Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

Seasonic SYNCRO Q704 feat. Noctua Sterrox (RECENZIA A TESTY)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Michal Mikle

Výber správnej počítačovej skrine, teda „case“, je alfou a omegou celej zostavy. Či už plánujete hrať, alebo využívať svoj nový PC na prácu, zásadná je jedna jediná vec. Skvelý airflow. Zlý airflow, no bueno. A hoci sa na prvý pohľad zdá, že ide o jednoduchú vec, opak je pravdou. Skriňou s mizerným airflowom je na trhu hromada a naopak tých, pri ktorých návrhu niekto premýšľal, je pomenej. Správne prúdenie vzduchu je síce tou najdôležitejšou, ale nie jedinou vlastnosťou, na ktorej záleží. Seasonic so svojimi SYNCRO Q7 skriňami berie celú vec za opačný koniec a v dnešnej recenzii sa pozrieme na to, ako sa mu to podarilo.

Seasonic Syncro Q704 – recenzia a testy

Seasonic SYNCRO Q704 feat. Noctua Sterrox (RECENZIA A TESTY) – OBSAH

  1. Vyberáme PC case alebo na čom záleží
  2. Seasonic SYNCRO Q7 Series – predstavenie a špecifikácia
  3. Noctua Sterrox – cheat medzi ventilátormi
  4. Seasonic SYNCRO Q7 Series – staviame hi-endový herný PC na vzduchu
  5. Seasonic SYNCRO Q7 Series – testy prachových filtrov
  6. Seasonic SYNCRO Q7 Series – záver alebo stojí to za to?
i

A čo napájací zdroj?

Ak sa vydáte cestou Seasonic SYNCRO Q7, výber zdroja rovno odpadá. Táto skrinka je totiž vybavená špeciálnym zdrojom a „rozvodnou skriňou“ na potreby perfektného cable manažmentu.

Vyberáme PC case alebo na čom záleží

Ešte než sa pustíme do Seasonic SYNCRO Q704, poďme si niečo povedať o výbere tej správnej PC skrine. Kritérií na výber je vyložene hromada a v prvom rade záleží na tom, aký hardvér plánujete do skrine dať. Od toho sa odvíja, čo by ste od poriadnej case mali chcieť. Všetko je samozrejme otázkou budgetu a v neposlednom rade aj dizajnu. Pri prvom pohľade na produktové fotky sa toho bohužiaľ veľa nedozviete, a tak je potrebné prečítať či pozrieť dôveryhodné recenzie od ľudí, ktorí už nejaké množstvo, ideálne niekoľko desiatok zostáv postavili, rozumejú airflowu a dokážu ho dobre odladiť.

Výborný airflow je úplný základ a skriňa musí byť navrhnutá tak, aby poskytla dostatočné množstvo slotov pre vhodné ventilátory na tých správnych miestach. Ak plánujete vodné chladenie, musí skriňa navyše disponovať dostatočným priestorom čo do súčtu výšky ventilátorov a hrúbky poriadnych radiátorov. Nemenej dôležitou vlastnosťou je samotný materiál, jeho kvalita a spracovanie. Niektoré skrine sa krútia, ako by boli z papiera, a iné držia ako skala, a nemusíte sa teda báť komplikovanejšieho buildu. S tým idú ruka v ruke aj prípadné vibrácie a ich odhlučnenie množstva hluku, ktoré skriňa prepúšťa von.

V neposlednom rade robia ohromný rozdiel prachové filtre. Tými je dnes už takmer každá slušná skrinka vybavená, ale rozdiely v ich konštrukcii a použitom materiáli robia divy. Zatiaľ čo filtre niektorých skríň plnia svoju funkciu skvele a spôsobujú len minimálnu reštrikciu airflowu, iné skriňu doslova dusia, čo vedie k zbytočne vysokým teplotám, hluku a samozrejme aj k nižšiemu výkonu. Rovnakú úlohu čo sa týka airflowu hrajú samozrejme aj možnosti cable managementu, ktoré sa odrážajú aj vo finálnom dizajne celej zostavy.

Dizajn je z praktického hľadiska síce až na poslednom mieste, ale pre majiteľa môže hrať obrovskú rolu. V dnešnej dobe je samotná PC skriňa neoddeliteľnou súčasťou identity streamerov, gamerov, youtuberov a ďalších content creatorov. Na Twitchi dobre poskladaná zostava v luxusnej skrini vyzerá nielen dobre, ale rozhodne aj zaujme a vryje sa návštevníkom do pamäte. V podstate je potrebné skĺbiť praktickú a dizajnovú stránku veci, čo pri výbere tej správnej case nie je vôbec jednoduchá úloha. V dnešnom článku sa pozrieme na tak trochu „out of the box“ skriňu, ktorá bola navrhnutá s myšlienkou perfektného cable managementu, skvelého airflowu, netradičným vyhotovením aj dizajnom a predovšetkým s priehľadnou bočnicou na pravej strane, pretože takýchto skríň je na trhu pramálo.

Seasonic SYNCRO Q7 Series – predstavenie a špecifikácia

Seasonic Syncro radu Q7 sú unikátne mid-tower ATX skrine, ktoré na prvý pohľad vyčnievajú invertným layoutom alebo umiestnením základnej dosky hore nohami. O to raritnejšia záležitosť z nej robí fakt, že má priehľadnú bočnicu z temperovaného skla na pravej strane. Takých skríň na trhu veľa nenájdete, a ak z nejakého dôvodu chcete alebo potrebujete mať svoju skrinku po ľavej strane, určite ide o zaujímavú možnosť. Tým, čím sa ale SYNCRO Q7 odlišuje od všetkých ostatných skríň, je unikátne riešené napájanie a veľmi dômyselný cable management..

Hľadali ste naozaj unikátnu case pre váš nový build? Ďalej hľadať nemusíte.

Počítačové skrine Seasonic SYNCRO Q7 nie sú ničím iným ako zaslúženou evolúciou renomovaného výrobcu napájacích zdrojov. Seasonic má na poli PSU jedny z najväčších skúseností a okrem svojich modelov známych napr. pod označeniami FOCUS a PRIME vyrába okrem iného OEM zdroje pre ASUS ROG. Takzvané Thory sú teda reálne Seasonicy a samotný fakt, že si ASUS pre svoj ROG rad vybral práve Seasonic, už o niečom svedčí. SYNCRO Q704, ktorú uvidíte v dnešnej recenzii, je predovšetkým unikátna v tom, že má svoj vlastný napájací zdroj s platinovou certifikáciou SYNCRO DPC-850 s 92 % účinností pri 50% zaťažení.

Unboxing napájacieho zdroja SYNCRO DPC-850 od Seasonicu.

Zdroj Seasonic SYNCRO DPC-850 vyzerá na prvý pohľad ako obyčajný nemodulárny zdroj. Trik ale spočíva v unikátnom module Seasonic CONNECT, s ktorým výrobca prišiel na trh pred viac ako rokom a ktorý sa sám o sebe veľmi nepresadil. V kombinácii so skriňou, ktorá je na mieru urobená pre potreby CONNECTu, už ale celá vec dáva iný zmysel. Seasonic CONNECT je jednoducho povedané elegantná rozvodňa, ktorú napája spomínaný zdroj zo zadnej strany skrine. Všetky komponenty, ako je základná doska a grafická karta, sú potom priamo zapojené do CONNECTu vnútri skrine. Tým odpadá prebytočné množstvo káblov, ktoré je bežne potrebné nejako spacifikovať nielen vnútri klasickej skrine, ale aj zo zadnej strany, čo v niektorých prípadoch, a obzvlášť ak použijeme osleevované predlžovačky, býva problém.

Zapojenie ventilátorov a A-RGB konektorov do Seasonic CONNECT modulu.

