Všechny dárky jako na dlani Amazfit GTR 3 Pro

Verzia operačného systému

Verzia operačného systému, s ktorou sa mobilný telefón dostal na trh. Vzhľadom na rozdielne rýchlosti aktualizácií pri jednotlivých modeloch, konfiguráciách a distribúciách neuvádzame aktuálnu dostupnú verziu. Možno tak aj ľahšie odhadnúť pravdepodobnú dobu softvérovej podpory výrobcom.

V súčasnej dobe sa môžeme pri inteligentných telefónoch stretnúť s niekoľkými operačnými systémami – najrozšírenejší je Android, nasledujú iOS, predtým boli významnými hráčmi  Windows Phone a Blackberry. Operačné systémy sa rýchlo vyvíjajú, a preto výrobcovia používajú číslovanie. Prvá hodnota väčšinou určuje veľký medzník vo využití nového rozhrania, lepších funkciách a nových možnostiach. Nie vždy je možné na všetky modely použiť tú najnovšiu verziu.

Android
Android, vyvíjaný pod taktovkou Googlu ako open source, je v súčasnosti najrozšírenejší operačný systém na mobilné zariadenia. Nájdeme ho v inteligentných telefónoch a tabletoch. Jeho súčasťou je súprava aplikácií od Googlu zadarmo a prístup do knižnice Google Play, kde možno získať hry a ďalšie aplikácie.


iOS
Operačný systém iOS vyvíja spoločnosť Apple a používa sa v iPhonoch, iPadoch, iPodoch aj Apple TV. Plne podporuje dotykové ovládanie a jeho súčasťou je prístup do App Store s aplikáciami.


Windows Phone
Operačný systém spoločnosti Microsoft s názvom Windows Phone je nástupca systému Windows Mobile. Používateľské rozhranie zariadení s Windows Phone tvorí dlaždica s odkazom na aplikáciu alebo funkciu danej položky.


BlackBerry
Operačný systém BlackBerry je proprietárny systém vyvíjaný na rovnomenné smartfóny. Plne podporuje multitasking aj firemnú korešpondenciu.

0
Vytlačiť

Tisíce produktov ihneď k odberu na našich pobočkách.

Výhodný prenájom elektroniky bez prevádzkových problémov.

Nakúp tovar s viacerými ľuďmi a získajte ohromnú zľavu.


Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB28
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi