Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Obrovský výprodej Apple Music

TP-LINK EAP225, firemná WiFi pre náročnú prevádzku

Zobraziť katalóg
TP-LINK EAP225, firemná WiFi pre náročnú prevádzku

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Bezdrôtový, dvojpásmový, gigabitový, stropný, štýlový aj odolný. To je v skratke prístupový bod TP-LINK Omada EAP225. Podľa slov výrobcu zvládne pripojiť desiatky zariadení rýchlo, efektívne a stabilne, čo z neho robí skvelú voľbu do firiem alebo organizácií. Aké ďalšie výhody EAP225 sľubuje? Je zložité ho nastaviť? A ako veľké priestory dokáže pokryť signálom?

TP-LINK Omada EAP225 zaistí rýchlu a stabilnú WiFi sieť

Stropný prístupový bod (Access point) TP-LINK Omada EAP225 ponúka dvojpásmové pripojenie, ktoré je v dnešnej dobe základným stavebným prvkom stabilnej a rýchlej WiFi siete. TP-LINK však svoje AP vybavil inteligentným presúvaním zariadení z pomalého pásma do rýchleho. Automaticky tak volí najvhodnejšie prenosové pásmo pre konkrétny inteligentný telefón alebo notebook. Staršie prístupové body museli vysielať pre každé pásmo samostatnú WiFi a bolo na používateľovi, aby vedel, ku ktorej sa pripojiť. Tomu je s EAP225 koniec a používateľ sa jednoducho pripojí k jedinej WiFi sieti, ktorá už ho sama zaradí do príslušného prenosového pásma.

Aby prístupový bod TP-LINK Omada EAP225 zvládol obslúžiť väčšie množstvo zariadení, musí disponovať dostatočnou prenosovou rýchlosťou. Tá dosahuje až 1 167 Mb/s a pri správnom nastavení prenosových pravidiel nebude nikoho limitovať.

TP-Link; Access Point EAP225

Prístupový bod EAP225 od spoločnosti TP-Link poskytuje stabilné a rýchle pripojenie k bezdrôtovej sieti WiFi.

TP-LINK Omada EAP225 má navyše k dispozícii aj celý rad moderných technológií pre vyžarovanie signálu správnym smerom. Napríklad MU-MIMO (multi-user, multiple input/multiple output) je schopnosť prístupového bodu prenášať dáta do viacerých zariadení naraz, čo znižuje latenciu. Beamforming naopak sústreďuje signál tam, kde je najviac potrebný. Spoločne tak tieto technológie poskytujú rýchlu a stabilnú WiFi.

EAP Controller je bezplatný softvér na správu WiFi

Potrebujete pokryť väčšie priestory a jeden prístupový bod vám nebude stačiť? Riešením je nákup niekoľkých TP-LINK Omada EAP225 zariadení a ich prepojenie v rámci jednej spoločnej WiFi siete. Bezplatný softvér EAP Controller od spoločnosti TP-Link umožňuje jednoducho spravovať desiatky až stovky prístupových bodov TP-LINK EAP z jediného centrálneho miesta. Zároveň tiež môžete konfigurovať a automaticky synchronizovať nastavenia bezdrôtového pripojenia pre všetkých EAP v sieti. Správa je tak oveľa efektívnejšia.

EAP Controller;TP-LINK;Omada;EAP225

EAP Controller softvér vám umožní jednoducho spravovať vašu WiFi sieť.

EAP Controller pomôže monitorovať a optimalizovať vašu WiFi sieť

V softvéri EAP Controller sú monitorované a vizualizované prenesené dáta, vďaka tomu sa môžete rozhodnúť pre optimalizáciu nastavení, obmedzenie rýchlosti pripojenia alebo rozloženie záťaže. Môžete napríklad stanoviť maximálny počet používateľov na jedno zariadenie TP-LINK Omada EAP225 a obmedziť prístup zo zariadenia so slabým prijímačom pre zvýšenie výkonu pripojenia. Štatistiky sieťovej prevádzky vám oznámia aj priemernú aktivitu používateľov pre porozumenie štandardnému správaniu a zlepšenie efektivity siete. Výhodné sú aj dávkované aktualizácie firmwarov, ktoré umožnia spojiť niekoľko updatov do jedného. Tým môžete výrazne znížiť čas, ktorý jednotlivé zariadenia strávia inštaláciou aktualizácií. Nastaviť je možné aj čas automatického reštartu prístupových bodov v sieti vrátane ich zapnutia alebo vypnutia.

TP-LINK Omada EAP225 je AP vhodné pre náročnú prevádzku

Ideálnym miestom pre využitie stropného prístupového bodu TP-LINK Omada EAP225 sú veľké priestory s mnohými používateľmi bezdrôtového pripojenia k internetu. Bol navrhnutý s ohľadom na zvládanie veľkej záťaže, ktorá sa očakáva vo firmách, hoteloch, reštauráciách, školách, ale aj v obchodoch. Práve v týchto miestach často dochádza k preťažovaniu slabých prístupových bodov, a vo výsledku nefunguje WiFi nikomu.

i Hľadáte skôr router do domácnosti? Viete, ako vybrať ten správny? Pozrite sa na náš článok: Ako vybrať WiFi router.

Nastavte si svoj captive portál

S captive portálom ste sa už určite niekedy stretli. Je to uvítacia stránka, kde je nutné zadať svoje prihlasovacie údaje alebo len kliknúť na tlačidlo pripojiť k sieti. TP-LINK Omada EAP225 podporuje práve captive portál pre autentizáciu používateľov. Umožňuje aj prihlásenie cez Facebook alebo SMS. Tento krok umožní používať WiFi iba oprávneným používateľom. Funkcia riadenia prístupu uchová zoznam IP adries, ku ktorým je prístup blokovaný.

i Pojem IP adresa pravdepodobne poznáte, viete ale, na čo sa používa a ako ju zmeniť? V článku Čo je IP adresa? sme vysvetlili hlavné princípy, ktoré by ste mali poznať.

Na druhú stranu sa o captive portáloch často hovorí, že nie sú šifrované a prihlasovacie údaje alebo príslušnú MAC adresu nie je príliš ťažké odhaliť. Pre autentizáciu existuje rad ďalších a bezpečnejších riešení. Napríklad využitie RADIUS servera, u ktorého je vysoká bezpečnosť zaistená.

TP-Link; EAP225

U prístupového bodu TP-LINK Omada EAP225 možno nastaviť automatický reštart aj čas aktualizácií. Napríklad na nočné hodiny, kedy je WiFi málo používaná.

Jednoduchá inštalácia a minimum káblov

Zariadenie TP-LINK Omada EAP25 je kompatibilné so štandardmi 802.11a/b/g/n/ac i 802.3af v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz. Súčasťou balenia je PoE (Power over Ethernet) adaptér, ktorého úlohou je napájať zariadenie a zároveň prenášať dátové pakety. Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá a spočíva iba v privŕtaní k stropu (prípadne na iné vhodné miesto) a privedenie jedného LAN kábla.

Prístupový bod TP-LINK EAP225 je v prvom rade skvelé riešenie pre stabilnú WiFi sieť na rušnejších miestach. Navyše možno ľahko prepojiť až niekoľko desiatok prístupových bodov a vytvoriť homogénnu sieť, ktorú možno spravovať centrálne z jedného miesta.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi