AD elektro Motorola EDGE 50

Canon EOS R50 (RECENZIA)

Catalogue

Review

Aktualizované • Autor: Michal Kupsa

Canon nedávno predstavil novinku v podobe novej bezzrkadlovky Canon EOS R50 s čipom formátu APS-C, ktorá sa vyznačuje predovšetkým mimoriadne malými rozmermi, veľmi nízkou hmotnosťou a tiež nízkou cenou, ale pritom s plnohodnotným bajonetom Canon RF, vysokou kvalitou fotografií a slušnou náložou funkcií ako na fotografovanie, tak aj na natáčanie videa. Najmä pre mladších a začínajúcich akčnejších fotografov, ale aj vlogerov môže byť veľmi zaujímavou voľbou, prípadne alternatívou k skôr uvedenému vyššiemu modelu Canon EOS R10.

Canon EOS R50

CANON EOS R50 (RECENZIA) – OBSAH

  1. Mechanické vyhotovenie, ergonómia a ovládanie
  2. Porovnanie: Canon EOS R50 a R8
  3. Čip, obrazová kvalita a funkcie
  4. Aký objektív pre Canon EOS R50?
  5. Výdrž batérie? Canon EOS R50 poráža R8
  6. Aká je cena? A čo pred kúpou Canon EOS R50 zvážiť?

Mechanické vyhotovenie, ergonómia a ovládanie

Prvý kontakt s novým fotoaparátom Canon EOS R50 vás doslova prekvapí, je skutočne mimoriadne malý a ľahký, a to aj na túto kategóriu fotoaparátov. Človeku sa chce skoro až povedať, že je to len taký obal na obrovitý bajonet, ktorý zaberá prevažnú väčšinu plochy prednej časti fotoaparátu. Je to fakt paráda na denné nosenie a s prižmúreným okom sa zmestí aj do vrecka, podobne ako väčšie kompaktné fotoaparáty. Tomu zodpovedajú aj použité materiály, ktorými sú z veľkej časti plasty, doplnené o hliníkové diely. Čo je konkrétne z akého materiálu už dnes človek ani nespozná a úprimne povedané, je to podľa mňa úplne jedno, ak to dobre plní svoj účel, čo v tomto prípade platí na jednotku.

Canon EOS R50 biely Canon EOS R50 biely Canon EOS R50 biely Canon EOS R50 biely

V tejto cenovej kategórii samozrejme nemôžete očakávať ani odolnosť a utesnenie proti poveternostným vplyvom, čo tomuto fotoaparátu ale naozaj nemôžeme vyčítať. Uvádzam to v podstate len pre istotu a väčšina používateľov s tým aj tak asi nebude mať žiadny väčší problém. Čo ale problémom môže byť, sú práve rozmery, ale to je v tomto prípade veľmi individuálne. Používatelia, a predovšetkým používateľky s menšími rukami a kratšími prstami, budú určite doslova nadšení, že so sebou nemusia ťahať žiadny obrovitý prístroj. Ale naopak pre používateľov s veľkými rukami a dlhými prstami (čo je presne môj prípad – mám dva metre a sto kilogramov živej váhy) to už problém skutočne môže byť, a to aj celkom zásadný.

Canon EOS R50 Canon EOS R50 Canon EOS R50 Canon EOS R50

Podobne ako značnú časť prednej strany fotoaparátu zaberá veľký bajonet Canon RF, tak zadnej strane doslova dominuje 3" (7,5 cm) dotykový LCD monitor na otočnom kĺbe. To je samozrejme super, že aj rozmerovo malý fotoaparát nie je ochudobnený o kvalitný a dostatočne veľký zobrazovač, ale naopak práve kvôli tomu na prednej aj na zadnej strane fotoaparátu zostalo len minimum miesta na uchopenie prstami. Držanie väčšou rukou tak nie je príliš bezpečné, a navyše sa napríklad mne osobne veľmi často stávalo, že som si nechtiac stlačil nejaké tlačidlo (spravidla som si takto nechtiac nastavil samospúšť). Samozrejme, toto nemožno fotoaparátu extra vyčítať, pretože čo je pre niekoho nevýhoda, to môže byť pre iného výhrou. Hlavne z tohto dôvodu teda prípadným záujemcom o kúpu, ktorí si nie sú úplne istí veľkosťou strán, dôrazne odporúčam si fotoaparát najprv vyskúšať, ako vám bude do ruky pasovať. Čiastočne sa však v praxi dá táto vec eliminovať aj tým, že budete fotoaparát držať obidvomi rukami, a viac za objektív.

Čo mi však úplne tradične a už mnoho rokov na fotoaparátoch Canon vadí (v podstate skoro na všetkých, už od doby kinofilmových prístrojov), je vyhotovenie hlavného vypínača. Vypínač na spúšti, ako ho poznáme od konkurencie je jednoducho oveľa lepší, pohotovejší aj praktickejší. Vývojári značky Canon sú si toho zrejme vedomí, pretože vyhotovenie aj umiestnenie hlavného vypínača sa v priebehu času mení, ale stále to jednoducho nie je ono. Naopak oceňujem fakt, že Canon EOS R50 má aj napriek nízkej cenovej kategórii kovový nielen bajonet, ale aj sánky na externý blesk a dokonca aj závit na statív.

Ergonómiu ako celok by som aj napriek uvedeným výhradám hodnotil veľmi dobre, pretože v mnohom jednoducho zodpovedá danej cenovej kategórii, ale najpodstatnejšie je, že aj napriek veľmi malým rozmerom nie je používateľ o nič zásadné ochudobnený, čo platí najmä pre veľký, kvalitný LCD monitor ( rovnaký, ako pri oveľa drahších modeloch – napríklad pri modeli Canon EOS R8) a tiež pre celkovú kvalitu použitých materiálov a tiež zostavenie jednotlivých dielov fotoaparátu.

Canon EOS R50 a R8: Porovnanie

Parameter Canon EOS R50 Canon EOS R8
Snímací čip APS-C, CMOS 24 Mpx Full Frame, CMOS 24 Mpx
Pomer strán 3:2 3:2
Bajonet Canon RF Canon RF
Obrazový procesor DIGIC X DIGIC X
Rozsah citlivosti ISO ISO 100 – 32 000 (51 200) ISO 100 – 102 400 (204 800)
Stabilizácia na čipe Nie Nie
Automatické zaostrovanie Dual Pixel CMOS AF II. / 4 503 bodov Dual Pixel CMOS AF II. / 4 897 bodov
Citlivosť AF Až -4 EV Až -6,5 EV
Závierka 30 – 1/4 000 (1/8 000) s 30 – 1/16 000 s
Rýchlosť sériového snímania 12 / 15 fps 6 fps
LCD monitor 3" (7,5 cm) / 1,62 Mpx (dotykový) 3" (7,5 cm) / 1,62 Mpx (dotykový)
Hľadáčik OLED EVF / 2,36 Mpx OLED EVF / 2,36 Mpx
Video 4K - 30p / Full-HD - 120p 4K - 60p / Full-HD - 180p
Bezdrôtové rozhranie WiFi + Bluetooth WiFi + Bluetooth
Drôtové rozhranie USB - C, HDMI USB, Mic, HDMI, Sluch., DO.
Pamäťové karty 1 x SD/SDHC/SDXC - UHS I. 1 x SD UHS II.
Vstavaný blesk Áno Nie
Odolnosť proti vlhkosti a prachu Nie Áno
Rozmery 116 x 86 x 69 mm 133 x 86 x 70 mm
Hmotnosť tela 375 gramov (vrátane batérie a karty) 461 gramov (vrátane batérie a karty)
Cena 829 € 1 799 €

Čip, obrazová kvalita a funkcie

Snímacím čipom je senzor typu CMOS, čo je v dnešnej dobe už v podstate samozrejmosť. Formát je klasický APS-C s rozlíšením 24 Mpx, teda s výslednými fotografiami s rozmerom 6 000 x 4 000 pixelov. Citlivosť ISO je možné nastaviť v štandardnom režime v rozsahu ISO 100 až 32 000, používateľsky je potom možné povoliť rozšírenie až na ISO 51 200. Nielen o spracovaní obrazu sa stará najnovší obrazový procesor Canon DIGIC X, ktorý inak poznáme aj z oveľa vyšších modelov ako napríklad aj nedávno uvedeného modelu Canon EOS R8. Je teda veľmi príjemné vidieť, že na vybavení výrobca naozaj nešetril, čo sa pozitívne prejavuje aj na samotnej kvalite obrazového výstupu. Fotoaparát naopak nie je vybavený stabilizáciou na čipe, čo mu ale vzhľadom na cenovú kategóriu nemožno príliš vyčítať, ale dá sa to prípadne riešiť použitím objektívov s vlastnou stabilizáciou, ktorú má väčšina objektívov značky Canon.

Ako testovaciu scénu som zvolil tradične nočnú snímku a fotografie si môžete pozrieť v prílohách. Pre istotu opäť dodávam, že sa jedná o neupravené fotografie vo formáte JPG tak, ako boli uložené vo fotoaparáte na pamäťovú kartu, úplne bez úprav, zmenšené na 50 %, čo sú podmienky výrobcu na publikáciu fotografií na predprodukčné verzie fotoaparátu. V čase písania tohto článku ešte nebola k dispozícii finálna verzia a rovnako nebol ešte k dispozícii konvertor formátu RAW, ktorý tým pádom tiež nešlo použiť.

Canon EOS R50 v texte: ISO 800
ISO 800
Canon EOS R50 v texte: ISO 1 600
ISO 1 600

Výsledné fotografie dokazujú, že obrazová kvalita je priam vynikajúca, a to aj napriek zlým svetelným podmienkam a fotografovaniu nočnej scény s extrémne svetlými, aj extrémne tmavými časťami snímok. Hranica použiteľnosti vysokých citlivostí ISO sa tu opäť o kúsok posunula smerom vyššie a výsledky sú na formát čipu APS-C naozaj skvelé.

Canon EOS R50 v texte: ISO 3 200
ISO 3 200
Canon EOS R50 v texte: ISO 6 400
ISO 6 400
Canon EOS R50 v texte: ISO 12 800
ISO 12 800

Rovnako tak je na snímkach viditeľný aj veľký dynamický rozsah fotografií. Navyše, výsledky finálnej predajnej verzie budú pravdepodobne ešte o niečo lepšie a zároveň s predajom sa tiež uvoľnia konvertory formátu RAW a ich starostlivým spracovaním bude možné dosiahnuť ešte oveľa lepšie výsledky. Otázka, od akej citlivosti sú fotografie použiteľné je však otvorená, pretože nezáleží len na danej citlivosti, ale aj na konkrétnom type fotografovanej scény, ale samozrejme, ešte oveľa viac na individuálnych požiadavkách konkrétneho používateľa. Skutočne sa však nemusíte báť ísť s citlivosťou veľmi vysoko – napokon, pozrite sa na ukážkové fotografie.

Canon EOS R50 v texte: ISO 25 600
ISO 25 600
Canon EOS R50 v texte: ISO 32 000
ISO 32 000

Spoľahlivosť ostrenia

Ďalšou veľmi podstatnou stránkou je systém automatického zaostrovania, a aj tu platí, že sa rozhodne nešetrilo a nový Canon EOS R50 je vybavený najnovším ostriacim systémom Dual Pixel CMOS AF II., ktorý inak využívajú aj drahšie fotoaparáty Canon. Autofokus v praktickom nasadení funguje priam skvele, je veľmi rýchly aj presný a bez problémov si poradí s ostrením na tvár vzdialenejších postáv, alebo priamo na oko, ak je fotografovaná osoba o niečo bližšie. Rovnako tak dobre systém deteguje aj oči domácich maznáčikov, najmä psíkov.

Canon EOS R50 a natáčanie

Zaostrené objekty (nemusia to byť len fotografované osoby či zvieratá) potom autofokus spoľahlivo udrží a sleduje aj keď sú v pomerne rýchlom pohybe, čo oceníte najmä počas kontinuálneho fotografovania, alebo natáčania videa. Fotografie môžete v sérii snímať rýchlosťou až 12 snímok za sekundu, alebo až 15 snímok za sekundu s použitím čisto elektronickej (tichej) uzávierky. To sú na túto kategóriu veľmi slušné hodnoty, limitujúca však môže byť menšia vyrovnávacia pamäť, čo pocítite najmä ak fotografujete do formátu RAW, kedy sa pamäť zaplní už po siedmich snímkach.

Vyrovnávacia pamäť

Keď však budete fotografovať do formátu JPG, potom vyrovnávacia pamäť pojme niečo medzi 30 a 40 fotografiami. Je to daň za nízku cenu fotoaparátu, ale rozhodne to nie je nič strašné, s čím by sa nedalo žiť. Pokiaľ radi natáčate video, potom máte k dispozícii maximálne rozlíšenie 4K/30p (prevzorkované z 6K), alebo Full HD s až 120p a využiť môžete aj spomalené videá. Autofokus potom funguje pri videách rovnako dobre ako pri fotografovaní. Pre poriadok snáď ešte dodám, že maximálna dĺžka videa na jeden záťah je zhruba jedna hodina v 4K rozlíšení a neobmedzene vo Full HD (za predpokladu cca izbovej teploty, vo vyšších teplotách môže byť dĺžka záznamu kratšia).

Canon EOS R50 a telefón

OLED elektronický hľadáčik

Rovnako tak pre hľadáčik platí, že je použitá technológia z vyšších modelov, teda konkrétne elektronický EVF s technológiou OLED a rozlíšením 2,36 Mpx. Fotoaparátu opäť nie je čo vytknúť, pretože hľadáčik je dostatočne veľký a s dostatočne kvalitným aj farebne verným zobrazením. Možno snáď len detail pre menej znalých, že OLED hľadáčik, hoci je oveľa menší, má výrazne vyššiu spotrebu a ak budete niekedy v situácii, keď budete potrebovať šetriť každé percento nabitia batérie, potom fotografujte radšej s využitím LCD monitora, ktorý batérie utiahne o poznanie dlhšie. Pre istotu ešte dodám, že nejde o nedostatok ale o vlastnosť, ktorú má väčšina bezzrkadloviek dostupných na trhu.

Bezdrôtová komunikácia je samozrejmosťou

Samozrejmosťou je tiež bezdrôtová komunikácia pomocou WiFi aj Bluetooth ideálne prostredníctvom firemnej aplikácie Canon Camera Connect. S jej využitím sa k fotoaparátu ľahko pripojíte z mobilu alebo tabletu. Fotoaparát potom môžete na diaľku nielen ovládať, teda spustiť spúšť alebo natáčanie videa, ale aj nastavovať niektoré parametre, prenášať fotografie aj videá na spracovanie či zdieľanie a podobne. V neposlednom rade môžete pomocou tejto aplikácie ľahko aktualizovať firmvér fotoaparátu a ďalšieho príslušenstva, ako napríklad použitého objektívu. Fotoaparát si tiež vďaka tejto aplikácii z mobilu načíta informáciu o polohe z GPS a túto informáciu uloží do dát Exif ku každej vytvorenej fotografii alebo videu. Pre cestovateľov priam skvelá vlastnosť, lepšia ako externé GPS.

Canon EOS R50

Aký objektív použiť na Canon EOS R50?

Canon RF-S 18-45 mm f/4,5-6,3 IS STM

Základným príslušenstvom bezzrkadloviek sú samozrejme objektívy a veľkou výhodou fotoaparátov Canon je skutočne mimoriadne široká ponuka, kde si vyberie doslova každý. Ideálnym základným zoom objektívom bude určite Canon RF-S 18-45 mm f/4,5-6,3 IS STM, ktorý je síce v podstate kompletne plastový a to vrátane bajonetu, napriek tomu je však pre fotoaparát Canon EOS R50 dobrou voľbou, pretože je rovnako ako samotný fotoaparát mimoriadne malý a ľahký, navyše je vybavený aj vlastnou optickou stabilizáciou, ktorá fotoaparátu chýba.

Canon EOS R50 a príslušenstvo

Canon RF-S 55-210mm f/5-7,1 IS STM

Pokiaľ budete chcieť využiť niečo dlhšie, potom súčasne s fotoaparátom bol na trh uvedený nový teleobjektív Canon RF-S 55-210 mm f/5-7,1 IS STM, ktorý je tiež v podstate celoplastový aj s bajonetom, ale disponuje vlastnou optickou stabilizáciou, čo je pri teleobjektíve ešte dôležitejšie, než pri základnom zoome. Náročnejší používatelia potom môžu siahnuť aj po tradičnej, stále veľmi obľúbenej a cenovo dostupnej pevnej päťdesiatke v podobe objektívu Canon RF 50 mm f/1,8 STM. Samozrejme, to je len malá ochutnávka z veľkej ponuky objektívov výrobcu Canon a načrieť môžete aj do rovnako obsiahlej ponuky alternatívnych výrobcov, kde tiež nájdete množstvo zaujímavých kúskov.

Vstavaný blesk?

Oceňujem tiež drobnosť v podobe vstavaného blesku, čo sa dnes vidí čoraz menej, hoci aj doslova miniatúrny vstavaný blesk (v tomto prípade so smerným číslom 6) môže byť často užitočným nástrojom. Pokiaľ ide o použitie externých bleskov, Canon EOS R50 je samozrejme vybavený aj sánkami (nielen) pre externé blesky, ale tieto už neobsahujú tradičný stredový kontakt, ale iba multifunkčný 21-pinový konektor, ktorý umožňuje okrem pripojenia blesku využiť aj ďalšie externé príslušenstvo, ako je napríklad mikrofón na natáčanie kvalitného zvuku súčasne s videom.

Výdrž batérie? Canon EOS R50 poráža R8

Canon EOS R50 využíva na napájanie lítium-iónovú batériu Canon LP-E17 s kapacitou 1 040 mAh, čo je rovnaká batéria, ako využíva napríklad vyšší plnoformátový model Canon EOS R8. Rovnaká batéria v menšom modeli EOS R50 a s menším čipom vydrží o poznanie dlhšie. Výrobca uvádza cca 440 fotografií s použitím LCD monitora, alebo cca 310 pri fotografovaní cez hľadáčik. V porovnaní s výdržou batérií klasických zrkadloviek to nie je nič moc, ale na dnešné pomery a na bežné fotografovanie to stačí. Pokiaľ ale počítate hoci len s trochu väčším nasadením, odporúčam rovno kúpiť aj náhradnú batériu, ktorú určite využijete najmä na cestách.

Dovolím si ešte výhradu v podobe faktu, že originálna batéria je pomerne dosť drahá, a tak pokiaľ je to na vás príliš, môžete sa pozrieť aj na ponuku alternatívnych výrobcov, ktorí často dokážu ponúknuť výrazne nižšiu cenu. Súčasne tiež upozorňujem na ďalší fakt, že údaje o počte snímok na jedno nabitie sú len orientačné a naozaj veľmi záleží na spôsobe používania bezzrkadloviek, napríklad ako často lovíte v menu, ako často si prezeráte urobené fotografie a tiež napríklad na veľkosti použitého objektívu.

Čo pred kúpou fotoaparátu Canon EOS R50 zvážiť? A čo cena?

Nový fotoaparát Canon EOS R50 už nájdete v ponuke na stránkach Alza.sk. Uvádzacia predajná cena samotného tela je 829 €(vrátane DPH), prípadne v súprave s objektívom Canon RF-S 18-45 mm f/4,5-6,3 IS STM je cena 949 €. V každom prípade za vynaložené náklady získate veľmi dobre vybavený fotoaparát, ktorý masívne využíva prvky z podstatne drahších modelov (LCD, procesor, autofokus, hľadáčik), navyše ukrytý v doslova minimalistickom a veľmi ľahkom tele, ktoré poskytuje až nečakane vysokú kvalitu fotografií.

Veľmi malé rozmery sú veľkou výhodou pre používateľov s drobnejšími rukami, záujemcom s väčšími rukami rozhodne odporúčam pred zvažovanou kúpou si fotoaparát dôkladne ohmatať. Za tradičnú slabinu fotoaparátu Canon považujem vyhotovenie hlavného vypínača, čo väčšina používateľov rieši tým, že fotoaparát jednoducho nevypína a necháva ho len zaspať, čím však plytvajú energiou z batérie. Na druhej strane môžu byť malé rozmery fotoaparátu aj nevýhodou, pretože napríklad pri vyberaní z tašky si na zadnej stene telefónu používatelia stlačia a aktivujú niečo, čo nechceli. Zaujímavou alternatívou fotoaparátu Canon EOS R50 by mohol byť stajňový kolega Canon EOS R10, ktorý čiastočne rieši niektoré nedostatky, a hoci ide o vyšší model, nie je o veľa drahší.

Canon EOS R50

Canon EOS R50

Digitálne fotoaparáty

Canon EOS R50 je kompaktná bezzrkadlovka s APS-C čipom, malými rozmermi, nízkou hmotnosťou a cenou. Napriek svojej veľkosti ponúka plnohodnotný bajonet Canon RF, vysokú kvalitu fotografií a množstvo funkcií na fotografovanie aj natáčanie videa. Fotoaparát je ideálny pre mladých, začínajúcich fotografov a vlogerov. Vyznačuje sa mimoriadnou ľahkosťou a malými rozmermi, ale neobsahuje stabilizáciu na čipe. Má elektronický EVF s OLED technológiou a 2,36 Mpx rozlíšením. Ponúka širokú ponuku objektívov Canon.

Klady

  • Vysoká kvalita fotografií
  • Prvotriedny autofokus
  • Výbava z oveľa drahších modelov
  • Veľmi malé rozmery
  • Nízka hmotnosť
  • Veľmi bohatá ponuka možného príslušenstva

Zápory

  • Vyhotovenie hlavného vypínača
  • Pre niekoho už príliš malý fotoaparát
  • Vysoká cena náhradnej batérie
Michal Kupsa

Michal Kupsa

Michal Kupsa was born in Brno in 1970. He began photography when he was 15 years old and started with journalism three years later. He has collaborated with a number of prestigious Czech and foreign media companies including Czech Television, Czech Radio, National Geographic, the US National Library, iDNES, People in Need and most Czech magazines about photography. Now, he mainly focuses on travel articles, photographic reviews, and photography courses.

4.9
Canon EOS R50 tělo černá
Digital Camera - mirrorless interchangeable-lens camera, APS-C 24,2 Mpx sensor, bayonet Canon RF,electronic viewfinder , 2,95 " rotating touch display, up to 4K video, 10 bit video, SD, SDHC and SDXC, WiFi, Bluetooth, USB-C, microHDMI, weight: 329 g
+Gift Mini Tripod JOBY with a value of 58.90 €
699 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OC0990b1
Canon EOS R50 černá + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM - Digital Camera Free delivery
to Alza branch
4.9
Canon EOS R50 černá + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM
Digital Camera - mirrorless interchangeable-lens camera, APS-C 24,2 Mpx sensor, bayonet Canon RF,electronic viewfinder , 2,95 " rotating touch display, up to 4K video, 10 bit video, SD, SDHC and SDXC, WiFi, Bluetooth, USB-C, microHDMI, weight: 329 g + Canon RF-S 18-45mm f/4,5-6,3 IS STM lens
+Gift Mini Tripod JOBY with a value of 58.90 €
819 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: OC0990b2
Canon EOS R50 černá + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM + RF-S 55-210mm f/5-7.1 IS STM - Digital Camera Free delivery
to Alza branch
4.9
Canon EOS R50 černá + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM + RF-S 55-210mm f/5-7.1 IS STM
Digital Camera - mirrorless interchangeable-lens camera, APS-C 24,2 Mpx sensor, bayonet Canon RF,electronic viewfinder , 2,95 " rotating touch display, up to 4K video, 10 bit video, SD, SDHC and SDXC, WiFi, Bluetooth, USB-C, microHDMI, weight: 329 g + Canon RF-S 18-45mm f/4,5-6,3 IS STM and Canon RF-S 55-210mm f/5-7,1 IS STM lens
1,019 €
Buy
Ordered on request
Order Code: OC0990b3
Canon EOS R50 white + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM - Digital Camera Free delivery
to Alza branch
4.9
Canon EOS R50 white + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM
Digital Camera - mirrorless interchangeable-lens camera, APS-C 24,2 Mpx sensor, bayonet Canon RF,electronic viewfinder , 2,95 " rotating touch display, up to 4K video, 10 bit video, SD, SDHC and SDXC, WiFi, Bluetooth, USB-C, microHDMI, weight: 329 g + Canon RF-S 18-45mm f/4,5-6,3 IS STM lens
819 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: OC0990b5
Canon EOS R50 černá + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM CREATOR KIT - Digital Camera Free delivery
to Alza branch
4.9
Canon EOS R50 černá + RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM CREATOR KIT
Digital Camera - mirrorless interchangeable-lens camera, APS-C 24,2 Mpx sensor, bayonet Canon RF,electronic viewfinder , 2,95 " rotating touch display, up to 4K video, 10 bit video, SD, SDHC and SDXC, WiFi, Bluetooth, USB-C, microHDMI, weight: 329 g + Canon RF-S 18-45mm f/4,5-6,3 IS STM lens
+Gift Mini Tripod JOBY with a value of 58.90 €
Great price
869 € Save 10 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OC0990b2CR
Canon EOS R8 + RF 24-50mm f/4.5-6.3 IS STM - Digital Camera Free delivery
to Alza branch
4.6
Canon EOS R8 + RF 24-50mm f/4.5-6.3 IS STM
Digital Camera - mirrorless interchangeable-lens camera, Full Frame 24,2 Mpx sensor, bayonet Canon RF,electronic viewfinder , 3 " rotating touch display, up to 4K video, 10 bit video, SD, SDHC and SDXC, WiFi, Bluetooth, USB-C, microHDMI, weight: 414 g + Canon RF 24-50mm f/4,5-6,3 IS STM lens
1,769 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OC0990a2
Canon RF 24-50mm f/4.5-6.3 IS STM
Lens bayonet Canon RF, for Full Frame and APS-C, thread for 58 mm filters, autofocus, stabilization, weight: 210 g
Amazing Deal
275.90 € Save 123.10 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OC45a1
5.0
Canon RF-S 55-210mm f/5-7.1 IS STM
Lens bayonet Canon RF, for APS-C (eq. 336 - 88 mm), thread for 55 mm filters, autofocus, stabilization, weight: 270 g
Amazing Deal
382.90 € Save 66.10 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OC45a2
Print
P-DC1-WEB01
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info