MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G (RECENZIA A TESTY)

Catalogue

Review

Aktualizované

To, že herný rad grafických kariet Gaming patrí vôbec k tomu najlepšiemu, čo môžete v ponuke spoločnosti MSI nájsť, je vecou dobre známou, a preto tiež veľa hráčov svoje nové grafické karty loví práve v týchto výsostných vodách. A nie je sa ani čomu čudovať. Grafické karty práve z edície Gaming sú totiž vybavované veľmi dobre technicky spracovaným systémom chladenia TWIN FROZR 7, ktorý im často zaisťuje nielen vysoké frekvencie, a tým aj herný výkon, ale súčasne tiež nízku hladinu hluku. Či však toto nepísané pravidlo platí aj pre grafickú kartu MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G, si otestujeme práve dnes.

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G recenzia a testy

MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G (RECENZIA A TESTY) – OBSAH

  1. Predstavenie MSI RX 5500 XT GAMING X 8G
  2. Ako testujeme grafické karty
  3. Testy prevádzkových vlastností
  4. Výkon grafických kariet
  5. Pretaktovanie
  6. Hodnotenie grafickej karty

Predstavenie grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G

Grafická karta MSI RX 5500 XT GAMING X 8G je postavená na najnovšom hernom grafickom čipe Navi 14(XT) spoločnosti AMD s dvomi deaktivovanými jednotkami CU (Compute Unit), na ktorý sú pomocou 128-bitovej zbernice pripojené moduly grafickej pamäte typu GDDR6 s kapacitou 8 GB. Svojim výkonom potom MSI RX 5500 XT GAMING X 8G spadá do segmentu grafických kariet stredného výkonu (mainstream), kde zaberá nižšie až stredné priečky výkonnostného rebríčka.

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G popis

Frekvencia grafickej karty

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G GPUZ; Q-mode

Základná frekvencia grafického čipu je 1 685 MHz, herná frekvencia 1 737 MHz, boost frekvencia 1 845 MHz a TDP grafického čipu 130 W. Frekvencia grafických pamätí potom je 1 750 MHz, čo v prípade pamätí typu GDDR6 predstavuje efektívnu frekvenciu 14 000 MHz. Oproti referenčným hodnotám Radeonu RX 5500 XT je teda karta na jadre pretaktovaná v základe o 78 MHz. Grafické pamäte sú taktované v referenčných hodnotách Radeonu RX 5500 XT. Za povšimnutie potom stojí využitie len 8 prepojovacích liniek (x8) pri rozhraní PCI Express, čo by však pri takto výkonnej grafickej karty nemalo byť nejako na prekážku.

Systém chladenia GPU

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G

Grafická karta MSI RX 5500 XT GAMING X 8G meria na dĺžku 247 mm a na základnej doske vášho počítača zaberie 3 rozširujúce sloty. O chladenie sa stará pasív zložený z hliníkových rebier, ktorý je pre lepší odvod tepla z grafického čipu vybavený štyrmi tepelnými trubicami (heatpipes). Moduly grafických pamätí sú chladené pomocou rozšírenej dosadacej základne okolo grafického čipu a odpadové teplo z napájacej kaskády grafickej karty je odvádzané priamo do rebrovania.


MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; systém chladenia

Aktívnu časť systému chladenia tvoria dva 85 mm ventilátory typu TORX 3.0 s aerodynamicky tvarovanými lopatkami, ktoré sú pre dlhšiu životnosť a nižšiu hlučnosť uložené v dvojitých guľôčkových ložiskách. Grafická karta MSI RX 5500 XT GAMING X 8G podporuje funkciu ZERO FROZR, ktorá v prípade nízkych teplôt grafického čipu pod 60 °C oba ventilátory úplne zastaví, a zamedzí tak jej zbytočnej hlučnosti (semi-pasívne chladenie). Pekný je potom decentne podsvietený panel MSI GAMING na zadnej strane grafickej karty, ktorého farby a efekty si môžete nastaviť v nástroji MSI Dragon Center (Mystic Light). Charakteristika závislosti hlučnosti od otáčok ventilátora je nasledujúca:


MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; závislosť otáčok a hlučnosti

Účinnosť systému chladenia

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; 3DMark Stress Test

Pri testovaní účinnosti chladenia v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosiahla grafická karta MSI RX 5500 XT GAMING X 8G na skóre 99,5 %, a v týchto testoch stability snímkovej frekvencie tak s veľkou rezervou prešla (minimálna hranica je 97 %).

Napájanie a spotreba

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; horná strana

O napájanie grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G sa stará 6 (+1)-fázová napájacia kaskáda, ktorá vyžaduje prídavné napájanie pomocou jedného 8-pinového konektora. Príkon karty bol výrobcom nastavený na 130 W (navýšiť ho možno o 20 %) a ten potom na jej prevádzku odporúča zdroj s výkonom minimálne 450 W.

Výstupy na monitor

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; obrazové výstupy

Výstupy na monitor sú v prípade grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G riešené pomocou troch konektorov DP 1.3/1.4 (Display Port) a jedného konektora HDMI 2.0.

MSI Dragon Center

Nástroj MSI Dragon Center slúži na jednoduché pretaktovanie grafických kariet spoločnosti MSI. Vďaka tomuto nástroju potom môžete zo svojej grafickej karty získať ešte nejaký ten výkon navyše, ale nielen to. Pomocou MSI Dragon Center si môžete tiež upraviť niektoré dôležité nastavenia počítača a monitora tak, aby sa vám hralo oveľa lepšie. Cez Dragon Center môžete napríklad spravovať prístupy k sieti LAN, upravovať kontrast a farby monitora, nastavovať správanie RGB LED osvetlenia grafickej karty a podobne.

MSI Dragon Center: hlavný panel
Pri zapnutí Gaming Mode sa MSI Dragon Center pokúsi automaticky optimalizovať všetko potrebné na plynulé hranie hier.
MSI Dragon Center: Performance
Na nastavenie výkonu grafickej karty môžete využiť dva prednastavené profily (Extreme Performance a Balanced) alebo využiť Creator Mode, ktorý sa vám pokúsi nastaviť všetko automaticky. Samozrejme si môžete vytvoriť tiež vlastný profil.
MSI Dragon Center: Hardware Monitor
S Hardware Monitorom máte na očiach tie najdôležitejšie parametre grafickej karty v reálnom čase.
MSI Dragon Center: Eye Rest
Panel True Color slúži na nastavenie farieb vášho herného monitora.
MSI Dragon Center: Lan Manager
Pomocou LAN Manageru máte možnosť spravovať preferencie prístupu jednotlivých aplikácií k sieti.
MSI Dragon Center:
Cez panel Mystic Light si môžete nastaviť farby a efekty RGB LED osvetlenie na grafickej karte

Hoci je MSI Dragon Center na hranie počítačových hier nástrojom takmer všeobjímajúcim, čo sa týka pretaktovania grafickej karty, náročnejších používateľov asi príliš neuspokojí. Tí však majú vždy možnosť na svoje OC hranie využiť služby mocnejšieho nástroja, akým je napríklad MSI Afterburner.

Ako testujeme grafické karty

Testy grafických kariet sa na Alza.sk skladajú ako z testov ich herného výkonu, ale pretože samotný výkon nie je pre mnoho používateľov tým jediným a všeobjímajúcim parametrom výberu, v prípade grafických kariet dôkladne testujeme aj ich prevádzkové vlastnosti, ako sú teploty, hlučnosť či spotreba. Veď kto by chcel mať vo svojom počítači výkonnú, no nepríjemne hlučnú grafickú kartu?

Testy herného výkonu

V testoch herného výkonu sa snažíme grafické karty testovať v tých najnovších herných tituloch tak, aby ste mali prehľad, ktoré grafické karty podávajú najlepší výkon na najmodernejších herných enginoch, a teda či vaša prípadná investícia do konkrétnej grafickej karty bude aj do budúcnosti naozaj výhodná.

i

Naše recenzie sú vždy aktuálne

Pretože sa snažíme, aby bola každá recenzia grafickej karty trvale aktuálna, nie sú výsledky testov v prípade jednotlivých hier priraďované ku konkrétnej grafickej karte, ale len k typu grafickej karty, teda grafickému čipu. Práve to nám totiž zabezpečí, že v prípade výskytu nejakých podstatných zmien, ktoré ovplyvňujú konečné výsledky testov (vydanie nových a výkonnejších ovládačov, pridanie novej hry do testovacej metodiky atď.), môžeme rýchlo všetko pretestovať, a nové výsledky sa tak okamžite premietnu aj do recenzií staršieho dáta.

Testy prevádzkových vlastností

Na rozdiel od herných testov, v ktorých sú výsledky priraďované k jednotlivým typom grafických kariet, testy prevádzkových vlastností sú vykonávané bez rozdielu pri každej grafickej karte. V týchto testoch sa potom snažíme ísť do tých úplne najmenších detailov a v prípade grafických kariet merať čo najviac prevádzkových parametrov, ako sú okrem teploty a hlučnosti tiež napätie, spotreba či reálne frekvencie grafického čipu.

V testoch prevádzkových vlastností potom samozrejme nechýba ani ich podrobné porovnanie s ostatnými grafickými kartami tak, aby ste mali prehľad o tom, ktorá grafická karta by práve pre vás bola tou najvhodnejšou.

Testovacia zostava


Testy prevádzkových vlastností MSI RX 5500 XT GAMING X 8G

Na meranie prevádzkových vlastností grafických kariet využívam nástroj 3DMark a jeho záťažový test s názvom Time Spy Stress Test. Tento test sa skladá z celkom 20 prechodov minútovej scény Time Spy, a trvá tak pomerne dlhých 20 minút, počas ktorých grafická karta pracuje na plný výkon, a zahreje sa tak na svoju bežnú prevádzkovú teplotu. Až po dosiahnutí pracovnej teploty grafickej karty, najčastejšie v poslednom prechode scény, potom meriam jej prevádzkové vlastnosti. Ako teda grafická karta MSI RX 5500 XT GAMING X 8G v tomto záťažovom teste dopadla?

Test 3DMark Stress Test
MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; 3DMark Stress Test
SUMARIZÁCIA PREVÁDZKOVÝCH VLASTNOSTÍ
MSI RX 5500 XT GAMING X 8G Hodnota Poznámka k meraniu
Teplota GPU 72 °C Merané na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 86 °C Merané na konci testu
Teplota VRAM 74 °C Merané na konci testu
Reálna frekvencia GPU 1 821 MHz Merané ako priemer v teste
Napätie GPU 1,150 V Merané ako priemer v teste
Spotreba GPU (podľa ovládačov) 101,1 W Merané ako priemer v teste
Spotreba VGA (skutočná) 139,6 W Merané ako priemer v poslednom prechode
Spotreba celého systému 208,2 W Merané ako priemer v poslednom prechode
Otáčky ventilátorov 1 160 ot/min Merané na konci testu
Hlučnosť 33,9 dBA Interpolované z otáčok ventilátorov


MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; odbery na jednotlivých vetvách


Miesto odberu Popis Spotreba
1 Slot PCI Express Vetva 3,3 V 3,851 W
2 Slot PCI Express Vetva 12 V 33,820 W
3 PCIe Cable 1 (8-pin) Vetva 12 V 101,967 W
TOTAL 139,638 W


Teploty grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G sa na konci záťažového testu držali na 72 °C (86 °C Hotspot) pri nízkych otáčkach ventilátorov okolo 1 160 ot/min, ktoré pri tejto rýchlosti generovali tiež veľmi nízku hlučnosť 33,9 dBA. Túto grafickú kartu tak môžem bezpečne označiť za veľmi tichú. Frekvencia grafického čipu sa potom pohybovala v priemere na 1 821 MHz pri spotrebe (príkone) grafickej karty 139,6 W.

Porovnanie prevádzkových vlastností Radeon RX 5500 XT

Ak by vás zaujímalo aj porovnanie prevádzkových vlastností MSI RX 5500 XT GAMING X 8G so všetkými ostatnými grafickými kartami Radeon RX 5500 XT, ktoré sme na Alza.sk a GPUreport.cz doposiaľ testovali, môžete sa pozrieť do nasledujúcich grafov.


Prevádzkové vlastnosti
Prevádzkové vlastnosti


Výkon grafických kariet Radeon RX 5500 XT

Meranie herného výkonu grafických kariet je vykonávané vo vopred zvolených scénach špeciálne vybraných počítačových hier. Počítačové hry sú do testovacej metodiky vyberané tak, aby čo možno najviac reprezentovali súčasné nároky moderných herných enginov. V samotných testoch je potom pri každom type grafickej karty meraná rýchlosť snímok (FPS), ktorá je pre nás tiež ukazovateľom jej výkonu.

Vzhľadom na značné výkonnostné rozdiely medzi grafickými kartami zo segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu stredného (Mainstream) nemôžu byť grafické karty porovnávané v úplne všetkých počítačových hrách pri rovnakom nastavení grafických detailov. Z tohto dôvodu sú konečné výsledky rozdelené do dvoch grafov. V prvom grafe sú sumarizované výsledky z úplne všetkých herných testov len pre grafické karty zo segmentu High-end/Mainstream, v druhom grafe potom môžete vidieť relatívny výkon úplne všetkých grafických kariet. Výsledky v druhom grafe sa však počítali len z tých herných titulov, ktoré pri testoch využívajú zhodné nastavenie grafických detailov pre úplne všetky grafické karty, teda naprieč kategóriami High-end/Mainstream.


Výkon grafických kariet:
Výkon grafických kariet
i

Relatívny výkon grafických kariet uvedený v grafe bol vypočítaný ako priemerný výkon zo všetkých testov nižšie uvedených počítačových hier označených symbolom zaškrtávacieho poľa a prevedený na percentá. Recenzovaná grafická karta v grafe dosahuje hodnotu 100 %, ostatné grafické karty sú potom podľa svojho dosiahnutého výkonu radené relatívne vyššie alebo nižšie.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Akým výkonom disponujú grafické karty v jednotlivých hrách našej testovacej metodiky, či ako boli hry v testoch nastavené a ako bolo merané, to si môžete nechať zobraziť kliknutím na obrázok konkrétnej počítačovej hry.

Výkon grafických kariet:
Výkon grafických kariet
i

Relatívny výkon grafických kariet uvedený v grafe bol vypočítaný ako priemerný výkon zo všetkých testov nižšie uvedených počítačových hier označených symbolom zaškrtávacieho poľa a prevedený na percentá. Recenzovaná grafická karta v grafe dosahuje hodnotu 100 %, ostatné grafické karty sú potom podľa svojho dosiahnutého výkonu radené relatívne vyššie alebo nižšie.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V


Akým výkonom disponujú grafické karty v jednotlivých hrách našej testovacej metodiky, či ako boli hry v testoch nastavené a ako bolo merané, to si môžete nechať zobraziť kliknutím na obrázok konkrétnej počítačovej hry.

Výkon grafických kariet:
Výkon grafických kariet
i

Výkon grafických kariet pri využití ray-tracingu bol testovaný pomocou nástroja 3DMark Port Royal. Ide o špecializovaný, a hlavne od výrobcu grafických kariet úplne nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, ktorý využíva podporu rozhrania Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G je daný najmä výkonom samotného grafického čipu NAVI 14 XT, ktorý sa od iných grafických kariet Radeon RX 5500 XT môže líšiť iba prednastavenou frekvenciou grafického čipu, nastavenou frekvenciou grafických pamätí či nastaveným vyšším limitom spotreby, ktorý potom toľko neobmedzuje frekvenciu grafickej karty. Na udržanie vyššej frekvencie grafickej karty, a tým aj jej výkonu, potom môže pomôcť tiež kvalitný systém chladenia, ktorý udrží grafický čip na nízkych teplotách. V každom prípade vždy platí, že čím vyšších frekvencií grafického čipu karta dosahuje, tým vyšší je tiež jej herný výkon. Musíte však počítať s tým, že rozdiely vo frekvenciách, a teda aj rozdiely vo výkone medzi grafickými kartami Radeon RX 5500 XT rôznych výrobcov a značiek, nemôžu byť nijako extrémne.


Frekvencie grafických kariet


V prípade grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G sa reálna frekvencia grafického čipu v záťažovom teste 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v priemere okolo 1 821 MHz, a vy si tak z vyššie uvedeného grafu môžete urobiť obrázok o tom, akým výkonom táto grafická karta disponuje oproti ostatným Radeonom RX 5500 XT, ktoré sme na Alza.sk a GPUreport.cz doposiaľ testovali.


Pretaktovanie MSI RX 5500 XT GAMING X 8G

Ako som grafickú kartu taktoval

Pretaktovanie grafického čipu

Pretaktovanie grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G som prevádzal pomocou nástroja MSI Afterburner tak, aby som v žiadnom prípade neohrozil kartu, a neprišiel tak o jej záruku. Na maximum (+20 %) som zvýšil iba hranicu spotreby (Power Limit). Postupne som zvyšoval hodnoty frekvencie grafického čipu, a následne potom testoval stabilitu v počítačových hrách. Ako maximálne stabilná frekvencia sa pre grafický čip nakoniec ukázala hodnota 2 000 MHz.

Pretaktovanie grafických pamätí

V prípade grafických pamätí postupujem obdobne, len ich frekvenciu z maximálnych 1 860 MHz postupne znižujem o 10 MHz (80 MHz efektívne) a opäť vždy testujem ich stabilitu v počítačových hrách. V prípade grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G to však nebolo nutné, pretože tá pracovala stabilne aj na maximálnu frekvenciu 1 860 MHz (14 880 MHz efektívne).


Pretaktovanie MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; Afterburner

S nastavenou frekvenciou jadra navýšenou na 2 000 MHz a pamäťou na efektívnych 14 880 MHz som potom otestoval niektoré hry z testovacej metodiky s nasledujúcimi výsledkami:

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G; výsledky pretaktovania

i

Pomocou manuálneho pretaktovania sa mi z grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G podarilo získať v priemere necelých 7 % ďalšieho výkonu, čo nie je až tak zlé, a hlavne by sa to v niektorých hrách mohlo hodiť. Na spotrebe celej zostavy sa potom toto pretaktovanie prejavilo v počítačovej hre The Division 2 nejakými 13 W navyše (v prípade spotreby samotnej grafickej karty to potom robilo 9 W).

Toto video ukazuje nárast výkonu a prevádzkové vlastnosti v prípade takto pretaktovanej grafickej karty MSI RX 5500 XT GAMING X 8G v počítačovej hre The Division 2 do tých úplne najmenších detailov.


Hodnotenie MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G

i

Pre koho je táto grafická karta určená?

Grafická karta MSI RX 5500 XT GAMING X 8G, respektíve všetky Radeony RX 5500 XT, ponúkajú všetkým menej až stredne náročným hráčom počítačových hier zaujímavý herný výkon, ktorý je však v priemere o niečo nižší ako v prípade konkurenčných grafických kariet GeForce GTX 1660. Svojim výkonom sú potom určené prevažne na hranie v základnom rozlíšení 1 920 × 1 080p (Full HD), v prípade dobre optimalizovaných hier potom zvládnu aj vyššie rozlíšenie. Radeony RX 5500 XT sú ponúkané v dvoch konfiguráciách, a to ako s 8 GB grafickej pamäte, alebo len so 4 GB grafickej pamäte. Vyššia kapacita grafickej pamäte je samozrejme lepšou voľbou, zvlášť potom čo sa týka možnej budúcej kompatibility v moderných hrách (DirectX 12 a Vulkan).

Grafická karta MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G, ako taká, je vybavená dobre známym a skvele prepracovaným systém chladenia TWIN FROZR 7 s dvoma osvedčenými ventilátormi typu TORX 3.0. Práve vďaka tomuto systému chladenia potom môže Gaming ponúknuť vysoké frekvencie grafického čipu pri nízkych otáčkach ventilátorov, a teda aj pri veľmi nízkej hlučnosti. Vyznávači tichých počítačov si s touto grafickou kartou iste prídu na svoje.

Aj výbava je v prípade grafickej karty MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G bohatá. Na karte nechýba decentné RGB LED osvetlenie, ktorého farby a efekty si môžete vďaka nástroju Dragon Center (Mystic Light) nastaviť podľa svojho vkusu. A nechýba tu ani funkcia ZERO FROZR, ktorá v prípade nízkych teplôt grafickej karty odstaví oba ventilátory chladenia, a zamedzí tak jej zbytočnej hlučnosti (semi-pasívne chladenie).

Ak by som mal hovoriť o nevýhodách, tak nech premýšľam, ako rozmýšľam, žiadne väčšie negatívum mi v prípade grafickej karty MSI RX 5500 GAMING X 8G nenapadá. Snáď len ten priebeh otáčok ventilátorov chladiča v záťaži by mohol byť uhladenejší, však na celkovo nízku hlučnosť grafickej karty to vplyv nemá. Potom tu máme ešte obstarávaciu cenu, ktorá sa bohužiaľ pohybuje na úrovni konkurenčných a ešte o niečo málo výkonnejších grafických kariet GeForce GTX 1660. Na druhej strane, oproti grafickým kartám GeForce GTX 1660 ponúka tento Gaming zas o 2 GB grafickej pamäte viac, a teda vyššia šancu na bezproblémové hranie novo prichádzajúcich hier. To však ukáže až čas.


MSI RX 5500 XT GAMING X 8G

MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G

Grafické karty

MSI RX 5500 XT GAMING X 8G ponúka zaujímavý herný výkon všetkým menej až stredne náročným hráčom počítačových hier. Grafická karta je vybavená veľmi účinným systémom chladenia TWIN FROZR 7, ktorý jej prepožičiava tiež vynikajúce prevádzkové vlastnosti.

Aktuálna obstarávacia cena:

Klady

  • Zaujímavý výkon (mainstream)
  • 8 GB grafickej pamäte
  • Mierne vyššie takty už od výrobcu
  • Veľmi nízka hlučnosť
  • Mystic Light (RGB LED osvetlenie)
  • ZERO FROZR (semi-pasívne chladenie)
  • PCI Express 4.0 (ak máte podporu v základnej doske)

Zápory

  • Cena (môže sa zmeniť)
  • Otáčky ventilátorov by mohli mať uhladenejší priebeh (dajú sa vyladiť)

Recenzie ďalších

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

My name is Pavel Šantrůček, and I have been working professionally with graphics cards for more than 5 years. I've been mostly focused on structure reviews and graphics cards testing for the last two years, which has become an integral part of my working life at GPUreport.cz. As a programmer, I am also the author of several graphics cards frame-rate analysis tools. One of the most widely known is the Frame Latency Analytics Tool (FLAT), and it is widely used around the world.

Print
P-DC1-WEB13
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info