Baking Ingredients BIG BOY

Baking Ingredients BIG BOY – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Baking Ingredients BIG BOY on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Baking Ingredients BIG BOY?

If you're planning to get Baking Ingredients BIG BOY, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Hide description
57 Results
Watch Price/Availability
BIG BOY Bigerska 220 g Sweet peanut cream with cocoa and salted caramel
Nut Cream - crunchy, hazelnut, cocoa and salted caramel flavour, 15 g protein per 100 g, 542 kcal per 100 g, weight 408 g - 20.81 €/1 kg
Discounted -9 % 8.49 € 9.39 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig122
Watch Price/Availability
BIG BOY Grand Zero with white chocolate 220 g
Nut Cream - peanut, white chocolate flavour, 20 g protein per 100 g, 598 kcal per 100 g, weight 408 g - 14.93 €/1 kg
Discounted -8 % 6.09 € 6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig125
Watch Price/Availability
BIG BOY Be Sweet 200g by @janahrmi
Nut Cream - smooth, almond, white chocolate flavour, 15.6 g protein per 100 g, 564 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 200 g - 53.95 €/1 kg
  10.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig155
Watch Price/Availability
BIG BOY Rice porridge with strawberry flavor in white chocolate 300 g
Porridge , energy value per 100g: 388 kcal
  7.39 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig138
Watch Price/Availability
BIG BOY Protein granola with dragon fruit 360 g
Granola - 27.75 €/1 kg
  9.99 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig141
Watch Price/Availability
BIG BOY Salty toffee 220 g
Nut Cream - peanut, 1.4 g protein per 100 g, 452 kcal per 100 g, weight 408 g - 18.11 €/1 kg
Discounted -9 % 7.39 € 8.19 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig124
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Matcha 200 g
Nut Cream - smooth, almond, matcha flavour, 12.9 g protein per 100 g, 623 kcal per 100 g, weight 360 g - 28.58 €/1 kg
  10.29 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig151
Watch Price/Availability
BIG BOY Instant rice porridge 300 g
Porridge , energy value per 100g: 365 kcal
  2.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig137
Watch Price/Availability
BIG BOY Pecan cream with Dubai chocolate flavor 200 g
Nut Cream - crunchy, pecan, chocolate flavour, 7.7 g protein per 100 g, 560 kcal per 100 g, weight 388 g - 28.09 €/1 kg
Discounted -8 % 10.90 € 11.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig123
Watch Price/Availability
BIG BOY Birthday Protein Granola 270 g
Granola - 34.97 €/1 kg
  11.19 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig159
Watch Price/Availability
BIG BOY Birthday Hippo 1000g
Nut Cream - smooth, hazelnut, 19 g protein per 100 g, 525 kcal per 100 g, gluten-free, weight 1000 g - 45.19 €/1 kg
  45.19 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig156
Watch Price/Availability
BIG BOY Strawberries in matcha and white chocolate 120 g
Dried Fruit - strawberry in chocolate, 176 g - 68.69 €/1 kg
  12.09 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig149
Watch Price/Availability
BIG BOY Birthday Porridge 350g
Rice Porridge , energy value per 100g: 405 kcal - 23.11 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig158
4.5 16×
Watch Price/Availability
BIG BOY Protein granola with white chocolate by @kamilasikl 360g
Granola - 28.58 €/1 kg
  10.29 €
Currently Unavailable
Order Code: SPT16527
5.0 9×
Watch Price/Availability
BIG BOY SWEET & SALTY cream 250g
Nut Cream - smooth, peanut, chocolate and caramel flavour, 18 g protein per 100 g, 575 kcal per 100 g, weight 250 g - 31.56 €/1 kg
  7.89 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig019
4.3 13×
Watch Price/Availability
BIG BOY Milk chocolate covered strawberries 110g by @kamilasikl
Dried Fruit - in chocolate, 120 g - 81.58 €/1 kg
  9.79 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig015
4.8 13×
Watch Price/Availability
BIG BOY Dark chocolate covered cherries 190g by @kamilasikl
Dried Fruit - sour cherries in chocolate, 190 g - 49.42 €/1 kg
  9.39 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig017
4.7 24×
Watch Price/Availability
BIG BOY Rice porridge Dracarys 350g
Porridge , energy value per 100g: 368 kcal - 31.14 €/1 kg
  10.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig048
3.0 2×
Watch Price/Availability
BIG BOY Pistachios with white chocolate 220 g
Nut Cream - smooth, pistachio, white chocolate flavour, 15 g protein per 100 g, 580 kcal per 100 g, weight 408 g - 26.72 €/1 kg
Discounted -8 % 10.90 € 11.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig120
5.0 2×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big King White - Cream with hazelnuts and milk 220 g
Nut Cream - hazelnut, 13 g protein per 100 g, 543 kcal per 100 g, weight 408 g - 26.72 €/1 kg
Discounted -21 % 10.90 € 13.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig117
5.0 1×
Watch Price/Availability
BIG BOY Rice porridge Vanilla semolina 350 g
Porridge , energy value per 100g: 350 kcal
  6.99 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig139
Watch Price/Availability
BIG BOY Porridge Big Bueno 350 g
Porridge , energy value per 100g: 416 kcal
  7.59 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig142
Watch Price/Availability
BIG BOY Raspberry cheesecake porridge 350 g
Porridge , energy value per 100g: 399 kcal
Discounted -8 % 6.79 € 7.39 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig131
Watch Price/Availability
BIG BOY Porridge Big King White 350 g
Porridge , energy value per 100g: 437 kcal
  8.09 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig133