využívala režim Auto, v ktorom vysávač sám automaticky upravuje sací výkon podľa typu povrchu. Dokáže detegovať koberec, dlažbu, parkety či viac zašpinenú podlahu a zabezpečí skvelé výsledky do niekoľkých minút. A to aj napriek tomu, že v tomto režime nevysáva na maximálny výkon, v ktorom batéria príliš veľa nevydrží. Povrchy stačilo vysať jedným ťahom a omrvinky, prach, vlasy, chlpy a ďalšie nečistoty skončili v útrobách vysávača. Vďaka flexibilnej hubici nebolo potrebné sa pri upratovaní príliš zohýbať, navyše som vďaka nej a nízkemu profilu sacej hubice ľahko upratala aj pod nábytkom.

S ručným vysávačom som potom doma vysávala prach a ďalší drobný neporiadok, ktorý sa počas dňa naskytol – od omrviniek z raňajok cez nečistoty po varení, až po rozsypané psie granule. Výhodou bola integrovaná kefka na konci trubice, s ktorou šlo pohodlne povysávať klávesnicu notebooku alebo povrch nábytku bez obáv z toho, že by sa mohol poškriabať.

Manipulácia s vysavávačom Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW Manipulácia s vysavávačom Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW
S podlahovou hubicou sa dobre manipuluje ako na tvrdých podlahách, tak aj na koberci.

Jednoduchá manipulácia

S bezdrôtovým vysávačom sa pohodlne manipuluje a pri vysávaní som ocenila, že podlahová hubica dobre zatáča do všetkých smerov. Výhodou je, že má vysávač plynulý pojazd, takže sa pri upratovaní zbytočne nezdržujete náročnou manipuláciou. Pozitívne vnímam jednoduché ovládanie flexibilnej ohybnej trubice, s ktorou som nikdy predtým neprišla do styku. Vďaka ohýbateľnej konštrukcii navyše nie je potrebné sa zohýbať, napríklad pri vysávaní pod televíznym stolíkom alebo posteľou.

Jednoduché vysávanie pod nábytkom či pod vysokými stropmi

Súčasťou príslušenstva sú hneď dve dlhé trubice – jedna flexi ohýbateľná a druhá klasická. Pokiaľ ich obe spojíte k sebe a pripojíte k vysávaču, máte možnosť dosiahnuť skutočne ďaleko/vysoko. Extra vysoké stropy doma síce nemáme, aj napriek tomu si ale u nás táto kombinácia svoje využitie našla, napríklad pri upratovaní hlboko pod posteľou alebo za skriňou.

Upratovanie po domácom maznáčikovi

Očakávanie splnila aj turbo kefa pri upratovaní po domácom maznáčikovi. Psí pelech som s jeho pomocou upratala len niekoľkými starostlivými ťahmi, pritom s bežným vysávačom zaberie jeho údržba pokojne aj 10 minút. Na odstránenie všadeprítomných psích chlpov bolo síce po niektorých miestach potrebné prejsť viackrát, ale s výsledkom som bola veľmi spokojná. Spolu s chlpmi totiž vysávač vysal aj množstvo prachových usadenín a ďalších nečistôt a výsledky boli na pohľad ihneď viditeľné.

Ručný vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – turbo kefa Ručný vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – turbo kefa
Krátke psie chlpy šli s pomocou turbo kefy odstrániť počas chvíľky, stačilo len pár ťahov.

Výdrž batérie a nabíjanie vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60

Za svoju prevádzkovú výdrž v kombinácii s dobrým sacím výkonom si tento model vysávača zaslúži palec nahor. Niektorí používatelia totiž kúpu tyčového aku vysávača kvôli krátkej výdrži rovno zamietnu, čo v tomto prípade ale nemusia. Rowenta si v tomto ohľade vedie veľmi dobre a pochváliť sa môže výdržou až 80 minút na jedno nabitie. Všetko sa pochopiteľne odvíja od nastaveného výkonu a prípadne nasadeného príslušenstva.

Nabíjanie

Čas zostávajúci do vybitia batérie sa pri vysávaní zobrazuje prehľadne na kontrolnom displeji. Akonáhle je batéria vybitá, zmizne číselný ukazovateľ a rozsvieti sa červená kontrolka signalizujúca potrebu dobitia. Prednosťou tohto vysávača je, že sa pri skladovaní v dokovacej stanici súčasne aj nabíja, takže sa o tento proces prakticky nemusíte starať. Stačí len po každom použití vrátiť vysávač do stojana.

Vysávanie s Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – režim Auto
O zostávajúcom čase do vybitia batérie máte vždy prehľad.

Jedno nabitie batérie na 100 % trvá približne 3 hodiny. O aktuálnej kapacite batérie informuje pri nabíjaní modrá dióda na akumulátore, ktorá počas nabíjania bliká. Hneď, ako je akumulátor plne dobitý, kontrolka po chvíli úplne zhasne.

Údržba tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Vysávač sa celkovo veľmi dobre obsluhuje a pri údržbe som ocenila, že je možné niektoré jeho súčasti umývať. Nádobka na prach má objem 0,9 l, takže toho pojme pomerne dosť. Disponuje ukazovateľom maximálneho naplnenia, navyše je priehľadná, teda môžete množstvo nazbieraných nečistôt jednoducho kontrolovať. Jej vybratie je otázkou chvíľočky, vysypávala som ju zhruba každý 3. deň, ale záleží na znečistení domácnosti.

Podľa manuálu som potom každý týždeň nádobku na prach detailnejšie rozobrala a pod tečúcou vodou umyla jednotlivé časti. Vnútri nádobky sa nachádza umývateľný filter a jeho kovový ochranný kryt. Obe súčasti boli vždy zanesené prachom, s ktorým pri údržbe bohužiaľ prídete do styku.

Údržba tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60
Údržba tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Údržba tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60
Nádoba na prach sa ľahko rozoberá a údržba tak zaberie iba pár minút. Jednotlivé diely stačí umyť pod vodou a všetko opäť žiari ako nové.

Čo sa týka obmeny, umývateľný filter výrobca odporúča meniť dvakrát ročne. V balení ho ale nájdete hneď dvakrát, takže máte dostatočný čas na to zabezpečiť si nový. Dvakrát ročne je potom vhodné meniť aj HEPA filter, ktorý sa nachádza v konštrukcii vysávača.

Údržbu aspoň jedenkrát týždenne si potom žiadajú aj podlahová hubica a turbo kefa. Kvitujem, že pri oboch kusoch je možné rotačnú kefu jednoducho vybrať povolením manuálnej poistky a odstrániť z nej namotané vlasy a chlpy. Vďaka veľkému priemeru sa ale na kefu vlasy a chlpy tak nenamotávajú, a tak je táto činnosť v podstate otázkou pár sekúnd. Pri vysávačoch s malým priemerom kefy sa vlasy namotávajú oveľa viac a je potrebné častejšie čistenie a strihanie kefy.

Bezdrôtový vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – údržba podlahovej hubice Bezdrôtový vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW – údržba podlahovej hubice
Rotačnú kefu je možné vybrať ako z podlahovej hubice, tak aj z turbo kefy. Napodiv sa ale naňho vlasy a chlpy príliš nenamotávajú, končia rovno v nádobke na nečistoty.

Celkové hodnotenie tyčového vysávača Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Počas troch týždňov bol u nás vysávač v prevádzke hocikedy aj niekoľkokrát denne a pri upratovaní sme využili všetko príslušenstvo. V domácnosti máme niekoľko typov povrchov – od tvrdej podlahy cez parkety a lino, až po koberce, takže sme mohli vyskúšať automatickú reguláciu sacieho výkonu v praxi. Na všetkých povrchoch sme zaznamenali skvelé výsledky vysávania aj pri nastavení nižšieho sacieho výkonu alebo v režime Auto, takže upratovanie šlo vždy pekne od ruky.

Jednoduchému použitiu vysávača veľmi napomáhalo automatické nabíjanie v dokovacej stanici a vynikajúca skladnosť všetkého príslušenstva v praktickom stojane – všetko sme vďaka tomu mali po ruke kedykoľvek bolo potrebné a nároky na skladovanie tak neboli takmer žiadne. Zvyknúť sme si museli len na máličko vyššiu hmotnosť ručného vysávača, ktorá je daná batériou. Na druhú stranu, je to jediná daň za pomerne dlhý prevádzkový čas predstavujúci 80 minút.

Ako výhodu vnímam aj prehľadný manuál, ktorý je okrem praktickej fotodokumentácie opatrený aj niekoľkými QR kódmi. Po ich načítaní je možné vidieť videonávody, ktoré vás prevedú celou obsluhou vysávača od jeho zostavenia až po pravidelnú údržbu. Z rodiny spotrebičov Rowenta máme doma už robotický vysávač, ktorý spĺňa naše predstavy čo sa týka zbežného upratovania povrchov v domácnosti. Neprekvapilo ma teda, že si jeho výkonnejší kolega, tyčový vysávač Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW, v testovaní viedol veľmi dobre a môžem ho preto odporučiť každému, kto hľadá tento obľúbený variant 3 v 1. K vysávaču je možné navyše dokúpiť aj mopovaciu hlavica, s ktorou potom rovno vysáva aj umýva naraz.

Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Rowenta RH99F1WO X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Rowenta X-Force Flex 15.60 Animal 230 AW

Tyčové aku vysávače

Bezdrôtový tyčový vysávač Rowenta s originálnou flexibilnou konštrukciou je ideálny na upratovanie domácnosti od podlahy až po strop. Ocenia ho tiež majitelia domácich miláčikov a všetci, ktorí majú radi poriadok v aute. Vyniká svojou univerzálnosťou vďaka súprave príslušenstva, s ktorou sa dostanete aj do tých najvyšších alebo predtým nedostupných miest. Poteší vás vysoký výkon a možnosť jeho automatickej regulácie, jednoduché ovládanie a veľmi dobrá skladnosť. To všetko Rowenta navyše podčiarkuje zárukou opraviteľnosti výrobku počas 10 rokov.

Klady

 • Univerzálnosť
 • Vysoký sací výkon až 230 Air Watt (AW)
 • Automatické nastavenie sacieho výkonu v režime Auto
 • Kvalitné vysávanie aj mimo maximálneho výkonu
 • Bohaté príslušenstvo na upratovanie od podlahy až po strop
 • Flexibilná ohybná sacia trubica
 • Osvetlená sacia hubica
 • Extra dlhá trubica dosiahne aj na vysoké stropy
 • Integrované kefky na konci ručného vysávača aj trubice
 • Pohodlné nabíjanie v dokovacej stanici
 • Stojan na skladovanie vysávača vrátane príslušenstva
 • Jednoduchá údržba

Zápory

 • Vyššia hmotnosť batérie
 • Vysávač nestojí samostatne (v parkovacej polohe drží iba tyč s hubicou)
Iva Koňaříková

Iva Koňaříková

Vo svete online sa pohybujem už niekoľko rokov. Venujem sa tvorbe a editácii webového obsahu a zo všetkého najradšej mám recenzie domácich spotrebičov, filmov a kníh. Vyštudovala som cestovný ruch, milujem gastronómiu, nepohrdnem dobrou kávou a vo svojom voľnom čase hľadám rozptýlenie v prírode.

Vytlačiť
P-DC1-WEB32
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií