Mačiatka – ako sa o ne dobre starať (NÁVOD)

Catalogue

Article

Aktualizované

Nový, chlpatý člen rodiny je tu! Či už máte doma práve narodené mačiatko s ešte zlepenými očkami, alebo už samostatné, pár mesiacov staré mačiatko, mali by ste poznať základné informácie o tom, ako sa o takého tvora postarať. Ako sa mačiatko vyvíja, akú starostlivosť potrebuje a čo všetko by ste si mali pripraviť pred príchodom nového maznáčika?

Mačiatko

Mačiatka – ako sa o ne dobre starať – OBSAH

  1. Mačiatko pred narodením
  2. Vývoj mačiatka
  3. Starostlivosť o mačiatko

Mačiatko pred narodením

Na ultrazvuku od veterinára sa to hemží mláďatami, budúca mačacia mamička prechádza obdobím gravidity. Vývoj ešte nenarodených mačiatok je už v plnom prúde a vy sa čoskoro môžete tešiť na nových mačacích potomkov.

Ako dlho mačka nosí mačiatka?

Asi každému pánovi, ktorý má doma gravidnú mačku, napadne otázka – ako dlho to potrvá? Všeobecne sa udáva, že mačka je gravidná 9 týždňov (asi 2 mesiace). Prepočítané na dni, gravidita trvá v priemere 63 dní (uvádza sa dĺžka medzi 58 – 67 dní).

Gravidná mačka

Kedy sa rodia mačiatka a v akom počte?

Vzhľadom na to, že obdobie gravidity netrvá príliš dlho, je mačka (najmä potom vonkajšia) schopná zvládnuť aj niekoľko vrhov (pôrodov) ročne. Priemerný počet vrhov sa však pohybuje okolo 2 – 3/rok. Mačky otehotnejú skôr v teplejších mesiacoch, rodia teda často na jar, v lete, ale aj na jeseň. Schopnosť mačky počať a mať mačiatka sa potom objavuje približne od 6 mesiacov jej veku, kedy začína byť sexuálne aktívna (prechádza prvým obdobím ruje).

Priemerne sa potom narodí v jednom vrhu 3 – 6 mačiatok, ideálny je však počet 3 – 4 mačiatok – to aby mala mačacia mama na všetkých svojich potomkov dostatok času a energie.

i Zistenie počtu mačiatok pred narodením

Ak chcete poznať ešte pred narodením presný počet mačiatok, klasický ultrazvuk, ktorý sa využíva na potvrdenie gravidity mačky a kontrolu srdcovej aktivity mačiatok, stačiť nebude. Na ultrazvuku totiž môže väčšie mláďa zakryť obrys menšieho mláďaťa, veterinár vám teda môže oznámiť skôr odhadovaný počet mačiatok, výsledný počet ale môže byť vyšší. Na zistenie presného počtu mačiatok u gravidnej mačky slúži röntgenový snímok, ktorý sa dá na žiadosť zhotoviť tiež u veterinára.

Vývoj mačiatka

Je to tu, mačiatka sú na svete! Vaša mačka má po pôrode a prichádzajú prvé okamihy s malými mačiatkami, ktoré môžu byť veľmi emotívne nielen pre mačaciu mamičku, ale aj pre vás. Ako sa budú vaše mačiatka vyvíjať, aké zmeny môžete pozorovať v ich raste, váhe, rozvoji zmyslov, ale aj v správaní?

1. týždeň: mačiatko „mamičkin maznáčik“

Mačiatko je po pôrode osrstené, drobné tak akurát do dlane a váži približne 60 – 120 g. Ako v prípade mnohých ďalších mláďat, aj mačiatka sa rodia slepé a hluché, je teda plne závislé na svojej matke. Na nájdenie zdroja potravy, mačacej bradavky, však má už od narodenia vyvinuté iné zmysly – hmat a čuch. V období prvého týždňa života mačiatko najmä spí, saje materské mlieko a pomocou mačacej mamičky, ktorá mláďa stimuluje, sa vyprázdňuje. Drží sa stále v blízkosti svojej matky, ktorá ho udržuje v optimálnom teple.

i Pohlavie mačiatok

Už pri pôrode by malo ísť spoznať u mačiatok pohlavie. Asi najvýraznejším rozdielom medzi mačičkou a kocúrikom je vzdialenosť ritného otvoru (otvor tesne pod chvostom) a vývodu močovej trubice (otvor nachádzajúci sa pod análnym otvorom) a tiež rozdielny tvar vývodu močovej trubice u oboch pohlaví. V prípade samčeka je vzdialenosť týchto otvorov väčšia a tvar vývodu močovej trubice je skôr guľatý, zatiaľ čo samička má tento vývod štrbinového tvaru.

Mačka s mačiatkom

2. – 3. týždeň: mačiatko „prieskumník“

2. týždeň veku mačiatka býva v znamení rozvoja zraku a čuchu. Mačiatko pomaly rozlepuje oči, ktoré sú ešte citlivé na prudké svetlo, vidia rozmazane a nedokonale (ostré videnie príde až v 10. týždni života). Mačiatko už dokáže rozpoznať podľa pachu svoju mamičku, súrodencov aj vás. Vďaka novému zmyslu – zraku – začína mačiatko dvíhať hlavičku, trochu sa túli a celkovo ho začína zaujímať svet okolo neho. Ale stále platí, že pri mamičke je mu najlepšie.

3. týždeň sa mačiatku začína rozvíjať aj sluch, preto by sme mali dávať najmä v tomto období pozor na hlasné zvuky. Keďže sa počet rozvíjajúcich sa zmyslov rozrastá, okolitý svet sa pre mačiatko stáva čím ďalej lákavejším – začína sa pomaly stavať na nožičky a už sa nedrží len pri mamičke. V tomto období prvých týždňov mačiatko váži asi 170 – 220 g, každý deň priberá približne 10 – 20 g.

4. – 6. týždeň: mačiatko „experimentátor“

Približne v 4. týždni života začína mačiatko pomaly skúšať prvú tuhú stravu, snaží sa vyprázdňovať v mačacej toalete, čistí si kožúšok a prvýkrát sa tiež hrá. Medzi 4. a 5. týždňom váži približne 220 – 450 g.

V 5. a 6. týždni už je mačiatko stále viac akčné. Hrá sa so svojimi súrodencami, snaží sa preskúmavať celý domov, skúša si brúsiť pazúriky na škrabadle a spí aj mimo pelech. Osvojuje si návyky svojej mamičky a na mačacie WC už chodí s väčšou istotou. V tomto období sa pomaly u mačiatka prechádza z materského mlieka na tuhú, mäsitú stravu, dochádza postupne k tzv. odstaveniu mačiatok.

Mača; hračky

7. – 12. týždeň: mačiatko „uličník“

V tomto období sa mačiatko stáva viac-menej samostatným, už nevyžaduje toľko mamičkinej starostlivosti. Tiež už tak prudko nerastie ani nepriberá na váhe, ako to bolo v prvých 6 týždňoch života. V 7. – 8. týždni sa váha mačiatok zvyčajne pohybuje okolo 1 kg.

Avšak aj napriek samostatnosti mačiatka (samo používa mačací záchod, prijíma tuhú stravu, čistí si kožúšok atď.) je v tomto období pre mačiatko veľmi dôležitá interakcia medzi súrodencami a kontakt s mamičkou. Mačiatko sa výrazne rozvíja, pomocou napodobňovania mamičky, v sociálnych zručnostiach – hrá sa, začína loviť, skákať, behať... Hra je pre mačiatko v tomto období kľúčovú aktivitou, (nielen) preto by sme ho nemali oddeľovať od súrodencov a matky skôr ako v 12. týždni, teda v 3. mesiaci života.

3. – 6. mesiac: mačiatko „nezávislák“

V tomto období je mačiatko už pripravené na osamostatnenie. Stále je však ešte vo vývine a rastie, teda je veľmi dôležité myslieť na vhodné krmivo pre mačiatka.

i Odber mačiatok

Ak sa rozhodnete dať mačiatku nový domov a nájsť mu vhodného majiteľa, najvhodnejšou dobou na odber je práve 3. mesiac života mačiatka (aspoň 12 týždňov veku). Len mačiatko, ktoré prijíma tuhú stravu, má osvojené hygienické návyky, má rozvinuté sociálne zručnosti a je očkované aj odčervené, je pripravené začať život v novej rodine.

6. – 12. mesiac: mačiatko „skorodospelák“

Medzi pol rokom a rokom vaše „malé“ mačiatko pomaly dospieva. V tomto období dosahuje váš mačací „puberťák“ už veľkosť dospelej mačky a začína sa tak podľa toho aj správať. S dospievaním totiž prichádza aj pohlavné dozrievanie a sexuálna vyspelosť, ktorá sa u mačky prejaví nástupom prvej ruje. Po 1. roku života už môžete svojho mačacieho miláčika privítať vo svete dospelých.

Mača; papučaMača; kvetináč

Starostlivosť o mačiatko

Či už chováte mačiatka od ich narodenia alebo si novo kupujete mačiatko, mali by ste poznať základné informácie o tom, ako sa o tieto malé mačacie tvorečky dobre postarať, aby im nič nechýbalo.

Kŕmenie mačiatok

Ako a čím kŕmiť mačiatko od začiatku života až po dospelosť?

Od narodenia po 4. týždeň: dojčenie

Na začiatku života mačiatok sa o krmivo, a vlastne aj všetku ďalšiu starostlivosť, stará hlavne mačacia mamička, ktorá poskytuje malým tvorečkom materské mlieko obsahujúce dôležité živiny a obranné látky. Môže sa však stať, že matka nebude mať dostatok mlieka, a to napríklad z dôvodu väčšieho počtu narodených mačiatok. Ak sa tak stane, je potrebné začať s dokrmovaním.

i Dokrmovanie mačiatok

Ak mačiatko nedostáva dostatočné množstvo materského mlieka – narieka, má mäkké (prázdne) bruško, oproti súrodencom menej saje mlieko, pomalšie priberá na váhe – je na nás, aby sme mačiatko dostatočne nakŕmili. Na tento účel si zaobstarajte fľaštičky s cumlíkmi pre mačiatka a tiež špeciálne mlieko pre mačiatka (nie kravské, to obsahuje laktózu, ktorá je pre mačky zle stráviteľná a môže mačiatku spôsobiť hnačky). Mlieko by malo byť ohriate na príjemnú teplotu, môžete ho otestovať kvapnutím ruku. Ak mačiatka, ktorá potrebujú prikŕmiť, zároveň sajú mlieko od matky, podávame im mlieko približne 3× denne. Ak však ide o mačiatko, ktoré od mamičky ani nesaje, dokrmujeme ho každé 2 – 3 hodiny a pokúšame sa ho k materskej bradavke aspoň prikladať.


Nezabudnite tiež na kvalitnú výživu dojčiacej matky – mačky! Predsa len, ona je tým najdôležitejším zdrojom výživného mlieka pre mačiatka. Preto by mala mať v období dojčenia možnosť stáleho prísunu potravy v podobe kvalitného krmiva. Okrem špeciálnych granúl pre gravidné a dojčiace mačky by ste mali mačacej mamičke poskytnúť dostatok proteínov a vápnika v strave, a to napríklad pomocou mliečnych výrobkov (jogurt, tvaroh, výrobky z kozieho mlieka), jemne mletých vaječných škrupín (vo forme doplnku stravy) a samozrejme mäsa (surové, premrazené, 1 – 2× denne). Názory na využitie tvarohu ako u dojčiacej mačky, tak aj u mačiatok sa rôznia, tvaroh by totiž mohol údajne odvápňovať. Odborná literatúra však hovorí, že tvaroh predstavuje pre mačky vhodný zdroj proteínov, ale aj vápnika. V súvislosti s využitím tvarohu a ďalších doplnkov stravy preto odporúčame obrátiť sa priamo na veterinára.

Mačka; dojčenie; mačiatka

4. – 12. týždeň: odstavenie mačiatok a nástup tuhej stravy

Približne od 4. mesiaca veku mačiatkam už nestačí príjem živín vo forme materského mlieka a začínajú si pomaly zvykať na tuhšie stravu. Tomuto procesu postupného privykanie si na pevnú potravu sa hovorí odstavenia, v našom prípade sa teda jedná o tzv. odstavenie mačiatok. Deje sa tak väčšinou v čase, keď už sa mačiatka začínajú samostatne pohybovať. Pri odstavení sa postupuje od mlieka (materského alebo špeciálneho pre mačiatka) pomaly k ďalším mliečnym výrobkom, ako je jogurt, prípravky z kozieho mlieka či tvaroh (o využití tvarohu a možných odvápňujúcich účinkoch píšeme v predchádzajúcom odseku). Okolo 6. týždňa môžete mačiatka pomaly privykať malým porciám vareného kuracieho, morčacieho alebo rybieho mäsa, vlhkého krmiva z konzervy alebo vaničky a navlhčených granuliek. Mačiatka sa v tomto období už učia jesť z tanierika. Stále však platí, že v menšej intenzite ešte stále mačky svoje mačiatka dojčia, a to približne do 12. týždňa ich života.  

Nemalo by sa zabúdať ani na pravidelný pitný režim – v tomto veku už by mala mať mačiatka stály prístup k vode. Aby mačiatka viac lákalo pitie vody, môžete nechať niekoľko mištičiek s vodou na viacerých miestach alebo si zaobstarať malú fontánku pre mačky.

Od 12. týždňa ďalej: tuhá strava

V tomto období, od 3. mesiaca, väčšinou mačiatko putuje do nového domova, dôjde teda k tzv. odberu mačiatka. Malo by byť už privyknuté na tuhú stravu. Okolo 4. mesiaca môžu mať mačiatka problém s citlivosťou ďasien kvôli vypadávaniu mliečnych zubov. V tomto období sa teda odporúča mačiatkam skôr podávať konzervy a granulky navlhčené vodou. Mačiatko by malo minimálne do 6 mesiacov svojho života prijímať najmä potravu špecializovanú pre mačiatka, ktorá na rozdiel od krmiva pre dospelé mačky obsahuje správny pomer živín, a vy tak máte istotu, že mačiatko dostane všetko, čo potrebuje pre svoj zdravý rast a vývoj. Čo sa týka dávkovania, mačiatka do 6 mesiacov veku by mala jesť porcie viackrát denne (asi 6×), zatiaľ čo od 6 mesiacov života môžete dávkovanie stravy pomaly znížiť (asi na 2 – 3 dávky za deň).

Mačka; kŕmenie; granuly

Zdravie mačiatok

Aby mačiatka mohli úspešne a šťastne prežiť svoje detstvo, je samozrejme dôležité starať sa aj o ich zdravie. Aké najčastejšie opatrenia sa v tomto smere vykonávajú a aké môžu byť symptómy chorého mačiatka?

Odčervenie a očkovanie mačiatok

Spoločne s vaším veterinárom je dobré naplánovať všetky nevyhnutné odčervenia a očkovania – celý proces by sa mal stihnúť do 13. týždňa veku mačiatok (v tej dobe totiž často dochádza k už spomínanému odberu). Začína sa najprv odčervením (môže byť vo forme pasty) a neskôr sa pristupuje k očkovaniu. Odčervenie sa vykonáva väčšinou 3× – prvá dávka môže prísť okolo 4. – 5. týždňa (ale pokojne aj skôr), druhá dávka potom 8. týždeň a tretia dávka v 12. týždni veku mačiatok. Základné očkovanie sa vykonáva väčšinou v 8. týždni a ďalšie preočkovanie nasleduje v 12. týždni veku. Následné preočkovanie je potom nutné každý rok.

! Choroby mačiatok

Pomerne častým zdravotným problém u mačiatok je práve napadnutie parazitom. Preto je veľmi dôležitou prevenciou skoré odčervenie.

U mačiatka by ste mali vždy sledovať, či je aktívne, dobre živené, má lesklú a čistú srsť, je bez parazitov (tí sa môžu objaviť v exkrementoch či vo zvratkoch, v srsti a podobne). Mačiatko by malo mať čisté uši, oči aj nos, a to bez znakov nejakého výtoku. Najmä veľmi malé mačiatka vo veku do 6 týždňov sú náchylné na rôzne choroby. Ak vypozorujete, že je s mačiatkom niečo v neporiadku, vždy kontaktujte svojho veterinára a prípadne nechajte svoje mačiatko vyšetriť.

Kastrácia mačiatok

Ak chcete predísť možnej gravidite („tehotenstvu“) u svojho mačiatka, je dobré ho nechať vykastrovať. Keďže môže byť mačiatko už okolo 6. mesiaca sexuálne aktívne, ako vhodná doba pre kastráciu sa javí 4. – 6. mesiac staroby mačiatka. Veľmi však záleží na vyzretosti mačiatka a tiež na rozhodnutí veterinára.

Ako sa starať o (nové) mačiatko?

Už viete, ako sa o mačiatko starať z hľadiska výživy a zdravia – ako mu ale zariadiť zázemie, aby mačiatku nič nechýbalo a cítilo sa u vás doma ako doma?

Ak sa ešte len pripravujete na príchod nového mačiatka do domácnosti, bez základnej mačacej výbavy sa nezaobídete. Vaše mačiatko bude potrebovať:

  • Misku na vodu a jedlo
  • Vhodné krmivo
  • Pelech
  • Mačací záchod a stelivo
  • Škrabadlo
  • Kefa na srsť
  • Prenosku
  • Mačacie hračky
Ak si beriete mačiatko od chovateľa, je veľmi vhodné si zistiť, na aké stelivo a krmivo je mačiatko zvyknuté, a na tento spôsob voľne nadviazať.

Prvé dni s novým mačiatkom sú často veľmi vzrušujúce. Chlpatý maznáčik sa ešte len zoznamuje s novým prostredím a novou rodinou. Doprajte mu preto dostatok času na rozpozeranie sa a venujte mu svoju blízkosť a pozornosť. Ukážte mačiatku, kde má svoj pelech, mištičku s vodou a krmivom a záchod. Skúste s ním nadviazať kontakt pomocou hry alebo len láskyplným maznaním.

MačiatkoMačiatko

Starostlivosť o mačiatko však zahŕňa nielen radostné chvíľky s mačiatkom, ale aj pravidelné povinnosti. Medzi tie patrí každodenné čistenie mačacieho záchodu, udržiavanie čistého pelechu a mištičiek s vodou a krmivom. Mačiatko by malo mať možnosť stáleho prísunu vody, tú by ste mali v mištičke pravidelne vymieňať, aby bola čerstvá. Najmä u mladých mačiatok by ste mali dávať pozor na malé predmety, ktoré by mohlo mačiatko prehltnúť alebo vdýchnuť, či predmety krehké. Skoro každé mačiatko je totiž zvedavé a rado lezie po parapetoch, poličkách, skriniach... Mačiatko by sa postupne malo naučiť brúsiť pazúriky o škrabadlo, občas je ale potrebné pazúriky zastrihávať.

i

Na strihanie pazúrikov je dobré použiť špeciálne klieštiky, môže sa však stať, že máte doma mačiatko – bojovníka, ktoré sa zastrihávaniu vehementne bráni – v tomto prípade odporúčame prenechať túto činnosť veterinárovi.

Ďalej je vhodné starať sa o mačaciu srsť, a to pomocou kefovania (najmä v prípade dlhosrstých mačiek je dobrá každodenná starostlivosť). K pravidelnej hygiene patrí aj čistenie mačacích zúbkov, ktoré možno vykonávať špeciálnou kefkou na prste, existujú ale aj rôzne mačacie hračky na čistenie zubov.

Nemali by sme zabudnúť výchovu mačiatka – je potreba stanoviť si čo najskôr pravidlá, aby mačiatko malo jasno v tom, čo môže a čo nemôže robiť. Keď napríklad pristihnete mačiatko pri nejakej lotrovine, nasaďte dôraznejší tón v hlase, povedzte „nie“ a presuňte mačiatko na iné miesto. Akonáhle chcete mačiatko za niečo pochváliť, povedzte láskavejším tónom „dobre“ a mačiatko pohlaďte.

Mačiatku by ste mali zo všetkého najviac poskytnúť najmä milujúci a bezpečný domov. Keď si s ním budete hrať, maznať sa a myslieť na jeho potreby, iste sa vám odvďačí svojou mačacou láskou. 

4.5 11×
Brit Care Kitten Milk 0.25kg
Milk for kittens , complete full-value feed, suitable for newborn kittens, pregnant and nursing cats and for cats in convalescence, very similar to breast milk.
11.90 €
Currently Unavailable
Order Code: CHPrk3701
4.9 24×
Carnilove Salmon & Turkey for Kittens - Healthy Growth 6kg
Kibble for Kittens for all breeds with low with normal activity, animal protein 49%, fat (chicken) 11%, with Joint Nutrition, with antioxidants and contains yucca - 6.15 €/1 kg
36.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk1106
4.9 23×
Royal Canin Kitten 10kg
Kibble for Kittens for all breeds with low with normal activity - 9.69 €/1 kg
96.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: KRMrk2238
4.8 34×
Whiskas Junior Chicken Granules 14kg
Kibble for Kittens for small large breeds with low and with normal and with high activity, animal protein 38%, meat content in dry matter 4%, fat 13%, yeast - 2.49 €/1 kg
34.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: KRMrk1826
4.5 45×
Nuevo Kitten Chicken Canned Food 400g
Canned Food for Cats for all breeds with low with normal activity, meat content in dry matter 69%, fat (animal) 6.9%, without conservants and with antioxidants - 0.52 €/100 g
Buy with code ALZA10SK 1.88 €
Amazing Deal
2.09 € Save 0.83 €
Buy
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk0860
4.8 157×
Shelma Junior Grain-Free Granules with fresh turkey for kittens 750g
Kibble for Kittens for all breeds with low with normal activity, animal protein 85%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 20%, grain-free - from 6.72 €/1 kg
Buy with code ALZA20SK 4.71 €
from  5.04 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk1710
4.8
Applaws Kitten Canned Food Fine Tuna for Kittens 70g
Canned Food for Cats for small breeds with low with normal activity, meat content in dry matter 40%, fat 1.7%, without conservants - 2.41 €/100 g
Amazing Deal
1.69 € Save 0.36 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk0100
4.5 10×
Applaws Kitten Canned Food, Multipack 6 × 70g
Canned Food for Cats for small breeds with low with normal activity, without conservants - 2.19 €/100 g
Buy with code ALZA15SK 7.81 €
9.19 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk0102
4.4 13×
MISTER STUZZY Bath tub for kittens 100g
Cat Food in Tray - designed for kittens for all breeds with a normal activity level, contains 65 % meat, chicken flavour, packaged weight 0,1 kg, with antioxidants - 0.89 €/100 g
0.89 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk0722
4.7
Nuevo Kitten Cat Food in Tray Chicken and Beef 85g
Cat Food in Tray - designed for kittens for all breeds with a normal activity level, beef and chicken flavour, packaged weight 0,085 kg - 1.64 €/100 g
Buy with code ALZA10SK 1.25 €
Amazing Deal
1.39 € Save 0.48 €
Buy
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk0878
5.0
BEAPHAR Dried Milk Lactol Kitty 250g
Milk for kittens , a complete milk replacer, specially developed for orphaned puppies and kittens or weaning assistance.
14.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk0611
5.0
Royal Canin British Shorthair 10kg
Kibble for Kittens for large breeds with low with normal activity, animal protein 32%, fat (animal) 22%, with antioxidants - 11.99 €/1 kg
119.90 €
Currently Unavailable
Order Code: KRMrk2335
Print
P-DC1-WEB09
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info