Cheap healthy Eating

On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature Almond Raffaello 100 g marked at 1.79 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
1,132 Results
4.9 7×
Watch Price/Availability
Mixit Crunchy pocket cheese - Irish cheddar & onion 20 g
Crispy Cheese - 38 g protein per 100 g, weight 20 g, 578 kcal per 100 g - 0.27 €/pcs - from 134.50 €/1 kg
  2.69 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix308
4.7 6×
Watch Price/Availability
Mixit Crunchy pocket cheese - Irish cheddar & chilli 20 g
Crispy Cheese - 39 g protein per 100 g, weight 20 g, 573 kcal per 100 g - 0.27 €/pcs - from 134.50 €/1 kg
  2.69 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix309
4.2 18×
Watch Price/Availability
True Dates Dates with biscuit flavour 100 g
Dried Fruit - dates, 100 g - from 26.90 €/1 kg
  from  2.24 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrda004
4.7 36×
Watch Price/Availability
True Dates Dates with sour cola flavour 100 g
Dried Fruit - dates, 100 g - from 26.90 €/1 kg
  from  2.24 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTtrda003
4.4 39×
Watch Price/Availability
True Dates Peanut Butter Flavoured Dates 100 g
Dried Fruit - dates, 100 g - from 26.90 €/1 kg
Great price from  2.24 € Save 0.20 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrda002
4.4 58×
Watch Price/Availability
True Dates Dates with sour melon flavour 100 g
Dried Fruit - dates, 100 g - from 27.90 €/1 kg
  from  2.32 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgrhe012
5.0 2×
Watch Price/Availability
Lifelike Spelt flour
Flour - spelt, 500 g - 5.58 €/1 kg
Great price 2.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT16486
4.7 41×
Watch Price/Availability
True Dates Peach Flavoured Dates 100 g
Dried Fruit - dates, 100 g - from 28.70 €/1 kg
  from  2.38 €
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrda001
Watch Price/Availability
Ehrmann High Protein Creatine Pudding Chocolate Flavour 230 g
Pudding - - 12.57 €/1 kg
  2.89 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTehr0022
4.5 4×
Watch Price/Availability
Alpro Soya coffee with caramel 250 ml
Plant-based Drink - soy, with flavour of caramel - from 11.60 €/1 l
  from  2.22 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTdan0076
4.5 4×
Watch Price/Availability
Alpro Coffee from almond drink 250 ml
Plant-based Drink - almond - from 11.60 €/1 l
  from  2.22 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTdan0077
4.9 90×
Watch Price/Availability
Alpro soy drink 1l
Plant-based Drink - soy - from 2.90 €/1 l
Amazing Deal from  2.31 € Save 0.39 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTdan0001
Watch Price/Availability
VOXBERG Protein Rice Meal Salted Caramel Almond 60 g
Protein Puree - , 344kcal calories per 100g, 18,4g of protein per 100g
  2.99 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvox036
Watch Price/Availability
VOXBERG Protein Rice Meal Strawberry & Chia 60 g
Protein Puree - , 341kcal calories per 100g, 18,2g of protein per 100g
  2.99 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvox040
Watch Price/Availability
VOXBERG Protein Rice Meal Apple Cinnamon 60 g
Protein Puree - , 325kcal calories per 100g, 17,4g of protein per 100g
  2.99 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvox037
Watch Price/Availability
BIG BOY Instant rice porridge 300 g
Porridge , energy value per 100g: 365 kcal
  2.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig137
4.9 20×
Watch Price/Availability
Mixit Crunchy fruit in pocket - Crunchy banana, strawberry, blueberry, 23g
Freeze-Dried Fruit -, 23 g - 130 €/1 kg
  2.99 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix163
5.0 7×
Watch Price/Availability
GRIZLY Buckwheat flour 500 g
Flour - Buckwheat, 500 g - 5.98 €/1 kg
  2.99 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz049
Watch Price/Availability
VOXBERG Protein Rice Meal Chocolate cocoa nibs 60 g
Protein Puree - , 359kcal calories per 100g, 18,5g of protein per 100g
  3.08 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvox035
4.5 10×
Watch Price/Availability
Other foods Crispy shiitake mushroom chips 40 g
Healthy Crisps - 494 kcal per 100 g, weight 40 g - from 77.25 €/1 kg
  from  2.43 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgrhe008
4.7 41×
Watch Price/Availability
Nutrend Protein Porridge, 50 g, chocolate
Protein Puree - , 363kcal calories per 100g, 30g of protein per 100g - 0.62 €/pcs - from 62 €/1 kg
  3.10 €
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTnut11508
1.0 1×
Watch Price/Availability
Seaman Seaweed chips Sea salt 75 g
Healthy Crisps - palm oil-free, no added sugar and vegan, 456 kcal per 100 g, weight 75 g - 42.40 €/1 kg
  3.18 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTgrhe117
4.8 72×
Watch Price/Availability
Mixit Crunchy fruit in pocket- Forest mix
Freeze-Dried Fruit -, 20 g - 159.50 €/1 kg
  3.19 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix170
4.6 14×
Watch Price/Availability
FOOD FORGE Lunar Cheese Chedar 25 g
Crispy Cheese - freeze dried, 42 g protein per 100 g, weight 25 g, 618 kcal per 100 g - from 127.60 €/1 kg
  from  2.64 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfobr008
 
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap healthy Eating Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive healthy Eating Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best healthy Eating You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in healthy Eating reviews