Tyčový vysávač Niceboy ION Hurricane H7 (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

V domácej recenzii sme pre vás vyskúšali tyčový vysávač Niceboy ION Hurricane H7. Ten je vhodný na všetky druhy podláh a disponuje nadštandardným množstvom príslušenstva na komplexné upratovanie domácnosti. Ako tento tyčový vysávač s príjemnou cenovkou obstál pri upratovaní rodinného domu? Prečítajte si viac.

Niceboy ION Hurricane H7 recenzia

Niceboy ION Hurricane H7 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Ako dlho a v akom prostredí prebiehalo testovanie Niceboy ION Hurricane H7? 
 2. Parametre a funkcie tyčového vysávača Niceboy
 3. Uvedenie vysávača do prevádzky a obsah balenia
 4. Ako vysávač tyčový vysávač Niceboy ION Hurricane H7 vysáva?
 5. Využitie príslušenstva tyčového vysávača Niceboy
 6. Výdrž batérie a údržba vysávača
 7. Celkové hodnotenie Niceboy ION Hurricane H7

Ako dlho a v akom prostredí prebiehalo testovanie Niceboy ION Hurricane H7?

Tyčový vysávač Niceboy ION Hurricane H7 som po dobu troch týždňov používala v rodinnom dome, ktorý obývajú dvaja dospelí, dve deti a pes. Každodenné vysávanie je u nás vďaka tomuto zloženiu absolútnou nutnosťou a kvôli svojej alergii na prach a roztoče mám na tyčový vysávač pomerne vysoké nároky. Sama mám tyčový vysávač násobne drahší, takže som bola veľmi zvedavá na lacnejší variant, ktorý ale ponúka oveľa viac príslušenstva a mohol by mi tak uľahčiť každodenné upratovanie nielen podláh, ale aj prachu, sedačky a ďalších vecí.

Parametre a funkcie tyčového vysávača Niceboy

Tyčový vysávač Niceboy je vo vyhotovení 2 v 1. To znamená, že plní funkciu podlahového aj ručného vysávača. Je vybavený výkonným BLDC motorom, ktorý v kombinácii s cyklónovou technológiou Cyclone PRO ponúka konštantný výkon po celú dobu vysávania. Príjemným zistením pre mňa je, že disponuje HEPA filtrom s 99,95 % účinnosťou, čo pri modeloch v tejto cenovej relácii nie je štandardom.

Veľkou výhodou tohto vysávača je bohatá súprava príslušenstva na komplexné upratovanie a objemná prachová nádoba. Vybrať si môžete z dvoch stupňov výkonu, pričom ovládanie je veľmi jednoduché a vysávač zvládnete obsluhovať jednou rukou. Tento tyčový vysávač ďalej poteší LED osvetlením, vďaka ktorému vám neunikne žiadna smietka, ohýbateľnou trubicou, nízkou hmotnosťou a výbornou ovládateľnosťou.

Tie najdôležitejšie parametre nájdete v tejto tabuľke:

Parametre Niceboy ION Hurricane H7
Vyhotovenie Akumulátorové
Typ batérie Li-ion
Kapacita batérie 2 200 mAh
Čas dobíjania 4,5 hodiny
Prevádzková doba 40 min
Príkon 200 W
Filtrácia HEPA H13
Hlučnosť 78 dB
Objem zbernej nádoby 0,6 litra
Hmotnosť 2,81 kg

Uvedenie vysávača do prevádzky a obsah balenia

Už pri prevzatí balíčka s vysávačom od dopravcu mi bolo jasné, že ide o skutočne ľahký a kompaktný vysávač. Vzhľadom na počet príslušenstva som ho vybaľovala trochu dlhšie, ale samotné zostavenie bolo otázkou chvíľky. Všetko dorazilo takmer pripravené na prevádzku – stačilo vložiť akumulátor na hlavnú jednotku, pripevniť podlahovú trubicu a mohla som sa pustiť do testovania.

Obsah balenia:

 • Hlavná jednotka
 • Akumulátor
 • Ohybná trubica s kĺbom
 • Podlahová hubica s rotačnou kefou
 • Hlavica na sedačky a textílie s rotačnou kefkou
 • Hlavica 2 v 1 (možno vysunúť a zasunú prachovú kefku)
 • Štrbinová trubica
 • Flexibilná hubica
 • Napájací kábel
 • Nadstavec na uchytenie vysávača na stenu či nábytok (vďaka 3M lepenke bez nutnosti vŕtania)
 • Návod na použitie v slovenskom jazyku
Niceboy ION Hurricane H7 recenzia Niceboy ION Hurricane H7 recenzia
Obsah balenia vysávača.

Dizajn tyčového vysávača

Tento tyčový vysávač sa mi zapáčil na prvý pohľad. Vyhotovený je v kombinácii čiernej a svetlo modrej farby a jeho ovládacie tlačidlá sú dotykové. Celkovo pôsobí veľmi moderným dojmom. Jeho dizajn však nie je iba štýlový, ale aj funkčný. Má skvele riešenú výmenu nadstavcov – vďaka zacvakávaciemu mechanizmu s „vystúpenými kolieskami“, čo sú práve tie modré časti, presne viete, v akom sklone nadstavec na vysávač nasadiť. Všetko ide vďaka tomu ľahko a úplne hladko a nemôže sa stať, že nadstavec nasadíte zle a on sa zasekne.

Čo sa týka rozmerov, vysávač je skutočne kompaktný a ľahký. Ľahko sa ovláda jednou rukou a môžete s ním pohodlne vysávať aj vysoko umiestnený nábytok, obrazy alebo pavučiny pri strope. Oproti môjmu tyčovému vysávaču je naozaj veľmi ľahký a upratuje sa mi s ním o poznanie pohodlnejšie.

i

Súčasťou balenia je jeden akumulátor, ktorý v prevádzke vydrží približne 40 minút. Zaobstarať si ale môžete aj náhradný a vždy tak budete mať vysávač pripravený na prevádzku.

Niceboy ION Hurricane H7 recenzia Niceboy ION Hurricane H7 recenzia
Ovládacie prvky a motorizovaná kefa podlahovej hubice.

Ako vysávač tyčový vysávač Niceboy ION Hurricane H7 vysáva?

Doma máme prevažne vinylové podlahy, v kúpeľni dlažbu a takmer v každej miestnosti nejaký kusový koberec. Tyčový vysávač Niceboy si teda u nás mohol vyskúšať skutočne všetky typy podláh. Pri prvom vysávaní ma prekvapilo, ako je vysávač v bežnom režime tichý a tiež som okamžite musela uznať, že manipulácia s ním je veľmi pohodlná. Bleskovo reaguje na zmenu smeru, nezasekáva sa a využíva praktické LED podsvietenie, vďaka ktorému na podlahy skvele vidím aj v tmavších zákutiach či počas večerného vysávania.

Na tvrdých podlahách sa mi skutočne skvele osvedčil. Bez problémov aj v režime nižšieho výkonu zoberie všetky chlpy nášho psa, omrvinky, vlasy a najrôznejšie ďalšie nečistoty. Bez akýchkoľvek špeciálnych manévrov vysaje nečistoty aj pozdĺž nábytku a podlahových líšt. Pozitívne hodnotím aj účinnosť na kobercoch s nízkym vlasom. Jeho limity ale trochu narážajú na husto tkaných s vysokým vlasom, ktoré máme v obývačke. Bežné nečistoty z nich dokáže vytiahnuť, ale hlbšie usadené chlpy a prach už nie, a to ani pri vyššom výkone.

Vysávač je vybavený veľmi praktickou trubicou, v prostriedku ktorej je umiestnený kĺb. Jednoduchým stlačením tlačidla ho odomknete a trubica sa stane ohybnou. Táto funkcia je skvelá pri vysávaní pod nábytkom, napríklad konferenčným stolíkom – jednak sa nemusíte ohýbať, a tiež sa pod nábytok podlahová hubica dostane v tom správnom sklone a vysaje tak priestor oveľa efektívnejšie.

Niceboy ION Hurricane H7 recenzia Niceboy ION Hurricane H7 recenzia
Multifunkčné využitie vysávača.


Vysávač na ovládanie využíva iba dve dotykové tlačidlá, ktoré sú umiestnené na prednej časti hlavnej jednotky. Jedným z nich je tlačidlo na spustenie/vypnutie a druhým tlačidlo na reguláciu výkonu. Keďže sú umiestnené hneď vedľa seba, obsluha je veľmi jednoduchá a stačí vám na to iba jedna ruka. O tom, aký výkon máte nastavený, vás bude informovať podsvietenie v tej istej časti vysávač. Ak svieti na zeleno, je nastavený nižší výkon, modré podsvietenie znamená vyšší výkon.

Využitie príslušenstva tyčového vysávača Niceboy

Na tomto tyčovom vysávači som si veľmi obľúbila jeho príslušenstvo, pretože v kombinácii s nízkou hmotnosťou vysávača mi dalo skutočnú slobodu pohybu pri upratovaní a pomocou vysávača som mohla upratovať od podlahy až po strop.

Hubica na pohovky

Táto hubica je vybavená rotačnou kefkou, takže pohovky, kreslá a ďalšie podobné povrchy dokáže dobre zbaviť aj psích chlpov, vlasov a ďalších nečistôt. Vďaka kompaktnému vyhotoveniu sa s ňou dostanete do všetkých záhybov na gauči a pohodlne vysajete nielen sedacie plochy, ale aj opierky a bočné strany. Túto hubicu som využívala aj na vysávanie matracov.

Štrbinová hubica

Štrbinová hubica je klasikou, ktorú nájdete pri každom vysávači. Táto je predsa len niečím odlišná – disponuje malými vetracími otvormi, ktoré zaisťujú, že sa vám nebude „pricucávať“ k povrchom, a napriek tomu z nich dokáže odstrániť všetky nečistoty. Pomáhala mi s upratovaním úzkych priestorov medzi nábytkom a využitie našla aj pri upratovaní auta.

Hubica 2 v 1

Hubica 2 v 1 je vybavená posuvným mechanizmom, vďaka ktorému ju môžete využívať dvoma spôsobmi. S vysunutým mechanizmom vám poslúži ako prachová kefka, ktorá vďaka štetinám bezpečne a bez rizika poškriabania vysaje prach z nábytku, pavučiny od stropu atď. Vo vyhotovení so zasunutou kefkou poslúži na vysávanie čalúnenia, textílií a výborne sa mi osvedčila pri vysávaní sedačiek v automobile.

Niceboy ION Hurricane H7 recenzia Niceboy ION Hurricane H7 recenzia
Kefka 2 v 1 je veľmi praktická.


Ohybná predlžovacia trubica

Skvelým pomocníkom pri upratovaní bola ohybná predlžovacia trubica, ktorá je veľmi praktická a značne uľahčuje upratovanie ťažko prístupných miest. Na túto trubicu môžete umiestniť akýkoľvek nadstavec. Dokáže sa natiahnuť do úctyhodnej dĺžky a aj bez akrobatických kúskov sa vďaka nej dostanete na neprístupné miesta. Ja som ju využívala v kombinácii so štrbinovou hubicou na odstraňovanie prachu a pavučín za kúrením, vysávanie úzkeho kusu za posteľou, alebo vysávanie škár v trámoch v podkroví. Spoločne s prachovou kefkou mi potom uľahčila vysávanie prachu z poličiek a vrškov skríň.

i

Hubicu 2 v 1 a štrbinovú hubicu môžete umiestniť priamo na hlavnú trubicu vysávača a dostanete sa tak pohodlne až k stropu.

Výdrž batérie a údržba vysávača

Výrobcom udávanú výdrž batérie v dĺžke 40 minút pri štandardnom výkone môžem potvrdiť. Na bežné vysatie podláh na prízemí nášho domu a omrviniek z gauča či stola mi kapacita vždy bez problémov vystačila. Ak by ste organizovali generálne upratovanie, kapacita samozrejme vystačiť nemusí, ale nabíjanie vysávača je pomerne rýchle – úplne by sa mal nabiť za maximálne 4,5 hodiny, ale už po polhodine nabíjania má zase dosť energie na ďalšiu prevádzku.

i

Keďže vysávač nemá batériu vstavanú, ale odnímateľnú, môžete si tiež prikúpiť ďalšiu batériu a razom získate viac energie. O aktuálnom stave batérie vás budú informovať LED diódy priamo na akumulátore, takže vždy uvidíte, ako na tom batéria aktuálne je.

Údržba vysávača

Rovnako, ako akýkoľvek iný tyčový vysávač, aj Niceboy ION Hurricane H7 vyžaduje pravidelnú údržbu. Po každom vysávaní je potrebné vyprázdniť nádobu na prach, ktorá je dostatočne veľká a nebudete ju tak musieť vyprázdňovať už v priebehu upratovania. Jej otváranie je vďaka tlačidlovému mechanizmu veľmi jednoduché a neprídete do kontaktu s nečistotami. V prípade potreby je vhodné približne raz týždenne vyčistiť aj rotačnú kefu podlahovej hubice (vymotať z nej vlasy, vlákna atď.).

HEPA filter vysávača výrobca tiež odporúča čistiť raz týždenne. Stačí z neho vyklepať prach, opláchnuť ho pod vodou a nechať vyschnúť. Prístup k nemu je tiež veľmi jednoduchý a celá akcia zaberie sotva pár minút.

i

Aby bol filtračný systém tyčového vysávača Niceboy vždy perfektne účinný, je vhodné HEPA filter po troch až šiestich mesiacoch používania vymeniť za nový.

Niceboy ION Hurricane H7 recenzie
Nádoba na nečistoty sa ľahko vysypáva.

Celkové hodnotenie Niceboy ION Hurricane H7

Celkovo môžem výkon a obsluhu pri vysávaní podláh hodnotiť pozitívne. Tento model bez pochýb skvele plní funkciu pomocníka na rýchle každodenné upratovanie. Pokiaľ ale máte hustejšie tkané koberce, klasický vysávač najskôr nezastúpi a raz za čas ho predsa len budete musieť použiť, aby ste mohli koberce vysať hĺbkovo a dôkladnejšie.

Veľkou výhodou je bohaté príslušenstvo, ktoré vám umožní pomocou jedného vysávača upratať takmer všetko – podlahy, pohovku, posteľ, pavučiny od stropu, prach z nábytku a vyvýšených miest, úzke zákutia v domácnosti, automobil a podobne. Príslušenstvo sa vďaka zacvakávaciemu mechanizmu ľahko mení a predlžovacia hubica vám pri upratovaní dodá slobodu pohybu. V neposlednom rade musím oceniť praktické LED osvetlenie, nízku hmotnosť a dobrú manipuláciu a taktiež príjemne tichý chod.

Niceboy ION Hurricane H7

Niceboy ION Hurricane H7

Tyčové vysávače

Bezdrôtový vysávač Niceboy ION Hurricane H7 sa stane vašim všestranným pomocníkom pri upratovaní domácnosti. Vyhotovenie 2 v 1 vám umožní použiť Niceboy ION Hurricane H7 ako tyčový aj ručný vysávač. Výkonný BLDC motor s príkonom 200 W a sacím výkonom dosahujúci hodnotu 20 kPa účinne odstráni nečistoty zo všetkých povrchov. Vďaka technológii Cyclone PRO udržuje akumulátorový vysávač Niceboy konzistentný sací výkon. Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo na dôkladné upratovanie celej domácnosti.

Klady

 • Výborný výkon na tvrdých podlahách
 • Multifunkčné príslušenstvo na komplexné upratovanie domácnosti
 • Výborná manévrovateľnosť
 • Nízka hlučnosť
 • Nízka hmotnosť
 • Príjemný dizajn

Zápory

 • Horší výkon na kobercoch
Ivona Hroníková

Ivona Hroníková

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodla zavesiť kariéru v účtovníctve na klinec a konečne sa začala venovať tomu, čo ju naozaj baví – práci s textom. Pokiaľ práve nesedí za klávesnicou, testuje domáce spotrebiče, kozmetiku a produkty pre deti. Voľný čas najradšej venuje rodine, fotografovaniu a čítaniu.

4,5 65×
Niceboy ION Hurricane H7
Tyčový vysávač – aku, na všetky druhy podláh, pre alergikov a na zvieracie chlpy, na suché čistenie, na vysávanie, na Li-Ion batérie, doba chodu 40 min, doba nabíjania 4,5 h, HEPA H13 filter, príkon 200 W, hlučnosť 78 dB, plastová zberná nádoba s objemom 0,6 l, ovládanie na tele, indikátor nabíjania a LED osvetlenie, s predlžovacou trubicou, rozmery 21 × 25,5 cm (V׊), hmotnosť 2,81 kg, čierna farba
142,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NICvs32
Vytlačiť
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií