Prémiová streamovacia služba Apple TV+

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Milujete filmy a seriály? Potom by ste mali venovať pozornosť Apple TV+. Táto streamovacia služba totiž odštartovala už 1. novembra a rozhodne sa nebojí vyzvať na súboj Netflix alebo HBO GO. Ako funguje Apple TV+ a čím sa vôbec Apple TV+ odlišuje od ostatných služieb? Koľko bude stáť? A čo potrebujete na jej sledovanie?

i

2. 6. 2021 – Aplikácia Apple TV+ je teraz k dispozícii aj v službe Android TV.

Prémiová streamovacia služba Apple TV+ – OBSAH

 1. Apple TV+ s vlastným obsahom
 2. Cena a kľúčové výhody Apple TV+
 3. Ročné predplatné Apple TV+ k novým zariadeniam zadarmo
 4. Ako sledovať Apple TV+?
 5. Najočakávanejšie seriály na Apple TV+
 6. Originálne filmy na Apple TV+
 7. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka titulov

Apple TV+ s vlastným obsahom

Streamovacie služby sú v plnej ofenzíve a k Netflixu, HBO GO alebo Amazon Prime sa pridáva Apple TV+. To je síce fajn, ale má predplatiteľ niektorej z menovaných služieb vôbec dôvod uvažovať o zmene, prípadne o predplatení ďalšej služby?

i

Ešte neviete, že Netflix konečne hovorí česky? Áno, už je to pár týždňov, čo tento americký gigant spustil českú mutáciu vrátane rozšíreného obsahu s českým dabingom a titulkami.

Ako funguje Apple TV+ a čo to je? Apple TV+ je jedinečný projekt masívne podporovaný najhodnotnejšou firmou na svete. Služba totiž bude kompletne stáť na vlastnom obsahu, ktorý nikde inde neuvidíte. Dokonca na Apple TV+ vôbec nenájdete licencovaný obsah od tretích strán. Ďalším plusom je, že aplikácia Apple TV+ bude okamžite od svojho štartu v podstate predinštalovaná na približne miliarde zariadení (konzervatívny odhad aktívnych produktov s logom Apple a s aktualizovaným operačným systémom).

A keď už sme pri tých miliardách, tak vedzte, že Apple pracoval s pôvodným rozpočtom pre Apple TV+ na úrovni 1 miliardy dolárov. Postupne však došlo k jeho šesťnásobnému navýšeniu, a to už musí byť niekde vidieť.

Apple TV+
Na predstavenie Apple TV+ dorazili aj Reese Witherspoon a Jennifer Aniston.

Cena a kľúčové výhody Apple TV+

Cena Apple TV+ je prekvapivo prívetivá: predplatné vyjde na 4,99 € mesačne. Po obsahovej stránke to vyzerá skvele. Poďme sa pozrieť, aké sú kľúčové výhody Apple TV+.

 • Unikátny obsah, ktorý nikde inde neuvidíte.
 • Jednoduchá dostupnosť na zariadeniach Apple, vo vybraných smart TV alebo na webe tv.apple.com.
 • Audiovizuálna kvalita – rozlíšenie 4K, HDR (Dolby Vision) a zvuk v Dolby Atmos.
 • Rozšírená jazyková podpora obsahu vrátane dabingu alebo titulkov v zhruba 40 jazykoch vrátane češtiny.
 • Službu bude možné využívať v rámci rodinného zdieľania za jednu cenu (až šesťčlenné rodiny).
 • Cena len 4,99 € za mesiac.

Ročné predplatné Apple TV+ k novým zariadeniam zadarmo

Aj keď služba Apple TV+ odštartovala na sklonku roku 2019, Apple stále ponúka sympatický bonus pre nových používateľov. Pokiaľ si tak zaobstaráte napríklad iPhone 12 alebo MacBook Air, dostanete prístup k Apple TV+ na celých 12 mesiacov úplne zadarmo. Táto akcia sa vzťahuje na väčšinu Apple zariadení v podobe iPhonov, iPadov alebo MacBookov.

Zakúpením viacerých nových produktov sa používanie Apple TV+ nijako nepredlžuje a na konkrétne Apple ID možno 12-mesačné bezplatné obdobie využiť iba raz. Je však nutné upozorniť, že ide o časovo obmedzenú ponuku spoločnosti Apple, ktorá môže byť kedykoľvek ukončená.

iPhone 12
Aj k nákupu nového iPhonu získate Apple TV+ na 12 mesiacov zadarmo.

Ako sledovať Apple TV+?

Apple si dal záležať, aby Apple TV+ bola dostupný v podstate všade. Už od samotného začiatku bol okamžite k dispozícii na všetkých Apple zariadeniach s aktuálnym operačným systémom. Postupne došlo k rozšíreniu na inteligentné televízory (Samsung, LG, SONY, Vizio) alebo na herné konzoly Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PlayStation 5. Aplikáciu TV spoločnosti Apple môžete používať aj na zariadeniach s Google TV, vrátane Chromecastu s Google TV.

 • iPhone alebo iPod touch s najnovšou verziou iOS
 • iPad s najnovšou verziou iPadOS
 • Apple TV 4K alebo Apple TV HD s najnovšou verziou tvOS
 • Apple TV (3. generácie) s najnovšou aktualizáciou softvéru Apple TV
 • Vybrané smart TV Samsung, LG, Vizio alebo prehrávače Amazon Fire a Roku TV
 • Smart TV s operačným systémom Google TV
 • NVIDIA Shield TV
 • Mac s najnovšou verziou MacOS
 • Herné konzoly Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PlayStation 5
 • Google TV vrátane Chromecastu
 • Web tv.apple.com v prehliadači Safari, Firefox alebo Chrome

Áno, vidíte správne, Apple TV+ nie je v tejto chvíli dostupný na platforme Android. Avšak to platí teraz a situácia sa môže zmeniť. Podobne ako pri hudobnej službe Apple Music, ktorá tiež nebola v prvej fáze na Android vôbec k dispozícii.

Apple TV+, zariadenia
Sledovanie Apple TV+ bude možné hneď na niekoľkých platformách.

Najočakávanejšie a seriály na Apple TV+

Keď už Apple TV+ vsádza výhradne na vlastný obsah, musí sa snažiť o to viac. Apple dokázal k spolupráci prehovoriť takých velikánov, akými bezpochyby sú Steven Spielberg alebo Oprah Winfrey. To však nie je ani zďaleka všetko a do dresu s jabĺčkovým logom sa prezliekol aj J. J. Abrams, Zack van Amburg aj Jamie Erlicht. Apple chystaný obsah šikovne mixuje naprieč všetkými žánrami. Tešiť sa tak môžete na dramatické, sci-fi, historické, dokumentárne, animované aj komediálne filmy a seriály. Ostatne mrknite na niekoľko lákavých ukážok.

Foundation

Sci-fi seriál; premiéra: koniec roka 2021 na Apple TV+

Ide o seriálovú adaptáciu The Foundation (slovensky Nadácia) – kľúčového diela žánru sci-fi od Isaaca Asimova. Knižná predloha má 7 na seba nadväzujúcich častí, ktoré tento kultový spisovateľ tvoril v priebehu takmer 50 rokov. Previesť niečo také do podoby TV seriálu nebude vôbec nič jednoduché, prvý trailer však vyzerá veľmi sľubne.

Svet série Nadácia sa odohráva o viac ako dvadsať tisíc rokov neskôr v budúcnosti, kedy ľudstvo osídli celú Galaxiu a vytvorí jednotnú ríšu, ktorá bude zjednocovať všetky ľuďmi obývané planéty. Vychádza z toho, že geniálny matematik Hari Seldon vyvinul teóriu umožňujúcu predpovedať správania veľkých ľudských más v priebehu dlhých časových období. Tieto prepočty následne položili základ vedy nazvanej psychohistória, ktorá matematickými cestami odhaľuje budúcnosť.

Teherán

Thriller / Dráma seriál; premiéra: 25. 9. 2020 na Apple TV+

Teherán je izraelský špionážny seriál vytvorený Moshe Zonderom pre stanicu Kan 11. Aj keď nejde o originálnu produkciu spoločnosti Apple, došlo k pomerne rýchlemu nákupu práv a zhruba 3 mesiace po premiére v TV sa seriál dostal do celého sveta prostredníctvom Apple TV+. Špiónska dráma sleduje osudy tajnej agentky Mosadu, ktorá sa snaží infiltrovať iránsky jadrový výskum.

Ted Lasso

Komédia / Dráma / Športový seriál; premiéra: 4. 4. 2020 na Apple TV+

Ted Lasso, tréner amerického futbalu, práve dostal ponuku na trénovanie fiktívneho futbalového tímu AFC Richmond. V anglickej Premier League však narazí na pre neho doteraz neznámy šport. Skvele zahraná úloha v podaní Jasona Sudeikis baví natoľko, že v druhej polovici roka 2021 dorazí druhá séria.

The Morning Show

Komédia/Dráma seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Tento seriál bude na Apple TV+ pravdepodobne jedným z najsledovanejších vôbec. Napovedá tomu hviezdne obsadenie – Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steve Carell. O čo pôjde? Zblízka budete sledovať osudy ľudí, ktorí pripravujú každé ráno televízne vysielanie. Nepôjde ani tak o samotné ranné spravodajstvo, ale o hlavné postavy bojujúce o svoju kariéru aj s pribúdajúcimi vráskami.

For All Mankind

Dráma/Sci-fi seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Už len podľa ukážky ide o hit pre všetkých fanúšikov dobývania vesmíru. V alternatívnej histórii sa namiesto Američanov prechádza ako prvý po mesiaci sovietsky kozmonaut. Ako to ovplyvní celé smerovanie sveta? A čo si Američania nájdu ako novú výzvu?

Mythic Quest: Raven's Banquet

Komediálny seriál; premiéra: 7. 2. 2020 na Apple TV+

Zaujíma vás, ako to chodí v hernom vývojárskom štúdiu? V tom prípade si nesmiete nechať uniknúť Mythic Quest: Raven's Banquet. V seriáli sledujte osudy fiktívneho štúdia MQ, ktoré je tesne pred vydaním datadisku do populárnej MMORPG hry Mythic Quest. Určite vás zaujme, že časti tejto hry tvoria zábery z českého hitu Kingdom Come: Deliverance.

SEE

Dráma/Sci-fi seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Netradične poňatý seriál sa bude odohrávať v postapokalyptickej budúcnosti, v ktorej veľká časť populácie prišla o zrak. V hlavnej úlohe sa predstaví Jason Momoa. Za prakticky filmovým spracovaním stojí známy režisér Francis Lawrence (Ja, legenda alebo tri filmy zo série Hunger Games).

Originálne filmy na Apple TV+

Apple na televíznej službe vôbec nešetrí a masívne investuje aj do veľkých filmov. A väčšinou s hviezdnym obsadením. Dokonca sa jednu chvíľu špekulovalo o nákupe najnovšej bondovky No Time to Die za 500 miliónov dolárov.

Greyhound

Dráma / Historický / Vojnový film; premiéra: 10. 7. 2020 na Apple TV+

Tom Hanks ako kapitán Ernest Krause vedie konvoj 37 lodí naprieč Atlantikom. Všade okolo zúri druhá svetová vojna, čo pochopiteľne z prepravy tisícov vojakov aj potrebných zásob činí neľahkú úlohu. Film mal najprv zamieriť do kín, ale po ich zatvorení odkúpila exkluzívne práva spoločnosť Apple.

Cherry

Dráma film; premiéra: 12. 3. 2021 na Apple TV+

Veľmi očakávaný film Cherry uvedie Apple TV+ už 12. marca. V hlavnej úlohe sa objaví Tom Holland, ktorý opustil školu a narukoval do armády. Vojnové udalosti v ňom však zanechajú následky v podobe PTSD – posttraumatickej stresovej poruchy. Najskôr na jej potlačenie používa rôzne opiáty vrátane heroínu. Aby mohol svoju závislosť financovať, začne vykrádať banky.

Palmer

Dráma film; premiéra: 29. 1. 2021 na Apple TV+

Palmer je dramatický film režiséra Fishera Stevense, v ktorom sa v hlavných úlohách predstavil Justin Timberlake a Juno Temple. Eddie Palmer (Timberlake), bývalá stredoškolská futbalová hviezda, sa vracia po dvanástich rokoch vo väzení domov a chce opäť začať žiť normálny život. Onedlho prekvapivo naviaže puto so Samom, chlapcom z problémovej rodiny. Eddieho minulosť však začne jeho nový život a rodinu ohrozovať.

V úskalí

Dráma / Dobrodružný / Komédia film; premiéra: 23. 10. 2020 na Apple TV+

Pod režisérskou taktovkou Sofie Coppola sa odohráva zaujímavý príbeh v lákavom prostredí New Yorku. Rashida Jones podozrieva svojho manžela zo záletov a začne ho sledovať. Aby na to nebola sama, prizve si svojho otca (Bill Murray), ktorý je celý život považovaný za playboya a má so záletmi nepreberné skúsenosti. Ako to celé dopadne?

Bankár

Dráma film; premiéra: 6. 3. 2020 na Apple TV+

Hlavnými hviezdami filmu Bankár sú Anthony Mackie a Samuel L. Jackson. Samotný dej je inšpirovaný skutočným príbehom a rozpráva o revolučných biznismenoch Bernardovi Garrettovi a Joe Morrisovi. Obaja hrdinovia chcú v neľahkej atmosfére šesťdesiatych rokov minulého storočia pomôcť ostatným Afroameričanom dosiahnuť ich amerického sna.

Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka titulov

Nesmieme si odpustiť ani tabuľkové porovnanie kľúčových ukazovateľov populárnych streamovacích služieb. Apple TV+ síce boduje najnižšou cenou, ale vzhľadom na mnohoročný náskok konkurentov bude počet filmov alebo seriálov voči konkurencii nízky. Apple TV+ vsádza skôr na kvalitu a vysoko rozpočtové seriály, preto sa ani do budúcna nedá očakávať raketový nárast obsahu.

Z vyjadrenia spoločnosti Apple tiež vyplýva, že pri väčšine seriálov napríklad vyjdú prvé tri epizódy spoločne a ďalšie budú postupne zverejňované v týždenných intervaloch. Pri niektorých seriáloch však nemožno vylúčiť ani uvoľnenie celej série naraz. Ostatne tento spôsob využíva Netflix, čím si získal popularitu u skalných fanúšikov.

Neskôr tiež odštartovala streamovacia služba Disney+, ktorá ponúka veľké množstvo obsahu vrátane kompletných Star Wars alebo všetkých marveloviek. Avšak Disney+ nie je a pravdepodobne ani celý rok 2020 nebude v SR dostupná.


Apple TV+ Netflix HBO GO
Počet titulov s českou/slovenskou podporou (titulky nebo dabing)* niekoľko desiatok +1 000 1 500
Max. kvalita prehrávania až 4K až 4K Full HD
HDR
Max. počet súbežne prihlásených zariadení 6 až 4 2
Cena 4,99 € 7,99 – 13,99 € 5,99 €

*Apple neudáva presný počet dostupného obsahu.

i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

Streamovacia služba Apple TV+ odštartovala 1. novembra a je dostupná vo viac ako 100 krajinách celého sveta vrátane rozšírenej zvukovej a titulkovej podpory. Vďaka tomu získate špičkový obsah, ktorý inde neuvidíte. A pritom za nízky mesačný paušál pre celú vašu rodinu.

4,9 1082×
iPhone 11 64 GB čierny
Mobilný telefón – 6,1" IPS 1792 × 828, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 64 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A13 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3110 mAh, model 2019, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Super cena
374,90 € Ušetríte 14,10 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI028b2
Vytlačiť
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií