Samsung Galaxy Z Fold5 (RECENZIA): Zbavil sa jedného neduhu a opäť sa stáva najlepším ohybným telefónom

Zobraziť katalóg
Samsung Galaxy Fold5, úvod

Samsung Galaxy Z Fold5 (RECENZIA): Zbavil sa jedného neduhu a opäť sa stáva najlepším ohybným telefónom


O pokročilých smartfónoch s ohybnou konštrukciou nás okrem iného neustále presviedča jeden zo zavedených výrobcov. Ten sa aktuálne chváli ďalšou generáciou, ktorú sme si preklepli v recenzii. Samsung Galaxy Fold5 toho má mnoho čo ponúknuť. Ako vôbec výrobca mohol prekonať minulú generáciu?Recenzia

Autor: Ondřej Chabr

Samsung Galaxy Z Fold5 – OBSAH

 1. Samsung Galaxy Z Fold5 prešiel odtučňovacou kúrou
 2. Rozmerný vnútorný displej pojme mnoho okien v multitaskingu
 3. Výkonu má Samsung Galaxy Z Fold5 viac, než potrebuje
 4. Fotky a videá zvláda Z Fold5 viac ako obstojne
 5. Najbližšími konkurentmi sú predchodca a ohybný Pixel
 6. Samsung Galaxy Z Fold5 je iba ľahkou inováciou
 7. Čo sme písali o Samsunge Galaxy Z Fold5 skôr

Samsung Galaxy Z Fold5 prešiel odtučňovacou kúrou

Ak sa pozrieme na minuloročnú generáciu Galaxy Z Fold4, bol to úspešný model. Pochválili sme ho aj v našej recenzii. Vzhľadom na krátku históriu skutočne moderných ohybných mobilov sa však stále spoločnosti stretávajú so správnym konštrukčným riešením. Samsung sa toho opäť chopil a dokázal inovovať. Zmenou neprešla len vonkajšia stránka smartfónu, ale určite si ju poďme predstaviť.

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, predná strana Samsung Galaxy Fold5, recenzia, zadná strana Samsung Galaxy Fold5, recenzia, ohnutý
Samsung Galaxy Z Fold5 v testovanom modrom variante. Prednú aj zadnú stranu kryje odolné sklo Gorilla Glass Victus 2. 

V prípade novej generácie si Z Fold5 skutočne polepšil vo vzhľade v zloženom stave. Vďaka novému prepracovanému pántu k sebe hliníkové hrany priliehajú o poznanie viac. Je príjemné, že sa medzi oboma polovicami vnútorného displeja už nenachádza taká široká medzera ako v prípade predošlých generácií. Celkovo si hrúbka telefónu samozrejme stále berie viac priestoru vo vrecku, než je to v prípade mobilu bežnej konštrukcie. Po rozložení tu však máme veľmi tenké zariadenie. 

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, ohyb Samsung Galaxy Fold5, recenzia, otvorená konštrukcia Samsung Galaxy Fold5, recenzia, zatvorená konštrukcia
Pri úplnom roztvorení Samsung schudol pár desatín. Pri zatvorení sa už pri vnútornom pánte neobjavuje výrazný odstup oboch polovíc.

Minimálny úbytok rozmerov aj hmotnosti pri priamom porovnaní nespoznáte, nepochybne je to však krok vpred. Predná aj zadná strana sú stále sklenené a vysoko odolné, pretože ide o Gorilla Glass Victus 2. Vnútorný displej Galaxy Z Fold5 kryje plast. Bočné hliníkové hrany majú hore a dole mriežku stereo reprosústavy, ďalej na spodnej strane napájací USB-C port a mikrofón. Pánt stále nesie meno výrobcu.

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, ohnutý displej Samsung Galaxy Fold5, recenzia, úchop
V rozložení v štýle notebooku telefón drží uhol a hodí sa na sledovanie videa či fotenie, kedy supluje statív. V ruke sa Samsung Galaxy Z Fold5 drží veľmi dobre. Len veľmi drobná ruka by mohla mať problémy.

Rozmerný vnútorný displej pojme mnoho okien v multitaskingu

Je jasné, že o zobrazenie obsahu ide v prípade ohybného telefónu Z Fold5 predovšetkým. Displeje musia nielen skvele fungovať aj pri ohybe, ale je dobré, keď sú obaja plnohodnotne využité s ohľadom na ich rozmery. Každý sa hodí trochu na niečo iné.

i

Samsung Galaxy Z Flip5 (PREVIEW): Väčší druhý displej a opäť špičkový výkon aj výbava

Vonkajší s veľkosťou 6,2" je úzky a vysoký, napriek tomu cez neho ovládate plnohodnotne systém bez nejakých obmedzení. Teda až na klávesnicu. Nestihol som si počas celého testovania zvyknúť na taký úzky priestor a často som robil preklepy. AMOLED s rýchlou obnovovacou frekvenciou nemá viditeľnú slabinu, hoci by do budúcna mohli okolité rámčeky ešte viac schudnúť. 

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, rámčeky displeja Samsung Galaxy Fold5, recenzia, ohyb displeja
Vnútorný ohyb v displeji sa od minula nijako nezmenšil. Po chvíli si naň ale zvyknete. 

Vnútorných 7,6" zostalo po starom, ani tu sa nemení rozlíšenie. Treba podotknúť, že po skúsenostiach už z minulého roka nie sú displeje niečím, čo by mal Samsung zásadne zlepšovať. Nielen v rámci kategórie majú svoje kvality zaistené najmä vysokými hodnotami maximálneho jasu, svižnou frekvenciou obnovy a zobrazenie HDR obsahu s vysokou jemnosťou. 

Výkonu má Samsung Galaxy Z Fold5 viac, než potrebuje

Produktivita, ale aj zábava. Samsung Galaxy Z Fold5 musí byť zákonite vybavený na akékoľvek využitie. Preto sa používatelia nemusia báť ho zahltiť úlohy. Vysoký výkon so sebou našťastie nenesie citeľné prehrievanie. Procesor Snapdragon 8 Gen 2 si počas testovania poradil aj s prácou na priamom slnečnom svetle bez zásekov. Predovšetkým odvod tepla funguje, pretože nebol problém ho po celý čas udržať v ruke.

Samsung Galaxy Fold5, obsah balenia
Balenie ide s dobou, takže k Samsungu Galaxy Z Fold5 dostanete len napájací USB-C kábel.

Testovaný variant Galaxy Z Fold5 bol tým vybavenejším s 512 GB úložiskom. Veľkosť operačnej pamäte sa však pri všetkých ponúkaných možnostiach nelíši, vždy máme k dispozícii viac ako dostatočných 12 GB. Samsung si je odladenosťou systému Android 13 s nadstavbou One UI istý a uznal, že nepotrebuje 16 GB či dokonca viac.

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, homescreen Samsung Galaxy Fold5, recenzia, nastavenia Samsung Galaxy Fold5, recenzia, Geekbench Samsung Galaxy Fold5, recenzia, mapová aplikácia
Aplikácie sa dokážu vnútornému takmer štvorcovému rozlíšeniu prispôsobiť. Razom je napr. pátranie v mapových podkladoch o triedu vyššie. 

Zabezpečenie obrazovky som testoval vo forme odtlačkov prstov, ktorého čítačka je na zapínacom bočnom tlačidle, a tiež skenom tváre oboch selfie kamier. Oboje funguje na prvú dobrú. Osobne odporúčam kombinovať obe možnosti. Tlačidlo je za mňa v ideálnej výške, kde sa ocitá môj palec pri úchope.

Samsung Galaxy Z Fold5 nemá problémy ako pri bežnom použití, tak spomínanej záťaži. Výsledky testu Geekbench udávajú veľmi schopné hodnoty, ktoré prekonávajú napríklad aj Samsung Galaxy S23 Ultra. Fold5 je vzhľadom na konštrukčné riešenie samozrejme vybavený plnohodnotným multitaskingom. Prácu je možné zoskupiť do okien a pretiahnuť jedno cez druhé.

Samsung Galaxy Fold5, rozdiel v displejoch
Rozdiel v zobrazení hlavnej stránky Alzy na vnútornom displeji a na vonkajšom, obe v mobilnom zobrazení. V prípade vynútenia si zobrazenia desktopovej verzie stránky je výhoda vnútorného displeja jasne viditeľná.

V prípade zariadení v kombinácii smartfón a tablet si v prípade ovládania určite vystačíte s dotykom prsta, vhod ale môže prísť aj stylus. Bohužiaľ sme sa ani tentoraz nedostali až tak ďaleko, že by Samsung jeden Galaxy S Pen pribalil k telefónu. V balení nájdeme len napájací USB-C kábel a sponku na vybratie šuplíčka na SIM. Pero si ku Galaxy Z Fold5 buď môžete dokúpiť, alebo to vziať spoločne s puzdrom, do ktorého je zastrčené.

Fotky a videá zvláda Z Fold5 viac ako obstojne

Pri fotení som skúšal obe možnosti hľadáčika, ako menší náhľad so zatvoreným displejom, tak roztvorený telefón s naozaj veľkorysým pohľadom na scénu. Zavretý sa však oveľa lepšie drží, navyše nie je toľko viditeľný nedokonalý náhľad na scénu, ktorý som už pozoroval v prípade predošlej generácie. Akonáhle sa však na vytvorenú snímku pozriete v galérii, už je dokonale ostrá.

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, hľadáčik vonkajší displej Samsung Galaxy Fold5, recenzia, hľadáčik vnútorný displej
Rozdiel v hľadáčikoch foťáka je badateľný. Bohato si však vystačíte s kompaktnejším vonkajším displejom, Galaxy Z Fold5 netreba otvárať.

Telefón má 3 zadné fotoaparáty a za mňa je to ideálna situácia. Nič nie je nazvyš ani nič nechýba. Základom všetkého je 50 Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu. Štandardne fotí v rozlíšení 4 000 × 3 000 pixelov, teda 12 Mpx. Viac sa do záberu zmestí cez 12 Mpx širokáč a do tretice všetkého dobrého sa dostalo na teleobjektív s 3-násobným optickým zoomom a rozlíšením 10 Mpx. Opäť exceluje video, maximálna kvalita až 8K pri 30 fps.

i

Beštia s 24 GB pamäte RAM. OnePlus Ace 2 Pro ponúkne neskutočnú porciu výkonu

Samsung Galaxy Fold5 je po všetkých stránkach veľmi dobre skonštruovaný fotomobil. Buďte bez obáv. Nemusíte sa trápiť zložitým výberom, či radšej skvelý fotomobil s klasickou konštrukciou, či ohybný Samsung Galaxy Z Fold5. Jediné čo, tak vám môže chýbať dedikovaný makro režim.

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, nočné foto Samsung Galaxy Fold5, recenzia, nočný režim
Samsung Galaxy Z Fold5 – fotoaparát: Porovnanie medzi snímkou bez nočného režimu a s ním.

Tým som už predostrel moje skúsenosti s fotoaparátmi. Galaxy Z Fold5 hrá s farbami to, na čo je zvyknutý. Fotky sú za denného svetla veľmi pekné, pretože sú svetlé a trochu viac saturované. Pri priamom porovnaní s fotkami z iPhonu 14 Pro som musel uznať, že tie zo Samsungu sú viac hravé. Rovnako je to pri snímkach zo širokouhlého fotoaparátu. Fotky netrpia šumom, majú výrazné detaily.

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, denné foto Samsung Galaxy Fold5, recenzia, 3-násobný zoom Samsung Galaxy Fold5, recenzia, 30-násobný zoom
Z rovnakého miesta a za ideálnych svetelných podmienok: bežný snímok, 3-násobný optický zoom a maximálne 30-násobné digitálne priblíženie.

Maximálne 3-násobné optické zblíženie prišlo vhod a vedel som, že sa na výsledky môžem spoľahnúť. Pre zaujímavosť som párkrát využil aj maximálne digitálne priblíženie, teda 30-násobné. Fotografia je po vytvorení ešte upravená, ale so získaním cenných detailov nepočítajte.

Aj keď aj bez nočného režimu sa fotky väčšinou podarili, automatický nočný režim by som určite ponechal zapnutý. Snímka dokáže po zhruba 2 sekundách čakania prejasniť. Občas to teda vyjde až veľmi nereálne, telefón vidí viac, než sme schopní vidieť voľným okom.

Samsung Galaxy Fold5, recenzia, širokouhlý Samsung Galaxy Fold5, recenzia, portrét Samsung Galaxy Fold5, recenzia, detail
Širokouhlý snímok počas dňa, portrét a vyfotenie detailu. Chýbajúce makro môže čiastočne nahradiť 3-násobný optický zoom.

Selfie kamerky zostávajú rovnaké. V zatvorenom režime sa pozeráte na 10Mpx fotoaparát, vo vnútri sa pod displejom schováva posledný foťák s rozlíšením 4 Mpx.

Najbližšími konkurentmi sú predchodca a ohybný Pixel

Ak márne pátrate po zásadnej novinke, ktorá odlíšila novú generáciu od tej predošlej, možno by vám bohato stačil vybavený Samsung Galaxy Z Fold4. Pánt síce nie je taký úzky, inak sa rozmerovo nijako zásadne nelíši. Jedinou výraznou zmenou, ktorú ale beztak nespoznáte, sa zdá byť procesor o generáciu starší. Úspora peňazí však môže byť značná.

Samsung Galaxy Fold5, konkurencia, Samnsung Galaxy Z Fold4
Model Z Fold4 z roku 2022 môže byť lepším variantom pre tých, ktorí chcú ušetriť niekoľko stoviek eur. Zdroj: samsung.com

Trh s ohybnými telefónmi práve neprekypuje, ale kvalitných modelov už je našťastie viac. Google sa rozhodol urobiť ohybný Pixel Fold. Konštrukčné pomery riešia inak. Vonkajší displej má na rozdiel od Z Fold5 tlstejší pomer strán. Vnútorná obrazovka sa vďaka tomu roztiahla viac do šírky. Veľký plus Pixelu sa viaže k procesoru vlastnej výroby. Teleobjektív zvládne priblížiť opticky až 5-násobne a batéria Pixelu má tiež o niečo väčšiu kapacitu. Cena tu ale vyletela ešte o kus vyššie. Samsung Galaxy Z Fold5 môžete mať za 1 899 € (september 2023), Google si svoj Pixel Fold cení na 2 029 € (september 2023).

Samsung Galaxy Fold5, konkurencia, Google Pixel Fold
Google Pixel Fold je v porovnaní so Samsungom Galaxy Z Fold5 trochu macko. Pomer strán však dáva zmysel a blíži sa monitoru počítača. Zdroj: blog.google

Ako sú na tom telefóny v porovnaní parametrov, si poďme ukázať v tabuľke.

Parametre/Model Samsung Galaxy Z Fold5 Samsung Galaxy Z Fold4 Google Pixel Fold
Displej 7,6" (4 : 3)
6,2" (23 : 9)
7,6" (4 : 3)
6,2" (23 : 9)
7,6" (6 : 5)
5,8" (17,4 : 9)
2 176 × 1 812 px
2 316 × 904 px
2 176 × 1 812 px
2 316 × 904 px
2 208 × 1 840 px
2 092 × 1 080 px
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
Hlavný: 48 Mpx, f/1,7, OIS, 4K video s 60 fps
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
Širokouhlý: 10,8 Mpx, f/2,2, 121°
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
Teleobjektív: 10,8 Mpx, f/3,05, 5-násobný optický zoom
Predný fotoaparát 4 Mpx, f/1,8 (pod displejem)
10 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
4 Mpx, f/1,8 (pod displejem)
10 Mpx, f/2,2 4K video s 60 fps
8 Mpx, f/2,0
9,5 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8jadrový Google Tensor G2, 8jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 730 ARM Mali G710
RAM 12 GB 12 GB 12 GB
Interné úložisko 256/512/1 000 GB 256/512/1 000 GB 256/512 GB
Operačný systém Android 13 Android 12 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 400 mAh 4 400 mAh 4 821 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 30 W/7,5 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IPX8 IPX8 IPX8
Audio Stereo, Dolby Stereo, Dolby Stereo, Dolby
Rozmery 154,9 × 129,9 × 6,1 mm
154,9 × 67,1 × 13,4 mm
155,1 × 130,1 × 6,3 mm
155,1 × 67,1 × 15,8 mm
139,7 × 158,7 × 5,8 mm
139,7 × 79,5 × 12,1 mm
Hmotnosť 253 g 263 g 283 g
Cena 1 899 € 1 359 € 2 139 €
*Ceny sú platné k 17. 9. 2023. 

Samsung Galaxy Z Fold5 je iba ľahkou inováciou

Samsung Galaxy Fold5; recenzie

Samsung Galaxy Z Fold5

Mobily

Tohtoročný ohybný Samsung Galaxy Z Fold5 je vo dvojici s Flipom5 ten menej výrazný. Môže za to absencia zásadnejších noviniek. Prerobený pánt a viditeľne menšia medzera v ohybe je chvályhodná, avšak ďalej už tu ide vlastne len o nový procesor. To však porovnávam Galaxy Z Fold5 s predchádzajúcim modelom. Sám o sebe je to výborný smartfón, ktorý sa nezľakne práce vďaka bohatým možnostiam multitaskingu, ale ani zábavy so stereo reproduktormi a podporou maximálneho výkonu.

Klady

 • Tenšie telo, najmä v ohybe
 • Dvojica špičkových displejov
 • Najnovší čip Snapdragon a 12 GB RAM
 • Foto a video nezaostáva za aktuálnymi fotomobilmi

Zápory

 • Makro režim by sa hodil
 • Cena
 • Vlastne nič nové
i Mohlo by vás zaujímať

Predchodca Samsung Galaxy Z Fold5 bol už tak prepracovaný a vybavený, že toho roku Samsung veľmi meniť nemusel. Za zmienku ale rozhodne stojí inovovaná konštrukcia. Samsung skrátka na túto oblasť myslí a radi si počkáme, ako sa bude do budúcnosti mechanizmus ešte zlepšovať.

Čo sme písali o Samsungu Galaxy Z Fold5 skôr

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Ak chceme hovoriť o ohybnom telefóne, jedným z aktuálne najprepieranejších a najznámejších je práve Samsung Galaxy Z Fold. Môže za to najmä obria uhlopriečka displeja, ktorá dovolí o telefóne zmýšľať ako o kombinácii smartfónu a tabletu. Teraz je tu nová generácia Samsung Galaxy Z Fold5, ktorá prináša celý rad vylepšení.

Samsung Galaxy Z Fold5, úvod

Samsung Galaxy Z Fold5 (PREVIEW) – OBSAH

 1. Samsung Galaxy Unpacked bola akcia plná nových zariadení
 2. Novinku v konštrukcii Galaxy Fold5 spoznáte pri prvom úchope
 3. Oba displeje Samsung Galaxy Z Fold5 vás po novom ešte viac osvietia
 4. Samsung Galaxy Z Fold5 vsádza na najlepší procesor a skvelú konektivitu
 5. Fotoaparáty umožnia pohrať sa so scénou a výsledky potešia
 6. Dostupnosť, cena a varianty Samsung Galaxy Z Fold5
 7. Čo sme o Samsung Galaxy Z Fold5 písali skôr

Samsung Galaxy Unpacked bola akcia plná nových zariadení

Samsung sa na svojej júlovej akcii Galaxy Unpacked pochválil viac než len novou generáciou Foldu. Aby udržal nastavený trend, novej generácie sa dočkal samozrejme aj telefón véčkovej konštrukcie Samsung Galaxy Z Flip5. V rámci Galaxy telefónov boli teda pre tento rok všetky hlavné tromfy v rukáve odhalené. Rad Galaxy S23 prišiel na začiatku roka, telefóny z modelového radu Galaxy A potom neskôr.

Okrem telefónov sa na Galaxy Unpacked ukázali aj ďalšie výrobky. Konkrétne si svoju premiéru odbili nové hodinky Samsung Galaxy Watch 6 a Galaxy Watch 6 Classic.

Pre kompletné zavŕšenie mobilných zariadení už zostalo len odhaliť novú generáciu trojice tabletov Samsung Galaxy Tab S9 Wifi/5G, Galaxy Tab S9+ Wifi/5G a Galaxy Tab S9 Ultra Wifi/5G.

Samsung Galaxy Z Fold5, vonkajšia strana Samsung Galaxy Z Fold5, vonkajší displej Samsung Galaxy Z Fold5, vnútorný displej
3 pohľady v troch rôznych farebných odtieňoch Galaxy Fold5. Telo telefónu je teraz ešte tenšie. Zdroj: samsung.com


Novinku v konštrukcii Galaxy Fold5 spoznáte pri prvom úchope

Poďme ale na nový Samsung Galaxy Z Fold5. Ukrýva celý rad noviniek, hoci jeho podoba sa na prvý pohľad výrazne nezmenila. Stále stavia na skladacej konštrukcii typu kniha, kedy na vonkajšej strane nájdeme dostatočne veľký displej, vnútri potom dvojnásobne veľký s takmer štvorcovým pomerom strán.

Zadná strana telefónu však podľa očakávania dostala ľahké zmeny. Z Fold5 sa od 4. generácie, teda Z Fold4, odlišuje napríklad tým, že prisvetľovacia dióda opustila výstupok s fotoaparátmi a umiestnila sa pri jeho vrchnej časti vpravo. Telu zostáva odolnosť IPX8.

i

Samsung Galaxy Z Flip5 (PREVIEW): Väčší druhý displej a opäť špičkový výkon aj výbava

Pánt Z Fold5 bol prepracovaný na dvojkoľajnicový. Samsung ho nazval ako pánt Flex. Vďaka nemu k sebe obe polovice telefónu priľnú po celej svojej šírke a už nevzniká medzera blízko ohybu, ktorá telefón doposiaľ rozširovala. Novinka navyše uberá 10 gramov na váhe, znižuje svoju celkovú výšku a jeho hrúbka pri roztvorení dosahuje iba 6,1 mm.

Samsung Galaxy Z Fold5, kompaktnejšia konštrukcia
Rozmery a hmotnosť nového Fold5 boli zredukované. Zdroj: samsung.com


Nové sú tiež farebné varianty celej sklenenej konštrukcie s hliníkovým rámčekom Armor Aluminium. Zatiaľ čo čierny variant Phantom Black zostáva, pridávajú sa k nemu krémový Cream a ľadovo modrý Icy Blue.

Oba displeje Samsung Galaxy Z Fold5 vás po novom ešte viac osvietia

Veľkosti oboch displejov sú v prípade Galaxy Z Fold5 zachované. Vonkajšie môžete plnohodnotne používať, pretože 6,2" je uhlopriečka hodná bežného smartfónu. Panel s vysokým rozlíšením a adaptívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz chráni najodolnejšie ochranné sklo Gorilla Glass Victus 2. Výrobca spomína ľahký nárast maximálneho jasu na 1 750 nitov.

Samsung Galaxy Z Fold5, konštrukcia
Na tenké okraje vonkajšieho displeja Samsung Galaxy Z Fold5 je radosť pozerať. Zdroj: samsung.com


Na túto hodnotu sa s jasom dostáva aj vnútorný displej s uhlopriečkou 7,6". Inak k zmenám nedochádza. Rozlíšenie zostáva na úplne dostatočnej hodnote 2 176 × 1 812 pixelov. Opäť máme možnosť čerpať z adaptívnej obnovy, a to od 1 do 120 Hz.

Samsung Galaxy Z Fold5 vsádza na najlepší procesor a skvelú konektivitu

Nový najlepší ohybný telefón Samsung si nemôže dovoliť zaostávať. Obzvlášť, keď svojou povahou bude určite slúžiť aj náročnejším pracovným účelom. Nie je teda záhadou, prečo ho Samsung osadil najvýkonnejším dostupným čipom v Android svete – Snapdragon 8+ Gen 2 for Galaxy od Qualcommu. Aj naďalej teda telefón dostáva vždy ten najlepší procesor. Aj grafická jednotka Adreno má výkon na rozdávanie.

i

Recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra: opäť lepší foťák a brutálny výkon

Jednoduché to bude s operačnou pamäťou. Samsung ponecháva pre všetky kapacitné verzie 12 GB RAM. To by systému Android 13 s nadstavbou One UI aj do budúcna malo určite plne stačiť. Vnútorný displej naďalej môžeme ovládať stylusom S Pen Fold Edition. Buď kúpite zvlášť, alebo využijete ponuku kúpiť ho zasunutý v ochrannom puzdre.

Samsung Galaxy Z Fold5, multitasking
Ohybom si na Z Fold5 je možné nielen presne oddeliť pracovné plochy multitaskingu, ale aj nastaviť telefón do pohodlnej polohy. Zdroj: samsung.com


Samsung má v sebe perfektnú konektivitu. Najnovší Bluetooth 5.3 je tu po boku WiFi 6E, a dokonca WiFi 7. Na používateľské dáta má Samsung Galaxy Z Fold5 miesta dosť. V základe počíta aspoň s 256 GB, pokračuje cez 512 GB až po 1 TB.

Čoho však nemusí byť pre každého dostatok, je energia telefónu. Záleží od konkrétneho použitia, ale Samsung sa v oblasti batérie žiadnou novinkou neoháňa. Stále tu máme priemerný 4 400 mAh akumulátor, ktorý našťastie vplyvom úspornejších komponentov, najmä procesora, udrží mobil v prevádzke o nejakú tú hodinu dlhšie. Nabíjacie výkony sa tiež nepohli, 25 W nabijete drôtovo, 15 W bezdrôtovo a 4,5 W dá rezervné nabíjanie.

Fotoaparáty umožnia pohrať sa so scénou a výsledky potešia

Snímače fotoaparátov Samsung Galaxy Z Fold5 na zadnej strane sa zdajú na prvý pohľad rovnaké. A vzhľadom na ich kvalitu Samsung rozhodol, že nie je potrebné zatiaľ robiť veľké zásahy.

Celej fotosústave dominuje 50 Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu. Druhým fotoaparátom je širokouhlý 12 Mpx a do tretice tu máme 10 Mpx teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením. Samsung Galaxy Fold5 natáča 8K video vo filmových 24 fps.

Parametre sa teda od vlaňajška nezmenili, čo nemusí byť na škodu. Napokon, v našej recenzii Samsung Galaxy Z Fold4 sme si fotoaparát pochvaľovali. Za zmienku stojí aj aplikácia Expert RAW na jednoduché aj zložitejšie úpravy.

Samsung Galaxy Z Fold5, fotografovanie
Sekundárny displej sa nielen na fotenie selfie kvalitnejším zadným fotoaparátom hodí. Zdroj: samsung.com


Iné rozlíšenie či svetelnosti nenájdeme ani v prípade selfii kamier. Vnútorná 4 Mpx selfie kamera sa opäť skrýva pod displejom, takže si ju väčšinou ani nevšimnete. Vonkajší 10 Mpx už ale v priestrele zaznamenáte. Obe zvládnu natáčať 4K video až o 60 fps.

i

Google Pixel 8 a 8 Pro (SPEKULÁCIA)

Dostupnosť, cena a varianty Samsung Galaxy Z Fold5

Smartfón Samsung Galaxy Z Fold5 vás zaujal a hodláte si ho objednať? V predaji bude už od 7. augusta. Vyberať môžete nielen medzi kapacitou úložiska, ale aj medzi farebnými variantmi. Všetky dostupné možnosti a ceny (pre 27. 7. 2023) sú nasledujúce:

V tabuľke pre vás prinášame prehľadné porovnanie parametrov nového Z Foldu5 s predchádzajúcou generáciou. Niektoré novinky nie sú z tabuľky zrejmé, napr. nový Flex pánt. Odporúčame teda prejsť podrobnejšie parametre v detailoch na našom e-shope a taktiež v našich článkoch.

Parametre/Model Samsung Galaxy Z Fold5 Samsung Galaxy Z Fold4
Displej 7,6" (4 : 3)
 6,2" (23 : 9)
7,6" (4 : 3)
 6,2" (23 : 9)
2 176 × 1 812 px
2 316 × 904 px
2 176 × 1 812 px
2 316 × 904 px
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
Predný fotoaparát 4 Mpx, f/1,8 (pod displejom)
10 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
4 Mpx, f/1,8 (pod displejom)
10 Mpx, f/2,2 4K video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 730
RAM 12 GB 12 GB
Interné úložisko 256/512/1 000 GB 256/512/1 000 GB
Operačný systém Android 13 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 400 mAh 4 400 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IPX8 IPX8
Audio Stereo, Dolby Stereo, Dolby
Rozmery 154,9 × 129,9 × 6,1 mm
154,9 × 67,1 × 13,4 mm
155,1 × 130,1 × 6,3 mm
155,1 × 67,1 × 15,8 mm
Hmotnosť 253 g 263 g
Cena 1 899 € 1 359 €
*Ceny sú platné k 27. 7. 2023.
i Mohlo by vás zaujímať

Hnidopich v novej generácii veľa inovácií nevidí. Dôležité ale je, že Samsung na svojich ohybných smartfónoch pracuje, a napríklad nový mechanizmus otvárania je za nás podstatnou zmenou. Navyše, telefón je už po stránke fotoaparátu či displejov výborný v minuloročnej generácii, takže ťažko priniesť mnoho nového. Škoda len pomalšieho nabíjania, tu má Samsung do budúcna otvorené dvierka.

Čo sme o Samsungu Galaxy Z Fold5 písali skôr

Aktualizované  • Autor: Ondřej Chabr

Úplne nové ohybné Samsung Galaxy Z pre tento rok sú už za dverami. Väčšie a drahšie z nich bude Samsung Galaxy Z Fold5, od ktorého čakáme vyšší výkon, a napríklad lepšie fotoaparáty. Ako bude mobilný telefón vyzerať a čím bude cieliť na vážnych záujemcov?

i

Článok je špekulatívny, zobrazené výrobky, opisy a parametre nemusia zodpovedať realite.

Samsung Galaxy Z Fold5 špekulácie, úvod

Samsung Galaxy Z Fold5 (ŠPEKULÁCIE) – OBSAH

 1. Vizuálne zmeny na Samsung Galaxy Z Fold5 budete hľadať ťažšie
 2. Ako vylepšiť dokonalé displeje? Samsung to skúsi
 3. S novou generáciou dostáva Galaxy Z Fold5 najnovší procesor
 4. Ako bude Galaxy Fold5 fotiť? To je zatiaľ nejasné
 5. Nový Galaxy Z Fold5 bude oznámený už na konci mesiaca

Vizuálne zmeny na Samsung Galaxy Z Fold5 budete hľadať ťažšie

Po vzore minulého Samsung Galaxy Z Fold4 sa v rámci konštrukcie veľké zmeny čakať nedajú. Podľa webu smartprix.com a ich 360-stupňového videa a 5K vizualizácie nie sú žiadne výrazné zmeny viditeľné. Vraj by sa ale mohol mobilný telefón o chĺpok zmenšiť na výšku, a predovšetkým stenčiť jeho profil v zatvorenom stave. Tomu by zodpovedala aj správa, respektíve fotografia, zachytávajúca mobilný telefón v zloženom stave s neviditeľnou medzerou v ohybe medzi oboma časťami.

Samsung Galaxy Z Fold5 špekulácia, ohyb Samsung Galaxy Z Fold5 špekulácia, ohyb
Viditeľne menší odstup oboch polovičiek v mieste ohybu. Snáď bude takto vyzerať aj konečná verzia telefónu. Zdroj: 9to5google.com

Zadná sklenená strana Galaxy Z Fold5 ukazuje zadný fotomodul bez blesku, ten sa po novom nachádza napravo od výstupku. Inak sklá budú opäť, nie prekvapivo, odolné. Čaká sa Gorilla Glass Victus 2. To by teda mohli byť tie viditeľné novinky, ktoré pomôžu Z Fold5 na prvý pohľad rozpoznať.

Samsung Galaxy Z Fold5 špekulácie, zmena pozície blesku
Samsung Galaxy Z Fold5 by mal mať blesk údajne mimo fotomodulu, teda ako na fotografii ten ľavý telefón. Zdroj: 9to5google.com

Konštrukcia má po novom dostať lepšiu certifikáciu odolnosti IP58. Používateľ @chunvn8888 o tom informoval na svojom Twitteri. Skoršia generácia mala odolnosť IPX8, teda iba voči vode, nie voči prašnému prostrediu. Podľa zdroja dealabs.com príde Samsung Galaxy Z Fold5 v troch farbách, a to v bielej, čiernej a modrej.

i

Samsung Galaxy Z Flip 5 (ŠPEKULÁCIA): Konečne poriadny druhý displej?

Ako vylepšiť dokonalé displeje? Samsung to skúsi

Displeje by, okrem zatiaľ neznámej zmeny, ktorá bude mať za následok tenší profil pri zloženom stave, mohli údajne mať lepší maximálny jas. Inak budeme opäť svedkami vonkajšieho displeja s uhlopriečkou 6,2" a pretiahnutým pomerom strán. Zostane aj veľkosť 7,6" pri displeji vnútorného. Oba dostanú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a jemné rozlíšenie.

Samsung Galaxy Z Fold5 špekulácia, displeje
Parametre displejov sa dočkajú minimálne miernych zmien, ich veľkosť sa však nezmení. Zdroj: gsmarena.com

Vonkajší displej naruší selfie kamerka v priestrele, vnútorná selfie by očakávane opäť mohla byť schovaná priamo v paneli, a tak takmer dokonale skrytá pri neaktivite.

S novou generáciou dostáva Galaxy Z Fold5 najnovší procesor

Aby sa aj ohybné Samsungy radili svojím výkonom čo možno najvyššie, ponúka sa integrácia procesora z radu Galaxy S23. Preto by nová generácia ohybného Fold5 mohla mať po ruke Snapdragon 8 Gen 2. Lepší mobilný procesor od Qualcommu zatiaľ nie je.

V rámci operačnej pamäte sme vlani nevideli iný variant ako 12 GB. Nečakáme zmenu ani tento rok. Úložisko by sa ale mohlo dočkať rýchlejších parametrov s UFS 4.0.

Samsung Galaxy Z Fold5 špekulácia, Snapdragon 8 Gen 2
Bezkonkurenčný výkon v oblasti ďalších ohybných smartfónov zaistí Snapdragon 8 Gen 2. Zdroj: mixed-news.com

V prípade Galaxy Fold5 by bolo logické, keby Samsung opäť priniesol podporu pre dotykové pero S Pen. Kvôli konštrukcii však nie je reálne, že by ho bolo možné zasunúť do tela, preto ani nečakáme, že by bolo súčasťou základného balenia.

Podľa všetkého to vyzerá tak, že sa nezmení ani rýchlosti nabíjania. Stále to nie sú lichotivé čísla – 25 W káblom a 15 W bezdrôtovo. Tiež kapacita batérie neočarí, zostane na 4 400 mAh.

Ako bude Galaxy Fold5 fotiť? To je zatiaľ nejasné

Správ o fotoaparátoch veľmi veľa nie je, respektíve sa o nich v rámci Galaxy Fold5 nehovorí. To by nahrávalo faktu, že minimálne väčšina snímačov zostane zachovaná z predchádzajúceho Galaxy Fold4. Hlavný fotoaparát s 50 Mpx, širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a všetko zavŕši 10 Mpx teleobjektív s 3-násobným optickým zoomom.

i

Samsung Galaxy Z Fold4 (RECENZIA): vyšší výkon a lepšie fotoaparáty v akcii

Tieto fotoaparáty ešte dopĺňa dvojica selfie kameriek. Tá vnútorná 4 Mpx sa ukrýva pod displejom, vonkajšia má rozlíšenie 10 Mpx. Podľa aprílového tweetu používateľa @TheGalox_ se 8K video dočká lepšieho snímkovania 30 fps.

Nový Galaxy Z Fold5 bude oznámený už na konci mesiaca

Samsung už na svojom webe Unpacked upozorňuje na blížiace sa predstavenie. K nemu dôjde 26. júla o 13:00 hod. a bude možné ho sledovať na spomínanom webe cez livestream. Spoločne s Galaxy Fold5 samozrejme čakáme aj Galaxy Z Flip5, ďalej nové tablety a hodinky Samsung.

i

OnePlus Nord 3 5G (PREVIEW): veľmi sľubná výbava v novom tele

Cena Samsung Galaxy Z Fold5 bude oproti vlaňajšku začínať vyššie, podľa dealabs.com to bude 1 899 € za 256 GB, 2 039 € za 512 GB a na najvyšší 1 TB variant si zákazníci budú musieť pripraviť približne 2 279 €.

Parametre/Model Samsung Galaxy Z Fold5 Samsung Galaxy Z Fold4
Displej 7,6" (4 : 3)
6,2" (23 : 9)
7,6" (4 : 3)
6,2" (23 : 9)
2 176 × 1 812 px
2 316 × 904 px
2 176 × 1 812 px
2 316 × 904 px
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
Predný fotoaparát 4 Mpx, f/1,8 (pod displejom)
10 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
4 Mpx, f/1,8 (pod displejom)
10 Mpx, f/2,2 4K video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 730
RAM 12 GB 12 GB
Interné úložisko 256/512/1 000 GB 256/512/1 000 GB
Operačný systém Android 13 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 400 mAh 4 400 mAh
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP58 IPX8
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 154,9 × 129,9 × 6,3 mm
154,9 × 67,1 × 13,5 mm
155,1 × 130,1 × 6,3 mm
155,1 × 67,1 × 15,8 mm
Hmotnosť 254 g 263 g
Cena 1 877 €* 1 359 €**
*Cena je odhadovaná. **Cena je platná k 12. 7. 2023.
i Mohlo by vás zaujímať

Na nové lákavé parametre to zatiaľ nevyzerá, všetko ale môže byť nakoniec inak. Sme naozaj zvedaví, ako nás Samsung prekvapí a čo všetko v novom Samsunge Galaxy Z Fold5 prerobil a vylepšil.

       
Samsung Galaxy S24 8 GB/128 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 137×
Samsung Galaxy S24 8 GB/128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
899 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0259b2
Samsung Galaxy S24 8 GB/128 GB fialový - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 137×
Samsung Galaxy S24 8 GB/128 GB fialový
Mobilný telefón – 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
899 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0259b3
Samsung Galaxy S24 8 GB/128 GB žltá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 137×
Samsung Galaxy S24 8 GB/128 GB žltá
Mobilný telefón – 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
899 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0259b4
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB sivý - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 137×
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB sivý
Mobilný telefón – 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
959 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0259c1
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 137×
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB čierny
Mobilný telefón – 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
959 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0259c2
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB fialový - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 137×
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB fialový
Mobilný telefón – 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
959 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0259c3
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB žltá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 137×
Samsung Galaxy S24 8 GB/256 GB žltá
Mobilný telefón – 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4000 mAh, model 2024, Android
959 €
Na objednávku – termín upresníme 1 ks
Očakávame 23. 7. 2024
Objednávací kód: SAMO0259c4
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB sivá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB sivá
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 149 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0260b1
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB čierna - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB čierna
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 149 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0260b2
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB fialová - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB fialová
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 149 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0260b3
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB žltá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/256 GB žltá
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 149 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0260b4
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB sivá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB sivá
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 269 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0260c1
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB čierny
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 269 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0260c2
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB fialová - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB fialová
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 269 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0260c3
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB žltá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,7 66×
Samsung Galaxy S24+ 12 GB/512 GB žltá
Mobilný telefón – 6,7" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4900 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 269 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SAMO0260c4
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB čierny titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB čierny titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 449 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0261b1
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB sivý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB sivý titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 449 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0261b2
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB fialový titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB fialový titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 449 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0261b3
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB žltý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/256 GB žltý titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 449 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0261b4
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB čierny titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB čierny titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 569 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0261c1
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB sivý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB sivý titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 569 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0261c2
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB fialový titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB fialový titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 569 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0261c3
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB žltý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 206×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12 GB/512 GB žltý titán
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 3120 × 1 440 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 569 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0261c4
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií