Samsung Galaxy S23 FE (RECENZIA): Dostupnejšie funkcie radu Galaxy S, avšak v tele Galaxy A

Zobraziť katalóg
Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, úvod

Samsung Galaxy S23 FE (RECENZIA):
Dostupnejšie funkcie radu Galaxy S, avšak v tele Galaxy A

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Nie každý výrobca si môže dovoliť takú šírku svojej ponuky, aby mohol ponúknuť lacnejšie telefóny, strednú triedu, vyššiu, a dokonca aj zabrúsil medzi tie najlepšie. Samsung však čerpá zo svojich bohatých skúseností a k vlajkovému radu Galaxy S23 sa opäť rozhodol uviesť aj cenovo prijateľnejší Samsung Galaxy S23 FE. Je to dobrá voľba?

Samsung Galaxy S23 FE – OBSAH

 1. Nová generácia Galaxy S23 FE prišla po dlhšom čase, ale predsa
 2. Samsung Galaxy S23 FE pripomína bohužiaľ skôr rad Galaxy A
 3. Skvelá obrazovka neprináša nič nečakané, ani to nie je potrebné
 4. Pohonom najnovšieho Androidu 14 sa stal čip Exynos 2200
 5. Takmer akúkoľvek scénu Samsung Galaxy S23 FE zvládne verne zachytiť
 6. Konkurenti rýchlejšie nabíjajú, niekde má naopak Samsung Galaxy S23 FE navrch
 7. Ak nie ste prísni, nový Samsung Galaxy S23 FE oceníte
 8. Čo sme o Samsungu Galaxy S23 FE napísali skôr

Nová generácia Galaxy S23 FE prišla po dlhšom čase, ale predsa

Na novú generáciu fanúšikmi obľúbeného Samsungu Galaxy radu S FE sme si museli počkať trochu dlhšie. Najskôr sa týmto telefónom výrobca ozval v roku 2020 a nazval ho ako Samsung Galaxy S20 FE. Po ňom nasledoval až začiatkom roku 2022 Samsung Galaxy S21 FE s lepším procesorom. Nič ďalšie podstatné ale zmenou neprešlo. Už 3. generáciu v rade teda sprevádzalo dlhé čakanie a až tento rok sa nám Galaxy S23 FE ukázal.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, všetky farebné varianty
Samsung Galaxy S23 FE kúpite v obligátnej bielej a čiernej, ale aj zelenej a fialovej. Zdroj: samsung.com

Nová generácia má niekoľko farebných variantov. Vyberať je možné z bielej, čiernej, zelenej a fialovej farby. Nám sa do rúk dostala neutrálna biela. Výrobca si postrážil aj kompaktnosť balenia, kedy krabička Samsungu Galaxy S23 FE skutočne neohromí množstvom príslušenstva. Slúchadlá či kryt určite nečakajte, dočkáte sa iba USB-C kábla na napájanie a prenos dát.

Samsung Galaxy S23 FE pripomína bohužiaľ skôr rad Galaxy A

Nový mobilný telefón sa nijako viditeľne neosamostatňuje a prináša prvky, ktoré už sme videli. Úplne rovná predná aj zadná strana a mierne vypuklé boky. Tie sú z hliníka a na niekoľkých miestach prerušené plastovým prúžkom na anténu.

Boky sú veľmi strohé, na ľavom nie je žiadny prvok, hore slot na nanoSIM karty a mikrofón, dole reproduktor, mikrofón a USB-C konektor. Vpravo zapínacie tlačidlo a kolíska hlasitosti. Na prednej strane nad displejom má Galaxy S23 FE viditeľnú medzierku na horný sekundárny reproduktor.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, predná strana Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, zadná strana
Samsung Galaxy S23 FE sa drží príjemne, ale neprakticky prekĺzava. Osobne by som volil kožené puzdro.

Displej aj chrbát sú kryté sklom Gorilla Glass 5. Na chrbte nad povrch vystupuje iba trojica hliníkových krúžkov s fotoaparátmi. Kvôli bokom telefón mierne prekĺzava v prstoch, mierne vypuknutie tomu len napomáha. Inak sa Samsung Galaxy S23 FE nedrží zle, príjemná je rovná a hladká zadná strana. Chybou na kráse je však celkový zovňajšok, ktorý pripomína násobne lacnejší rad Galaxy A.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, foto moduly Samsung Galaxy S23 FE, recenze, spodná hrana Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, vrchná hrana
Rovný predok aj chrbát sú z odolného skla, mierne zaoblené boky hliníkové.

Rámčeky okolo predného panelu sú natoľko široké, že podobné vo vyššej strednej triede neuvidíte, v tej vyššej už vôbec nie. Je to veľká škoda, pretože mobil to zbytočne degraduje minimálne o rad nižšie. Keby aspoň všetky 4 strany dostali rámček s rovnakou hrúbkou, pre mňa nepochopiteľne sa ale Samsung rozhodol zvýrazniť spodný rámček, ktorý bije do očí. Dobré materiály sú ale v súhre aj s odolnosťou, ktorá dosahuje maximálne IP68.

i

Noví králi androidu. Špičkovo vybavené telefóny Samsung Galaxy S24 integrujú AI a model Ultra pridáva titán

Skvelá obrazovka neprináša nič nečakané, ani to nie je potrebné

Okolie displeja síce pôsobí ako sklamanie, kvalitu samotného panelu ale dotiahol Samsung veľmi vysoko. Na to sme u neho zvyknutí. Opäť tu máme pomenovanie Dynamic AMOLED 2X s podporou obrazu HDR10+. Vysokých 120 Hz obnovy je adaptívnych, teda v prípade nečinnosti podľa toho frekvenciu zníži pre úsporu energie.

Veľkostne sa Galaxy S23 FE stále drží špecifikácie priemerne veľkého smartfónu. Veľmi príjemným 6,4" pristane aj vysoké Full HD+ rozlíšenie. Najmä preto, že na takto „menšom“ priestore dokáže vykresliť jemný obraz.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, rámčeky displeja Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, jas displeja
Podarenému AMOLED displeju bohužiaľ zbytočne uberajú na kráse hrubé rámčeky, obzvlášť ten spodný.

Ďalší parameter, ktorý zlepšuje zážitok s farebne skvelým AMOLED displejom, je vysoký jas v maximálnej hodnote 1 450 nitov. Nezdá sa mi, že by mohlo dôjsť k nečitateľnosti v priebehu slnečného dňa, jas to zvládne. Ako už bolo spomenuté, panel prerazený selfie kamerkou má krytie sklom Gorilla Glass. To je jediná ochrana, z výroby žiadna fólia nalepená nie je. Spodná časť displeja má miesto aj na čítačku odtlačkov prstov.

i

Pohonom najnovšieho Androidu 14 sa stal čip Exynos 2200

V rámci svojho odľahčeného Samsungu Galaxy S23 FE sa výrobca uchýlil na európskom trhu k integrácii procesora Exynos 2200 namiesto Snapdragonu 8 Gen 1. Za mňa je použitie 4 nm čipu dobrým kompromisom, ktorý podáva vo výsledku adekvátnu výkonnosť. Oproti Snapdragonu má Exynos nižší takt hlavného jadra. Plynulému chodu One UI 6.0 postavenom na Androide 14 výrazne pomáha 8 GB operačnej pamäte.

Pri používaní bola odozva systému Galaxy S23 FE na veľmi dobrej úrovni, bez viditeľných zásekov, pádov aplikácií či zahrievania. Správne reagoval aj adaptívny režim obnovovacej frekvencie displeja. Iba pri aktivácii úsporného režimu samozrejme mobilný telefón prejde na nižšiu frekvenciu a obmedzí aj sťahovanie na pozadí.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, výkon
Exynos 2200 je v Galaxy S23 FE určený európskemu trhu. Iní majú Snapdragon 8 Gen 1. Rozdiely sú iba minimálne. Zdroj: samsung.com

Samsung štandardne One UI koncipuje ako prehľadný systém nezahltený zbytočnosťami. V zložke pomenovanej ako „Samsung“ opäť nájdeme 10 aplikácií, ktoré si výrobca prispôsobil. Majitelia iného Android zariadenia ale nemusia zložito tápať pre vyhľadanie požadovanej položky v nastavení. Všetko je na svojom mieste.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, nastavenie tapety Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, o softvéri Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, aplikácia Samsung Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, ovládacie centrum Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, rozšírené funkcie
Systém One UI je naozaj prehľadný a používateľa niektorého z predchádzajúcich Samsungov nemá čím prekvapiť. Odporúčam aktivovať režim jednou rukou, hoci práve Galaxy SW23 FE nemá tak rozmerný panel.

Samsung Galaxy S23 FE vám bude slúžiť takmer 2 dni a celkovo batériu a jej výdrž musím pochváliť. Kapacita akumulátora sa dostala na 4 500 mAh a na nabíjanie je možné zvoliť buď štandardné 25 W drôtové, alebo 15 W bezdrôtové dobíjanie. Plne dobiť telefón z vybitého stavu trvá hodinu a pol, hoci treba použiť niektorý USB-C adaptér, v základnom balení nie je.

i

Telefónom zima nesvedčí. Ako s nimi zaobchádzať pri nízkych teplotách

Takmer akúkoľvek scénu Samsung Galaxy S23 FE zvládne verne zachytiť

Oproti Samsungu Galaxy S21 FE sa fotoaparáty príliš nezmenili. Avšak hlavný snímač pridal na rozlíšení a má po novom 50 Mpx, inak sa ale po tak dlhom čase určite dalo zvládnuť viac. Každopádne spoločne s ním Samsung Galaxy S23 FE fotí ešte 12 Mpx širokouhlé snímky a jeho teleobjektív s 3-násobným optickým zoomom má 8 Mpx. Mobil si podľa vzoru vrcholnej série Galaxy S prisvojuje natáčanie 8K videí. Všetko zakončuje 10 Mpx selfie.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, širokouhlé foto Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, denné foto Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, 3-násobný zoom
Z rovnakého miesta širokouhlý záber, klasika a 3-násobný zoom.

Pri fotení sa hodí, že sa možno spoliehať na kvalitnú optiku. Hlavný foťák a teleobjektív navyše nie sú tak citlivé na nechcený tras rúk vďaka optickej stabilizácii. Krajina za slnečného počasia, zamračené, západ slnka, takmer akékoľvek podmienky vo výsledku Samsung Galaxy S23 FE zachytí bez väčších výhrad. Po stránke reálnych farieb som bol spokojný, rovnako tak s minimom šumu. Detaily sú zachované po celej ploche snímky.

3-násobne priblížené snímky cez teleobjektív majú vyššie rozlíšenie ako 8 Mpx, konkrétne 12 Mpx. Našťastie si udržujú farebnú vernosť, a aj napriek množstvu drobných prvkov na snímke vyššie sa s nimi snímač popasoval veľmi dobre a nezlial ich dokopy.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, foto za šera Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, nočný režim Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, detail za šera
Pri porovnaní bežnej snímky a tej s aktívnym nočným režimom je pri druhej viditeľne lepšie farebné podanie. Detail za umelého osvetlenia Galaxy S23 FE vystihol vcelku presne.

Pri nižšom množstve prirodzeného svetla sa Galaxy S23 FE sám uchýli k aktivácii nočného režimu. S ním sa fotka rozjasní, farebne sa väčšinou scéna viac blíži realite. Mierne ubudne aj šum. Rovnako pri fotení detailu za umelého osvetlenia sa nočný režim môže hodiť. Fotoaparát je stále schopný detegovať popredie a pomerne presne rozostriť pozadie.

i

Motorola Moto G84 (RECENZIA): Elegantný dizajn a takmer čistý Android v strednej triede

Konkurenti rýchlejšie nabíjajú, niekde má naopak Samsung Galaxy S23 FE navrch

Ak chcete získať ešte viac za podobnú cenu, pozrite sa na nevšedný Nothing Phone (2). Známy svetelný mobil si pre svoju druhú generáciu dovolil navýšiť uhlopriečku displeja, pridal lepší procesor alebo zlepšil selfie fotoaparát. V porovnaní s Galaxy S23 FE však stráca absenciou 3. fotoaparátu, konkrétne teleobjektívu. Nie je zaručená ani úplná vodoodolnosť.

Nothing však o niečo rýchlejšie nabíja, zoženiete ho s vyššou kapacitou RAM aj štedrejším úložiskom a samozrejme zaujme extravagantným svetelným systémom na chrbte. Viac v recenzii Recenzia Nothing Phone (2): Svetelný elegán vylepšuje výkon, displej aj fotoaparát.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, Nothing Phone (2)
Nothing Phone má typické svetelné prvky na chrbte, rukopis značky však nesie aj používateľské prostredie pomenované ako Nothing OS. Zdroj: nothing.tech

Ak túžite po veľkom úložisku, kam ľahko uskladníte vyhotovené fotky, natočené videá, filmy, hudbu a aplikácie, môže byť skvelou voľbou Xiaomi 13T Pro. Tu síce teleobjektív nájdeme, oproti Galaxy S23 FE ale približuje iba 2-násobne. Opäť tu máme úplne inú značku procesora, a to Mediatek. Xiaomi síce výrazne rýchlejšie nabíja, ale bohužiaľ to vôbec nezvládne bezdrôtovo. Viac v recenzii modrého variantu s umelou kožou Xiaomi 13T Pro (RECENZIA): Dostupná vlajková loď s kvalitným fotoaparátom a bleskovým nabíjaním.

Samsung Galaxy S23 FE, recenzia, Xiaomi 13T Pro
Pri Xiaomi záleží na farebnom variante. Ten modrý má benefit v podobe umelej kože na chrbte. Zdroj: mi.com
Parametre/Model Samsung Galaxy S23 FE Nothing Phone (2) Xiaomi 13T Pro
Displej 6,4" (19,5 : 9) 6,7" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 340 × 1 080 px, 403 ppi 2 412 × 1 080 px, 394 ppi 2 712 × 1 220 px, 446 ppi
AMOLED, 120 Hz OLED, 120 Hz AMOLED, 144 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 4K video s 30 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video s 60 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114°
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4, 3× optický zoom 
teleobjektív: 50 Mpx, f/1,9, 2× optický zoom
Predný fotoaparát 10 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
20 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30 fps
Čipset Exynos 2200, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Mediatek Dimensity 9200+, 8-jadrový
GPU Xclipse 920 Adreno 730 ARM Immortalis-G715L
RAM 8 GB 8/12 GB 12 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256/512 GB 256 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 500 mAh 4 700 mAh 5 000 mAh
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 120 W/-
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP54 IP68
Rozmery 158 × 76,5 × 8,2 mm 162,1 × 76,4 × 8,6 mm 162,2 × 75,7 × 8,5 mm
Hmotnosť 209 g 201 g 206 g
Cena* 699 €* 649 €* 629 €*
*Cena je platná k 1. 1. 2024.

Ak nie ste prísni, nový Samsung Galaxy S23 FE oceníte

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; recenzia

Samsung Galaxy S23 FE

Mobily

Hodnotiť Samsung Galaxy S23 FE je o to ťažšie, že sa nesmierne podobá na lacnejších bračekov z kategórie Galaxy A. Výkon a kvalitná foto zostava mu ale nechýbajú. Výrazný posun oproti, na svoj čas výborne vybavenému, Galaxy S21 FE tu však nie je. V kategórii do 700 eur nájdeme hneď niekoľko podarenejších konkurentov, ktorí navyše lepšie parametre obaľujú do atraktívnejšieho vzhľadu. Kto však požaduje kvalitný mobilný telefón, ktorý má záruku dlhej softvérovej podpory, so Samsungom Galaxy S23 FE vyložene chybu neurobí.

Klady

 • Maximálna odolnosť (Gorilla Glass, IP rating)
 • Kvalitný AMOLED displej
 • Rýchly chod systému, dlhá SW podpora
 • Snímky za dňa aj za šera sú veľmi dobré

Zápory

 • Hrubé rámčeky okolo displeja
 • Za danú cenu mohol ponúknuť viac
i Mohlo by vás zaujímať

Nezdá sa mi, že by S23 FE natoľko vyrazil dych, ako to bolo v prípade predchodcov. Konkurencia nespí a tlačí špičkové parametre pomaly aj medzi strednú triedu. Zmien mohlo byť viac, napriek tomu sa Samsung Galaxy S23 FE nemusí hanbiť a priaznivcom značky poskytne kvalitu, na ktorú sú zvyknutí. Hlavne v oblasti podpory budúcich verzií softvéru.

Čo sme o Samsungu Galaxy S23 FE písali skôr

Článok

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr 

Modely radu Samsung Galaxy S FE dávajú okúsiť kvalitu smartfónov radu Galaxy S aj v strednej triede. Po viac ako ročnej pauze sa teraz v roku 2023 Samsung rozhodol navrátiť populárny model do hry až po uvedení vlajkovej rady Galaxy S, a konečne tak predstavil telefón so zodpovedajúcim očíslovaním. Máme tu Samsung Galaxy S23 FE.

Samsung Galaxy S23 FE, úvod

Samsung Galaxy S23 FE (PREVIEW) – OBSAH

 1. Samsung Galaxy S23 FE tento rok stavia na rade Galaxy S23
 2. Odolné telo zjednocuje dizajn so zavedenou zmenou zadnej strany
 3. Uhlopriečka Dynamic AMOLED 2X dosahuje ideálnu veľkosť
 4. Samsung Galaxy S23 FE pridáva na výkone, poháňať ho bude Snapdragon aj Exynos
 5. Rozlíšenie niektorých fotoaparátov rastie, iných klesá
 6. Cena a dostupnosť pre Slovensko zatiaľ nie sú isté

Samsung Galaxy S23 FE tento rok stavia na rade Galaxy S23

Predtým boli odľahčené telefóny Samsung nazývané ako „Lite“, v roku 2020 však svetlo sveta prvýkrát uzrel prvý telefón radu Galaxy S FE (Fan Edition). Išlo o prepracovaný Samsung Galaxy S20 FE, ktorý vychádzal z vlajkového Galaxy S20 a ktorý máme mimochodom stále v ponuke. Bol dobre vybavený a nižšiu cenu dosiahol znížením jemnosti displeja či nižším rozlíšením teleobjektívu. Bol obľúbený a pomerne rýchlo si vydobyl cestu na vrchol predajnosti.

Na skvelé parametre zabalené v mobile pod 800 € skrátka počulo mnoho záujemcov. V roku 2021 Samsung nový model vynechal a svoj Galaxy S21 FE predstavil až tesne pred samotným odhalením radu Galaxy S22 v januári 2022. Tento rok sa dostávame k pomerne veľkému oneskoreniu, ale výrobca sa nakoniec predsa s novinkou Samsung Galaxy S23 FE vytasil. Ako sa podaril?

Samsung Galaxy S23 FE, zelený Samsung Galaxy S23 FE, čierny
Farebné varianty sú celkom 4, tu v porovnaní svetlozelený s čiernym. Je tiež viditeľný tvar bokov, kedy sú ľahko vyduté. 

Odolné telo zjednocuje dizajn so zavedenou zmenou zadnej strany

Vzhľadovo nie je ťažké si Samsung Galaxy S23 FE pomýliť s lacnejším Galaxy A54. Širšie rámčeky okolo displeja akoby mu z oka vypadli. Oproti nemu však Galaxy S23 FE prichádza s hliníkovým rámčekom, teda ide o jednu z odlišností medzi radmi. Telefón drží posledný nastavený štandard vzhľadu zadnej strany, čo sú fotoaparáty umiestnené priamo na ploche zadnej strany, bez foto výstupku. 

Do výberu farieb sa dostali celkom 4 odtiene. Na výber máme medzi krémovo bielou, zelenou, čiernou a fialovou. Konštrukcia znesie aj vodu a prach, je certifikovaná ako IP68. Ako sa stáva populárne v poslednej dobe, aj tu sa značka pochválila výrobou s použitím recyklovaných materiálov, a to aj v prípade samotného balenia. 

Samsung Galaxy S23 FE, materiál
Samsung Galaxy S23 FE je odolný nielen vďaka IP68, ale aj ochrannému sklíčku Gorilla Glass 5.

Uhlopriečka Dynamic AMOLED 2X dosahuje ideálnu veľkosť

Na prednej strane Galaxy S23 FE v obliehaní rámčekov leží Dynamic AMOLED 2X panel s uhlopriečkou 6,4" a rozlíšením Full HD+. Veľa výhrad k nemu mať nemožno, dosahuje aj rýchlu 120 Hz obnovovaciu frekveciu, ktorá adaptívne prepína od nižšej hodnoty 60 Hz.

Displej S23 FE kryje odolné sklo Gorilla Glass 5 a telefón sa postará aj o minimalizáciu škodlivého modrého svetla pred spánkom. Ďalej nebolo pre juhokórejského výrobcu na displeji čo vylepšovať. Panel nie je zaoblený, táto výsada doposiaľ stále patrí modelu Galaxy S23 Ultra.

Samsung Galaxy S23 FE, displej
Displej s uhlopriečkou 6,4" má rovný povrch a jemné Full HD+ rozlíšenie.

Samsung Galaxy S23 FE pridáva na výkone, poháňať ho bude Snapdragon aj Exynos

Práve svojimi výkonnostnými parametrami by sa model S23 FE mal vyčleňovať a byť stredom medzi najvyšším modelom radu Galaxy A a základným modelom radu Galaxy S. Novinka si so sebou nesie procesor, ktorý sa líši v závislosti od oblasti predaja. Americkí zákazníci sa dočkajú Snapdragonu 8 Gen 1. Nás však zaujíma európsky variant Samsungu Galaxy S23 FE. V tej sa o výkon postará Exynos 2200. Pamäťové varianty sú 128 a 256 GB, vždy s 8 GB RAM.

i

Samsung Galaxy S21 FE 5G (RECENZIA): Budú početné vylepšenia stačiť?

Samsung myslí na mobilných hráčov a mobil vybavil odparovacou komorou pre zamedzenie zahrievania. S kapacitou batérie 4 500 mAh dorovnáva nový Galaxy S23 FE údaj s modelom S21 FE, rovnako tak aj výkonom drôtového nabíjania, ktoré zostáva na 25 W. Bohužiaľ, ani po rokoch sa teda veľmi nezmenilo. Odtlačok prsta bude stále skenovať poddisplejová čítačka odtlačkov. Po vybalení telefón štandardne pobeží na Androide 13.

Samsung Galaxy S23 FE
Rad produktov Samsung Galaxy FE – nové slúchadlá Galaxy Buds FE a tablet Galaxy Tab S9 FE.

Z hľadiska konektivity má Samsung bohatú podporu všetkého potrebného. Bluetooth dosahuje najnovší štandard 5.3, je tu tiež Wi-Fi 6E či podpora sietí 5G. Svoje nákupy zaplatíte pohodlne cez NFC a o dobrú hlasitosť a trochu priestorovejšie ozvučenie sa stará dvojica reproduktorov. Slúchadlový konektor ale chýba, ale stačí pripojiť bezdrôtové či USB-C slúchadlá.

Rozlíšenie niektorých fotoaparátov rastie, iných klesá

Samsung Galaxy S23 FE šliapol do pedálov a vylepšil fotoaparáty. Lepšie snímky budeme dosahovať najmä z hlavného fotoaparátu vďaka jeho vyššiemu rozlíšeniu. To po novom dosahuje 50 Mpx. Samozrejme nechýba optická stabilizácia obrazu. K nemu pripadá ešte 12 Mpx širokouhlý fotoaparát a 8 Mpx teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením.

Samsung Galaxy S23 FE, fotoaparát
Trojica zadných fotoaparátov je po novom umiestnená na zadnej strane telefónu, chýba výstupok.

Dopredu Samsung inštaloval novú 10 Mpx kameru na zachytenie selfie, čím ponížil skoršie rozlíšenie 32 Mpx. Vo svojich materiáloch ale k prednej selfie spomína režim Nightography. Môžeme sa teda tešiť na detailné portréty aj za zhoršeného svetla. Video Samsung Galaxy S23 FE natočí o rozlíšení 4K a snímkovaciu frekvenciu 30 fps.

Cena a dostupnosť pre Slovensko zatiaľ nie sú isté

Samsung Galaxy S23 FE je dostupný v kapacitách 128 a 256 GB s cenou štartujúcou na odhadovaných 699 €. Zatiaľ totiž oficiálna cena ani dátum začatia predaja neboli oznámené. Objednať si budeme môcť jednu zo 4 farieb.

V tabuľke nový S23 FE porovnávame s predošlou generáciou Galaxy S21 FE z roku 2022 a tiež s aktuálnym základným modelom Galaxy S23.

Parametre/Model Samsung Galaxy S23 FE Samsung Galaxy S21 FE Samsung Galaxy S23
Displej 6,4" (19,5 : 9) 6,4" (19,5 : 9) 6,1" (20 : 9)
2 340 × 1 080 px, 403 ppi 2 340 × 1 080 px, 403 ppi 2 400 × 1 080 px, 422 ppi
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 4K video s 30 fps
Hlavný: 12 Mpx, f/1,8, OIS, 4K video s 60 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
Teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
Teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4, OIS, 3-násobný optický zoom
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3-násobný optický zoom
Predný fotoaparát 10 Mpx, f/2,4
32 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
12 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
Čipset Exynos 2200, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 888 5G, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový
GPU Xclipse 920 Adreno 660 Adreno 740
RAM 8 GB 8 GB 8 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256 GB 128/256 GB
Operačný systém Android 13 Android 12 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4500 mAh 4500 mAh 3 900 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjení: 25 W/10 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio Stereo, Dolby Stereo, Dolby Stereo, Dolby
Rozmery 158 × 76,5 × 8,2 mm 155,7 × 74,5 × 7,9 mm 146,3 × 70,9 × 7,6 mm
Hmotnosť 209 g 177 g 167 g
Cena 699 €* 549 €** 949 €**
*Cena je odhadovaná. **Ceny sú platné k 9. 10. 2023. 
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/128 GB biely
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0253b1
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0253b3
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/128 GB zelený
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0253b2
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/128 GB fialový
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0253b4
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/256 GB čierny
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
759 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0253c3
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/256 GB biely
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
759 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0253c1
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/256 GB zelený
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
759 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0253c2
4,8 32×
Samsung Galaxy S23 FE 8 GB/256 GB fialový
Mobilný telefón – 6,4" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 8Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4500 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
759 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0253c4
iPhone 15 Pro 128 GB, čierny titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 354×
iPhone 15 Pro 128 GB, čierny titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 077 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047b1
iPhone 15 Pro 128 GB biely titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 354×
iPhone 15 Pro 128 GB biely titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 077 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047b2
iPhone 15 Pro Max 256 GB modrý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 220×
iPhone 15 Pro Max 256 GB modrý titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -2 %
1 299 € 1 329 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048b3
iPhone 15 Pro Max 256 GB prírodný titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 220×
iPhone 15 Pro Max 256 GB prírodný titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -2 %
1 299 € 1 329 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048b4
iPhone 15 128 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 236×
iPhone 15 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
828,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI045b1
iPhone 15 Plus 128 GB žltá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 44×
iPhone 15 Plus 128 GB žltá
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
958,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046b4
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB zelený - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,2
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB zelený
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2400 × 1080 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Dimensity 8020, fotoaparát: 108Mpx (f/1,7) hlavný + 13Mpx širokouhlý, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 68W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
349 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1018b1
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB fialový - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,2
Infinix Zero 30 5G 12 GB / 256 GB fialový
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2400 × 1080 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Dimensity 8020, fotoaparát: 108Mpx (f/1,7) hlavný + 13Mpx širokouhlý, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 68W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
349 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1018b3
Motorola Moto G84 5G 12 GB / 256 GB čierny - Mobilný telefón Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,5 91×
Motorola Moto G84 5G 12 GB / 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6,55" P-OLED 2400 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 695, fotoaparát: 50Mpx (f/1,88) hlavný + 8Mpx širokouhlý, predná kamera 16Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5 mm) a USB-C, rýchle nabíjanie 30W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
239,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SMTR529b1
Vytlačiť
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií