Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (RECENZIA): Najlepší model Redmi Note má mnoho predností, negatíva problémom nie sú

Zobraziť katalóg
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, úvod

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (RECENZIA): Najlepší model Redmi Note má mnoho predností, negatíva problémom nie sú


Pre tých náročnejších má Xiaomi v ponuke novinku, ktorá presne vie, čím má zaujať. Smartfón Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G si berie inšpiráciu od tých najlepších a zreteľne sa to prejavilo nielen na dizajne. Čo si o tejto novinke myslíme my?Recenzia

Autor: Ondřej Chabr

Recenzia Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G – OBSAH

 1. Na Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G je vidieť, že je to prémiový telefón
 2. Historicky prvý zahnutý displej radu Redmi nielen dobre vyzerá
 3. V systéme MIUI to len tak odsýpa, Redmi Note 13 Pro+ 5G navyše rýchlo nabijete
 4. Obrovské rozlíšenie telefónu vlastne pridáva 4-násobný teleobjektív
 5. Konkurenčné telefóny tiež ohromia svojim zovňajškom, ale aj výbavou
 6. Veľa nechýba k tomu, aby bol Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G perfektný
 7. Čo sme o Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G písali skôr

Na Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G je vidieť, že je to prémiový telefón

Tenký a klzký mobilný telefón, tak by som stručne a výstižne charakterizoval Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G. Smartfón najnovšieho radu Redmi Note 13 s naozaj dlhým názvom sa stáva tým najdrahším a najvybavenejším, čo sa premieta aj do vzhľadu samotného. Ako jediný z trojice sa rozhodol ísť cestou zahnutých krajov. Smerom k plastovým bokom sa zahýba nielen chrbát, ale po prvýkrát aj predný displej mobilného telefónu radu Redmi.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, predná strana Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, zadná strana Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, fotoaparáty
Predok aj chrbát sú sklenené, na krajoch je všetko zahnuté a zľahka kĺže. Fialový variant má vrchné segmenty z umelej kože.

Na testovanie sa mi dostal do ruky čierny variant, ktorý ďalej v ponuke dopĺňajú vyhotovenia v bielej, a predovšetkým svetlofialovej. Práve tento posledný odtieň má navyše farebne odlíšené aj horné segmenty na zadnej strane. Zatiaľ čo okolo fotoaparátov je obdĺžnik svetlomodrý, obidva vedľajšie sú už skôr v rôzne zelených odtieňoch. Ide o veľmi málo sýte pastelové farby, ktoré rozhodne nepútajú zbytočnú pozornosť a robia iba chrbát zaujímavejším. Navyše sú tieto farebné bloky z umelej kože.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, Recenzia, boky Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, infraport Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, obal
Rámček je z plastu, na vrchnej hrane vidíme infraport. Takto vyzerá telefón v dodávanom silikónovom obale.

V základnom balení nájdeme okrem napájacieho kábla a 120 W adaptéra aj silikónový obal. Ten sa stará o ochranu zadnej časti telefónu, pričom ponecháva veľký otvor trojici výstupkov fotoaparátov. Nie sú odkryté iba výstupky, ale hneď všetky 3 segmenty s logom Redmi a bleskom.

V rámci ochrany proti poškodeniu telefón spolieha na predinštalovanú ochrannú fóliu na displeji a proti vniknutiu vody a prachu je chránený maximálnou odolnosťou IP68.

Historicky prvý zahnutý displej radu Redmi nielen dobre vyzerá

Spoločnosti Xiaomi sa podarilo svoj nový kúsok vybaviť skutočne očarujúcim displejom. Určite musím spomenúť vysoké rozlíšenie 2 712 × 1 220 pixelov. Na uhlopriečke 6,67" mohlo byť k dispozícii pokojne „len“ Full HD+ a nikto by sa proti tomu snáď neohradil, napriek tomu Xiaomi pridáva štedrejší počet bodov. Jemnosť preto presahuje 440 ppi. Spodný a vrchný čierny rámček nie sú široké, čo veľkosť displeja umocňuje.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, zaoblenie displeja Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, displej
Displej je zahnutý, rohy sú zaoblené. Nechcené dotyky sú redukované.

Počas testovania som nemal problém s jasom, kvalitou zobrazenia či zakolísaním 120 Hz obnovovacej frekvencie. Pokiaľ sa obávate, že by dostal displej zabrať, okrem spomínanej fólie je ochranou samotný typ skla, ktorým je Gorilla Glass Victus. Spodná časť panelu tradične slúži čítačke odtlačkov prstov. Tá dokonca dokáže merať aj srdcový tep cez 15-sekundové meranie.

V systéme MIUI to len tak odsýpa, Redmi Note 13 Pro+ 5G navyše rýchlo nabijete

Ako najnovší systém sa pre testovaný model Redmi Note 13 Pro+ 5G nakoniec ukázal ten s označením MIUI 14.0.5., ktorý stavia na Androide 13. Obavy z plynulosti jeho chodu som nemal, procesor MediaTek Dimensity 7200 Ultra sľubuje dosť výkonu. Navyše používatelia môžu oceniť, že je vyrobený úsporným 4 nm procesom.

Ale späť na výkon. Výsledky testu Geekbench zvlášť vysoké hodnoty nevykazujú, ale pocit z používania telefónu je viac než dobrý.

i

Honor Magic6 Lite (PREVIEW): Elegantný kúsok s ocenenou výdržou aj dobrou výbavou

Systém beží stabilne, výnimočne dôjde k problémom pri prepínaní na maximálne rozlíšenie v aplikácii fotoaparát či drobnému zaváhaniu pri načítaní správ Google, ktoré sa objaví po odsunutí hlavného menu doprava. Vibrácie pri ovládaní fungujú presne, telefón si stráži spotrebu operačnej pamäte a ponúkne možnosť rozšíriť ju virtuálne o ďalších až 8 GB. Odomknutie cez sken tváre, ako aj odtlačok prsta fungujú porovnateľne rýchlo a spoľahlivo.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, procesor MediaTek
Integrácia procesora MediaTek Dimensity 7200 Ultra sa podarila. Procesy odbavuje veľmi rýchlo, bez zaváhania. Zdroj: mi.com

Škoda, že systém MIUI prichádza v základe s toľkými aplikáciami, medzi ktoré sa primiešalo aj zopár hier. Tie navyše už od začiatku zasielajú až nepekný počet rôznych notifikácií. Aplikáciám vôbec nepristane, že mnohé po zapnutí okamžite zobrazia reklamu a niektorí používatelia sa nemusia vôbec orientovať v tom, ako sa cez reklamu do aplikácie dostať. Odporúčam teda po zapnutí všetky aplikácie prejsť a nebáť sa veľké množstvo úplne zmazať, na Google Play Store zoženiete aj lepšie alternatívy.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, menu Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, predinštalované aplikacie Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, o telefóne Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, diaľkový ovládač Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, Geekbench
Po zapnutí na vás vykukne naozaj dosť predinštalovaného obsahu, na druhom screenshote som sa pokúsil všetok umiestniť na jednu obrazovku. V nastavení už štandardne prehľadne vidíte všetko podstatné o systéme. Rozhranie ovládača spotrebičov je prehľadné. Výsledky Geekbench klamú telom, telefón je naozaj svižný.

Nabíjací adaptér v balení naozaj púta pozornosť spomínaným výkonom 120 W. Vďaka tomu si s ním môžete vybitú batériu naplno dobiť určite do pol hodiny, skôr to bude ešte o pár minút rýchlejšie.

Obrovské rozlíšenie telefónu vlastne pridáva 4-násobný teleobjektív

Už navonok sa Redmi Note 13 Pro+ chváli 200 Mpx fotoaparátom, ktorý zdieľa spoločne s Redmi Note 13 Pro 5G. Okrem toho pôsobí veľmi dobre aj svetelnosť f/1,65. Spoločne s hlavným objektívom sa na chrbte mobilu nachádza aj obvyklá zostava strednej triedy – širokouhlý fotoaparát a makro. Ich rozlíšenie sa oproti hlavnému fotoaparátu naopak prepadá až na 8 a 2 Mpx.

Možno za to môže pekný údaj v oblasti svetelnosti, ale nielen denné snímky, ale aj tie zhotovené v horších svetelných podmienkach sa dajú považovať za celkom jasnené s dostatkom detailov. Najmä v slnečnom počasí vynikne podanie farieb, ktoré je celkom pekné a sýte. Automaticky sa zapína aj HDR pre lepší dynamický rozsah. Na čom sa však recenzenti ďalších webov zhodujú, je celkový nádych snímok. Sám som tiež pozoroval zafarbenie, niekde medzi fialovou či ružovou, a to skutočne naprieč mnohými situáciami.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, širokouhlá snímka Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, hlavná snímka Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, 2x zoom Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, 4x zoom
Z rovnakého miesta širokouhlý záber, klasika, 2-násobný a 4-násobný zoom.

Vďaka veľkému rozlíšeniu sa v Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G dá pracovať s takmer bezstratovým priblížením. To postupuje v krokoch 2x, a dokonca 4x. Telefón skrátka v reálnom čase vyrezáva detail z 200 Mpx snímky. Mimochodom snímka zhotovená vynútenými 200 Mpx má po celej ploche nadštandardnú kresbu, takže sa dá tlačiť veľkoformátovo či približovať na monitore počítača.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, detail 200 Mpx snímky Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, portrét Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, makro
Na prvej snímke je detail 200 Mpx snímky. Nie je to vôbec zlé. Rovnako tak objekt v popredí v režime portrét je vytiahnutý z pozadia celkom dobre.

Škoda, že sa Xiaomi neodhodlalo dať „širokáčovi“ o niečo viac obrazových bodov. Napriek tomu sa na 8 Mpx snímky dá pozerať a udržujú si dynamický rozsah. Na detailnú kresbu po celej ploche ale musíte zabudnúť. Rovnaký farebný nádych ako z hlavného fotoaparátu zaznamenáte aj tu.

Makro spomeniem krátko – je zbytočné. Iba nízke 2 Mpx vám vo výsledku vytvoria horšiu snímku, než zvládne hlavná optika pri použití priblíženia. Portrétny režim naopak dobre obkrúži objekt v popredí, aj keď nejde o osobu.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, nočná fotografia Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, nočný režim
Rovnaké miesto zachytené večer bez nočného režimu a následne s aktívnym nočným režimom.

V šere Xiaomi automaticky zapína nočný režim. Samozrejme ho kliknutím na ikonku signalizujúcu jeho aktiváciu môžete zrušiť. Čas snímania sa predĺži na zhruba 2 sekundy. A nočný režim je poznať. Predovšetkým podstatne zníži šum, rozhodne je snímka krajšia. Xiaomi má optickú stabilizáciu obrazu, ktorá pri držaní telefónu v ruke rozhodne pomôže.

i

Realme 12 Pro a 12 Pro+ si zachovávajú štýl a pridávajú aj teleobjektívy

Konkurenčné telefóny tiež ohromia svojim zovňajškom, ale aj výbavou

Medzi konkurentov som sa snažil zaradiť podobne cenovo zasadené telefóny, ktoré tiež lahodia oku a majú bohatú výbavu.

Smartfón Honor 90, ktorý sme tiež testovali, má veľmi podobné parametre displeja vrátane uhlopriečky a vysokého rozlíšenia. Čipová zostava tu ide v koľajach Qualcomm, preto sa o výkon stará Snapdragon 7 Gen 1. Veľmi podobne sú na tom aj fotoaparáty, kedy hlavné rozlíšenie dosahuje opäť 200 Mpx. Predné selfie však ovládol Honor, má 50 Mpx a točí aj 4K video. Honor má ďalej polovičný výkon drôtového dobíjania, čo nie je vôbec zlé. Systém má nahodený kabátik MagicOS, čo je viditeľne najväčšia zmena v porovnaní s modelom Xiaomi Redmi Note 13 Pro+. Bohužiaľ, chýba tu infraport na ovládanie spotrebičov a rating odolnosti.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, Honor 90
Honor je značka, ktorá tiež dbá na estetické poňatie dizajnu svojich smartfónov. Fanúšikov fotografovania môže tešiť aj veľké rozlíšenie 200 Mpx. Zdroj: hihonor.com

Druhým vyzývateľom je mobilný telefón Vivo V29 5G. Opäť zahnuté telo má zaujímavosť v podobe svetelného kruhu pod fotoaparátmi, s pomocou ktorého je možné regulovať teplotu snímanej scény. AMOLED displej telefónu o desatinu palca narástol, našťastie s tým aj rozlíšenie.

Ani Vivo sa nedá s mobilným telefónom Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G porovnať v oblasti infraportu či nabíjacieho výkonu. Hoci 80 W je veľmi dobrý výkon. Hlavný fotoaparát nechce oslňovať rozlíšením, 50 Mpx ale mobilnému telefónu Vivo stačí. Podobne ako v prípade telefónu Honor vpredu hrá prím 50 Mpx selfie. Zamrzí menej úsporný 6 nm procesor Snapdragon 778G.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, recenzia, Vivo V29 5G
Vivo V29 5G s kruhovým osvetlením na chrbte je z nášho výberu najväčším smartfónom. Zdroj: vivo.com
Parametre/Model Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G Honor 90 5G Vivo V29 5G
Displej Uhlopriečka: 6,67" Uhlopriečka: 6,7" Uhlopriečka: 6,78"
Rozlíšenie: 2 712 × 1 220 px, 446 ppi Rozlíšenie: 2 664 × 1 200 px, 435 ppi Rozlíšenie: 2 800 × 1 260 px, 453 ppi
Typ: OLED Typ: AMOLED Typ: AMOLED
Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz
Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus Ochrana: - Ochrana: -
Zadné fotoaparáty Hlavný: 200 Mpx Hlavný: 200 Mpx Hlavný: 50 Mpx
Širokouhlý: 8 Mpx Širokouhlý: 12 Mpx Širokouhlý: 8 Mpx
Makro: 2 Mpx Hĺbkový: 2 Mpx Hĺbkový: 2 Mpx
Predný fotoaparát 16 Mpx 50 Mpx 50 Mpx
Čipset MediaTek Dimensity 7200 Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 Qualcomm Snapdragon 778G
GPU Mali-G610 MC4 Adreno 644 Adreno 642L
RAM 12 / 16 GB 8 / 12 / 16 GB 8 / 12 GB
Interné úložisko 256 / 512 GB 256 / 512 GB 128 / 256 / 512 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 4 600 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 120 W / - Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 66 W / - Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W / -
Rozmery 161,4 × 74,2 × 8,9 mm 161,9 × 74,1 × 7,8 mm 164,2 × 74,4 × 7,5 mm
Hmotnosť 205 g 183 g 186 g
Obsah balenia telefón, USB-C kábel, adaptér, nástroj na vybratie SIM karty, kryt, používateľská príručka telefón, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, požívateľská príručka telefón, USB-C kábel, adaptér, nástroj na vybratie SIM karty, kryt, používateľská príručka
Cena od 439,00 € od 395,90 € € od 391,90 € 
Ceny sú platné k 10. 2. 2024.

Veľa nechýba k tomu, aby bol Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G perfektný

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G; recenzia, zhodnotenie

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G

Mobily

Nami testovaná novinka Redmi Note 13 Pro+ 5G je telefónom pre masy. Má toho pod kapotou dosť, čo bude väčšine používateľov v pohode stačiť. Okrem pekného zovňajška s možnosťou ochrany v dodávanom obale sa kupujúci za cenu do 450 € dočká aj parádneho displeja, schopného výkonu, fotoaparátu, ktorý vám dovolí fotografovať veľmi pekne vo väčšine situácií, a nechýba ani možnosť veľmi rýchleho nabíjania. Odporúčam si len spočiatku prejsť výbavu systému a zredukovať počet predinštalovaných aplikácií.

Klady

 • Herný laptop s odolnou konštrukciou
 • Zaoblený AMOLED displej
 • Rýchla odozva systému, infraport
 • Pekné fotografie s možnosťou zoomu
 • Veľmi rýchle nabíjanie

Zápory

 • Systém MIUI zahltený aplikáciami
 • Chýba bezdrôtové nabíjanie
i Mohlo by vás zaujímať

Model Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G nesklamal. Určite sa nielen tvári ako aktuálne najlepší Redmi Note, ale naozaj ním je. Fotoaparát s obrovským rozlíšením prekvapivo netreba brať s rezervou, pixely využíva veľmi múdro. Snáď sa mobil čo najskôr dočká aj nových funkcií vychádzajúcich zo systému Android 14. Dúfajme, že z hľadiska softvéru má to najlepšie len pred sebou. 

Čo sme o Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G písali skôr

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr 

Telefóny série Redmi Note 13 sa vlani na jeseň predstavili v Číne a teraz prichádza aj na Slovensko. Niekoľko modelov chce rozčeriť vody strednej triedy, pričom telefóny sú odstupňované podľa výbavy aj ceny. Záujemcov bude nepochybne zaujímať, že telefóny dnes vstupujú do predaja v rámci predobjednávok a počas nich ich môžu mať za akciovú cenu. A to vôbec nie je všetko, k dispozícii sú aj ďalšie zaujímavé darčeky. Poďme sa na telefóny Redmi Note 13, aj na to, čo je k nim možné získať, pozrieť.

Xiaomi Redmi Note 13, úvod

Xiaomi Redmi Note 13 – OBSAH

 1. Xiaomi Redmi Note 13 v štýlových farbách a odolnosť vrcholného modelu
 2. Odolný displej, zaoblenie a vysoký jas, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ má obraz ako víno
 3. Procesory a ďalšia výbava
 4. Vysoké rozlíšenie fotoaparátov hrá prím. Snaží sa kompenzovať chýbajúci teleobjektív
 5. Redmi Note 13 – cena a dostupnosť

Xiaomi Redmi Note 13 v štýlových farbách a odolnosť vrcholného modelu

Séria mobilných telefóny Redmi Note 13 sa skladá z troch modelov, ktoré majú, okrem jedného modelu, svoj 5G a zároveň aj 4G variant. Možno to znie trochu neprehľadne, preto si všetky telefóny vypíšme:

Ak si celý rad postavíme vedľa seba, zistíme, že rozdiely v dizajne sú skôr decentnejšieho rázu. Obidva základné modely, teda Redmi Note 13 5G a Redmi Note 13 Pro 5G, majú ploché strany a dajú sa preto postaviť na hranu.

Výrobca Xiaomi sa rozhodol spolu s Redmi telefónmi prvýkrát priniesť aj ultratenké rámčeky okolo displeja. V najširšom mieste dosahuje šírka rámčekov obidvoch lacnejších modelov iba 2,25 mm, resp. 2,27 mm. Displej hore prerušuje len drobný priestrel selfie fotoaparátu. Hrúbka celého tela základného modelu je navyše len 7,5 mm.

Xiaomi Redmi Note 13, dizajn Xiaomi Redmi Note 13 Pro, dizajn Xiaomi Redmi Note 13 Pro+, dizajn
Medzi modelmi vidíme niekoľko rozdielov. Základný model sa od modelu Pro líši počtom fotoaparátov, modely Pro medzi sebou potom absenciou fotografického výstupku a zaoblenými hranami. Zdroj: mi.com

Naproti tomu model Redmi Note 13 Pro+ 5G dostáva hrany vpredu aj vzadu zaoblené smerom k rámčeku. Novinkou radu je odolná konštrukcia pod ochranou IP68, ktorá je vyhradená práve pre najvybavenejší model.

Model Redmi Note 13 Pro+ používatelia od ostatných dvoch telefónov rady rozoznajú nielen podľa zaoblených hrán, ale aj inak vyhotoveného fotomodulu. Nevystupuje celá oblasť, ale len jednotlivé fotoaparáty.

i

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G (RECENZIA): Skvelý displej aj solídny výkon, ale bez výhrad sa to nezaobíde

Zaujímavosťou modelu Note 13 Pro+ je svetlofialový variant s koženou textúrou, ktorá sa viditeľne delí do 4 rôznofarebných blokov v jemných pastelových odtieňoch. Mobil sa vyrába ešte v porcelánovo bielej a klasickej polnočnej čiernej, pričom obidve verzie sú sklenené.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+, odolnosť
Najvybavenejší Redmi Note 13 Pro+ je prvým telefónom radu Redmi Note s plnou odolnosťou IP68. Zdroj: mi.com

Základný model Redmi Note 13 spoločne s modelom 13 Pro poputujú na pulty obchodov v bielom, čiernom a modrom kabátiku. Redmi Note 13 Pro sa oblieka do čiernej, zelenej a fialovej farby, Redmi Note 13 5G do čiernej, modrej a fialovej. Pokiaľ to chcete mať opäť prehľadne a pohromade, tu to je:

 • Redmi Note 13 5G – čierna, modrá, biela
 • Redmi Note 13 - čierna, modrá, zelená
 • Redmi Note 13 Pro 5G – čierna, modrá, fialová
 • Redmi Note 13 Pro – čierna, zelená, fialová
 • Redmi Note 13 Pro+ 5G – čierna, biela, fialová

Nové telefóny Redmi Note 13 hrajú všetkými farbami, ktoré sú väčšinou svetlé. Snažia sa pridať zaujímavú hru svetiel a kombináciu odtieňov okolo fotoaparátov.

Odolný displej, zaoblenie a vysoký jas, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ má obraz ako víno

Telefóny Redmi Note 13 sa veľkosťou uhlopriečky veľmi nelíšia. Všetky zotrvávajú na rozumnej hodnote 6,67". Výrobca však základnému modelu dosadil bežne používané rozlíšenie 2 400 × 1 080 pixelov, zatiaľ čo obidvom modelom Pro trochu pixelov pridal aby dosiahol vyššiu jemnosť a k tomu ešte do displejov integroval optické čítačky odtlačkov prstov. Naprieč celým radom našťastie zostala rýchla obnovovacia frekvencia 120 Hz.

Xiaomi Redmi Note 13, displej Xiaomi Redmi Note 13 Pro+, displej
Z minulosti sme na ploché displeje výrobcu Xiaomi zvyknutí, aktuálne s ešte tenšími okolitými rámčekmi. Najdrahší model prichádza so zaobleným panelom. Zdroj: mi.com

Najvyšší model Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G ako jediný obsahuje zakrivený displej. Jeho povrch je navyše vysoko odolný, pretože ho kryje sklo typu Gorilla Glass Victus. Vrcholný jas dosahuje skvelú hodnotu 1 800 nitov. Či už pôjde o hranie hier, sledovanie filmov či obyčajné prechádzanie systémom, dá sa očakávať, že všetko bude vyzerať naozaj skvele.

Procesory a ďalšia výbava

V oblasti výkonu je to veľmi neprehľadné, pretože každý model beží na inom procesore. Základnému modelu Redmi Note 13 patrí Snapdragon 685 a spolupracuje s 6 alebo 8 GB pamäte RAM a 128 GB / 256 GB úložiskom. Note 13 5G potom beží na MediaTeku Dimensity 6080 vyrobenom 6 nm procesom, ktorý má k dispozícii 8 GB operačnej pamäte a 256 GB priestoru na dáta.

Redmi Note 13 Pro poháňa MediaTek Helio G99 Ultra a zákazníci ho môžu mať vo verzii 8 GB / 256 GB. Redmi Note 13 Pro 5G je na tom pamäťovo zhodne, výpočtové úkony však má na starosti najnovší procesor Snapdragon 7s Gen 2. Ten už sa vyrába 4 nm procesom. K nemu tiež patrí 8 GB operačnej pamäte a kapacita úložiska v tomto prípade predstavuje 256 GB.

Xiaomi Redmi Note 13, procesory
V prípade procesorov začíname od MediaTek Dimensity 6080, model Pro pridáva na výkonnosti implementácií 4 nm Snapdragonu 7s Gen 2. Zdroj: mi.com

Pre vlajkový model Redmi Note 13 Pro+ 5G si výrobca vyhradil 4 nm MediaTek Dimensity 7200 Ultra. Obidve kapacity RAM viac ako dostačujú, ide o 12 a 16 GB. Rovnako štedré je úložisko. Komu nestačí 256 GB, zvoliť si môže 512 GB. Pretože vysoký výkon si vyžiada prebytočné teplo, výrobca zapracoval aj na jeho odvode. Tomu napomáha grafitový plát.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+, procesor
Vrcholný model poteší čipom MediaTek Dimesnity 7200 Ultra a 12 alebo 16 GB operačnej pamäte. Zdroj: mi.com

Kapacity batérií sa zastavili na hodnote okolo 5 000 mAh, kedy iba prostredný model má o 100 W viac. Podstatnejšie sú rozdiely v nabíjacích výkonoch. Zatiaľ čo Redmi Note 13 nabíja výkonom až 33 W a variant Pro si pripisuje 67 W, najvyšší Pro+ zvládne až 120 W.

Telefóny samozrejme bežia na Androide 13, respektíve nadstavbe MIUI 14. Za zmienku stojí aj prítomnosť infračerveného portu, vďaka ktorému si z mobilných telefónov ľahko urobíte diaľkový ovládač na domáce spotrebiče.

Vysoké rozlíšenie fotoaparátov hrá prím. Snaží sa kompenzovať chýbajúci teleobjektív

Na fotografické schopnosti dnešných telefónov si dávajú výrobcovia pozor a v tejto oblasti sa veľmi snažia. Výrobca Xiaomi nie je výnimkou, takže celý nový rad Redmi Note 13 má používateľom čo ponúknuť.

i

Samsung Galaxy S23 FE (RECENZIA): Dostupnejšie funkcie radu Galaxy S, avšak v tele Galaxy A

Už základný mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 13 začína na trojčíselnom rozlíšení, nezvyklých 100 Mpx. Vďaka tomu už tento model pre výslednú snímku kombinuje 9 pixelov do jedného. Ďalšia fotografická výbava nie je veľmi štedrá. V prípade druhého snímača nejde prekvapivo o najčastejšie používaný širokouhlý, ale fotoaparát s hĺbkou ostrosti so slabým rozlíšením 2 Mpx. Všetko uzatvára 16 Mpx selfie fotoaparát.

Xiaomi Redmi Note 13, fotoaparát Xiaomi Redmi Note 13 Pro+, fotoaparát
Lacnejšie modely majú fotoaparáty poskladané na výstupku, Redmi Note 13 Pro+ usadil všetky 3 fotoaparáty priamo na povrch chrbta. Zdroj: mi.com

Redmi Note 13 Pro 5G aj Note 13 Pro+ 5G to s fotografovaním myslia vážne. Na chrbte majú 3 fotoaparáty, pričom hlavné 200 Mpx si berú z Redmi Note 12 Pro+ 5G. Prítomná je aj optická stabilizácia obrazu. Nočné snímky nemajú byť pre nový rad problémom. K hlavnému fotoaparátu obidva modely pridávajú ako bonus širokouhlý 8 Mpx snímač a dočkali sme sa aj 2 Mpx makra.

Redmi Note 13 – cena a dostupnosť

Telefóny Xiaomi Redmi Note 13 sa po Číne dostávajú aj na európske trhy, a teda aj do našej ponuky. Ich ceny sú nasledujúce:

 • Cena Redmi Note 13 5G – 269 € (8 GB / 256 GB)
 • Cena Redmi Note 13 - 199 € (6 GB / 128 GB), 229 € (8 GB / 256 GB)
 • Cena Redmi Note 13 Pro 5G – 369 € (8 GB / 256 GB)
 • Cena Redmi Note 13 Pro – 299 € (8 GB / 256 GB)
 • Cena Redmi Note 13 Pro+ 5G – 439 € (8 GB / 256 GB), 499 € (12 GB / 512 GB)

Od 15. 1. 2024 sa na nové telefóny Redmi Note 13 spúšťajú predobjednávky a až do 4. 2. 2024 ich môžete získať za akciové ceny. Stačí pri nákupe v košíku zadať zľavový kód RN13SK30, RN13SK40 alebo RN13SK50 podľa vybraného modelu a razom si cenu nového telefónu znížite o zaujímavú zľavu až do výšky 50 €. Ak sa rozhodnete pre Redmi Note 13 Pro 5G alebo Redmi Note 13 Pro+ 5G, môžete si k nim vybrať darček zadarmo - buď True Wireless slúchadlá Redmi Buds 5, alebo fitness náramok Xiaomi Smart Band 8. Ku všetkým telefónom navyše získate aj ďalšie výhody ako dopravu zadarmo, ISIC zľavu či možnosť obstarania na splátky bez navýšenia. Pozor ale, všetky akcie k telefónom Redmi Note 13 sú časovo obmedzené. Viac v tomto článku.

Parametre/Model Xiaomi Redmi Note 13 5G Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G
Displej 6,67" (20 : 9) 6,67" (2 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 395 ppi 2 712 × 1 220 px, 446 ppi 2 712 × 1 220 px, 446 ppi
OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 100 Mpx, f/1,7, Full HD video s 30 fps
hlavný: 200 Mpx, f/1,7, OIS, 4K video s 30 fps
hlavný: 200 Mpx, f/1,7, OIS, 4K video s 30 fps
ToF: 2 Mpx, f/2,4
širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120 °
širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120 °

makro: 2 Mpx, f/2,4
makro: 2 Mpx, f/2,4
Predný fotoaparát 16 Mpx, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, Full HD video s 60 fps
16 Mpx, Full HD video s 60 fps
Čipset MediaTek Dimensity 6080, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, 8-jadrový MediaTek Dimensity 7200 Ultra, 8-jadrový
GPU Mali-G57 MC2 Adreno 710 Mali-G610 MC4
RAM 6 / 8 / 12 GB 8 / 12 / 16 GB 12 / 16 GB
Interné úložisko 128 / 256 GB 128 / 256 / 512 GB 256 / 512 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 100 mAh 5 000 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 33 W / - rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 67 W / -
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 120 W / -
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP54 IP68
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 161,1 × 75 × 7,6 mm 161,2 × 74,3 × 8 mm 161,4 × 74,2 × 8,9 mm
Hmotnosť 174 g 187 g 205 g
Cena 269 €* 369 €* od 439 €*
*Ceny sú platné k 15. 1. 2024.
i Mohlo by vás zaujímať

Kompletný rad nových modelov Xiaomi Redmi Note 13 môže zaujímavo zamiešať kartami v strednej triede súčasných smartfónov. Výbava si totiž nezadá s drahšími kúskami. Chýbať môže snáď len bezdrôtové nabíjanie. Teraz už nezostáva nič iné, len si počkať, kedy sa objavia na našom trhu. 

4,8 125×
Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8 GB/256 GB čierny
Mobilný telefón – 6,67" AMOLED 2400 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, hybridný slot, procesor MediaTek Helio G99 Ultra, fotoaparát: 200Mpx (f/1,65) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 2Mpx makro, predná kamera 16Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, Jack (3,5 mm) a USB-C, rýchle nabíjanie 67W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom 6XIAOMI10 269,10 €
299 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SKXI282b1
4,6 165×
Xiaomi Redmi Note 13 6 GB/128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,67" AMOLED 2400 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Qualcomm Snapdragon 685, fotoaparát: 108Mpx (f/1,75) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 2Mpx makro, predná kamera 16Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, Jack (3,5 mm) a USB-C, rýchle nabíjanie 33W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
169 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SKXI280b1
4,6 165×
Xiaomi Redmi Note 13 6 GB/128 GB modrý
Mobilný telefón – 6,67" AMOLED 2400 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Qualcomm Snapdragon 685, fotoaparát: 108Mpx (f/1,75) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 2Mpx makro, predná kamera 16Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, Jack (3,5 mm) a USB-C, rýchle nabíjanie 33W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
169 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SKXI280b2
Vytlačiť
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií