Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Apple Music

TP-Link Deco M5, WiFi systém pre celý dom

Zobraziť katalóg
TP-Link Deco M5, WiFi systém pre celý dom

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Modernú domácnosť si bez pokrytia WiFi signálom už ani nemožno predstaviť. Pokiaľ ale máte väčší byt, prípadne rovno dom, iste viete, že pokryť ho celý stabilným signálom môže byť tvrdý oriešok. Systém TP-Link Deco M5 však ponúka riešenie. Ide totiž o tzv. WiFi Mesh systém zložený z niekoľkých jednotiek. Oproti konkurenčným systémom má Deco M5 navyše celý rad vymožeností a bezpečnostných prvkov. Chcete vedieť viac?

Prečo potrebujete WiFi Mesh systém?

Princíp WiFi Mesh systémov je geniálne jednoduchý a v praxi navyše skvele funkčný. Namiesto jedného centrálneho WiFi routeru, ktorý musí obslúžiť všetky zariadenia po celom dome a často signálom nedosiahne tam kam má, budete mať doma napríklad tri jednotky Deco (ďalšie možno ľahko dokúpiť). Tieto jednotky potom medzi sebou vzájomne komunikujú a ľahko tak pokryjú celý dom či byt a úplne nahradí funkcie klasického WiFi routeru.

S pomocou TP-Link Deco M5 tak získate sieť s väčším, a hlavne stabilnejším pokrytím, než môže ponúknuť bežná alternatíva v podobe WiFi extenderov alebo PowerLine adaptérov. Satelity systému TP-Link Deco M5 si totiž vaše zariadenie automaticky odovzdávajú medzi sebou, čím zaistia jeho optimálne pripojenie k najbližšiemu prístupovému bodu, aj keď sa pohybujete.

Pokiaľ ste niekedy skúšali v rámci jednej domácnosti sprevádzkovať rôzne WiFi routery v jednej homogénnej sieti, potom viete, že ide o prácu na celé popoludnie, a to navyše s nejasným výsledkom. Na tieto starosti však s TP-Link Deco M5 môžete zabudnúť. V podstate len rozmiestnite jednotlivé satelity po domácnosti a nemusíte riešiť žiadne zložité konfigurácie. Je to tak jednoduché, že ani nebudete potrebovať žiadne nadštandardné IT zručnosti. Ide tak o jednu z kľúčových výhod voči rôznym „zlepencom“ poskladaných z viacerých zariadení, ktoré musíte vždy starostlivo nastaviť.

i WiFi Mesh
Ak nemáte finančné obmedzenia a chcete si doma zariadiť rozsiahlu WiFi sieť, využite hit poslednej sezóny, ktorým sa stala rodina produktov nazvaná WiFi Mesh. Ide o minimálne tri navzájom spolupracujúce jednotky, ktoré v prípade ideálneho rozmiestnenia pokryjú aj plochu v rade stoviek metrov štvorcových. Konkrétne TP-Link Deco M5 sľubuje pokrytie na úrovni 420 m2. Oproti tomu pri štandardnom routery sa môžeme baviť o pokrytí maximálne do 100 m2.

Bez kvalitnej domácej WiFi siete si ani neškrtne

K WiFi sieti sa dnes pripájajú notebooky, tablety, mobilné telefóny či herné konzoly, čo vyžaduje zvýšenú stabilitu a dostatočnú priepustnosť, pokiaľ sú zariadenia pripojené v jeden okamih. Navyše môžete WiFi sieť použiť na ovládanie celej inteligentnej domácnosti zloženej z efektného osvetlenia, inteligentných termostatov alebo meteostaníc. Nároky na domácu WiFi sieť teda už len porastú.

Najmä vo veľkých domoch ale bežný WiFi router už vysoké požiadavky nie je schopný naplniť. Dôvodom je okrem iného maximálny povolený výkon WiFi. Aj preto patrí WiFi Mesh systémom, ako je TP-Link Deco M5, budúcnosť.

TP-Link Deco M5, 3 satelity Obyčejný WiFi router; dosah WiFi

Na ľavej strane je dom pokrytý systémom WiFi Mesh TP-Link Deco M5. Dosah signálu je citeľne väčší, než má obyčajný WiFi router doplnený o extender (obrázok na pravej strane).

i Maximálny povolený výkon WiFi
Možno vás napadlo, že výmenou základnej antény na WiFi routery za výkonnejšiu zaistíte silný signál po celej domácnosti. V Európe je pri 2,4 GHz sieťach povolený maximálny vysielaný výkon 20 dBm (100 mW), a to pri štandarde 802.11, takže je výkon routeru na túto hodnotu obmedzený. Jeho prekročením vám hrozí tučná pokuta od Telekomunikačného úradu SR.

Čím sa TP-Link Deco M5 odlišuje od konkurencie?

Systém TP-Link Deco M5 ponúka v kategórii domácich riešení na bezdrôtové siete jedinečnú funkciu HomeCare – komplexné zabezpečenie zahŕňajúce ochranu proti všetkým druhom vonkajších hrozieb aj nežiaducemu správaniu používateľov.

TP-Link Deco M5

Systém TP-Link Deco M5 ponúka celkom tri satelity, ktoré poskytujú jednoliatu WiFi sieť.

Ako zaznelo vyššie, TP-Link Deco M5 ponúka vstavaný antivírusový softvér s trojročnou licenciou od spoločnosti Trend Micro. Ten chráni pred nebezpečenstvom všetky pripojené zariadenia – aj také, ktoré žiadnu vlastnú ochranu mať nemôžu, napr. zariadenia internetu vecí (IoT). Podrobná rodičovská kontrola umožňuje filtrovať obsah podľa vekových skupín a riadiť, kedy a na ako dlho sa môžu jednotlivé zariadenia pripájať k internetu. Správca má k dispozícii aj mesačné prehľady o využití, blokovanom obsahu a bezpečnostných hrozbách.

TP-Link HomeCare ponúka komplexné zabezpečenie

Základom systému TP-Link HomeCare je adaptívny antivírus, pri ktorom dochádza niekoľkokrát za deň k aktualizácii antivírusovej databázy. Zároveň však dokáže účinne zamedziť záškodníckym prienikom do domácej siete a do vašich súkromných dát pomocou tzv. Intrusion Prevention System. Vítanou súčasťou je tiež služba QoS. Ide o dobre známe prispôsobenie šírky internetového pásma na jednotlivé zariadenia. Ľahko možno vyčleniť rýchlejší internet na herný počítač, a naopak na málo používaný notebook rýchlosť znížiť. V druhom režime môžete uprednostniť služby – typicky hranie alebo streamovanie videa. Zariadenie TP-Link Deco M5 má v rámci bezpečnosti náskok pred priamou konkurenciou.

Dôležitým prvkom domácej bezpečnosti je tiež pokročilá rodičovská kontrola. V tejto oblasti TP-Link HomeCare exceluje. Každý člen domácnosti získa svoj profil, na ktorý možno nastaviť konkrétne časové limity, filtrovať webové stránky podľa predvolených scenárov. Prípadne je možné detailne kontrolovať navštívené stránky aj s časovými záznamami. Systém HomeCare je súčasťou ovládacej aplikácie TP-Link Deco na platformách iOS a Android.

TP-Link Deco M5 je skvelou ukážkou predností WiFi Mesh systému. Vďaka trom navzájom komunikujúcim routerom získate pokrytie WiFi signálom aj vo veľkom dome. Hodí sa však aj do bytov, kde s prehľadom pokryje každé zákutie. Výrobcu chválime za maximálny dôraz aj na samotnú bezpečnosť pripojených zariadení, ktoré sú pod ochranou inteligentného antivírusového riešenia s licenciou na 3 roky.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi