TrueLife

We can deliver TrueLife products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for TrueLife products on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing TrueLife goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting TrueLife products by popularity or price.

TrueLife brand names you'll find in our offering

Hide description
208 Results
4.1 50×
Watch Price/Availability
TrueLife NannyCam S3 Smart
Baby Monitor - camera unit, with image transmission (video), audio transfer via internet, smart babysitter (with Android or iOS app), with display, duplex transmission, volume control, night vision, crying detection and sleep aid mode (lullabies, fairy tales or projections), camera unit is powered by net (230)
  64.59 €
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls10473
4.1 39×
Watch Price/Availability
TrueLife NannyCam R4
Baby Monitor - with image transmission (video), range 300 m, audio transfer via digital, with display, temperature sensor, duplex transmission, optical noise level indication, volume control, out-of-range sound alert, low battery indicator, vox function, night vision and sleep aid mode (lullabies, fairy tales or projections), monitor unit is powered by mains (230V) and battery (Li-ion charging batteries)
  121.79 €
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls5664
5.0 4×
Watch Price/Availability
TrueLife DH3 White
Air Dehumidifier - suitable for rooms up to 10m2, dehumidifies up to 0,21l/day, 0,8l water container, noise level: 40 dB,
  62.90 €
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: TRLOV822
4.2 19×
Watch Price/Availability
TrueLife Nutrio BP W5
Breast Pump - electrical, breast milk container 210ml, 2-phase suction, ergonomic design, with display and bra insert
Great price 54.90 €
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls12902
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300 White
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  55.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS926
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  57.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS615
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  49.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS801
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100 black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  46.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS884
4.5 215×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station S600
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  63.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS660
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  37.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS058
4.4 53×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Clean-series Standard black 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Clean, sonic type, 2 pc(s) in package - 3.95 €/1 pc(s)
  7.89 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUnhh99
4.5 215×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  121.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS677
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  41.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS041
4.8 84×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads Black Standard
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 4.25 €/1 pc(s)
  from  5.95 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN383
4.9 44×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Junior-series heads Soft white 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.85 €/1 pc(s)
  from  5.38 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH608
4.8 70×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads Black Whiten
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - 3.80 €/1 pc(s)
  7.59 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH406
4.5 22×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV Sterilizer
Steriliser type: box, effect: sterilisation, cleaning principle UV light, suitable for toothbrush, for: toothbrush, also included timer, white colour, 5,6×4,7×2,1 mm (H×W×D)
Great price 16.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUST311
4.4 29×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C200
Electric Flosser - 5 programs, 4 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  70.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS95
4.7 37×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Kid G Heads Medium
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.30 €/1 pc(s)
  from  4.62 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH441
4.8 36×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Standard Duo Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.95 €/1 pc(s)
  9.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH795
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
  54.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS126
4.6 34×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads Black Sensitive
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 4.95 €/1 pc(s)
  from  6.93 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN390
5.0 38×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Baby G Heads Medium
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.44 €/1 pc(s)
  from  4.81 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH427
4.9 33×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Sensitive Duo Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 3 pc(s) in package - from 4.97 €/1 pc(s)
  from  10.44 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH818
24 more... Top
1 ... 34567 ... 9