Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Nakŕmte si čítačku

Test kancelárskych stoličiek – oplatí sa investovať? (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Kancelárske stoličky často využívame každý deň, a preto je ich výber dôležitý. Bohužiaľ žiadna stolička na svete nie je zdravá, niektoré ale dokážu negatíva spojené so sedením zmierňovať lepšie ako iné. Pokiaľ si kupujete kvalitnú stoličku, dbajte na jej prispôsobenie vášmu telu pomocou nastavenia sedacej i chrbtovej časti. Zároveň ale odporúčame každých 30 minút zo stoličky vstať a krátko sa prejsť. Rozprúdi sa vám opäť krv a vaše telo vám poďakuje. V tejto recenzii porovnáme 3 z obľúbených modelov stoličiek. Ktorú by sme si vybrali?

Kancelárske stoličky; test

Test kancelárskych stoličiek – OBSAH

 1. Parametre kancelárskych stoličiek
 2. Kancelárska stolička ANTARES Edge
 3. Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 15
 4. Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 45
 5. Celkové hodnotenie všetkých stoličiek

Parametre a cena testovaných kancelárskych stoličiek

Ako vidno v tabuľke nižšie, najviac podobností majú zdravotné stoličky TOPSTAR – Sitness 15 a Sitness 45. Oba modely majú sedadlo s balančnými prvkami, ergonomickú chrbtovú časť, rovnaký materiál poťahu, nižšiu nosnosť, kolieska na mäkké povrchy alebo stanovenú vhodnosť stoličky na typ postavy.

Cenovo najnižšie sa pohybuje kancelárska stolička ANTARES Edge, ktorá má oproti zdravotným stoličkám klasické sedadlo, nastaviteľnú bedrovú opierku a hĺbku sedadla, materiál hlavne zo sieťoviny, má odolnejší povrch proti nečistotám, vyššiu nosnosť a je vhodná na všetky výšky postáv. Pokiaľ trváte na možnosti hojdania alebo na opierke hlavy, vyberajte medzi stoličkou ANTARES Edge a Sitness 45.

Že je to príliš veľa parametrov na výber „obyčajnej“ stoličky? Pokiaľ si výberom vhodného typu nie ste úplne istí, využite nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže zodpovedať najčastejšie otázky pri výbere kancelárskej stoličky.

ModelAntares EdgeTOPSTAR Sitness 15TOPSTAR Sitness 45
NáhľadAntares Edge; Kancelárska stoličkaTopstar Sitness 15; Kancelárska stoličkaTopstar Sitness 45; Kancelárska stolička
Mechanikasynchrónnaasynchrónna (bez hojdania)synchrónna
Sedadloklasickés balančnými prvkamis balančnými prvkami
Bedrová opierkanastaviteľnáergonomická chrbtová časťergonomická chrbtová časť
Opierka hlavy
Podrúčkynastaviteľnénastaviteľnénastaviteľné
Nastaviteľná hĺbka sedadla
Materiál poťahuhlavne sieťovinasedadlo textilné, opierka sieťovinasedadlo textilné, opierka sieťovina
Odolnosť povrchu proti nečistotámna čiernej je vidieť prach a chlpy, červená farba OKna čiernej je vidieť prach a chlpy, červená farba OK
Nosnosť130 kg110 kg110 kg
Kolieskauniverzálnena mäkké povrchyna mäkké povrchy
Vhodná na postavyvšetky výškynižšej až strednejstredná až vyššia
Cena225,90 €277,90 €349,90 €

* Ceny aktuálne k 23. 2. 2018

i Nezabudnite na prispôsobenie stoličky vašej postave. Všetky stoličky z recenzie majú výškovo nastaviteľné operadlo aj sedadlo, čo dokáže výrazne ovplyvniť zážitok zo sedenia. Pri niektorých stoličkách navyše môžete prispôsobiť hĺbku sedadla (v tejto recenzii stoličke Antares Edge).

Kancelárska stolička ANTARES Edge

Stoličky ANTARES Edge vynikajú možnosťou prispôsobenia na rôzne typy postáv. Upraviť sa dá hĺbka sedadla aj výška operadla, je teda vhodná na nižšie aj vysoké postavy. Sedadlo stoličky je široké, potiahnuté odolnou sieťovinou so skosením v prednej časti, inak ale bez tvarovania, čo vyhovuje predovšetkým mužom. Bedrové opierky si môžete výškovo prispôsobiť, avšak nie sú do stoličky zaintegrované, takže do chrbta mierne neprirodzene tlačia.

Kancelárska stolička Antares Edge Kancelárska stolička Antares Edge
Na stoličke ANTARES Edge sa dá nastaviť hĺbka sedadla aj výška operadla, navyše disponuje „hojdacou funkciou“.

V stoličke sa môžete zosunúť. Pri zaklonení sa sedadlo nadvyhne, čo je typické synchrónnej mechanike, ktorá sa dokáže telu v pohybe najviac prispôsobiť. Príjemná je tiež hlavová opierka, nastaviteľné opierky sú priemerné.

Celý poťah stoličky ANTARES Edge je zo sieťoviny, ktorá aj pri častom používaní nie je špinavá a opotrebovaná. Aj keď je sieťovina praktická aj na sedacej časti, stáva sa, že do záhybov spadnú otrusinky, ktoré je skoro nemožné ručne vybrať. Poťah napriek tomu vyzerá čisto. Z testovania tak okrem iného vyplynulo, že je veľmi dôležité zvoliť si vhodný materiál poťahu kancelárske stoličky.

Kancelárska stolička Antares Edge Kancelárska stolička Antares Edge
Celý poťah stoličky je odolný voči nečistotám, a tak sa ľahko udržuje.

Celkové hodnotenie ANTARES Edge

Kancelárska stolička ANTARES Edge je skvelá predovšetkým vďaka širokej možnosti prispôsobenia telu. Je pohodlná i pri občasnom kolísaní, vďaka ktorému nesedíte neustále v strnulej polohe. Opierky sú ale skôr priemerné – aj keď spĺňajú svoj účel a je možné ich výškovo nastaviť, nie sú tvarované presne podľa vášho tela. Svoju funkciu ale plnia a na stoličke sa sedí pohodlne. Často je preferovaná hlavne mužmi vďaka širšiemu netvarovanému sedadlu.

Plusy

 • Široké možnosti prispôsobenia na rôzne postavy
 • Synchrónna mechanika s možnosťou hojdania
 • Odolný poťah bez viditeľnej špiny

Mínusy

 • Bedrová opierka je menej prirodzená
 • Sedadlo aj chrbtová časť bez tvarovania

Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 15

Sedenie na stoličke TOPSTAR Sitness 15 je príjemné, perfektne sa hodí pre ľudí, ktorí trávia sedením veľa času. Sedadlo aj operadlo sú ergonomicky tvarované a presne kopírujú váš sed. Prakticky pri sedení do stoličky vplávate. Oceňujem integrovanú bedrovú opierku, ktorá nie je nijako agresívna, ale núti rovno sedieť. Zároveň je možné operadlo výškovo nastaviť, takže bude vyhovovať všetkým výškam postáv.

Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 15 Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 15
Sedadlo aj operadlo sú ergonomicky tvarované a presne kopírujú váš sed, navyše možno operadlo výškovo nastavovať.

Nevýhodou pre niektorých môže byť absencia hojdania. To je zvyčajne skôr prednosťou kancelárskych kresiel. Sklon opierky si pri tejto stoličke môžete nastaviť podľa potreby, potom je ale nutné ju zaaretovať, pretože odpor operadla je minimálny a neposkytoval by dostatočnú oporu pri sedení.

Sedadlo je postavené na Body-Balance-Tec kĺbe, ktorý umožňuje nakláňanie sedadla do strán pri prenesení váhy. Pohyb je podobný ako na gymnastickej lopte, avšak decentnejší, túto funkciu si všimnete pri prvom posadení, ale potom ju beriete za samozrejmosť. Tvarovanie sedadla je jednou z hlavných predností stoličky – okrem správneho sedenia nebudete preťažovať žily v oblasti stehien. Pokiaľ máte predispozíciu k tvorbe kŕčových žíl, bude pre vás toto sedadlo obzvlášť vhodné, navyše má negatívny sklon, ktorý ďalej zlepšuje krvný obeh. Zo začiatku ale môže byť vyvýšená stredová časť nepríjemná predovšetkým pre niektorých mužov, avšak rýchlo si zvyknete a spoznáte benefity stoličky.

Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 15 Kancelárska stolićka Antares Edge
Opierky sú pohodlné. Tvarované sedadlo zmierňuje tlak na žily v oblasti stehien.

Podrúčky sú pohodlné, ľahko nastaviteľné, ale pri práci pri stole ich často nevyužijete. Opierka hlavy pri TOPSTAR Sitness 15 chýba, avšak pretože stolička nie je prispôsobená na hojdanie, nie je opierka príliš potrebná. Stoličku bez hlavovej opierky ocenia predovšetkým menšie postavy, pre ktoré nie je podhlavník vhodný. Kladne hodnotím poťah v červenom vyhotovení, ktorý je v chrbtovej časti z priedušnej sieťoviny a na sedadle z odolnej textílie. Ani po mesiaci používania na ňom nie sú vidieť stopy opotrebovania alebo viditeľná špina.

Celkové hodnotenie TOPSTAR Sitness 15

Stolička je vhodná na každodenné dlhšie sedenie, pretože sedacia časť aj opierka sa výborne prispôsobia vášmu telu. Zároveň jej tvarovanie pomáha telu udržiavať správnu pozíciu a znižovať tlak na oblasť stehien. Sedadlo s balančnými prvkami sa prispôsobí vašim pohybom a podporí tak dynamické sedenie. Stolička je navrhnutá na nastavenie sklonu opierky a zaaretovanie, nie na hojdanie, preto túto stoličku odporúčame ľuďom, ktorí preferujú stály sklon operadla bez hojdania. Niekomu môže chýbať opierka hlavy, pretože je ale stolička navrhnutá na permanentný kontakt s operadlom bez hojdania, nie je príliš potrebná a je vhodná hlavne na menšie až stredné postavy.

Plusy

 • Tvarovanie stoličky skvele kopíruje sed
 • Balančné prvky sedadla podporujú dynamické sedenie
 • Ergonomické sedadlo znižuje tlak na žily v oblasti stehien
 • Stolička je ťažká a pevná

Mínusy

 • Nie je možné nastaviť hĺbku sedadla a nemá opierku hlavy, teda nevhodné na vyššie postavy
 • Tvarované sedadlo môže vadiť mužom
 • Nie je hojdacia, možno len nastaviť sklon operadla

Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 45

Pri zdravotnej stoličke Sitness 45 je veľmi dôležité jej nastavenia na vašu postavu, pretože kým som si stoličku neprispôsobila, nijako ma neoslovila. Pri prvej skúške nevyhovovala mojej výške a sedenie na nej bol celkom nezvyk. Stiahla som si ale hneď návod a pozrela sa, ako si stoličku prispôsobiť. Milo ma prekvapilo, že v podstate celú stoličku, okrem hĺbky sedadla, si môžete prispôsobiť svojej postave, čo je nutnosťou na komfortný zážitok zo sedenia. Ako prvé som si uvoľnila stoličku tak, aby sa na nej mohlo hojdať. Zdá sa to asi ako drobnosť, ale je to pre mňa veľká výhoda. Kedykoľvek sa chcem odreagovať od práce alebo keď premýšľam, na stoličke sa jednoducho rada rozhojdám.

Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 45 Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 45
Na dokonalé nastavenie stoličky TOPSTAR Sitness 45 je nutné prečítať si návod, potom sa na nej sedí dobre.

Potom som začala pátrať po tom, ako si lepšie nastaviť operadlo. Bedrová opierka ma totiž tlačila skôr doprostred chrbtice. Nastavenie šlo ľahko, a keď som sa následne posadila, bola som veľmi spokojná. Opierka presne vypĺňa bedrový priestor, netlačí, ale udržuje chrbticu v ideálnej polohe.

Trochu som bojovala s opierkou krčnej chrbtice. Znížila som ju úplne, čo najviac to šlo. Tiež som upravila jej sklon, a až potom som ju mohla začať pohodlne využívať. Meriam 168 cm, a keby som bola menšej postavy, asi by sa mi nepodarilo krčnú opierku prispôsobiť tak, aby mi sedela, preto je stolička vhodnejšia skôr na stredné až vyššie postavy. Nastavenie šlo celkom sťažka, ale nie je to niečo, čo by ste opakovali každý deň.

Pred vašimi budúcimi nákupmi bude dobré zoznámiť sa s rôznymi typmi mechaník, ktoré vám môžu pri nastavovaní do vhodnej polohy trochu zamotať (nielen) hlavu. Vhodným výberom potom získate stoličku, ktorej mechanika bude prispôsobená nielen vašej hmotnosti, ale aj preferenciám v oblasti individuálneho nastavenia.

Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 45 Zdravotné stoličky TOPSTAR Sitness 45
Opierku krčnej chrbtice nie je ľahké nastaviť. Sedadlo je tvarované, pre ženy pohodlné, muži si musia chvíľu zvykať.

Sedadlo je úplne iné, ako pri klasických kancelárskych stoličkách. Poťah je príjemný, vyrobený z vlny, ktorá má skvelé vlastnosti v lete aj v zime. Celkom dobre sa udržiava, ale bolo pre mňa nezvyklé jeho tvarovanie, a hlavne balančné prvky. Rovnako ako pri Topstar Sitness 15 je sedadlo postavené na kĺbe Body Balance Tec, ktorý sa nakláňa pri prenesení váhy do strán a podporuje tak dynamické sedenie. Ďalej potom jeho ergonomické tvarovanie spôsobuje, že keď si človek sadne, tak do stoličky v podstate vrastie. Pokiaľ sedíte rovno, všetko je v poriadku, ale stačí sa len trochu skrútiť a sedadlo prestane byť príjemné. Predpokladám ale, že práve to je cieľom stoličky, aby človeka postupne naučila správnemu a zdravému sedeniu.

i Trávite v práci dlhé hodiny sedením? Chcete sa napriek tomu udržať v kondícii? V našom článku Ako nepribrať a udržať si zdravie v sedavom zamestnaní vám poradíme.

Celkové hodnotenie TOPSTAR Sitness 45

Keď si stoličku TOPSTAR Sitness 45 správne nastavíte, môžete pracovať pokojne niekoľko hodín v kuse a bolesť chrbta vás pravdepodobne nebude trápiť. Sedadlo aj opierka majú príjemný materiál, nič vás netlačí. Celá opierka je navyše zo sieťoviny a sedadlo z vlny, takže ani v horúcich letných dňoch sa pod stoličkou nespotíte. Myslím si, že na tvarované sedadlo si bude musieť zvykať asi viac používateľov, predovšetkým muži, ale vo finále je tvarovanie pohodlné, učí človeka sedieť rovno a nezaťažovať extrémne chrbticu. Naviac tvarovanie a negatívny sklon sedadla znižuje tlak na žily v oblasti stehien a znižuje pravdepodobnosť tvorby kŕčových žíl.

Plusy

 • Stolička skvele kopíruje tvar postavy pri sedení
 • Ergonomické sedadlo podporuje správne sedenie a znižuje tlak na stehná.
 • Balančný mechanizmus vás udržuje v miernom pohybe na zdravé sedenie
 • Možnosť hojdania
 • Stolička je ťažká a pevná

Mínusy

 • Tvarované sedadlo niekomu môže vadiť
 • Ručné nastavovanie stoličky ide ťažko
 • Nie je možné nastaviť hĺbku sedadla, teda nevhodné na vyššie postavy

Celkové hodnotenie všetkých stoličiek

Všetky testované stoličky mali svoje klady a zápory. Stolička Topstar Sitness disponuje prepracovanou chrbtovou opierkou aj sedadlom, do ktorých vaše telo presne zapadne. Kým tvarovanie sedacej časti je zvyčajne z počiatku preferované skôr ženami, chrbtová opierka je príjemná ihneď, pretože kopíruje váš sed a podporuje vás v správnom sedení. Balančné prvky sedadla sú výhodou, avšak po chvíli si na ne tak zvyknete, že o nich ani nebudete vedieť. Topstar Sitness predstavujú skvelú voľbu na dlhé sedenie, predovšetkým potom pre ženy, ktoré ihneď ocenia ergonómiu sedadla. Z dlhodobého hľadiska ale tvarovanie stoličky poskytuje úľavu pri dlhom sedení obom pohlavím tým, že znižuje tlak na stehná a zlepšuje krvný obeh, stolička je teda zvlášť vhodná pre všetkých s predispozíciou k tvorbe kŕčových žíl. Konkrétny model voľte podľa výšky postavy (pozri parametre vyššie) a toho, či sa chcete na stoličke hojdať – Sitness 45, alebo nie – Sitness 15.

Naopak Antares Edge bola obľúbenejšou voľbou predovšetkým mužov. Tento fakt podporuje možnosť nastavenia hĺbky sedadla, vďaka ktorej stoličku využijú aj vyššie a silnejšie postavy. Avšak aj stolička Sitness 45 má obľubu pri vyšších. Stolička síce nie je tak dobre tvarovaná, ako jej konkurenti, ale vyniká svojim prispôsobením. Je pevná, sedadlo široké a hlavová opierka veľmi príjemná. Naviac sa poťah skvele udržuje. Pre robustnejšie postavy alebo ľudí s nadváhou je táto stolička určite vhodná voľba. Antares Edge je kvalitná a cenovo dostupnejšia a môžeme ju odporučiť aj na dlhšie sedenie v kancelárii.


Nech už si ale zaobstaráte ktorúkoľvek z vyššie menovaných stoličiek, dbajte na správne nastavenie na vašu postavu, aby ste odkryli plný potenciál produktu.

TOPSTAR Sitness 45 tmavo modrá - Kancelárska stolička
-24%
TOPSTAR Sitness 45 tmavo modrá
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, sedadlo s balančnými prvkami, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, výplň sedadla: molitan (PUR pena), chrómovaný kríž, plastové kolieska na mäkké povrchy, čierna a modrá farba, nosnosť 110kg

-24% 499,90 €
379,90 € bez DPH 316,58 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať v utorok 14.7. od 8:00
Objednávací kód: EPS001g
TOPSTAR Sitness 45 zelená - Kancelárska stolička
-24%
TOPSTAR Sitness 45 zelená
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, sedadlo s balančnými prvkami, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, výplň sedadla: molitan (PUR pena), chrómovaný kríž, plastové kolieska na mäkké povrchy, čierna a zelená farba, nosnosť 110kg

-24% 499,90 €
379,90 € bez DPH 316,58 €
Kúpiť
Na ceste 1 ks
Očakávame 14.7.2020
Objednávací kód: EPS001d
TOPSTAR Sitness 45 sivá - Kancelárska stolička
-24%
TOPSTAR Sitness 45 sivá
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, sedadlo s balančnými prvkami, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, výplň sedadla: molitan (PUR pena), chrómovaný kríž, plastové kolieska na mäkké povrchy, čierna a sivá farba, nosnosť 110kg

-24% 499,90 €
379,90 € bez DPH 316,58 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať v utorok 14.7. od 8:00
Objednávací kód: EPS001c
TOPSTAR Sitness 45 antracitová - Kancelárska stolička
-24%
TOPSTAR Sitness 45 antracitová
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, sedadlo s balančnými prvkami, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, výplň sedadla: molitan (PUR pena), chrómovaný kríž, plastové kolieska na mäkké povrchy, čierna farba, nosnosť 110kg

-24% 499,90 €
379,90 € bez DPH 316,58 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: EPS001b
TOPSTAR Sitness 45 červená - Kancelárska stolička
-26%
TOPSTAR Sitness 45 červená
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, sedadlo s balančnými prvkami, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, výplň sedadla: molitan (PUR pena), chrómovaný kríž, plastové kolieska na mäkké povrchy, čierna a červená farba, nosnosť 110kg

-26% 499,90 €
368,90 € bez DPH 307,42 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať v utorok 14.7. od 8:00
Objednávací kód: EPS001a
ANTARES Edge šedá
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, chrómovaný kríž, plastové kolieska univerzálne, sivá farba, nosnosť 130kg

221,90 € bez DPH 184,92 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: ARS014b
TOPSTAR Sitness 45 bordó - Kancelárska stolička
-24%
Viac ako98%spoľahlivosť
TOPSTAR Sitness 45 bordó
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, sedadlo s balančnými prvkami, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, výplň sedadla: molitan (PUR pena), chrómovaný kríž, plastové kolieska na mäkké povrchy, čierna a fialová farba, nosnosť 110kg

-24% 499,90 €
379,90 € bez DPH 316,58 €
Kúpiť
Na ceste 1 ks
Očakávame 13.7.2020
Objednávací kód: EPS001f
TOPSTAR Sitness 45 oranžová - Kancelárska stolička
-24%
TOPSTAR Sitness 45 oranžová
Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou a s aretáciou, bedrová a hlavová opierka, nastaviteľné podrúčky, sedadlo s balančnými prvkami, kovová a Otočná konštrukcia, textilné a sieťovinové potiahnutie, výplň sedadla: molitan (PUR pena), chrómovaný kríž, plastové kolieska na mäkké povrchy, čierna a oranžová farba, nosnosť 110kg

-24% 499,90 €
379,90 € bez DPH 316,58 €
Kúpiť
Na objednávku do 4 pracovných dní
Objednávací kód: EPS001e
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi