Kontaktný gril Tefal GC750D30 Optigrill Elite (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

V domácej recenzii sme pre vás tentokrát otestovali kontaktný elektrický gril Tefal Optigrill Elite GC750D30 dostupný tiež v čiernom variante Tefal Optigrill Elite GC750830. Tento výkonný gril ponúka množstvo zaujímavých funkcií vrátane 12 automatických programov, vďaka ktorým si ľahko pripravíte ideálne prepečené steaky, ryby či zeleninu. Jeho nadupaným parametrom ale zodpovedá aj vyššia cena. Oplatí sa zaobstarať si tohto kuchynského pomocníka? Prečítajte si v našej recenzii.

Tefal GC750D30 Optigrill Elite – recenzia

Kontaktný gril Tefal GC750D30 Optigrill Elite (RECENZIA) – OBSAH

 1. Ako a kde prebiehalo testovanie grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 2. Parametre a funkcie kontaktného grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 3. Uvedenie elektrického grilu do prevádzky
 4. Ovládanie grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 5. Automatické programy grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 6. Príprava pokrmov v elektrickom grile Tefal Optigrill Elite GC750D30
 7. Údržba grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 8. Celkové hodnotenie kontaktného grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Ako a kde prebiehalo testovanie grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Kontaktný gril som testovala v mojej domácnosti, ktorá číta štyroch členov a v ktorej je varenie na dennom poriadku. Kontaktný gril nižšej triedy máme, ale používam ho v podstate len na prípravu panini a zapečených toustov. Pri príprave steakov ani grilovanej zeleniny sa nám príliš neosvedčil, preto som bola zvedavá, ako si povedie gril Tefal Optigrill Elite GC750D30.

Práve na automatické programy na prípravu steakov je to, na čo som sa najviac tešila. Neviem totiž príliš odhadnúť, ako dlho mäso na panvici nechať a málokedy sa mi podarí pripraviť podľa mojich predstáv. Prípravu steakov teda väčšinou prenechávam manželovi, ktorý má v tomto oveľa lepší odhad. Na celé dva týždne som sa ale tentoraz prípravy mäsa zhostila ja a kontaktný gril Tefal Optigrill Elite GC750D30 som poriadne vyskúšala.

Parametre a funkcie kontaktného grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Tento elektrický kontaktný gril má rozhodne čo ponúknuť. Je výkonný, ľahko sa ovláda aj udržuje a predovšetkým ponúka 12 automatických programov, vďaka ktorým sám zmeria hrúbku potravín a nastaví ideálny čas na ich prípravu. Navyše si môžete sami vybrať, ako veľmi chcete mať napríklad mäso prepečené. K dispozícii je aj manuálny režim, ktorý využijete, keď si niečo chcete ugrilovať presne podľa svojich predstáv.

Parametre grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30:


Parametre a funkcie Tefal Optigrill Elite GC750D30
Príkon 2 000 W
Grilovacia plocha 600 cm2
Rozmer grilovacích dosiek 300 × 200 mm
Materiál grilovacích dosiek hliník (nepriľnavý)
Materiál tela grilu nehrdzavejúca oceľ
Počet automatických programov 12
Hmotnosť 5,2 kg
Rozmery 341 × 363 × 180 mm

Uvedenie elektrického grilu do prevádzky

Hneď ako gril ku mne domov dorazil, prekvapila ma veľkosť a hmotnosť krabice. Oproti nášmu pôvodnému kontaktnému grilu je tento o kus väčší a o dosť ťažší. Avšak podľa mojich skúseností s domácimi spotrebičmi vyššia hmotnosť vždy značí kvalitnejšie spracovanie, takže ako nedostatok to rozhodne neberiem. Kvalitným dojmom na prvý pohľad pôsobí aj samotný gril. Antikorové spracovanie, moderný dotykový ovládací panel a silné grilovacie dosky s hlbokými drážkami na mňa rozhodne zapôsobili. Môj pôvodný gril vedľa tohto vyzerá ako chudobný príbuzný.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
Kontaktný gril na prvý pohľad zaujme kvalitným spracovaním.

V krabici som okrem kontaktného grilu a podrobného návodu na použitie v niekoľkých jazykoch našla aj praktickú príručku. Tá je graficky krásne spracovaná, obsahuje dôležité informácie z návodu na použitie a pomocou mnohých ilustrácií vás prevedie celým nastavením prístroja aj samotnou prípravou pokrmov. Okrem toho obsahuje aj štyri recepty.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
V používateľskej príručke okrem návodu nájdete aj štyri skvelé recepty.

Ovládanie grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Samotné sprevádzkovanie grilu nie je žiadna veda. Pred prvým použitím je potrebné pod tečúcou vodou umyť grilovacie dosky a odkvapkávaciu misku. Po zapojení do zásuvky a stlačení tlačidla na zapnutie vás gril navedie k nastaveniu jazyka. Nastavenie jazyka je vďaka intuitívnemu ovládaniu otázkou pár sekúnd. Na ovládacom paneli nájdete celkom päť tlačidiel. Tlačidlo vľavo slúži na zapnutie a vypnutie prístroja, ďalšie tlačidlo v tvare vločky treba stlačiť, ak na gril vkladáte mrazené potraviny. Nasleduje tlačidlo na prudké opekanie, ktorému sa budem v recenzii ešte venovať a obrazovka, pomocou ktorej s vami gril komunikuje. Tú lemujú šípky pre nastavenie a úplne vpravo sa nachádza tlačidlo OK na potvrdenie nastavenia.

Tefal Optigrill Elite GC750D30
Ovládací panel grilu.

Automatické programy grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Gril ponúka dvanásť automatických programov, ktoré samy zmerajú hrúbku potravín a pripravia tak pokrm úplne optimálnym spôsobom. Konkrétne ide o tieto programy:

 • Paprika
 • Hovädzie mäso
 • Klobásy
 • Slanina
 • Baklažán
 • Steak burger (mäso do hamburgeru)
 • Ryby
 • Plody mora
 • Paradajky
 • Panini
 • Kuracie prsia
 • Zemiaky

Bohatý výber automatických programov ale neznamená, že by ste na grile nemohli grilovať nič iné. Naopak – môžete na ňom ugrilovať všetko, čo máte radi. Stačí len gril prepnúť do manuálneho režimu. Tam si potom jednoducho zvolíte požadovanú teplotu aj dĺžku grilovania. Túto možnosť som ale počas testovania využila len raz na grilovanie cukety, ponuka automatických programov pre mňa bola úplne dostačujúca.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
Kontaktný gril na prvý pohľad zaujme kvalitným spracovaním.

Príprava pokrmov v elektrickom grile Tefal Optigrill Elite GC750D30

Prvé použitie grilu

Počas prvého použitia grilu sme sa rozhodli pripraviť si hovädzí steak. Gril nás po zapnutí pozdravil a potom previedol potrebným nastavením. Na obrazovke sme si vybrali možnosť „Steak“ a zariadenie sa začalo predhrievať. Keď je predhrievanie dokončené, gril vás upozorní ako akustickým signálom, tak aj pokynom na obrazovke. Potom už len vložíte mäso, gril ho zmeria, o čom vás tiež informuje na obrazovke, následne potvrdíte varenie a prístroj sa pustí do prípravy. V ten moment začne odpočítavať stupeň prepečenia a na vás je vybrať mäso v tú správnu chvíľu.

Pri hovädzom máte na výber hneď zo štyroch možností – veľmi málo prepečené, málo prepečené, stredne prepečené a veľmi prepečené. Na obrazovke sa počas grilovania zobrazuje presný čas vrátane sekúnd, vďaka ktorému budete vedieť, kedy pokrm dosiahne požadovaný stupeň prepečenia. Na konci každého stupňa sa navyše ozve zvukový signál, takže sa nemusíte báť, že na pokrm zabudnete.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
Príprava grilovaného baklažánu krok za krokom. Na konci sa gril spýta, či chcete pridať rovnakú surovinu. Pokiaľ chcete grilovať niečo iné, stačí len klasicky prepnúť program.

Ja preferujem stredne prepečené mäso, takže keď gril dosiahol stupeň „Medium“, steak som vytiahla. Po rozkrojení som ale príliš nadšená nebola, prišiel mi menej prepečený, než som čakala. Rozhodla som sa ho teda venovať manželovi a znovu sa pustiť do prípravy. Tentokrát som nechala gril dôjsť až do stupňa „Well-done“ a výsledok bol oveľa lepší. Pre mňa bol steak takto optimálne prepečený, ale stále mu niečo chýbalo – výsledkov ako pri príprave na panvici alebo v reštaurácii sa mi dosiahnuť zatiaľ nepodarilo. Aj tak som si pochutnala a príjemným prekvapením bolo aj napriek vyššiemu prepečeniu šťavnatosť mäsa. Nejako som si aj po predchádzajúcich skúsenostiach s elektrickým grilom myslela, že mäso bude skôr suchšie a bez šťavy, ale na tanieri z neho vytieklo toľko šťavy, až ma to prekvapilo.

Ďalšie prípravy pokrmov

Druhý deň sa manžel pustil opäť do prípravy hovädzieho steaku a rozhodol sa vyskúšať tlačidlo na prudké opekanie. To možno použiť iba s automatickými programami a zaistiť by malo okrem výraznejšieho prepečenia aj rebrovanie potraviny. Mäso tentoraz bolo skutočne prepečené podľa mojich predstáv – vybrali sme ho v medzičase medzi stupňami prepečenia stredne a veľmi a zdobil ho výrazný vzor z grilovacích dosiek. Mäso bolo krásne šťavnaté a malo ten potrebný šmrnc, ktorý mi predchádzajúci deň chýbal.

Tefal Optigrill Elite GC750D30
Kuracie prsia z kontaktného grilu boli krásne šťavnaté.

V ďalších dňoch sme vyskúšali aj ďalšie automatické programy na prípravu najrôznejších pokrmov. Niektoré iba raz, iné viackrát. Tu je moje hodnotenie všetkých programov:

 • Hovädzie mäso – mäso je krásne šťavnaté, odporúčam ale použiť s tlačidlom na prudké opekanie. Vyberať možno zo štyroch stupňov prepečenia.
 • Klobásy – na tomto grile sa pripravujú veľmi ľahko, sú ideálne prepečené, po použití tlačidla na prudké opekanie sú aj rebrované ako z normálneho vonkajšieho grilu.
 • Slanina – ma nijako zvlášť nenadchla, gril ju väčšinou opiekol až príliš (plátky by totiž nemali byť veľmi tenké). Na výber sú dva stupne prepečenia – stredne a dochrumkava.
 • Baklažán – sa stal s týmto grilom mojou závislosťou. Gril ho vždy pripravil tak akurát, príprava je rýchla a jednoduchá. Ideálna zdravá príloha alebo desiata. Gril baklažán automaticky pripraví na najvyšší stupeň prepečenia.
 • Burger – odporúčam nechať prepiecť na maximum. Aj na maximálny stupeň prepečenia je mäso krásne šťavnaté. Na výber je z troch stupňov prepečenia.
 • i

  Po príprave mäsa do hamburgeru do grilu vložte aj žemle. Zahrejú sa, budú chrumkavejšie a mierne nasiaknu zvyšnou šťavou. K ideálnym výsledkom postačí len zvyškové teplo.

 • Ryby – skúšali sme iba lososa a využili sme recept z príručky. Stupeň prepečenia som zvolila medium well a losos bol priamo excelentný. Na výber sú opäť tri stupne prepečenia.
 • Plody mora – použila som zmrazené spolu s tlačidlom na zmrazené potraviny. Niektoré boli prepečené viac, iné menej, asi je lepšie nepoužiť zmes, ale rovnaký druh. Vyberať možno z troch stupňov prepečenia.
 • Paradajky – si obľúbil môj syn, ktorý miluje paradajky na všetky spôsoby. Paradajky som nikdy negrilovala ani na kontaktnom, ani na vonkajšom grile, takže príliš nemôžem posúdiť výsledok. Určite ale odporúčam použiť menej zrelé paradajky. Vybrať si môžete dva stupne prepečenia – ľahko grilované a grilované.
 • Panini – mám veľmi rada a pripravujeme ho na rôzne spôsoby často. Gril sa pri príprave panini veľmi osvedčil, pokrm bol dobre prepečený a chrumkavý. Nechala som ho ale vždy dôjsť až do stupňa „dochrumkava“, nižšie stupne sú Ľahko prepečené a Grilované.
 • Kuracie prsia – gril pripravil veľmi dobre, skúšala som niekoľkokrát s rôznymi hrúbkami mäsa. Kuracie mäso možno pripraviť iba s najvyšším stupňom prepečenia.
 • Paprika – opäť príjemné prekvapenie, veľmi som si grilované papriky obľúbila. Papriku stačí pozdĺžne nakrájať a zbaviť semienok. Chuťovo je výborná, voliť môžete z dvoch stupňov prepečenia.
 • Zemiaky – nemám veľmi rada, takže ma ani v tomto grile príliš nenadchli. Deťom ale veľmi chutili, najviac zemiaky s parmezánom a provensálskym korením, ktoré som pripravila podľa receptu z príručky.
Tefal Optigrill Elite GC750D30
Grilovaný baklažán je skvelá príloha k mäsu.

i

Pri príprave zeleniny dosiahnete oveľa lepšie výsledky, keď baklažán, zemiaky alebo paradajky potriete trochou olivového alebo iným kuchynským olejom.

Údržba grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Rovnako aké iné elektrické kontaktné grily, aj tento je po každom použití treba vyčistiť. Grilovacie dosky možno umývať v umývačke, čo beriem ako veľké plus. Pokiaľ umývačku máte, umývanie v nej odporúčam, pretože kvôli hlbším drážkam je umývanie dosiek v ruke o niečo náročnejšie, než som zvyknutá z môjho pôvodného grilu. Grilovacie dosky sa z grilu vďaka praktickému tlačidlu veľmi ľahko vynímajú. Po každom grilovaní je potrebné vyčistiť aj odkvapkávaciu misku, tú možno umývať v umývačke.

i

Ak grilovacie dosky raz za čas potriete pomocou papierovej utierky trochou kuchynského oleja, zlepšíte účinnosť nepriľnavého povrchu a zostanú krásne lesklé.

Kontaktný gril Tefal Optigrill Elite GC750D30 Kontaktný gril Tefal Optigrill Elite GC750D30
Grilovacie dosky sú priestranné a vďaka praktickému tlačidlu sa ľahko vynímajú.

Celkové hodnotenie kontaktného grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Tento kontaktný gril úplne splnil moje očakávania. Automatické programy na prípravu mäsa sú veľmi praktické pre niekoho, kto s varením nemá príliš skúseností. Keď porovnám prípravu mäsa na panvici a v tomto grile, dobre urobené mäso z panvičky je predsa len o niečo lepšie, ale na jeho prípravu je potrebné mať už nejaké kulinárske zručnosti. Veľmi kladne hodnotím grilovanie zeleniny – takých výsledkov v domácom prostredí bez grilu nedosiahnete a automatické programy za vás postrážia čas aj mieru prepečenia. Gril ma ďalej zaujal kvalitným spracovaním a jednoduchou údržbou grilovacích dosiek. Ako mínus tak zostáva pomerne vysoká cena a trochu mi chýba možnosť gril úplne rozložiť a získať tak veľkú grilovaciu plochu.


Tefal Optigrill Elite GC750D30

Tefal Optigrill Elite GC750D30

Elektrické grily

Kontaktný elektrický gril s dvanástimi automatickými programami, intuitívnym ovládaním a technológiou automatického senzora grilovanie vám umožní pripraviť si ľahko a rýchlo grilované pochúťky. Praktická farebná kontrolka informuje o prepečenosti mäsa, takže steak bude vždy presne taký, ako ho máte radi.

Klady

 • Automatické programy
 • Meranie hrúbky mäsa
 • Možnosť voľby prepečenia pri niektorých programoch
 • Veľmi jednoduché ovládanie
 • Moderný dizajn
 • Možnosť vloženia mrazených potravín
 • Kvalitné spracovanie
 • Dostatočne veľké grilovacie dosky
 • Dosky je možné umývať v umývačke

Zápory

 • Vyššia cena
 • Nemožno rozložiť

Vytlačiť
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií