Cheap healthy Eating

On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature Almond Raffaello 100 g marked at 1.79 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
1,128 Results
4.8 92×
Watch Price/Availability
Bery Jones Coconut slices natural "smileys" 500g
Nuts - natural coconut, 500 g - 15.98 €/1 kg
Great price 7.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery004
4.8 445×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mango slices freeze-dried 100g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 79.90 €/1 kg
Great price 7.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery081
5.0 1×
Watch Price/Availability
Nutspread Coconut butter with cocoa 250 g
Nut Cream - smooth, coconut, cocoa and coconut flavour, 8.4 g protein per 100 g, 627.93 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 31.96 €/1 kg
  7.99 €
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HEALaaa0200
Watch Price/Availability
Nutspread Coconut & peanuts
Nut Cream - smooth, peanut, coconut flavour, 15 g protein per 100 g, 614 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 31.96 €/1 kg
  7.99 €
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HEALaaa0189
Watch Price/Availability
Bombus Fruit Energy Black currant gummies 6 x 35 g
Sweets - blackcurrant flavoured, 94% fruit, with naturally occurring sugar, without colouring agents and preservatives, weight 6×35 g - 1.33 €/pcs
  8 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbom0043bun
4.6 15×
Watch Price/Availability
Nominal BLP Nomix gluten-free flour 1000 g
Flour - 340kJ/100g, weight: 0,1kg, flavour: natural - 8.01 €/1 kg
  8.01 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTnom013
Watch Price/Availability
Ghee from the Heart "Sweet"
Ghee - 99,5 % butterfat, free of milk protein, with cloves and cinnamon, in hot and cold dishes, can be used to grease baking trays and moulds and can also be added instead of traditional fat in buns and cakes, High smoke point up to 250 °C - 34.13 €/1 l
  8.02 €
Currently Unavailable
Order Code: HEALaaa0492
Watch Price/Availability
Ghi from Heart "Chicken"
Ghee - 99% butter fat, free from milk protein, with basil and turmeric, for the preparation of chicken, tofu and roasted vegetables, high smoke point up to 250 °C - 34.13 €/1 l
  8.02 €
Currently Unavailable
Order Code: HEALaaa0491
Watch Price/Availability
BIG BOY Birthday Porridge 350g
Rice Porridge , energy value per 100g: 405 kcal - 23.11 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig158
3.8 4×
Watch Price/Availability
Nutriheads Peanut Butter Powder 200g
Nut Cream - peanut, natural, 48.4 g protein per 100 g, 635 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 200 g - 40.45 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnuhe043
Watch Price/Availability
BIG BOY Granola with maple syrup 350 g
Granola - 23.11 €/1 kg
  8.09 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig144
Watch Price/Availability
BIG BOY Porridge Big King White 350 g
Porridge , energy value per 100g: 437 kcal
  8.09 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig133
Watch Price/Availability
BIG BOY Hazelnut cream super smooth 220 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, 15 g protein per 100 g, 556 kcal per 100 g, weight 408 g - 19.83 €/1 kg
  8.09 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbig118
5.0 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Sweet Nuts Topping Peanuts with white chocolate 270 g
Syrup - sweet hazelnut cream, extra creamy texture, only 5 natural ingredients
  8.09 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil286
4.6 11×
Watch Price/Availability
Vilgain Prebiotic Topping chocolate and hazelnut 320 g
Syrup - natural thick topping, high in fibre, no artificial sweeteners or colours
  8.09 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil282
5.0 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Sweet Nuts Topping Peanuts with salted caramel 270 g
Syrup - sweet hazelnut cream, extra creamy texture, only 5 natural ingredients
  8.09 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil285
4.6 11×
Watch Price/Availability
Vilgain Prebiotic Topping salted caramel 320 g
Syrup - natural thick topping, high in fibre, no artificial sweeteners or colours
  8.09 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil284
4.8 5×
Watch Price/Availability
4Slim 100% Peanut Butter 500 g
Nut Butter - - 16.18 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfsli022
4.4 23×
Watch Price/Availability
GRIZLY Porridge Brownie FIT by @mamadomisha 300 g
Rice Porridge , energy value per 100g: 415 kcal - 80.90 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz100
4.8 11×
Watch Price/Availability
Mixit Muesli classic Chocolate mix without gluten, 430g
Muesli - weight: 0,43kg - 18.81 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix207
4.8 253×
Watch Price/Availability
Mixit Crispy goat cheese 80g
Crispy Cheese - freeze dried, weight 80 g, 623 kcal per 100 g - 101.13 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix139
4.5 21×
Watch Price/Availability
Lifelike Twister Banoffee 300 g
Nut Cream - smooth, cashew, banana flavour, 12.6 g protein per 100 g, 594 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 26.97 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTlif030
3.9 37×
Watch Price/Availability
Lifelike Hazelnut cream with chocolate 300 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, chocolate flavour, 14.5 g protein per 100 g, 672 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 26.97 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTlif013
4.8 16×
Watch Price/Availability
Lifelike Almond cream crispy 300 g
Nut Cream - crunchy, almond, natural, 10.9 g protein per 100 g, 579 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 26.97 €/1 kg
  8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTlif008
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap healthy Eating Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive healthy Eating Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best healthy Eating You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in healthy Eating reviews