Alza dni - Lenovo Bosch

Minimalizujte svoju spotrebu vďaka úsporným spotrebičom Bosch

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Aby aj vaša domácnosť fungovala moderným spôsobom, treba brať ohľad na to, aby sme ju zbytočne energeticky nezaťažovali a snažili sa skôr minimalizovať naše náklady, vrátane zbytočného plytvania. S tým samozrejme súvisia domáce spotrebiče, ktoré dnes denne využívame na bežný chod našej domácnosti. Spoločnosť Bosch sa už dlhodobo zameriava na vývoj takých domácich spotrebičov, ktoré sú energeticky nenáročné, disponujú úspornými programami a zbytočne nezaťažujú životné prostredie. Zoznámte sa teda s práčkami, sušičkami, umývačkami riadu, chladničkami, rúrami aj mixérmi Bosch a spoznajte, ako s nimi môžete výrazne ušetriť v mnohých oblastiach.

Spotrebiče Bosch

Minimalizujte svoju spotrebu vďaka úsporným spotrebičom Bosch – OBSAH

 1. Čo ovplyvňuje spotrebu energií
 2. Ako úsporné spotrebiče Bosch znižujú náklady
 3. Tipy, ako nezvyšovať spotrebu spotrebičov

Čo ovplyvňuje spotrebu energií

Zvyšujúce sa ceny energií nútia stále viac ľudí premýšľať o tom, ako by sa dalo ušetriť a znížiť celkovú spotrebu domácnosti tak, aby dopady zdražovania boli čo najmenšie. Dobrá správa je, že spotrebu energií môžeme do značnej miery ovplyvniť sami výberom vhodných spotrebičov a ich efektívnym používaním.

Pre ľahší výber spotrebičov sa môžeme riadiť energetickými štítkami, ktoré sú povinnou súčasťou každého spotrebiča. Okrem spotreby elektriny na nich nájdeme informácie o spotrebe vody na každý umývací alebo prací cyklus či rozmery vnútorného priestoru spotrebiča. Máme tak možnosť zvoliť spotrebič energetickej triedy A, ktorého prevádzka minimalizuje naše náklady a zároveň predstavuje čo najmenšiu záťaž pre životné prostredie.

Kúpou spotrebiča však cesta k úspornej prevádzke nekončí. Veľkú úlohu zohráva samozrejme to, akým spôsobom budeme spotrebič používať a ako sa budeme snažiť ísť cestou čo najnižších nákladov. Správne umiestnenie spotrebiča, nastavenie eko programov, maximálna vyťaženosť práčky, umývačky alebo sušičky, ale aj využívanie nízkej tarify elektriny sú jedny z hlavných krokov, pomocou ktorých dosiahneme požadované zníženie energií aj výrazné finančné úspory.

Energetické štítky
Podľa energetických štítkov, ktoré vás spoľahlivo informujú o spotrebe energie, si pri výbere môžete jednotlivé spotrebiče medzi sebou porovnať.

Ako úsporné spotrebiče Bosch znižujú náklady

Vzhľadom na to, že spoločnosť Bosch sa dlhodobo snaží znížiť spotrebu energií na minimum, disponujú jej spotrebiče takými programami a technológiami, ktoré pomáhajú šetriť vodu, energiu a zamedzujú zbytočnému plytvaniu potravinami. Spoznajte preto umývačku riadu Bosch využívajúcu vlastnosti prírodného minerálu, práčku Bosch s automatickým dávkovacím systémom vody aj pracieho prostriedku, chladničku Bosch s vnútorným kamerovým systémom a technológiou Home Connect pre okamžitý prehľad o vašich potravinách alebo sušičku Bosch s opakovaným využitím teplého vzduchu aj ďalších inteligentných kuchynských pomocníkov. Vďaka týmto inteligentným spotrebičom bude o vašu domácnosť postarané efektívne, s minimálnymi nákladmi a bez zbytočného plytvania.

<

Umývačka Bosch s technológiou PerfectDry

Umývanie riadu v umývačke je preukázateľne úspornejšie ako ručné umývanie riadu, a to často až o 30 litrov vody pri jednom umytí. S umývačkami Bosch s technológiou PerfectDry využívajúcou prírodný minerál Zeolith môžete navyše celý proces ešte viac zefektívniť, a ušetriť tak až 20 % energie oproti umývačkám, ktoré touto technológiou nedisponujú. Ihneď po umytí sa môžete tešiť z perfektne umytého aj hygienicky čistého riadu bez nevzhľadných zaschnutých kvapiek, a to aj na tak náročnom riade, ako sú napríklad plastové taniere. Šetríte teda energiu, váš drahocenný čas, aj životné prostredie.

Umývačka Bosch
Umývačka Bosch s technológiou PerfectDry ušetrí až 20 % energie.

Chladnička Bosch s optimálnym chladením rôznych druhov potravín

Ako uchovať potraviny dlhšie čerstvé a zamedziť tak ich zbytočnému plytvaniu? Chladničky Bosch s technológiami No Frost, Perfect Fit či VitaFresh vytvoria ideálne prostredie s rôznymi klimatickými zónami na uloženie všetkých druhov potravín, ktorým zachovajú ich pôvodnú čerstvosť, sviežosť aj kvalitu po dlhý čas. Najnovšie modely disponujú aj kamerovým systémom vnútorného priestoru, ktorý je možné cez aplikáciu Home Connect sledovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek, a mať tak neustály prehľad o obsahu vašej chladničky. Vďaka tomu môžete nakupovať efektívne a úsporne, a predísť tak zbytočnému plytvaniu potravinami.

Chladnička Bosch
Chladničky Bosch majú pre každý druh potravín špeciálny priestor, ktorý im poskytuje optimálne klimatické podmienky.

Práčka Bosch s automatickým dávkovacím systémom i-DOS

O tom, že práčky Bosch vyperú bielizeň dokonale a s jemnou starostlivosťou, sa denne presviedčajú tisíce domácností na celom svete. Nie je to však len o perfektnom výsledku, ale aj o možnosti najúspornejšieho spôsobu prania, v ktorom vynikajú. Práčky Bosch s automatickým dávkovacím systémom i-DOS si nastavia v každom pracom cykle na mililiter presné množstvo pracieho prostriedku aj vody, čo sa výrazne odráža na nižšej spotrebe vody aj detergentu. Každý cyklus je tak na mieru prispôsobený ekonomickému praniu, vďaka ktorému šetríte ako vašu peňaženku, tak aj životné prostredie.

Práčka Bosch
Automatický systém dávkovania, ekologické pracie programy aj energeticky úsporný motor sú hlavnými benefitmi práčok Bosch.

Sušička Bosch s tepelným čerpadlom

Zabudnite na zdĺhavé rozvesovanie bielizne aj otravné žehlenie. Sušička Bosch sa postará o perfektné vysušenie vypranej bielizne, navyše mu poskytne tú najlepšiu starostlivosť pre zachovanie príjemného pocitu jemnosti a hebkosti. Pokiaľ sa zaujímate o to, aké sušičky ponúkajú najúspornejšiu technológiu sušenia, potom to sú práve modely sušičiek Bosch s tepelným čerpadlom a energetickou triedou A, ktoré dokážu oproti bežným kondenzačným sušičkám znížiť spotrebu energie až o takmer 70 %. Tieto modely zároveň disponujú samočistiacim kondenzátorom alebo technológiou AutoClean, čo opäť napomáha udržať konštantne nízku spotrebu energie.

Sušička Bosch
Sušičky Bosch s tepelným čerpadlom poskytnú vašej bielizni jedinečný servis a vám ušetria veľa času, peňazí aj starostí.

Rúra Bosch s automatickým čistením vnútorného priestoru

Dokonale pripravený pokrm po jedinom stlačení tlačidla sľubujú rúry Bosch, ktoré vďaka inteligentným funkciám aj programovej automatike AutoPilot pozdvihnú vaše varenie a pečenie na vyššiu úroveň. Na prípravu pokrmov využívajú optimálny čas a efektívne kombinujú jednotlivé funkcie na dosiahnutie perfektného výsledku pečených aj varených jedál. Určité modely vstavaných rúr Bosch ponúkajú okrem časovej úspory pri varení aj automatický systém čistenia vnútorného priestoru rúry buď pyrolýzou, alebo pomocou funkcie EcoClean Direct, čo vám výrazne ušetrí ďalší čas aj námahu.

Rúry Bosch
Úsporu času pri varení aj pri čistení ponúkajú pokročilé vstavané rúry Bosch.

Stolové mixéry, tyčové mixéry a ručný šľahač s funkciou vákuovania

Okrem klasických funkcií ponúkajú vybrané modely mixérov Bosch možnosť vákuovania potravín do opakovane použiteľných vákuových nádob a vreciek. Vákuované potraviny či pokrmy si totiž dokážu udržať svoju čerstvosť, štruktúru aj pôvodné živiny po dlhý čas, čo výrazne prispieva k obmedzeniu plytvania. Okrem zamrazovania a ukladania potravín na neskoršie využitie môžete vďaka vákuovaniu objaviť aj nové možnosti varenia metódou sous vide alebo prísť na chuť rýchlejšiemu marinovaniu či nakladaniu mäsa.

Vakuovanie potravín Bosch
Každá moderná domácnosť určite využije vákuovacie systémy Bosch.

Tipy, ako nezvyšovať spotrebu spotrebičov

Na záver prinášame niekoľko užitočných rád a postrehov, ako všeobecne minimalizovať spotrebu vašej domácnosti a neplatiť za energie zbytočne viac, než je nevyhnutné.

 • Z dlhodobého hľadiska sa oplatí investovať do spotrebičov spadajúcich do energetickej triedy A, ktoré sú zárukou veľmi nízkej spotreby.
 • Pri kúpe berte ohľad aj na kapacitu spotrebiča a neobstarávajte si neúmerne veľkú chladničku či mrazničku. Zbytočne by vzrástli výdavky za nevyužitý priestor.
 • Aby nedochádzalo k zvyšovaniu spotreby, je potrebné chladničku či mrazničku pravidelne odmrazovať, prípadne investovať do modelov s funkciou automatického odmrazovania.
 • Spotrebu chladničky ovplyvňuje aj okolitá teplota prostredia, v ktorom je spotrebič umiestnený. Iba 2 °C môžu mať vplyv na zníženie alebo zvýšenie ročnej spotreby energie.
 • Spotrebiče ako umývačky riadu, práčky či sušičky zapínajte iba vtedy, ak sú úplne naplnené.
 • Pre spustenie spotrebiča využívajte čas nízkej tarify elektriny, praktické sú spotrebiče s funkciou odloženého štartu, pri ktorých si zvolíte spustenie v presne požadovaný čas.
 • Na pranie aj umývanie riadu využívajte ekologické programy a snažte sa prať bielizeň pri nižších teplotách. Pranie bielizne pri teplote 40 °C môže znížiť spotrebu až o desiatky percent oproti praniu bielizne pri teplote 90 °C.
 • Pri varení zapínajte platničku, až keď na ňu postavíte hrniec, a vypínajte ju chvíľu pred koncom varenia. Zvyškové teplo tak využijete na dokončenie prípravy pokrmu.
 • Dno nádoby by malo mať rovnaké rozmery ako platnička a na hrnci by pri varení nemala chýbať pokrievka.
 • Do rýchlovarnej kanvice nalejte iba také množstvo vody, koľko naozaj využite.
i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

Vďaka spotrebičom Bosch dosiahnete výrazné finančné aj časové úspory, to všetko navyše s podporou trvalej udržateľnosti a s minimálnymi dopadmi na životné prostredie.

4,9 13×
BOSCH WQG233D1BY
Sušička prádla – kondenzačná, samostatne stojaca, energetická trieda A+++, účinnosť sušenia A, maximálne množstvo bielizne 8 kg, hlučnosť 64 dB, odhadovaná ročná spotreba energie 176 kWh, napojenie na odpad, odložený štart, tepelné čerpadlo, displej, rýchly program, systém proti krčeniu bielizne a detský zámok, biela farba, rozmery 84,2 × 59,8 × 59,9 cm (V׊×H), hmotnosť 53,763 kg, súprava na pripojenie odpadu nie je súčasťou balenia
718,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: BOSU024
BOSCH KGN39AIBT - Chladnička Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8
BOSCH KGN39AIBT
Chladnička – s mrazničkou dole, energetická trieda B, klimatická trieda SN-T, objem chladničky 260 l, objem mrazničky 103 l, smer otvárania doprava, 5 políc, 3 priehradky v mrazničke, 2 chladiace okruhy, nerez farba, total No Frost, samorozmrazovacia mraznička, automatické odmrazovanie, displej, nulová zóna, LED osvetlenie, indikácia otvorených dverí chladničky, super chladenie, super mrazenie, twin Cooling, Multi-AirFlow, elektronické ovládanie teploty, rozmery 203 × 60 × 66,5 cm (V׊×H)
848,90 € Cena s CashBack  Podrobnosti
Super cena
968,90 € Ušetríte 80,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: BOCHL138
BOSCH HBG675BB1 - Vstavaná rúra Doručenie na
predajňu zadarmo
BOSCH HBG675BB1
Vstavaná rúra – rozmery 59,5 × 59,4 × 54,8 cm (V׊×H), objem 71 l, vybavená grilom, horným, spodným ohrevom, pravým horúcim vzduchom, ventilátorom, šírka plechu 36 cm, so závesnými roštami, príkon 3600 W, 3-vrstvové sklo dvierok, časovač, detská poistka, displej, dotykové ovládanie, ochladzovací systém a tlmené zatváranie dvierok, pyrolytické čistenie rúry, energetická trieda A+, sieťový kábel so zástrčkou súčasťou balenia, klasický dizajn, čierna farba
748,90 € Cena s CashBack  Podrobnosti
828,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: BOTRO46
5,0
MS8CM61V1
Tyčový mixér – príkon 1000 W, 12 rýchlostí, nadstavce vhodné do umývačky a turbo rýchlosť, funkcie mixovanie a vákuovanie, 4 nože, maximálne otáčky 14700 ot./min, mixovacia nádoba súčasťou balenia, materiál nohy nerez
Zľavnené -8 %
105,90 € 114,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: BOSTM152
4,9 12×
BOSCH KGE49AICA
Chladnička – s mrazničkou dole, energetická trieda C, klimatická trieda SN a T, objem chladničky 302 l, objem mrazničky 117 l, smer otvárania doprava, 5 políc, 3 priehradky v mrazničke, 2 chladiace okruhy, antikorová farba, nulová zóna, LED osvetlenie, indikácia otvorených dverí chladničky, super chladenie, super mrazenie, twin Cooling, ventilácia, elektronické ovládanie teploty, prázdninový režim, LowFrost, statické chladenie, rozmery 201 × 70 × 65 cm (V׊×H)
758,90 €
Na objednávku – termín upresníme 2 ks
Očakávame 9. 6. 2023
Objednávací kód: BOCHL102
5,0
BOSCH MS6CB61V1
Tyčový mixér – príkon 1000 W, 12 rýchlostí, nadstavce vhodné do umývačky a turbo rýchlosť, funkcie mixovanie a vákuovanie, 4 nože, maximálne otáčky 14500 ot./min, mixovacia nádoba a úzka mixovacia noha súčasťou balenia, materiál nohy nerez
93,90 €
Dostupnosť podľa položiek v súprave
Objednávací kód: BOSTM743
5,0 11×
BOSCH KGN392ICF
Chladnička – s mrazničkou dole, energetická trieda C, klimatická trieda SN-T, objem chladničky 260 l, objem mrazničky 103 l, smer otvárania doprava, 5 políc, 3 priehradky v mrazničke, 2 chladiace okruhy, antikorová farba, total No Frost, samorozmrazovacia mraznička, automatické odmrazovanie, nulová zóna, LED osvetlenie, indikácia otvorených dverí chladničky, super chladenie, super mrazenie, twin Cooling, Multi-AirFlow, elektronické ovládanie teploty, rozmery 203 × 60 × 66,5 cm (V׊×H)
729 € Cena s CashBack  Podrobnosti
769 €
Na objednávku – termín upresníme 3 ks
Očakávame 8. 6. 2023
Objednávací kód: BOCHL128
Vytlačiť
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií