AD schízovačka AD kola
Zobraziť katalóg

Prehľad možností úhrad tovaru

Existuje veľa možností, ako u nás uhradiť nákup. Vyberte si tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Najčastejšie spôsoby platenia

Hotovosťou/kartou na predajni

Akceptujeme karty Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro. Kartou môžete platiť na všetkých našich predajniach, AlzaBoxoch a u prepravcu AlzaExpres. V hotovosti prijímame iba eurá.

Zoznam predajní »

Kartou online

Plaťte kartou, ktorá má povolené platby na internete. Prenos je šifrovaný a bezpečný. Pre platbu online musí byť karta vydaná v EÚ.


Pri zadávaní karty si môžete zvoliť, či máme kartu uložiť/neuložiť v banke. Pokiaľ ju uložíte, nebudete musieť opakovane zadávať platobné údaje pri každom ďalšom nákupe.


Pri platbe podnikateľskou platobnou kartou Vám bude účtovaný nevratný poplatok, a to však najviac do sumy zodpovedajúcej priamym nákladom, ktoré Alze v súvislosti s použitím platby touto kartou vznikli. Konkrétna výška poplatku je uvedená po výbere platobnej metódy, ešte pred zaplatením tovaru. Pre platbu bez poplatku použite prosím spotrebiteľskú platobnú kartu alebo inú platobnú metódu.

Na dobierku

Tovar zaplatíte prepravcovi pri dodaní, priamo na Vami určenej adrese.


AlzaExpres prijíma iba platobné karty.


Externí dopravcovia umožňujú úhradu dobierky platobnou kartou aj v hotovosti, avšak variant úhrady platobnou kartou nemôžeme u všetkých externých dopravcov garantovať s ohľadom na vybavenosť kuriérov v danej lokalite či dočasné technické komplikácie.

Viac o prepravcoch »

Prostredníctvom online bankovníctva

Platba prostredníctvom online platobnej brány je vždy zrealizovaná takmer okamžite.

Online platba VÚB, a.s.

Klienti VÚB


Online platba Tatra banky, a.s.

Klienti Tatra banky


Online platba Slovenskej sporiteľne, a.s.

Klienti Slovenskej sporiteľne

PayPal*

Pre používateľov PayPalOstatné metódy

Využite niektorú z alternatívnych metód platenia.

Apple Pay

Apple Pay ponúka jednoduchý, bezpečný a súkromný spôsob platenia na iPhone, iPad, Apple Watch a Mac bez nutnosti použiť fyzickú kartu alebo hotovosť. Stačí uložiť platobnú kartu do zariadenia, ktorým chcete vykonávať úhrady.

Google Pay

Google Pay je služba, ktorá umožňuje jednoduchý a rýchly spôsob bezdotykového platenia ako s bežnou platobnou kartou. Na používanie platobnej metódy musíte mať uloženú platobnú kartu v aplikácii Google Store, mať kartu uloženú v Google účte alebo v rámci prehliadača Chrome.

Bitcoin

Rýchla platba kryptomenou. Budete presmerovaní na bezpečnú platobnú bránu na zaplatenie. V prípade vrátenia tovaru bude kúpna cena vrátená v eurách vo výške uvedenej na faktúre. Vrátenie kúpnej ceny v kryptomene nie je možné. Aktuálne neumožňujeme hradiť objednávku kombináciou viacerých kryptomien, avšak čiastočne uhradenú objednávku môžete zo svojej registrácie kryptomenou dohradiť.

Nákup
na splátky

Nemáte hotovosť? Nevadí! Nakúpte tovar na splátky.

Viac informácií »
Platba Alza
poukazom

Objednávku u nás môžete hradiť aj poukážkami (hmotnými alebo elektronickými) zakúpenými na Alza.sk. Na uplatnenie poukážky alebo darčekového šeku, prosíme, zadajte zľavový kód v prvom kroku košíka.

Podmienky použitia:

 • Hodnota uvedená na poukaze vám bude odpočítaná z ceny nákupu v internetovom obchode na www.alza.sk.
 • Poukaz nie je vymeniteľný za peniaze. Poukaz nemožno rozmeniť. Hodnotu poukazu je možné vyčerpať len jednorazovým nákupom.
 • Pri tovare, na ktorého nákup bol uplatnený darčekový poukaz, vám môže byť (v prípade odstúpenia od kúpnej zmluvy alebo v prípade oprávnenej reklamácie) vrátená suma prostredníctvom náhradného darčekového poukazu alebo vytvorením adekvátneho kreditu na nákup iného tovaru.
 • Poukaz je platný 1 rok od nákupu, po uplynutí tejto lehoty sa poukaz stáva neplatným.
 • Zakúpením poukazu súhlasíte s podmienkami na použitie poukazu.
 • Nákup tovaru sa riadi platnými Obchodnými podmienkami a reklamačným poriadkom spoločnosti Alza.sk a.s.
 • Poukaz nemôže byť nijako nahradený v prípade straty.

V prípade že od Alza.sk a.s. obdržíte darčekový poukaz ako darček, je návod na použitie totožný. Podmienky sú špecifikované v podmienkach vzťahujúcej sa marketingovej akcie.

Platba vopred – proforma

Pre platbu prevodom máte možnosť využiť jeden z nasledujúcich účtov: 

Slovenská sporiteľňa, a.s. BratislavaIBAN: SK2909000000005033845424 / SWIFT(BIC) kód: GIBASKBX

Po dokončení objednávky sú produkty rezervované a následne Vám bude zaslaný email s potrebnými informáciami k platbe, vrátane variabilného symbolu, ktorý je nutné pri platbe uviesť.

Pri platbe prevodom je potrebné počítať s dlhším časom pripísania platby na náš účet (štandardne 1-3 pracovné dni), preto odporúčame využiť možnosť platby online.

V momente pripísania platby začíname objednávku odosielať.

Informácie o stave Vašej objednávky budete mať k dispozícii po prihlásení do účtu Moja Alza a tiež Vás budeme informovať na Vašu mailovú adresu.

QR kód

Jednoduchšie a rýchlejšie vyplnenie platobného príkazu v mobilnej bankovej aplikácii. Už nemusíte prepisovať číslo účtu, variabilný symbol a ďalšie údaje. Kód stačí odfotiť smartfónom a platobný príkaz sa vyplní automaticky.

Tax free
shopping

Pre firmy a podnikateľov

Faktura se splatnosťouautomatická expedicia

Pre podnikateľov (malé a stredné spoločnosti)Pre zákazníkov, ktorí v každom z posledných 3 kalendárnych mesiacoch nakúpili aspoň za 2 000 EUR ponúkame možnosť platby faktúrou. Kontaktujte nás na [email protected].


Pre štátne inštitúcie, veľké firmy a korporátne spoločnosti Odber na faktúru je možný po predložení objednávky, ktorá má tieto náležitosti:

 • Kompletné fakturačné údaje odoberateľa a dodávateľa.
 • Adresa dodania a konečný príjemca.
 • Spôsob prevzatia/dopravy.
 • Bankové spojenie a návrh platobných podmienok.
 • Zoznam objednávaného tovaru a jeho približná cena.
 • Kontaktná osoba, telefón (fax, email).
 • Pečiatka firmy a podpis zodpovednej osoby.

Je možné si požiadať o posúdenie odberu tovaru na faktúru so splatnosťou.

Je nutné doručiť originál objednávky (poštou alebo osobne).
Na urýchlenie preferujeme elektronické zaslanie kópie objednávky (mailom alebo faxom).

Viac informácií »

Vrátenie peňazí – najčastejšie spôsoby platenia

Odstupujete od zmluvy v zákonnej 14-dňovej lehote, v rámci reklamačného konania alebo vám máme vracať peniaze z iného dôvodu? V takom prípade vám vrátime zaplatenú čiastku rovnakým spôsobom, akým ste tovar uhradili. Príklady uvádzame nižšie.

V hotovosti

Pri platbe v hotovosti v predajni aj v prípade dobierky vám peniaze vrátime v hotovosti v ktorejkoľvek našej predajni.

Kartou / prevodom

Pri platbe kartou vám vrátime peniaze na váš účet vedený k vašej platobnej karte.


Pokiaľ ste platili prevodom z bankového účtu, vrátime vám peniaze na tento účet.


Vrátime vám iba peňažné prostriedky, ktoré sme od vás prijali (nehradíme bankové poplatky súvisiace s prevodom a pod.)

Kryptomenou

Ak ste za tovar platili kryptomenou (napr. Bitcoiny či Litecoiny), budú vám v súlade s našimi obchodnými podmienkami vrátené peňažné prostriedky v mene, ktorá je uvedená na faktúre za takto nakúpený tovar (spravidla v eurách), a to výhradne vo výške uvedenej na faktúre.


V takom prípade vám budú peniaze pripísané do Alza Kreditu.

Vrátenie peňazí – alternatívne spôsoby platenia

V prípade platenia iným spôsobom (napr. Alza Kreditom, cez PayPal a pod.) vám vrátime zaplatenú čiastku rovnakým spôsobom, akým ste tovar uhradili.

Vytlačiť
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií