Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G (RECENZIA): Skvelý displej aj solídny výkon, ale bez výhrad sa to nezaobíde

Zobraziť katalóg

Xiomi Redmi Note 12 Pro 5G

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G (RECENZIA): Skvelý displej aj solídny výkon, ale bez výhrad sa to nezaobíde


Modelový rad Redmi Note od čínskeho giganta Xiaomi patril vždy medzi spoľahlivých predstaviteľov strednej triedy. Tu sa vždy podarilo dosiahnuť vytúžený pomer ceny a výkonu, ktorým je táto firma preslávená. Tento rok výrobca Xiaomi predstavil hneď štyri modely z radu Redmi Note 12. My sme sa v recenzii podrobnejšie pozreli na druhý najvybavenejší z nich, Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G. Ako sa podaril? A dokáže Xiaomi po tých rokoch ešte niečím prekvapiť?Recenzia

Autor: Jiří V. Matýsek

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G (RECENZIA) – OBSAH

 1. Balenie Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G ponúkne takmer všetko
 2. Dizajn mobilu je pekný, hoci ničím neprekvapí
 3. Displej telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G sa podaril
 4. Výkon mobilného telefónu Redmi Note 12 Pro 5G neurazí
 5. Fotoaparát mobilu Redmi Note 12 Pro potrebuje veľa svetla
 6. Ako sa telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G používa
 7. Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G: hodnotenie

Balenie Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G ponúkne takmer všetko

Pokiaľ sme v úvode použili slovo prekvapenie, tak to sa rozhodne nekoná v oblasti balenia. Telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G (testovali sme variant s 6 GB RAM a 128 GB používateľskej pamäte) prišiel v typickej bielej krabičke s fotografiou telefónu a pár základnými údajmi. Jednoducho osvedčená a funkčná strohosť, ktorá je pre túto cenovú hladinu mobilných telefónov Xiaomi typická.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, balenie
Balenie mobilného telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro.
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, recenzia
Nabíjačka mobilného telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro má výkon 67 W.

Okrem samotného mobilného telefónu sa v balení nachádza všetko potrebné: nabíjačka, USB-A/USB-C kábel, kľúčik na otvorenie zásuvky pre SIM karty a obvyklá zostava návodov, záruk a podobných papierových nevyhnutností.

Čo však trochu netypicky chýbalo, je silikónové puzdro. Nie je to pri mobilných telefónoch značky Xiaomi úplne obvyklé, ale tu sa výrobca rozhodol, že ho do balenia nezahrnie. Našťastie, Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G nie je z tých telefónov, kde by fotomodul výrazne prevyšoval plochu a spôsoboval, že by bol prístroj na rovnej ploche nestabilný. Tu fotoaparáty vystupujú len mierne.

i

Telefóny Redmi Note 12 v SR. Najvyšší model ponúkne 200 Mpx fotoaparát

Dizajn mobilu je pekný, hoci ničím neprekvapí

A tým sa vlastne dostávame k dizajnu Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G. Na testovanie sme dostali telefón v modrej farbe. Tá je celkom svetlá a žiarivá, navyše sa pod dopadajúcim svetlom mierne premieňa a pôsobí to veľmi pekne.

Prístroj má celkom strohý dizajn, je postavený na populárnych rovných hranách. Rovný je aj displej. Mobil je zároveň s hrúbkou 8 mm príjemne tenký a dobre padne do ruky.

Čo do ergonómie sa mobilnému telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G dá vytknúť len máločo, horšie je už na tom plastový povrch chrbta telefónu. Nejde o kvalitu spracovania. Tá je príkladná. Reč je o odtlačkoch prstov, ktoré na matnom povrchu priľnú. Prístroj sa tak po nejakej dobe používania stáva celkom viditeľne fľakatý. A ešte viditeľnejšie je to na spomínanom fotomodule, ktorý má lesklý kovový vzhľad. Tu by sa možno to puzdro hodilo.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, design Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, design
Dizajn mobilného telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G je veľmi jednoduchý, v modrej farbe vyzerá celkom pekne.

Displej telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G sa podaril

Výrobcovi Xiaomi sa v poslednom čase veľmi darí robiť displeje. Skoro to vyzerá, ako by zo zobrazovacích panelov robil jedno z najväčších lákadiel svojich nových prístrojov.

Na mobile Redmi Note 12 Pro 5G je to poznať tiež. Telefón je osadený OLED panelom, ktorý je schopný zobraziť miliardu farieb. Rozlíšenie je 2 400 na 1 080 px, čo je skôr priemer a dokážem si ho predstaviť o kúsok lepšie, ale sme stále v strednej triede.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, recenzia
Displej Xiaomi Redmi Note 12 Pro sa podaril a je tým najlepším, čo tento telefón ponúkne.

Pochvalu si zaslúži 120 Hz obnovovacia frekvencia, obraz je krásne hladký a veľmi dobre sa naň pozerá. S vyššou obnovovacou frekvenciou sa však spája aj rýchlejšie vybíjanie batérie. Pokiaľ chcete nejaké to percento ušetriť, je možné to nastaviť a prepnúť na polovičnú, teda 60 Hz frekvenciu, prípadne to nechať priamo na telefóne. Adaptabilné prepínanie si so zmenami poradí veľmi dobre.

Čo sa týka ostrosti, podania farieb a rýchlosti odozvy je displej Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G na jednotku a v tomto ohľade som pri jeho používaní nemal žiadne problémy. Na obrazovku sa dobre pozerá a nebolia z neho oči. Automatická korekcia jasu podľa okolitého prostredia funguje spoľahlivo.

i

Poco X5 Pre 5G (RECENZIA): Solídny telefón, ktorý ale ničím neprekvapí

Výkon mobilného telefónu Redmi Note 12 Pro 5G neurazí

Papierovo je výkon Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G úplne dostatočný. Máme tu k dispozícii kombináciu chipsetu Mediatek Dimensity 1 080 so 6 GB RAM (k dispozícii je aj 12 GB variant). Problémom je, ako sa to už pri mobilných telefónoch Xiaomi celkom často stáva, optimalizácia. A tá, aspoň takto na začiatku predaja, nepracuje plynulo.

Telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G má bohužiaľ tendenciu šklbať pri prechádzaní medzi oknami a úplne hladké nie je ani rolovanie na webových stránkach alebo sociálnych sieťach. Môže to byť záležitosť, ktorú vylepšia budúce aktualizácie operačného systému. V tejto chvíli to je ale celkom nepríjemné, i keď sa to nedeje stále.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, screenshot Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, screenshot Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, screenshot
Nadstavba MIUI 13 beží na Androide 12.

Na druhej strane aj mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G má svoj herný režim turbo, ktorý smeruje maximum výkonu na hranie hier, a tu je všetko v úplnom poriadku.

Otestoval som výkon na Need For Speed No Limits a Diablo: Immortal a v obidvoch prípadoch si s hrami telefón bez problémov poradil. A to rozhodne nejde prioritne o herný telefón. Na príležitostné krátenie času hraním určite poslúži. A práve pri hraní najviac oceníte výhody 120 Hz displeja.

i

Google Pixel 7a (PREVIEW): vrcholný čip, dobrá cena a výbava, ktorá príliš nezaostáva za drahším súrodencom

Fotoaparát mobilu Redmi Note 12 Pro potrebuje veľa svetla

Najvybavenejšiemu z telefónov nového radu Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ ponúkol čínsky výrobca 200 Mpx hlavný snímač. Mobilný telefón Redmi Note 12 Pro sa drží viac pri zemi. K dispozícii máme v zásade štandardnú zostavu v podobe 50 Mpx hlavného snímača (mimochodom, telefón toto rozlíšenie automaticky nezapína, musíte ho aktivovať v menu), 8 Mpx širokouhlého snímača a 2 Mpx makro.

Obidva doplnkové snímače, teda spomínaný širokouhlý a makro, používa Xiaomi naprieč celým novým radom a môžeme ich hodnotiť ako štandardne spoľahlivé.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, balenie
Fotoaparát mobilného telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro ponúkne tri objektívy.

Hlavný snímač má 50 Mpx a ponúka veľmi vydarené fotografie. Xiaomi Redmi Note 12 Pro je v podstate letný fotoaparát. Ak prajú svetelné podmienky a dostáva sa mu množstvo slnka a veľa farieb, tešiť sa môžete na pekné snímky s množstvom detailov, dobrým kontrastom a vyváženým farebným podaním.

Kvalita ide, bohužiaľ, strmo dole s ubúdajúcim svetlom. Fotografie sú odrazu zrnité, zhoršuje sa ich ostrosť, farbám chýba jas a fotografie začínajú strácať svoje kúzlo. Nočné fotografie sú vďaka tomu celkom bez života a atmosféry, a vlastne ani nie je veľa dôvodov, prečo s týmto telefónom fotografovať inokedy ako v slnečnom exteriéri. Fotografie z dovolenky teda budú veľmi dobré, napočítajte ale veľmi s tým, že zachytíte aj atmosféru z plážových večierkov.

i

Vivo X90 Pro (RECENZIA): Stavil na fotoaparáty a nevšedný dizajn. Vyšlo to

Video je možné točiť maximálne v rozlíšení v 4K, ale budete si musieť vystačiť iba s rýchlosťou snímania 30 fps. To nie je veľa, obraz je pri pohybe mierne trhaný. Pokiaľ ale obetujete nižšie rozlíšenie, Full HD s 60 fps pôsobí oveľa lepšie. Opäť ale platí, že potrebujete dosť svetla.

Recenzia mobilného telefónu Xiaomi Redmi Note 12 Pro – ukážkové snímky

Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, fotoaparát Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, galéria

Ako sa telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G používa

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G je snáď vo všetkých smeroch priemerný až generický telefón, pri ktorom skutočne len ťažko hľadám nejakú odlišnosť alebo vlastnosť, ktorou by dokázal prekonať konkurenciu. Na druhej strane, ak potrebujete funkčný telefón za dobrú cenu, telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G vám ponúkne všetko, čo potrebujete. Veľmi dobrý displej, slušný výkon, batériu so solídnou 5 000 mAh kapacitou (ale len ľahko nadpriemerným rýchlym nabíjaním) a zhruba dvojdňovou výdržou, podporu 5G a NFC.

i

Sony Xperia 1 V opäť stavila na osvedčený dizajn aj fotografické schopnosti

Samotný telefón sa používa príjemne. Problematickým bodom je najmä nie vždy úplne presná čítačka odtlačkov prstov, ktorá prístroj často nedokázala odomknúť a musel som odomykať pomocou vzoru, ako aj ovládania systému.

Máme tu Android 12 s nadstavbou MIUI 13, ktorá si drží klasický neduh telefónov Xiaomi, t. j. ovládanie pomocou trojtlačidlovej lišty. A na to sa, pokiaľ bežne používate telefón inej značky, nezvyká úplne dobre. Na druhej strane, prekvapením by skôr bolo, keby Xiaomi prešlo na iný spôsob ovládania.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, balenie
Reproduktory má mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro veľmi solídne, navyše zostalo miesto aj na slúchadlový jack.

Neprekvapia ani zbytočné aplikácie typu AliExpress, Amazon Shopping alebo komunitná apka Xiaomi. Tie sú tu skutočne do počtu, našťastie idú ľahko odinštalovať.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 12 Pro: hodnotenie

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, recenzia

Xiaomi Redmi Note 12 Pro

Mobily

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G je, bohužiaľ, až príliš tuctový a zameniteľný telefón. Má všetko, čo je k životu potrebné, vrátane dobrej batérie a slušného výkonu, ale celé je to vo veľmi nemastnom a neslanom podaní. Len ďalšia spoľahlivá stredná trieda od značky Xiaomi, ktorú tento výrobca nenápadne predkladá jednu za druhou.

Klady

 • Vydarený displej
 • Dobrý výkon
 • Kapacita batérie
 • Vyhotovenie
 • Kompletné balenie aj s nabíjačkou

Zápory

 • Nevýraznosť
 • Nedotiahnutá optimalizácia
 • Telefón bez vlastnej tváre

i

Mohlo by vás zaujímať

Nový Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G je vydarený telefón, hoci nie je veľa toho, čím by vyložene nadchol. Veľa vecí zvláda veľmi dobre, chýba mu ale akýkoľvek rys, ktorý by ho dokázal vyzdvihnúť nad sivý a mnohými modelmi trochu prepchatý priemer. 

4,4 80×
Google Pixel 7a 5G 8 GB/128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,1" OLED 2400 × 1080 (90Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Google Tensor G2, fotoaparát: 64Mpx hlavný + 13Mpx, predná kamera 13Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4385 mAh, model 2023, Android
Zľavnené -10 %
399 € 444,34 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 25. 6. 2024
Objednávací kód: GPX1072b2
4,4 80×
Google Pixel 7a 5G 8 GB/128 GB modrý
Mobilný telefón – 6,1" OLED 2400 × 1080 (90Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Google Tensor G2, fotoaparát: 64Mpx hlavný + 13Mpx, predná kamera 13Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4385 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
399 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GPX1072b1
Motorola Razr 40 8 GB / 256 GB fialová - Mobilný telefón Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,7 14×
Motorola Razr 40 8 GB / 256 GB fialová
Mobilný telefón – 6,9" P-OLED 2640 × 1080 (144Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, fotoaparát: 64Mpx (f/1,7) hlavný + 13Mpx makro, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4200 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
699,90 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SMTR525b3
4,8 190×
Samsung Galaxy A34 5G 6 GB/128 GB grafitová
Mobilný telefón – 6,6" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor MediaTek Dimensity 1080, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 13Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
304,90 €
Na objednávku – termín upresníme 3 ks
Očakávame 20. 6. 2024
Objednávací kód: SAMO0249b3
Vytlačiť
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií