Electric Toothbrushes TrueLife

Electric Toothbrushes TrueLife – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Electric Toothbrushes TrueLife on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Electric Toothbrushes TrueLife?

If you're planning to get Electric Toothbrushes TrueLife, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Electric Toothbrushes TrueLife – main types

Hide description
91 Results
4.8 22×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Standard black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.60 €/1 pc(s)
  9.19 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH530
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
  54.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS133
4.9 27×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Baby G Heads Small
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.60 €/1 pc(s)
  from  5.04 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH410
4.4 30×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Whiten Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 3 pc(s) in package - from 4.97 €/1 pc(s)
  from  10.44 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH825
4.8 21×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Kid G Heads Small
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.40 €/1 pc(s)
  from  4.75 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH434
4.6 15×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Whiten Plus black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 5.45 €/1 pc(s)
  10.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH063
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Standard 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 1.92 €/1 pc(s)
  7.69 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH622
5.0 6×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Standard Plus black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - from 5.95 €/1 pc(s)
  from  8.33 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH049
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Orthodontic 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 1.92 €/1 pc(s)
Amazing Deal 7.69 € Save 1.91 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH646
4.8 9×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush T-series heads Standard white 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - from 4.98 €/1 pc(s)
  from  6.98 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH585
4.9 12×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - ForKids Duo Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 5 €/1 pc(s)
  9.99 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH801
4.0 5×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Whiten black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.55 €/1 pc(s)
  9.09 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH554
5.0 2×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact Standard Jet
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, 2 pc(s) in package - from 3.05 €/1 pc(s)
  from  5.28 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH549
5.0 2×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Lite Standard Jet
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 2 pc(s) in package - from 5.45 €/1 pc(s)
  from  8.38 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH403
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Periodontal 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 2.33 €/1 pc(s)
  9.31 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH639
4.4 10×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station Dental Plaque Jet
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, oral irrigators, 4 pc(s) in package - from 1.35 €/1 pc(s)
  from  4.67 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH419
3.0 2×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Travel Box
Toothbrush Cover
  7.59 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH904
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series jets Standard 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, interdental type, 4 pc(s) in package - 1.57 €/1 pc(s)
  6.29 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH18
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series jets Orthodontic 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, 4 pc(s) in package - 1.52 €/1 pc(s)
  6.09 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH25
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series jets Periodontal 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, 4 pc(s) in package - 1.52 €/1 pc(s)
  6.09 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH32
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series Jets Tongue Cleaner 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, tongue brush, 4 pc(s) in package - 1.52 €/1 pc(s)
  6.09 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH56
Watch Price/Availability
TrueLife InterdentBrush I-series 30 pcs
Replacement Head , interdental type, 30 pc(s) in package - 0.18 €/1 pc(s)
  5.39 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH2386
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss S-series Jets 6pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, oral irrigators, 6 pc(s) in package - 2.08 €/1 pc(s)
New arrival 12.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH1304
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100 black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
-6 % off new 43.90 € New 46.90 €
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS884