Cheap healthy Eating

On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature Almond Raffaello 100 g marked at 1.79 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
1,127 Results
Watch Price/Availability
Nutriheads Ghee Clarified Butter 1000ml
Ghee - clarified butter from cow's milk, anhydrous milk fat, smoke point 260°C, 1000ml (850g) - 17.50 €/1 l
New arrival 17.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnuhe044
5.0 1×
Watch Price/Availability
Nutspread Coconut Butter 1 kg
Nut Cream - smooth, coconut, coconut flavour, 7 g protein per 100 g, 617 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 70.20 €/1 kg
  17.55 €
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HEALaaa0252
5.0 7×
Watch Price/Availability
Nutspread Pistachio butter 250 g
Nut Cream - smooth, pistachio, natural, 21 g protein per 100 g, 571 kcal per 100 g, weight 250 g - 70.20 €/1 kg
  17.55 €
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTnuts07
Watch Price/Availability
Mixit BIO popcorn in pocket Strawberry 20 pcs
Healthy Crisps - lactose free, gluten free and palm oil-free, weight 470 g - 0.90 €/pcs - from 38.09 €/1 kg
Discounted -5 % 17.90 € 18.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix347
3.0 2×
Watch Price/Availability
SENS Cricket jerky tasting pack 2 × 3 pcs - 6 × 12 g
Gift Set - jerky made from cricket protein and vegetable protein, looks and tastes like meat, unique technology, nutritionally packed
Discounted -5 % 17.90 € 18.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsens0061
4.8 5×
Watch Price/Availability
SENS Cricket & worm tasting pack 6 pcs
Gift Set - mix of crickets and worms, nutritious and fun treat, ideal for tasting or as an original gift
Discounted -5 % 17.90 € 18.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsens0066
Watch Price/Availability
SENS Dark chocolate protein tasting pack 3 × 2 pcs - 6 × 60 g
Gift Set - tasting set of six dark chocolate protein bars, 2 × banana & chocolate, 2 × caramel & peanut butter, 2 × chocolate brownie
Discounted -5 % 17.90 € 18.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTsens0059
Watch Price/Availability
SENS Cricket Protein Bars in gift pack - starter pack 6 bars
Gift Set - six protein bars, a selection of the best flavours, suitable as a tasty gift
Discounted -5 % 17.90 € 18.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTsens0057
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg
Nuts - roasted and salted cashew, 1000 g - 17.90 €/1 kg
Great price 17.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B02
4.7 55×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts with cranberries 1 kg
Nuts - natural almond, cashew, para and hazelnut, 1000 g - 17.90 €/1 kg
Great price 17.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery231
4.3 21×
Watch Price/Availability
FOOD FORGE Set Lunar Cheese Emmental 80 g + Herold 80 g
Crispy Cheese - freeze dried, 41 g protein per 100 g, weight 160 g, 567 kcal per 100 g - 111.88 €/1 kg
  17.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTfobr019
4.3 21×
Watch Price/Availability
FOOD FORGE Set Lunar Cheese Emmental 80 g + Pale Gold - walnut 75 g
Crispy Cheese - freeze dried, 41 g protein per 100 g, weight 155 g, 547 kcal per 100 g - 115.48 €/1 kg
  17.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTfobr020
4.3 21×
Watch Price/Availability
FOOD FORGE Set Lunar Cheese Cheddar 90 g + Herold 80 g
Crispy Cheese - freeze dried, 42 g protein per 100 g, weight 170 g, 618 kcal per 100 g - 105.29 €/1 kg
  17.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTfobr018
4.3 21×
Watch Price/Availability
FOOD FORGE Set Lunar Cheese Cheddar 90 g + Niva 75 g
Crispy Cheese - freeze dried, 42 g protein per 100 g, weight 165 g, 618 kcal per 100 g - 108.48 €/1 kg
  17.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfobr017
4.9 107×
Watch Price/Availability
. pepper. field Green freeze-dried Kampot pepper with salt - EXCLUSIVE 50 g
Pepper - green, in bag, resealable package, weight 50 g - 358 €/1 kg
  17.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTpep010
Watch Price/Availability
VOXBERG Protein Rice Meal Apple Cinnamon 600 g
Protein Puree - , 325kcal calories per 100g, 17,4g of protein per 100g
  17.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvox033
Watch Price/Availability
VOXBERG Protein Rice Meal Chocolate cocoa nibs 600 g
Protein Puree - , 359kcal calories per 100g, 18,5g of protein per 100g
  17.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvox031
Watch Price/Availability
VOXBERG Protein Rice Meal Strawberry & Chia 600 g
Protein Puree - , 341kcal calories per 100g, 18,2g of protein per 100g
  17.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvox039
4.9 10×
Watch Price/Availability
. pepper field Salt flower Fleur de Sel in glass jar 160 g
Salt - in a box, resealable packaging, weight 160 g - 111.88 €/1 kg
  17.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpep018
4.8 189×
Watch Price/Availability
Czech Ghee 720ml
Ghee - clarified butter, for cooking, baking, frying, and the cold kitchen, from pure butterfat, it doesn't burn, lactose-free, volume 720 ml - 24.86 €/1 l
  17.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcgh007
4.9 15×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Protein Rice Mash 500 g cocoa
Rice Porridge , energy value per 100g: 355 kcal - 35.80 €/1 kg
  17.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0226
4.9 15×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Protein Rice Mash 500 g natural
Rice Porridge , energy value per 100g: 358 kcal - 35.80 €/1 kg
  17.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0227
4.3 18×
Watch Price/Availability
Yuzu Ginger 1000 g
Syrup - a traditional and medicinal super food with a wide range of uses in the kitchen or in drinks, take advantage of the now larger pack size, engage your imagination and try to prepare something new and unusual - 17.90 €/1 l
  17.90 €
Currently Unavailable
Order Code: YUZsi008
4.8 25×
Watch Price/Availability
Yuzu Maracuja 1000 g
Syrup - - 17.90 €/1 l
  17.90 €
Currently Unavailable
Order Code: YUZsi007
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap healthy Eating Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive healthy Eating Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best healthy Eating You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in healthy Eating reviews