Samotný napájací modul Seasonic CONNECT je z vnútornej strany vybavený šesticou PCIe 8-pinových konektorov na napájanie dvoch výkonných grafických kariet a ATX 24 pin. Zo zadnej strany je k dispozícii dvojica EPS 8-pinových konektorov na napájanie procesora aj pre tie najmonštruóznejšie základné dosky s poriadnou napájacou kaskádou. Je tu aj šestica 4 pin PWM konektorov pre ventilátory a rovnako tak šestica A-RGB konektorov pre LED osvetlenie. Seasonic CONNECT teda neslúži iba ako rozvodňa napájania, ale aj ako sofistikovaný synchronizačný hub pre chladenie a A-RGB osvetlenie. CONNECT je tiež vybavený trojicou 6-pinových konektorov pre SATA/MOLEX.

Odporúčané možnosti nastavenia airflowu v skrini Seasonic SYNCRO Q704.

Skriňa je v základe vybavená štvoricou 120 mm ventilátorov od japonského výrobcu Nidec, ktoré sú príhodne pomenované ako Seasonic-Nidec a ktoré výrobca prezentuje ako jednu z hlavných vychytávok celého produktu. Veľká škoda, že v cenovej kategórii tejto skrine výrobca neosádza plný počet ventilátorov do voľných pozícií, pretože tieto špeciálne ventilátory nejdú ani samostatne dokúpiť. To do celej záležitosti hádže už klasické vidly. Stock ventilátory nie sú navyše vybavené žiadnym odhlučnením, a preto som sa rovno rozhodol celú skriňu vybaviť Sterroxovými ventilátormi NF-A12x25 od Noctuy, ktorými je vybavený aj bezkonkurenčný chladič NH-U12A od rovnakého výrobcu.

Noctua Sterrox – cheat medzi ventilátormi

Než sa pustíme do samotného buildu do SYNCRO Q704, poďme si v rýchlosti predstaviť už spomínané ventilátory od Noctuy. Väčšina z vás už o rakúskom výrobcovi pravdepodobne počula. Noctua je absolútnou špičkou v oblasti chladenia vzduchom, ktorá vyvinula špeciálny materiál menom Sterrox. Tento materiál prepožičiava lopatkám ventilátora unikátne vlastnosti, vďaka ktorým si zasluhuje bez preháňania označenie „cheat medzi ventilátormi“ v pozitívnom slova zmysle.

Noctua NF-A12x25 s lopatkami zo Sterroxu.

Sterrox je druh vystuženého laminátu polymérov tekutých kryštálov, ktorý na účely chladenia vyvinula priamo Noctua. Materiál je veľmi podobný kevlaru, z ktorého sa robia nepriestrelné vesty, helmy a ďalšia výzbroj. Sterrox prepožičiava lopatkám bezkonkurenčné vlastnosti, ktoré zaisťujú ďaleko lepšiu stabilitu rotora. Elasticita materiálu sa navyše premieta do akustických vlastností ventilátorov ako celku, čo z NF-A12x25 robí tie najúčinnejšie a najtichšie ventilátory dostupné na bežnom trhu. Noctua nedávno splnila dlho sľubované prianie zákazníkov a uviedla ako tieto ventilátory, tak dnes použitý chladič CPU vo variante Chromax, teda v čiernej farbe s možnosťou farebných doplnkov.

Na účely dnešnej recenzie a stavby herného stroja do Seasonic SYNCRO Q704 som ale zvolil klasickú Noctua farbu a build vhodne nazval „Acquired Taste“, pretože nie každému sa originálne farebné vyhotovenie hnedej a béžovej páči, ale ako s kolegom často hovoríme, ide tak trochu o známku vycibreného vkusu a získanej chuti.

Seasonic SYNCRO Q7 Series – staviame hi-endový herný PC na vzduchu

Nasledujúca séria fotografií bude tak trochu v štýle „Gradually, Then Suddenly“ a je tiež potrebné dodať, že moja výbava a fotografické schopnosti nie sú nijako závratné.

Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A

Príslušenstvo k Seasonic SYNCRO Q704.

V príslušenstve skrine nenájdete žiadne zbytočnosti, ale asi vám nebude chýbať nič, čo by ste vyložene potrebovali. Látkové rukavice určite prídu vhod, ale záleží, ako vám sadnú. Osobne preferujem nitrilové rukavice. Plastová krabička so skrutkami je super vec, ktorú opäť nie každý výrobca pribaľuje. Zostáva už len manuál, velcro pásky na cable manažment a handrička na finálne vyleštenie hotového PC. Čo sa týka chladenia, stojí za fotku kôpka Noctuy NF-A12x25 LS-PWM s CPU chladičom NH-U12A.

Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A

Seasonic SYNCRO Q704 zo zadnej a prednej strany.

Čo musím spomenúť, je citeľná kvalita spracovania a použitých materiálov. Nikde sa nič nekrúti, spoje držia, ako majú, a bez ostychu môžem povedať, že moje vševidiace oko na prvý aj podrobný pohľad nič neťahalo a to je čo povedať. Sklenená bočnica z temperovaného skla má kovový rám, po obvode tesnenia a na rozdiel od ostatných skríň sa veľmi ľahko otvára. Ak chcete vybrať predný filter, musíte bočnicu otvoriť. Predný kryt skrine sa klasicky dáva dole ťahom, čo nie je nikde v manuáli spomenuté, a vyžaduje nezvyčajné množstvo sily, pretože je prichytený ôsmimi veľkými plastovými čapmi.

Kryt pre CONNECT sa dáva dole zo zadnej strany skrine a má dve časti. Vnútornú časť je potrebné povoliť z vnútornej strany skrine štvoricou malých krížových skrutiek. Pri priestore na zdroj chválim 1 cm hrubé podložky slúžiace na izoláciu vibrácií, ktoré by zdroj mohol prenášať do skrine. Nie u všetkých skriniek sa s touto vychytávkou stretnete, aj keď je známe, že zdroj býva kvôli vibráciám ventilátora tým najhlučnejším komponentom v počítačovej skrini.

Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A

Odstrojená skriňa Seasonic SYNCRO Q704 a nainštalovaný modul CONNECT.

Na moje prekvapenie je príprava skrine na montáž komponentov bleskurýchlou záležitosťou a je vidieť, že nad konštrukciou niekto premýšľal. Pátram v pamäti a povedal by som, že odstrojenie Seasonic SYNCRO Q704 bolo asi to najrýchlejšie v porovnaní s ostatnými skrinkami. Genialitu SYNCRO skrine môžete posúdiť už na druhej fotke. Ten takmer prázdny priestor za zdrojom je jednoducho pastva pre oči. Zdroj s CONNECTOM jednoducho prepojíte tromi káblami a je hotovo. Na tretej fotke už môžete vidieť osadený CONNECT modul, ktorého montáž je záležitosťou piatich krížových skrutiek. Na inštalácii zdroja DPC-850 nie je čo riešiť, klasické uchytenie na rámček štyrmi krížovými skrutkami.

Čas na kritiku. Seasonic SYNCRO Q704 je o cable manažmente. Problém je v tom, že výrobca ku skrini dáva úplne obyčajné káble, s ktorými celá vec tak trochu stráca zmysel. A keďže ide o neštandardné zapojenie, nepomôžete si ani predvyrobenými predlžovacími káblami, čo by zase samo o sebe strácalo zmysel. To minimum, ktoré mohol Seasonic urobiť, je osleevovať káble do červenej farby a spojiť cablecombami. Prípadne, ako príslušenstvo ponúknuť niekoľko farebných variantov. Ako uvidíte na ďalších fotkách, obyčajné káble kazia celý dojem zostavy. A podobný problém je aj so spomínanými Seasonic-Nidec ventilátormi, ale o tom až potom.

Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A

Prepojenie základnej dosky a grafickej karty s CONNECT modulom pomocou stock káblov.

Ako môžete vidieť, použitie obyčajných káblov so štandardným prierezom bez akéhokoľvek opletenia nie je nič moc. A pretože je cable management hlavnou vychytávkou tejto skrine, vnímam to ako veľké mínus. Nezostáva teda nič iné ako sa pustiť do výroby vlastných káblov, čo nie je lacná ani jednoduchá vec, a ak si ich budete chcieť nechať urobiť na zákazku, celá zostava sa vám o pekných pár desiatok eur predraží. Stock káble sú samozrejme bez problému použiteľné a tak či tak ide o výrazné zlepšenie oproti akejkoľvek inej PC skrini. Osleevované čierne káble s prierezom 16 AWG, spojené jednoduchým cablecombom, by celej veci dodali úplne iný ráz a dôvod na zaobstaranie SYNCRO Q704 by bol tiež úplne inde.

V tejto fáze musím povedať, že čo sa týka práce, išlo o snáď najrýchlejší a najmenej prácny build na vzduchu, ktorý som kedy robil. Žiadne zbytočné prekážky, pár skrutiek sem, pár skrutiek tam a je hotovo. Jediná menšia zrada sa vyskytla v uchytení spodného ventilátora ofukujúceho RAM, ktorý v tomto danom prípade neuchytíte bez toho, aby ste montovali chladič CPU až po tom, čo namontujete skriňu do dosky. Zostáva už len nacvaknúť späť predný kryt, vložiť späť filtre a stroj je pripravený na akciu.

Seasonic SYNCRO Q7 Series – testy prachových filtrov

Tou zásadnou až mnohokrát veľkou neznámou pri výbere počítačovej skrine sú prachové filtre. Tými je snáď vybavená už každá skriňa, ktorá by mala stáť za to. Nie je ale filter ako filter a ich konštrukcia a použitie materiálov sa veľmi líši. Vo finále potom môžu mať zle navrhnuté filtre značne negatívny vplyv na teploty.

Seasonic SYNCRO Q7; Noctua NF-A12x12; Noctua U12-A

Ako veľmi dusia prachové filtre skriňu Seasonic SYNCRO Q704?

Testy filtrov som vykonával s procesorom i9-11900K nastaveným na cca 200 W a grafickou kartou RTX 2070. Rozdiely teplôt s filtrami a bez pri cca 350 W odpadového tepla boli po 45 minútach v záťažovom stress teste AIDA64 iba 4 °C na CPU package nie je vôbec zlý výsledok. Prachové filtre Seasonic SYNCRO Q704 týmto hodnotím na výbornú.

Seasonic SYNCRO Q7 Series – záver alebo stojí to za to?

Musím sa priznať k jednej veci. Seasonic SYNCRO Q704 som tu mal na recenziu už celkom dlhú dobu a so zdravou skepsou som sa do testov a stavby skrine nijako nehrnul. Po prvé som nepredpokladal, že výrobca zdrojov svoju prvú case zvládne na moje uspokojenie, a po druhé, až doteraz nebola obstarávacia cena nijako nízka. To sa ale zmenilo a SYNCRO aj s 850 W zdrojom teraz zaobstaráte za 311,90 €. Ak to porovnáme s klasikou typu Fractal Design Define R6 s priehľadnou bočnicou, ktorá sa predáva okolo 200 € s napr. RM850 od Corsairu za približne 130 €, sme viac-menej na podobnej cene.

Niekoľko zostáv som už do spomínaných Fractal Define R6 postavil a musím povedať, že čo sa kvality prevedenia , použitých materiálov a hlavne čo sa samotnej práce týka, preferujem Seasonic SYNCRO Q704. Veľkú výhodu vidím aj v invertnom layoute, vďaka ktorému má odpadové teplo z grafickej karty jednoduchú cestu von cez vrchnú trojicu ventilátorov, a neohrieva tak RAM, CPU a VRM, ako je to pri štandardnom vyhotovení. Seasonic tiež stavil na priehľadnú bočnicu po pravej strane a podľa mňa dobre urobil. Takých skríň je dnes pomenej a sem-tam mávam klientov, ktorí si želajú mať PC po ľavej strane.

Aby som ale len nechválil, musím spomenúť dve veci. Po prvé: štvoricu osadených ventilátorov Seasonic-Nidec považujem kvôli nemožnosti dokúpenia týchto konkrétnych modelov prinajmenšom za nedomyslenú. Kombinovať rôzne ventilátory v jednej skrini nie je príliš šikovný nápad, a keďže sa nedajú dokúpiť, nezostáva nič iné ako ich vyhodiť a vybaviť celú skriňu inými ventilátormi. Buď mal výrobca vybaviť skriňu plným počtom fanov, alebo vôbec. To je ale napokon problém snáď každej skrine a každého výrobcu. S rovnakým problémom sa stretnete aj v prípade AiO chladičov.

i Mohlo by vás zaujímať

Ako druhé mínus vnímam už spomínané, obyčajné vyhotovenie káblov. Keby Seasonic ponúkal príslušenstvo ku skrini v podobe niekoľkých variantov osleevovaných káblov s väčším prierezom vodiča a vyrovnané pomocou cablecombov, bol by zo Seasonic SYNCRO Q704 razom úplne iný produkt. A keď už sme pri tých kábloch, podstatné mínus vidím v absencii verzie so silnejším zdrojom, 1 000 W – 1 300 W, ktorými Seasonic bežne disponuje. 850 W zdroj vzhľadom na poslednú generáciu NVIDIA Ampere kariet nie je z môjho pohľadu na stavbu hi-endového PC dostačujúci. Ampere karty si v špičkách siahajú hocikedy aj na dvojnásobky svojich papierových TDP limitov a je známe, že zdroje s týmto príkonom bez problémov zhadzujú. Seasonic zdroje mávajú navyše celkom agresívne ochrany, takže dávať grafickú kartu typu RTX 3080 (Ti) alebo 3090 na 850 W zdroj nie je podľa môjho názoru dobrý nápad.

Venujem sa zákazkovej realizácii herných aj pracovných PC zostáv a bežne dimenzujem zdroje na 50 % zaťaženie pri maximálnom odbere celej zostavy. Veľmi rád by som videl SYNCRO s 1,3 kW zdrojmi, aby som mohol s pokojným svedomím do týchto skríň stavať aj tie najvýkonnejšie PC. Tak či tak, ide o veľmi dobre vyhotovený a očividne premyslený produkt, ktorý ma ako človeka s nemalými nárokmi, čo sa týka skríň, veľmi zaujal a prekvapil.

Intel Alder Lake

Seasonic SYNCRO Q7

Seasonic SYNCRO Q704

Za nekonvenčný prístup k chladeniu, cable managementu a za skvelé spracovanie skrine ako celku udeľujem Seasonic SYNCRO Q704 naše najvyššie ocenenie, zlatého Alzáka.

Klady

  • Netradičné napájanie pomocou Seasonic CONNECT
  • Skvelé možnosti cable managementu
  • Invertný layout (skvelý odvod tepla od GPU)
  • Priehľadná bočnica na pravej strane
  • Kvalitné a nereštriktívne prachové filtre
  • Platinový zdroj s vysokou účinnosťou
  • Kvalitné spracovanie a použité materiály
  • Jednoduchá a veľmi rýchla stavba
  • 10 rokov záruka na zdroj a CONNECT modul
  • Rozumná cena

Zápory

  • V ponuke variant s max. 850 W zdrojom
  • Iba 4 stock ventilátory, ktoré nemožno dokúpiť
  • Obyčajné vyhotovenie napájacích káblov

Stavať poriadny stroj do Seasonic SYNCRO Q704 je niečo, čo by si každý, kto sa tejto činnosti venuje, mal vyskúšať. V kombinácii s prvotriednymi ventilátormi od Noctua bola stavba jedna radosť a práca išla od ruky. Skvelá a netradičná skriňa za dobrú cenu. Čo viac si priať?

Michal Mikle

Michal Mikle

Som overclocker a nadšený Bitcoiner. Pri počítačovom hardvéri ma nevyužitý výkon nenecháva chladným a pre svoje záľuby hocikedy siahnem aj po tekutom dusíku či po iných extrémnych metódach chladenia. Založil som službu pre optimalizáciu Intel procesorov delid.cz, skladám PC na mieru a baví ma téma súkromia a bezpečnosti. Okrem digitálneho sveta sa zaujímam o permakultúru a ďalšie systémy nízkej časovej preferencie.


Vytlačiť
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií