Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Obrovský výprodej Nakŕmte si čítačku

Lacnú, ale rýchlu domácu WiFi vám zaistí Zyxel NBG6615

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Pokryť domácnosť rýchlou a stabilnou WiFi sieťou je výzva. Našťastie je na trhu k dispozícii aj dostupný dvojpásmový WiFi router Zyxel NBG6615 so stabilným pripojením aj na väčšiu vzdialenosť. Naviac ponúka aj technológiu MU-MIMO. Pre akého používateľa sa taký WiFi router hodí? A koľko vlastne stojí?

Zyxel NBG6615

Predstavenie WiFi routeru Zyxel NBG6615

Už na prvý pohľad pôsobí Zyxel NBG6615 ako výkonom nabušený WiFi router. Jeho dominantou je štvorica externých antén, pričom pre každé WiFi pásmo sú vyčlenené dve. V zadnej časti routera je gigabitový WAN port a ďalej tradičné kvarteto rovnako rýchlych LAN portov.

WiFi router Zyxel NBG6615 sľubuje prenosovú rýchlosť bezdrôtovej siete až 1 200 Mb/s. Na prvý pohľad pôsobivé číslo vychádza z teoretického rýchlostného maxima štandardu IEEE 802.11n (2,4 GHz) a štandardu IEEE 802.11ac (5 GHz). Ide o súčet maximálnej teoretickej rýchlosti dvoch paralelne prevádzkovaných bezdrôtových sietí, na ktorých využitie sú samozrejme potrebné kompatibilné zariadenia v podobe telefónov, tabletov alebo notebookov.

Rozmery routeru činia 160 × 111,8 × 29,2 milimetrov. Na stole či polici teda nezaberie veľa miesta. Súčasťou dodávky je aj príslušenstvo na montáž na stenu, takže na maximálny výkon a pokrytie sieťou WiFi možno smerovač umiestniť na ideálne miesto na šírenie bezdrôtového signálu.

Zyxel NBG6615, silný signál
Štvorica externých antén WiFi routeru Zyxel NBG6615 ponúkne silný signál po celej domácnosti.

Bez kvalitnej domácej WiFi siete si ani neškrtnete

K WiFi sieti sa dnes pripájajú notebooky, tablety, mobilné telefóny či herné konzoly, čo vyžaduje zvýšenú stabilitu a dostatočnú priepustnosť, a to najmä ak je v jeden okamih pripojených viacero zariadení. Navyše môžete WiFi sieť použiť na ovládanie celej inteligentnej domácnosti zloženej z efektného osvetlenia, inteligentných termostatov alebo meteostaníc. Nároky na domácu WiFi sieť teda v blízkej budúcnosti ešte porastú.

i Už skôr sme sa podrobne venovali možno najlepšiemu WiFi routeru na trhu, Synology RT2600ac.

Práve preto sa hodí, že Zyxel NBG6615 používa na šírenie WiFi signálu technológiu MU-MIMO. Tá má za cieľ vyriešiť problém s WiFi konektivitou v prostredí, kde sa pohybuje veľa používateľov. Prečo sa oplatí staviť na router vybavený MU-MIMO?

Bežné WiFi routery musia prepínať medzi pripojenými zariadeniami, aby s nimi mohli komunikovať a prenášať dáta. Z toho nie je zložité vytušiť, že čím viac používateľov je k routeru pripojených, tým menej času na jednotlivca zostane. Takéto obmedzenie v praxi znamená podstatné zníženie dátovej priepustnosti normálneho routera. Technológia MU-MIMO dokáže súčasne komunikovať s viacerými koncovými zariadeniami súčasne v jeden okamih. Vďaka tomu WiFi router Zyxel NBG6615 obslúži bez problémov hneď niekoľko používateľov bez čakania na odbavenie požiadaviek ostatných.

Zyxel NBG6615,MU-MIMO
WiFi router Zyxel NBG6615 podporuje technológiu šírenia signálu MU-MIMO. Kým bežný WiFi router musí medzi zariadeniami prepínať, smerovač NBG6615 ich obslúži zároveň. Jedinou podmienkou je, že pripojené zariadenia sú s touto technológiou kompatibilné.

Má WiFi router Zyxel NBG6615 aj nejaká negatíva?

Aktuálnym trendom domácich WiFi sietí sú duálne routery. Staršia 2,4 GHz sieť na menej náročné zariadenia vhodne dopĺňa rýchla 5 GHz sieť na dátovo náročné zariadenia. Najmä v panelových domoch potom 5 GHz pásmo ponúkne tiež dostatok voľných kanálov. Vďaka tomu si Zyxel NBG6615 nutne musí získať vašu pozornosť. Snáď jedinú zásadnú nevýhodu vidíme v tom, že neponúka USB port na pripojenie tlačiarne alebo externého USB disku.

Zyxel NBG6615 je atraktívny WiFi router, ktorý za zhruba päť desiatok ponúkne rýchlu WiFi sieť podporenú skvelým dosahom vďaka štvorici silných antén. Tiež integrovaná technológia MU-MIMO posunie kvalitu a stabilitu domácej WiFi siete na úplne novú úroveň, kedy si konečne obľúbené videá prehráte bez otravného zasekávania.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi