Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Sport Xiaomi Koloběžky

Garmin Fenix 6 (PRVÉ DOJMY): Legenda medzi športtestermi v novej reinkarnácii

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Dlho očakávaný športtester Garmin Fenix 6 mal byť predstavený až na veľtrhu IFA 2019 v termíne 6. až 11. septembra. Garmin však všetkých príjemne prekvapil a celý produktový rad multifunkčných hodiniek Fenix 6 predstavil už teraz. V čom sú lepšie ako tak obľúbené Garmin Fenix 5? A kedy dorazia do predaja?

Športtester Garmin Fenix 6: oficiálne predstavenie a naše dojmy – OBSAH

  1. Kľúčové novinky hodiniek Garmin Fenix 6
  2. Garmin Fenix 6 v troch veľkostiach displeja
  3. So športtesterom Garmin Fenix 6 nezablúdite
  4. Senzory a štatistiky modelu Garmin Fenix 6
  5. Hudba, Garmin Pay a ďalšie funkcie
  6. Režimy batérie Garmin Fenix 6
  7. Porovnanie športtesterov Garmin Fenix 6 a Garmin Fenix 5

Kľúčové novinky hodiniek Garmin Fenix 6

Z vlastných skúseností musíme potvrdiť, že hodinky Garmin Fenix 5 boli a stále sú špičkovým zariadením pre všetkých športovcov. Pri ich každodennom používaní bolo pomerne ťažké vymyslieť, čo by mala vedieť ďalšia generácia Fenix 6. A Garmin na to napriek tomu prišiel.

Možno očakávate dotykový displej, ale v tomto prípade vás musíme sklamať. Outdoorové multifunkčné hodinky jednoducho nemožno ovládať dotykmi na displeji. Typický používateľ je často spotený, pohybuje sa v mokrom alebo má rukavice. Preto hodinky Garmin Fenix 6 vsádzajú na tradičné ovládanie pomocou pätice fyzických tlačidiel. Tie sú však posadené okolo väčšieho displeja, čo je jedna z hlavných zmien novej generácie.

Ďalšou zmenou je ešte lepšia výdrž na batériu a samozrejme vôbec prvé nasadenie krycieho sklíčka displeja s integrovaným solárnym panelom. To je úplná bomba. Ďalej pri Garmin Fenix 6 nechýba ani vylepšený optický snímač tepovej frekvencie – teraz meria aj pri plávaní. Novinkou je aj špeciálny expedičný režim so záznamom GPS raz za hodinu. V tomto móde potom najvyšší rad hodiniek Fenix 6X Solar vydrží až 46 dní.

Garmin Fenix 6 v troch veľkostiach displeja

Aby to nebolo úplne jednoduché, Garmin si nachystal hneď niekoľko rôznych hodiniek spadajúcich do radu Fenix 6. Športtestery s označením Fenix 6S majú 1,2" displej vhodný na menšie zápästia a sú vybavené kapacitne najslabšou batériou. Vzhľadom na nižšiu cenu tiež chýba WiFi, možnosť počúvania hudby alebo mapové podklady. Prostredný rad Fenix 6 už má väčší, 1,3" displej, navýšenú kapacitu batérie a konečne má aj 32 GB priestor na hudbu alebo topografické mapy celej Európy.

Nasleduje najvyšší rad Fenix 6X s veľkým farebným displejom s uhlopriečkou 1,4". Vďaka väčšiemu telu si tiež užijete ešte dlhšiu výdrž batérie. No a najvybavenejší model nesie označenie Garmin Fenix 6X Solar. Iba tento variant má už spomínané krycie sklíčko Power Glass so solárnym nabíjaním. Takýto displej potom pri ideálnych svetelných podmienkach prakticky zastaví vybíjanie hodiniek.

Garmin Fenix 6
Garmin Fenix 6S je vhodný na menšie zápästie.

V žiadnom športtestery od spoločnosti Garmin nesmie chýbať presný navigačný systém ani podporné senzory. Garmin Fenix 6 sa pýši kompasom s tromi osami, gyroskopom a barometrickým altimetrom na meranie výšky pomocou tlaku vzduchu. Je schopný zbierať dáta z GPS aj systémov GLONASS alebo Galileo. S navigáciou súvisia aj mapy, ktoré sú vo vybraných modeloch Fenix 6 (označených ako MAP/Music) dokonca predinštalované. K dispozícii sú presné topografické mapy Európy a zmapovaných je tiež viac ako 2 000 lyžiarskych stredísk a cez 40 000 golfových rezortov po celom svete.

Senzory a štatistiky modelu Garmin Fenix 6

Športtester Garmin Fenix 6 meria tepovú frekvenciu pomocou optického senzora priamo zo zápästia. Disponuje ukazovateľom VO2 max, podľa ktorého budete lepšie kontrolovať svoju fyzickú kondíciu, a funkciou PacePro, ktorá vám na základe kondície určí napríklad čas behu na jeden kilometer s ohľadom na terén. Ďalej Garmin Fenix 6 dohliada na vašu úroveň stresu, počíta spálené kalórie a kroky. Podporuje pokročilý monitoring spánku a funkciou Pulse Ox zaznamenáva mieru okysličenia krvi.

Garmin Fenix 6, meranie
Garmin Fenix 6 zaznamenáva údaje o každom vašom pohybe.

Počas tréningu sa na displeji zobrazí súhrn meraných hodnôt. Medzi ne patrí napríklad čas odpočinku, vytrvalosť VO2 max, hodnota laktátu v krvi, tempo, meranie anaeróbneho prahu alebo rýchlosť. Okrem toho športtester Garmin Fenix 6 pomáha stanoviť týždenné míľniky a zaznamenáva vašu bežeckú históriu. Zobraziť si môžete tiež tzv. aklimatizačné meranie, ktoré vám určí, ako sa dokážete adaptovať vo vyšších nadmorských výškach aj v teplejšej alebo vlhšej klíme.

Hudba, Garmin Pay a ďalšie funkcie

Po spárovaní s mobilným telefónom vás nový športtester Garmin Fenix 6 upozorní na notifikácie. Pokiaľ máte aktívne internetové pripojenie, bude športtester schopný detekcie nehody, tak ako to dokáže napríklad Garmin Forerunner 945. Nový model Fenix 6 (MAP/Music) má vnútorné úložisko, kam je možné uložiť až 2 000 skladieb. Prípadne je možné používať aj v offline móde aplikácie Spotify a Deezer. Využiť samozrejme môžete aj bezkontaktné platby s Garmin Pay.

i Garmin Pay na Slovensku zatiaľ podporujú len niektoré banky. Ďalšie banky budú určite tento trend nasledovať. Prečítajte si viac v našom článku.
Garmin Fenix 6, batéria
Novinkou pri športtestery Garmin Fenix 6 sú režimy batérie.

Režimy batérie Garmin Fenix 6

Športtester Garmin Fenix 6 ku svojmu výkonu používa batériu s dlhšou výdržou, než tomu bolo pri predchádzajúcich modeloch, najmä pri športtestery Fenix 5X. Batéria v režime smart hodiniek bude dodávať energiu celých 14 dní. V režime s aktívnou GPS približne 36 hodín, ak si k tomu pustíte aj hudbu, potom doba na jedno nabitie činí 10 hodín, v tzv. expedičnom GPS móde až 28 dní. Pokiaľ však budete batériu šetriť, možno sa dostať až na 48 dní fungovania na jedno nabitie. Všetku spotrebu navyše uvidíte po spustení aplikácie Power manager priamo v športtestery. Ak vyžadujete maximálnu výdrž batérie, tak je voľba jasná, tú najvyššiu získate v podobe modelu Garmin Fenix 6X Solar.

Režimy batérie Garmin Fenix 6S Garmin Fenix 6 Garmin Fenix 6X Garmin Fenix 6X Solar
GPS 25 h 36 h 60 h 60 + 6 h
UltraTrack 50 h 72 h 120 h 120 + 28 h
SmartWatch 9 dní 14 dní 21 dní 21 + 3 dni
Expedičné GPS 20 dní 28 dní 46 dní 46 + 10 dní
Úsporný režim 34 dní 48 dní 80 dní 80 + 40 dní

Porovnanie športtesterov Garmin Fenix 6 a Garmin Fenix 5

Vo všeobecnom porovnaní s modelom Garmin Fenix 5 boduje nový športtester predovšetkým vo výdrži batérie. Zároveň ale novým majiteľom poskytne kvalitnejší displej. Štandardné vlastnosti, na ktoré sme už pri športtesteroch Garmin zvyknutí, ostanú ponechané. Výhodou je tiež hmotnosť. Spoločnosti Garmin sa ju podarilo ešte o 5 gramov znížiť.

Vybrané parametre Garmin Fenix 5 Garmin Fenix 6
Displej 1,2" alebo 1,3" 1,2" alebo 1,3" alebo 1,4"
Rozlíšenie 240 × 240 px 260 × 260 nebo 270 × 270 nebo 280 × 280 px
Materiál displeja Corning Gorilla/Sapphire Glass Corning Gorilla/Sapphire Glass/Power Glass
Meranie tepu priamo zo zápästia priamo zo zápästia
Pulse Ox
VO2 max
Aklimatizačné merania
Vodoodolnosť 10 ATM 10 ATM
Garmin Pay
WiFi len model 5X modely označené ako MAP/Music
Vnútorná pamäť 64 MB 64 MB
Režimy batérie
Offline playlisty
Rozmery 47 × 47 × 15,5 mm 47 × 47 × 14,7 mm
Hmotnosť 85 g 80 g

Športtester Garmin Fenix 6 a jeho príbuzné modely sú dostupné v rôznych farebných kombináciách vrátane jemného zlato-ružového odtieňu. Okrem väčšieho displeja si užijete celý rad nových alebo výrazne vylepšených funkcií. Peckou je solárne dobíjanie pri najvyššom rade. Na hodinky Garmin Fenix 6 sa môžete začať tešiť už dnes, ale dostupné u nás budú počas októbra.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi