• Autor: Alexandra Vaníková
Šéf vydavateľskej spoločnosti Take Two počas telefonátu s investormi tiež povedal, že budúcnosť vidí hlavne v streamovaní a cloudovom hraní.
zdroj: Rockstar Games
Spoločnosť Take Two koncom minulého týždňa odprezentovala finančné výsledky za prvý kvartál fiškálneho roka 2027 a doplnila ich telefonátom s investormi. CEO Take Two Strauss Zelnick počas prezentácie potvrdil, že štart predobjednávok Grand Theft Auto 6 bol fantastický. Konkrétne čísla neprezradil, uviedol však, že zo strany hráčov ide o rekordný záujem a opäť zopakoval, že vo fiškálnom roku 2027 Take Two očakáva viac ako 8-miliardové tržby.
Podľa Zelnicka bola navyše cena samotnej hry nastavená veľmi dobre a považuje ju za maximálne výhodnú. Vzhľadom na hype, ktorý okolo GTA 6 zavládol, navyše spoločnosť vraj mohla nastaviť cenu oveľa vyššiu, nepatrí to však k jej bežným praktikám. „Vždy chceme poskytnúť oveľa vyššiu hodnotu pri nižšej cene,“ povedal Zelnick.
Zelnick tiež počas telefonátu s investormi vyjadril svoj názor na aktuálne prebiehajúcu debatu o fyzických diskoch a digitálnom obsahu, ktorá sa naplno rozbehla po oznámení konca krabicových verzií PlayStation hier. Podľa Zelnicka nedávajú fyzické disky pre používateľov zmysel. Digitálnu distribúciu vidí ako praktickejšiu a svoje tvrdenie dokladá konkrétnou štatistikou, kedy už viac ako 90 % predajov titulov od Take Two tvoria práve digitálne kópie.
Šéf Take Two tiež verí, že streamovanie a cloudové hranie vo vysokej kvalite sa čoskoro stane štandardom. Moderné technológie by sa totiž už v priebehu pár rokov vraj mali postarať o zníženie latencie pri tomto spôsobe konzumácie obsahu. Hry by sa tak mohli dostať k ešte širšiemu publiku aj vďaka tomu, že streamovanie a cloudové hranie už bude zvládať aj menej výkonný hardvér a hráči sa tak nebudú musieť spoliehať iba na stále drahšie konzoly.
Grand Theft Auto 6 vyjde 19. novembra na PS5 a Xbox Series X/S, ešte koncom augusta ale z hry uvidíme viac v rámci väčšej prezentácie.
• Zdroj: finance.yahoo.com, ir.take2games.com
Mohlo by vás zaujímať