Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

TP-LINK Talon AD7200 s podporou štandardu 802.11ad

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Talon_AD7200_banner.jpg

Nová generácia bezdrôtovej siete je tu. TP-LINK Talon AD7200 je vôbec prvý WiFi router s podporou najrýchlejšieho štandardu 802.11ad. Vďaka tomu získate robustnú sieť, ktorá bez problémov obslúži množstvo dátovo náročných zariadení, ako sú tablety alebo notebooky.

TP-LINK Talon AD7200 bol prvýkrát predvedený v akcii na veľtrhu CES 2016. Aj s odstupom jedného roka však stále ide o neprekonané zariadenie a na trhu nemá vôbec žiadnu konkurenciu.

Ako funguje 802.11ad?
Tento štandard využíva nelicencované pásmo 60 GHz, v ktorom vďaka štedrej šírke až 2,16 GHz ponúka teoretické rýchlosti v gigabitoch za sekundu. Teoretická rýchlosť dosahuje až 4 600 Mbps, ale iba na veľmi krátku vzdialenosť, maximálne v rámci jednej miestnosti.

Spoľahlivá WiFi pod taktovkou routera TP-LINK

TP-LINK Talon AD7200 funguje celkom v troch pásmach, klasicky v 2,4 a 5 GH, ale k tomu pridáva už spomínanú frekvenciu 60 GHz. Ak uvážime ideálne podmienky, môže na krátke vzdialenosti dosiahnuť teoretickú rýchlosť 7 133 Mbps (4 600 Mbps na frekvencii 60 GHz, 1 733 Mbps na 5 GHz a 800 Mbps na štandardnej frekvencii 2,4 GHz). To sú úplne vynikajúce hodnoty, ktoré vám žiadny iný router neponúkne.

TP-LINK Talon AD7200, 60 GHz pásmo

Vysoké prenosové rýchlosti v 60 GHz pásme sú možné len vďaka sústave 32 antén sformovaných do špeciálneho anténneho poľa. WiFi signál je navyše v priestore presne zacielený na vaše pripojené zariadenie. Pre pásma 2,4 a 5 GHz sú dedikované výkonné externé antény v počte ôsmich kusov. Sú neprehliadnuteľným prvkom a musíme konštatovať, že sa router podaril aj po dizajnovej stránke.

TP-LINK Talon AD7200, konektory

Na káblové pripojenie tu sú ako zvyčajne štyri LAN a jedna WAN s plnou gigabitovou rýchlosťou. Výrobca však v tomto prémiovom segmente ponúka aj vyspelý firmvér s rodičovskou kontrolou. Okrem toho má v ponuke aj aplikácie pre iOS a Android, vďaka ktorým budete môcť router veľmi ľahko konfigurovať.

Inteligentná technológia na jednoduché pripojenie

Vzhľadom na počet bezdrôtových sietí určite nastane dilema, do ktorej siete máte konkrétne zariadenie pripojiť. Práve na tento účel vyvinula spoločnosť TP-Link technológiu Smart Connect (inteligentné pripojenie). Táto funkcia vás zbaví všetkých ťažkostí a efektívne rozloží zaťaženie medzi všetky tri dostupné pásma. Talon AD7200 využíva na rozlíšenie jednotlivých zariadení pokročilý algoritmus, ktorý nielen automaticky zisťuje, pre aké pásmo je zariadenie najlepšie, ale tiež neustále monitoruje celkový stav.

Čo je SSID?
Ide o jedinečný identifikátor každej bezdrôtovej siete, vďaka ktorému sa dajú jednotlivé siete od seba odlíšiť.

Router navyše využíva jedno spoločné SSID, čo je ohromná výhoda. Všetko, čo musíte urobiť, je prihlásiť sa len raz do siete pomocou správneho hesla a router zariadi zvyšok automatickým pridelením prístupu k všetkým pásmam.

Router TP-LINK Talon AD7200, rychlá WiFi pre celú rodinu

S technológiou MU-MIMO už nebudete nikdy čakať

Konkurenčné WiFi routery so staršou technológiou SU-MIMO obslúžia v danej dobe iba jedno pripojené zariadenie. V praxi to znamená, že ostatní musia čakať vo virtuálnom rade, čo znižuje výkonnosť a celkovú kapacitu. Tento efekt je ešte výraznejší, keď sa viac ako jeden používateľ pokúsi získať prístup k multimediálnemu obsahu, napríklad HD videu.

Router TP-LINK Talon AD7200

Router TP-LINK Talon AD7200 však využíva pokročilejší štandard MU-MIMO, ktorý tento problém elegantne rieši tým, že vytvorí cekem tri dátové toky. Úplne bez problémov tak obslúži dátovo náročnú hernú konzolu, streamované video z Alza Media aj práve prebiehajúci upload fotografií z dovolenky.

Vieme, že je tento router trošku finančne náročnejší, ale za svoje peniaze dostanete prakticky to najlepšie zariadenie na trhu. V čase zarušených pásiem je dnes už základom 5 GHz WiFi, ale 60 GHz pásmo je skutočný luxus pre tých najnáročnejších používateľov.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB9