Philips Sonicare

We can deliver Philips Sonicare products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for Philips Sonicare products on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Philips Sonicare goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting Philips Sonicare products by popularity or price.

Philips Sonicare brand names you'll find in our offering

Hide description
162 Results
4.9 239×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare for Kids Mini HX6032/90 for children 3 years and older 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Pro Philips Sonicare for Kids, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 6.45 €/1 pc(s)
  12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH402
4.8 293×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Sensitive HX6052/88 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 2 pc(s) in package - 8.95 €/1 pc(s)
  17.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH700
4.9 291×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9046/88 6 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 6 pc(s) in package - 10.83 €/1 pc(s)
  64.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH986
4.9 291×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9042/88 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 2 pc(s) in package - 12.45 €/1 pc(s)
  24.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH924
4.9 268×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare for Kids Standard HX6042/90 for children 7 years and older 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Pro Philips Sonicare for Kids, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 7.45 €/1 pc(s)
  14.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH33
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Gum Care HX9052/88 2 pcs + HX9052/87 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 11.48 €/1 pc(s)
  45.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN6
4.9 177×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Gum Care HX9052/88 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 2 pc(s) in package - 10.95 €/1 pc(s)
  21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH993
4.8 293×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Sensitive HX6054/88 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 7.23 €/1 pc(s)
  28.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH724
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9042/88 2 pcs + HX9042/87 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 11.48 €/1 pc(s)
  45.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN4
4.9 177×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Gum Care HX9055/88 5 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 5 pc(s) in package - 12 €/1 pc(s)
  59.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH726
4.9 177×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Gum Care HX9055/87 5 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 5 pc(s) in package - 12 €/1 pc(s)
  59.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH719
5.0 9×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare HX3042/00 2 pcs
Nozzle for Philips Sonicare Power Flosser, replacement nozzles for interdental hygiene, standard nozzle for regular cleaning, 2 Standard nozzles included
  22.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHItr28
4.9 291×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9044/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 11.48 €/1 pc(s)
  45.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH859
5.0 4×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare InterCare HX9004/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare InterCare, sonic type, 4 pc(s) in package - 5.73 €/1 pc(s)
  22.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH658
4.9 291×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9044/88 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 11.48 €/1 pc(s)
  45.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH702
5.0 4×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare InterCare HX9006/87 6 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare InterCare, sonic type, 6 pc(s) in package - 5.15 €/1 pc(s)
  30.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH665
4.9 177×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Gum Care HX9054/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 13.25 €/1 pc(s)
  52.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH37
4.9 177×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Gum Care HX9054/88 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 13.25 €/1 pc(s)
  52.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH44
Watch Price/Availability
Philips Sonicare HX3333/23
Electric Flosser - 3 programs, 2 nozzle(s) per pack, 200ml tank, timer and cleaning modes, power: battery-powered
  84.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS87
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Compact Oral Irrigator HX3333/24 +1 rok predĺžená záruka
Electric Flosser - 3 programs, 2 nozzle(s) per pack, 200ml tank, timer and cleaning modes, power: battery-powered
New arrival 88.09 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS831
4.6 164×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Power Flosser 7000 HX3911/40
Electric Flosser - 4 programs, 4 nozzle(s) per pack, 600ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
-2 % off new 164.90 € New 169 €
Buy
Unsealed - in stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS257
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Nozzles for Compact Power Flosser HX3072/00, 2pcs
Nozzle - replacement nozzles for interdental hygiene, 6-month lifespan, pack contains 2 nozzles (Standard & Comfort)
New arrival 18.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHITR029
4.7 344×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare HX3826/31
Electric Flosser - 2 programs, 2 nozzle(s) per pack, 250ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
Buy with code 2026ALZAEXTRA20 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 81.52 €
-1 % off new 101.90 € New 102.99 €
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order Code: PHIUS037
4.9 291×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9045/17, 4+1 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 5 pc(s) in package - from 20.98 €/1 pc(s)
  from  83.92 €
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: PHInhh97