Cheap healthy Eating

On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature Almond Raffaello 100 g marked at 1.79 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
1,127 Results
4.4 37×
Watch Price/Availability
SENS Crickets in chocolate 30g - Dark chocolate
Dried Insects - 220.33 €/1 kg
  6.61 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsens0027
4.5 78×
Watch Price/Availability
SENS Crispy & roasted crickets 20g - Salted caramel
Dried Insects - with salted caramel flavor, not only for athletes, an alternative to the classic potato chips, with amino acids, vitamins, fibre and iron, gluten and lactose free, weight 20 g - 330.50 €/1 kg
  6.61 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsens0022
4.5 78×
Watch Price/Availability
SENS Crispy & roasted crickets 20g - Tomato & Oregano
Dried Insects - 330.50 €/1 kg
  6.61 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTsens0021
4.5 78×
Watch Price/Availability
SENS Crispy & roasted crickets 20g - BBQ Paprika
Dried Insects - from 330.50 €/1 kg
  from  6.19 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsens0020
4.5 78×
Watch Price/Availability
SENS Crispy & roasted crickets 20g - Chilli & Lime
Dried Insects - with chilli and lime flavour, not only for athletes, an alternative to the classic potato chips, with amino acids, vitamins, fibre and iron, gluten and lactose free, weight 20 g - from 330.50 €/1 kg
  from  6.19 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsens0019
4.7 17×
Watch Price/Availability
SENS Spice worms - Garlic & Herbs 15 g
Dried Insects - 443.33 €/1 kg
  6.65 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsens0040
3.7 10×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Wave 220 g
Nut Cream - coconut, 12 g protein per 100 g, 627 kcal per 100 g, weight 408 g - 16.40 €/1 kg
Discounted -6 % 6.69 € 7.19 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig129
5.0 4×
Watch Price/Availability
Powerlogy Dark Chocolate Cranberries 100 g
Dried Fruit - cranberries in chocolate, 100 g - 66.90 €/1 kg
  6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl010
5.0 9×
Watch Price/Availability
Powerlogy Dark Chocolate Almonds 100 g
Nuts - almond in chocolate, 100 g - 66.90 €/1 kg
  6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl009
4.4 10×
Watch Price/Availability
GRIZLY Mixed nuts with truffle spice 250 g
Nuts - mix, shelled and spicy almond, cashew and peanuts, 250 g - 26.76 €/1 kg
  6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz134
4.5 245×
Watch Price/Availability
MyProtein FlavDrops 50 ml, vanilla
Sweetener - Sucralose and Flavor Drops, liquid, vanilla flavor, volume 50 ml
  6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmyp059
4.4 14×
Watch Price/Availability
Lifelike Twister Pretzel 300 g
Nut Cream - crunchy, peanut, chocolate flavour, 20.6 g protein per 100 g, 579 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 300 g - 22.30 €/1 kg
  6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTlif100
4.2 13×
Watch Price/Availability
Lifelike Cashew cream crispy 300 g
Nut Cream - crunchy, cashew, natural, 15.3 g protein per 100 g, 574 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 22.30 €/1 kg
  6.69 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTlif004
4.7 38×
Watch Price/Availability
Mixit Swimwear 400g
Muesli - - 16.73 €/1 kg
  6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix013
4.7 42×
Watch Price/Availability
Mixit The right nut 400g
Muesli - - 16.73 €/1 kg
  6.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix012
4.7 41×
Watch Price/Availability
Nutrend Protein Porridge, 50 g, raspberry
Protein Puree - , 362kcal calories per 100g, 30g of protein per 100g - 1.34 €/pcs - from 134 €/1 kg
  6.70 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut0078
Watch Price/Availability
Bombus Fruit Energy Mango gummies 6 x 35 g
Sweets - mango-flavored, contain 97,5 % fruit, with naturally occurring sugar, without dyes and preservatives, weight 6×35 g - 1.13 €/pcs
  6.77 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbom0037bun
Watch Price/Availability
Bombus Fruit Energy Strawberry gummies 6 x 35 g
Sweets - with strawberry flavor, contain 97,5 % fruit, with naturally occurring sugar, without dyes and preservatives, weight 6×35 g - 1.13 €/pcs
  6.77 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbom0036bun
Watch Price/Availability
Bombus Fruit Energy Cherry gummies 6 x 35 g
Sweets - cherry-flavored, contain 100% fruit ingredients and black carrot juice, without added sugar, dyes and preservatives, gluten-free, vegan, with fibre content, weight 6×35 g - 1.13 €/pcs
  6.77 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbom0053bun
4.8 14×
Watch Price/Availability
Allnature Chia seeds 1000 g
Seeds - chia, - 6.79 €/1 kg
Amazing Deal 6.79 € Save 0.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTant145
5.0 10×
Watch Price/Availability
Petra & Friends BIO Fruit pieces banana, apple and blueberry 3×10 g
Fruit Snack for Kids - chunks, recommended age from 12 months, banana, blueberry and apple flavour, 3 pcs per pack, weight 10 g
  6.79 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BABY3775
4.8 115×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Roasted Almonds 250g
Nuts - subtly salty flavour with a smoky taste, over 95% roasted almonds, 27g of protein per 100g, non-GMO and not treated with ionising radiation, reduced salt content, made in the Czech Republic, supplied in resealable packaging - 27.16 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_0250B04
Watch Price/Availability
BIG BOY Raspberry cheesecake porridge 350 g
Porridge , energy value per 100g: 399 kcal
Discounted -8 % 6.79 € 7.39 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig131
4.8 636×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts natural 250g
Nuts - mix, natural almond, cashew and pecan nut, 250 g - 27.16 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_250B02
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap healthy Eating Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive healthy Eating Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best healthy Eating You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in healthy Eating reviews